I bij A. m H, Waalwijk. xz j s»F„ rwarsr» KANTONGERECHT WfMLWUK, J. M. Sön en Dr. Langeveld Zondag 5 Maart a.s. laatste Burgerlijken Stand. Nieuws uit Heusden M1F.UWS ÜÏT [AATSHEUVEL Correspondentie, Gemengd Nieuws ieder en Vrijdag te con sulteeren zijn plm. 39 m.M. regenwater. leider is voor zijn moeilijke taak be-'«s1- teder 5.— of 3 d.; G. a. w.m. v.; VAN HET 11524 Jacq. Rantzau, mejuffr. Henriëtte Stips dering namens de vereeniging te Breda had bijgewoond een uitvoerig verslag uitgebracht, waarna de penningmeester rekening en verantwoording deed Hieruit bleek, dat de financieele toestand gun stig was, Bij de rondvraag werd nog even ter sprake gebracht om een spreker te laten komen en in het vervolg cur susavonden te houden, waar deze bij eenkomst op de gebrnikelijke wijze door den nieuw benoemden voorzitter ge sloten werd. A.s. Woensdag des nam. 3 uur zal in de O. L. school alhier gelegen heid bestaan tot kostelooze koepokin enting. WASPIK. Tot tijdelijk secretaris der stoomzuivelfabriek „Nooit Gedacht" is benoemd de heer W. B. Verschuren, alhier: In den stand der verschillende graansoorten is nog al eenig verschil merkbaar. De vroeg gezaaide tarwe is van 65782 ton de Dongebrug. Door stijging van de grondstoffe0 ?'s, Marie Arme, uitmuntend hun rol. zagen de bakkers zich genoodzaakt hef de jachtopzichter vond in Wim brood te verhoogen in prijs, voor een Jansen en George Rantzau in M. Kop groot wit brood bedraagt de verhooging een £oede vertolker. Er heerschte in de 4 cent, voor gewoon bruinbrood van 8 I zaa' 'n vroo''J'ce vastenavondstemming, ons 1 cent. 1 die eenige malen de aandachtige toe- - Naar ons werd medegedeeld ral' Wi'WJS-l3' de weldadigheidsbazaar niet gehouden worden 11 en 12 Maart, maar 12 en 13 Maart. RAAMSDONK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 4 Maart 1922, des namiddags ten zes ure. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Aangehouden voorstel van Burg. men zich ten allen tijde aan z'n om- geving moet weten aan te passen, is bij sommigen nog steeds zoek. Dinsdagavond om 6 uur hield de R.K. Kiesvereeniging in den R.K. Gilden bond een slecht bezochte vergadering, 't Doel der vergadering was de stemming van Zondag 5 Maart voor te bereiden Eerst op 't einde der vergadering werd en Weth., strekkende tot niet-inwilliging 'j^we,heer De Bruin' gebruik verzoek van hél Wit Gele Kruis en van gem33kt cand,daten het Groene Kruis, om eene toelage uit de Gemeentekas. 3. Ontwerp-besluit tot vaststelling van het bedrag der gemeentelijke ver goeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. 4. Ontwerp-besluit tot vaststelling van het voorschot op voorschreven ge meentelijke vergoeding aan de bijzondere scholen, waarvoor eene aanvrage is ingekomen. 5. Ontwerp-besluit tot niet-inwilliging aan te bevelen. Hij verzocht de vergadering hun stem uit te brengen op de heeren J. v Rijzewijk en Mr. v. d. Mortel. Tegen Woensdagavond was een vergadering uitgeschreven door de ge combineerde besturen van de R. K. Werk- liedenbond en de R. K. Vakvereeniging om een bespreking te houden over de hooge belastingen alhier. De heer Kolk man uit Tilburg was als spreker ge- noodigd. Ter elfder ure kwam bericht, dat de spreker verhinderd was. We vernemen thans, dat de vergadering wowaarschijnlijk volgende week gehouden door de strenge koude niets schijnt ge- j veer, om toekenning der gemeentelijke I vvordt- Iedereen heeft recht van toegang vergoeding, bedoeld in art. 101 en de me vnJ deoat» zoo goed als verloren, de late staat verzoek van het Bestuur der R. K. Bij goed, terwijl de rogge uitstekend is en zondere Jongensschool te Raamsdonks- leden te hebben. Plannen worden hier gevormd om bijdrage, bedoeldin art. Zondag5 Maart wordt de stem- fohan^r GW^eu?kenr26° jaï^VX," a te komen tot oprichting van een RK.Lager-Onderwijswet 1920, ten ming gehouden over de samenstelling Sehretzmeijer 23 jaren en Maria Bruurmijn vereeniging voor den jongen boeren stand. Tot bestuursleden van „Entres Nous" zijn gekozen G. Kamp, voor zitter. Jos. Coesmans. vice-voorzitter, J. van Dongen, secretaris en Ch. Montens en P. van Dongen, leden. Door Ged. Staten wordt voorge- behoeve van het vervolgonderwijs van de groslijst van de R. K. Kiesver- 6. Ontwerp-verordening tot wijziging eeniging. In de zaal van Euphonia, van der verordening op de heffing van schoolgeld. 7. Ontwerp-besluit tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement van de Commissiën tot wering van School verzuim. den R.K. Gildenbond en in de school van den Bergdeijk zal gelegenheid tot stemmen gegeven worden. De R. K. Vakvereeniging hield gisterenavond een vergadering in de R. K. Gildenbond omtrent het nieuwe arbeidscontract. Algemeen was er veel j w. 1 8- Ontwerp-besluit tot ontbinding.»au. «itcuicc eemees^rie^secreMrlrdezer eemeente 9ommissjfn tot werin& vfn School- oppositie en wilde men van teekenen gemeesien en secretaris ciezer gemeente verzuim, en benoeming van leden dier niet weten. Toen de heer Roestenberp vast te stellen m mm,mum op f 2750 j Commissiën. I he, contract verdedigde en aandrong op aannemen, kwamen er stemmen op „als wij twee gulden moeten verlaagd worden en de kindertoeslag missen, dan kan er van het loon der vrijgestelden en in maximum op f 3250, Komt deze regeling tot stand, dan worden de wedden van de wethouders eveneens verhoogd, daar dezen zijn vastgesteld op 7'/a pCt. van de mini- mum-wedde van den burgemeester. Mevrouw Dekkers, alhier, heeft bedankt als lid van het dames-comité van het Wit-Gele-Kruis. Commissiën. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling nieuw besluit inzake over dracht kerktoren op het Dorp, onder intrekking van het raadsbesluit, d.d. 16 Juli 1921, No. 146. 10. Ontwerp-besluit tot het verleenen eener bijdrage aan de Zuider-Stoom- tramweg-Maatschappij. 11Ontwerp-besluit tot het doen van wel 10 gld. af"! De vergadering verliep K{aa™sdo'lk zonder resultaat. 12. Benoeming stembureaux. 13. Schrijven van Ged. Staten, met ontwerp-besluit, houdende wijziging van de regeling der jaarwedden van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers der gemeenten in Noord-Brabant. 14. Bezwaarschriften tegen den aan slag in den Hoofdelijken Omslag. Het onderzoek van de springstieren de Gebrs. ,Verhoeven in hun stal een drie-jarig paard dood liggen. Een leelijk sahadepostje. Bij de Maandag 1.1. gehouden onderlinge aanbesteding van grondwerk voor de water-voorziening was laagste inschrijver de firma Verbunt en Co. alhier. Het werk is niet gegund. Voor deze aanbesteding waren alleen Pussensche werkkrachten uilgenoodigd.in d™7aï "dY^a^laa.'s Bij de Dinsdag gehouden pu-hebben op 29 Maart a.s. nam. 2 uur te blieke veiling van drachtige varkens Oosterhout. Tot de keuring worden toe waren de prijzen van f 180 tot f 200. gelaten alle stieren, welke tenminste 1 Maandag gaf de fanfare een in jaar oud zijn. alle opzichten goed geslaagde uitvoe- J A.s. Zondag heeft alhier de stern- ring. De zaal was echter jammer ge noeg slecht bezet. Naar aanleiding van de vele werk zaamheden die de Ambtenaar van de ming plaats over de candidaten der groslijst voor de verkiezing van leden der 2de Kamer. De vastenavonddagen hebben in Directe Belastingen te vervullen heeftdeze gemeente een rustig verloop gehad in het Land van Heusden en Altena, heeft men een tweeden commies aan gesteld met standplaats Dussen. Gedurende de vastenavondagen werden in het café van den heer Hees sels voorstellingen met lichtbeelden ge geven. Van deze voorstellingen werd een druk gebruik gemaakt. RAAMSDONKSVEER. Zondagvoorm. treedt Ds. D. J. v. d. Graaff voor zijn gemeente in 't Veer op, terwijl Z.Eerw. des n.m. op 't Dorp hoopt op te treden. De Ger. Knapenvereen. onder leiding van den heer J. v, Woerden hield dezer dagen haar jaarvergadering die door verschillende belangstellenden werd bijgewoond. Een recht gezellige avond was het voor allen. Naar wij vernemen heeft den heer H. v d. Berg bedankt als secr. der A.R. Kiesvereeniging. Als een bewijs van de kracht van den wind, die zich in het begin van deze week deed gevoelen blijke dat een gedeelte van de muur, staande om den tuin van mevr. K. na zoo'n windstoot ineenstortte. Het schijnt dat er jongelui in de gemeente zijn die er een of ander Alles liep ordelijk en net van stapel. Kaatsheuvel, 3 Maart 1922. Nergens in den omtrek komen de kippendiefstallen zoo veelvuldig voor als hier. Bij de Paters der H Familie in de Hoofdstraat zijn de laatste drie weken niet minder dan 50 stuks witte leghorns door honden gestolen plus nogeen geslacht varken, dat ge leerd in de schuur hing. Bij S. in de Sprangsche straat dezer dagen eveneens 2 hennen. Bij de firma Z. in de Hoofd straat 1 hen. De marechaussée's en gemeentepolitie doen ijverig onderzoek en maken al het losloopend gediefte, dat zij 's nachts aantreffen, onverbiddelijk af. Reeds een zestal boosdoeners zijn gesneuveld binnen eenige dagen. Zondag speelde Wilhelmina I tegen S. V. V. Sprang een competitiewedstrijd voor de B. V. B. Wilhelmina speelde slechts met 9 man. Met 6—0 wist zij echter S. V. V. te kloppen. Met Vastenavond (Dinsdag) gaf het Zuid Nederlandsch Tooneel onder leiding van den heer A. Mertens ander maal een uitvoering in de zaal van Heusden, 2 Maart 1922. De heer Boogaert, waarnemend Ontv. der Directe bel. alhier, is benoemd tot Rijksontvanger te Berlicum. Op de scheepswerf komt een mo torboot in aanbouw, terwijl ons wordt meegedeeld, dat er gegronde hoop be staat op spoedig meerder werk. Nu, aan werkwilligen ontbreekt het niet. De Carnavalsdagen zijn voor velen vooral voor liefhebbers van dansen, dagen van ontspanning geweest, terwijl enkelen daarbij voor een aardige af wisseling zorgden. Van wanordelijkhe den behoeft oudergewoonte niet te worden gerept. Een hengst, die door een val zijn berijder afwierp, ging er aan den Demer van door. Gelukkig werd hij in de Put- terstraat handig opgevangen, waarna hij aan den eigener werd ter hand gesteld. Inzender Sprang. Vindt U het wer- kelijk van eenig algemeen belang, om te publiceeren dat U ter secretarie kwes tie heeft gehad over den naam van uw kind. O.i. is dit niet het geval en daar om kunnen wij uw ingezonden stuk ook niet plaatsen. RED. Marktberichten. Varkens 20—f 28. Eieren 6—11 cent per stuk. schiettuig op na houden, met het doel „Euphonia". Wederom was 'ter zeer hl°LandaT rüKe" 'e SChie,en' Wi)' druk Na da pauze zelfs Te druk We hoorden dat zij bij een paar inwoners een of meer ruiten hadden stukgescho- len. Postcheque en girodienst. Gestort op postrekeningen f 114465.295 Uitbet. wegens cheques f Bijgeschr. stortingen f overschrijv. f Afgeschr. f cheques f Aantal rekeninghouders 60. 69955 85s 79022,08s 60609,08 53732 02 71206,20s hebben nog geene uitvoeringen van het Z. N. T. bijgewoond of we hebben kun nen stuiten. Ook ditmaal, nu het gezel schap opkwam met het groote Familie drama „Haat", kunnen we niets dan lof spreken. Naast een prachtig décor en zeer typische costumeering, die zich volmaakt aanpaste aan de omgeving, was dictie en voordracht uitstekend. De heer A. Mertens, die de rol ver vulde van Schoolmeester, kreeg zooals Gedurende Februari viel er alhier telkens weer het leeuwendeel, doch de Voor Kippenhouders. In ons voorgaand artikeltje zijn we gekomen tot de vraag: welke kip pen moeten we houden om zoo voor- deelig mogelijk, zooveel mogelijk eieren te rapen in den korst mogelijken tijd. We gaan deze vraag eens nader be spreken. We willen onze eieren zoo voordeelig mogelijk. Dit sluit al van zelf in zich dat de keuze, wanneer we kip pen gaan houden, niet moet vallen op dieren, die bij eenzelfde eier-productie meer voedsel of betere behandeline ver eischen dan anderen. Onze keuze zal zich dus bijna zeker bepalen tot de lichte rassen, daar 't natuurlijk is dat een zwaarder dier alleen tot lichaams- onderhoud reeds meer voedsel noodig heeft. Laten we eens aannemen, dat b.v. een hen van een gewicht van 4 Kg. per dag eens 20 gram voer meer gebruikt dan een van 2Va a 3 Kg. ge wicht. (Ik neem 20 gram wat heel heel weinig is; de meeste gebruiken wel 50 gram meer). Over een heel jaar is dat 7300 gram of ruim 7 Kg. Gerekend tegen 16 ct. per Kg. dus per jaar f 1,12 per hen. Houdt men er b.v. 15 hennen met een haan op na, zoo beloopt dit per jaar f 17.82 of de waarde van meer dan 175 eieren. Rekent men nu het werkelijk gebruik eens dat veel grooter is en dit alleen omdat de dieren zwaar der zijn, zonder dat ze iets meer pres- teeren. We wenschen zooveel mogelijk eieren. lederen kippenhouder, zelfs hij die er slechts sportbeestjes of krielen op na houdt raapt graag vele eieren. Hij gaat er trotsch op tegen vrienden en bu ren te kunnen vertellen, dat hij dage- lijksch zooveel en zooveel eieren raapt. Doch weinigen, zeer weinigen zijn er die weten hoeveel eieren ze rapen. Ja men bluft er over als in den legtijd de productie goed is, doch hoeveel maan den in 't jaar moeten de menschen niet zwijgen, omdat ze weinig of niets in de nesten vinden En dat is juist de fout van onze geheele kippenhouderij. Men controleert niet een heel jaar door. 't Gaat er juist mee als met sommige iichtgeloovjge scheurkalendervrienden, die steeds weten te vertellen, als het toevallig eens een dagje mooi weer is, als hun barometer (de scheurkalender) schrijft26, 27 en 28 Febr. zonneschijn, maar die zwijgen als een graf de 29 of 30 andere dagen der maand, dat hun profeet glad mis is Natuurlijk hebben we aan zoo'n controle in 't geheel niets. :erst als we ons de moeite willen ge troosten een geheel jaar lang, dag in dag uit op te teekenen al wat in ver band staat met ons „kippen houden" kunnen we weten of ze ons en hoeveel ze ons voordeelig zijn. We moeten 't 'aantal eieren, de prijs der eieren, de kosten van 't voer en verdere behan deling enz enz alles noteeren. Ik weet het, 't is voor de meesten te veel, maar daarom juist moeten zij, wie dit te veel is.gniet pochen op 't geen ze hebben.want ze weten niet wat ze hebben. Ik kreeg enkele maanden geleden met zoo'n pocher, die nog nooit iets gecontroleerd had kwestie. Hij vertelde dat hij van z'n twaalf hennetjes eiken dag wel 10 eitjes raapte en dat ze wel 10 maan den in één jaar legden. Een kleine be rekening dat zijne diertjes dan ruim 250 eieren per hen per jaar legden en dan beslist de allerbesten waren uit ons geheel land, met, zijn hoenderstapel van ruim 5 miilioen deed hem kleuren en de oiustaanders lachen. We zeiden het in ons vorig artikel reeds dat onze hoenderstapel in door snee niet hooger komt dan 100 eieren d.w.z. dat er nog heel veel dieren zijn die daar niet aankomen, wijl er vele andere zijn die boven dit cijfer gaan. Als we nu niet kunnen besluiten 'n ge regelde controle uit te oefenen, zdo moeten we maar wijselijk over de zaak zwijgen en deze contróle over laten aan menschen met meer fokkennis en initiatief. Dat er in ons land zijn, die reeds op dat gebied hun sporen verdiend hebben en in wie we het volste vertrouwen kunnen stellen, bewijst de dagelijksche ondervinding. Reeds voor het derde jaar worden er in ons land eierlegwed- strijden gehouden. Op deze wedstrijden zendt ieder deelnemer een toom van 6 jonge hennen in met één reserve-hen. Alle deelnemende toornen worden een geheel jaar lang op dezelfde wijze ge voerd en gehuisvest. Dagelijks wordt gecontroleerd wat eiken toom eet en wat eiken toom legt. Men gaat zelfs verder. Iedere hen wordt afzonderlijk nagegaan. Door een eenvoudige inrich ting sluit de klep, zoodra zij in den legnest binnentreedt, deze zelf af, zoodat ze gevangen zit en niet vrij kan komen zonder behulp van den controleur. Ziet deze dat de aldus gevangen hen gelegd heeft, zoo ziet hij welk nummer dit dier draagt aan den voetring en teekent dit op de controle-lijst op den datum op. Aldus krijgt men van ieder dier afzon derlijk en van een geheelen toom het juiste resultaat. Dat er nu menschen zijn die reeds iets gepresteerd hebben op gebied van fokken op eierproductie mag uit onderstaande blijken. Het hoen derpark „De Betuwe", eigenaars Gebr. Welleman, Buurmalsen, won op den len Nederlandschen Legwedstrijd Oct. 1919Oct. 1920 den len prijs met een toom Witte Leghorns met 1185 eieren van 6 hennen, den 2en prijs met een toom Witte Leghorns met 1083 van 6 hennen. Den len prijs met hen No 27 die 250 eieren lei in bovengenoemd tijdvak en den 2en prijs met hen No. 25 die 224 eieren lei in die 12 maanden. Wordt vervolgd ARTS, MOND- en TANDARTS, zutlea van half elf tot s% uur Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond en tandziekten. 20566 Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. 3 maal 2 dagenJ. d. G..T. v. d. WC. M le Drunen overtr. vogelwet ieder 10.— of 10 d.J. H. te Kaatsheuvel; R. a. M. te Besoijen overtr. veld. pol. ieder 10.— of 10 dagen A. v. D.G. M. H. te Loonopzand overtreding alsv. ieder 5.of 3 d.H. v. G te Waalwijk overtr wapenwet. Straf van Berisping; A. L. S. te Capelle overtr. waren, wet 50.of 2 mndA. d. B. Sprang, over treding IJkwet 3.— of 1 w. t.E. M. L. K. te Kaatsheuvel overtr. alsv. 3.of 2 d. A J. S. te Kaatsheuvel overtr. alsv. 6. of 0 d.A. A. v. V. te Waalwijk overtr. als- voor 3.— of 2 d. WAALWIJK. Burgerlijke Stand, vanaf 16 Februari Goboren. Francisca Catharina, d. v. C. C. Hamers-Mifcsot; Geertruida Huberdiua, d. van H. Bakkeren-van Heijst: Henrica Ger- ridima Maria Josephina d.v. H. Klaassen- v. d. Ryt; Jaeoba Adriana d. v. L. Brokken.v. d. Hart; Maaike, d. v. L. Ros-Wageniakers Johannes Cornells, z v. P. J. van Beijnen. van Nimwegen; Adrianus Hendrikus, z. v. L. van Gelder-van Gerwen; Jaeobus Chris- tianus Maria, z. v. F. J. van Oseh-v. d. Meijdenborg; Cornelis z. v. W. Lainers-v. d. Heuvel; Antonetta Gerdina, d. v. A. J. van der Tang-v. d. SandenJohannes Kor- bertus z. v. P. H. van den Houdt-van Hoof. Overleden. Petrus Kuijsten, oud 2 maan. den, z.v. P. Kuijsten-Vos. Ludovieus W. v. Steensel, oud 6 maanden, z. v. L. P. van*« Steensel-van Ertrijk. Gerardus Adrianus Joseph Maas, 22 jaar. Huwelijken. Adrianus de Kloe. 24 jaar en Adriana Lammers, 24 jaar. Antonius Suiters. 26 jaren en Godefrida B. Mossel, veld, 22 jaren. Antonius J. van Ginneken. 30 jaren en Antonia van Huiten, oud 26 j. P hoVinntm Unt 1 liotl Ha rrrnpliipt O I/" 1/:I 10 i».iinn. .1 18 jaren. Wilhelmus J. J. Hommes 29 jaren en Henrica M. van Daelen 26 jaren. Ingekomen. Adrianus M. Vos en Anna M. van Zee v. Genderen. Cornelis J. Meijers v. Heusden. Elisabeth Kok van 's-Gravenhage. Hendrik Versteeg van Sprang. Jannigje v. Beest van Heukelum. Johanna C. van de Leur van Tilburg. Johanna M. G. Lamers van den Bosch. Grietje Blank van Loonop zand. Willemina v. d. Wielen gel», v. d. Ven- ne van Geertruidenberg. Catharina J. Tem pelaars van Oosterhout. Gerardus J. van Dungen van Amsterdam. Antonetta B. M. Padberg van Haarlem. Heuricus J. A. van den Heuvel en gezin (4 pers.) van Tilburg. Alida C. OltJhoek van Nieuwer-Amstel. Hen- derika F. van Schaik van 's-Boseli. Adria. nus J. M. van Erp van Tilburg. Cornelia A. van Hest van Tilburg. Adriana P. van Hest van Tilburg. Hugo C. van den Elshout van Uitspraken 2 Maart 1922. F. v. W.; II. B. S. te Waalwijk, J. V.; G. K. Veen. overtr. gem verord ieder 3of 2d.; P. v. D. te Waalwijk overtr. alsvoor 5.of 3 dagenJ. C. v. d. L. te Waalwijk overtr. gem. Pol. veror. 3.of 2 dagenJ. v. U te Baardwijk, J. A. F. te Drunen, jaclit- delict ieder 5.of 3 d.M. M. A. S. te Waalwijk overtr. alsvoor 2 maal 20.of 2 maal 20 d.; A. J. v. G., J. C. P. R. te Til burg, A. v. d. M. te Drunen, overtreding alsv. ieder 20.of 20 d.C. v. d. S. te Gapelle, overtr. Leerplichtwet/ 5.of 3 d.W. M. B. te Capelle overtr. alsvoor 15.of 15 d. P. F. te Capelle, overtreding mollenwet 3. of 2 d.N. C. K. Vrijhoeve Capelle overtr. M. en R. regl. 5 of 1 w. t,J. W. II. te Kaatsheuvel; W. F. te Waalwijk overtr. alsv. ieder 3.— of 2 d., J. C. J. V. te Waalwijk R. J. Th. van der H. te Zeist; C. II. B. te Loonopzand; P. J. van E. te Tilburg; J. M. van W.C. M. II.M. J. van N.W. J. M. S. te Kaatsheuvel overtreding alsvoor ieder 5, of 3 d.G. G. te Kaatsheuvel, openb. dr. von. nis waartegen verzet bevestigdA. v. G. te BaardwijkC. v. d. B. LoonopzandA. L. K. Kaatsheuvel overtr. alsvoor leder 15.of 15 d.G. v. D. Kaatsheuvel overtr. alsvoor 7 dagen h.W. A.A. II. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder 10.of 10 d.W. F. en C. P. te Waalwijk overtr. Pol. ver. ieder 5.— of 3 dagen; Ch. H. K. te Waalwijk; W. van B. te Kaatsheuvel, overtr. prov. pol. Vertrokken. Cornelis de Wit naar Tilburg. Maria A. D. Ackermans naar den Haag. Maria A. van Loon naar den Bosch. Nico- laas J. van Loon naar Amsterdam. Antonia Rozenbraiul naar Loonopzand. Hendrika J. Muller naar Oisterwijk. Albertus H. van Ljjden naar Eindhoven. Louis C. A. Romine. laar naar Deventer. Door den heer C. Kools te Nispen is een wondervarken aangekocht. Het beest weegt 100 K.G. en op den rug van het varkengroeit een hond Deze ligt plat op den rug van het varken, de teenen van den hond zyn in den rug van het varkeu vastgegroeid. De 23.jarige R. de Ceulenaers uit Aar- denburg was Zondag naar Brugge geweest en keerde des avonds alleen per rywiel van daar terug. Op Belgisch grondgebied is de jonge man aangerand; hy werd bewusteloos en met ernstige hoofdwouden aangetroffen. Na voorloopige verzorging ter plaatse werd de ongelukkige naar Aardenburg vervoerd, waar hy, zonder by kennis te zijn gekomen. Dinsdag overleed. Het nader onderzoek heeft uitgewezen, dat de persoon, die te Eckelrade op heeter- daad betrapt werd. terwijl hy in de kerk de offerblokken wilde openbreken, zich ook schuldig heeft gemaakt aan het openbreken en leeghalen van offerblokken in de kerken te St. Pieter, Arnby en Limmel. Hy is een zekere H„ afkomstig uit. Bergen (L.\ en is in het huis van bewaring te Maastricht inge sloten. Te Bergedorf l>y Hamburg is een land genoot vermoord gevonden, 't Is gebleken de 37.jarige H. Pieper, van beroep handelsrei ziger. te Groningen, te zyn. Gedacht wordt aan een roofmoord, daar de vermoorde er chic gekleed uitzag. De ongelukkige is een week geleden op reis gegaan en dacht Maan dag weer thuis tè zyn. bij den Heer v. ERP,

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10