Gerard van Imbeeck. Provinciaal Nieuws schenken, die hij zelf van de prinses t alle aanwezigen welkom en dankte dat mocht ontvangen, zijn twee zilveren zoovelen gehoor hadden gegeven aan schotels tentoongesteld. De koning enjde ultnoodiging van de Eerw. Zusters, de koningin schonken hun schoonzoon, lJ 'J 1J behalve een door Winterhalter geschil derd portret van een zijner voorouders, Lady Canning, twee zilveren kandelaars. De geweldige, meer dan 2 M. hooge bruidstaart is thans met 3 auto's en 12 man aan het paleis bezorgd. Een mid dag en een avond lang was men bezig met de opstelling van het gevaarte.dat uit vier groote stukken weer in elkaar werd gezet. In Willesden was er van te voren ijs op aangebracht, waarbij een gewapende macht toezicht hield. De groote taart lag op een massief zilveren plaat en zal natuurlijk heden pas ge sneden worden. De Koning heeft burggraaf Lascelles de Orde van den Kouseband verleend. Gisteren is liet 3-jarige zoontje van den heer M. S. te Nuenen bij Eindhoven verdronken. Te Dorst is zekere S. uit Dongen te water geraakt en verdronken. Te Finsterwolde (Gron.) is het zoontje van den landbouwer E. Toorn bij de ouderlijke woning in een sloot verdronken. Zondagavond is op den Apeldoorn schen weg een brutale aanranding ge pleegd. Een heer, die in de richting Arnhem fietste, zag twee personen voor zich op het fietspad wandelen. Toen hij signalen gaf grepen de mannen hem in plaats van uit te wijken beet, beroofden hem onder bedreiging van een revolver van zijn horloge en brachten hem twee mesteken in de rechterbovenarm en een in den rechteroksel toe, waarna zij zich verwijderden. De mishandelde slaagde er in nog on geveer 20 minuten door te rijden, waarna hij ter hoogte van de woeste Hoeve door bewoners opgenomen werd die hem voorloopig verbonden. Door zwaaien met een licht slaagde men er in een auto te doen stoppen. De inzittende bleek zoo welwillend den gewonde naar het Stedelijk Ziekenhuis te Arnhem te vervoeren, waar hij ver bonden werd. („N. Arnh. Crt."). Waalwijk, 28 Februari 1922. Naar wij vernemen Keilen God. Staten voor het salaris van den burge meester voor ceae gemeente als Waalwijk (van 710 000 lowoners)te breoeeo op minimum (3750.maximum f 4750 Voor den Secretaris, minimum f 3250.- maximum f 4250. Sedert ruim 10 jaren zijn de Eerw. Zusters ziekenverpleegsters, Dochters van O. L. Vr. van 't Hart gehuisvest in de St. Antonius-parochie. op een waar lijk zeer primitieve manier, in een paar arbeiderswoningen, waar zij ook be waarschool houden. Door wijlen den heer P. Wijten was haar in de 2e Zeinc een mooi stuk grond gelegateerd en na een paar jaren, mede door de hulp van vele weldoeners in Waalwijk, die overtuigd zijn van de groote verdiensten dezer hulpvaar dige zusters en bereidwillige en han dige ziekenverpleegsters, zijn zij ver huisd naar een meer waardige woning, een werkelijk stijlvol gebouw, niet groot maar smaakvol opgevat en met een zeer goede indeeiing. De eerw. zusters zijn thans werkelijk goed behuisd en krijgen achter haar klooster een flinken tuin, boomgaard, enz. Zaterdagmiddag is het betrekken der nieuwe woning, zooals we aankondigden met eenige plechtigheid geschied. In een feestelijken stoet met bruidjes, kardinaaltjes, de harmonie enz., werden de eerw. zusters in rijtuigen, welwillend beschikbaar gesteld, naar het nieuwe klooster geleid, terwijl terzelfdertijd het Allerheiligste door den ZeerEerw. heer Pastoor naar de nieuwe kapel werd overgebracht. Daar werd in de smaakvol versierde kapel een plechtig Lof gehouden. Daarna vereenigden de Eerw. Zusters en de vele genoodigden zich in de refterzaal, waar het bruidjeskoor wel komstliederen zong en een der kleinen in een hartelijke toespraak de Zusters het welkom toeriep. De Zeereerw. heer Pastoor wees op de groote verdiensten der Eerw. Zusters en sprak de hoop uit, dat Waalwijk's ingezetenen tot in lengte van dagen van hare uitnemende en opofferende naas- tenliefde zouden kunnen genieten. Z.Eerw. bracht dank aan allen, die dezen dag voor de Zusters tot een on- vergetelijken hadden gemaakt. Maandagmorgen ten 9 uur werd in de kapel de eerste H. Mis opgedragen door den ZeerEerw. heer Kuijpers, pas toor der St. Antonius-parochie. Veie ge noodigden hadden gehoor gegeven aan de uitnoodiging, zoodat voor deze ge legenheid de kapel veel te klein bleek te zijn. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de Burgemeester en Weth. Gragt- mans. De ZeerEerw. heer pastoor, riep, al vorens het H. Misoffer op te dragen, Het H. Misoffer zou dan ook voor de aan wezigen en weldoeners worden opge dragen. Het koor van de Eerw. Zusters zong op verdienstelijke wijze de Mis van Perosi. Na de H. Mis feliciteerde de ZeerEerw heer Pastoor de Zusters met dit nieuwe klooster. Hij hoopte dat het spoedig le klein zal zijn en dat de Eerw Zusters die steeds dag en nacht gereed staan om de lijdende menschen behulpzaam te zijn, dezelfde belangstelling en steun mogen blijven ondervinden alswaarop ze thans aanspraak mogen maken. Maar bovenal vroeg hij de aanwezigen voor de Zusters, die aan zooveel gevaren bloot staan, hun gebed, opdat ze immer de bruiden van den Goddelijken Za ligmaker zouden mogen blijven. Hierna werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld het Klooster te be zichtigen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Komt men het klooster binnen, dan heeft men aan de westzijde eerst een flinke spreekkamer. Daarnaast is de sacristieën daarachter de kapel gebouwd. De kapel ziet er, zooals te begrijpen is, nog heel eenvoudig uit, doch dank zij de zorgen van eenige weldoeners der Eerw. Zusters, was deze thans voor de plechtige gelegenheid smaakvol met mooie natuurbloemen versierd. Wij weten zeker, dat, indien er onder onze lezers zijn die de kapel met het een of ander willen verrijken, de zusters een grooten dienst zullen bewijzen. Naast de kapel bevindt zich de refter, daarvoor eenige kamers en daarachter de keuken met bergplaats terwijl de bo venverdieping geheel is ingericht voor slaapgelegenheden. Het geheele gebouw, hoewel niet groof, is zeer gerieflijk ingericht en biedt de Zusters heel wat waardiger woning dan waarin zij zich noodgedwongen zoolang tebben moeten behelpen. Wij feliciteeren de Eerw. Zusters met tun nieuw huis en hopen dat ze tot in lengte van dagen èn tot heil van de jeugd in de Antonius-parochie èn tot heil, hulp en troost van de zieken in Waalwijkmogen werkzaam zijn en blijven. - Op 12 Maart herdenkt de Zeer Eerw. Heer J Th. Buys, pastoor der onze Lieve Vrouwe Parochie den dag waarop Z Eerw. voor 12'/2 jaar als zoodanig werd benoemd. De parochie heeft zeker alle reden om te juichen, want in de verloopen jaren heeft Z. Eerw. zich immer getoond als een oprechte goede herder, die niet alleen voor de geeste lijke belangen der hem t evertrouwden maar ook voor hun tijdelijke belangen een open oog heeft, die met z'n parochia nen geheel mee leeft. Joannes Thomas Buys is geboren te Herpt in 1865 en werd 15 Juni 1889 priester gewijd. Zijn eerste H. Mis droeg hij op in de parochiekerk te Heusden waaronder destijds Herpt parochieel behoorde. In 1890 benoemd tot kapelaan te Bakel, in 1892 volgde hij kapelaan C. A. A. van Son. benoemd tot kapelaan te Tilburg, (Goirle) op als zoodanig te Oisterwijk, en in 1904 bij deze benoeming als pastoor te Orthen trad hij in Tilburg Goirke als eerste kapelaan op. 2 September 1909 overleed te Besoijen de ZeerEerw. H Verberne na een welbesteed 20 jarig pastoraat Mgr. v. d. Ven z.g. die de arbeidskracht van kapelaan Buys had leeren kennen zoowel te Oisterwijk als te Tilburg, vertrouwde hem de geestelijke zorg van Sesoijen toe en het vertrouwen, dat de Bisschop in hem stelde, is niet beschaamd geworden. Pastoor Buys is een sociaal werker, vooral voor de Middenstandsbelangen een ijverig bewonderaar van het R. K. onderwijs, een liturgist zooals men ze in iedere parochie zou wenschen, een herder, die opgaat in den luister van Gods Huis waarvoor niets hem te veel is. Moge hem na dit eerste jubeltij nog menig jaar beschoren zijn. Het in ons vorig nummer aange kondigde diamanten huwelijksfeest van den heer en mevrouw J. Timmermans- Maertens heeft Zondag onder groote belangstelling plaats gehad. En al bleef het uiterlijk feestbetoon op verzoek der jubilarissen zooveel mogelijk achterwege, toch was de deelneming van de ge heele gemeente als 'tware algemeen, men voelde dat er een bijzonder feest werd gevierd, men leefde dit zeldzame jubileum mede, dit diamanten huwelijks feest, dat onder zoo buitengewone om standigheden werd gevierd, waarvan de hoofdpersonen zich mogen verheugen in zulk een goede gezondheid, zulk een bijzoadere gesteldheid naar geest en lichaam en niet minder in de alge meens achting. Van de huizen in de buurt wapperde de nationale driekleur en des morgens werd eene H. Mis ter intentie van het feest opgedragen, bijgewoond door het diamanten paar, kinderen en klein kinderen en het personeel. In den loop van den voormiddag had de huldiging plaats door het personeel van Noord-Braband en van de flrma W. Timmermans en Zonen, waarvan de jubilaris de oudste directeur is. Namens 't personeel van Noord-Braband werd bij monde van den heer Th v. Mierlo een prachtig schilderstuk aangeboden, van de hand van onzen kunstschilder, den heer Theo van Delft, weergevende „De Hoef" met omgeving, een plekje in 't uitgebreide bezit van N.-B., waar de heer Timmermans zoo duizenden malen en zoovele uren heeft vertoefd. Een geschenk, dat hem aangenamer zou geweest zijn, laat zich niet denken en dan de uitvoering van dit schilder stuk Schitterend in elk opzicht, in op vatting en kleur een juweel, een der beste stukken van Theo van Delft, die wij de laatste jaren zagen. Dit werk, dat ook hem om 't motief lief geweest moet zijn en waarin hij daarom ook zooveel heeft kunnen leggen, stempelt hem opnieuw tot een werkelijk artist, die onze plaats zoo grootelijks tot naam en eere strekt. Men zal begrijpen hoe dat schilder stuk den jubilaris en zijne echtgenoote en niet minder zijn mede-directeur en adjunct-directeuren, zijne zonen, frap peerde, niet het minst om de hartelijke wijze waarop het werd aangeboden. Eveneens was dit het geval met het prachtige cadeau van het kantoorper soneel van de firma W. Timmermans en Zonen, een prachtige bureau-map geteekend en uitgevoerd door den kunstenaar Huib. Luns, Directeur var» de Kon. School te 's Bosch, dat met een passende toespraak door den heer A. van Hooff, werd geoffreerd en niet minder dankbaar aanvaard. Ook door 't personeel op de Hei werd een mooi souvenir aangeboden. Mogen wij, al is het misschien uit intiemen kring, nog vermelden (wat natuurlijk niet op de laatste plaat* bedoeld), dat den jubilarissen namens de kinderen een prachtige plarquette van het diamanten-paar, geboetseerd dooi den heer Th. van Delft en in brons gegoten door de Cie. des Bronzes te Brussel, werd aangeboden door den heer Ph. Timmermans en ook een mooi schil derstuk van mej. Louisa Rubbens. Nadien werd een receptie gehouden waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt, terwijl een schat van ge schenken, bloemen, telegrammen en andere blijken van sympathie uit de ge meente en uit 't Verzekerings- en Kassiersbedrijf bleef toestroomen Het feest werd verder in huiselijken kring doorgezet, terwijl aan de be dienden een uitnemend diner in Hotel Gerris werd aangebeden, waar het natuurlijk zeer prettig toeging. Aan dit diner werd het woord ge voerd door Mr.t B. Timmermans, die in de meest hartelijke, maar in niet minder welgekozen woorden en - sier- 'ijken stijl het personeel dank bracht voor zijne hulde-betuiging op de eerste plaats en niet 't minste voor zijne voortdurende toewijding in 't be lang der zaken. Hij wees op de uitnemende verstand houding en prettige samenwerking en sprak het vertrouwen uit dat zulks ook in de toekomst zou bestendigd blijven Wij mogen nog releveeren dat ter gelegenheid van dit diamanten huwelijks feest belangrijke giften zijn gedaan aan de Vincentius-Vereeniging, Elisabeths- Vereeniging, enz. Tot slot zij 'tons vergund een vers af te drukken van den heer Gerard van Imbeeck alhier, in den loop van den dag gereciteerd, een toespeling bevattend op bovenbesproken schilder stuk van „de Hoef". Aan der\ Heer en Mevrouw /UDOCUS TIMMERMANS. Zoo zfjt gij tweeën dan sinds zestig [jaren één, Hoe voelt gij dezen dag uw hart van [vreugde beven, Nu wij U samen zien met eenen krans [omgeven, Vonklend van zuiver-diamanten edel [steen. Aartsvaderlijke jarenkroon is U gegeven, Als zij, ziet gij Uw kindren bloeien om [U heen, Lijk rijpe ranken rondom Uwen disch [geheven, Dragend hun kostelijke vruchten, groote [en kleen. Zie, sneeuw bedekt in dezen feilen [winterdag. Uw* dierbre hoeve en Uwe bosschen [en landouwen, En sneeuw bedekt Uw beider eerbied- [waardig hoofd. Maar wat ook legen U de storm en [sneeuw vermag, Op zoele dagen moogt gij samen nog [betrouwen, En lange lentetijd is Uw geslacht [beloofd In de Hoofdbestuursvergadering van den Ned R K. Bond van Schoen fabrikanten werd o.m. het te sluiten collectief contract besproken en goed gevonden ter algemeene vergadering voor te stellende termijn van 't ver plicht lidmaatschap te stellen op zes maanden en in bijzondere gevallen ook daarna vooraf wederzijdsch overleg te plegen, als aan toepassing groote gel delijke offers verbonden zijn. 2o. De glijdende loonschaal niet voor 1 jan. 1923 toe te passen; 3o. stopzetten zon- derloonsbetaling wegens slapte zal alleen geschieden in overleg met de organi saties. Er had een conferentie plaats met 't dagelijksch Bestuur van 't R. K. Vak bureau omtrent eventueelen steun van 't Rijk aan de Schoenindustrie. De heer Levy lichtte een plan toe tot het stich ten van een jaarbeurs voor de schoen industrie te Amsterdam. Dit punt zal nog nader aan de orde komen De algemeene vergadering van den Bond is gehouden 1.1. Maandag 27 Fe bruari, waarin o. m. rekening en verant woording werden goedgekeurd, alsook het verslag over 't afgeloopen jaar. Als lid van 't Hoofdbestuur in plaats van den heer jos. Klijberg te Waalwijk, werd gekozen de heer J. C, Spapens aldaar en in de vacature van den heer Chr. Maas te Loonopzand werd voor zien door de benoeming van den heer Wiegerink te Groenlo. Voorts werden de voorstellen van 't Hoofdbestuur inzake het collectief con tract, hierboven beschreven, niet aan genomen en besloten het contract geheel te handhaven, zooals het is aangeboden. De Vastenavonddagen zijn hier zooals gebruikelijk zonder eenige wanordelijkheid voorbijgegaan. De bios copen, uitvoeringen en bals hadden een druk bezoek. Flora-bioscoop kwam met een mooie spannende film „In deleeuwen- kool" terwijl in de Witte het prachtig film-drama „Het geheim der Biecht" ging. Het volksmatinée Zondagmorgen door de iiedertafel „Oefening en Ver maak" in Musis gegeven had een uit stekend verloop De liedertafel zelf en niet minder het Gemengd koor en het dubbel Gem. kwartet „Speranza" waren al bijzonder op dreef, er werd uitstekend gezongen en alle aanwezigen hebben zeer genoten. Sauls Verwerping op Zondagavond mocht zich in groote belangstelling verheugen en ook hier viel het spel weer in elk opzicht le roemen. Dinsdag avond ging de laatste uitvoering van het stuk dat aan het publiek zooveel genot en ieerring heeft geschonken en dat voor de leden en den leider een schit terend succes is geworden. De ZeerEerw. heer Pastoor Van Riel sprak toen nog een welgekozen huldi gingswoord met den grooten triomf te Tilburg behaald. Dinsdagavond was het in Musis de Faveur-avond en dus reusachtig bezet Als Faveur komt, dan wordt men er onwillekeurig heengetrokken en dat is omdat hij steeds iets goeds geeft, omdat men er een prettige, amusante avond doorbrengt. Al voor een bijzonder verzorgd pro gramma had de heer Faveur dezen avond gezorgd. Het was goed van 't begin tot het eind en we weten werkelijk niet wat we als 't beste moeten roemen. The Kajanoffs, Russische muziek en dans, Mr. Terley, vermaarde Film-artist. die op zoo uitnemende wijze bekende persoonlijkheden uitbeeldde, zoo b.v. mr. Cort van der Linden, Lloyd George, Frans Jozef, Willem III, Shylock e. m. a., in een woord zeer goed Dan de popu laire komiek „Lamoen" eenig in zijn kluchten, buitengewoon in zijn mimiek Les Alexandro's werkelijk phenomenale jongleurs, allemaal artisten die in de beste varieté's een waardige plaats zou den innemen. Noemen we nog Corry de Malines als cabaretrice, Albert Kleijn en The Acathans, comische acrobaten, die ook in hun genre eenig waren, dan behoeven we niet te zeggen, dat het groote publiek, dat de zaal tot in alle hoeken vulde, zich uitstekend heeft ge amuseerd, zooals we dat bij Faveur gewoon zijn en dat ook voor hem een waarborg is, dat hij steeds dezelfde belangstelling trekt. Zondagavond gaf de Gemengde Ziogvereeolging «Vooruitgang zij ona doel» In de Ned. Herv. Kerk alhier eene uitvoering, die, ah naar gewoonte, door een talrijk publiek werd bijgewoond. Het met zorg gekozen programma, vermeldde een vijftal koren, een dubbel kwartet, beoevena twee sopraan- en twee bariton solo's. De koren werden zeer goed gezongen ailes klonk zuiver en goed genuanceerd, doch hier eo daar wat te zoetsappig of sentimenteel. Aan dit laatste euvel leden vooral «Lentenacht», «Avondvrede» en het bekende, doch nimmer verouderde «Vineta» van Abt, waarin de scheidings lijnen tusschen de verschillende partijen nu en dan weggedoezeld schenen. Bij «Wiegeliedje» en meer nog bij «De Morgen», beide van Roeske, werden de melodische lijnen strak gehouden, eo kwam elke partij, zonder nochtaos te domtoeeren, behoorlijk tot baar recht. Hierin had men, naast meer gloed, die zoozeer gewecschte eenheid bij ver- scheldenheid. Met zulke nummers, z66 uitgevoerd, zou de veteeoiglng, zelf op een eerste-klas-wedatrijd, lang geen slecht figuur gemaakt hebben. De uitvoering van «Moaderzegeu», dubbel kwartet, was in het eerste couplet bepaald onzuiver later kwamen derxe- cu'anten wel weer op toon, doch het evenwicht der partijen bleef uit. Het «Graf op de helde», en »Ik droomde alree», soil voor sooraan, werden ver dienstelijk gezongen wat meer feu sac zou ook hier niet geschaad hebbeo. De bititoosoli «Avondlied» eo »Wln- ter» getuigden van goeden wil bij uit gebreid orgaan, en werden als zoodanig dankbaar aanvaard. Dictie en voota! uitspraak kunnen nog beter zijn. Do begeleiding der solisten wa9 bij den heer L. Both aan goede handen toevertrouwd. De volijverige directeur, de heer J. H. Nells, heeft werkelijk eer van zijo werk. Steeds weer en beter toont hij de rechte man op de rechte plaats te zijn. Hij weet met zijne schare als te woekeren en leei- glerig en bescheiden van aard, beaamt hij gewis op de allereerste plaats de woorden »Een vriend, die mij mijn feilen toont, Heeft op mtjo hart een groot vermogen». Van harte hopen wij dit wakker en nog zooveel beloovend gezelschap spoe dig weer eens te hooren. De Voofjaarskeuriog van Spring- stieren zal plaats hebben op Vrijdag 24 Maart des namiddags ten 2 uur op de Ma*kt alhier. Te Heusden zal deze keuring plaats hebben op Vrydag 24 Maait, des voor middags ten 10 uur. Te Aimkerk Woensdag. 29 Maart, des vootoiiddags ten 10 uur en te Ooster hout Woensdag 29 Maart, des namid dags ten 2 uur. - De tegen Vrijdag a.s. aangekon digde vergadering der R. K. Kiesver- eeniging, met als sprekers: de weleerw. heer Nuijens en de edelachtb. heer Krijgsman, is tot nader bericht uitgesteld. Dinsdag 6 Maart zal in het Bonds- gebouw van St. Clemens eene alge meene vergadering plaats hebben van de afdeeling van den Ned Chr. Boe renbond. Alsdan zal de pas benoemde advi seur, de WelEerw. heer Nuijens. eene lezing houden over Denemarken en den landbouw en veeteelt aldaar. Bij de Maandag gehouden in schrijving voor standplaatsen op de a.s. kermis werd door onderstaande perso nen ingeschreven Wed. v. Gemert, Tilburg, gebakkraam f80 Boltini, Hengelo, gebakkraam f 90 j. W. Bottenberg, Kampen, Palingkr. H. Gersen, Gebakkr., R'dam 2 kramen f112. Wed. v. d. Leeuw, 's-Bosch, Suikerkr. f 115. K Groenteman, R'dam, Nougat f 92 50. J. Teklenburg, Tilburg, Zuurkr. f75 J. van Praag, R'dam, Nougat f 70.—. J. van Peer, Breda, Toover-en Mario netten cabinet f60. B. M. Giessen, 's-Bosch, Open draai molen -f 226. F. Gersen, Breda, Gebakkr. f83.50. Hommerson, R'dam, Ketelrutchbaan f325. F. Jansen, Orthen, Koek- en Suiker- kraam f 120 P. L. Peeters, Bergen op Zoom Luna park f 401. Teklenburg, Tilburg Palingkr. f225. Wed. Leander, 's-Bosch, Luchtsch. f406. J. van Peer, Breda, Werptent, f30. J. Visser. A'dam, Zuurkraam f47. P. L. Visser, R'dam. Luchtsch. f 205. n Zweefcar. f330. Koenraat, Uden, Luchtschommel f 300. J. Kunkels, Roermond, Auto en areo- plaan f 1450. F. v. Werum, A'dam, Stoomcar. f 880. van Grinsven. 's-Bosch, Turksch Goochel Cabinet f 35. M. Abrahams, A'dam, apentent f 15. am Salon Minerva f35. Nijpels, Twello, Panorama f 140. Wed. Kavel, Kampen, Palingkr. (2) f330. L. Mulders, Specialiteit theaterfl70.50. G. Rechter, A'dam. Panopticum f 325. P. Lamstein, A'dam, Werptent f 125. J. Velthoven, Schoonhoven, Stoomcar. f453. J. Vogel, A'dam f30. J. v. d. Linden, Breda, Zweefm. f 305. Schreuder, R'dam, open draaimolen f401.75. G. H. Geve, Tiel, Schiettent en hoepla f50. H. Liebers, Breda, Galanterie f 20 75. Dolfijn, A'dam, Vischvermaak f 100. Wed. Kool Schiettent f 80.75. Groenteman R'dam, Nougat f 101. Lohman Tromp, Kampen 2 palingkr. f355. J. W. Janvier, Bergen op Zoom, Stoomcar. f 1000. Dinsdagavond. 21 Februari werd in Hotel „de Twee Kolommen" de eerste jaarvergadering der Waalwijksche Schaakclub gehouden, Op deze drukbezochte vergadering sprak de voorzitter zijn gelukwenschen ylt met het eenjarig bestaan der ver- i

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2