BE £CHfl VAM HEI IUIDEN _J± Derde Blad, Provinciaal Nieuws No. 18. Zaterdag 4 Maart '22. 45e Jaarg Waalwijk, 3 Maart 1922. Hoe moet men stemmen Hoewel we reed* vroeger volgens de nieuwe kieswet, n.l. de Evenredige Vertegenwoordiging hebben eestemd en wi| in andere jaargangen zeer duide lijke artikelen omtrent het wezen, de bedoeling en de uitvoering der wet in ons blad hebben gegeven, zijn toch nog zeer velen hiervan niet voldoende op de hoogte, vooral natuurlijk de vrouwee, die dan ook voor het eerst meestemmen. Het candidaatstellen voor den ge meenteraad heeft reeds plaats gehad, zoodat we dit niet meer behoeven uiteen te zetter. Het gaat nu vooral over het steromen op 14 Maart a.s. Dat nu ge schiedt als volgt Elk kiezer krijgt thuis gezonden een oproepingsbiljet voor de stemming. Dit biljet bevat de lijsten van alle candi date^ In volgorde bij loting door het Centraal stembureau vastgesteld. Op den stemmingsdag begeeft men zich daarmee naar 't stembureau waaronde men ressorteett, waar men zijn oproe- pingskaart aan den voorzitter van 't stembureau overgeeft, van wlen men een stembiljet ontvangt, dat juist in dezelfde volgorde de lijsten en namen der cacdi- daten bevat en voor welke alle een wit vakje Is geplaatst. Men gaat daaimee in 't stemhokje en maakt daar met het aanwezige potlood, het vakje voor één naam rood. Dus, ofschoon de verkiezing hier loopt over 13 candidates en er 32 namen op het biljet staan, mag men maar een vakje rotfi makeD, andera is het geheele biljet cti das awe stem ongeldig. Eveoeeos als men op een of andere wijze teekens aanbrengt, een naam doorschept of Iets dergelijks. Waar de eerste candldaat de man is die de vereeniging, die de candldateo stelde, het liefst weoscht en daarom no. 1 zette, moet men ook op dezen zijn stem uitbrengen, omdat men daardoor tevens automatisch stemt op de volgende can didate» en dus vanzelf meehelpt aao het bezetten van de zetels, waarop zijn partij aanspraak maakt. Men stemt dus ééa man, de bovenste en daardoor stemt men eigenlijk niet op een bepaald porsooa, maar op een lijst, «tatardoor het beginsel van Evenredige Vertegenwoordig tot zijn recht komt, ni. dat de bestaande politieke partije» uit de bus komen evenredig aan 't aantal leden van die partijen. Men kan natuurlijk ook voorkeur stemmen geven, maar dit is uit den booze, omdat men daardoor al de can dldateo, die boven den uitverkorene staan aan hun lot overlaat, dus niet stemt. Dit heeft do wetgever iagezien en daarom het voorkeur-stemmen, zoo veel mogelijk bemoeilijkt door te be palen, dat de candidaat, met voorkeur stemmen, toch minstens 50pCf. vsnden lijst-klesdeeler moet halen. De weg is dus dat men no. 1 van de lijst, die men hebben wil, rood maakt, zonder meer. Wij gelooven hiermee duidelijk te hebben uiteengezet, hoe men moet stem men. Men leze en herleze het goed, opdat men zich niet vergtsse en zoo z'n stem voor de gewenschte candldaten en voor de partij verloren laat gaan. Men denke er voorts om dat stem- plicht nog beslist bestaat. Openbare vergadering van Gede puteerde Staten 1 Maart 1922. Toepassing art 46 kieswetWaalwijk. Op 21 Februari 1922 heeft te Waalwijk de candidaatstelling plaats gehad voor de verkiezing der leden van een ge meenteraad. Het hoofdstembureau heeft in zijne zitting van 22 Februari beslist, o.a. dat de lijsten, ingeleverd door M. M. A. Schambergen en M. L Laros, ongeldig zijn, aangezien op die lijsten door toe passing van art. 44, letter C, der kies wet alle candidaten zijn geschrapt. (Genoemd artikel der kieswet bepaalt o.a. „Het hoofdstembureau schraptvan de lijsten de candidaten c. die,voorkomen,... indien het betreft de verkiezing van leden van den raad van eene gemeente, die niet in kies kringen is verdeeld, op meer dan ééne lijst"). Tegen de beslissing van het hoofd stembureau heeft tijdig beroep ingediend M. M. A. Schambergen, kiezer der ge meente Waalwijk. Schambergen verklaart in zijn beroep schrift, dat hij de lijst zijner eigen can didaatstelling met die van J. H.J. Klijn zelf heeft ingediend zonder dat hij haar onderteekend haddat hij, in de ver onderstelling dat die lijst ongeldig zou moeten worden verklaard, een nieuwe candidatenlijst heeft doen indienen. Hij meent, dat het hoofdstembureau ten onrechte art. 44c der kieswet ten aanzien van beide lijsten heeft toege past, en dat het ten onrechte beide lijsten ongeldig verklaard heeft. Hij wenscht, dat Gedeputeerde Staten de beslissing van het hoofdstembureau zullen corrigeeren overeenkomstig zijne zienswijze. Op 25 Februari 1922 is door den Commissaris der Koningin overeenkom stig art. 46, tweede lid der kieswet aan appelant en aan het hoofdstembureau te Waalwijk medegedeeld, dat op 1 Maart 1922 om één uur des namiddags in openbare vergadering van Gedepu teerde Staten het ingesteld beroep zou worden behandeld. In de gister gehouden vergadering van Gedeputeerde Staten werd, na uit- brenging van rapport door het lid van het college H Mol, het ingesteld be roep toegelicht door M. Schambergen en diens raadsman mr. H. J. Loeff, de beslissing van het hoofdstembureau door den gemeentesecretaris van Waal wijk. Mr. Loeff erkende, dat deze be slissing juist was volgens de letter der pas-gewijzigde kieswet, doch meende dat het overeenkomstig den geest der wet zou zijn, indien Ged. Staten alsnog eene verbetering der begane vergissinc toelieten en aanvaardden. Loop der bevolking gedurende de maanden Januari en Februari 1922. Werkelijke bevolking M. V. Tot op 1 Jan. 1922 4526 4488 9014 Vermeerd. d. geboorte 20 vestiging Geheele vermeerdering Vermind. door sterfte vertrek 34 23 33 56 110 30 9 39 14 26 40 44 35 79 y 10 21 31 Bevolking op 1 Maart 1922; 4536 4509 9045 In de algemeene vergadering van den Ned R.K. Bond van Schoenfabri kanten werd o.m. het volgende telegram aan de regeering verzonden Aan de Regeering, Zijne Excellentie den heer Minister President. De Nederlandsche R.K. Bond van Schoenfabrikanten, in algemeene jaarvergadering bijeen, overwegende den noodlijdenden toestand waarin de schoenindustrie in ons land verkeert, voornamelijk tengevolge der enorme invoeren van schoenen, besluit aan de Regeering met eer bied maar met klem het verzoek te richten maatregelen te treffen die de Nederlandsche schoenindustrie voor ondergang kunnen behouden, beveelt daarvoor ten zeerste aan een ruime toepassing der Arbeidswet en het uitvaardigen van een absoluut invoerverbod op schoenen geheel of ten deele vervaardigd van leder, voor zoover die invoer het in 1913 inge voerde kwantum overtreft. B. TIMMERMANS, Voorz. In de 1.1. Maandag gehouden alge meene jaarvergadering van den Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten werd door den heer v d. Heuvel en onder krachtig applaus der vergadering een gloedvol woord van hulde en dank ge sproken, voor de wijze waarop de voor zittende heer B. Timmermans-Verschure, de vergaderingen leidt en voor de vele opofferingen, die hij zich daarvoor ge troost. Hij sprak de hoop uit, dat hij nog jaren met hetzelfde wijs beleid en dezelfde jeugdige kracht het bewind zou willen blijven voeren, omdat de leiding van den Bond zich in goede handen bevindt. De heer Timmermans betuigde hier voor zijn dank aan den heer v. d. Heuvel en de vergadering en bracht de hulde over op 't hoofdbestuur en den heer Denteneer, zonder wiens hulp al 't werk in eene belangrijke werkgevers organisatie als deze onmogelijk was. Hoewel hij besloten had het Voor zitterschap op deze jaarvergadering in handen te stellen der vereeniging. omdat de Bond van een man in zaken werkelijk te veel eischt, zal hij na rijp overleg, de functie nog een jaar aanhouden, dus den tijd der benoeming nl. 3 jaar. uit dienen, temeer waar nog vele moeielijke, maar belangrijke zaken zijn af te werken, waarvoor de grondslag in 't afgeloopen tijdperk werd gelegd, en juist in dezen moeielijken lijd, wil hij 't schip niet verlaten. Met spontaan applaus werden deze woorden begroet. Door de groote ambitie van dén secretaris van het Aig. Groene Kruis voor de vereeniging, is de afdeeling in het bezit gekomen van een pracht- magazijn. Boven het hulppostkantoor heeft de heer van der Hammen een naar alle eischen des tijds ingericht magazijn doen bouwen, waar de groote verschei denheid verplegingsartikelen op de meest practische wijze geborgen kunnen worden. Naar wij vernemen worden de leden Maandag a.s. van 2—4 uur in de gelegenheid gesteld het magazijn te be zichtigen. Wij raden allen aan eens een kijkje te gaan nemen èn om te zien wat de heer van der Hammen voor het welzijn der vereeniging heeft gedaan en nog doet èn om te zien over welk een groote verzameling verplegingsartikelen de afdeeling beschikt. In de gehouden vergadering van den Binnenpolder van Besoijen is tot secretaris-penningmeester benoemd de heer H L. Both. Door de Christelijke Gemengde Zangvereeniging „Hallelujah" wordt a.s. Maandag 7 Maart in de Herv. Kerk van voormalig Besoijen eene uitvoering ge geven ten bate van het Algemeen Groene Kruis van Groot Waalwijk en van de Ned. Herv. Kerk van Besoijen. Het programma bevat mooie koren, soli, kwartetten enz. en de uitvoering zal onder bekwame leiding van den heer A. v. d. Kolk en met welwillende medewerking van den heer Leo Both als accompagnateur, zeker goed slagen en druk bezocht worden. Het aantal paarden dat onze ge meente bij tweede mobilisatie aan 't Rijk moet afstaan, bedraagt 147. W.S.C.—R.W.B. Voor dezen com petitie-wedstrijd, welkfc morgen op het terrein van W.S.C. aan den Parallelweg gespeeld zal worden, bestaat zeer groote belangstelling. Sedert half December is hier geen wedstrijd gespeeld kunnen worden voor den N.V.B. en wordt het publiek eindelijk hiertoe weder in de gelegenheid gesteld. Beide elftallen zullen volledig opko men, zoodat een spannende wedstrijd verwacht wordt. Omtrent eenigen uitslag wagen wij ons niet, omrede men bij plaatselijke ontmoetingen zoo dikwijls voor verrassingen komt te staan. De wedstrijd, welke om half drie aanvangt, staat onder leiding van P. Mathijssen. Ook de tweede- en derde elftallen zullen dien dag eveneens den strijd tegen elkaar aanbinden. Na een rust van ruim 2 maanden, is R.W.B. Zondag jl. weer in actie ge weest en heeft te Zalt-Bommel een competitiewedstrijd gespeeld. Hoewel W B. met 1—0 verloren heeft, hebben wij echterkunnenconstateeren.datR W.B. zooals steeds meer en meer op de uit wedstrijden blijkt, goed gespeeld heeft. Door omstandigheden moest een speler per fiets komen, welke onderweg stuk- een lereeg en alzoo niet kon komen, terwijl de aanwezige reserve-speler door de onsportieve houding van Zalt-Bom mel niet mede mocht spelen, waardoor *.W.B. met 10 man gespeeld heeft. Beide partijen waren goed tegen elkaar opgewassen en was een gelijk spel een )etere verhouding geweest, hetgeen ook het Z.-B elftal moest bekennen. Met dit alles staatR.W.B.op de laatste plaats. We weten, dat R.W.B. dit seizoen veel pech heeft, zoowel op- als buiten het sport terrein, des ondanks wordt er steeds met animo door R.W.B. gewerkt, zoodat de plaats op de ranglijst zeker geen loon naar werken is. Laat U dit echter niet ontmoedigen. R.W.Bers. we zijn er van overtuigd dat Uw goeden wil susces moet brengen en er weer betere tijden voor uwe vereeniging zullen aanbreken. RWB3 kon het tegen het stevig spelen de Capelle2 niet bolwerker en verloor met 3—0. 5 Maart moet R.W.B. tegen W S.C. te Waalwijk spelen voor de 3e klas N.V.B. R W.B.3 tegen W.S.C.3 op W.S.C. terrein R.W.B.2—W.S.C.2 om ?2 uur op het W. S. C. terrein voor den B.V.B. spelen. De wedstrijden om den R.W.B. beker 4e jaar zijn vastgesteld op 14-21—25 Mei op. De gewone jaarlijksche seriewed strijden op 23—30 April en 7 Mei. Waarschuwing. Er wordt zwaar bezuiningd en dat is meer dan ooit noodig Maar of het goed is op adverteeren te bezuinigen is een vraag, welke ieder zich stellen moet, die gewoon is door* de pers van een gewestelijk blad tot zijn afnemers te spreken Want terwijl de man, die zijn spreektrompet nu moedeloos laat zakken zit af te wachten, maken anderen een strooptocht op het door hem bewerkte terrein en vangen het beste wild weg. Door den Raad van Aandeelhouders der Provinciale Noordbrabantsche Elec- triciteits-Maatschappij is in de vergade ring van Donderdag met ingang van 1 Mei a.s. tot Directeur van ons Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf benoemd de heer D. L. Jonker, thans Directeur der Siemens Elektrische Betriebe te Turn- Teplitz in Tsjecho-Slowakije. Tevens werd met ingang van 1 Mei a.s op de meest eervolle wijze aan Prof. van Swaay, op diens verzoek, eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor bewezen diensten. De nieuwe directeur der Pnem Dirk Lambertus Jonker (een broer van den hier te lande bekenden Mr. Jonker, secretaris van de Vereeniging van Neder landsche Gemeenten) is steeds werk zaam geweest in het buitenland. Geboren te Arnhem in 1875 promo veerde hij in 1900 aan de Technische Hoogeschool te Brunswijk op een disser tatie, welke een project inhield van een electriciteitswerk voor een stad van 100.000 inwoners. Achtereenvolgens was hij werkzaam bij Siemens Halske te Charlottenburg, aan de Metaalfabriek Danubia te Weenen en aan het Technisch Bureau teMann- heim van de A. E. G. te Berlijn. Van de A. E. G. ging hij daarna over naar de Siemens-Schuckert Werke te Berlijn aan de afdeeling „Centralen" als projec- teerend ingenieur en bouwleider. In dien tijd bouwde de heer jonker o.a een groote Centrale te Helsingfors in Finland. In 1912 ging hij over als hoofd-inge- nieur naar het Centraal Beheer van de Siernens Elektrische Betriebe A. G., welke maatschappij eigenares is van een groot aantal stadtzentraien en Ueber- landanlagen. Sinds Maart 1915 was de benoemde tevens Directeur van de Braun-Schweig- Hannoversche Ueberland-Zentrale, die een zusteronderneming is van de Sie mens Elektrische Betriebe. In 1921 werd de heer |onker benoemd tot directeur der Siemens Elektrische Betriebe als hoedanig hij thans in Tsjecho-Slowakije werkzaam is. (Prov. Ct DRUNEN. Was de uitvoering der tooneelvereeniging van de Congregatie op Maandagavond uitstekend geslaagd, de Dinsdagavond-uitvoering was niet minder prachtig. Een succesvol concert der harmonie vulde het eerste gedeelte van het pro gram, waarna een uitvoering van de gymnastiekvereniging St. Herman Jozef, het verdere van den avond in beslag nam. Aan leider en uitvoerders hier een woord van lof. De bij afwisseling voorgedragen komische scènes, oogstten luid applaus Van andere zijde schrijft men ons Door vriendelijke introductie was schrijver dezes Dinsdagavond in de ge- geiegenheid, in de ruime zaal der jon gens congregatie alhier een uitvoering bij te wonen, waarop naar het program ma beloofde, „Elck wat wils" zou wor den geboden. Doch op welk een wijze, vroeg ik me als muziek- en sportlief hebber beide, ietwat bezorgd af. Laat ik het antwoord hierop dadelijk mogen doen volgen het kan niet anders als alleszins gunstig luiden. Bleken de verschillende nummers voor harmonie terdege ingestudeerd, en werden zij accuraat uitgevoerd, oogst ten de komische voordrachten een even welverdiend applaus, de clou van den avond waren ongetwijfeld de gvmnas- tiekoefeningen, die terecht hooge waar deering en menigmaal welverdiende be wondering afdwongen. Deze hoofd schotel van het programma toch, open baarde ook den minst deskundige, wat onder deskundige leiding en ernstige oefening, op dit gebied, met een ge zonden geest in een gezond lichaam valt te bereiken. De uitvoering der verschillende nummers, een enkel niet te voorzien of te voorkomen ongelukje daargelaten, was „af" en leverde het bewijs dat dc energieke leider, de heer A Jansen, voor zijne taak is berekend en zijn jongens met volharding onder zijn sympathieke leiding werken. Den uitvoerders van alle nummers een woord van hulde en een spoedig weerzien op de planken en aan brug en stok. DRUNEN De postduivenvereniging de „Vliegende Vrienden" alhier. van welke men dacht dat zij niet meer be stond, doch thans wederom herleeft hield jl. Zondag een algemeene verga dering tot het kiezen van een voorloopig bestuur. Als v orzitter werd gekozen de heer J. v. d. Steen, als secretaris L. v. Drunen, als penningmeester A. v. d.Veer en als controleurs werden gekozen de heeren A. v. d. Steen en A. Rekers. Deze vereeniging is thans gevestigd in het jongenspatronaat alhier en telt reeds 14 leden. Aan de heeren Gebr. v. Gorcum en M. v. d. Lee alhier is een bouw- premie toegekend van f 3555.— voor den bouw van 3 woningen. De WelEerw. Heer J. H. Hoever- haar, rustend kapelaan alhier is als rector bevorderd en overgeplaatst naar Tilburg. Jl. Zondag werd in het café van den heer Th. Elshout vanwege het schuttersgilde „Constantia", hetwelk aldaar is gevestigd, een welgeslaagde uitvoering gegeven. De Gebr. Boeren uit 'sBosch werkten prachtig en oogstten telkens een daverend applaus. Het pu bliek schaterde van het lachen. Over de maanden Januari en Fe bruari 1922 hebben reeds 22 sterfge vallen plaats gehad tegen 2 in diezelfde maanden van het vorig jaar. SPRANG. Leden vergadering der A. R. Ktesvereealglng op a. s. Maandag 7.30 uar Gebouw Cbr. Volksbond. Agenda 1. Opening. 2. Lezing Notulen. 3 Behandeling Ingekomen stukken. 4 Be spreking agenda der op 8 Maart te Droogeleo ta houden Kieskring vergade ring. 5. Benoeming afgevaardigde Kir «kring vergadering. 6. Candldaat- slelliog voor de a. s. Tweede Kamer verkiezing. 7. Vaststelling statuten der plaatselijke kiesvereeoiglng. MEEUWEN. Zaterdag jl. gaf de Muziekvereniging >Kunst en Vriend schap» hare aangekondigde uitvoering in het café Smits alhier. Een vrij talrijk publiek was aanwezig en genoot van de muziek en de voor drachten welke zeer goed warea te noemen. Ia gezelllgca stemming werd de avond doorgebracht. Tot tijdelijk onderwijzer aaa de school alhier is aongesteld dc heer J. C. Mols uit 's Hertogenboscb. CAPELLE. Gedurende de maand Fe bruari 1922 werd in de Rijkspostspaar bank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f 3863,83 en terugbetaald f 1243.17. Het aantal inlagen bedroeg 42. dat der terugbetaling 10Er werden 65 telegrammen behandeld, waaivan 36 verzonden en 29 ontvangen, terwijl 160 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 10 celgesprekken. Ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" hoopt Dinsdag, 7 dezer en Woensdag 8 Maart d. a. v. in de zaal van den heer L. F. van Dongen haar eerste uitvoering te geven. Het program bevat een 12 tal nummers, waaronder 6 muzieknummers en 6 conische voor drachten. Kaarten voor deze uitvoering worden vanaf Zaterdag e.k. tot den dag der uitvoeriug verkrijgbaar gesteld bij den heer L. F. van Dongen en A Christ. Woensdag j.l. werd door de Ver eeniging tot verbetering der Volkshuis vesting alhier in het café van den heer Verploeg aanbesteed het bouwen van 8 woningen in de Nieuwstraat. Ingeschreven werd door. J. H. Spiering Capelle voor f 49500. - C. Michael Vrijhoeve Capelle f 48500. - Firma Wed. H. Michael Kaatsheuvel f 42499. - G, J. van Dongen Raamsdonk f 41337. - Gebr. Nagle Geertruidenberg f 44600. - A. M. Lucas Moerdijk f 38500. - A. v. Veggel Vught f 36632. - Dindagavond te half acht 8 uur hield de Chr. Historische Kiesvereeni- ging hier haar jaarvergadering onder leiding van den heer B. Verhoeven, aangezien in de in het vorig jaar ont stane facature van een voorzitter nog niet was voorzien. Deze bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 25 vers 2, waarna in gebed werd voor gegaan. Na een kort voorwoord van den leider werd overgegaan tot afwer king der agenda. Allereertst was aan de orde de verkiezing van een voorzitter waartoe met overgroote meerderheid van stemmen gekozen werd de heer A. Ros. die zijn benoeming aannam. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A J. Verhoeven, A. J. de Roon en B. Verhoeven, die zich allen deze benoeming lieten welgevallen, Hierna werd verslag uitgebracht door den sec retaris, waaruit bleek, dat de vereeni ging niet voor, doch ook niet achteruit was gegaan. Alsnu werd door een af gevaardigden, die de Kamerkringverga- Uitspraak doende zeggen Ged. Staten in liunne beslissing: Overwegende, dat uit verkregen inlichtin gen gebleken is, dat op 21 Februari 1922 voor de verkiezing van leden van den Kaad der gemeente Waalwijk o.a. zijn ingediend twee lijsten, bevattende elk de namen der candidaten Schambergen en Klijndat de indiening dezer ïysten geschied is des voor middags door Schambergen die de lijst niet onderteekend had, en des namiddags door Laros die ltjst wèl onderteekend had; dat beide lijsten voldeden aan de eisclien dooi de wet. gesteld voor een candidatenlijst, evenwel de inlevering van ééne lijst door Schambergen niet geschiedde volgens den regel gesteld h\j art. 40, eerste lid der Kies wet dat evenbedoelde afwijking van den regel der wet géén ongeldigheid der lijst op grond van art. 43 der wet ten gevolge heeft, gelijk bovendien uitdrukkelijk in de memo rie van toelichting op art. 43a der kieswet, zooals dit artikel thans luidt, is vastgesteld dat het hoofdstembureau voornoemd der halve terecht beide lijsten, welke in ?t ge ding zijn, als geldig.ingediend beschouwd heeft; dat liet mitsdien eveneens terecht tot toepassing van art. 44c. der kieswet is over gegaan on van beide lijsten beide candidaten geschrapt heeft, waarna de ongeldigheid der lijsten krachtens art 43d der kieswet kwam vast te staan Overwegende, dat op 28 Februari 1922 hij dit College verklaringen zijn ingediend van de candidaten voornoemd en van de onder teekenaars der eerst.ingediende candidaten lijst, ten einde aan deze lijst en de l>ijl>e- hoorende bewilligingen liare geldigheid te ontnemendat deze verklaringen niet kun nen worden aanvaard ais grondslag voor eene beslissing, als de gevraagde, in beroep; dat immers liet tweede lid van art. 45 der kieswet uitdrukkelijk bepaalt in welke ge vallen herstel van verzuim mogelijk is bij beroep: dat de schrapping der namen op beide lijsten nu heeft plaats gehad op grond van art. 44c, niet op grond van verzuim als bedoeld bij art. 41. tweede lid, der kieswet; dat het niet aan dit College toekomt (zelfs al zou kunnen worden erkend, dat hiermede in den geest der voor het eerst toegepaste wet werd gehandeld) uitbreiding te geven aan bet. wettelijk geregeld recht tot herstel van verzuimen in zake candidaatstelling voor verkiezingen Appellant en een lid van het hoofdstem- bureau gehoord in hunne openbare verga- doring van heden; Gelet op de Kieswet waarvan de gewijzig. de tekst is afgekondigd in het Staatsblad nr. 37 van 1922; hebben besloten met hand having der beslissing van het hoofdstem- bureau voornoemd het ingesteld beroep on gegrond te verklaren. i

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9