FBECO'i ZENUWfABLETTEN, J. M. Son en Dr Langeveld RECLAME. Kerknieuws. Ingebonden Stukken. Hieows uit Heasden Binnenland. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Overspanning, Correspondentie. ieder en Vrijdag te con sult eer en zijn en varkens werden aangevoerd 194 stuks vee en 8 manden varkens. De handel was levendig. Besteed werd voor kalf- koeien ƒ300.— tot f500.— vaarzen f250 tot f350.— pinken f 150. tot f200.— en nuchtere kalveren f 16.— tot f20.-. De kramers waren in grooten getale opgekomen en maakten zooals altijd goede zaken. Op Zaterdag 18 April a.s. word* in het café van Chr. van Dongen alhier een barakconcours geopend, welk op 1 Mei a.s. zal worden gesloten. De vol gende prijzen worden beschikbaar ge steld le prijs een rijwiel; 2e prijs een stel buiten- en binnenbanden en 3e pr. een rijwielzadel. Terwijl de voerman B. alhier een wagen melk vervoerde naar de stoom- zuivelfabriek „Nooit Gedacht", liep een der wielen van den wagen, waardoor deze kantelde en de melk over de straat vloeide. Ongeveer 800 liter melk gingen verloren. VRIJH -CAPELLE'. Zondag j.l. vond v. d. H. alhier een armband-horloge waarvan hij kennis heeft gegeven aan den burgemeester. Donderdag was het weer in 't bezit van de rechtmatige eigenares. CAPELLE. J.l. Zaterdag hield de A.R- Kiesvereeniging alhier haar eerste cur susvergadering in de O. L. School in de Nieuwstraat. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze met gebed en het voorlezen van een gedeelte uit Gods woord geopend was door den voorzitter, verkreeg de heer A. Spie- rings het woord tot het houden van zijn inleiding over een gedeelte van het program van actie der A. R.-partij. In de eerste plaats werd door spre ker in het kort uiteengezet, wat het program van actie eigenlijk is en wat het bedoelt. Vervolgens werden ver schillende artikelen toegelicht, hande lende over financiën, Zondagsheiliging, Vaccinedwang. doodstraf en het sociale vraagstuk. Naar aanleiding van het gesprokene ontstond een aangename discussie, waaraan door verschillende personen werd deelgenomen. De vergadering werd gesloten met het zingen van Ps. 79 vers 4 en dankzegging door den 2den voorzitter. Hoewel de opkomst nog niet was, zooals deze behoorde te zijn, was het een goed geslaagde vergadering. De tweede cursusvergadering zal gehoudeu worden begin April. Alleen zal behan deld worden de zienswijze van het laatste artikel van het program van actie, handelende over samenwerking met andere partijen. Naar men ons mededeelt zal bin nenkort met den bouw der acht wonin gen in de Nieuwstraat alhier een aan vang worden gemaakt door den aan nemer Lucas te Moerdijk, aan wien dit werk gegund is. A.s. Zondag speelt Excelsior I een competitiematch voor de 2e klasse van den B. V. B. tegen W. S. C. II te Waalwijk en Excelsior II voor de derde klasse. B. V. B, tegen W. S. C. III uit Waalwijk op het terrein alhier. RAAMSDONKSVEER. Zondag hoopt de ZeerEerw. heer Ds. D. J.v. d. Graaf slechts eenmaal voor zijn gemeente op te treden en wel op 't Dorp des morgens. Woensdag 22 dezer houdt de Herv. Knapenvereeniging onder leiding van dhr. Stoffels, hoofd der Chr. School op 't Veer, haar jaarfeest. De collecte voor de Bijbelvereeni- ging voor Noord-Brabant en Limburg bracht hier 1.1. Zondag ruim f36 op. Dinsdagavond hield de heer de Jong uit Almkerk, secretaris der N.-Brab. Maatschappij van Landbouw in het Huis ten Deijl een zeer interessante lezing overNut en werking dier Maatschappij. Onder zeer veel belangstelling, ook van de zijde der firma D. P. v. Suijlekom en Zonen, vierde dhr. C. H. v. d. Hoek Woensdag zijn 50-jarig jubileum als scheepsmaker bij deze firma. Per auto naar het kantoor gebracht werd hij door de firmanten op hartelijke wijze toe gesproken. Onder de geschenken, die den jubilaris ter hand werden gesteld, behoort o m. een in couvert. De Bazaar, ten bate van het Wit- Gele Kruis, is een waar succes geweest. De aanwezige voorwerpen alsmede de attracties, bovenal het goede doel lokten scharen van bezoekers, die onwille keurig koopers werden. Den eersten dag werd ruim f 800 ontvangen, den tweeden f 900, en den avond van den derden dag nog zooveel dat ongeveer f 2000 bruto ontvangen werd. Een woord van lof en dank aan allen die bijdroegen tot dit succes, is zeker wel op zijn plaats. DUSSEN. Onder het vee van de wed. van Gennip is het. mond- en klauwzeer uitgebroken. Zondag 1.1. werd de veekoopman W. D. dood op bed gevonden. gezelschappen zijn benoemd tot voorz. A. de jong-Verhagen, tot vice-voorz. Chr. Sprengerstot secretaris A. B. de Moor en tot Penningm Ad. v. Tuijn. Op den 2den dag zullen eenige volks spelen worden georganiseerd. Een openbare vergadering zal wor den belegd, om te komen tot de op richting van een brigade voor het red den van drenkelingen. Een afgevaardigde van den Ned. Bond heeft bereids de noodige inlich tingen verschaft Vermoedelijk door een vonk uit een pijp waren de kleeren van den heer R., die huiswaarts fietste, reeds flink aan 't branden. Gelukkig werd het door hem nog juist bijtijds bemerkt. Bij de groote kerk vertoonden zich reeds een paar ooievaarstoch schijnen het niet de onze te zijnal thans na eenigen tijd trokken ze beiden op- Werk, Ontspanning, Slaap. 38 f 1000 van particuliere zijde hier in Drunen 1 En dat in zoo'n slechten tijd. Dat B en W. toch maar eens goed informeeren of een dergelijke uitgave wel gewettigd is, vooral nu. zooals de heer van de Wiel terecht zegt, de blaad jes zijn gekeerd. Wil men onderwijs geven in de ma chinale schoenmakerij, dat men de jon gens dan naar Waalwijk stuurt, daar kunnen de jongens prima leeren en het kost ons niets. Dan geeft men juist blijk niet be krompen te zijn en werkelijk met de belastingpenningen op een gepaste wijze weet om te springen. Ik dank U nogmaals voor de plaats' mij in Uw blad gegeven. 'Drunen, Maart 1922. I. P. Vredevorst. Wanneer de menschen en volkeren gaan leven naar de beginselen van Christus.de beginselen van ootmoed, onthechting, onderdanigheid en offer, eerst dan alleen zal Christus' ideaal in vervulling zijn gebracht: over gansch de wereld één herder en één schaapstal. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Drunen, 16-3 1922. Mijnheer de Redacteur. Mag ik in uw blad eens eenige regels zien opgenomen Bij voorbaat mijn Optocht Katholiekendag. Gelijk men weet, zal ter gelehenheic van den tweeden Nederlandschen Ka tholiekendag, op den tweeden Pinkster dag 5 juni a.s., te Nijmegen des na middags een groote optocht worden gehouden, tot het deelnemen waaraan de katholieke organisaties zijn uitge noodigd. Er blijkt twijfel te bestaan omtrent de vraag, of het in de bedoeling ligt dat ook de zuiver-godsdienstige vereen gingen zullen deelnemen. Men verzoekt ons daarom mee te deelen, dat het juist op zeer hoogen prijs zal gesteld worden, indien u gansch het land de afdeelingen der Derde Orde, H. Familie, Maria-Con gregatie met hare vaandels in den op tocht zullen medegaan. Het verdient aanbeveling zich spoedig aan te melden aan het adres van Se cretariaat van den Nederlandschen Ka tholiekendag te Nijmegen, waar tevens alle gewenschte inlichtingen verkrijgbaar zijn. De Heilige-Land-Stichting te Nij megen stelt bij de Credietvereeniging „De Hanzebank", Centrale Bank te 's Hertogenbosch en hare bijbanken en correspondentschappen van 17 tol 24 Maart a.s. de uitgifte open eener 6 pCt Obligatie-leening groot f 100 000 in cou pures van f 1000 en f 500 tegen den koers van 99'/2 pCt. Aan het prospectus ontleenen wij het volgende ln eene goede acht jaar tijds kwam het volgende tot stand De Aanbiddingskerk. Het Klooster. Het Goddelijk—Hart—Monument. De voorbaat besten dank In de laatst gehouden vergadering van onzen gemeenteraad werd naar woning van Nazareth met Nazarethkapel aanleiding van een schrijven van Ged. De dubbele grot van Bethlehem. Een Staten, om Burgemeester en Secretaris zestal staties van den Jerusalemschen in salaris te verhoogen, met alge- Kruisweg. De Poort van Jerusalem. De meene stemmen besloten, zulks met j Calvarieberg of Golgothaberg. Onder het oog op de gebiedende bezuiniging, daarop niet in te gaan. Later echter komt het bestuur van de vakschool weer eens voor de zoo- veelste maal met een adres bij den raad, Calvarië: een crypte als dooden-kapel, waarin 186 ovengraven. Rondom Cal varië, op juisten afstand: het Heilig- Graf des Heeren, juist zooals het moet geweest zijntypisch Palestijnsche nu niet uit eigen beweging, zooals de graven van verscheidene Nederlanders, heer Bergmans dat doet voorkomen, die daar wenschen te rusten en te maar omdat ze door de pas in werking wachten op den bazuinstoots des Engels. getreden Nijverheidswet daartoe ver plicht worden, om eene flinke subsidie. Mag ik hieromtrent eens eenige vra gen stellen Is het zeker dat van buiten-gemeen ten, dus gemeenten waar leerlingen wonen, f 1500 zal komen. Denkt u, mijnheer Bergmans, dat het gemeentebestuur van Waalwijk b.v. zoo Eindelijk de Hemelvaartkoepel. Wat een indruk dit werk op de menschheid maakte, is niemand on bekend, Het aantal bezoekers, die allen met zekeren eerbied deze gronden be traden, steeg van jaarlijks eenige dui zenden tot op meer dan 350.000 in het jaar 1921. Om onze roeping getrouw te blijven gek zal zijn, subsidie te gaan verleenen gaan wij nu een leening aan van aan onze school, waar ze zelf een prima ingerichte Rijksschool heeft. Ik voor mij kan me nooit voorstellen, dat dit het geval kan zijn. Ook beweerde u dat de Vakschool van Waalwijk alleen voor patroons is. Twee dingen weet ik zeker. Ten eerste dat u beter weet of moet weten en ten tweede weet ik zeker dat u gedacht hebt: kom een leugentje om bestwil is geen kwaad. Is dat niet zoo, beste mijnheer Berg mans. U, doorkneed in politieke en sociale kwesties, weet goed dat noch door rijk, noch door provincie vakscho len in het leven worden geroepen met de bepaling dat daar alleen patroons of leiders op mogen komen. En ook weet ik dat men daar gesteld is op die leerlingen en dat het jammer genoeg is dat door de jongens daarvan niet meer gebruik gemaakt wordt, ook uit deze plaats. De school telt een 30 k 40 leerlingen. Is het niet al te gek, dat meer dan 50 pCt. van buiten deze schoenmakersstreek komt. Ik ben nieuwsgierig wat de gemeente Waalwijk zal doen, ik ben nieuwsgierig wat de commissaris der Koningin zal doen, ik ben nieuwsgierig van welke particuliere zijden die f 1000 is toege- f 100 000 voor den aanbouw van een klooster met hoofdpoort der'Paters van het Gezelschap van Maria, die hier den bezoekers tot gids zullen zijnvoor de afsluiting der terreinenverder voor den opbouw van den tempel van Salomon, waaromheen het joodsche leven van vóór en in Christus' tijd den bezoeker aanschouwelijk wordt voorgesteld in een nieuw Bijbelsch Museum eindelijk een Caravan-Serail of Oostersche herberg met bruiloftzaal en Oosterschen werk winkel. Wij beseffen, dat daarmede onze taak nog niet ten einde is. Deze eindigt niet vóórdat alle groote liefdedaden van God, in den loop der eeuwen den menschen bewezen, voor de menschheid veraanschouwelijkt zijn in historische belichting. En de kroon op dit werk moet eens worden, het ware vredes-paleis, de in ternationale basiliek van het Goddelijk Hart, welke straks zal oprijzen op een onzer schoonste heuvelen, te midden van het terrein, in welke basiliek alle volkeren vertegenwoordigd moeten zijn door een eigen kapel, opdat de gansche wereld er eens van doordrongen worde, dat slechts een duurzame en echte vrede GeborenJacoba d. v. M. J. Ypelaar- Bakker; Hendrikus en Johannes beide z. v. A. C. A. de Ruijter-Masuger. Ge rardus; z. v. J. Jansen-v. d. Bosch. Wilhelmus Petrus z. v. H. T. C. Mul- ders-v. d. Ven.. Franciscus Johannes zoon van P. P. Brokken-Verhoeven. Antonius C. H. F. zoon van C. W. Pul lens-van Gaaien. Cornelis Wilhelmus zoon van J. E. Arler-Verhoeven. Bar tholomews A. J. zoon van G. H. van de Van-van Dongen. Cornelis Petronella dochter van A. J. Biekens-Duquesnoij. Josephus Nicolaas z. v. Ant. de Groot van Rooij. Antonetta W. H. d. v. N. G. A. van de Water-Mahieu. Overleden. Gerardus A. J. Maas, 22 jaar. Johanna C. v. Loon, oud 3 jaar, d. v. C. v. Loon-Leijtens. Michael Maas weduwnaar van Cornelia van Hulten, oud 84 jaren. Johannes J. de Brou wer, z.v. M. J. de Brouwer-Erkelens 2 weken. Bernardus Franciscus van Krieken, oud 52 jaren, (overl. te Heer len 13 Jan. 1922). Johannes de Ruijter, oud 2 dagen, z. v. A. C. A. de Ruijter- Masuger. Johanna H. van Delft, oud 77 jaren. Adrianus W. Smits, weduw naar van Wilhelmina van Herwijnen, oud 43 jaren. Maria A. van Hooren, echtgenoote van J. B. Bergmans, oud 72 jaren. Vertrokken. Elizabeth van de Wiel naar 's Bosch. Johanna Maria Bakker naar Heeze. Pieternel la van Lier (Wed. H. C. Meulkens) naar Bergen op Zoom. Gerardus Florentius Oors n. Utrecht. Petronella de Munnik naar Drunen. Johanna Rutten naar Drunen. Hen- drika Versteijnen naar Leende. Ingekomen. Johannes Antonius Kip ping van Chicago (Amerika). Cornelia Schijvens geb. Adams van Rotterdam. Cornelia Adriana van der Goor van Rotterdam. Friedrich Blüm van Leeu warden. Karl Trindler van Backnang (Duitschland). Theodora Lucb van Hüthüm. 'afwezig was. drongen 2ij het huis binnen en stalen juweelen ter waarde van 12.000 gulden. Zij zeiden aan mevrouw Brunen, dat zij een volgende maal haar echtgenoot wel te pakken zouden krijgen. Sindsdien ontving de thans vermoorde herhaaldelijk per post allerlei geheim- zinnige mededeelingen, uit verschillende steden verzonden, maar welke telkens tot refrein hadden„Wij hebben nog niet gekregen, wat we noodig hebben". In den nacht van 9 op 10 Maart zijn drie personen het huis binnenge drongen van den alleen wonenden 68- jarigen Frans Verschoor te Brakel. Een hunner wierp hem op den grond en een ander dreigde hem met een geweer 1 dood te schieten, indien Verschoor een kik zou durven geven. Zijn zakken wer den doorzocht en geledigd. Onderwijl haalde de derde alles in huis over hoop en eigende zich het geld toe. dat ge vonden werd, .in het geheel ongeveer f 100. Met behulp van een speurhond stelde de politie een onderzoek in, dat geleid heeft tot de aanhouding van twee der vermoedelijke daders. Zij zijn door Verschoor herkend en uit Woudrichem herkomstig. Zij zijn in het huis van bewaring opgesloten. De landbouwer H. V., te Heeze (bij Eindhoven) had het ongeluk bij het vallen van een hooischuur zoodanig op een varkenshok terecht te komen, dat hij aan de bekomen kneuzingen even later bezweek. De man laat een weduwe met 7 kleine kinderen achter. Te Oss is gistermiddag het hotel De Korenbeurs, eigenaar de heer J. Verhoeven, geheel uitgebrand. De brand welke ia de bovenste verdieping ont stond. door welke oorzaak weet men nog niet, greep zoo snel om zich heen dat niets gered kon worden. Goederen, aan eenige gasten toebehoorende, wer« den eveneens een prooi der vlammen. De belendende perceelen, behoorende aan de heeren P. Cremers en L. Pulles kregen aanmerkelijke brand- en water schade. Verzekering dekt de schade. Naar de Dordr. Crt. meldt, waren aan boord van de Rotterdamsche Rijnaak Binnenvaart 19, die Woensdag met de sleepboot Edison in het Volkerak ge- zonken is vijf menschen, te wetende schipper Nomen, diens echtgenoote, twee zoons van Nomen, resp. 19 en 21 jaar, en een dochter van 22 jaar. Tot nu toe is alleen het lijk van de vrouw van Nomen gevonden. Het totaal aantal omgekomenen be- Inzender Waalwijk Wat zou het voor I draagt dus acht. zin hebben verder te gaan napleiten over de gemeenteraadsverkiezing. Ten overvloede hebben wij in het vorig nummer onze meening gezegd dievrii-i Woensdagavond hebben te Amsterdam we/*met de uwe overeenkomt vergaderd het dagelijksch bestuur van den wei mei ae uwe oyereenKOmt. Algem. R. K. Bond van Rtjkskieskringen t is volkomen juist, zooals U schrijft met eenige voorstanders der richting-Van dat de voormannen der organisatie zeer I Cranenburgb. onorganisatorisch in den raad ziin ge- Aanwezig waren voor het r.k. Bondsbe- bninon m,«, u -i .1 stuur de lieereu mr. A. Baron van Wijnber- fi Schijnt bereikt Len( j, Heerkens Thijssen en mr. Frans en dat zal mogelgk voldoende zijn. Of Teuübgs. de kiesvereeniging als't ware tegen denl Van de onderteekenaren der bekende ad- grondligt.zal in dit geval zooveel niet be- vertentie- die tot oen andere formatie in de nder geval zou men|(je heeren Van Crauenburgb, P. F. J. Ever- eens iets gehoord hebben over de be-1 ard, mr. j. a. van Sonsbeeck, mr. c. w. agers der R. K Kiezersorganisatie I |a, I Suffer, h. b. Defoer en l. c. j. Nieuwen- natuurlijk hadden de hoogere cijfers llu£s - zich er OD deze wii/e even makkelijk De uitvoerige ^sprekingen hebben nog p aeze wijze even maKKeiljk I niet tot eenjg resultaat geleid. Van de .zijde unnen inwerken of laten inwerken, maar fau het boudsbestuur werd er alles op gezet dat zij 't niet gedaan hebben, strekt hun |om aau te tooneu dat in de r. k. staatspar- tot eere. Redactie. Te Oudenhoorn heeft een tram- aotsing plaats gehad. Een tram uit Rotterdam, die half-acht Oudenhoorn passeerde, liep op een stilstaande joederentram. Vier goederenwagens werden uit de rails geworpen, en de ocomotief werd aan voor- en achter zijde beschadigd. Een 1ste klas-rijtuig werd geheel vernield en de postwagen <wam op het balcon van een der rij- uigen terecht. Een passagier, die op it balcon stond, sprong er intijds af. )e twee postbeambten sprongen door iet raam en kwamen met den schrik vrij. De schade is vrij groot. Uit New York komt het bericht van een nieuwen moord in de „artisten"- wereld. Thans is een vriend van Taylor, den filmdirecteur te Los Angelos, van wiens vermoording wij reeds melding maakten, het slachtoffer geworden. De man, een circusdirecteur, Brunen ge- heeten, werd op geheimzinnige wijze in zijn eigen huis te Riverside (New- Jersey) vermoord. Een onbekende moet door het venster een schot op Brunen gelost hebben, terwijl deze in zijn eetkamer een krant zat te lezen. Brunen werd aan het achterhoofd getroffen en was onmiddel lijk dood. Mevrouw Brunen had juist vijf minuten tevoren haar echtgenoot verlaten en was even naar boven gegaan. Toen zij het schot hoorde lossen, ijlde zij naar be neden en vond haar man dood op den grond liggen. Brunen had herhaaldelijk de over tuiging uitgesproken, dat hij kans liep om vermoord te worden. Eenige maan- den geleden belden er drie mannen aan mogelijk is in Christus, den eenigen zijn huis aan. Toen zij hoorden, dat hij ARTS, MOND- en TANDARTS, zullen van half elf tot 3*|, uur bi] den Heer V. ERP, Naven 8 B te WULWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden- en gebitten waarmede men allèt kan eten en ber behandelen van mond en tandziektcn. 20566 Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. Werk, ontspanning en slaap, van elk acht uren per (lag, doen wonderen voor de ge zondheid Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tfld aan ontspanning zij verstoren het evenwicht der lichamelijke gezondheid door overmatig werk. Overwerking overlaadt het bloed niet af gewerkte stoffen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindelooze strijd om een dusdanige hoeveel heid uit het bloed te filtreeren. Dientenge volge doen zich verschijnselen voor als rug pijn, urinekwalen, rlieumatische pijnen, wa terzuchtige zwellingen, duizeligheid, hoofd pijn, een vermoeid gevoel enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noodige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leef wijze vermijding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen voor de noo dige ontspanning en slaap versterken Foster's Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waarschuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikkeling van rheuinatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nier en blaasontsteking enz. Onthoud echter, dat als gij weder gezond zijt, gU moet trachten gezond te blijven zon der geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekening van James Foster. Te Waalwijk verkrijgbaar bü Wed. Orie- Dumoulin, Markt 1.75 per doos. slapenloosheld, examenvrees, onrust, ge jaagdheid worden verdeven door die In hooge maten kaltneerend werken. PER KOKER 60 CENT. 21618 Ve»k. bij D'Og. »t)E TOKO* Waalwijk GEZ. WAGEMAKERS, Kaatsheuvel ec Hrusdcn, 17 Maart 1977. In het eere-comité van het op 28 en 29 Juni te houden festival van muziek- WAALWIJK. Aangiften van 1 tot en met 14 Maart 1922. tp„|.ono„ »x _Jj.„ ,„i |r.-k. staatspartij aanspoorde, waren er o.a. tij plaats was voor alle richtingen, voor zoo ver onder de geloovige r.-k. kiezers vertegen woordigd en dat een verdeeld optrekken btf de a.s. algemeene verkiezingen zou zfln tot nadeel van de Roomscbe zaak en van bet land. Voorts dat het optreden van een af zonderlijke Roomsclie groep voor de R. K. party erustige gevolgen zou hebben, want dat dan ongetwijfeld ook van arbeiderszijde een zelfstandige actie zou worden ontplooid. De onderteekenaren der bekende adver tentie hebben daarna hunne zienswijze uit eengezet hebben er op gewezen dat een deel hunner behoort tot de ongeorganiseerde R.- Katholieken en dezen dus volkomen vrij zijn te handelen naar eigen goeddunken. De be raadslagingen, die een zeer vriendschappe lijk karakter droegen, zijn gisteravond niet beëindigd. Zij zullen in een a.s. Donderdag 23 Maart te Amsterdam te houden tweede bijeenkomst, worden voortgezet. (Hbld.) De Tijd meldt nog, dat de discussie heeft bijgedragen tot een opheldering, die de hoop niet uitsluit, dat heerschende meenings- verschillen tot een oplossing zullen worden gebracht, overeenstemmend met die van de belangen der R.-K. Staatspartij.'

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10