OE M Mil Derde Blad. Nienws uit Heosden, Gemengd Nieuws. Povinciaal Hieuws. No. 12. Zaterdag 11 Febr. '22. 45e Jaarg. en de Heer v. Boxtel. Bij stemming werd de Heer Bronkhorst tot voorzitter benoemd. Dan werd overgegaan tot het kiezen van een nieuwen secretaris, daar deze plaats nu was opengekomen. Candidaten hiervoor waren de Heeren Abersohn en Princen waarvan de laatste a/3 der stemmen op zich kreeg. Nadat besloten was, tevens een begin J te maken met het houden van club- Wij vestigen nogmaals de aandacht j avonden, die voorloopig zullen zijn op Waalwijk. 10 Febr. 1922 op de groote jaarlijksche uitvoering die a.s. Maandag door de W. G. V. in de zaal van den R. K. Gildenbond wordt gegeven. Het programma ziet er ditmaal al zeer verzorgd uit en de mooie oefe ningen zullen worden opgeluisterd door het bekende strijkje, gebroeders van den Akker uit 's Bosch De entrée is werke lijk laag, zoodat we niet twijfelen of Dinsdagavond, in het lokaal bij den heer Kolsteren. sloot de voorzitter de vergadering. Het barak-concours uitgeschreven door de Waalwijksche biljartclub bij A v. Berkel, is vorige week Zaterdag onder groote belangstelling geopend. Reeds nu is er druk gebarakt en ver schillende personen waaronder vele der Waalwijksche Gymnastiek Vereeni- Vrppmrielinopn crh a-* r ging zal een druk be/oek ten deel vallen. I vreemdel,n8en schreven voor d,t Con" Door het bestuur der R. K. Kies- vereeniging is aan' alle leden een biljet thuis bezorgd. Men leze dit eens goed over, kijke het stembiljet aan en honde zich geheel aan de voorschriften hierin gegeven. Op 't stembureau krijgt men een stembiljet, men make de witte stip naar eer en geweten voor de beste candidaten zwart, dan is alles in orde. Het biljet luidt als volgt R. K. Kiezers voor den Gemeenteraad van Waalwijk cours in. Blijft het zoo doorgaan zal dit Concours voor de Waalwijksche biljart club een groot succes worden. A.s. Maaodag 13 Fcbtuari zal het 15 jaar geleden zijo dat Hein Versteeg lo dienst trad van de Koninklijke S'oom- «choenonfabriek A. H. van Schijnde). Het zal dezen ijverlgen werkman, dlr de zaak onder alle omstandigheden zoo mouw diende, zeker niet aan blijken van waardcerlog ontbreken. Zondag a.s moet Quick spelen Zaterdag a.s. zult gij geroepen wor- !,e8en R-H.B. voor de Comp-Zuidelijke den Uw slemplicht te vervullen ter ver kiezing van leden voor den Raad der nieuwe Gemeente Waalwijk. Wij herinneren er aan, dat in de Statuten der R.K. Kiesvereeniging is vastgesteld, .^at U op 12 candidaten moet stemmen. iet Til er of met minder J anders is Uw stembiljet ongeldig. Aangezien de Statuten verder bepalen, dat door het Bestuur der R.K. Kiesver eeniging op de officieele candidatenlijst 5 leden uit de Parochie St. Jan, die de meeste stemmen hebben verkregen, evenzoo 2 uit ieder der andere parochies geplaatst wordt terwijl het 12e lid uit een der 4 parochies wordt bijgevoegd, is het wenschelijk. dat hiermede bij het uitbrengen van Uw stem reeds rekening wordt gehouden. Dus niet stemmen b.v 6 uit de pa rochie St. Antonius en 6 uit St. Jan, doch de stemmen verdeden over de 4 parochies, overeenkomstig het voor schrift der Statuten De Kiezers van Besoijen dienen ver der te weten dat op de algemeene vergadering met algemeene stemmen besloten is geheel tot de R.K. Kiesver eeniging van Waalwijk over te gaan zoodat elke R.K Kiezer die bij Besoijen was aangesloten, ook stemrecht heeft voor Waalwijk. De stemming vindt plaats in de pa rochie St. Jan van 11 uur v.m. tot 6 uur n m. voor de Kiezers wier naam begint met A tot en met K in het ge bouw van de R K Werkliedenvereni ging voor de overige kiezers in een lokaal der Openbare School Vrouv/en of Weduwen moeten stem men volgens den naam van hun man. Voor de parochie St. Antonius van 2 tot 7 uur in de Bewaarschool der Eerw. Zusters. Voor de parochie van den H Clemens 3de klas N V B. Gezien de strenge vorst zal er van dezen wedstrijd waarschijnlijk weinig komen en -daarom zal er als^de wed strijd doorgaat dit bekend gemaakt worden door de blauw—witte biljetten. Donderdagavond trad voor de leden van den R. K. Gildenbond als spreker op de WelEerw. Heer Kape laan Nuijens. Zij die dezen cursus avond verzuimden, hebben werkelijk veel gemist. Op de bekende hem eigen vlotte, aangename manier van spreken wist hij wederom zijn gehoor te boei en. Spr. had tot onderwerp: „In dagen van strijd". Een „strijd" is 's menschen leven. Spr. bevestigde dit door met voor beelden uit de geschiedenis aan te too- nen hoe er altijd door, van het bestaan der wereld af, strijd is geweest. Reeds de eerste nakomelingen van Adam'en Eva vormden twee strijdmachten die elkander beroofden. Strijd was er na den zondvloed en later niet minder tegen het Joodsche volk, dat door zijn I'rofeet Mozes ten slotte het beloofde land# werd binnengeleid. Hier beleefde het onder zijn koning Saul een tijd van groote welvaart totdat ook deze groote figuur valt en in zijn plaats komt do kleine herdersknaap David, die dan weer zijn volk tot de grootste glorie opvoert. En tijdens de regeering der Romeinsche keizers die de geheele we reld aan hun voeten hadden liggen en het groote deel der menschheid in sla venketenen lag geklonken, toen kwam Het Kind ter wereld dat een geheel nieuw tijdperk inluidde en drie eeuwen later is dit geweldige keizerrijk over wonnen en zegevierde wederom de christenheid. Steeds gold het dus een strijd tusschen geloof en ongeloof en steeds ook bleef de oogenschijnlijk de van 2 tot 7 uur op het voorm^Jig Ge- zwakste partij het geloovige volk, over- meentehuis van Baardwijk. winnaar omdat, zij de belofte van Voor de parochie van O. L. Vrouw Christus had, dat Hij met zijne Kerk n 2 tot 7 uur op het voormalig Ge- zou zijn. Daarna schilderde spreker de dighedeu in de omliggende landen an ders geleerd. Overal ziet men oproepen om steun voor het verhongerende Rus land. In dat land, dat de rijken heeft verdreven en geplunderd en waar alles in handen van den staat is gekomen, in dat land dat thans? de zegeningen van deze leer geniet, zijn millioenen on- gelukkigen reeds van ellende omgeko men of staan op het punt te bezwijken. De predikers van het socialisme zeg gen U dat ge gerust uw geloof kunt behouden, dat ze dit niet zullen aan tasten, doch leest men hun couranten en verslagen, dan ziet men dat in hun harten gloeit den feilen haat tegen God, en den laatsten tijd bekennen ze openlijk dat ze den strijd tegen de kerk zullen aanbinden en dat zij zullen zegevieren. Maar wij weten, de geschie denis leert ons, dat wij zullen zegen- vieren, als wij ons maken tot werke lijk Katholieken, tot goede soldaten van Christus. We moeten niet alleen Roomsch zijn in de organisatie, waar het gaat om een hooger loon, doch ook Roomsch in het huisgezin, het particu liere en maatschappelijk leven, kooit was er meer strijd dan heden ten dage, nu meening op meening botst en de de liaat tegen de liefde worstelt. Als we het cl a roe n geschal hooren dat ons bewijst dat men zich in liet vijandelijk kamp voor een zwaren strijd gereed maakt om ons op zekeren dag te be springen, zooals ze dat in de naburige landen gedaan hebben, dan moeten ook wij niet stilzitten. Wij moeten ons ook vormen tot een krachtig leger in den dienst van God. Wij kunnen ons daartoe vooral vormen door onderlinge liefde door altijd bereid te zijn offers te brengen, die vooral thans zoo vele gevraagd worden. Onze pas gekozen Paus Z. H. Pius XI hoeft reeds zoo'n schitterend voorbeeld gegeven, door terstond na zijne benoeming de ver zoenende hand aan de Italiaansche re geering te reiken. Immers wat Pius X en Benedictus XV achterwege lieteu, deed hij. Hij gaf vanaf de buitenloggia aan allen in het. openbaar Zijn Zegen. Ook wij moeten bezield worden met zulk een onverschrokken geloof als onzen nieuwen Paus reeds gekenmerkt heeft, dan zal een nieuw tijdpeik wor den ingeluid, dan zullen onze kinderen later hooren en ervan vertellen hoe hunne vaders onder het roemrijke be stuur van Paus Pius XI de wereld heb ben hervormd en na een moedig ge streden strijd voor hunne Roomsche beginselen de dan heerschende vrede en welvaart hebben bewerkt. Een luid applaus beloonde spr. voor zijn boeiende rede. Kapelaan Rijnen dankte namens al len en noodigdo de aanwezigen uit propaganda te maken voor een druk ker bezoek der cursussen. Op 23 Februari a.s. zal de cursus gegeven worden door Kapelaan Rijnen uit den Bosch. van meentehuis van Besoijen. verdrukking der katholieken tijdens de Dinsdag as. wordt de groote I Hervorminghie het volk in het aan Hanzedag gehouden. In ons vorig num-1 bet oude geloof trouw gebleven Bra- mer hebben we het volledig programma 1)ant zooveel geplaagd en gesard werd opgenomen, thans willen wij alleen nog door de ambtenaren uit den Haag, tot- alle Middenstanden aanraden de alge- dat weer de kwam dat hun met meene vergaderingen, lezingen en vak- Z()0^eel moed en opoffering gestreden vergaderingen bij te wonen. Wat men strijd. n,et succes bekroond werd en daar zal hooren en bespreken is voor I van uR Brabant weer het Geloof over ieder van groot belang en 't is wel 'iet goheele land veld won en thans noodig, dat er wat meer actie en leveri w.eep de R- partij de sterkste partij komt ih middenstandskringen. uitmaakt. Later is door de Franscke middenstandskringe Ten koffi-huize wao den heer A revolutie gedurende welke de christe- Kempcman is opeerlcht een biljardclub r,10" en x'ooraI dJ priesters bij duizen- De rlnh- werden omgbracht, en niet minder „Corwina" (Vakschool-leerlingen) een °ver ons zijn gekomen de liberalen, huish. vergadering in het voorloopig die °ns leeraarden dat de mensch met clublocaal bij den Heer H. Kolsteren Bod of Godsdienst niets te maken Ongeveer kwart voor acht opende de hee^t, slechts voor 't stoffelijke te zor- voorzitter de Heer Janser de vergadering Sen. llad- Uit het liberalisme werd het en heette de aanwezige leden van harte socialisme geboren, dat in woorden welkom en deelde mede dat het de alles voorspiegelt en belooft wat mooi laatste maal was dat hij de vergadering en begeerlijk is, doch .hiervan niets in zou presideeren, daar het zeer waar- daaden omzet en zijne volgelingen SChijnlijk was, dat hij spoedig de school slechts bittere ontgoocheling brengt" moest verlaten en ook omdat hij de Holiandsche taal niet volkomen machtig was. Hij verzocht daarom dat de ver gadering een anderen voorzitter zou kiezen. Als candidaten werden hiervoor ge steld de twee overige leden van 't be stuur de Heeren Bronkhorst en Pullens /ij zullen den inhoud der brandkasten der rijken onder elkander verdeelen, zoodat eenieder in denzelfden wel stand verkeert en de geheele productie m handen van den staat brengen die dan aan ieder een groot loon zal kun nen uitbetalen. Maar, gelukkig zou men haast zeggen, hebben de omstan- i De Chr. Jong.-Vereeniging .lm manuel" met de knapenvereeniging „Josua" hopen Woensdag 15 Febr. a.s. in de Chr. Bewaar- en Handwerkschool haar 5e jaarfeest te vieren. Aanvang precies 7 uur. De Vereeniging Sint Crispijn en Sint Crispinianus heeft op haar jl ver- gadering besloten op 30 Juli a.s. een groot Nationaal concours te geven. Binnen enkele dagen zullen de ver schillende Collega's in den omtrek worden aangeschreven voor deel name aan dezen wedstrijd. Naar wij vernemen zullen hiervoor prachtige prijzen worden aangekocht, en vertrou- wen dus op een flinke deelname. Laten hierover meer. Op 16 Februari a.s. zal het 12"/,- jaar geledeo zijn, dat de credletvereeni- kjtng »De Hanzebank», hoofdkantoor te Bosch, werd opgeHcht. Naar wij, vernemen zal dit feit op •envoudlge wijze zal worden herdacht. Zoo zal op dien dag des ochtesds te ïO uur door dr. J, vaa Beurden eene H. Mis worden opgedragen in de kathe draal van S\ Jan, terwijl tusschen 1 eo 3 uur namiddags ten kantore der Cen trale Bank, Scbapeomarkt nr. 6, gelegen heid zal worden gegeven persoonlijk blijken van belangstelling te toouen. De Katholieke Illustratie bevat deze week bet volgende Platen Zijoe Heiligheid Paus Plus de Elfde. De gebroken b ug te Liver pool. De nawinter. Ijs jn de haven van Hamburg. Onze vogels in den sinter (3 foto'»)- Uit het Vaiicaan (7 foto'»). Ex kelze-ln ZitateMadHd Begrafenis van Z. Em. Kardinaal A'ma ar. MaHe Sloot. De heer P. F. F'uyder. - De opening van het Perm«nent Internationaal Gerechtshof te Dm Haag. De ontdekkingsreiziger Knud Rasmussen (6 foto's). Ernst Shackleton. De Moplah-woeliogen in Eogelscb-Iodië. AH Mussuba» Zoekplaaje. TekstEen olifant cadeau naar 't Engelsch door H. Visser van Wouw. Familie-portret, door Maks. Onze vogels in den winter, Historische roman, door J R. r. d. Lans. De witte wieg, J0(R TT~» 4 doorjvan de ralshandeling op Oudejaarsavond te T. a. d. Uit de bl'.kken trommel. Geertruidenberg. aangehouden. DUSSEN. Onze dorpsgenoote Mv-L Elizabeth van der Pluym, thans onder wijzeres te Nijmegen, school 4, is be noemd in gelijke betrekking aan de R.K. Meisjesschool Ie Eindhoven. Thans is het den heer G. van Rijswijk. Ambtenaar der Bel., gelukt in weerwil van den heerschenden woning nood alhier, toch een woning te huuren. na twee jaren zich in Meeuwen erg bekrompen beholpen te hebben, en wel een woning in eigendom der gemeente, welke bestemd was voor onze gemeente veldwachter, dus ook hier komt het woord „bezuiniging" in woord en daad aan den dag. A.s. Zondag 12 dezer, n.m. 3 uur, is er stemming over candidaten, voor komende op de groslijst voor leden der Tweede Kamer, in hetR. K. Verenigings lokaal, door de R. K. Kiesvereniging aangesloten bij R. K. H. De handel in aardappelen (Bravo's) wordt hier levendiger. Men besteedt voor bovengenoemde soort f8 per H.L. Alhier is een nieuwe brandweer georganiseerd, genomen uit de verschil lende wijken. In wijk B bestaande uit de heerenVan Hanzewijk-de Bont, Van Krimpen. De Bodt Hz.,Van Mierlo IZ-» P. Koekkoek, H.Verbunt. Millenaar en Van Etten, met bijvoeging van de hier bestaande B Tgerwacht. CAPELLE. Naar men ons mededeelt zal in het café „Land en Havenzicht" alhier de eerste drie dagen der volgende week een bioscoop avondvoorstellingen geven. EINDHOVEN. De raadscommissie inzake den verkoop van gronden door mr. J. van Rest aan de gemeente, heeft uitgesproken, dat hem noch betreffen de den verkoop, noch betreffende den prijs eenigen blaam treft, dus dat hij liet volste vertrouwen behoudt als raadslid en wethouder. Heusdan, 8 Febr. 1922. Een achttal Woudrichemmer visschers vingen in vereeniging twaalf zalmen naast nog eeo partijtje andere vischeen echt buitenkansje. Als afgevaardigde voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waal wijk werd voor de grootindustrie ge kozen de heer A. de Haan, Heusden; voor de kleinindustrie R. Roza, Wijk. Op 15 Februari geeft in „Con cordia" de zangeres Maria Gerard Reiner uit Weenen, verbonden aan ln Wagner-theater te Rayreuth een aria- en liederenavond. In Augustus hoopt de scherp- schuttersvereeniging „St. Blasius" bij gelegenheid van haar 75-jarig bestaan een groot concours te geven. Gisteren in den vroegen morgen zijn te Richmond in Virginia, het Lexing ton hotel en verscheidene aangrenzende gebouwen door brand vernield. Op het oogenhlik van den brand bevonden zich 67 gasten in het hotel. Drie hunner, die uit de ramen sprongen, overlenen kort daarop aan de bij den val bekomen wonden. De politie was bij het af zenden van dit telegram van meening dat het aantal dooden omstreeks 20 zou bedragen. Er zijn 25 logeergasten met ernstige verwondingen in het zie kenhuis opgenomen. Vrijdagavond omstreeks 10 uur, hoorden omwonenden op den Essenburg singel een schot weerklinken. Bij onderzoek werd op den Essenburg singel, bij de Velsenluststraat een man op straat liggende gevonden, met een schotwond in het hoofd. De man, die bewusteloos was, werd per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, waar men zijn toestand hoogst ernstig achtte. i_/c ciuo rii__. genaamd >Oos Genoegen avond wordt gehouden opDlnsdagavood. Tot Voorzitter Is gekozen de heer H de Ruijter en tot Secretaris de hce- A. Broks. Sinds 1 laouarl zijn hier overledes 35 personen, terwijl het aantal geboor ten slechts 28 bedraagt. Het aantal iogeschreveaec voo' de militie voor 1923 bedraagt 95 Dinsdag 7 Febr. hield de Ver. door Napoleon, die het wagen dorst onzen Paus in de gevangenis te werpen, getracht dit hechte geloof uit te roei en doch ook Napoleon die zich van den banvloek des Pausen niet zeide aan te trekken, werd overwonnen en verban nen. Na deze inleiding kwam spr. aan de tegenwoordige tijden. Ook thans nog woedt er strijd. Allerwegen tracht men ons het geloof uit de harten te rukken. mnpsl l/PrlnlHM I.1. I 7ii nnlln. .1l - s" ^ol,dag vergadering van liet Wit-Gele Kruis In de zaal van het meis- jespatronaat. a. Verslag 1921 en b. Verkie zing 2 bestuursleden, aftredenden zijn M. Veltman en H. Jehoel. De harmonie van bet jongenspatronaat alhier zal met vastenavond een uitvoering geven. De nummers worden reeds druk in gestudeerd. Gistermorgen vond de landbouwer A. van D. alhier een melkkoe dood in den stal. Een niet geringe schadepost. Do boterprijs is wederom verlaagd en gebracht op 2.20 per Kg. Alhier is weder een duivenbond opge richt mot aanvankelijk "5 leden. Tot stierhouder der Vcefokvereen. al hier is bij inschrijving benoemd A. van Delft voor 1078.per jaar, zijnde de laagste inschrijver. NIEUWKUIK. De groote winteruitvoe- ring gegeven door de harmonie ,,Do Een dracht in do zaal van den heer A. Merkx, mag in alle opzichten schitterend geslaagd boeten. Zoowel het blijspel, komische scènes en muzieknummers werden alle even keurig gespeeld. Een ieder heeft dan ook kunnen genieten, zoodat ook allen zeer voldaan huis waarts keerden. Te beginnen met a.s. Donderdag zullen in liet vervolg, de lessen van den socialen cursus, te geven door den weleerw. heer Nuijens, kapelaan te Baardwijk, in het café van den hoor G. <le Bont alhier gegeven wor den. 's.BOSCH. Alhier is een groote vergade ring gehóuden van ,,'s-Bosch Belang" om te protesteeren tegen de overplaatsing van het 17e Regt. Infanterie naar Venlo. Gewe zen werd op de prachtige nieuwe kazernes en zooveel andere militaire Inrichtingen, die hier leeg komen en in Venlo moeten worden gebouwd en voorts op de groote schade voor de stad en omgeving. - Hedenmorgen is alhier een personen trein op een rangeerende locomotief ge loopen. Verschillende wagons sprongen uit de rails. Een dame is licht gekwetst. Met veel succes is hier drie avonden een Bossche revue „Licht en schaduw' opgevoerd, welke stond ouder de auspiciën van de Oeteldoncksche Club. CAI'ELLE. Vergadering van den raad dezer Gemeente op Vrijdag 10 Februari *22 des namiddags ten 2 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening op het vervolgonderwijs. 3. Benoeming leder der commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke af tri ding. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een huishoudt lijk reglement voor de vergaderingen der commissie tot wering van schoolverzuim 5. Behandeling verzoek J. Benjaminse tot overplaatsing als hoofd der school naar de Kom. Tl. Verzoek van het gemeentebestuur van Loon op Zand om een bijdrage in de kosten van het openbaar lager ouderwijs voor kinderen uit deze gemeente. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vast stolling voorwaarden verpachting landerijen 8. Vaststelling jaarwedde administrateur Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot af- en overschrijving op posten der gemeen- tebegrooting, dienst 1921 en 1922. 10 Behan deling reclames tegen aanslagen in den hoof- delijken omslag, dienst 1921. Begunstigd door prachtig winterweer werden jl. Woensdagmiddag de door de Ca- pelsche IJsclub georganiseerde ijswedstrij. den gehouden op een haan aan de Zandschel ten oosten van de Nieuwevaart. Voor deze wedstrijden was een groote belangstelling, want niet minder dan 82 deelnemers en deelneemsters hadden zich voor de zes ver schillende nummers doen inschrijven. De uitslag der zes series was als volgt Serie 1 ringsteken voor meisjes van 812 jaar. Het aantal deelneemsters bedroeg 15. De eerste prijs een paar Friesche schaatsen, werd behaald door N. v. d. Schans, de 2e pr. een das, door E. v. d. Lindp en de 3e prijs een naaidoos door W. Mes.' Serie 2. Hardrijden voor jongens van 8 tot 12 jaar. Het aantal deelnemers hiervoor was 22. De prijzen werden behaald door H. Snijders. Ie prijs, een paar schaatsen; J. Boeser, 2e pr., een portemonnaie met geld en J. van Dommelen, 3e prijs, een electrische zaklantaarn. Serie 3. Hardrijden voor jongens van 13 tot 16 jaar. 1-Iet aantal deelnemers bedroeg 9. De eerste prijs, zijnde 6.— werd behaald door Vos; de tweede pr., zijnde 4. door O. van Peer; de derde prijs 2.50, door G. Vos. Serie 4. Sehoonrijden voor pareu. Voor deze serie bestond een buitengewone belang stelling. Door niet minder dan 8 pareu werd gereden en de jury had hier een moeilijke taak te vervullen, \yn'nr>an zij zich op uit stekende wijze gekweten heeft. De prijzen werden behaftw doorXL—-rmrSPelt en N. Ockers, eerste prijs een nikkel theelichtje met keteltje; tweede prijs, een theeblad en koekschaaltjes door L. Heurter en N. van der Waals en de derde prijs, een paar hand- beschermers, door' H. van Dongen en D. v. Dongen -Ra mstei j n. Serie 5. Sehoonrijden heeren. Voor deze serie hadden zich 13 personen doen inschrij ven. De prijzen werden toegekend aan A Boeser, eerste prijs, 10.— L. Sterrenburg, -e prijs L. Heurter 3e pr. 4. Serie 6. Hardrijden heeren. Het aantal deelnemers bedroeg 15. De eerste prijs, 10 werd behaald door A. Boeser2e prijs ƒ6 door W. Reuser; 3e pr. 4.— door A. Spie- rings. De verschillende wedstrijden hadden een gezellig en aangenaam verloop, zoodat het bestuur der Capelsche IJsclub met genoegen op dit, door haar georganiseerd ijsfeest. kan terugzien. Zondag a.s. v. m. half tien uur en des nam. 6 uur treedt in de Geref. Kerk alhier op, Prof. Noordzij, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. RAAMSDONKSVEER. Zondag hoopt des morgens op 't Dorp en des namiddags op 't Veer voor de Herv. Gemeente op te treden de ZeerEerw. Heer Ds. Heijer. Predikant te v laardingen. Dinsdag a.s. houdt de Chr. Historische Kiesvereeniging alhier een ledenvergade ring. Op het Postkantoor alhier kunnen des Zondags tusschen 1 en 2 uur alle correspon denties afgehaald worden. Nu reeds in verschillende winkels Australische boter verkrijgbaar werd .ge steld, daalde de prijs der fahrieksboter in eens met 40 cent per Kg. en werd gebracht op 1.10 per pond. RAAMSDONK. Door de gemeentepolitie is een zekere L. Z., vermoedelijke dader - Gistermiddag zakte de dienstbode van (lcu heer K. die zich op de. dichtgevroren vaart langs den spoordijk waagde, door het ijs. Door 't flink en voorzichtig optreden van eenige vorbijgangers, wist men de dren kelinge. met behulp van een ladder, aan wal te brengen. Zondagavond ontstond op 't Veer een schermutseling tusschen eenige straa'tslen- ters, waarbij M. gewond werd. De poli tic- wist door haar actief optreden erger te voor komen. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. GEERTRUIDENBERG. In de versierde zaal van hotel Zandbergen te Geertruideu- berg had gisteren de Hanzedag plaats vnu den kring "Geertruidenberg. Om twee uur des namiddags opende de voorzitter der Kring-commissie, de heer F. v. d. Rijt. de vergadering en zette het doel van do Hanzedagefi uiteen, waarna hij h-,-r woord verleende aan mr. J. Ilellenherg Hu. har, die het wezen der vakorganisatie ver der toelichtte. Na afloop dezer bijeenkomst vergaderden, afzonderlijk de bouwvakken, de rijwielhan delaren, do smeden, de schilders en de hak- kers. Twee nieuwe gilden n.l. van de bouwval* ken en der schilders werden opgericht Om half zeven des avonds werd met ikeilIM werking der symphonie Slut Cecilia, did eenige mooie nummers ten gehoore bracht, een feestverfcafleriug gehouden, welke opend werd door den vorzltter uit Georlruó denberg den beer C. Tak. Op deze vergade ring besprak mr. Helleuberg Hubar de m» daal-economische en sociaal-politieke &uik der standsorganisatie en pater Frandscus uit Boxmeer de zedélijk-godsdienstige tank der standsorganisatie. Het slotwoord sprak de geestelijke advi seur, de Zeereerw. heer Nabuurs.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9