Dienstbode Dienstbode fauml en Bloedwijn Voor de a s. Feestdagen Notaris Canters roeten Telephoon 135 BORSALIM HOEDEN Nog nooit Meisjes- en Hinderhoeden Louis v. Adelberg. verkoopen Gedachtenis- plaatjes Ontvangen SPORT Rdvertentiën NET KOSTHEER De Concurrent. Heerenkteeding naar maat m9tl Jan van Bladel De Concurrent, Ie H. Communie. Banket bakkerij J. C. PULLES-AARTS. Taarten, Gebakjes, Prachtige sorteering Paasch-ftrtihelen Firma Wed. N. VAN WELL. 100 koopen gekant- rechte planken, vlot» deelen, schroten en latten. fabrieken te Oss, van heden af weder met volle kracht aan het werk gaan. Op de pannenfabriek van de firma Derecks en Üeldens te Druten is weer een gedeelte der werklieden ontslagen. Er zijn nu nog een 12-tal arbeiders werkzaam. Op de scheepsbouwerij van de firma Meijer te Leeuwen (Maas en Waal) heeft een deel van het personeel ontslag gekregen. De 14-jarige G. v. W. is gister namiddag in de Scheeptimmermanslaan te Rotterdam met zijn fiets tegen een motorwagen van lijn 4 gereden en ge vallen. Met verwondingen aan rug, lin kerbeen en arm is de jongen na ver bonden te zijn zijn naar de ouderlijke woning in de Bagijnenstraat gebracht. Te Baexem is gisteren het 2 jarig dochtertje van den heer V. in een emmer kokend water gevallen en eenige oogen- blikken later overleden. Te Roermond is gisteren het 6 jarig zoontje van den groentenhandelaar A. door een zolderluik gevallen. Het kind was dadelijk dood. Gisterochtend is te Hillegom in de nabijheid van de steenfabriek de 14-jarige G. T. B. op een in beweging zijnde stoomtram gesprongen,onderden achtersten wagen geraakt en gedood Naar wij vernemen hebben politie en justitie Zaterdag een langdurig onder zoek ingesteld ten kantore van den voortvluchtigen bankier J. S. Lenaerts- Wagner in de Nobelstraat te 's-Hage. De meening, dat het deficit hoofdza kelijk te wijten zou zijn aan het leven van den bankier op een te royalen voet en het ongebreideld aankoopen van kunstschatten, terwijl geldspeculatie wordt uitgeschakeld, wordt niet alge meen gedeeld. Gezien het groote bedrag van het deficit, moet met de laatste omstandigheid wel degelijk rekening worden gehouden. Het schijnt een feit te zijn, dat zoo wel het huis als de kunstschatten niet het eigendom zijn van den gevluchten bankier, maar aan anderen toebehooren. Het deficit wordt op f 1.300 000 ge raamd. Wij vernemen nog, dat vooral de kunstenaarskringen door deze manipu latie zwaar getroffen zijn, wat in deze malaise tijd natuurlijk dubbel erg is. Behalve een onzer bekendste Nederl. beeldhouwers, die voor een groot be drag gedupeerd werd, zijn tal van schilders voor grootere en kleinere be dragen de dupe, benevens tal van kunstfondsen, waarvan de gevluchte bankier de finantiën beheerde. De heer Lenaerz-Wagner was lid van „Pulchri Studio" en daardoor goed be kend met vele kunstenaars, die hem in volkomen vertrouwen hun geld lieten beheeren. Zaterdagavond zou juist in „Pulchri Studio" een kunstenaarsfeest plaats vin den dat de fraudeerende bankier had aangeboden uit eigen zak te betalen, omdat de schilders geen kans zagen het ^te bekostigen. Tel. In verband met de staking van betaling door de bankiers- en kassiers firma Lenaertz-Wagner en Co. te's-Hage meldt men aan het Hbl. De heer Wagner moet het tekort reeds te voren hebben zien aankomen. Hiermede zou verband houden, dat hij den laatsten tijd zoo overdreven veel uitgaven deed. Wat men daarover thans in de stad hoort, grenst aan het onge- loovige. Hij kocht verbazend veel schil derijen, met de bedoeling schilders te steunen, welke schilderijen geen plaats konden vinden in zaak of in zijn eigen woning en dan maar in kamers bij el kaar werden opgeborgen. Hij kocht ook veel antiek en steunde links en rechts kunstenaars en anderen. In een sociëteit, waarvan hij lid was, smeet hij gewoon met zijn geld en dat alles alleen, zooals hij het in zijn omgeving uitdrukte, „om zijn crediet op te houden". Het groote tekort is niet door zijn speculaties veroorzaakt, integendeel moet hij door speculaties meermalen juist een groot stuk van het gat nog hebben kunnen stoppen. Toen hem dezer dagen bleek dat het tekort desniettegen staande meer dan een millioen beliep, heeft hij het te benauwd gekregen. Zaterdag is te Brussel de Haagsche bankier J. S. Lenaertz Wagner gearres teerd. Men vond in zijn bagage 100.000 francs. Hij weigerde mede te deelen waar de rest van het bedrag gebleven was. De arrestatie vond plaats in een hotel. In zijn bagage had de bankier nog voor f 25.000 aan Belgisch, Fransch en Ne- derlandsch bankpapier. In zijn hotel kamer werd een vrij groote hoeveelheid nieuwe kleederen en pelsen gevonden. Hij was in het bezit van een pas, ge dateerd October 1921. alsmede van chèqueboekjes van verschillende Fran- sche en Engelsche banken, waarvan verschillende chèques waren gebruikt. De bankier, wiens uitlevering is verzocht, zal, nadat de gebruikelijke formaliteiten zullen zijn vervuld, naar Nederland worden gevoerd. Over de aanhouding van den bankier in de omgeving van de Forte de Namur, melden Belgische b aden nog het vol gende;. Nadat een inspecteur van politie uit Den Haag, die met medewerking van de Brusselsche recherche getracht had den voortvluchtigen bankier te Brussel te vinden naar den Haag terug was ge gaan, vernam de Brusschelsche recherche Vrijdagavond dat te Brussel 'n telegram uit Nederland was ontvangen, waarin zekeren Henaus werd verzocht naar Nederland terug te keeren. Als adres was een der hotels nabij het Gare du Nord opgegeven, Men vermoedde, dat deze Henaus niemand anders was dan de gezochte Lenaertz Wagner, doch in het aangegeven hotel waren geen>an beide namen bekend. Na een dag van onderzoek vond men den gezochte in het hotel nabij de Porte de Namur, waar hij „werd gearresteerd. Al spelende viel het 3 jarig jongetje J. Gremmen in de Maas te Alfen bij Oss. Joh. Jansen, een dreumes van 10 jaar, die zulks zag, sprong zonder aarzelen te water en£wist het.zinkende kind nog bijtijds bij het schortje te grijpen en het zoo van een wissen dood te redden. Zondag werd het seizoen van de wed strijden geopend en niettegenstaande het gure weer was er veel publiek aanwezig. De wielervereniging „De Arend" kwam uit met 13 renners, die om het kam pioenschap zouden strijden. Zij reden in 4 series, waarbij zich als eersten plaatsten Nebbeling, Thijssen, Nijhuis en Berthem. Bij den herkansingsrit tusschen de no. 2 geplaatsten wonnen Koene en D. Rebel, die met de 4 eersten in de finale kwamen. De gemiddelde snelheid in de 4 series bedroeg 14 2/s sec. over de laatste 200 M. Bij de finale won Thijssen. jammer dat Nijhuis bij den laatsten spurt viel. anders was hij no. 1 geweest. De val was van geen beteekenis. La- ter reed hij wederom schitterend in den koppelwedstrijd met Nebbeling als kop- pelgenoot. In alle klassementen plaatste dit tweetal zich no 1. In dezen wedstrijd kwamen nog 5 koppels uit die wonnen in volgorde No. 2 Thijssen-Koene, no. 3 Batting-. Sterenborg4. Benthem De Kok; 5- Zuidam Van Geelen 6. D. Rebel en Y. Rebel. De wedstrijden met motorgangmaking hadden een goed verloop. Alleen Sche pen, Den Haag, sukkelde met zijn gang maker. In alle wedstrijden won de Belg. Huij- brechts met gangmaker Luijken als no. 2. kwam de Duitscher Langersdorf met gangmaker Mauss en als no. 3. Schep pen met Gemain. De eerste 10 K.M. werden afgelegd in 8 min. 20 sec.de tweede manche van 20 K.M. in 17 min. 52 '/a.sec. en de laatste 20 KM. in 17 min. 53' /2 sec. Huijbregts won telkens met 2 a 3 ronden. BIEDT ZICH AAN voor Groot- Waalwijk een nette R.K. als Keuken- of Werkmeid. Brieven onder no. der adv. bureau v. d. blad. 21702 GEVRAAGD tegen 1 Mei of eerder een flinke 21702 tegen hoog loon. Adres bureau van dit blad. Plaatsing aangeboden Zoo juist ontvangen 21700 De wettig gedeponeerde a f 1.85 per ft. Besoijensche Steeg 30. I—jiermede bericht ik het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken, dat ik EEN ZAAK heb gevestigd in Elegante coupe, nette af werking en billijke prijzen verzekerd. UEd. dienstw. dien. Grootestr. 170 - Waalwijk. ONTVANGEN Likeuren, Wijnen. Port, Boerenjongens, Advocaat, enz. KOEKJES. E1ER-, MACARONI- EN BI PTERKOEKEN per stuk. FIJNE PUDDINGEN, enz. Sterk concurreer end. Jac. v. Leijden, siewBesoijensche Steeg 30. GROOTE KEUZE Voor de a.s. H. Communie ZIE ETALAGE. 21692 zijn in W a a l w ij k zulke mooie 215*4 te zien geweest als op 't oogenblik bij Uitsluitend bij mij verkrijgbaar, aangezien ik aangesteld ben als Alleenverkooper voor een der grootste Duitsche firma's, welke 1000 hoeden per dag vervaardigt. Ziet de etalages deze week. - - - - J BELUIE— HOLLAND 4—0. Om 3.07 verschijnt het Nederlandsche elf tal ln orau.je trui en witte broek. Na gefoto grafeerd te zfjn, komen de Belgen binnen, gekleed in roode trui en zwarte broek. Beide elftallen worden luide toegejuicht. Het blijkt dat de Belgen een invaller heb ben en wel Bastin, die in de plants van Mi chel speelt. De elftallen stellen zich dan als volgt op: België doelDebie achterSwaertenbroeks en Verbeek middenFierens, Van Halmc en Valide- velde voor: Noliet, Coppee. Larnoe, Thijs en Bastin. Nederland doel: Van Tilburg; achter: F. Pelser en Lletzen; middenHordijk, Denis en Legger voor: M. Tetzner, Rodermond, Van Gendt, Delsen en De Natris. Holland heeft den toss gewonnen en speelt met den zwakken wind tegen. Om 3.15 wordt afgetrapt. Onmiddellijk treden de Belgen overdonde rend op. Van Tilburg moet reeds dadelijk uitloopen, wat hij veel te veel doet. Coppee lost een schotdat tegen een been aanstuit en dan maakt Larnoe, door naast te trappen, dat we weer voor een oogenblik adem kun nen halen. Maar lang duurt het niet, of de bal is al weer voor oils doel, maar Legger redt de situatie. Dan gaat Tetzner naar voren goed samenspelend met Rodermond. Het baat echter niet, want in Verbeeck hebben zij een geduchten tegenstander. Nadat de ba! door Denis goed is geplaatst krijgt De Natris gelegenheid zijn spel te ontplooien. Wfl zien direct, dat h|j er geen zin in heeft, hij werkt laksch en zet den .bal buitendien nog achter. Maar de Belgen ondernemen nu meuigen aanval op ons doel, waar de achterhoede handen vol werk heeft. Als Delsen och tel den bal te pakken krijgt, lost hij een fraai hoog schot, dat De Bic echter geen moeite geeft. De bal is spoedig weer op onze helft, waar w|j op een gegeven oogenblik Hordijk zien mistrappen. De bal komt dan by Noliet, die prachtig voorzet, waarop Larnoe er als de kippen b|j is, om het leder onhoudbaar "m het doel te plaatsen. Wij noteeern dan, dat er precies 15 minuten gespeeld zijn. België leidt met 10. Nu dachten wij te zien, dat Holland eens stevig en doortastend zou optreden. Doch wij werden wederom teleurgesteld. Het vuur bleef gedoofd. Het samenspel der Belgen blijft voortref felijk en daartegenover kunnen wij slechts individueel en nog maar slecht spel stellen. Coppee lost eenige van z|jn gevaarlijke kanjers op ons doel. Zy gaan echter naast. Tetzner probeert nu en dan er van door te gaan, doch het is hem onmogelijk Ver beeck te passeereu. Bij een corner voor het Hollandse-li doel slaat van Tilburg weg en even Inter moet hij weer een schot stoppen. Onze geheele voorlinie rukt dan naar vo ren en een oogenblik begint de hoop te her leven. Voor doel blijven ze echter staan, alsof ze gek zijn. Maar de Belgen zijn dat niet en zoo geschiedde, dat de bal alweer voor Van Tilburg kwam, voor dat we van den schrik bekomen waren. Dan noteeren we een goed schot van Thijs en een dito van Coppee. Vlak voor ons doel vergist de scheidsrechter zich. II|j floot, ter wijl er niets te fluiten was. H|j herstelt de fout door den bal vlak voor ons doel in de hoogte te gooien. Dat werd ons haast nood lottig, want Vaudervelde lost plotseling een pil in den linker benedenhoek, die van Til burg de grootste moeite geeft. H|j valt echter languit en stopt schittereaid. Het was echter uitstel van executie, want als even latei- voor ons doel een corner genomen moet wor den ziet Vnndevelde kans den stand op 2—0 te brengen. Het enthousiasme der Belgen is zeer groot. Als dan nog voor ons doel een zestal spe lers met den bal door elkaar heeft gerold, bomt ele rtist. Voordat de tweede hei ft begint speelt de muziek het Wilhelmus en de Brabangonne, door de ongeveod 35.000 toeschouwers, waar- ouder een 8000 Hollanders staande aange hoord. Om 3.19 wordt afgetrapt voor de tweede helft. Evenals in het begin van de eerste helft moet Van Tilburg direct weer uitloopen. Pelser is hem echter nog voor en werkt het leder weg. Mar onmiddellijk komt de bal terug en na eenige geknoei van onze achterspelers kopt Coppee den bal in het doel. Om 3.20 is het reeds 30. Maar we zijn er nog niet. Lletzen kan op een gegeven oogenblik slechts redden door corner te maken, welke corner van rechts genomen, door Van Til burg weggestompt wordt en even later ge volgd wordt door een corner van links. Een minuut wordt gestopt voor Lietzen, die een neusbloeding heeft opgeloopen. Larnoe zien w|j even later alleen op Van Tilburg afkomen. Deze loopt uit en Larnoe schiet hem juist tegen de knieën. Wij kropen hier door het oog van een naald. Als Van Gendt dan in de gelegenheid is een schot te lossen, glijdt h|j uit. De Natris uitstekend bewaakt door Fie rens en Swartenbroeckx, heeft het met dezen nol al eens aan den stok. Als wij meenden te constateeren, dat het b|j de Oranjetruieu iets beter gaat, dan ko men juist de Belgen weer danig opzetten. Zij ondernemen enkele uitvallen, die juist door hun snelheid zoo gevaarlijk zyn. Van Tilburg levert dan goed werk en stopt o.a. een l'raai schot ven Coppee. De Bic krijgt dan drie ballen te stoppen en wel één van Van Gendt, een vrijen schop door Hordijk genomen en een te zacht schot van Delsen. Noliet reut echter weer naar voren, weet Lietzen te pnsseeren en zet prachtig voor. Larnoe vangt den bal op en brengt met een prachtschot den stand op 40. Er zyn dan nog 8 minuten te spelen. In die acht minuten is er werkelijk wat leven in ons elftal gekomen. Te laat echter. Vooral onze rechtervleugel leverde in deze te korte periode goed werk en gaf eenige zeer goede voorzetten te benutten, waarvan echter geen nuttig gebruik gemaakt kon worden, omdat de Belgen het zich nu een maal schenen te hebben voor genomen om met een maagdeiyk doel te eindigen. Nog krijgt van Tilburg een hoog schot van Noliet weg te werken, maar dan is de tyd verstreken en heeft Belgie welverdiend gewonnen. Ons elftal, had tegen de Belgen laten wy het eerlijk bekennen niets ln te bren gen. En als wy dan de oorzaak gaan opdiepen, dan moeten wy wel constateeren, dat, naast gebrek aan voldoende snelheid, er wat aan den goeden geest gehaperd moet hebben. Na 5 minuten spelen rammelde ons heele elftal door elkaar, liet was, alsof het gede moraliseerd was. Zelfs het eerste tegenpunt bracht hen er niet bovenop. Als bewijs hoe laksch en zonder entrain de onzen speelden, kan dienen, dat een der hoeren midden in een hevige worsteling zyn zakdoek verloor en deze eerst heel kalm op raapte, om dan weer eens naar 't spel te kyken. Maar wy mogen de goeden niet te na spreken. Vooral Delsen heeft gewerkt als een paard. Iiy vond echter by zyn butirvrlend te weinig steun. Vooral van Gendt is erg tegengevallen. Do Natris was weer de onsympathieke figuur en het wordt nu heüsch tyd, dat de elftal-commissie oi^der het oog ziet, dat met een dergelyken speler, ook al is hy in vorm, si>ortief nooit veel eer in te leggen is. Het was dan ook een eenztydige wedstryd. met België by voortduring in do meerder heid en door snelheid en door schitterend De rechtervleugel heeft nu en dan wel aardig gewerkt, doch „dat" was het niet. In de middenlinie blonk niemand uit. Deze was stukken minder dan die der Belgen. Pelser was in de tweede helft goed en Lietzen heeft ook wel voldaan. Van Tilburg heeft liet. druk gehad maar was toch niet de internationale keeper. Ze nuwachtig van 't begin tot het eind. Op merkelijk was het dat hy zyn beide achter spelers niet begreep, hetgeen echter gezien het feit, dat Lietzen voor hem geheel vreemd was en hij met Pelser slechts één keer te Parijs samenspeelde, zeer verklaarbaar is. Het Belgische elftal was één geheel met Verbeeck, Van Halme en Coppee als uit blinkers. Maar allen waren prachtig in vorm en nimmer te voren zagen wij een zoo schit terend samenspel. Alles sloot als een bus. T. W. E. M. voor met vtijc Slaapkamer en huiselijk verkeer. Bileven onder letter B aan het bureau van dit blad. 21696 AANBEVELEND, te Diu&eo, 21654 zal op DINSDAG 4 APRIL 1922 voorm. 9 uur precies ter herberge van Mart. Vissers te Drunen, ten verzoeke van den heer P. VAN VESSEM te Made k con tant komen vroeg In 't voorjaar, koop bijtijds een po. SPRUTOL Verkrijgb. bij alle drogisten. bedrukt met tekst. BILL Ij K E PR IJ ZEN. Waalw'jksche Stoomdrukkerij Ant. Tielen 21703 AANBEVELEND.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3