COR5ETTEM Slechte spijsverteenng Firma G. VER KADE Nieuws nit Hensden Ingezonden Stukken. Firma G. VERKADE ZUIVER WOL BLAUW CHEVIOT KERKNIEUWST Gemengd Mieuws Freed s Maagtabletten, NIEUWS UIT KAATSHEUVFL vanaf heden lol 21 April a.s. voor een ieder ter inzage liggen. CAPELLE. Vanaf heden worden ter secretarie alhier verkrijgbaar gesteld blanco-formulieren ter bekoming van jacht- en vlschakten. J.l- Zondag speelde Excelsior II og het terrein alhier een competitie match voor de derde klasse B.V.B. tegen R.W.B. III uit Besoijen, welke wedstrijd eindigde In een 2—0 over winning voor Excelsior II. De wedstrijd tusschen Excelsior I en T.O.V. uit Loon op Zand ging wegens het niet op tijd zijn van den scheidsrechter, die oogeveer half drie verscheen, niet door, aangezien de spelers van T.O.V. de terugreis reeds hadden aanvaard. maagzuur, oprisping, pijnlijken stoelgang, enz. worden met veel succes bestreden door Per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij Drop. »De Toko», Waalwijk en Gez Wagemakers, Kaatsheuvel. 16200 WASPIK. Mej. J. van Son, lid van het damescomité der vereeniging „het Wit-Gele-Kruis" alhier, heeft alszoo- danig bedankt. De boterprijs is hier weder ver hoogd en gebracht op f 1.20 per pond. Door het bestuur van het Wif- üele-Kruis is besloten een rijwiel- brancard aan te schaffen. Van het ge meentebestuur heeft zij vergunning gekregen om deze brancard voorlooplg onder het gemeentehuis te plaatsen. Op den 2den Paaschdag zal door „Olympia" alhier een serie wedstrijd worden gehouden. Deelnemende ver- eenigingen zijn Vitesse uit Geertruiden- berg. Victoria uit Raamsdonk, Excelsior uit Capelle en D.E.V.O. alhier. Ie Prijs een zilveren lauwertak en 2e prijs een zilveren medaille. De keuring van stieren om in aanmerking te komen voor een bijdrage, zal voor deze gemeente gehouden worden te Waalwijk 18 April a.s. des voormiddags 11 uur Aan den landbouwer A. Kemmeren alhier, is door Burg. en Weth. ver gunning verleend tot het wegnemen van een gedeelte waterkeerenden dijk, ge legen voor zijn woning en schuur. Zaterdag j.l. overleed alhier de heer J. Brokx, in leven president van de harmonie. De overledene voelde veel voor deze bloeiende vereeniging en steunde haar steeds met woord en daad. De leden zullen dan ook steeds met dankbaarheid en waardeering aan hun overleden voorzitter terugdenken. RAAMSDONKSVEfcR. G.aaobeurs Hotel de Reiier. Tarwe f 13.25 k f 13.50, Rogge f 12.50 Haver f 13,25 a f 13.50, Hooi f38,— a f40,—. Weinig handel. Dat velen der Ned. Herv. zich alhter zeer aangetrokkeu gevoelen tot de Chr. Hlst. Klesv. te dezer plaatse, blijkt wel hieruit, dat binnen 14 dagen het ledental met 50, waaronder ook eenige vrouwelijkeo, veimeerdcd werd. Nu telt die vereeniging reeds 225 leden en dc verwachting is niet ongegrond, dat spoedig het 250ste lid zal worden geboekt. Met gunstig gevolg word van de werf N.V. Scheepswerf v/h P. en A. Ruytenberg te water gelaten een nieuwe motorboot, groot 70 ton voor de Gebr. v. d. Sluijs te Drimmelen, terwijl de kiel gelegd zal worden voor een motor boot met vlschbuin voor dhr. J. Kievits te Geertruidecberg. Verschillende arbeiders van het Veer hebben aan de Scheepswerf >de Amer< 1.1. Zaterdag hun ontslag ge kregen en zoo werd het aantal werke- loozen weder uitgebreid. Dhr. Soeep werd op de vergade ring van de Chr. Hlst. Uoie te Breda gehouden, gekozen tot lid van het Bestuur van de Kamerkring Tilburg. Mr. A. M. de Roon werd gekozen tot voorzitter van de Groene Kruis Vereeniging alhier. e Zaterdag hield de Chr. Hlst. Kies- vereenlglng haar jaarvergaderingof schoon niet zooveel leden waren opge komen als wel had gekund, waren er toch heel wat meer dan gewoonlijk. Uit de rekening van den Penningmeester bleek dat er een tekort wa9 van slechts even elf gutden. Tot Bestuursleden werden gekozen dhren A. Redert en D. Laokhuyzen Szn, beiden aftredend, met zoo goed ais algemeeae stemmen, wel een bewijs dat deze heeren de algemeene sympathie der vereeniging hebben (trouwens hoe zou het ook anders kunnen). Tot afgevaardigden naar de vergadering te Utrecht op 19 April werden benoemd dhren Crotje en Soeep. Naar wij vernamen verlaat de beer Ms. Timmermans 1 April a.s. met eer vol ontslag den dienst bij de Poster, en Telegr. als besteller. Wij mochten ons slechts zeer korten t^d verheugen in den prijs van f 1,— per halve K.G. boter; ze werd n.l. weer opgezet en gebracht op f 1,20 per pond. Ten einde meerdere bekendheid er aan te geven dat bet Consultatie bureau T.B.C. in het leven geroepen door het Gr. Kruis alhier, gevestigd is bij Dr. Knaap, heeft bet Bestuur met goedvinden van genoemden Medicus een plaat met opschrift, aan de woning doen bevestigen. Moge dit blijken, doeltreffend geweest te zijn. In een goede veertien dagen tijd9 werden op 't Veer een drietal zaken of stil gelegd of aanmerkelijk Ingekort met het gevolg dat verschillende arbeiders werkeloos werden. Zondag trad eerst voor de ver eeniging >Voor Eer en Deugd' en daarna voor deo R.K. Vrouwenbond op, de Eerw. Pater Hendricus uit Hel mond. Belde malen was de zaal propvol gevuld om te hooren naar de schoone rede van dezen zoo begaafden spreker. RAAMSDONK. 21 April a.s. hopen de Eerw. Zuster Colela (Henrica Renders van Woensel) en de Eerw. Zuster Methodia (Peternella Dorissen van St. Teunis), haar zilveren Professiefeest te vieren. De keuring van. voor de lichting 1923, der militie, ingeschreven jonge lingen. zal plaats hebben in deze ge meente Voor Raamsdonk op 23 en 24 Mei a.s telkens des voormiddags 11 '/3 uur Voor 's-Gravemoer op 24 Mei, des namiddags om 2 uur. Voor Dongen op 26 en 29 Mei. Voor Waspik op 30 Mei, telkens des voormiddags om ll'/a uur. verhoogd. Eervol ontslag van de onderwijzers J. van Rossum en A. van den Wilden berg, wegens opheffing hunner be trekking. Met algemeene stemmen ver leend. Aan mej. E. Vinge?hcsts is eveneens eervol ontslag verleend mei Ingang van 1 April e.k. wegens be noeming tot onderwijzeres aan de R.K. Joogensscbool te Eindhoven. W A A L W IJ K. 21642 Speciaal Aanbieding ft.75. 2 4°, 2 90, 3.90 GEERTRUlDENBERG.In de Maandag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente is besloten Ged. Staten te berichten dat men niet voor verhoo ging van salaris is van burgemeester en secretaris. Besloten werd het percentage voor de heffing van plaatselijke inkomsten belasting te bepalen op 3. In het volgend nummer uitvoerig verslag. DUSSEN. Dezer dagen verkochten de gebr. Verhoeven een vos stamboekmerrie met veulen voor den niet onaardigen prijs van f 1500 aan den heer van Ever- dingen te Heusden. De eierenopkooper v. d S. had een mand waarin ongeveer 300 eieren op zijn fiets gebonden. Door een onge lukkig toeval kwam hij te vallen, met het gevolg dat de eieren de grond over rolden. Eenige vrouwen waren spoedig bij de hand en wisten nog veel van het kostelijke bijeen te garen. Zij aten dien dag eens goedkoop eierenstruif De prijs der melk was tot heden nog steeds 17 ets. per liter. Plots komt er een slijter en bezorgt ze aan huis voor 14 ets. Het gevolg hiervan is een vreeselijke verwarring onder de boeren. Spoedig wordt een vergadering gehouden en besloten de melk voor 13 cent te geven. Wat concurrentie doet HERPT. Van Zondag- op Maandag nacht is er wederom door inbrekers een bezoek gebracht aan de Boterfabriek te Herpt. 't Schijnt bij een ernstige poging gebleven te zijn blijkens de sporen van geweld. Naar men vermoedt, waren de bezoekers per auto gekomen. DONGEN. Ia do Vrijdagavond ge houden raadsvergadering waren alle leden aanwezig. Voorzitter de heer burgemeester. Aan de orde wis 1. Ingekomen stukken. Koninklijk besluit tot wijziging der verordening tot heffing van een Hoofdelijken omslag. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Gemeenschappelijke vleeschkeu- ringsverordeniog met Oosterhout en '•-Gravenmoer. Enkele leden hebben practlsche bezwaren tegen sommige bepalingen, waarvan de betrokken ge meenten in kennis zullen worden gesteld. Ontwerp-beslult van Ged. S'aten tot wijziging van de lalarlsregeliog van burgemeesters en secretarissen. Is be sloten hierop gunstig te adviseeren en het salaris vao elk der betrokken titularissen met f 500 's jaars te ver- hoogen. Subsidie aan de Zuider Stoomtram- wegmaatschappij. Besloten een subsidie van f7100,— per jaar te verleeneo, onder voorwaarde dat de andere be trokken gemeenten naar verhouding eveoeens zullen bijdragen. Aangaan eecer geldleening. Het be drag dezer leening, die in hoofdzaak voor schoolbouw bestemd is. kan nog niet worden vastgesteld. Voor zoover noodlg zal deze worden aangegaan. Verzoekschrift vau de Gemeente- Verloskundige om verhooging van salaris. Dit zal van f800 tot f1000 worden f 1131.45 f 90.16 f 70.94 f 1292 55 f 678 20 f 259.18 f 937.38 f 355 17 Heusden, 28 Maart 1922. Het concert voor noodlijdend Rus and in de zaal Concordia bracht op 55.43'/2- Een woord van lof komt toe aan de heeren Max Laureij, J Keijzer, N. Andregg en J. Mastboom, die door tiun verdienstelijk spel respectievelijk op cello, le en 2e viool en piano het nuttige aan het aangename wisten te verbinden. De grasverpachtingen van deze week waren wederom gemiddeld '/3 ager dan in 1921, dat schijnt dus voor dit jaar de norm. Op de stierenkeuring alhier werd een stier dol, die bepaald gevaarlijk werd, daar hij reeds zekere B. met zijn horens bewerkte. Met zeer veel moeite werd hij gekneveld en op de plaats ge- executeerd. Zondag speelde hier Gelria uit Kaatsheuvel, 29 Maart 1922. De WelEerw. heer H. Smits, ka pelaan^ alhier is door Z. D. H. Mgr. Diepen benoemd tot kapelaan te Woen sel. We verliezen in kapelaan Smits een werkzame priester, die in de ruim 5'/z jaar dat hij in onze parochie werkzaam was zich heeft leeren kennen, als een ijverigen Directeur der H Familie, als een onvermoeide behartiger van de be langen der gemobiliseerde soldaten, als een belangstellend hdviseur van de R.K. Boerenbond, Tuinbouwvereeniging en R. K. Patroonsbond en als een echte vader der ongelukkige Weensche kin deren, waarvoor hij dag en nacht-in de weer was. We wenschen Z.Eerw. 'n gelukkige toekomst in z'n nieuwe standplaats. De voorjaarsmarkt van Maandag j.l. was bijzonder druk. Het getal kra- merijen breidt zich met iedere markt al meer en meer uit, terwijl ook de aan voer van hoornvee en varkens vrij be duidend was. De prijzen der varkens waren zeer hoog. Over 't algemeen werd druk gekocht, zoodat de kramers uitmuntend content waren. In de statuten van een plaatselijke loterijclub lazen we dezer dagen het volgende artikelBij overlijden van een lid der vereeniging zal een bestuurslid en een gewoon lid mede grafwaarts worden gedragen enz. Aanlokke lijk om lid van zoo'n club te zijn Zondag speelde Wilhelmina op eigen terrein een competitie-wedstrijd tegen Wilhelmina III uit 's-Bosch voor de le klasse van de B. V. B. De thuis club was voortdurend overwegend sterker, en wist dit met 4—1 onder cijfers te brengen. Euphonia gaf Zondagavond half- Vastenconcert voor de donateurs van 't gezelschap. Voor een uitsluitend mu ziekprogramma was de zaal goed be zet. Er was stemming in de Harmonie èn opvatting èn voordracht en uitvoe ring getuigden van studie. Naast ver schillende flinke nummers troffen we op 't programma nog aan de zangerige Euphonia-Waizer destijds door kapelaan Warong voor het gezélschap gecompo neerd. Naar we uit goede bron vernemen zal de plaats van den WelEerw. heer Smits als kapelaan in onze parochie kerk voorloopig niet worden aangevuld en zal assistentie verleend worden dooi de Paters der H. Familie alhier. Staat van ontvangsten en uitgaven van het R.K. Ziekenfonds te Kaats heuvel over het jaar 1921. Inkomsten Contributies Rente van belegde gelden Voordeelig koersverschil effecten Totaal der inkomsten Uitgaven Uitkeeringen Bodeloon, administratie kosten, enz. Totaal der uitgaven Voordeelig saldo Het reservefonds bedraagt per 31 December 1921 f2207.985 15 Aug. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Berkdijk een zelfstandige paro- chie werd. Er heeft zich reeds een feest commissie geformeerd, bestaande uit de heeren Kerkmeesters, benevens de ïeeren de Bruin, A. v. Bokstel-Sorée en W. v. Bokstel, zoodat die dag niet onopgemerkt zal passeeren. De Eerw. Overste van het Liefde gesticht „St. Hermanus" hoopt den 14en Vlei den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar het kloosterleven aan vaardde. Hedel legen Juliana, de laatste won met 2—0. Op de scheepswerf werd met goed gevolg te water gelaten de motorboot ielderland. Afmetingen 23 bii 4 bii 1.65 M. 1 J Het eere-voorzitterschap van het te houden festival is aangeboden aan den Edelachtb. heer Burgemeester en door deze welwillend aanvaard. Woensdagavond houdt de heer Dirk Witte een voordrachten- en liede renavond voor de afdeeüng van de Mij. „Tot Nut van 't Algemeen." Eindelijk is men er in geslaagd zelfs nog bewijzen wat hij presteert! Dat de jongste verkiezing op zeer demonstratieve wijze heeft bewezen dat men den democratischen kant uit wil, is o.i. geheel onjuist, zelfs als men nu eenmaal wil dat de drie arbeiders* candidalen de democraten zijn. Er zijn toch een heel veel grooter aantal stem men uitgebracht op de hierbedoelde niet. democraten. En was bewuste conferen tie werkelijk alleen eene van z.g. demo craten Ook dat is niet juist. Ten overvloede is een bewijs door stemmenaantal al zeer betrekkelijk, daar b.v. het gros der kiezers van den heer Roggeveen o.i. niet den democraat, maar stad' ^bekomen''wat mi 'T'" J" ^ben "gdSSST stad te bekomen .wat omvele redenen Ernstig blijft het feit voor de twee R democraten die het VZ molen van den Heer V. Volgens de nieuwe kiezerslijst be draagt het aantal kiezers 1042, te weten 547 vrouwelijke en 495 mannelijke. in de Buitensociëteit werd onder voorzitterschap van den heer Burge meester een vergadering belegd met als spreker de heer J. Versnel, lid van den Ned. Bond tot redding van drenkelin gen. De vergadering had resultaat, zoo dat een reddingsbrigade werd opgericht met de heer J van Laarhoven tot Voorzitter. Dr. Auër zegde voorlichting toe. om zoo noodig bij eventueele ge vallen werkdadige hulp te kunnen ver- leenen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Kaatsheuvel, 24 Maart 1922. Mijnheer. Beleefd verzoek onderstaand ingezon den stuk te willen plaaten in uw veel gelezen blad. Een hoopvolle doch niet aangename ervaring. De fa. The Dutch Shoeworks, stoom- schoenfabriek te Kaatsheuvel voert „The Dutch Shoe", een Engelsche naam, het geen beteekent,, De Hollandsche Schoen". Deze week had genoemde firma de onaangename ervaring, dat men schoe nen bij meerdere winkeliers terugbracht in de meening verkeerende. afgaande op den naam „The Dutch Shoe", dat het Duitsche schoenen waren THE DUTCH SCHOEWORKS, Kaatsheuvel. M. de Naar aanleiding van een bericht onder Provinciaal Nieuws in Uw blad van 25 dezer, het volgende Bedoeld bericht geeft misschien ongewild aanleiding tot de opvatting, alsof ondergeteekende bij de a s. wet houdersverkiezing leiding zou willen geven. Het spreekt vanzelf, dat hiervan als eenling geen sprake kan zijn en dit heeft ook nooit in mijn bedoeling ge legen. Het ligt voor de hand, dat, nu de nieuwe raad gekozen is, over de keuze der wethouders wordt gedacht en ge sproken. Dat ik daarbij, volgens mijn opvatting als democraat, die keuze het liefst zie gedaan in democratischen geest spreekt vanzelf. Eveneens is het vanzelf sprekend, dat ik mij van te voren zoo veel mogelijk tracht te overtuigen van de meening der betrokkenen, in dit geval de democratische groep der R.K. raads leden. De jongste verkiezing heeft, op zeer demonstratieve wijze, aangetoond, dat deze groep een belangrijk deel der kie zers in onze gemeente vertegenwoordigt. Naar mijne meening belangrijk genoeg om ernstig de mogelijkheid te overwe gen ook deze groep een plaats in het dagelijksch bestuur der gemeente te doen bezetten. In verband met bovenstaande is het begrijpelijk, dat ik daartoe gaarne zal medewerken. Van het wippen van wet houders kan in dit geval geen sprake zijn. Immers er zijn geen wethouders van Groot Waalwijk. Wil U de wethou ders van oud Waalwijk als de wethou ders beschouwen, dan wipt U den her kozen wethouder van voormalig Be soijen, die zich natuurlijk met evenveel recht als een der wethouders kan be schouwen. Met dank voor de plaatsing, ROGGEVEEN. Waalwijk, 28 Maart 1922. Wij hebben geen enkel bezwaar tegen de opname van bovenstaande verklaring, waar zij onze mededeeling betreffende de conferentie geheel bevestigt. De conclusie laten we aan onie lezers over 'n enkele opmerking willen we maken. Wij kunnen de democratische richting van den heer Roggeveen waardeeren, maar wij zouden toch willen vragen Zou de heer Roggeveen werkelijk denken dat de gemeente-belangen en hierop komt het toch alleen neer, beter gediend zijn door een z.g. democra tischen heer v. d. Geld, dan door een der aftredende wethouders van Waal wijk of Besoijen of andere raadsleden, die hun sporen reeds verdiend hebben. Als raadslid moet de heer van der Geld Vrijz.-democr.-lid op een accoord zouden willen gooien, ten aanzien van hun houding tegenover de lijst der R.K. Kiesvereeniging, waarop zij zich toch.al is het dan met voorkeurstemmen, hebben laten kiezen. Hadden zij over de wethouders-benoeming willen accor- deeren, dan hadden zij dit met hun fractie moeten doen, dat zal ook de heer Roggeveen met ons eens moeten zijn. RED. W A AL WIJ K. 21647 Speciaal Aa- bieding 98 cent-. Zijne Doorl. Hoogw. de Bisschop van 's Bosch heeft den Zeereerw. heer P. Notten op diens verzoek eervol ontslag verleend als pastoor te Diessen en heeft benoemd tot pastoor te Diessen den weleerw. heer H. W. van Enschot, tot kapelaan te Eindhoven (Woensel) den weleerw. heer M. H. J. Smits, die kape laan was te Kaatsheuveltot pastoor te Borkel en Schaf den weleerw. heer F. A. R. van den Bichaer, tot kapelaan te Leende den weleerw. heer W. J, M. Bergmans en tot kapelaan te Waalre den weleerw. heer J. F. A. Vogels, die kapelaan was te Diessen. Verder heeft Z. D. H. te 's Hertogen bosch de parochie van den H. Antonius opgericht en tol pastoor daarvan be noemd den Zeereerw. heer A. J. M. de Beer, assistent aldaar (parochie St.Jan.) Naar wij van het emissiehuis, de Credietvereeniging „De Hanzebank" te 's-Hertogenbosch, vernemen, is de 6 pCt. obligatieleening ad f 100 000 ten laste der Heilige-Landstichting te Nijmegen ruim overteekend. Verleden Vrijdagavond was de wed. J. G. in de Kerkstraat te Oisterwijk afwezig. Ze was vanaf half negen tot halftien, zooals men dat noemt, bij een kennis, niet ver van hare woning gaan buurten". Thuisgekomen, de achterdeur van 't slot vindend, dacht ze bij zich zelf: „Kijk, wat is dat aardig, ik heb de deur gesloten en nu is ze van 't slot". Verder gingen hare gedachten evenwel niet en zij kreeg ook geen kwade vermoedens. Zondag was ze wederom afwezig van half twee tot 's avonds ongeveer tien uur. Rustig keuvelend zat ze te praten bij 'n zwager van haar in Den Boom gaard (nieuw gedeelte). En terwijl ze daar zoo zat, werd er op de deur geklopt, 'n „binnen" weer klonk en daar zagen de aanwezigen de marechaussee's uit Tilburg voor zich. die de weduwe vroegen of ze niets vermist had. Ze wist van niets. Meteen toonde men haar een geldkistje. Toen naar hare woning en daar ge komen vond men haar geldkistje ver dwenen. Dat harer moeder, dat een weinig verder stond, dan het hare had gestaan, was nog aanwezig. Het geldkistje der weduwe was door een persoon gevonden onder de ge meente Berkel. Het kistje bevatte bij vinding nog de spaarbankboekjes der weduwe en hare moeder, enkele geldswaardige papieren benevens een envelloppe met f 40, eigendom der moeder en een testament. Een circa f 3000 was verdwenen. Gemelde persoon nam het kistje op en ging er mede naar een meneer, die hem aanried een en ander te bezorgen aan de marechaussees te Tilburg. Deze togen Zondagavond op onderzoek uit en kwamen zooals gemeld in Den Boom gaard aan. Van braak was geen spoor te vinden. Van genoemd feit worden verdacht buiten de gemeente wonende personen. Mogelijk staat deze diefstal in verband met de inbraak in het Raadhuis te Lage Mierde in den nacht van Zaterdag op Zondag. Hsgz.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6