oi m m lil Tweede Blad. De Portierster van Alfortville. Buitenland Binnenland. Provinciaal Nieuws FEUILLETON e£ne openbare zitiing pm te besliaaen over de geldigheid der ingeleverde can- didatenlijsten voor de stemming ter ver kiezing van de leden van den gemeente raad. Het Hoofdbureau besliste dat] de lijsten, ingeleverd door de heeren G. Scheltema, J. W. Brok. J. Wildeman, Ivo van Haaren en A. P. de Raat geldig zijn en de doorop vuorkomende candi- daten gehandhaafd worden. Verder besliste' het stembureau dat de lijsten, ingeleverd door de heeren M. M. A. Schambergen en M. L. Laros voor de heeren M. Schambergen en J. Klijn, ongeldig zijn, aangezien op die lijsten, door toepassing van art. 44 letter c. der Kieswet, alle candidaten moeten worden geschrapt. Art 44 der Kieswet zegtHet Hoofd stembureau schrapt in de volgorde in dit artikel aangewezen, van de lijsten der candidaten a. Leden Tweede Kamer enz. b. Leden Prov. Staten enz. c. die voorkomen indien het betreft de verkiezing van leden der Tweede Kamer, der Prov. Staten of van den Raad eener gemeente, die in Kieskringen is verdeeld op meer dan eene in den Kieskring ingeleverde lijst, indien het betreft de verkiezing van leden van den Raad van een gemeente, die niet in Kieskringen is verdeeld, op meer dan eene lijst voorkomt. Naar wij vernemen is de heer M. Schambergen bij Ged. Staten in beroep gegaan tegen de beslissing van het Hoofdstembureau, waarbij deze de lijsten, ingeleverd door de heeren M. M A. Schambergen en M. Laros. voor de heeren M. Schambergen en Klijn, heeft afgevoerd. In de vergadering van den Vrijz. Democratischen Bond van 23 Febr. 1922 is met algemeene stemmen besloten niet in te gaan op het voorstel van de Christ. Hist. Kiesvereenigi.ng tot verbinding der lijsten* bij de a.s. gemeenteraadsverkie zing van Waalwijk. Dat de Christ. Hist, hebben kunnen besluiten iemand op hun candidatenlijst te plaatsen, die bij het opmaken dier lijst nog lid was van den Vrijz. Dem. Bond, werd door de vergadering alleen reeds voldoende beletsel voor samen werking geoordeeld. Onder geen voorwaarde wenschten de Vrijz. Dem. mede te werken tot mogelijke verkiezing van dergelijken candidaat Zondag 26 Febr. geeft de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" haar jaar- lijksch carnavalsmatinée, ditmaal met medewerking van het Dubbel Gemengd Kwartet „Speranza" en het Gemengd Koor. Het programma bestaat uit 1. Mijn land Mosmans. Tempelzang. Budelman. 2. Morgen. Roeske. Vlaamsche kermis. Wierts. (Door „Speranza".) 3. 't Geuzenvendel op den thuismarsch Roeske. 4. Sneeuwklokjes Zijderlaan. Droome-vrouw, kom I Oilman. (Gemengde Koren.) 5. Biergalop. v.Paasschen. Toegang voor iedereen vrij. Aanvang 12 uur. Maandag 27 Febr. geeft de Lieder tafel haar van ouds bekend bal onder leiding van den heer Landmeter. I hs' t-i-uwe ons we'f' Zom*»dten*t- «tgóUüg 1 Jaui a.s. zfa voor oaè traject noeal wijzifclneen gekomen. Voorgesteld worden van Waalwijk— Lape Zwalawe de navolgeode treinen 6.56 8 30; 10.44; 12 58 (Woensdag) 3.35 4 58; 6.18 en 10.05. Dus de be staande zijn eenigszios veranderd ea er komt een bij n.l. ten 4 58. 6.58; 7 45 10.20; 2 28; 5.00; 7.23 en 8 54. Deze blijven dus vrijwel hetzelfde. Het groot concert, dat Woensdag avond 22 dezer in Musis Sacrum werd gegeven door Waalwtjks Gemengde Zaogvereeniging, had een dusdanige belangstelling getrokken, (grooter dan ooit te voreo) dat alle plaatsen waren uitverkocht. Het programma bestond uit een 4-tal koren en eenlge liederen te zingen door den heer C. van den Elshoudt te 's Hage de begeleiding was in handen van een uitstekend strijkorkest uit den Boscb, terwijl we aan den vleugel troffen deo bekenden Ttlbnrgschen pianist, den heer J. Hf-erkens. Het geheel stond onder leiding van den directeur den heer G. Gerritsen. Het koor zette flink inmeermalen klonk het als een prachtig geheel, ge tuigende van ijverige studie, van muzikale opvatting van den leider, van begrijpen en voelen door zijn zangerscorps. En toch, we weten niet waar het aan toe te schrijven is, dat de eerste koren op ons de indruk maakten van iets onzekers en Iets mats en ook de solist, de heer C. van den IjJIshoudt, die over een zee» geschoolde, maar geen groote stem be schikt, leed o.i. voor de pauze aan 't zelfde euvel. Schitterend herstelde na de pauze het tweede gedeelte de vlekjes, die in het eerste deel misschien vielen aan te mer ken de zangeressen en zangers leken als begeesterd en cok de solist gaf ii> ijn >La femme du SoldatJonge Liefde en »Een liedeken van schdden», werke >ijk zeer te genieten. Het koor met z'n directeur voerden een werkelijks triomf met >Zion> gemengd koor met Bariton-solo van Niels W. Gade. Dit schitterende koor werd in elk opzicht op eminente wijze weergegeven, er zat elan en verve in die mooie frag menten van dit machtige koorwerk, de uitvoering was zuiver en massaal, subliem in elk opzicht. Ook de bartton-soli van den heer v. d. Elshoudt waren hoogs» verdienstelijk. Aan 't slot bracht het enthousiaste publiek aan koor en directeur, wien reeds voeger een krans was aangeboden, een hartelijke ovatie, waarbij wij ons gaarne aansluiten. Ook het Bossche strijk-orke9t en den bekwamen pianist komen een speciaal woord toe, maar vooral den leider, deD heer Gerritsen, den onvermoeiden diri gent, die ook voor de toekomst groote plannen heeft met z'n Gemengd Koor dat Waalwijk steeds meer zal doen ge nieten. Wij zagen met groote Ingenomenheid dat een groot aantal nieuwe krachten zijn toegetreden; het koor telt than- ongeveer .70 werkende leden, die me groote ambitie zijn bezield. Moge dit koor onder voorzitterschap van den heer Norbert van Loon en onder leiding van den heer Gerritsen steeds crescendo gaan en ons nog vele mooie en prettige avonden bezorgen. Na eflooD toch d-r uitvoering bleel ü*en uog eeoige uren gezellig bijeen ea in het leven roept om de arbeiders in zorgde een prima «tnjkj*. geheel gevormd hun nooden bij te staan. Alleen onder uit leden van het Koor, voor mooie de hoede van de Kerk is de katholiek muziek en voor een aardig dansvtisje. Dit strijkje verdient een .afzor>de>lijk woord van buide, wat het gaf was wer kelijk excellent io elk opzicht. Wij vestigen de aandacht wel op achterstaande advertentie van bet Variété Faveur. De heer Faveur komt a.s. Dinsdagavond weer in Musis met eeo bijzonder mooi programma, waarmede hij In B'eda, Maastricht, G >uda, Rotte»- dara, Delft odz, het grootste succes heefc gehad. Zooals steeds, zal hij ook hier weer een volle zaal trekken, daartoe is eene aanbeveling van dit varlè I ettelijk onnoodig. Donderdagavond werd in de zaal van den R. K. Gildenbond de 8e cur- susles gegeven. Toen de geestelijke adviseur van de K. Werkliedenbond, de WelEerw. heer Bijnen, de bijeenkomst opende, was de zaal vrij goed bezet. Hij wees er op dat dezen avond zijn broeder, de WelEerw. heer Bijnen, tapelaan aan de St. Pieter te 's Bosch het woord zou voeren, over: „De taak die de Kerk te vervullen heeft bij de oplossing van het sociale vraagstuk." Alvorens den spreker het woord te verleenen wees hij op de noodzakelijk heid van vereeniging en om de aanwe zigen daarvan te overtuigen ging hij na het gebeuren gedurende den tijd van iet bestaan der Gilden tot op heden. Hij wees er daarbij op dat het waar is dat de socialisten den mensch hebben wakker geschud uit een soort machina- lisme. Echter de socialisten kunnen de menschen het goede niet brengen wijl ze het bestaan van God loochenen Daarom heeft de Kerk gezegd dat alle Katholieken zich hebben te vereenigen en waar de Kerk zich ten allen tijde aanpast aan de tijdsomstandigheden en voor den mensch nog voor iets meer zorgt, iets wat het hoogste staat, daar kan het niet anders of de Katholiek kan en moet zich alleen op Katholieken grondslag vereenigen. De Eerw. heer Bijnen uit 's Bosch het woord nemend, zegt dat over de taak die de Kerk te vervullen heeft bij de oplossing van het sociale vraagstuk, heel wat valt te zeggen. In een helder betoog en vaak met voorbeelden toegelicht, zette hij uiteen dat vanaf het begin van het Christendom het middelpunt van de heele wereld is geweestde Kerk. Altijd heeit de Kerk bij misstanden ingegrepen, de geheele geschiedenis door heeft de Kerk de verdrukten bij gestaan Men heeft maar te denken aan de opheffing van de slavernij, de eman cipatie van de vrouw, het oprichten van de Gilden in de middeleeuwen, nu 'nog steeds door allen als een voorbeeld aangehaald. Geen Paus is er geweest of hij heeft de geestelijkheid toegeroepen tot het volk te gaan en voor hen werkzaam te zijn. Spr. gaat dan na wat de socialisten doen en wijst er dan op dat een katho liek onmogelijk zich bij de socialisten kan aansluiten. Die het toch doet, heeft met de Kerk gebroken. Vervolgens wijst spr. op de leer van de Kerk betreffende de verhouding tus- schen den klasse van 't volk, dat arbeid verrichten een natuurplicht is en dat het de Kerk is die allerwege instellingen veilig. Een krachtig applaus bewees dat de talrijke aanwezigen hadden genoten van de vlot uitgesproken rede. De Eerw. adviseur dankte spreker dan ook namens alle aanwezigen. A.s. Zondag wordt in onze gemeente een zeer zeldzaam feest herdacht. Dan toch zullen de heer en mevrouw J. Timmermans-Maertens hunöO-jarigebrui- loft herdenken en dit onder voor hen meest gunstige omstandigheden, nl. in volmaakte gezondheid. Reeds meermalen hebben wij gelegen heid gehad te wijzen op de groote ver diensten van den jubilaris voor onze plaats e.a. in z'n lang en welbesteed leven. We weten dat wij door nieuwe opsomming van zooveel goeds, de be scheidenheid der jubilarissen zouden te na komen. Daarom bepalen wij ons er thans toe het diamanten jubelpaar, dat zulk een buitengewoon feest onder zoo werkelijk zeldzame omstandigheden her denkt, onze hartelijkste gelukwenschen aan te bieden. Door de Sociëteit „T.A.V." werd op Maandag 20 Febr. een bal georgani seerd in de zaal Musis Sacrum. De zaal was buitengewoon goed bezet en er heerschte den geheelen avond een echt gezellige stemming. Het geheel stond onder eene goede leiding, terwijl het familie-strijkensemble van den Akker als altijd voor keurige muziek zorgde. o Ook werd dien avond een collecte gehouden voor de noodlijdenden in de Drentsche Venen, welke collecte f 23.42*/* heeft opgebracht. „T.A.V." heeft wederom een goeden indruk bij zijne bezoekers achtergelaten. Dezer dagen waren wij in de gelegenheid de nieuwe kookschool, ge sticht in een der lokalen van het St. heresiagesticht door tusschenkomst van den R.K. Vrouwenbond, in oogenschouw te nemen. Alles in deze groote keuken, de vloer, de muren zijn in witte tegels opgetrokken; de drie groote kachels, de provisiekasten met potten en pannen, de aanrechten, tortom alles glimt en blinkt u tegen en doet u denken aan het echt Holland- sche spreekwoord der zindelijkheid. In het midden der keuken staan drie groote keukenkachels zonder schoor steenpijpen, wijl men den rook langs onder iaat verdwijnen, zoodat men geen last heeft van lange en dikwijls vuile schoorsteenpijpen. Aan iedere kachel kunnen vier meisjes staan om de lessen der Eerw. Zuster te volgen. Direct voor de kachels staan de tafels met granieten bladen. De aanrecht en gootsteenen zijn eveneens van graniet, zoodat men ook deze gemakkelijk zuiver kan maken en houden. Vermelden wij nog dat van twee tanten het licht door groote ramen binnenvalt, dan kan men nagaan dat men hier eene inrichting heeft gekregen, waarop Waalwijk trotsch mag gaan niet alleen, maar welke ook voorziet in een werkelijk lang bestaande behoefte, voor al voor deze gemeente, waar de industrie de meisjes op de fabrieken vraagt en deze dus thuis het koken onmogelijk kunnen aanleeren. Vooral voor deze cate gorie van meisjes is het een uitkomst. Wij twijfelen ér dan ook niet aan of No. 16. -Zaterdag 25 Febr. '22. 46e Jaarg Lloyd óeorge en Poincaré zullen weer eens bijeenkomen om te confe ree ren. De Duitsche kanselier heeft gister in den Rijksdag nog meegedeeld dat de regeering na regeling van de Opper- S;lezische kwestie, de verkiezing van «en rijkspresident zooveel mogelijk zal bespoedigen. Het is is echter niet mo gelijk thans reeds den datum van die verkiezing vast te stellen. Bij de debatten in de afdeelingen drr Belgische Kamer werden het voor- stc'-Van Cauwelaert (Vwvlaamsching Gentsche hoogeschool) en het voorstel Mechel/nck (oprichting van een Vlaam sche universiteit buiten Gent) verwor pen Gisteren zijn de mijnwerkersbon- den door den Minister van L., N. en F in audiëntie ontvangen, ter bespre king van den toestand in de mijnin- austrie. In verband met de aangekon digde loonsverlaging kon de Minister geen besliste toezegging doen, doch be loofde ernstige overweging. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer deelde de Minister van Waterstaat mede, dat tengevolge van de nieuwe dienstregeling bij de Spoorwegen van de 48.000 man perso neel ongeveer 2000 man overcompleet worden, welke niet in dienst kunnen worden gehouden. Zooveel mogelijk zal personeel beneden 23 jaar worden ont slagen. De nieuwe regeling zal een bezuini ging geven van ongeveer 5 millioen. „De Katholieke Illustratie" bevat deze week het volgende PlatenUit het Vaticaan (4 foto's) Visschen onder het ijs (3 foto's). Je moet maar durven (4 foto's). De St. Adelbertsput te Egmond-Binnen. De Bioscoopramp te Washington (3 foto's). Zuiderzee-ijsbergen, installatie van den heer C. W. Kampschoër. De molens verdwijnen. Een drenkeling gered, Tegen kinderroof. Nog een kiekje uit de ijsdagen. Mgr. M. j D. Claessens. Het jubilé der Bossche ilanzebank. De slede aisTroawkuets.- De plechtige installatie van het Per manent Hof voor Internationale Justitie, De scheepvaart en het ijs. Zoek- plaatje. TekstEen olifant cadeau door H. Visser van Wouw. Ode aan een zangeres, door Maks. - De St. Adel bertsput te Egmond-Binnen. De ideale huurder, door Maks. Licht in den nacht, door Marie Koopmans.— Pruiken. Uitslag van den buitengewonen rebus. Uit de blikken trommel. •Waalwijk, 24 Februari 1922. Woensdagavond ten 8'/a uur hield het Hoofdstembureau ten gemeentehuize van ,J)e Echo van het Zuiden' 85). Mary was uitgelaten vroolijk aan tafel en toen zij zlcli reeds laat naar hare kamer begaf scheen zij volkomen genezen. „Dit huwelijk zou haar redden." dacht de millionnair. „Dat huwelijk aal plaats hebben Des anderendaags moept hij zich reeds vroeg naar Courbevoie begeven om bij het inpakken tegenwoordig te zijn van groote machines, die naar Belegarde gezonden wer. den. waar op den oever van de Rhone aan zienlijke fabrieken in aanbouw waren. Een mécanicien en twee monteurs moes ten medegaau om de machines te stellen, en deze lieden zouden veertien dagen afwezig zyn. Het was Zaterdag en 's Maandags moes ten de stukken verzouden worden. Lucien was reeds op zijn post in de fa briek, toen IInrmant aankwam. Vriend schappelijk stak hij hem de hand toe, en de jongeman, die na het gesprek van daags te voren eenige koelheid verwachtte, drukte deze met vuur. „Is de verzending haast gereed?" vroeg Paul Harmant. „Ja, mijnheer. In een paar uur zal men beginnen in te pakken". ,De kisten moeten heden aan het spoor zijn". „Gij kunt er op rekenen." „Zijn de monteurs en de mécanicien ge waarschuwd?" „Zy zullen Maandag morgen vertrekken." „Te Belegarde moeten plannen opgeno men worden voor een nieuwe fabriek. Zou het niet goed zy», dat gy mede gingt!" „Ik ben gereed." Het is een huis, waarmede wij belang- ryke zaken zullen doen, en het zou dus niet slecht zijn als gy my daar verviugt. Is dat ook uw gevoelen niet, Lucien?" „Wanneer zal ik vertrekken, mijnheer?" i „Maandagmorgen met de overigen." „Afgesproken j „Gy zult het oog op de verzending hou. j den?" i „Bekommer u over niets, mijnheer. Ik zal j voor alles zorgen." „Welaan, ik scheuk u eene schadeloosstel- j ling van vijfduizend franken." j „Dat is veel te veel, mijnheer." zeide Lu- clen. „Ik wil het zoo," antwoordde Harmant. „Gij zult iemaud aanwijzen om u gedurende uwe afwezigheid te vervangen." I .Gilbert is daartoe zeer goed in staat. Ik zal hem daarvoor uitkiezen." „Goed!En dan schrijf mij eiken dag om my op de hoogte te houden van hetgeen j er te Bellegarde voorvalt." „Ik zal er voor zorgen, mijnheer." Paul Harmant begaf zich naar zyu kabi net en Lucien Labroue zette zyn werk voort. „Ik heb gemakkelijk myn doel bereikt," dacht de millionnair, zoodra hy alleen was. „Lucien zal minstens veertien dagen afwe zig zijn, en, zoo noodig, zal ik wel de ge legenheid vinden, die afwezigheid nog te verlengen. Gedurende dien tyd zal ik trach ten middelen te beramen... Maar wie mag toch die vrouw zyn, die zich van Lucien's hart heeft meester gemaakt?...... Dat moet ik vernemen!Maar hoe zal ik er achter komen? Ik weet het niet, maar vernemen zal ik het! Eu wee haar, die zich als eene mededingster mijner dochter heeft opge worpen Ik zal haar vernietigen „Haar vernietigen!" hernam Jacques Gé. rard na een oogenblik stilte„Eene nieuwe misdaad? Ja, maar, zoo die misdaad myn kind kan redden, zal ik niet aarzelen. Eu overigens 't is my gemakkelijk te hau. delen zonder myn persoon in gevaar te bren gen. Ik ben rijk genoeg om het verdwijnen eener vrouwParijs telt lieden in over vloed, wier geweten zich tegen dergelijke daden niet verzet en die voor een handvol goud tot alles bereid zön." i De gewezen meesterknecht stond eens-i klaps stil en hernam dan weer, na een oogenblik te hebben nagedacht: „Een medeplichtigemompelde hy. „Maar dan stel ik my ook weer in de macht van dien man, even als dit met mij 't geval is tegenover Ovidius." De millionnair hui verde by het uitspreken van dien naam. „Ovidius Soliveauherhaalde hij. „Waar om zou ik mij niet tot hem wenden? .Zyn belang brengt mede dat hy my dieue, en het vooruitzicht geld te kunnen winnen zal hem tot alles .in staat doen zijn. Ovidius is bepaald de persoon, dien ik noodig heb, doch vooreerst moet ik weten wie liet meisje is, dat Lucien's hart veroverd heeft... Wat is hy dwaasZoodra dit jonge meisje opge houden zal hebben te bestaan, wed ik, dat hij zich maar al te gelukkig achten zal Mary's hand met hare mlliioenen te aan vaarden. ACHTTIENDE HOOFDSTUK. Jacques Gérard, die op nieuw begonneu was op en ueder door zijne kamer te loopen, stond iu eens stil. „Eu hij vertrekt!" ging hij dan voort. „Het is eene oubehendigheid van my ge. weest hem zoo spoedig te verwijderen. Wel licht brengt hij een afscheidsbezoek aan Mary, en zoo deze dan eens myn bedrog ont dekt En zyne afwezigheid zal het my ook moeilijker maken het meisje te ontdekken, dat hy bemint en dat zoo spoedig mogelijk moet verdwijnen. Zoo ik zyne reis eens uit stelde!Neen, neen, dat hy vertrekke! Door bemiddeling van Georges Darier, zyn vriend zal ik ïntJu doel wel bereiken. Die moet toch op de hoogte van alles zijn... Ik heb my thans eerst te vergewissen of ik op Ovidius kuu rekeueuHedenavond nog ga ik tot hem. Tegen vier uur des namiddags kwam Lu cien Labroue den heer Harmant waarschu wen, dat alles gereed was voor de verzen ding en de wagens geladen konden worden. „Goed," antwoordde de industrieel, en dan eeuige papieren op zyu bureau tezamenvoe- geude, zeide hij er bij„Ziehier de plannen der werken die gy te Bellegarde zult te lei den hebben. Gelief die onder weg goed te be. studeeren om in staat te zyn onmiddellijk by aankomst daarover met myne klanten te onderhandelen." „Ik zal er voor zorgen, mijnheer." „Ziehier bovendien twee bons voor de kas, en van vijfduizend franken, het bedrag dat ik u als vergoeding heb toegescliat, en een tweede van vyftienhonderd voor de drie werklieden gedurende hunne afwezigheid. Ik hoop dat gy den noodigeu yver aan den dag zult leggeu, mijnheer Lucien." „Reken daarop, mijnheerGy zult tevre den zyn." „Gy vertrekt dan Maandagmorgen?" „Ja, mijnheer met den eersten trein." „Goede reis, beste vriend, schrflf my alle dagen." „Goed mynheer." „Ik zal u niet meer zien voor uw vertrek- want ik keer onmiddellijk naar Parijs terug." Lucien Labroue drukte de baud die hem geboden werd. en vertrok. De industrieel gaf hevel dat men het rij tuig voor zou brengen. Op het oogenblik dat hij instapte, vroeg de koetsier „Naar uw hotel, mtjnker?" „Neen, naar Batlgnolles, Avenue de Clichy." „Welk nummer?" „Bij den ingang der straat zal ik uitstap pen." Op de aangeduide plaats hield de koetsier stil. Jacques Gérard steeg uit, beval den koet- sier, dat hij wachten zou en liep dan te voet tot het door Ovidius medegedeelde nummer. Op die plaats bevond hij zich tegenover een grooteu muur met een klein poortje, en daarachter ontdekte Harmant het dak van een klein paviljoen, met boomen omringd. Terzijde der deur hing de trekker eener schel. Gérard bracht deze in beweging en enkele seconden later hoorde hy op een bekllnkerd pad naderende voetstappen. De deur werd geopend en Ovidius Soli veau kwam te voorschijn met rversch ge schoren gelaat, den hoed op het hoofd, de parapluie in de hand met zorg gekleed, ftJn geschoeid en keurig geganteerd. Blijkbaar was hij gereed uit te gaan. „Gij hier, neef!" riep hij uit, zoodra liy Harmant ontdekte. „Dat treft gy Vijf mi nuten later zoudt gij mij niet meer gevon. den hebben." „Dat zie ik. Gaat gij voor belangrijke zaken uit?" „In 't geheel niet!Ik wilde maar wat gaan wandelen op den boulevard, en een glaasje gaan drinken voor het diner." „Blijf dan hier en laat ons samen wat praten." „Ik beu geheel tot uwen dienst, neef." Ovidius liet Jacques Gérard voorgaan en sloot de deur. Terwijl de man bovenstaaude woordeu sprak, had hij aandachtig Iiarmnnt's gelaat gadegeslageu. Deze zag er somber uit.,. De gewaande neef begreep, dat dit bezoek eene ernstige reden moest hebben. „Is er iets, dat u niet aanstaat?" vroeg hy op zachten toon. „Laat ons binnengaanDaar zal ik u alles vertellen." Ovidius wees zijn vroegeren patroon den weg door een tuintje, opende de deur van het paviljoen en Het hem dan en klein vertrekje binnen, eenvoudig, maar netjes gemeubi leerd eu met veel zorg onderhouden. „Gy ziet Paul," zeide Ovidius lachend, „dat uw neef van orde houdt, sinds hy van zyne, of beter gezegd, sinds hij van uwe rente leeft. Een dagmeisje is myn kamer dienaar en komt hier eiken morgen alles in orde brengen... Weelde heb lk mij niet kun nen veroorloven... Maar toch is myn ameu blement zeer netjes. Wat dunkt u er van? Zie eens rond. Ik verwacht een compliment van u." „Gy zyt hier zeer goed gehuisvest," ant woordde de valsche Paul Harmant. „Doch om dat te zien beu ik niet gekomen. Eene geheel andere reilen voert my tot u, iets zeer belangrijksLaat ons eens ernstig samen praten." „Zonden wij niet tevens kunnen dlnee- reu?" (Wordt vervolgd). Waalwitk—'s Boscb „Neen".

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5