DE ECHO VAN BET ZUIDEN. Wijziging der Arbeidswet. Adveiteeieo doetveikoopen Derde Blad. Provinciaal Nieuws No. 23. Zaterdag 18 Maart'22. 45ejaarg De wijzigingen, bij het ontwerp voorgesteld, die beoogen aan gegronde bezwaren die tegen de arbeidswet wor den aangevoerd, tegemoet te komen, kunnen ais volgt worden samengevat 1. Inplaats van den 8-urigen arbeids dag en de 45-urige werkweek in fabrie ken of werkplaatsen en in kantoren met verbod van arbeid op Zaterdagmiddag »,a 1 uur komt de arbeidsdag van 8'/* uur en de arbeidsweek van 48 uur, met behoud van den vrijen Zaterdagmiddag derhalve de gemiddelde 8-urige arbeids dag. 2. Op gronü van verzoeken gezamen lijk gedaan door vakvereenigingen van v/erkgevers en arbeiders in een bedrijf of bij ontstentenis hiervan door een be- Aiodrlijke vertegenwoordiging van werk gevers en arbeiders in een bedrijf, kan de minister afwijkende regelingen van de bepalingen omtrent de arbeidstijden toestaan, ook bij het ontbreken van om standigheden, die een overwerkvergun- ning zouden motiveeren. Krachtens zoo danige regeling zal niet langer mogen gewerkt worden dan 15000 uren per jaar, ongeveer overeenkomende met de gemiddelde 48-urige arbeidsweek. 3. In de regeling der overwerksver- gunningen, zoowel die tot verschuiving als tot verlenging van den werktijd, worden belangrijke wijzigingen aange bracht, waardoor veel tijdverlies bij het verkrijgen der vergunningen en admini stratieve omslag bespaard wordt. De overwerkvergunningen zullen voortaan verleend kunnen worden, hetzij bij een algemeene ministerieele beschikking, geldende voor de ondernemingen van een bepaalde bedrijfsgroep, hetzij door de districtshoofden krachtens een alge meene machtiging van den minister, met de uitvoering der wet belast. Ook voor overwerkvergunningen, die niet onder dergelijke algemeene regelingen vallen, wordt de procedure vereenvoudigd. De districtshoofden kunnen deze ver gunningen zonder voorafgaande mach tiging voortaan verleenen voor 14 dagen (thans voor 6 dagen, terwijl de mach tigingen voor overschrijding van dien termijn door den directeur-generaal van den arbeid, inplaats van door den mi nister zullen worden verleend. Door dit laatste zal niet alleen tijds besparing worden verkregen, doch ook het beroepsrecht, dat den werkgever toekomt, beter tot zijn recht komen. 4. Krachtens de voorgestelde wetswij ziging zal voorloopig tot 24 October 1924 in continufabrieken zonder Zon dagsonderbreking in 3 groepen kunnen worden gewerkt met een gemiddelde 56-urige werkweek per arbeider. 5. Ten einde tegemoet te komen aan de bezwaren die de grootere bakkers ondernemingen door de concurrentie van het kleinbedrijf ondervinden, wordt het mogelijk gemaakt dat krachtens ver gunning van den Minister in bakkerijen met 8 of meer gezellen een uur vroeger dan thans met den bakkersarbeid wordt aangevangen, dus om 3 uur des voor middags met den voorarbeid en om 5 uur met den overigen arbeid. Gedeelte lijk om dezelfde reden wordt in de wet een algemeen verbod gesteld om deeg en versch of opgewarmd brood voor 9 uur des v.m. te vervoeren en vóór 10 uur des v m. te verkoopen of af te leve ren. 5. Ten slotte worden o.m. verschillen de verruimingen voorgesteld ten aanzien van den arbeid van het bewakingsper soneel en van hen, die buiten de uren voor den el&.nlijken bedrijfsarbeid be stemd in fabrieken of werkplaatsen voor bereidenden of voltooiingsarbeid moeten verrichten; den arbeid in bemalingsin richtingen den nachtarbeid van mannen in fabrieken ;/bf werkplaatsenden ar beid in piattelandsbakkerijenden Zondagarbeid in koffiehuizen en hotels en den arbeid in de locomotiefdepots en de kleine werkplaatsen der spoorwe gen. Aan de Memorie van Toelichting ontleenen wij Bij het in studie nemen van de vraag, in welke opzichten de Arbeidswet wijzi ging behoefde, is aanvankelijk uitgegaan van de gedachte dat in hoofdzaak met een technische herziening zou kunnen worden volstaan. De economische om standigheden hebben echter noodzakelijk gemaakt de overweging van wijzigingen van verdere strekking dan in het voor ontwerp was opgenomen. Met name moest de vraag beantwoord worden of de beperking van den arbeids duur in fabrieken of werkplaatsen tot 45 uren per week zou kunnen worden gehandhaafd, zonder dat het bedrijfs leven meer zou worden bemoeilijkt dan in deze zorgelijke tijden toelaatbaar is te achtendan wel deze werkweek vervangen behoort te worden door de 48-urige, die in een aantal der ons om ringende staten is aanvaard. Men kan de vraag ook zoo stellen kunnen wij den absoluten achturendag handhaven, of moeten wij, gelijk alle andere concurreerende landen, den ge middelden achturendag aanvaarden De minister meent, dat laatstbedoelde stap inderdaad moet worden gedaan. Met vergunning voor werktijdenver lenging kan niet meer worden volstaan. Vooreerst, omdat thans voldoende zeker heid bestaat, dat andere landen, nu op de internationale arbeidsconferentie te Washington voor nijverheidsondernemin gen als norm de 48 urige werkweek is aangenomen, niet tot invoering van een kortere werkweek dan de 48-urige zullen overgaan en het niet gewenscht is onze nijverheid in een wettelijke positie te laten die ongunstiger is dan die van de met ons concurreerende landen. En in de tweede plaats omdat verla ging van de productiekosten mede door werktijdverlenging over de geheele lijn noodzakelijk is wil het bedrijfsleven de crisis waaronder het gebukt gaat, te boven kunnen komen. Deze laatste overweging noopt er toe ook voor bedrijven, die niet beïnvloed worden door de bultenlandsche concur rentie de 48-urige werkweek toe te staan. De Minister meent daarom, in het belang van onze industrie en daar door middelijk in dat der arbeiders te handelen, door de normale ar beidsweek voor fabrieken of werk plaatsen tot 48 uur te verhoogen. Komt de voorgestelde wijziging van al. 1 art. 24 tot stand, dan zal voortaan in fabrieken of werkplaat sen gedurende 8'/a uur per dagen 48 uren per week arbeid mogen worden verricht Gesteld voor de keuze of gedurende alle dagen der week een 8-urige arbeids dag moest worden ingevoerd, dan wel een 8'/2-urige arbeidsdag op de eerste 5 werkdagen met behoud van den ver korten werkdag op Zaterdag, geeft de minister aan dit laatste stelsel de voor keur, wetende, dat zoowel werkgevers als werknemers ongaarne den viijen Zaterdagmiddag prijs geven. Worden de tot hier genoemde wijzigingen in de arbeidswet aan gebracht, dan zal het beginsel van den wettelijke 8-urendag voor den arbeid in fabrieken of werkplaatsen blijven gehandhaafd, maar de eisch van den absoluten 8-urendag in de Arbeidswet gesteld, zal vervangen worden door dien van den gemid delden 8 urendag, waarbij de vrije Zaterdagmiddag behouden blijft. Waalwijk, 17 Maart 1922 Het bestuur van het Operatiekamer fonds houdt heden-avond met de com missie van toezicht zijne jaarvergadering, ter behandeling der rekening, begrooting, periodieke aftreding en verdere aange legenheden het fonds betreffende. De heer L. van der Meijs, leeraar M. O. Bouwkunde aan onze gemeente- teekenschool, is benoemd tot leeraar aan de Ambachtsschool te Haarlem. Deze benoeming is werkelijk een groote onderscheiding en hoewel wij hem gaarne deze promotie gunnen, spijt ons dit vertrek zeer voor onze teekenschool, waarvoor dit heengaan beslist een groot verlies genoemd mag worden, èn om de capaciteiten van den heer Van der Meijs, èn om de uitnemende wijze waarop hij wist te doceeren en met de leerlingen om te gaan. In de gisterenmorgen gehouden zitting van het hoofdstembureau werden als gekozen verklaard de heeren Klijberg, Groenen, Timmermans-Verschure, Ei bers, Verwiel, Gragtmans, De Graaff, Van der Geld, Smolders, Van der Aa, Roggeveen, Vermeulen en Oomens, zoo dat onze gepubliceerde bulletins geheel juist waren. Naar wij vernemen, zal de oude raad van Waalwijk binnen enkele dagen nogmaals bijeenkomen om de geloofs brieven te onderzoeken van de thans gekozen raadsleden van Groot Waalwijk. A.s Zondag, bij gelegenheid van den feestdag van „St. Joseph-, (patroon der R. K. Werkliedenvereniging), zal voor de leden der R. K. Werklieden vereeniging eene Heilige Mis worden opgedragen, waaronder algemeene H. Communie. Des avonds ten half zeven zal eene Feestvergadering gehouden worden, welke zal worden opgeluisterd door muziek en waarin als spreker zal op treden den WelEerw. Heer Bijnen. Kapelaan te 's Bosch, met het onder werp „De Standsorganisatie op gods- dienstig-zedelijk gebied". In de laatstgehouden algemeene ver gadering is besloten éénmaal te laten collecteeren tot leniging van den nood in de Drentsche veenen. Het Bestuur beveelt deze collecte in aller mild dadigheid aan. Heden herdenkt de ZeerEerw. Heer Buys, Pastoor der parochie van O.L. Vrouw, den dag waarop hij 12'/2 jaar geleden door Z. D. H. den Bisschop van 's-Bosch tot Pastoor te Besoijen werd benoemd. In een vroeger nummer hebben wij den prachtigen staat van kerkelijken dienst van den jubilaris reeds uitvoerig geschetst. Veel heeft Z. Eerw. gedurende zijn pastoraat voor het heil van zijne parochianen gedaan. Door zijn onvermoeide zorgen is op gericht een grootsch schoolgebouw, zooals niet vele in den omtrek, waarin eene bijzondere jongens- en meisjes school Verder zijn daarin gevestigd een bloeiend patronaat met tooneel- vereeniging, kookschool, enz. Tal van instellingen op godsdienstig en liefdadig terrein zagen mede onder zijn pastoraat het licht. Als geestelijk adviseur van de Hanze en van de R.K. Onderwijzersvereniging heeft Z.Eerw. zeer groote verdiensten. Groot was het aantal personen, dat Z.Eerw. heden is komen complimen teeren, terwijl de jubilaris ontelbare andere blijken van belangstelling in ont vangst heeft moeten nemen. Zondag na het lof zal in het Patro naatsgebouw een gemengd koor, voor deze gelegenheid samengesteld, onder leiding van den heer Broos eene feest cantate ten gehoore brengen. Maandag ten 9 uur zal een plechtige H. Mis met assistentie worden opge dragen, waaronder de geschenken van de parochie en instellingen zullen wor den aangeboden. Wij feliciteeren Z.Eerw. met zijn jubileum en hopen dat hij eenmaal onder dezelfde gelukkige en aangename omstandigheden, zijn zilveren feest mag herdenken, tot heil zijner parochie, die hem, zoowel als de geheele gemeente, hoogacht. Bij het gisteren te Eindhoven ge houden examen voor Nuttige handwer ken slaagden o.m. mej. Nelly Kemper man alhier en Neeltje Voor de Poorte uit Vrijhoeve-Capelle, leerlingen van de Rijksnormaalschool. Het aantal candidaten dat zich voor de Rijksnormaalschool heeft opge geven bedraagt 18 voor de normaalles sen waarvan 5 zich voor een hoogere klas hebben aangemeld en 7 voor de voorbereidende klas, dus in 't geheel 25. Heerschte er in normale tijden op het oogenblik in de schoenindustrie eene ongekende drukte, thans is op vrij wel de meeste plaatsen het tegenover gestelde het geval. In Dongen zijn de arbeiders die van bui ten komen ontslaan, terwijl vele fabrie ken de meeste zitten met groote voorraden schoenen slechts met halve weken werken. Ook op de looierijen heerscht een ongekende slapte. Ook zal loonsvermindering worden ingevoerd De werkeloosheid is in die gemeente nog nooit zoo groot geweest. Iiï Oisterwijk wordt weliswaar op nagenoeg alle fabrieken nog doorge werkt, doch ook daar zullen de fabri kanten, komt er niet spoedig verande ring, gedwongen zijn met halve weken te gaan weiken. De groote lederfabriek van de firma Gebr. Naaff te Lochem, een der grootste inrichtingen van ons land, heeft een twintigtal arbeiders ontslag aangezegd. In Waalwijk en omgeving wordt nog vrij geregeld doorgewerkt, hoewel men ook hier van geen drukte kan spreken Allerwege wordt voorts geklaagd over de zeer langzame of slechte betaling der winkeliers. De firma L. Mombers alhier gaat hare leerlooierij in eene Vache-leder- fabriek omzetten. Gisteravond kreeg de heer V. uit Vlijmen, die aan het Hoekeinde, achter een onbespannen paard reed dat plot seling schichtig werd, eenige trappen tegen het lichaam. Nadat hij bij van R. was binnenge dragen, waar hij werd verbonden, werd hij later per as naar Vijmen overgebracht. In vervolg ons bericht betreffende de conferentie tusschen de Schoenfabri kanten- en Lederfabrikantenbonden ver nemen we nog dat na deze bespreking de heeren Th. S. Roes en H. Verheijen, voorzitters van de beide looiersbonden, in vereeniging met de heeren Roesten- berg en Passier, resp. voorzitter en secretaris van den R.K. Lederbewerkers- bond, een conferentie hadden met den Minister van Arbeid en daarna met den Minister van Landb.,Nijverh. en Handel. De besprekingen duurden anderhalf uur met groote belangstelling werd de uiteen zetting omtrent den noodtoestand der ledernijverheid van werkgevers- zoowel als werknemerszijde door de ministers gevolgd. Duidelijk werd aangetoond, dat er maatregelen van regeeringswege die nen te worden genomen, wil de leder industrie niet tenonderganggedoemdzijn. Onze gemeente is wederom een nieuwe zaak rijker geworden De Wed. J. van Mierlo heeft in haar pand no. 42 voormalig Baardwijk een bakkerij met annex winkel in alle soorten chocolade en suikerwerken enz. laten inrichten welke blijkens in dit blad voorkomende advertentie a.s. Maandag geopend wordt. Een en ander ziet er werkelijk keurig uit en wij voorspellen de onderneem ster dan ook een goed succes. De Liedertafel „Tot bloei der Toon kunst-, gevestigd bij den heer Van Cromvoirt, bracht gisterenavond aan het nieuwgekozen raadslid, den heer Jac. Oomens, eene serenade. De president feliciteerde den heer Oomens met het vertrouwen dat de kiezers in hem hadden gesteld en sprak de wensch uit, dat hij de belangen van oud Baardwijk steeds in alles zou voorstaan en behartigen. De heer Oomens dankte voor de attentie hem bewezen en gaf de ver zekering al zijn krachten te zullen geven voor de belangen van Groot Waalwijk, maar speciaal voor oud-Baardwijk. De Liedertafel werd door den heer Oomens rijkelijk onthaald. Vandaag is het 30 jaar geleden dat de heer P. Klis in dienst trad bij den heer M. A. van Loon, thans te 's Hage. Op dezen dag zal hij ook 12'/2 jaar chauffeur zijn bij denzelfden patroon. In 1920 ontving hij reeds de eere-medaille van de Kon. Automobiel club voor 10-jarigen dienst. Zeer zeker zal een en ander niet onopgemerkt voorbijgaan. De Nederlantfsche Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinke- liersvereenigingen zal dit jaar ter ge legenheid van zijn 15-jarig bestaan een tentoonstelling organiseeren van alles, wat in den ruimsten zin tot de schoen en lederindustrie behoort. Deze tentoon stelling wordt gehouden van 14 tot en met 18 Augustus in de zalen van den Dierentuin in Den Haag. Het uitvoerende comité bestaat uit de heeren W Donker PzRotterdamA. Huikman, Haarlem F. Huikman, Den Haag; W. D. Heel, Den Haag: Fred. Hoek, leeraar aan de Rijksvakschool voor leerlooiers en schoenmakers te WaalwijkH. Hoek. directeur van de Vakschool van Schoenmakers in Den Haag; Aug. Kulche, Rotterdam en F. Hessels, bondsadministrateur in Den Haag. Den Haag krijgt dus z'n tentoonstel ling van schoenen, leder enz 't Zal natuurlijk in hoofdzaak bedoeld zijn voor handwerk-, maat en orthopaedisch schoeisel. Tentoonstelling van schoenen, leder enz. Als men dit hoort, denkt men onwillekeurig aan Waalwijk in 1903, wat toch voor dit doel een geheel ander millieu is. Zou het zoo langzamerhand z'n nut kunnen hebben er weer eens aan te denkenVolgend jaar is het 20 jaar geleden 1 De BesoijenscheVoetbalvereenigrng „Rood-Wit-Blauw", opgericht 2 Februar: 1908. mocht dezer dagen de Koninklijke Goedkeuring op hare Statuten verkrijgen. Met groote belangstelling wordt de voetbalwedstrijd tegemoet gezien, welke Zondag op het Quick-terrein ge speeld wordt tusschen Quick en L.S.V. Leerdam. Quick is de 9 0 nederlaag nog niet vergeten, welke zij in Leerdam te boeken kreeg en zal daarom trachten hiervoor revanche te nemen. Doch L.S.V. is wel de sterkste uit de afdeeling en gezien haar groote kans op het kampioenschap, zal zij wel haar sterkste XI-tal in het veld brengen om wederom met een overwinning naar huis te gaan. Aan de Quick-voorhoede den ernstigen raad om beter te spelen dan 1.1. Zandag, want dikwijls hebt gij reeds getoond beter te kunnen. De wedstrijd vangt aan om half drie en staat onder leiding van den heer Kreté. A.s. Zondag 19 Maart speelt de R. K. V. H E.C. haar lOen competitie wedstrijd voor de R. K. V. B. tegen Riel, op het terrein van W.S.C. om 12 uur. Daar H.E.C. 3e staat op de ranglijst, is het van groot belang dat zij dezen wedstrijd wint, wil zij nog een kans hebben op het kampioenschap. Dus H E C.ers, a.s. Zondag allen eens flink gewerkt zooals in Tilburg tegen K.V.V., dan zullen wij ook dezen wed strijd winnen 19 Maart staat voor R.W.B. een zeer belangrijke wedstrijd genoteerd, tegen Zalt-Bommel. Wie dezen wedstrijd verliest, blijft zoo goed als zeker op de laatste plaats staan, zoodat voor beide partijen heel wat op het spel staat. R.W.B verloor onlangs te Zalt-Bommel met 1—0. R.W.B. speelde toen jpet 10 man. Er is een kansomte winnen, R.W.B.ers.. Aan u om er gebruik van te maken. Indien met hetzelfde enthousiasme ge speeld wordt als j 1 te Leerdam, hebt u veel kans op succes. Aangezien R W.B. sinds 18 Dec. geen thuiswedstrijd meer gespeeld heeft wordt een groot aantal supporters verwacht. Men kan een zeer spannendencompetitie-wedstrijd verwachten. Aanvang 2 uur terrein R.W B. Om 12 uur R.W.B. II—Berkdijk II. Zondag a.s. ontvangt de R K. V. V. Juliana voor de competitie als gast de Bossche sportvereeniging Deko. Onder deze vereeniging schuilen prima krach ten. Juliana komt volledig op en er wordt een spannende wedstrijd verwacht. Aanvang der wedstrijd 2 uur. Juliana II speelt om half 4 een vriend schappelijke wedstrijd tegen De vroolijke Trappers uit Nieuwkuik De vereeniging van Duitsche schoenspijkerfabrikanten heeft met ingang van 20 Febr. den opslag met 150 pCt. verhoogd en gebracht op 1350-1380 PCt. V.v.d S. De loontariefovereenkomst in de Duitsche schoenfabrieken is tegen einde Maart opgezegd. De arbeiders vragen nu in de eerste klasse minimumloonen van 16 Mk voor mannen en 12.80 Mk. voor vrouwen boven 21 jaar12 80Mk. voor mannen en 10.25 Mk. voor vrouwen van 18—21 jaar9.60 Mk. voor jongens en 7.70 Mk. voor meisjes van 16—18 jaar6.40 Mk. voor jongens en 5.15 Mk. voor meisjes van 15—16 jaar4 80 Mk voor jongens en 3.85 Mk. voor meisjes onder de 15 jaar. De opvolgende 4 loonklassen verschillen al naar de leef tijdsgrenzen telkens onderling circa 0.50, 0 40, 0.30, 0.20 en 0.15 Mark. V.v.d.S. Minimum loonen per uur in de schoen en lederindustrieZweden. De Schoenindustrie. Mannen. Vrouwen. 19 jaar 18 jaar Klasse en ouder. 18—19 j. en ouder. 17—18j. 1 Kr. 1.05 Kr. 0.85 Kr. 0.67 Kr. 0 56 1.00 0 80 064 0.52 "I 0 95 0.75 „0 61 0.48 Deze loonen zijn door een collectieve overeenkomst vastgelegd en geldig voor 1922, maar in deze overeenkomst is bepaald, dat een reductie op de loonen op 1 Iuli 1922 zal plaats hebben van resp. Kr. 0.10, 0.07, 0.07 en 0.01 Voor jongere arbeiders tot en met 14 jaar zijn afzonderlijke loonen bepaald, die wij hier niet opgesomd hebben. De Lederindustrie. Mannen en vrouwen. Mannen boven 19 j. tusschen 17 en 19 j. vanaf vanaf vanaf vanaf Klasse 1/1 1922 1/8 1922 1/1 1922 1/7 1922 I Kr. 1.23 1.13 0.85 0.78 II 1.15 1.05 0.78 0 71 III 1.03 0.93 0.67 0.60 IV 0.93 0.83 0.61 0.54 De overeenkomst, waarin deze loonen vermeld zijn, is geldig gedurende 1922 Voor beide industriën zijn de huidige loonen 30 tot 40 pCt. lager dan de loonen, die gedurende 1921 betaald zijn. V. v. d. S. DRUNEN. Zondag jl. speelde D. F. C I tegen D. E. K. O. I 's-Bosch voor de competitie 2e klasse en speelde gelijk 1—1. De harmonie de „Volharding" alhier zal 2en Pinksterdag deelnemen aan het concours te Nijmegen. De heer Ant. van Dommelen alhier is benoemd tot correspondent de „Spaarfonds voor Bodemcultuur". Zondag speelt D F. C 1 voor de comp. tegen V. V. O II. Vlijmen V. V. O. is voor D. F. C. een niet te gering te schatten tegenstander. OUD-HEUSDEN. Bij de op 14 Maart gehouden vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap Oudheusden en Elshout werd ter voor ziening in de vacature C. v. Laarhoven, tot lid van het Dagelijksch bestuur ge- kQzen de heer J. Muskens alhier. De prijzen, welke in deze gemeente voor de aardappelen worden besteed, varieeren tusschen f 5.50 en f6 per 100 Kg. Door de vorst is de vroeg gezaaide tarwe slecht, de laat gezaaide daaren tegen staat er evenals de rogge, over 't algemeen goed bij. Aangezien reeds hooge prijzen wor den besteed voor de doperwten zullen er dit jaar meer dan anders worden geteeld. Bij beschikking van Zijne Excel lente den Min. van Financiën d.d. 17 Februari 1922 is aan H. A. Leijsten voor den bouw eener woning een premie toegekend van f 875,—. SPRANG. Alhoewel wij de heer A. Kool, hoofd der Chr. School alhier, zijn benoeming tot hoofd aan de Prinses Juliana school te Woerden van harte gunnen, mogen wij gerust zeggen dat wij en zeer velen met ons, met leed wezen vernamen dat de heer Kool de benoeming naar Woerden heeft aange nomen. Zeer zeker zullen zeer velen het met ons betreuren dat hij, die zooveel hier voor het Chr. Onderwijs gedaan heeft. Sprang gaat verlaten. Onder zijn leiding toch heeft de school zich uit gebreid, tot wat ze nu is. A.s. Zondag des voormiddags 9.30 uur en des nam. 5'/a uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Basoski, emerit.-predikant van de Geref. Kerk van Moerdijk. Met den Novemberstorm was de weerhaan van den gemeentetoren gaan „vliegen", en was zoodanig be schadigd dat hij niet meer in aan merking kon komen om deze hooge plaats in te nemen. Door B. en W. is thans een andere weerhaan aangekocht, welke binnenkort van zijn hooge standplaats de wind richting aan de burgerij zal aanwijzen. WASPIK. Op de Donderdag j.l. alhier gehouden voorjaarsmarkt van hoornvee IV 0.90 0.70 0.58 0.44

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9