De Portierster van Alfortville I weede Blad. Stoomwasscherjj „Het Groenewoud" GEREGELD MAANDAG WA AL WIJK Binnenland. FEÜILLETOn Gemengd Nieuws Buritwlijke M«nd NUMMER 21 ZATERDAG 11 MAART 1922. 45e jaargang, den. De vracht-auto der komt 9641 eiken tot het thuisb worgen ©n opha'en der was«cben. A. K^EGTEL, Tilbubg. Vraagt Prijscourant. _Vracht gratis Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de „Zomertijdwet" strek kende om den zomertijd hier te lande te doen samenvallen met dien in En geland en België. De uitslag van de stemming in de R. K. Kiesvereeniging in den Rijks- kieskring Utrecht is de volgende No. 1 J. G. Suring, Maarsen, 18,602 stemmen. No. 2 L. Baron van Voorst tot Voorst, Twello 14.045 stemmen. No. 3 C. Knigge Wilnis. 7508stemmen. Voorts verkregenMr. P J. M. Aalberse 1906. Mevrouw S. Bronsveld- Vitringa 1748, Mevrouw Brouns-Van Besouw 894, G. Bruna 699, Ir L. Feber 194, A. J. de Goey 222. Mr. L Korten- horst 572. A. Loerakker 935, P. H. Steenhoff 6444, Prof. J. Veraart 719 en G. v. d. Worp 1087 stemmen Het «Politiek Advies" luidde No. 1 J. G. Suring. no. 2 L. Baron Van Voorst tot Voorst, no. 3. P. J. H. Steenhoff. De uitslag in den Rijkskieskring Limburg is ongeveer als volgt: Nolens 108966 Ruys 93629, Hermans 72575, Bongaerts 72775, Ament 50253. Waszink 38211, Cremers 32744, Koning 31806, Lambooi 29014, Schaepkens 18603, Rutten 15146. Aarts 13163. de Wolff 12745, Kolkman 12324, Peeters 8148, Janssen 8114, Peters (Den Haag) 2637, v. d. Weijden 2582. Door de ceairaie Kiesvereeni 1 g van den vrijheidsbond in den Kleskr< g 's-Henogenboscb is opgemaakt de vol gende ootwerp-caodlda'enhjsf mr. D'^s- selhuys, jhr. de Mural' mr. E P. van Lanscbo*, B 'd ai'-j Joh. Wes'e men mr. J G -r its-a. Or- s e v. Darr v. Isaelt, Deo H agB. W. ter Kulle, EnschedéHeo'i ter H-*11 Alb .S aal man mevr. Wijnaudrs—Francken. Marktberichten. Varkens 20 -f25. Eieren ó'/a—9 cent per stuk. ERNSTIG ONGELUK MET DE VEERPONT BIJ GENEMUIDEN. Elf personen verdronken. De burgemeester van Genemuiden en zijn Echtffenoote behooren tot de Slachtoffers. Men seint uit Zwolle: Gisteravond omstreeks half zeven is een groot ongeluk gebeurd op het Zwar te Water bij Genemuiden, waarbij elf personen het leven lieten. Op gemelde tijd stak de veerpond over, waarop zich 14 personen bevon den eu wel de veerman en zijn zoon, de burgemeester van Genemuiden, de heer H. J. Groote Balderhaar ten Velde en zijn eebtgenoote, de gemeente-opzich ter de heer Helleuthal en zijn echtge- noote, de rijksveldwachter van Zwart sluis de heer Moed, de rijksveldwach ter van Ambt-Vollenhove de heer Rook, mej. Eekhoorn, inej. Grietje van Dalfsen, bakker Hulleman uit Zwolle, Jan Visscher Wzn., bakker Hellen thai en postbode Timmerman uit Genemui- 89). Eenige personen, die aan den water kant stonden te wachten om ook over gezet te worden, zagen dat door den hevigen wind eu zwaren golfslag de veerpont onder water zakte en van den staaldraad, die brak, werd losge slagen. Het volloopen der pont ver oorzaakte een groote consternatie on der de opvarenden, waarbij elf perso nen in een kleine roeiboot sprongen, welke achter de pont was vastgemaakt. Dit bootje werd daardoor plotseling overbelast eu zonk bijna onmiddellijk met alle inzittenden in de diepte. Slechts een van deze elf personen wist zicli zwemmende te reddende overigen zijn niet teruggezien. De veerpont zelf was niet gezonken doch slechts vol water geloopen, en werd inmiddels, nu de kabel verbroken was, afgedreven met nog drie perso nen aan boord, waaronder de veerman. Deze laatste is bij zijn pogen om koers te houden of het water uit de pont te keeren, plotseling, waarschijnlijk door de koude bevangen, achterover van de pont te water geslagen en verdronken. Hij was dus het elfde slachtoffer van liet ongeval, Zijn lijk werd reeds in Zwartsluis aangebracht. De personen die niet in het bootje waren gesprongen doch op de pont ge bleven waren, zijn behalve de veerman de heeren Jan Visscher Wzn. en de bakker Hfellentlial van Genemuiden. Deze twee werden door een sleepboot gered. De slachtoffers zijn dus alle in het begin van ons bericht, genoemde, op de veerpont zich bevindende personen, behalve de postbode Timmerman, bak ker Hellenthal eu J. Visscher, die ge red zijn. Men begrijpt dat de verslagenheid te Genemuiden en ver in den omtrek zeer groot is. Gisteravond is men onmiddellijk met dreggen begonnen, doch heden morgen had men al de lijken nog niet gevonden. ter het s^Uip was tol water geicqpen^iY^n ontslag beschouwde, en was ongebruikt Vandaar dat ment De getroffene maakt het naar om- veronderstelde, dat bij het zinken van Wstandigheden goed. De dader is naar Twee schepen vergaan in 't Volkerak. Waarschijnlijk zeven mcnschen verdronken. Men meldt uit Dordrecht: lu den storm van gistermiddag moe ten de sleepboot „Edison" en het vrachtschip „Binnenvaart 19" nood lottig nabij het Volkerak zijn omge komen. Als stuurman had de „Edi son" de eigenaar zei*, de heer De Geus; de sleepboot was bemand met drie man. De „Binnenvaart 19" werd be stuurd door den schipper Noomen en was bemand met nog zijn twee zoons en zijn vrouw. Het schip had een la ding steenen in en lag vrij diep. Door den storm is het schip gezon ken en ligt gebroken in de Steenberg- sche vliet bij Dintel Sasook de sleep boot „Edison" is vergaan en ligt tegen een plaat dwars van Dintel. Van de bemanning vernam men ech ter niets en hedenmorgen voer dan ook de „Henri 27" van van Duynen's Transport-Mij uit om te zien of niets kou worden opgespoord. Door 't laag- water was de roef van het schip bloot- gekomen, doch men vond niets dan een hond dood op bed liggen. Men vond nog een pas, waaruit men den naam van den schipper en het schip vernam. Van de bemanning echter was geen spoor te vinden; ook de roeiboot ach- bet schip de „Edison" de bemanning heeft gered, doch bij haar terugvaart ook zelf is omgekomen. Men vermoedt, dat bij laagwater 't dek van de „Edison" vrij zal komen en men kan onderzoeken, of hier de noodlottig vergane bemanning gevon den kan worden. Zekerheid heeft men geenszins, het algemeen vermoeden is dat alle zeven inenschen iu den storm jammerlijk verdronken zijn. De storm veroorzaakte groote vertraging in 't telegraaf verkeer met België, Frankrijk eu Duitschland. In Den Haag zijn meer dan 200 sto ringen op het gemeentelijk telefoonnet voorgekomen. De Rijksmotorboot 10, komende van fort Buitensluit* en bestemd voor fort Sabine is door een storm op het Hol- landsch Diep overvallen, volgeslagen en nabij Numansdorp op den oever ge zet. De 5 opvarenden konden met moeite worden gered. Te Maastricht werd schade aan da ken en spiegelruiten aangericht. In Vlisingen moesten schoorsteeneit en daken het ontgelden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het telefonische verkeer Amster damDuitschland en Amsterdam België vice versa was hedennacht ge stoord. De raderboot van de reederij Fop Smit Go., kwam gisteravond bij Krimpen a.d. IJsel tengevolge van den storm in botsing met den Rijnaak „Hercules" uit Arnhem. Tengevolge daarvan werd do Rijnaak zwaar be schadigd en was de boot van Fop Smit genoodzaakt met lichte averij op te leggen iu den IJselmond. Het jnbileerend raadslid! In de buurt van Dordrecht is een dorp. En in dit dorp heeft een raads lid, dat zich steeds door ijver en toe wijding onderscheidde en zich daar van ook wel bewust was dezer da gen een schoon familiefeest gevierd. Op den avond vóór den feestdag ontving het bedoelde raadslid een of ficieel papier uit Den Haag, geteekeud Wilhelmina. Bij het stuk was een me daille gevoegd. Erkenning en belooning van zijn groote verdiensten. Verrukt toog de bevoorrechte naar den burgemeester. Deze was zeer ingenomeu met het feit, stak zichzelf, de wethouders en de raadsleden in gekleede jassen en belegde een eerezitting. Het dorpeli.jk fanfarekorps zorgde voor een aubade. De gelukkige zelf schonk 100 aan de armen en 40 aan het muziekkorps, 't Heele dorp zwol van trots en voldoe- ning. Tot een dag later bleek dat de heele historie een mop was, een te vroeg uitgespeelde April mop! Nu is het heele dorp diep veront waardigd. In aansluiting op wat wij reeds over de poging tot doodslag in het Frans Halsmuseum te Haarlem heb ben medegedeeld, ontleenen wij nog aan de „O. H. C.", dat de winkelier vroeger bureaulist iu lossen dienst aan het museum is geweest, maar we gens oneerlijke handelingen werd ont slagen. Sindsdien koesterde hij een wrok tegen den concierge van bet mu seum, omdat hij dezen als de oorzaak het Huis van Bewaring overgebracht. Te Emmer Compascnum hadden twee zwagers twist, welke zoo hoog liep, dat de een R. I„ een revolverschot loste, waardoor een kindje van H. We ver in het been werd getroffen. Hot is onmiddellijk naar Groningen ver voerd. Gisterenmorgen is op den Rijks straatweg door de stoomtram Heiloo Alkmaar overreden de groentenhan- delaar P. Reuzenaar, die met een kind op zijn fiets een zijstraat uitkwam. Het kind bleef ongedeerdde vader werd een paar meters door de tram meegesleurd en is ernstig verwond uaar het ziekenhuis gebracht. Te Enkhuizen is gisteren uit het water van het plantsoen opgehaald 't lijk van mevr. W., uit Gouda, eene ze- nnwlijdster, die tot herstel van ge zondheid zich daar ter stede bevond. Een hotelrat heeft te Nice een dame voor 100.000 frank juweelen ont stolen. De bestolene, een vrouw van 60 jaar, had des morgens en oogenblik haar kamer in het hotel verlaten om even naar haar dochter te gaan, wier kamer naast de hare was. Zij liet haar kamerdeur open. Toen zij in haar ka mer terug kwam waren haar juweelen gestolen uit de kast waarin zij wegge borgen waren. Gemeld is, dat de 15-jarige knecht van den veehouder aan den Volgerweg te. Beeraster dood op den hooizolder was gevonden met zijn hoofd in een ton wins. De justitie te Haarlem werd gewaarschuwd. Naar wij vernemen, iieeft het gerechtelijk onderzoek uitge wezen, dat niet aan misdaad gedacht mag worden. Bij het maken van gym nastische toeren aan een touw is de jongen met zijn hoofd in een lus ge komen, met het noodlottig gevolg, dat hij gestikt is. De Echo van bet Zuiden. Naar wij vernemen, overweegt de Regeertog een wetsontwerp in te dieoen tot verbooging van den wijoaccijns. Naar de Dagelijksche Beur* O. verneemt Is de leeoing van f 75.000.000 hier te lande ach'maaal volteekend, van ,J)e Echo van het Zuiden zoodat bet succes nog grooter Is dan men had verwacht. De K. S. A. deelt ons mede: Lïtidbouwers en anderen, die goede ren in natura, zooals zaaigranen, zui velproducten en andere levensmiddelen, enz. voor hongerend Rusland willen afstaan, kunnen deze thans zenden naar het adres >S. S. Couwestroom«, Lexhaven, Rechtermaasoever, Rotterdam. Op den vrachtbrief moet vermeld staan gewicht en aard van het goed alsmede de woorden vbes'.emd voor Rusland*. Ha? S. S- »Couwestroom« vertrekt op 15 Maart a s. weder naar Rig?. De uitslag van de stemming iu de K.K. Kiesvereenigingen van Gelderland (de kies kringen Nijmegen en Arnhem) is, zoo bericht de Geld. als volgt Mr. A. baron van Wijnbergen. Utrecht, 61.026 stemmen; mr. J. It. H. van Schalk, 's-Gravenhage, 65.937G. Bullen, Voorhout 35.130; L. baron van Voorst tot Voorst, te Twello, 29.922; I'. J. J. Haazevoet, Amster dam. 26.834; S. L. O. Bronsveld-Vitringa, Hoorn, 6122; L. A. M. van Basten Baten burg, Lichtenvoorde 5175; W. A. Brourus van Besouw, 's-Hertogenbosch, 4572; B. Th. de Wolff. Roermond, 4497S. Bruisten, te 's-Gravenhage, 2835; A. H. Smulders, te Utrecht, 2285; M. .T. Smulders, Zutphen, 1518; L. J. M. Feber, 's-Gravenhage, 650; mr. C. Prinsen, Oosterbeek, 513. liet politiek advies luidde: 1. Van Wijn bergen. 2. Van Schaik, 3. Bulten. 4. Haaze voet, 5. Van Voorst. Op 18 dezer zal naar „de Tijd" meldt, te Utrecht een vergadering worden gehouden, waarin het bestuur van den Alg. Boud van It. K. Kiesvereenigingen zich over de aan te nemen houding ten aanzien van de heer- schende meeningsverschillen (actie-Van Cra- nenburg c.s.) zal beraden. „Dat spijt mij niet minder dan u, liefste kind. Gij weet zeer goed, zaken moeten voor gaan. Lucien's afwezigheid zal mij eene menigte bezigheden op den hals halen... Doch weldra zult gy daarvoor ruimschoots worden schadeloos gesteld." ,Ik hoop het! Maar wat zal ik vandaag doen?" „Wat gij alle dagen doet, kind". „De Zondag is geen alledaagsche dag". „Laat een rijtuig komen en ga uwe vrien dinnen een bezoek brengen." „Welaan, ik zal trachten den tijd te doo- den." „Ziedaar een verstandig besluit." „Ga dan voort met uwe bezighedenaan het ontbijt zullen wy elkander ontmoeten." Mary verliet daarop haar vader, die zich innerlijk verheugde, dat alles zoo goed was ufgeloopen." Het meisje was vol vertrouwen in het geen zö vernomen had, en Luciën's aan staand vertrek deed haar thans niet meer ontstellen. Z(j zag daarin niets anders dan een be wijs van achting en vertrouwen, door haar vader aan haren verloofde gegeven. Volkomen gerustgesteld begaf Mary zich naar hare kamer en bleef daar tot elf uur, en toen zij naar beneden kwam toonde zü een lachend gelaat en zag er in het bevallig kostuum, dat zij gekozen had, allerliefst uit „Kind," riep Paul Harmant haar toe, „hoe keurig! Gij schijnt mij te willen ver blinden! Hebt gü bijzonder© plannen?" „Ik zal uwen raad volgen en mijne vrien dinnen gaan bezoeken. Mocht ik niemand thuis vinden, dan ga lk naar het boseh Thuis zou lk mij al te zeer vervelen; ik zal uitblijven tot het diner". En zich tot den kamerdienaar wendend, voegde Mary er by „Zeg, dat men over een uur met de vic. toria voorkome." Eu na een uur kwam men haar waar schuwen. Mary steeg in het. prachtige rij- 1 tuig. „Waar gaat mejuffrouw heen?" vroeg de lakei. „Bourbonkade, nummer 9," antwoordde Mary. De Victoria reed het voorplein af. Zoo werd in deze wereld van misdaden en ongeloof de Zondag doorgebracht. Het Gods gebod „wees gedachtig dat gij deu Sabbat heiligt," was hier een doode letter, en dit kan niemand verwonderenliet geloof was natuurlijk gesmoord in de harten van hen, die zich aan dergelijke misdaden plichtig maken eu zoo werd natuurlijk het ongeloof van de ouders op de kinderen overgeplant. Ovidius Soliveau, wij hebben het reeds gezegd had een huurrijtuig genomen en zich naar de Miromesnilstraat laten brengen Voor het aangeduide nummer stond de koetsier stil. Ovidius betaalde den man, doch verzocht hem tevens nog een oogenblik te wachten eu richtte dan zijne schreden naar Lucien Labroue's woning. Een rijtuig stond voor de deur van het huis. „Zou dat hem hier gebracht hebben?" vroeg hy zich af. „Dat moet ik trachten te vernemen." Hy naderde eu vroeg den koetsier: „Zijt gij besproken, vriend?" „Dat ziet gij welAnders zou ik hier niet voor de deur staan." „Des te erger." „Waarom des te erger?" „Anders zou ik u genomen hebbenen ik heb slechts een heel klein ritje te maken." „Dat zou juist myn zaak ziju. Ik kom van Bercy eu weet thans niet waar ik heen moet... Doch ik ben per uur aangenomen." „Van Bercy!" dacht Ovidius. „O, nu weet ik het reeds. Hij is het De jongeman is zich daar binnen wat aan 't opknappen om zich beter bij zijn schatje te kunnen pre- senteeren. Ik heb hem vast en zal hem niet meer loslaten Ovidius keerde naar zijn rijtuig terug, dat nog steeds op hem wachtte op de plaats, waar hij was uitgestapt. „Hebt gö mtf nog noodig voor denzelfden prijs?" vroeg de koetsier lachend. „Ja," zeide Ovidius, „ik heb u nog noodig." „Ik ben tot uwen dienst." „Ziet gij daar ginds, dat rijtuig niet?" „Men zou wel blind moeten zijn om het niet te zien." „Welnu, zoodrn dat wegrijdt, zult gij het van zoo uabij volgen, dat gij het niet uit het oog kunt verliezen. Begrepen?" „VolkomenEn dat paard ginder zal al een eerste looper moeten zijn, zoo het Co cotte de loef wil afsteken." „Ik betaal vijf francs per uur en geef een goed drinkgeld „Genoeg! Genoeg! Stap maar in." En zachtjes voegde de koetsier er bij„Een vermomd agent, die een boosdoener op de hielen zit!" Ovidius stapte in en hield het oog op No_ S7 gevestigd. Eensklaps zag hij Lucien Labroue in een ander costuum buitentreden. TWEE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. De jongeman sprak eenige woorden tot den koetsier, die zijn bespieder echter niet hooren kon en nam dan plaats. Het huurrijtuig keerde om en richtte zich uaar het voertuig dat Ovidius tot observa tiepost diende. Deze verschool zich in een hoek, doch zoodra Labroue hem vooruit was, yiep hij zijn koetsier toe: „Vooruit nu! Vooruit!" „Wees gerust, vriendIk zal er Voor zor gen." En het tweede rijtuig draaide even als het eerste gedaan had, en had blijkbaar geeu moeite op eenigen afstand te volgen. Bijna drie kwart uurs reden zij door en bereikten dan de Bourboukade. De eerste koetsier hield stil voor nummer 9. De tweede op den hoek der Mariabrug. Lucien sprong op het trottoir, betaalde LOON-OP-ZAND. Burgerlijke stand der Gemeente Loon op Zand-Kaatsheuvel over de maand Febr. Geboorten. Cornelia Maria Wilhelmina d. van C. J. H. van Boxtel en M. van Broek hoven. Joannes Mnrla 7.. van G. van Drunen en A. Rjjkers. Johannes z. v. M. van Heesch en M. M. van Woensel. Wilhelmina d. van C. Ypelaar en Fr. M. Schoenmakers. Frau- ciscus Godefridus z.v. A. P. de Graaf en A. II. Dekkers. Adrianus Martinus z. v. P. J. Couwenberg. eu M. G. Kuijsters. Petrus Adrianus Maria z. van P. Cormaus en A. G. Jansen. Petronella d. v. G. L. Koks en D. M. Oomes. Maria Joanna d. van Th. C. Ligtvoet eji M. Kiyudijk. Petronella Hendri- ka d. van G. A. Zacht en E. M. Biemans. Cornells Johannes z. van W. L. Stubbe en J. üerlemans. Elisabeth Agnes d. v. A. P. Bergmans en Fr. P. M. van Amelsfoort. He lena d. van Jacobus de jong en Helena v. d. Schans. Cornelia Johanna Maria d.v. C. T. Fabrie en Hendr. Muizelaar. Helena Maria Wilhelmina d. v. M. Abrahams en Huib. v. Delft. Gerardus z. van P. Zylmans en Joh. M. Sprangers. Theodorus z. v. G. Kuys en M. Herman. Marinus z. v. Arn. C. v. d. Lee eu M. van Helvert. Petrus Adrianus z. v. Ilendr. Brabers en Adr. Oerlemans. Adria ans Henricus Martinus z. v. W. A. de Brou wer en Piet M. A. de Kort. Johannes Petrus v. Am. Vermeer en C. Lips. Adrianus Cornells Marinus z. v. A. van der Velden en A. C. E. Pijnenburg. Dlngeman z. v. K. C. Klootwijk en C. Waarts. Cornelia Maria d. v. J. M. I). van Loon en C. M. Leerrna- kers. Petrus Joseph Maria z. v. M. C. van Loosdrecht en M. C. A. Smits. Johanna Pe tronella d. van M. J. Schellen en Gerd. Klijn. Bernardus Johannes z. v. A. M. Hever »-ii N. Ligtvoet. Johannes Wilhelmus z. v. 1». van den Berg en C. van Lieshout zijn koetsier eu verdween dan door eene oude poort in een versleten huis. Ovidius staarde aaudachig toe. „Daar moet het duifje wonen," mompelde hy. „Nu moet ik het slim aanlegden om te weten te komen op welke verd.leping het meisje woont" Hij stapte uit. „Hebt gij gezien, waar hij is binnenge gaan?" vroeg de koetsier, die aan eene cri- mineele zaak ducht. „Ja. Blijf hier en wacht mij." Soliveau volgde de kade tot het huis, dat no. 9 droeg. Eene breede maar lage koets, poort verleende toegang tot een binnenplein. Rechts bevond zich de portiersloge, nabij de trap, die voor dat gedeelte defe huiszes -diende, hetwelk tegenover (le kade lag. De achterzijde bestond uit een gebouw, dat veel later was opgetrokken, waartoe een tweede trap leidde. Lucien was de trap rechts opgeklommen t»m naar zijne verloofde te gaan, die, zooals wij weten, met Jeanne Fortier, bijgenaamd Mama Lison, op de zesde verdieping woonde. De jongeman had in het voorbijgaan zijne oude portierster gegroet „Mijnheer Lucien, gij komt zeer Laat," zeide deze lachend. .Juffrouw Lucia had al regen half twaalf haar dejeuner gereed, en het is nu reeds twaalf uur geslagen." „Dan haast ik mij. Tot weerziens!" En Lucien was twee en twee trappen op- ge loopen. Lucia had hem reeds her koud en wachtte op den drempel. De jongeman ontving het meisje in de armen en drukte een kus op het voorhoofd. „O, wat hebt gy mij laten wachten!" zeide Lucia kleurend als een bellefleur, maar •overgelukkig. „Een half uur te laat! Het dejeuner zal niet meer te genieten zijn en ik wilde u eens fijn onthalen „Het zal keurig smaken,, liefste," «ant woordde Lucien. „eu ik zal u onmiddellijk oen bewijs daarvan leveren." „Het is waar, ik kom wel wat laat, maar dat is mijne schuld nietIk kon niet vToeger hier zijn." „En waarom niot? Zondags hebt gij toch niets te doen?" „Gelooft gü dat? Ik was van morden voor dag en dauw op." 4 „Voor dag eu dauw!" herhaalde het jon ge meisje verwonderd. „Muar wat is er dan loch te doen?" Lucien legde haar alles uit, en dat stelde hot meisje min of meer tevreden. „Op Zondag!" hernam zfl echter. „Dat is geen werkdag vrienddat is een dag van rust" „Het kou niet anders, liefste, ik moest wel. De zaak kon geen uitstel verdragen." „Dan is u alles vergeven," zeide Lucia, zoo het bewijs leverende, dat ook andere leringen iu de groote wereldstad het Gods- gebod der Zondagsheiliging niet zeer hoog ln cere houden. „Kom, laat ons aan tafel gaan !k heb vreeselijken honger". „Dineert mama Lison niet mede?" vroeg Lucien, aan het koket gedekte tafeltje plaatsnemend. „Neen vriend. De arme mama Lison heeft geen oogenblik vrij. Madame Libret, hare meesteres, is zeer ziek eu nu offert zij hare nachten op om b(j haar te wuken. En toch brengt zy nog tweemaal per dag het brood bij de klantenNauwelijks zie ik haar." „Gy houdt zooveel van die brave vrouw, niet waar Lucia?" „Ja vriend, zeer veel." „Eu gij hebt gelijk. Ik gevoel ook eene bijzondere sympathie voor haar en weet zeker dat zy deze verdient." „Zoodra wij getrouwd zyn Lucien, nemen wij haar by ons, zooals wij reeds gezegd 1.ebben en zullen haar een aaugenamen ouden dag verschaffen." „Dat zal spoedig zijn, liefste, zoo God wil ik begin er vurig naar te haken, dien dag van vreugde te zien aanbreken En Lucien wilde opnieuw zijne vorloofde omhelzen. Doch het meisje stiet hem zacht, zonder gemaaktheid, maar vastberaden terug. „O! O!' riep zij lachend uit. „WiJ zijn nog niet getrouwd 4 „Lucia!" ..Kom. kom! Wees nu eens ernstig! Wij zijn hier om te ontbijtennoe vindt gij deze coteletjes?" „Uitstekend (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5