KERKNIEUWS. Laatste Berichten, Buitenland Provinciaal Nieuws Binnenland NIEUWS UIT KAATSHEUVEL C Vermeeren naar Breda —KW Geer- ding naar Hedikhuizen P W M J van der Heijden naar Nijmegen A C van den Boogaard naar Hooge en Lage Zwaluwe Francisca Verstijnen naar 's-Hertogenbosch H P C van Leest naar Drunen CP van den Enden naar Heusden Marinus van Uden naar Drunen j L van Uden naar Drunen Mirjam Zeckendorf naar Amsterdam H J Houtdijk naar Vugt Mariana van Lier naar Etten Leur. Ingekomen A J Koenen van Sprang J M Bogers van Sprang I C Pleijs en gezin van Heusden M Voogd van Rotterdam P H Steenlage van Rotterdam van der Poel van Rotterdam W M Wijs van Lierop L C Rommelaar van Deventer A Verheij van Oosterhout P F Th van Kruijssen van Geffen AC Mertens van Made c.a. J Treffers van Sprang C Fievie van St. Michiels-Gestel H van de Wiel van Vlijmen. De commissie van herstel heeft gisteren het volgende bekend gemaakt Overeenkomstig de beslissing van de commissie op 13 dezer te Cannes ge nomen, heeft Duitschland heden in bui- tenlandsche wissels op de door de garantie-commissie aangewezen banken een bedrag gestort overeenkomende met 31 millioen mark in goud. De commissie van herstel heeft be sloten het stelsel der maandelijksche leveringen van steenkool en cokes te vervangen door een driemaandelijksch stelsel. In de eerste drie maanden van dit jaar moet Duitichland leveren 5.750.000 ton. De Duitsche delegatie heeft de uitvoering van dit leverings program toegezegd. Tegen 1 Febr. loopen in Dene marken ongeveer 400 collectieve con tracten tusschen patroons- en werklie den-organisaties af en de onderhande lingen omtrent nieuwe overeenkomsten hebben tot dusver weinig of geen suc ces gehad. Gister heeft de centrale patroonsbond het vakverbond verwittigd te zullen overgaan tot een algemeene uitsluiting in de gevallen, waar voor 1 Febr. geen overeenstemming is bereikt. De Paus li ladende aan een Uchte verkoudheid, die niet van «matigen aard is. Op aanraden van zijn arta heeft hi zijn audiënties geschorst. Volgens de Osservatore Romano moet de Paus het bed houden wegens een niet-ernstigo catarrhale tnfLenza-achtige aandoening van de luchtpijp. In de tweede helft van September van dit jaar zal te Utrecht worden ge houden de «Utrechtsche Mlsileweek*, waaraan verbonden een groote Missie- tentoonstelling, een Missie-optocht ec Sportfeesten. Naast deze Misaleweek zal gelijkertijd plaats hebben het Eerste Internationaal lflssiecoogres. Met de voorbereidende maatregelen la reeds een begin gemaakt en bedrle gen de voorteekenen niet, dan zullen deze Utrechtsche Missiedagen en niet minder 't Internationaal Congrea een grootsch verloop hebben. Het uitvoerend Comité heeft zich als volgt samengesteld R. J. A. Jansen, pastoor St. Jozef parochie, eere-voorzilter. J. A. L- M. Struijcken, voorzitter, Kapelaan, Tb. J. van Wijk, vlce-voorzitter. Mr. A. J. W. N. Stokvis, secretaris. Jos. Souren, pen ningmeester. Dr. V. C. J. Smits en A. H. Smulders, leden. Het uitvoerend comité zal werken onder de permanente voorlichting en het adviseurschap vau den zeereerw. hooggeleerden heer Dr. Jan Smit, prof. aan het Seminarie te Rijzenburg, secre taris van 't Utrechtsche Missie-Comité. Naast de vele sub-comité's, welke nog in wordlog zijn, Is het Perscomité reeds geïnstalleerd en als volgt samengesteld Pater A. P. II. Abels, voorzitter. Wil lem Galesloot, Cornz., secretaris. Kape laan F. M. J. van Leeuwen, penning meester. Pater A. H. van Thiol, S. J. Frater J. Bergmans, J. Vinkesteijo. A. C. van Hilst. P. J. Th. Dieges, leden. Waalwijk, 20 Jan. 1922. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het Candidaat- examen voor scheikundig ingenieur de heer J. H. A. Jansen te Waalwijk. Hedenavond zal eene bespreking gehouden worden tusschen de twee comités alhier en de besturen der oude kiesvereenigingenvan Besoijen en Baard wijk. inzake het stichten van ééne R.K. Kiesvereeniging voor de geheele nieuwe gemeente. Als zoovele andere gemeenten wordt ook de onze ernstig bezocht door griep en influenza. Er zijn zeer vele zieken, heele huisgezinnen zijn aange tast en geeft dit in de scholen en fa brieken groote stagnatie. De doctoren en apotheek hebben hun handen na tuurlijk overvol. Gelukkig zijn de ziekten niet van ernstigen aard. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen verschijnt dezer dagen: .Het gelijmde onderwerk aan schoenen" van de hand van den heer Fred. Hoek, leeraar aan de Rijksvakschool alhier. De prijs is 75 cent. De heer Heesters, schoenmaker te Schoten—Haarlem, demonstreert heden voor genoodigden aan de Rijksvakschool alhier een door hem uitgevonden plak- systeem voor gelijmd werk. De marken- en kronenscharrelaars hebben ook onze gemeente als terrein hunner werkzaamheid uitgekozen. Gis termorgen stond er een op de markt alhier, die zijn waarn.l. Oosten- rijksche kronen te koop aanbood. Hij was niet zoo erg royaal. We hoorden hem tenminste 100.000 Kr. voorf75. aanbieden. In Weenen krijgt men er meer dan het dubbele voor De cokes-voorraad aan onze ge meente-gasfabriek is geheel uitgeput. Dit is vooral voor bedrijven, fabrieken en kantoren een groote last en schadepost. Op verzoek van heeren besteders P. en F. Schoenmakers, deelen wij mede, dat het bouwen van een dubbel woon huis nog niet is gegund aan den laagsten inschrijver, zooals wij in ons vorig nummer hebben medegedeeld. De Waalwijksche Padvinders zullen in Februari in de zaal Musis Sacrum eene groote uitvoering geven. Wij vestigen nogmaals de aandacht op het schitterend concert dat de Lieder tafel .Oefening en Vermaak" a.s. Maan dagavond met medewerking van mej. Lea Fuldauer van de Nederlandsche Opera in Musis geeft. Woensdag vergaderde den N.-Br. Bond van Veehandelaren te 's Hertogen bosch onder voorzitterschap van den heer C. v. Tilburg uit Steenbergen. Besproken werden de oneerlijke prac- tijken van onbetrouwbare kooplieden op de Bossche markt, inzake het verkoopen van door fondsen afgekeurde koeien. Aanbevolen werd toe te treden als lid van de arbitragevereeniging. Medege deeld werd dat tot bondssecretaris is benoemd de heer J. H. Akkermans te Viaardingen. De heer R. Cuijpers te Amsterdam, leidde in de op 1 Februari a.s. in werking tredende Transportverzekering, die den veehandelaar ongeveer voor alles vrij waart. Besloten werd een verzekerings commissie in te stellen in Den Bosch en Roozendaal, waarvoor de volgende viertallen werden aangewezenDen Bosch Jac. J. Viguurs, 's Bosch J. Rijken, Capelle1. Hofstede, 's Bosch S. Wijnbergen, Eindhoven. Voor Roozen daal A. Borgdorff, Dinteloord H. W. v. Sprang Dzn., Willemstad; j. Krens, Etten en C. J. v. d. Sluijs, Moerdijk. De heer Godschalk uit Rotterdam be toogde het nut van een bankkantoor van de Alg. Centr. Bankvereeniging. Besloten werd ook in Den Bosch zoo n kantoor te vestigen. De wandelcursussen, georganiseerd door de Rijksvakschool alhier, en die te Rotterdam, Eindhoven, Arnhem, Breda en Alphen a/d. Rijn, door den heer Fred. Hoek, leeraar dier school werden gegeven, werden bezoeht door 95 per sonen uit 38 verschillende plaatsen, zoodat zij wel blijken in een groote behoefte te voorzien. speelt W.S.C. II om 12 uur tegen Capelle I op het terrein alhier. Wij vergaten nog te melden, dat W.S.C. III j.l. Zondag met 3—0 wist te winnen van Quick UI. Morgen speelt W.S.C. Ill in Capelle tegen Capelle II. 22 januari speelt R.W.B. met 3 elftallen voor de competitie. R.W.B. 1 moet spelen tegen W.S.C. voor de 3e klas N.V.B. We verwachten een spannende strijd met weinig doel- i punten. Scheidsrechter is de heer van Drooge. R.W.B. 11 gaat naar Kaatsheuvel voor de 2e klas B V B. tegen Berkdijk 11. R.W.B. 111 speelt tegen Berkdijk 111 voor de 3e klas B.V.B. om 12 uur R.W.B.- terrein. Denk er om, R.W.B.'ers, u allen geheel voor uwe vereeniging gegeven. Uitspraken van de Bossche Recht bank, 17 Jan. 1922 M. H. L. en J. P. P., Waalwijk, Art. 426 bis. W. van Str. beiden app. Kt. Waalwijk, vonnis bev. straf vern. f5 boete 5 dagen hechtenis. G. J. van H., Waalwijk, mishandeling, 6 weken gev. straf. J. B., Besoijen, overtr. Hondenbelas, ting, f5 boete 5 dagen hechtenis. G. A. S.( Aimkerk, overtr. Honden belasting, f 10 boete 10 d. hechtenis. W. S. Aimkerk, overtr. Hondenbelas- ing, f 19 boete 10 dagn hechtenis. OUD-HEUSDEN. Diasdag 17Ja0ua»l hield de Harmoale alhier een muzikale wandeling door het dorp, ter gelegenheid van haar jaarliikschee teeravond. De prij» van het electrisch itcht ia met ingang van 1 Januari 1922 vao 60 op 50 ceuf per K.W.U. gebracht. HEDIKHUIZEN. Openbare vergade ring van den raad dezer gemeente op Vrijdag 20 Januari 1922, 's voormiddag» om 10 oar op het Raadhuis te Haarsteeg. Zooals reeds vroeger door ons medegedeeM. zullen op Donderdag 26 en Vrijdag 27 dezer voor de Waalwijk sche Burgerwacht lezingen met bioscoop voorstelling worden gegeven over het onderwerp>De gevolgen van het communisme*. Als spreker zal optreden de heer Komman te Amsterdam, die arenlang, ook tijdens het sovjet-régime, In Rusland heeft vertoefd. De bedoeling is, dat op Donderdag eslng wordt gehouden voor de leden der Burgerwacht met hunne Invlté's en op Vrijdag voor belangstellenden, elet- "eden. De leden der Burgerwacht kunnen op Maandag 23 en Dinsdag 24 dezer gratis entrée-biljetten bekomen ten ge- meeate-hulse des avonds vaa 7 tot 9 uur. Gaarne wijzen wij op de reclame- prijsvraag door de zoo gunstig bekend staande Pharmaceutlsche fabriek »Freco», Breda, in ooze advertentie-colommen. Al ooze lezers fallen zeker hun krachten >eprocven om een of eenige gedichtjes op hun Freco's-tabletten te maken, zoo mogelijk met een aardige teekenlng. Onze lezers moeten zeker niet vergeten ons blad te vernoemen bij hun Inzending. Nu allen aan het rijmen en dichten. W.S.C.—R.W.B op a.s. Zondag 22 dezer. Gisteren was de toestand van het W.S.C.-terrein van dien aard, dat, nu het de laatste nachten weer gevroren heeft, het doorgaan van de ontmoeting W.S.C.—R.W.B. op morgen vrijwel uit gesloten is. Mocht evenwel, bij verande ring van de weersgesteldheid, de wed strijd toch kunnen doorgaan, zoo zal dit nog door aanplakken van de reclame- biljetten bekend worden gemaakt. Behalve bovenstaande ontmoeting EETHEN. A.s Donderdag 26 januari des avonds 6 uur precies zal in het café R. Bouman, te Eethen eene alge meene vergadering worden gehouden van 't Groene Kruis van Drongelen, Eethen, Genderen, Meeuwen en Baby- loniënbroek. Alsdan zullen aan de orde worden ge steld notulen, jaarverslag, rekening en verantwoording, bestuursverkiezing, rondvraag en sluiting. CAPELLE. Onze gemengde zang- vereeniging .Het Rozeknopje", gaf onder leiding van haar Directeur, den heer N. Snijers uit Raamsdonksveer, j.l. Woensdagavond voor haar donateurs en honoraire leden met gejntroduceerden en Donderdagavond daaraanvolgende voor niet-leden een uitvoering in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier. Beide avonden was de zaal tamelijk goed bezet. De afwerking van het niet al te groote programma, dat een 7 tal koornummers, een kwartet en een 2-tal voordrachten bevatte, kan, gezien de omstandigheden enkele werkende leden waren door ziekte afwezig, terwijl velen verkouden waren goed ge slaagd genoemd worden. Na afloop der uitvoering bleef men nog een uur ge zellig bijeen en werden door enkelen uit het aanwezige publiek eenige voor drachten ten beste gegeven. j.l. Woensdagavond werd door den Chr Besturenbond in de school in de Nieuwstraat een vergadering gehouden, waarin door den heer H. J. Terwey uit Utrecht een lezing gehouden werd over de richtingen in de vakbeweging. De spreker gaf hieromtrent een keurig referaat. Jammer genoeg was de belang stelling zeer gering. Door den visscher J. R. alhier werd een dezer dagen weder een prachtige vischotter gevangen. Voorwaar een buitenkansje, nu de huiden van deze dieren weer zoo duur zijn. Tot predikant bij de Geref. Kerken alhier is beroepen Ds. Wielenga, tijdelijk te Kampen, voorheen missionaris in Ned. Indië. Vrijdagavond zeven uur houdt de „Vereeniging tot stichting en instand houding van scholen met den Bijbel" te Capelle eene algemeene vergadering in de openbare school aan de Nieuw straat, tot aanneming van nieuwe leden, opgave van schoolgaande kinderen, het teekenen van de contributielijst en de samenstelling der wijkcommissies. A.s. Zondag speelt het eerste elftal onzer voetbalvereeniging Excelsior een competitiematch voor de 2de klasse B. V. B. tegen W. S C. 11 te Waalwijk, terwijl het tweede elftal voor de derde klasse B.V.B. tegen W.S.C.III uit Waalwijk op het terrein alhier speelt. DONGEN. Maandagavond had alhier in »Musis Sacrum* de lang verwachte opvoering plaats van De Koopman van Venetië* door het »Haarlemsche Too- neel*, directeur do heer Loui» Bouw meester. De zaal was reeds laag voor het uur van aanvang overvol bezet met belangstellenden, waaronder, ondanks het slechte weer, meelg vreemdeling. Meesterlijk als altijd was de oude Louis in zijn vermaarde Shylock-rol, terwijl ook de overige leden van het hoog staande gezelschap voor hunne taak uitgezocht bleken. Dat Bouwmeester hier succes had, bleek niet alleen voortdurend tijdens de uitvoering, doch bereikte zijn hoogtepunt, toen na afloop hot jongste dochtertje van dee heer van den Assem, onder daverend applaus der aanwezigen, den kunsteoaar een prachtig bloemstuk aan bood. RAAMSDONKSVEER. Maandag avond 23 Jauua»! zal voor de A.-R. Ktasveree&igieg «Nederland en Oranje* in openbare vergadering alhier optreden de HoogEdelGestrenge Heer A. W. F. Idenburg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, tot het bonder, ecner Politieke Rede. Een schoone gelegenheid voor vele bewoners van de Langstraat om deo Kaatsheuvel, 20 Jan. 1922. Wederom zullen ruim 50 Weensche kinderen in verschillende huisgezinnen alhier een onderdak vinden. Men deelde ons van bevoegde zijde mede, dat zon der mogelijke wijzigingen de datum van aankomat is bepaald op 11 Februari. 't Vorig winterseizoen hebben we meermalen mogen genieten van 't keu rige tooneelspel van het Zuid-Neder- landsch Tooneel. We dachten reeds da dit gezelschap zijn tochten naar Kaats heuvel gestaakt had. doch thans verne men we dat het gezelschap op Zondag 22 Januari een groote tooneeluitvoering zal geven in „Euphonia". Opgevoerd zal worden „Dood voor de wereld", een realistisch spel van levensmisère en mis lukking in 5 bedrijven. Onze eigen on dervinding, zoowel als de voortdurend gunstige recensie's in de dagbladen over het Z. N. T. waarborgen ons een ge notvollen avond. Zondag 22 Jan. om 12 uur v.m. wordt in de zaal van „Euphonia" een propagandavergadering gehouden voor de Hanze. Als spreker zal optreden de WelEd. heer Strijbosch uit 's-Bosch. Er wordt om debat verzocht. De overal heerschende griep breidt zich ook hier meer uit. De scholen kunnen echter allen nog geregeld door gaan. Enkele onderwijzers en pl.m. 10 pCt. der leerlingen zijn aangetast. Bij enkele gevallen komen thans compli caties voor, voornamelijk longontsteking. De woningnood blijft in onze ge meente urgent. In enkele jaren zijn alleen in Kaatsheuvel ruim 100 woningen ge bouwd. Toch heeft de Bouwvereeniging Volksbelang thans weder meer dan 20 aanvragen, die nergens aiders onderdak kunnen vinden. Met de industrie is het deze week iets levendiger. Meerdere fabrieken kregen orders. Moge de toestand wel en blijvend verbeteren. De Zesde Nederlandsche Jaarbeurs, die van 21 Februari tot 3 Maart a.s. gehouden wordt zal wederom interna tionaal zijn. Thans is reeds vast te stellen, dat de buitenlandsche deelneming ongeveer dezelfde landen zal omvatten als op de eerste internationale beurs in September 1.1. Verschillende Belgische, Fransche en Finsche firma's Helen zich reeds inschrijven. Niettegenstaande bijna gelijktijdig de jaarbeurzen te Londen en en te Birmingham gehouden worden, is ook de deeldame van Engelsche firma's vrij goed. Duitsche deelneming zal men aantreffen in verschillende branches, evenwel niet in die mate, als de valuta- verhouding wel zoude doen vermoeden. Natuurlijk wint de deelname der Hollandsche firma's het verre van de buitenlandsche. Wat de wijze betreft waarop de deel nemers ondergebracht zijn, nog het volgende Reeds vóór het einde van het vorig jaar was in het Vaste Gebouw alle be schikbare ruimte verhuurdwaren er de vorige maal nog enkele monster kamers en tafelvlakten onverhuurd, dit- maal was niet alleen spoedig alles reeds j bezet, maar moest er zelfs toe over- I gegaan worden, op sommige verdiepin gen nog expositieruimten méér aan te brengen, door de rustbanken in het trappenhuis te verplaatsen en de daar door openvallende ruimten voor jaar beursdoeleinden in te richten. Een gewichtig besluit werd door den Raad van Beheer genomen toen hij, op aandringen van verscheidene deelnemers, vaststelde voor de a.s. voorjaarsbeurs géén gebruik te maken van het terrein Kanaalstraat, doch alles te concentreeren op één terrein, het Vredenburg en de directe omgeving van het Vaste Jaar beursgebouw. De bodemgesteldheid van het terrein Kanaalstraat, dat in de zomermaanden door het aanbrengen van planten en bloemen tot een riant openluchtterrein kon worden gemaakt, maakte het echter bezwaarlijk in den winter, met groote kans op regenweer, sneeuwbuien en storm, dit terrein, dat zeer open gelegen is, in exploitatie te nemen, zoodat in overeenstemming met de wenschen der deelnemers de Raad van Beheer dan ook besloot door intensieve exploitatie van het terrein Vredenburg te trachten de geheele beurs in het Vaste Gebouw en op het daaraan zich aansluitende terrein Vredenburg'onder te brengen. Al laat het zich aanzien, dat op het laatst wellicht een aantal deelnemers afgewezen zal moeten worden, zoo is het toch mogen gelukken door zeer economische bebouwing van het terrein plus de Rijnkade achter het Vaste Ge bouw een voldoend aantal monster kamers beschikbaar te kunnen stellen. Hiermede is bereikt, wat de deelnemers al zoo lang gewenscht hadden n.l. alle bedrijfsgroepen op één terrein, waar door ongetwijfeld het functionneeren van de beurs bevorderd zal worden. Bij de firma Lton, ie Boxmeer, was een loonsverlaging aangekondigd van 15 pCt., uitgezonderd voor de 48 geschoolde arbeiders meldt de Geld. De 48 arbeiders hadden uit eigen beweging voorgesteld ook hun loon met 5 pO. te verlagen, om zoo de loons verlaging voor de auderen te rcduceeren. Na een gehouden vergadering van directie, personeel en bestuur der vak verbonden hebben de 48 arbeiders, voor wie de verlaging niet gold, besloten vrijwillig met een loonsverlaging van 8 pCt. genoegen te nemen, waardoor de loonsverlaging voor alle 180 arbeiders niet sal rijn 15 pCt., maar kan worden teruggebracht op 8 pCr. >De Katholieke Illustratie* bevat deze week het volgende PlatenDe directeur van het doof stommen-instituut te St. Michiels-Gestel. De rotsige kust van Zuld-Afrlka. Gaan de molens uit het Nederlandsche landschap verdwijnen (3 foto's). De tram die altijd ongelukjes heeft. De Caoisius-tentoonstelling te Nijmegen (2 foto's). Straattooneel in Venetië. Laat de kleinen tot Mij komen. Figuren uit het Vaticaao. De strijd tegen de treindleven. Hulde aan w^len pastoor Verbraak S. J. De Z.E. Heer L. A. A. M. Westerwoudt. Mgr. F. P. L. Flooren. In de joden buurt te New-Yoik. De prins van Wales In Indië. De mlnlsterleele crisis in Frankrijk. Sneeuw-Zondag 15 Januari (2 foto's). Een belang wekkende demonstratie der Amsterdam- sche brandweer (3 foto's). Uw eigen tuin (2 foto'9). Gratis reis naar Lourdes. Zoekplaatje. TekstIn de verdrukking# historische roman door J. R. v. d. Lans. Ode aan de recherche, door Maks. Canl- sius-tentoonstelling te Nijmegen. Vac VlctoribuSf door Henrique. De reizende jas# door Maks. Uw eigen tuin, door Philadelphus. Ter her innering. Rebus. Het bestuur der Venlosche bur gerwacht heeft aan de gemeente ver zocht de subsidie van de begrooting af te voeren. De burgerwacht achtte de subsidie van het Rijk voldoende om de kosten te bestrijden, weshalve ze vrijwillig afsag van lederen finantieelen steun uit de be rooide gemeentekas. Overeenkomstig die verzoek heeft de gemeenteraad ook 'n besluit genomen. Wie volgt De nadere berichten omtrent 's Pausen ziekte blijven geruststellend uiden. Poincaré heeft gisteren de aan gekondigde regeeri.ngsverklaring afge- egd. Hij legde daarin o.a. nadruk op den herstelplicht van Duitschland en de mogelijkheid van toepassing der sancties. M;>rgen (Zondep) hoop* Ir» de Ned. Herv. Kerk voormalig Besoijen, de» voormiddag» orn 10 uur op ie treden D»;. Jopcbeo v;»n Haamstede. 2«n Voorzitter van het Ceotraal-Comi'é j der A.-R Partfl te komen hoorei». RAAMSDONKSVEER. Het kimt vuu dlir. Verduyn had het ongeluk door de gladheid fe vallen en haar arm te breken. I)e knipcursus, uitgaande vau den j R. K. Vrouwenbond, wordt druk bezocht. Het aantal deelneemsters werd in 2 groe- j pen verdeeld. Iedere groep ontvangt nu j 2 x - uren per week les. De huishuur der woningen door Volks- I belang gebouwd is voor sommigen geweldig de hoogte in gegaan. Prijzen van 5.Pn "...-.O zijn geen zeldzaamheid meer. Nu dut zij" die woningen ook wel waard: Regen putten ontbrekenPompwater is ook niet zoo bestslootwater heeft men hij gunstige j beschikking van een Polderbestuur. Zijn die prijzen feitelijk veel te hoog, hoeveel te meer dan de prijs van 8.—. die ook door een der bewoners zal moeten betaald wor den. Het getal grieplijders. beloopt hier honderden. Tot nog toe kwam geen sterfge val onder hen voor. Dok hier werd de prijs der melk bij .sommige slijters met 1 cent per Liter ver laagd. Wegens ziekte kan Ds. D. J. vau dei- Graaf. naar ons medegedeeld werd Zondag niet voor zijn Gemeente optreden. Moge Z.Eerw. weder spoedig geheel hersteld zijn. Reeds Woensdagmiddag werd hier op de zoogenaamde Ooosterhoutsehe Polder, die ondergeloopen is druk schaatsen gere den. Niet alleen Dinsdag, maar ook Woens dag brak een een arm door uitglijden en Donderdagmorgen viel een vrouw zoodanig dat zij biuueugedragen moest worden.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6