CORSETTEN Graslinnen voor Lakens, Binnenland. Antoon Tién - Waalwijk. Oe Algemeens Vergadering Donderdag 30 Maart V til DU HEIJDEN. en Vernissen. van m werken. J. M. Son en Dr Langeveld fiiTiTiiiiii Koopt geen Schoenen, Leder enz. in Duitschland. KOOPT DAN OOK GEEN DRUKWERK IN DUITSCHLAND. Waalwijkschs Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Firma G. VERKADE Firma G VERKADE Ingezonden Stukken. Firma G. VERKADE Rdvertentiën Waalwiiks BelaDg Van alle zjjdtsn hoort men Op onzo beurt zeggen wjj 88 cant. Kantongerecht. Correspondentie is uitgesteld tot IQ ieder en Vrijdag te oon- breed Japan matten 4|4 58 cent, Voordeur matten 68 et Bestelt UW DRUKWERK ter W A A L W IJ K, 21642 Speciaal Aanbieding 11.75, 2 40, 290, 3,90 Naar uit Boekarest wordt gemeld, drong een troep wolven, die na een hevigen sneeuwval door honger ge plaagd werden, het dorp Pietrosin bin nen en sleepten vijf kinderen mee. Toen de verschrikte ouders kwamen toeijlen, zagen zij hun kleinen voor hun eigen oogen door de wolven in stukken scheuren. Het heele dorp liep in een oogwenk te wapen om met allerlei voorwerpen jacht op de wolven te maken, die ver sterking kregen in den vorm van nog een troep uitgehongerde soortgenooten. Daar de dorpelingen geen vuurwa- pens hadden, waren zij gedwongen, een heftg strijd om het behoud van hun eigen leven met de wolven te voeren. Het gevecht met de ongure dieren, duurde ongeveer een uur en in al dien tijd doodden de dorpelingen slechts één wolf. Zes dorpelingen werden zoo hevig door de gevaarlijke beesten toegetakeld, dat zij stierven, terwijl 38 anderen ern stige verwondingen opliepen. Te Klasienaveen hadden eenige kinderen voor het hufs van J. Schone- ville, die met zijn vrouw niet in huis waren, een vuurtje gestookt. Een 5 en een 2-jarig dochtertje van Schoneville waren daar ook bij en deze kwamen te dicht bij het vuur, met het gevolg, dat de kleertjes in brand geraakten. Hoewel de buren er In slaagden de brandende kleertjes te dooven, hadden de kinderen reeds zulke ernstige brand wonden bekomen, dat beiden aan de gevolgen overleden zijn. Tengevolge van de ontsporing van een wagon van een goederentrein op den spoorbrug Willemsdorp—Dordrecht was heden het verkeer over deze brug gestremd. Toen vanmorgen met de trein van 10.15 de Prins en zijn gevolg hier aankwamen, op reis naar Vlake, kon de reis per spoor niet vervolgd worden. De Prins is toen met een par ticuliere auto naar Willemsdorp gereden, daar met de veerpont overgezet, om verder per extra-trein zijn reis te ver volgen. Passagiers worden over Willemsdorp gereden, van waar zij met een pont worden overgezet. Men hoopte van middag de lijn weer vrij te krijgen. De „Matin" publiceert een wel eigenaardig documenthet schrijven, dat Landru eenige uren voor zijn dood aan den advocaat-generaal Godefroy heeft gezonden. Vrijdag, 24 Februari, op den vooravond van zijn dood vertoefde Landru in de gevangenis van Versailles, zeker ervan dat zijn einde nu nabij was. Hij vroeg aan zijn bewakers om papier en begon met vaste hand een brief te schrijven aan Godefroy. In dit schrijven, hetwelk uit zeven vellen bestaat, zegt Landru Ik heb u gevolgd, niet dagelijks maar uur voor uur. Verbaasd in het begin (iets zeldzaams bij een procureur) over mijn korte antwoorden, rees er bij u twijfel, iets afschuwelijks voor u, die was belast met de aanklacht te onder steunen. Deze twijfel, ik zag hem op komen en gij, die de oogen niet van mij afwendet, gevoelde dat ik u begreep. Het fameuze fornuis was een uwer verwachtingen voor u gebracht, reken- det ge schrik en zwakheid en ge hadt vreeselijke woorden op uw lippen. Maar toen ge 't zaagt, klein en nietig, begreept ge. dat daarin de schrikwekkende wreed heden, waarvan gij mij dacht te be schuldigen, niet konden gebeurd zijn' Gij hebt mij verweten hard te zijn. Ben ik het dien dag geweest? Ik had u belachelijk kunnen maken, gij gevoel- det het. Zoo gaat Landru voort, scène voor scène analyseerend yan wat hij noemt een drama zonder woorden, tusschen hem en den advocaat-generaal afgespeeld Het schrijven eindigtWat had gij aan mijn verklaringen, zoo gij zeker waart van mijn schuld en waarom Iaat gij nog naar de verdwenenen zoeken, zoo ge zeker zijt, dat ik haar heb gedood. Het was afgeloopen. Het vonnis is geveld. Ik was kalm, gij waart verward. Is er dus een geweten, dat rechters, niet zeker van hun zaak, verontrust, gelijk het den schuldige moet kwellen? Vaarwel, mijnheer onze gemeenschappe lijke geschiedenis zal ongetwijfeld mor gen eindigen. Ik sterf echter onschul dig en gerust, voor U zal die rust niet kunnen wederkeeren. Te Ludenscheid bij Bolzano (Itali- aansch Tirol) heeft een schoorsteen veger een afgrijselijke ontdekking ge daan, welke tot een aantal arrestaties heeft geleid, zoo meldt de Milaneesche correspondent van de „Daily News". In een soort crypte van 6 voet diepte, uitgehold in de schacht van een keuken schoorsteen, vond hij een man van 45 jaar, die daar acht jaar lang gevangen had gezeten. De ongelukkige was tot een geraamte weggeteerd. Hij had geen kracht meer in zijn handen en voeten en hij was niet in staat een woord uit te brengen. Hij kon alleen nog maar een onver staanbaar geluid geven, zooals een heel klein kind. Een onderzoek, door de politie inge steld, bracht aan het licht, dat bloed verwanten van den man hem deze afschuwelijke behandeling hadden aan- aangedaan. De schuldigen werden on middellijk gearresteerd en konden niet anders dan bekennen. Zij verklaarden, dat hun slachtoffer iemand was met een geweldig driftig karakter en dat zij hem op deze wijze gevangen hadden ge houden, omdat zij hierin het eenige middel zagen om bloedvergieten te voorkomen. WAALWIJK, 21645 Prachtig 10/4 breed Bij Koninklijk Besluit van 17 Maart 1922 zijn bij derde uitkeering uit de opbrengst der Oorlogswinstbelasting aan de volgende gemeenten in de pro vincie Noord-Brabant nagenoemde be dragen toegekend Bergen-op-Zoom f 70.607, Berghem f 2723, Boxtel f 3329, Breda f242.109, Budel f 25.000, Dinther f 6217, Dussen f 1720, Grave f 4831, Heeswijk f4507. Helmond f 221.101, Heusden f 464 's-Hertogenbosch f 463.957, Loon-op- Zand f 14.618, St. Michiels-Gestel f 16 512, Mierio f 2975, Oirschot f 4989, Oosterhout f 101.165, Raamsdonk f 11.568, Ravenstein f 1647, Reek f876, Roosendaal c.a. f 113.207, Rosmalen f 730, Rijswijk f 341, Someren f 368, Stiphout 2002, Veen f 4360, Waalwijk f 51.328, de Werken c.a. f 6338, Wer kendam f 1187, Woudrichem f 4307, Wijk f 9163, Zevenbergen f 158.988. In zijn Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende de Posterijen-begroo- ting, deelt de Minister mede, dat er vooruitzicht bestaat, dat voor het jaar 1923 een begrooting zal kunnen worden ingediend, waarbij de exploitatie-uit komsten en uitgaven in evenwicht zijn Waarschijnlijk wordt dit jaar over gegaan tot electrificatie van den spoor weg Den Haag-Leiden. Onder de gemeente Hontenisse nabij Kloosterzande is gisteren door Z. K. H. Prins Hendrik een watersnood monument onthuld. De commissie van werkgeversor ganisaties in de meubelmakersstof feerders- en aanverwante bedrijven heeft de arbitrage niet aanvaard, daar de Al- gemeene bond in tegenstelling met den R. K. bond van werknemers en den Christelijken werknemersbond geen ar bitrage wenschte. De Katholieke Illustratie bevat deze week het volgende Platen - Stille Omgang. Met een uitbarsting dreigend. Een eeuwfeest Taormina (4 foto's). Centraal zielkundig Bureau te Utrecht (13 foto's) De eerste bloemen. De Gele Rijders op Manoeuvre. Twee sympa thieke schilderstukken, Een merk waardige vlucht en een merkwaardig aviateur (2 fotos). ln de wittebroods weken. De heer C. Mulders. Een record-jubileum. Uw eigen tuin. Tekst: Valsch getuigenis, door E. Philips-Oppenheim. Een olifant ca deau, door H. Visser v. Wouw. Taormina. door EHda Korenes. Wat moeten mijn kinderen worden Hetdoel bereikt, door H. B. v. d. Sande. De Witte olifant, door E. Rosen- bergen. Uw eigen tuin, door Phila- delphus.*— Uit de blikken trommel. Overwinnares Liefde, door A. Vroklage Wolf. Schaken. Dammen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou P anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik c tten P egisters Re k eningen Prljsnot c eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nveloppes T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo p muiieren Bonbo c ken Obligatie s enz. enz. één proeforder overtuigt U Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. Marktberichten. Varkens 20-f27. Eieren 6—10 cent per stuk. Argus, Waalwijk. Neen, van deze bespreking was ons toen niets bekend. Thans vindt U in ons blad een kort bericht. We hebben daarom uw inge zonden stuk laten liggen; wiltU'ttoch nog geplaatst hebben, dan kan zulks geschieden. RED. WIJ VLIEGEN (GEÏLLUSTREERD 7ONOAGSBLAD j geïllustreerd zondagsblad Ondergeteekende betuigt zijn oprechten dank aan den WelEd. Heer M. A. van Loon en Familie voor de prachtige cadeaux ontvangen bij zijn 3o- jarige dienstbetrekking. 21685 P. KLIS. Bentinckstraat 60, Den Haag. 21686 HET BESTUUR. Huis- en Decoratieschilder, W A A L VV IJ K. 21561 ARTS, MOND- en TANDARTS, zullen sulteeren zijn van half elf tot 3^ uur Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond en tandziekten. 20566 Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. O p t i c i n. $5 Yuehteratraat 25. S HERTÖ8EH80SCH, Talftfooa latere. 176. .Driek van kunstledematen Jrauk- en Buikbanden, Bechthoudera, Platvoetzoïen enz. Spr eekdag allé Dinsdagen. W A A L W IJ K. 21643 Rekent men vracht, invoerrechten, maandenlang wachten zonder garantie, dan zal men thans niet veel voordeeliger meer uitkomen, temeer waar het drukwerk voortaan in Hollandsche guldens berekend moet worden. Daarenboven zijn onze prijzen ZEER BILLIJK, Waarom te adverteeren in Nieuwsbladen. Het lezeu van nieuwsbladen is eene algemeen© gew<->oniede advertentie» welke in de nieuwsbladen verschijnen, bereiken daarom op practische wijze al degenen, die koopeo. Annonce's in nieuwsbladen zijn het hartebloed van den plaatselijken handel, omdat zij met alle verbruiksbronceu onder elk deel der bevolking contact geven. Het adverteeren ln nieuwsbladen be snoeit op de verkoopsprijzen, omdat het eene reclame in elke plaats afzonderlijk overbodig maakt. Het adverteeren in nieuwsbladen ver zekert eene snelle, volledige en econo mische veispreidisg van het artikel onder de handelaar?. Het adverteeren la nieuwsbladen doet den winkeliers een middel aan de hand, om aan het publiek bekend te maken r hunne artikelen verkrijgbaar zijn. Advertenties in nieuwsbladen kunnen den avond tevoren begonnen of 9top gezet worden, eveneens tusschentijds worden voorbereid ter publicatie van plotselinge gebeurlijkheden en het vei- krijgea van directe resultaten. Het adverteeren la nieuwsbladen kost minder dan iedere andere reclame. DRUNEN, 22 Maart 1921. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke eenige plaatsruimte in Uw „Echo van het Zuiden". Twee achtereenvolgende Nos. van TTw blad zfln verschenen met een ingezonden stuk uit onze gemeente. Ik schrijf met de ge dachte alle goede dingen in drieën. In Uw blad van Zaterdag werd ons raads lid Bergmans belicht door zekeren J. P. en daarin meent die schrijver, dat de Druneu- sche vakschool overbodig is en het raadslid v. d. Wiel het aan het rechte einde heeft. De schrijver J. P. is op zijn onbenullighe den geen antwoord waardig. Maar welke reden het raadslid v. d. Wiel heeft, om zoo te ageereu tegen de vakschool is mij een radsel, daar hij nog altijd is de „Technische Adviseur van den Nederlandschen Roomsch Katholieken Lederbewerkershond (eenig ge promoveerde in die orde)", rentenierend schoenwinkelier, gedelegeerd raadslid in de Drunensche Vakschool voor Schoenmakers. Mogelijk mdet hij een politiek voeren te gen den stroom in, om zijn wraaknemend ge moed te koelen, want volgens zijn redenee ringen is de Vakschool een balk in zijn oog en thans overbodig. Ware zij maar door hem en zijn gewnanden vriend, den vroege- ren voorzitter der Hanze tot stand gekomen, het zou zeker zijn troetelkindje geweest zijn. Dat hij in de vroegere schoenfabriek „Het Anker" verliezen geleden heeft, welke fa briek thans in handen van den heer Berg mans is, mag toch geen reden zijn, om alles wat het raadslid Bergmans voor de schoen industrie en niet het minst voor de toekom stige leden van den N. R. K. L. Boud doet, te dwarsboomen. Als hij zoo blijft doorgaan, zla hij, wan neer Roestenberg een lintje overcompleet heeft, niet daarvoor in aanmerking komen. Wat nu het tweede ingezonden stuk van den heer van Rooy aangaat, ik had me niet kunnen indenken, dat hij uit dankbaarheid voor zijn overplaatsing anderhalve kolom „ingezonden stuk" iu zuiver Nederlaudsch geschreven zou hebben. Ga voort in de school mijnheer van Rooij en leer de kinderen alleen onze zuivere moe dertaal plus Land- en Tuinbouwwetenschap- pelijkheden en laat U niet meesleuren op den weg der politieke flesschentrekkerij en zoo ik U nog meer op een dargelijkeu toon in de „Echo" aantref, zal ik Uw school ont volken door stichting van een bijzondere school, waar dan toch zeker een oproeping van onderwijzers voor zal geschieden. U schrijftv an een klaargemaakt zaakje. Daar kunt U wel over zwijgen. Tracht de gedachte aan voor- en tegenstander uit uw hoofd te zetten en eerst dan heeft U mis schien een prettige werkkring. Begin met nieuwen ijver Uw onderge schikten en leerlingen te leiden, opdathet thuisgebleven raadslid tevreden kan zijn en leer ze vooral zingen, doch niet valsch. Met dank voor de plaatsing. P. ELSHOUT. Wij hebben dit ingezonden stuk geplaatst, wijl het onderteekend is, anders zouden wij heel wat passages hebben geschrapt, omdat het vrijwel buiten eenig algemeen belang omgaat en in hoofdzaak persoonlijk is. Mis schien hadden we 't ook naar de snippermaud verwezen. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk 16 Maart 1922. J. Q. Capelle, overtr. arb. wet 4 maal 2. of 4 maal 2 dagen; M. R. Capelle, overtr. drankwet 10.of 10 d.W. B. Waalwijk, overtr. gem. verord. 3.of 2 d.B. van O,; B. v R. beiden te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor ieder 1.of 1 dag; M. v. It. te Drunen, overtr. Leerpl. wet 5.of 3 d. M. K. Kaatsheuvel, overtr. alsv. 2.— of 2 dagen; G. C. D. te Waalwijk, openb. dr., vonnis waartegen verzet, bevestigd; A. v. G. te Waalwijk, overtr. alsv. 3 w. h.; B. v. R.W. v. H. te Kaatsheuvel; H. A. M. S. te Tilburg, overtr. alsv. ieder 10.of 10 d.P. v. A. Babiloniënbroek, overtr. prov. pol. regl. 5.— of 3 d.J. K. Loon op Zand, overtr. pol. ver. 1.of 1 w. t.C. J. K. Baardwijk, overtr. alsv. 1.of 1 d.H. C. N. Kaatsheuvel, overtr. alsv. 10.of 10 d .T v. M. te Wagenberg, overtr. alsv. 20.— of 20 d.; G. v. N. te Drunen, overtr. alsv 15.— of 15 d.; H. C. de L.; H. J. H.; P N. v. B.; M. D. allen te Vlijmen, overtr alsv. ieder 3.of 2 d.; J. C. W. te Til burg, jachtdelict 40.of 40 d.M. D. te Kaatsheuvel, strooperi) 5.of 3.L. J. S te Baardwijk, over. algem. veiligheidswet 3.— of 1 w. tG. R. te Kaatsheuvel, over treding als voor 3 maal 3.of 3 maal dagen; J. S. te Loon op Zand, overtr. alsv 3.of 2 d.; A. v. F. Vlipmen,' overtr vuurw. wet 10of 10 d.J. B. te Waal wijk, overtr. visscherijwet voor onbepaalden tijdg eschorstA. H. v. d. K. Meeuwen, over treding M. en R. regl. ingetr.J. v. B. te Wijk, overtr. alsv. 5.of 1 w. t.H. J. d. W. Drunen; H. A. M. Baardwijk, overtr. alsv. ieder 2.of 1 w. t.J. J. A. v. D. te Drunen overtr. Mlsv. 5.of 1 w. t. G. A. v. D. te BaardwijkA. II. O. te Kaats heuvel, overtr. alsv. ieder 3.of 2 d. P. v. B. Loon op ZandA. W. v. d. A. Til burg; P. H. S. Vrijh. Capelle; L. G. B.; P. M. v. L.A. A. de G. te Waspik; C. K.P. J. v. d. L.A. G. K.A. H. M. te Waalwijk L. J. A. v. d. L.; H. J. B.A. v. B, te Kaatsheuvel; H. M.; M. v. N. te Drunen allen overtr. alsv. ieder 5.of 3 d. over geheel de woreld om U w.k.lijka het voornaamsto nieuws In beeld te brengen In het wolke uitgave met hare talrijke illu straties en onderhoudenden tekst wij voor do lezers van ons blad verkrijg, baar 3tellen voor tiechts 57'/, conl por kwartaal van 13 nummers per post f O.S5. Vraagt GRATIS proefnummer of zendt inteckenbiljet aan het Bureau van ons Blad. INT EEKENBILJET. Ondergoleekendo abonneert zich op het i tegen 57 cent per kwartaal, (per post f 0.35). NAAjrt WOONPLAATS I btf den Heer v. ERP,

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 11