DE ECHO VAN BET Aan onzB Adverteerders COR5ETTEN Cliiiia Matten f 1.48. FÏrnüTGËVERKADE Firma G. VERKADE Firma G. VERKADE Japanmatten, 4 breed, 58 cent V oordenrmatten 68 ct Nieuws uit Heusden. Provincaal Nieuws DERDE BLAD. 45e jrg. Firma G. V EB KADE Dames Nachtjaponnen f2.28 Dames Hemden met feston f 1 38 RECLAMF. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL No. 29. Zaterdag 8 April '22 WAALWIJK. zeer Wij moeten er nogmaals aan herinneren dat abonnements-ad- vertenties en wijzigingen daarin, u i t e r 1 ij k in ons bezit moeten zijn Vrijdagmorgen ten 9 nar, andere advertenties tot 12 uur. Men gelieve hiermee rekening te houden, daar de courant Vrijdag middag moet worden afgedrukt en wij nog geregeld Vrijdagsmiddags en Zaterdags advertenties ontvan gen, die dan niet meer kunnen worden opgenomen. De Administratie. ontbinden en dan daarvan eene nieuwe club te stichten, zijn mislukt, omdat door de algemeene ledenvergadering beider vereenigingen werd besloten daar toe reeds in princiep niet mede te werken. De avondcursussen aan de Rtjksvak- school zijn met 1 April weer algeloopeo. Zij hebben dezen winter groot succes gehad. Er waien In de verschillende afdeelingen niet minder dan 130 deel nemers en deelneemsters. Vooral de cursussen grondbeginselen londer- werk makeoa en »stikke>ij> werden bij* zonder druk bezocht. Waarschijnlijk zullen de cursussen een volgend jaar aanmerkelijk wo den uitgebreid en alle leeraren daaraan medewerken. Waalwijk, 7 April 1922 Een zeer voorname zaak is thans weer voorgoed aangepakt door 't Wit Gele Kruis. Wij hebben al jaren de statistiek aangehaald der kindersterfte in onze provincie en die is zeer bedroe vend en beschamend voor ons. Het bestuur gaat nu de zuigelingen zorg en de wijkkraamverpleging eens flink ter hand nemen en zal het zijne er toe bijdragen dat dit droevig cijfer tenminste voor onze gemeente beter wordt. Het zal huis aan huis een circulaire verspreiden, opdat allen lid worden van deze vereeniging, welke oproep wij gaarne krachtdadig ondersteunen Wat toch is een minimum van f 1 contributie voor eene dergelijke vereeniging, voor zulk een doel. Ook geeft de circulaire de adressen der zuster en van de dames, die inlichtingen over deze aangelegen heid verschaffen. Wij kunnen niet beter doen dan deze circulaire in zijn geheel afdrukken „Door het Wit Gele Kruis is als onder- afdeeling in werking gesteld eene Wijk kraamverpleging-zuigelingenzorgvoor de gemeente Waalwijk. Van deze verpleging kan, evenals van de gewone ziekenverpleging, ieder in woner van Waalwijk, zonder onder scheid, profiteered Lidmaatschap van het Wit-Gele- Kruis is voor deze verple ging niet noodzakelijk. Wij vertrouwen echter, dat de inwoners van Waalwijk zich eenparig op zullen geven als lie van het Wit Gele Kruis, om het werken van deze vereeniging zoo krachtdadig mogelijk te steunen. De minimum con tributie van één gulden kan toch voor niemand bezwaarlijk zijn. Steunt daarom allen ons streven Als gediplomeerd wijkkraamverpleeg sters is aangesteld Zuster Bresson. Adres den heer Florent van Baal, Grootestraat Waalwijk. Toekomstige moeders en moeders van zuigelingen, geeft U allen op bij een der onderstaande dames, die U alle inlichtingen zullen geven, om U te ver zekeren van prima deskundige voor lichting en verpleging. Helpt aldus mede de zuigelingen- en kindersterfte, die dit jaar buitengewoon groot is, krachtdadig te bestrijden. Wi rekenen vast op U- Zich aan te geven bij een der dames Timmermans-Mastboom, Grootestraat 148, Waalwijk. Leijtens-Jansen, Grootestraat 64, Waa wijk. M. Beerens, St. Antoniusstraat 86 Waalwijk. J. Coehorst, St. Antoniusstraat 125 Waalwijk. H. Donkers, voormalig Baardwij No. 311. Maas-van der Steen, voormalig Baard wijk No. 136. Groenen-Anthony, voormalig Besoijen No. 260 A. Kierx-de Groot, voormalig Besoijen No. 265. - Naar wij thans uit officieele bron vernemen heeft de R.K. Lederbewerkers- bond het collectief contract met den R.K. Ned. Bond van Schoenfabrikanten definitief aanvaard en zal de teekening daarvan een dezer dagen plaats hebben. W A A L W IJ K. 21642 Speciaal Aanbieding f 1.75. 2 4n. 2.90. 3 90 De pogingen van het bestuur van „Waalwijks Belang", om beide voetbal clubs Quick en W. S. C. tot eene te combineeren, of liever beide te doen Ia de hoofdbestuursvergaderiog van den Ned. R. K. Bond van Schoen fabrikanten te Tilburg gebonden werd besloten niet raa den minister aan te vragen stopzetten van den geheelen invoer van schoenen, maar tc blijven vragen beperklog tot den invoer van 913, omdat dan de motlveerlog, da' een gedeeltelijke invoer oog als prijs- egeieod kan worden beschouwd, nog blijft bestaan. Verder was de vergadering van oordeel dat medewerking aan de actie der Leder- jbnkaotco kan worden verleeud, alleen voor die leersoorten, die in ons land in de gewensch'e kwaliteiten cc voldoende kwantiteit gefabriceerd worden, z^oda» aan invoer daarvan geen behoefde bestaat. Na afloop werd eene gecombineerde vergadering met de Lederfabrikanten rehouden. Het resultaat van de bespre king is, dat alvorens verdere stappen kunnen worden gedaan, een nader on derzoek zal moeten worden ingesteld naar de productiecijfers der verschil lende branches van de lederindustrie in ons land. De zitting van den Keuringsraad tot het instellen van een onderzoek naar de geschiktheid of ongeschiktheid voor den dienst in verband met lichaams lengte of met ziekte en gebreken van hen die in deze gemeente voor de lich ting 1923 zijn ingeschreven, zal alhier gehouden worden op 4, 5 en 8 Mei in de Openbare Lagere School, Station straat, telkens om 9 uur voormiddag. Aan bedoeld onderzoek moeten deel nemen op 4 Mei 40 personen, op 5 Mei 45 personen en op8 Mei de overigen. Wegens de drukke repetitiën voor het a.s. Groote Zangconcours te Rot terdam zijn de maandelijksche volks- matinées der Liedertafel „Oefening en Vermaak" tot nader order uitgesteld. De Brigade-Commandant der Kon Maréchaussee alhier brengt ter alge meene kennis dat de voorschriften be treffende verplichting van portretten op passen voor grensverkeer en verboden strook en op vrijstellingen zijn inge trokken. jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 13 April a.s. Een belangrijke wedstrijd, waarbij het aan ontspanning niet zal ontbreken wordt Zondag a.s. op het Quick-terrein gespeeld tusschen de twee plaatselijke clubs QuickR.W. B. De eerste ontmoeting in dit seizoen op het R.W.B.-terrein eindigde in een 4—0 overwinning voor Quick. Doch R.W.B. zal er wei voor wachten om zich voor de tweede maal zoc'n ne derlaag toe te laten brengen, doch eerder zullen zij probeeren om revanche te nemen voor de toen geleden nederlaag. Gezien het spel van Zondag dat R.W.B. vertoonde, voorspellen we Quick reeds een zware strijd, waarin kalm spelen de meeste kans op succes geeft. Het publiek dat bij dergelijke wed strijden gewoonlijk in grooten getale opkomt wordt aangeraden, om zich niet met scheidsrechterlijke beslissingen in te laten wat aan het spel afbreuk kan doen. Aanvang half drie. Zondag a.s. ontvangt de R.K. V.V. Juliana voor de competitie de bovenste van het ranglijstje, het sterke O. V. V. uit Orthen. O.V.V. is een niet te onder schatten tegenstander en bestaat uit prima krachten. Juliana komt waarschijn lijk volledig op en zal trachten revanche te nemen voor de in Orthen geleden nederlaag. Wint Juliana, dan neemt ze bezit van de bovenste plaats. Dus geel zwarten Zondag van het begin tot het einde gewerkt. De wedstrijd neemt om 2 uur een aanvang en staat onder uit stekende leiding van den heer Brands Voor 9 Ap'il y.ijo voor R.W.B. vastgesteld de competitiewedstrijden Qj'ck— R.W B te Waalwijk. R W.B. II—W S C. II 2 uur R.W.B.- terreio, W.SC. III—R.W.B III 12 uur WS.C.- terrein. Hedenmiddag ten 4 uur 9peelt de voetbalvereniging T.A.V., ooder-afdee- iiog van de sociëteit T.A.V., een vriend schappelijke wedstrijd tegen een Xl-tal der Waalwijkscbe harmonie. Gezien de goede krachten, weke onder beide elftallen ichuilen, voorspellen wij een 3paonende wedstrijd, welke een bezoek zeker waard 19. De wedstrijd heeft plaats op het Qulck- terreiis. Burg. en Weth. van Tilburg stellen den raad voor, te besluiten tot den bouw van 300 arbeiderswoningen, in verschillende gedeelten van de stad. De kosten worden, zonder den prijs voor den grond, geraamd op f 2500 per woning, de grondprijs op f 300 per woning. B. en W. zullen voor den bouw van deze woningen een premie vragen van het rijk op denzelfden voet als aan particulieren wordt verleend. ZoDdagmorgcn werd de vooijaars- messe te Franktoit door wethouder dr. jacdmann geopend. Reeds uren van te voren verdrong z:ch een onafzienbare menigte op de jaarbeurs-terreinen.De stands, die nog niet eens alle voltooid waren, werden door talrijke koopers omgeven en groote zaken waren afge sloten nog vóór de opening der jaarbeurs Het schijnt dat da kooplust buiten gewoon groot is. T«x lel- en schoenwat en werden reeds 's morgens vroeg druk gevraagd. Het aantal buitenlanders Is zeer aan zienlijk. Doodetdag heeft Rijkskanselier Wlrtb de jaa'ma'kt bezocht. DRUNEN.Ter aanvulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. E. ljpelaar, is tot bestuurslid-patroon der Kamer van Arbeid voor het Schoen makersbedrijf benoemd de heer H. Klerx, te Baardwijk. In de jaarvergadering van de Brandstoffen-coöp. «Helpt Elkander", werd door de secretaris-penn. verslag uitgebracht over het boekjaar 1921 1 Maart 1922. De ontvangsten bedroegen f 7658 63, de uitgaven f 7226.72zoodat eene zuivere winst bleef van f 431 90'/2. Een voorstel van het bestuur om hiervan aan elk lid f 2.— uit te betalen, werd goedgekeurd. WAALWIJK, 21648 Speciaal Aanbieding HAARSTEEG. De uitslag van de aan besteding van twee woonhuizen voor de heeren de Vaan en van der Heijden is ais volgt: L. Kooien f9000 J. de Bont f8858 G. de Bont f8698 J. van Veluw f7540 VLIJMEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Maar; 1922 ingelegd f 11292.26. Terug betaald f 17358,54. Het laatst door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6499. SPRANG Gpenbare vergadering van den Raad der gemeente Sprang op Maandag 10 April 1922 des nam. om VU uur- Te behandelen 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur over 1921. 3 Vaststelling belastingverordeningen. SPRANG. Naar we vernemen, zullen de twee nieuwe lokalen der Chr. School alhier na de Paaschvacaotle (24 Ap'H) in gebruik genomen kunnen weden Daar slechts enkele leerlingen der hoog ste klasse de school verlaten hebben, kunnen alsdan de nieuwe leerlingen pas worden toegelaten. A.s. Zoodag des nam. 2.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te 'reden Ds. J. L. van der Wolf van Kratiegen (Rotterdam). RAAMSDONK. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente zijn benoemd, voor het dorp E. C. de Wit, J. M. Kieboom en L. C. Klijn. Voor het Veer J. W. F. M. de Klijn, M. M. Klaassen, A. P. Calliber, W. A. Martens en J. A. van Beek. De keuring van jongelingen uit deze gemeente voor lichting 1923 der militie, zal plaats hebben in 't Hendri- kusgebouw op 't Veer. 24 Mei a.s. voor hen wier namen aanvangen met een der letters A. t/m P. 24 Mei voor de overigen, telkens aanvangend des voorm. 11,30. 24 Mei a.s. hoopt de Eerw. overste van het St. Adrianusgesticht, Zuster Christophora, in de wereld Maria v. d. Boom uit Geldrop, haar zilveren profes- siefeest te vieren. Gisteravond speelden twee zoontjes van L. bij de vaart langs den spoordijk. Onder 't spel geraakte er iets in 't water, wat een hunner probeerde er uit te halen, waarbij hij echter zijn even wicht verloor en in 't water tuimelde. Zijn tienjarig broerije bedacht zich niet en sprong hem dadelijk na, doch ver dween evenals de andere drenkeling onder het rimpelende watervlak. Dat i hun beider leven behouden bleef, dan ken ze aan 't handelend optreden van j N. die het genoegen had de jeugdige zwemartisten aan den wal te brengen. RAAMSDONKS^EER Ue heer J K immers P. H.zo. s aagde voor hei fXtmen Boekhouden, gehouden door de Ned. Ver. tot Bavorderiog van de Han delswetenschappen Geslaagde proficiat. Zondagvoormiddag treedt de Zee» Eerw. Heer Ds. D. J. v. d. G'aaff voor zijn gemeente lo de Veersche Ke»k op, terwijl er des nam. wegens vacaiurebeurt geen dienst zal zijn. Tot machinist-stoker op Sirene, boot van de Waterstaat, liegende aan het Keizersveer, werd benoemd de heer S oei. De leerlinge der M.U L O.uitgaande vanwege de Ned. Herv. Gem. alhier, Jo van Loon uit Drimmeler, slaaedeoa vergelijkend ex »men voorde Chr. Kweek school aan Haringvliet te Rotterdam. Gedurende de maand Miart werd aan het postkantoor Ra?m«dooksveer eo de daaronder ies9ortrer«»od« hulppost- kantoren Ingelegd f 12181,37 en terug betaald f 16706.55» Een beest van landbouwer C. K. sprong over de verschansing vaa de boOt in de Donge en verdrook. Voor zeker een schadepost. De regenval gedurende de maand Maart beliep 36 1 m.M. De werkzaamheden Inzake de on- dergrondsche telefoon kabel G'berg— Raamsdooksveer hebben een aanvang genomen. Dhr. V. vond dezer dagen een beurs met ruim f 50 laboud, hij gaf die aan den rech matlgeu eigenaar terug en ontving als beloooiog nu laten we hopen een bedankje. Bij den landbouwer L. aan de Laan slikte een beest een hou je in dat to de keel bleef zitten, met bet gevolg dat het dier stikte. Dhr. P. A. van Dongeo-R?cter weid benoemd rot lid van de fioan'tef le commissio der Kamer van Koophandel voor de Langstraat. Dinsdag zal voor de afdeeliog van van het Groene Kruis optreden M?j. van Hulst uit Haillngen. Naar wij versamen werd door de melkslijters alhier de prtjs der melk wederrm met 1 eeot per L. verlaagd. DUSSEN. Zaterdag 1.1. werden alhier de aangekondigde 60 H.A. weiland ver pacht voor den tijd van vier jaar. De gemiddelde prijs waren f 110 tot f200 per H. A. De veehouders alhier hebben van de firma van den Berg Co. uit Rot terdam bericht gekregen dat vanaf he den niet meer dan ó'/s cent per liter melk zal worden uitbetaald. Bij de gehouden verkooping van drachtige varkens was ditmaal weinig kooplust; prijs was f 100—f 125. Onder de geiten heerscht hier de zoo gevreesde klemziekte. Reeds ver scheidene zijn gestorven. Voor menig arbeider een leelijke strop. De heer van Daal, die zich te Stavenisse gaat vestigen, heeft zijn graan molen met landerijen en huis aan den heer D de Graaff verkocht, die het be drijf zal voortzetten. BOXTEL. Op 28 Maart 1.1. werd het mondeling eindexamen afgenomen aan de leerlingen der 2de klas van de R K. Landbouwschool te Boxtel. De belang stelling was zeer groot. Behalve ver schilde leden van het Bestuur en de Commissie van Toezicht waren aanwezig de Heeren Dr. van de Zande, Inspec teur van het Landbouwonderwijs, Kipp en Mr. van Rijckevorsel. leden van Ge- dupeteerde Staten, met meerdere ouders van leerlingen en belangstellenden. W A a L WIJ K. 21643 Uden P. Hendriks, Hemen A van Alphen.Tongelre P. Laarhoven, Boxtel P. Calon. HoofdplaatJ. de Laat Diessen, H. Ardst, Beugen, H. Welsch, Den Bosch Van de 24 leerlingen, waarmede de lste Klas begon, werden er 18 bevorderd tot de tweede klasse, n 1. J. v. d. Oever, RavesteinA. de Wilt, HerptJ. Frederix, Afferden M. Sleutjes Den Dungen H. Couvee, Nijmegen J. Bonekamp, ScharsterbrugM. van den Berg, Volkel; J. Kroft, Ter Aar; J.Hettinga, Bolsward ;M. van Monsvoort Tilburg; P. Selien, Haps; K. Swinkels St. Oederode P. Wiegman, Amsterdam J. Spierts Terwinselen (L) C. Poelmans. Demen; den Oude. Vucht; J. Galama, Friens, H. Lambrechts de Cortenbach, Papenhoven (L). Heusden, 6 April 1922. Naar wij vernemen hebben zich reeds 22 personen aangemeld als lid van de reddingsbrigade voor drenkelingen. Ook hoopt men op een aantal donateurs. Voor de militie werden van de 25 jongelui er 21 goedgekeurd vier physiek ongeschikt bevonden. Na het mondeling eindexamen hield de Heer Mr P. H. Loeff voorzitter van het Bestuur een toespraak tot de ge slaagden, waarin hij hen aanspoorde zich in het latere leven steeds te ge- dragen als volbloed Katholieke mannen die op zedelijk, maatschappelijk en technisch gebied een voorbeeld zouden zijn voor hun omgeving. Ook de Heer Inspecteur van het Landbouwonderwijs, Mr. van Rijckevorsel Pastoor Eras Rector en Directeur namen het woord, terwijl de leerling Rutten in goed ge kozen woorden een hartelijk dankwoord sprak. De uitslag van het eindexamen, was dat aan de volgende leerlingen het diploma werd uitgereikt: Th. Rutten, Uden, A. J Buijs, Herpt, A. Hettinga, DongjumA. v. Kessel, DintherA. Ydema, Groenterp M. Bardoel, Sam- beekschen Hoek G. Rovers, Tongelre H. Galema, Groenterp; M. Schraven, MillH Postma, Santfirden G. Kloos terman, WijchenE. Ympa Santfirden A. Verheijen BeugenA. Geurts. Maas hees; A. van Schaijk, Berchen Th. Gijsberst. Overasselt; A. v. Eeckeren, Helmond; Helmond; H. van de Rijdt INDIEN GEZOND BLIJF üEZOND. Maak geen gewoonte van het ge bruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zijt, hebt gij waarschijnlijk medi cijnen noodig. Maar zoodra gij weder gezond zijt, dient gij met het gebruik op te houden. Zorgzame gewoonten, lichaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting en geregelde, verkwik kende slaap dienen u gezond te houden. Wees blij, als gij vrij zijt van ver schijnselen van nierzwakte. Als gij er aan twijfelt, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit geneesmid del schept geen gewoonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij des morgens met een doffe, kloppende pijn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen Is de urine bewolkt, zan derig of brandend? Geschiedt de loo zing te veel of te weinig? Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch. vooral bij vochtig weder? Zijt gij moedeloos, aliijd vermoeid, zonder lust en wils kracht Wordt gij duizelig na een poos gestaan te hebben Hebt gij last van rheumatiek, spit of ischias? Als gij „ja" moet antwoorden op een een van deze vragen, is het bepaald noodig om een speciaal niergeneesmid del te nemen en kunt gij niet beter doen dan onmiddelijk te beginnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Te Waalwijk verkrijgbaar bij Wed. Orie-Dumoulin, Markt, f 1.75 per doos. 9 37 Kaatsheuvel, 7 April 1922. Daar de beschouwingen der vorige twee belastingbetalers ook onder „nieuws" zijn geplaatst, zullen we 't onderstaande ook onder deze rubriek plaatsen, hoe wel ze onder „Ingezonden Stukken" eigenlijk thuisbehooren en nu o.l. wel voldoende de zaak belicht hebben In antwoord aan een ander belas tingbetaler onder „Heel wat bescheide ner" in 't nummer van Woensdag j 1. zij opgemerkt, dat de vergelijking niet meer dan mank gaat, doch treffend juist is. Het ging toch niet tusschen eene vergelijking van Dongen en Kaatsheu vel, doch de vraag werd gesteld of het gesprokene volgens „de Maasbode" door den President en Officier van Justitie van de Rechtbank te Breda ook toe passelijk was op Kaatsheuvel. Welnu die vraag moet volkomen bevestigend beantwoord worden Als O-W'ers is er ook met onze centen omgesprongen. Ook onze gemeente heeft een inspec teur, een hoofdagent en vijf manschap pen gestoken in dure uniformen inplaats van de vroegere gewone costuums. Wat hebben we aan al die naaperij van groote gemeenten, terwijl daar boven dien aan den titel van inspecteur heel andere eischen worden gesteld. Terecht merkte de President der Recht bank nog op, dat vroeger voor die ge meenten een chef-veldwachter met drie man voldoende was. Ook voor onze ge- meente was dit aantal politiemannen genoeg, temeer daar we hier nog ma rechaussees hebben die heel wat politie zaken opknappen. Vroeger hebben we het altijd gedaan met drie veldwachters en sindsdien is toch over onze gemeente geen zwerm van misdadigers neerge- streken en evenmin is onze gemeente in die mate vergroot.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9