Heeren Schoen-, Lede'fabri- Lederhandelaren, enz, De Portierster van Alfortville. R. K. KIESVERENIGING kanten. Jaarbeursnummer Formulieren ooor Candidaatstelling Stemming voor de Candidaten .,Het Schoenenbedrijf FEUILLETON rmor* m dit /'iari. W AALWiJ K. Zaterdag Februari, Ter Waalwfjksche Stoom- drukkerl} Antoon Tielen zal 20 en 27 Februari a.s. verschijnen een extra van BÊGROOTING KAATSHEUVEL. (Vervolg.) UITGAVEN. Hoofdstuk I. Nadeelig saldo. Nadeelig saldo der reke ning van 1921 f Hoofdstuk II. Algemeen bestuur der gemeente. Afdeeling I. Jaarwedde van den Burge meester f 4250.— Jaarwedden van de Wet houders f 975.— Jaarwedde van den Secretaris f 3550.— Jaarwedde van den Ont vanger Officieel orgaan v.d. Ned. R.K. Bond van Schoen winkeliers en Schoenmakerspatroonsver» eenlg. gevestigd te Utrecht. Priegelden der leden het best Bltgeyoerde en meest, van de« Raad verspreide Vakblad. Jaarwedden vandearobte- naren en bedienden der f 1758.75 f 500.- Hoofdstuk lil. Kosten van toezicht op de invordering van de plaatselijke belastingen. Teruggaaf van belasting Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten wegens de directe belastingen (wet ten van 29 luli 1848 (Stbl. Nr. 32) en 18 Sept. 1753 (Stbl. Nr. 177) Belooning der schatters en herschattersvande huur waarde der localiteiten, waarvoor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het i klein is verleend Totaal van het IHe hoofdst. f 25.— f 100. f 11446. f 250.- f 25.- Behalve de geregelde op lage» die aan alle leden steeds gratis wordt toegezonden» zullen van dit nummer eenige duizend-tallen aan alle Schoen winkeliers» Schoenmakerspa troons» Besteldwerkers, Repa rateurs» enz. door ons land worden verzonden. Advertenties» enz. te richten uitsluitend aan: WAALWIJKSCHE STOOM- ORUKKRIJ ANTOON TIELEN» vóór 15 en 20 Februari a.s. f 8650.- f 800 f 900.— de bijna 60-jarig selohniswachter Zwanenburg, vermoedelijk doordat hi| over een wissel struikelde, door den sneltrein van 6.25 gegrepen en gedood. De ongelukkige was een zeer gezien beambte en zon juist binnenkort op pensioen worden gesteld, De heer v. d. M., gymnastiekler aar te Roermond, die zich met den vroegtrein steeds naar het naburige Heithuijzen begaf, teneinde daar zijn lessen te geven aan de school der zus ters Franciscanessen, werd bij aan komst aan het station Baexem dood in de coupé gevonden. Naar het „Huisgezin" verneemt, bestaat bij de directie der Nederl. Spoorwegen het voornemen gedurende de zomermaanden tegen verlaagde prij zen zomerbiljetten te doen afgeven. Ook zal met de invoering van de zomerdienstregeling de rijtijd van de treinen op sommige baanvakken worden bekort. Het bekende Staphorster boertje is Dinsdag In den ouderdom van 87 jaar overleden. Tegen den verspreider van de valsche aanklacht, tegen iemand te Broek (Fr.), inzake een moord aldaar veertig jaar geleden gepleegd, is bij de justitie een aanklacht ingediend. In de grensplaats Rhejdt zijn twee dronken goudsmokkelaars, die een Dult- schen douanier aanvielen, door den kommies doodgeschoten. Het l'/i-jarig soontje van den koopman J. Doorten te Dwlngeloo dronk uit «en ketel kokend water en kreeg 2ulke inwendige brandwonden, dat het aaa de gevolgen overleden <9. Op 1 Januari 1922 genoten 15367 personen een ouderdomsrente ingevol ge de Invaliditeitswet. Het aantal toe gekende weduwen- en weezenrente be droeg resp. 907 en 2254. Voor den Raad van Arbeid te Til burg golden resp. de volgende cijfers: 402, 25 en 52. Op dien datum werd aan 24115 ver zekerden geneeskundige behandeling of verpleging toegestaan, terwijl zicli 569 verzekerden in observatie bevon den of bevonden hadden, waarin ver pleging of behandeling niet of nog niet was toegestaan. f 800.- f 500.— f 400.— 7.- 3.- 1.50 12.34 150.— 206.— f 100.— van „De Echo van het Zuiden 78). gemeente-secretarie, den concierge en de boden Schrijf- en bureaubehoef ten, briefporten, vracht- loonen en andere kleine uitgaven Kosten van stukken, die ten behoeve der gemeen te gedrukt worden Kosten van het onderhou den en schoonhouden van het gebouw of ver trek, bestemd voor de vergaderingen van den Raad. van Burgemeester en Wethouders en voor de secretarie Onderhoud en aankoop van meubelen voor dit gebouw of vertrek Kosten van verlichting en verwarming van dit ge bouw of vertrek Kosten van het abonne ment a. op het Staatsblad b. op het Provinciaalblad c. op de notulen der Pro vinciale Staten d. Gemeentestem Kosten aankoop en inbin den van boekwerken Kosten van het archief Kosten van het plaatsen van advertentiën Kosten van het aanleggen en bijhouden der leg gers van openbare we gen en waterleidingen Kosten van het register van bevelschriften Reis- en verblijfkosten a. voor commissiën door den raad benoemd b. wegens de verkiezingen c. voor leden van het be stuur of ambtenaren der gemeente wegens dienst reizen Totaal der le afdeeling Afdeeling II. Personeel en andere kosten ter zake van bijzondere verrichtingen. Kosten van de kiezerslijs ten en van het uitoefe nen der kiesverrichtin- gen Kosten van ververschingen van het stembureau Kosten van de dubbelen der leggers en plans van het kadaster Bezoldiging der ambtena ren van den Burgerlijken Stand Overige kosten van den Burgerlijken Stand Totaal der He afdeeling f Ie f Totaal van het lie Hoofdst. 10.- f 100.- 100.- 50.- f 200.— f 24017.59 f 1500.- f 360.- f 90.- f 920.— f 100. 2970. 24017.59 f 26987.59 f 150.- Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid. Afdeeling 1. Kosten der politie, jaarwedden van de inspec teurs en agenten van politie en van de veld wachters Kleeding en uitrusting der politiedienaars en veld wachters Kosten van bureaux en wachthuizen der politie alsmede van licht en brandstoffen voor die lokalen Kosten van de woningen der veldwachters Bureaubehoeften Overige uitgaven der po litie f 12430.— f 1380 f 100.- 1050.— 200.- f 440.— Totaal der Ie afdeeling f 15600.— Afdeeling II. Kosten van brandweer en openbare verlichting. Onderhoud van brand spuithuizen, brand- blusch- en reddings middelen f 100 Belooningen en premiën aan het brandspuitper- soneel en kosten van oefeningen van het per soneel f 500.— Onderhoud der lantaarns en verdere kosten der verlichting f 6500.— Jaarwedden van het per soneel ten dienste van het beheer der openbare werken, voor zoover niet onder de volgende arti kelen begrepen Onderhoud van den toren, van poorten, kazernen en dergelijke gobouwen voor den openbaren dienst bestemd, niet in andere hoofdstukken be grepen Onderhoud van wegen, straten en pleinen, brug gen en riolen, als: a. kunstwegen, straten en f pleinen b. gewone of landwegen c. bruggen, duikers en riolen d. waterleidingen Onderhoud van wandel plaatsen en plantsoenen Onderhoud van pompen Onderhoud en bediening van klokken, uurwerken, speelwerken en derge lijke Totaal van het Vie Hoofdst f 16191.— Hoofdstuk VII. Kosten van inrichtingen van nijverheid en bedrijf. Totaal van het VHe Hoofdst. f Hoofdstuk Vlll. Kosten van onderwijs. Afdeeling 1. Lager onderwijs. Jaarwedden van het onder wijzend personeel f 52455.— Kosten van het vervolg onderwijs f 2700.— 520.- 440.- 600.- 150.— 60.- 25.- a. bezoldiging b. overige kosten Kosten van instandhouding van schoollokalen Kosten van het aanschaf fen en onderhouden van schoolmeubelen Kosten van het aanschaf fen en onderhouden van schoolboeken, leermid delen en schoolbehoef- ten Kosten van verlichting, ver warming en schoonhou den der schoollokalen Kosten van het plaatselijk schooltoezicht Kosten der commissie tot wering van school verzuim Vergoeding aan de bestu ren der Bijzondere Scho len overeenkomstig art. 205 der Onderwijswet f 2645 84 Vergoeding aan de bestu ren der Bijzondere Scho len overeenkomstig art. 101 der Onderwijswet f 7048.— Totaal der Ie afdeeling f 70453.84" Afdeeling II. Middelbaar en hooger onderwijs. Kosten voor subsidie R.K. Middelbare Handelsdag school te Waalwijk f 300.— Totaal der 11e afdeeling f 300.— (Wordt vervolgd.) f 3350— f 200.- f 500.- f 700.- f 1250. f 2000— f 250— 55.- Totaal der lie afdeeling f 7100— Ie f 15600— f 366.60 f 45354 72 Totaal van het IV Hoofdsuk f 22700.— Hoofdstuk V. Kosten van plaatselijke zorg voor de volksgezondheid en huisvesting. Toelage aan de gezond heidscommissie Annuiteiten aan het Rijk verschuldigd ter zake van ontvangen voor schotten in het belang van de verbetering der volkshuisvesting Bijdrage der tegemoetko ming in de betaling van rente en aflossing van een door de gemeente verleend voorschot in het belang van de ver betering der volkshuis vesting Kosten ter voorkomingen bestrijding van besmet telijke ziekte (wet 4 Dec. 1872 Stbl. Nr. 134) Kosten van keuring van andere levensmiddelen dan vee en vleesch f 1080. Totaal van het Ve Hoofdst. f 69705U1 Hoofdstuk VI. Kosten van openbare werken. Het Bestuur geeft kennis, dat bij de Bestuursleden te bekomen zijn. Dat de indiening van lijsten voor Candidaatstelling moet ge- schieden op MAANDAG 6 FEBRUARI tusschen 5—7 uur n.m. in het kleine vergaderlokaal op de eerste verdieping van het gebouw van den R. K. Werkliedenbond. f 22853.79* f 50- zai plaats hebben op In de parochie St. JAN voor kiezers wier naam begint met A.—K. in het gebouw van den R. K. WERKLIEDENBOND. De overige in een der lokalen van de OPENBARE SCHOOL. VANAF 11 UUR V.M. TOT 6 UUR N.M. Voor de parochie van den H. CLEMENS op 11 FEBRUARI op het voormalig gemeentehuis te BAARDWIJK vanaf 2—7 uur. Voor de parochie van ONZE LIEVE VROUW op 11 FEBRUARI in het voormalig gemeentehuis vanaf 2—7 uur n.m. Voor de parochie van den H. ANTONIUS op 11 FEBRUARI in de Bewaarschool der Eerw. Zusters vanaf 2—7 uur n.m. Het voortoopig Comité: E. W. KLIJBERG, Voorzitter. SURIG, Sesretaris. M. A. VAN LIEMPT, Vice-Voorzitter. M. VAN LOON, Penningmeester. EHLERT. W. ELBERS. J. v. D. GELD. F. SMOLDERS. J. GROENEN. KROL. LOMBARTS. (Wordt vervolgd). „Met zestigduizend franken kan ik mijne fortuin weer herwinnen." dacht hij, ,.als 'het geluk maar een beetje wil medewerken En overigens wat kan het mij ook schelen? Heb ik niets meer, dan weet ik nog wel wat te krijgen. Ik kan een oogenblik zonder mid delen zijn, maar de bron droogt niet uit. Ik heb mijn goeden neef in handen, en hij moet wel knap zijn, zoo hij zich daaruit weet los te wringenZijn kas is onuit putbaar, en, wanneer het noodig is, zal ik. er met beide handen in tasten." Door deze gedachte gesteund, ging Ovidius nogmaals aan het spel, gedurende enkele dagen, of beter gezegd, nachten, scheen het aan al zijne verwachtinen te beantwoorden. Een buitengewoon geluk viel hem ten deel. Weldra had hij de som van honderdduizend dollars gewonnen. Dronken van vreugde, werd hij stouter en stouter en waagde zeer hooge sommen. Dit was zijn verlies. In een enkelen nacht verloor hij niet slechts zijne winst, maar tevens zijn geheel kapitaal, en toen hij bij het krieken van den dag het speelhol verliet, had hij geen stuiver meer op zak. „Thans is het oogenblik gekomen." dacht hij, „om naar Frankrijk weder te keeren." Zonder langer te aarzelen verkocht hij zijn horloge, zijne juweelen en enkele andere zaken van waarde. Zoo kwam hij in het be zit der uoodige som om een biljet tweede klas te nemen, en ging aan boord van een trans-atlantiselien steamer, die naar Havre vertrok. „Ik heb slechts kleine pekelzonden op mijn geweten," dacht hij onderweg en ben door prescriptie gedekt. Ik heb dus niets te vree zen en kan tegenover mijn dierbaren neef al mijne troeven uitspelen. Wat zal hij aar dig opzien! Sapperloot! Ik lach er nu al mede." Te Havre aangekomen had hij nog slechts het noodige geld om een eenvondig maal te gebruiken en een biljet derde klas te nemen naar Parijs. De stoomboot was om vijf uur des namid dags de haven binnengeloopen en om tien uur reeds vertrok Ovidius naar de hoofd stad, na alvorens echter liet adres van zijn gewaanden neef, den grooten industrieel, te hebben nagevorseht. TWAALFDE HOOFDSTUK. Het was enkele dagen na het bezoek van Paul Harinaut en zijne dochter hij deu ad- vokaat Georges Darier. Niets bijzonders was er na dien tijd voor. gevallen. Jacques Gérard, door een voort- durendeu angst gekweld, zocht eenige ver strooiing in het werk, en Mary wachtte het gunstig oogenblik af, om een plan ten uit voer te brengen dat zij gevormd had. Lucien Labroue werkte van den morgen tot den avond, aan allen het voorbeeld gevend eener trouwe werkzaamheid. Paul Harmant was in gezelschap van Lu cien des morgens om zes uur reeds naar Courbevoie vertrokken, waar eene dringende bezigheid, het te water laten van een stoom- scliip, hunne tegenwoordigheid eischte. Toen Soliveau te Parijs aankwam, trad hij in de nabijheid van het station eene kleine restauratie hinneu, waar hij zich brood, kaas en een glas wijn liet opdienen. Meer weelde kon hij zich op het oogenblik niet veroorloven. Dan wachtte hij het oogenblik af dat hij zicli bij zijn gewaanden neef kon aandienen. Ovidius was goed gekleed, doch op reis had zij kostuum veel van zijn frischheid verloren. En nu de man weder aan lager wal was geraakt had hij ook weer minder nette manieren aangenomen. Om zeven uur kwam hij in de Murillo- straat en schelde aan het kleine poortje van het hotel. De portier trok het slot open, en Ovidius, na de deur opengeduwd te hebben, trad het voorplein binnen. Met wantrouwend oog staarde de portier, die intnsscheu op den drempel verschenen was, den man aan. „Wat wenscht gij?" vroeg hij op kort af gebroken drogen toon. Soliveau integendeel toonde een honing zoet en een glimlachend gelaat. „Mijnheer Paul Harmant," zeide hij, „die woont toch hier. niet waar?" „Ja," „Is hij te spreken?" „Des morgens om zeven uurriep de portier zeer verbaasd uit. „Ja, ik weet wel," antwoordde hij, „dat de goede toon dit uur veel te vroeg acht. Doch het is eene dringende zaakMijn heer Harmant kent mij zeer goed. Hij zal uiterst tevreden zijn mij te zien." „Dat kan heden morgen hier toch niet plaats hebben." „En waarom niet?" „Mijnheer is naar de fabriek." „Om zeven uur! Kom, kom. dat is niet mogelijk „Hij is om zes uur vertrokken." „En hij keert terug „Zeker." „Hoe laat?" „Ik weet er niets van. Misschien van mid dag en misschien van avondDoch komt gij om werk te verzoeken, ga dan naar de fabriekdat is het beste wat. ik u raden kan." „Waar ligt de fabriek". „Te Courbevoie, aan het einde der Avenue de Neuilly. De tram leidt er heen." „Dank u, mijnheer. Zijt gij zeker, dat ik daar den heer Paul Harmant zal aantref fen?'' „Zeker, zeker." De bezoeker vertrok en de portier sloot achter hem de deur toe. „Die Cerberus is niet zeer lief," sprak Soliveau in zichzelve. „Doch hem zal de wet wel opgelegd zijn, en ik moet er thans ook niet als een eerbiedwaardig gezant uit. zienIk wensch Jacques Gérard te spre ken; niemand anders. Ik zou naar mijn nichtje Mary hebben kunnen vragendoch waartoe zou dat gebaat hebben? Te New- York hield zij reeds niet veel van mij, en daarin zal nu wel geene verandering geko men zijn ten mijnen gunsteKom, kom, vooruitIk kan mij nog wel de weelde van een uitstapje per tram veroorloven!" Een uur later stapte hij af op den oever der Seine, waar een groote bedrijvigheid lieerschte. Groote fabrieken strekten zich langs de kade uit, met hare hooge schoorsteenen, waaruit dikke rookzuilen omhoog stegen. „Kunt gij mij ook zegen, waar de fabriek ligt van den heer Paul Harmant?" vroeg hij aan een werkman, dien hij ontmoette. „Verder op," antwoordde de man, die nieuwe gebouwen." „Dank u." Weldra stond Ovidius voor een hooge poort, waarop met groote koperen letters te lezen stond PAUL HARMANT. Eu lager Ateliers van constructie. „Drommels!" dacht Ovidius, eene voor name inrichting! Laat ons van binnen eens zien- „Ingang." las hij op een naburige deur. Daar schelde hij aan. Ook hier vertoonde zich een portier. „Wat wenscht gij?" vroeg deze „Den heer Paul Harmant te spreken." „Is het om werk te vragen?" .Neen, voor eene bijzondere aangelegen heid." „Voor zaken?" „Voor eene persoonlijke zaak." „Wenscht gij mijnheer Harmant zelf te spreken?" „Ja". „Ga dan naar het kantoor, ginds in den hoek, links, daar zal men u weten te zeggen, waar gij mijnheer vinden kunt." Ovidius deed wat hem gezegd werd. Van verre ontdekte hij reeds in het meer dan honderd meter lange fabrieksgebouw omschriften als deze: Atelier der teekenaars. Kas. Bureau vau den directeur der wer ken, Particulier kabinet van den directeur, enz. enz. „Daar zal ik moeten zijn," dacht hij, toen hij de laatste woorden las„Vooruit Ovidius!Wat zal hij vreemd uit zijn oogen kijken, wanneer hij mij ziet! Die goede, beste neef! Ik heb er nu al pret in." De deur was gesloten, doch haastig kwam een bediende toeloopen, die het slot omdraai de en den vreemdeling vroeg: „Moet gij hij mijnheer Harmant zijn?" „Ja, ik wensch den heer Paul Harmant zelf te spreken over eene voorname persoon lijke aangelegenheid."

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10