renuw. *chtikheid FAECO'i ZENUWTABLETTEN. ürnlinaen nor Lakens, De Snijderij maie Mooeoiaorn HONIG'S MAÏZENA1 Zenuw- r&bierren. Firma G. VERKADE Nieuws uit Eeusden. Gemengd Mieuws. Overspanning, Kantongerecht. Firma G. VERKADE 88 cent. Ml/N HARDT* NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ZUIVER WOL BLAUW CHEVIOT C. v. Sijp elen burg De openingswedstrijden op de wielerbaan de Raaijberg welke dit jaar door den bekenden sportvriend de heer Jac. Smout worden geleid, beloven schitterend te worden, Niet minder dan 40 r.enners, zoowel Hollanders als Bel* gen, zullen uitkomen, waarbij wedstrijden achter groote motoren tusscben Hoeks, jules Wouters en Em, van den Bosch, de. belde laatste Belgen, schitterende strijd zullen te zien geven. De Neder- landsche kampioen Mazalrac zal eene sprintmatch tegen het snelste tandem egulpe rijden, terwijl Jo van Bowsel een sprintmatch tegen den Belg Mlclels zal rijden. Alles bij elkaar belooft, het een schitterende dag te zuilen worden op Tweede Paaschdag. Oisteren is het comité geinstal leerd tot voorbereiding der Nederland sche tentoonstelling te houden te Ko penhagen. In het uitgebreide comité vinden we slechts één naam uit Brabant, de heer van lersel, directeur der Kwatta- fabrieken Breda. Te Amsterdam is gevankelijk bin nengebracht en, na voor den officier van justitie te zijn geleid, naar het huis van bewaring overgebracht, een bewoner van Uithoorn, zekere W. v. W. Deze man heeft gedurende vijftien maanden, na daartoe onrechmatig een aanvrage te hebben ingediend, op naam van een ander ouderdomsrente ontvangen. Toen dit ondekt werd, bleken nog tal van andere strafbare feiten. Het bedrog kwam aldus uit. Bij de Rijksverzekeringsbank kwam dezer dagen een aanvrage om ouder domsrente in van zekeren J. L., te Veenhuizen verblijf houdende. Het bleek de Bank, dat geboorteplaats en datum, alsmede de voor- en achternaam van dezen aanvrager, precies eender luidden als die van den rentetrekker J. L., te Uithoorn, van wien anderhalf jaar gele den ..een aanvrage om ouderdomsrente was ingekomen* Er was;.geen enkele afvyijking §n daar dit het Bankbestuur wat vreemd voorkwam; werd - de Rijks- petitie, verzochts onderzoek in te steJjen. Ntfc kwam aan heb i.ichtj datderenter trekker J. L., te Uithoorn, in werkelijk heid W. v. W. heet, te Waalwijk ge boren en pas 56 jaar is. Deze v. W., laeft reeds 20 jaar met de vrouw van J. L., sinds deze naar Veenhuizen ging en heeft bij haar drie kinderen, die in den burgerlijken stand op naam van J. L. staan ingeschreven, daar v. W. al dien tijd reeds den naam J. H. had aangenomen. In den loop der jaren heeft v. W. ook eenige malen huwelijksakten, telkens met den naam J. L. onderteekend, zoodat hij ook hiervoor strafrechtelijk zal wor den vervolgd. Toen deze feiten, die zonderling genoeg nooit ontdekt zijn, vaststonden, volgde v. W.'s arrestatie. („Volk.") DRUNEN. A. s. Maandag 17 April zal de tooneelver. van het jongenpatro naat alhier opvoeren het drama «Pastor Bonus" van Henri 't Sas en hetblljspel jochem Stumpel als koning Herodes, voor de mannen en Dinsdag 18 April a.s. voor de vrouwen. A.s. Maandag zullen alhier serie- wedstrijdeu gehouden worden uitge schreven door de V. V. D. F. C. alhier. Het biljartconcours dat gehouden wordt in het cafe van den heer J. v Kessel alhier zal uitgespeeld worden op Maandag 24 April a.s. Acht prachtige prijzen zijn er te behalen. Vanaf 1 januari j.l. tot heden zijn reeds 35 personen in deze gemeente overleden tegen 7 in den zelfden tijd van het vorig jaar. SPRANG. As. Zondag des voorm. 9.30 uur en des nam. 6 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Basoski, Emer. Pred. van de Geref. Kerk van-Moerdijk. A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Anker van 's Gravemoer, terwijl op Maandag 2e Paaschdag des voorm. 9.30 uur aldaar optreedt Ds. v.d. Graaff van Raamsdonk. Op Vrijdag 21 April a.s. des avonds half acht zal bij den heer J. Klis alhier door het Dag. Bestuur van den Binnen- polder de verpachting plaats hebben vaq het grasgewas op de wegen. -T Gisteravond speelde onze voet balvereen. S.V.V- op het terrein alhier eene ^vriendschappelijke wedstrijd tegen eenb-faj>rieksetfta} .„ven.^T-imtur": uit. Waalwijk., Uitslag 3—1 .voor S.V.V. Maandag zal S.V.V. eene Compt. match spelen tegen Vitesse uit Vucht op het terrein van S.V.V. Naar wij vernemen geeft onze voetbalvereen. S.V.V. binnen enkele weken eene bekerwedstrijd. Een 8-tal vereenigingen hebben zich reeds als mededingers opgegeven. RAAMSDONKSVEER. Sinds eenige dagen zien wij de ooievaars weder in de gemeentezij hebben hun oude nest op de schuur van den landbouwer Van Dongen weder betrokken. Wegens vacaturedienst treedt de ZeerEerw. heer Ds. v. d. Graaff tweeden onrast, geja&adheid, slapeloosneidTexamen- vrees, prikkelbaarheid en overspanning worden spoedig overwonnen dooripebralk van Paaschdag niet voor zijn gemeente op terwijl eersten Paaschdag des morgens op 't Dorp en des namiddags op 't Veer dienst zal gehouden worden. Onze voormalige Veerenaar, de heer G. Kommers. thans onderwijzer te Vlaardingen, werd benoemd tot hoofd eener U. L. O. school te Aalsmeer. De R.K. Tooneelvereeniging „Kuns na Arbeid" zal Maandag en Dinsdag opvoeren het blijspelHet sprekend portret van Oom Tom en het klucht spel: Het helsche moordtuig. Eenige jonge meisjes zullen de volgende week alhier ten verkoop aan bieden de Emmabloem. Het is te hopen dat 'de opbrengst prachtig zal zijn. Eenige Weensche kinderen, waar van sommigen 8, anderen 14 maanden hier waren, vertrekken 26 dezer weder naar hun heimat. Wat gevreesd werd is bewaarheid de arbeider S., die een stukje staal in een zijner oogen kreeg op de werf, heeft dat oog moeten missen. Bij den heer C. H. worden ge durende de laatste weken voortdurend konijnen weggehaald. Zoowel bij landbouwer v. d. M. als bij landbouwer K. stierf dezer dagen een kalfkoe. Voorzeker een schadepost. Verslag van de vergadering van het Groene Kruis op 11 April in de St. Henricuszaal; Ongeveer 150 leden en belangstellenden waren ter vergadering gekomen om mej. v. Hulst uit Harlingen te hooren spreken over het onderwerp Het Groene Kruis en de volksgezondheid. Na ingeleid te zijn door den voor zitter, mr. De Roon, verkreeg de ge- achte spreekster het woord. Al dadelijk bleek dat zij de aandacht der vergadering zou hebben, én door haar optreden èn door haar wijze van voordracht werd men onwillekeurig gedrongen en ge dwongen naar haar te hooren. Het Groene Kruis, aldus mej. v. Hulst, is een vereeniging voor de volksgezond heid, veel uitgebreider dan ziekenver pleging. Voordat het Groene Kruis op gericht werd, bestond reeds het Witte Kruis. De arbeid dient niet alleen om ziekten te genezen, maar in de aller eerste plaats om ziekten te voorkomen door zorgen voor de gezondheid. Voor heen was ziekenverpleging een werk van barmhartigheid, thans wordt het maatschappelijk belang er van ingezien. De Ver. Het Ned. Groene Kruis is de grootste hygiënische vereeniging van Nederland, het streven is de menschen zoo hygiënisch mogelijk te doen leven. Dit kan bereikt worden door hyg. onder wijs, hyg. opvoeding, te bevorderen de strikte reinheid. De Regeering helpt mede, door Gezondheidswetten, Sociaal- Hyg. wetten, Gezondheidsraad enz., b.v. het aanstellen van Inspecteurs voor de Volksgezondheid. Evenwel tegen een tegenwerkend volk kan noch Regeering, noch Inspecteur iets doen. Eerst na hygiënische opvoeding kan een Inspec teur veel uitvoeren-. Regeering, Inspec teurs en Groene Kruis moeten dan ook hand aan hand gaan. In 1921 zei de Minister van Arbeid, dat het Nederl. volk veel meer van de Regeering ver wacht voor de hygiëne, maar 't volk moet medewerken, anders treffen alle maatregelen toch geen doel. De Ned. Ver. „Het Groene Kruis" telt bijna een half millioen leden, veel meer alzoo dan 't Nederl. leger. Laten wij onzen blik eens rondgaan, dan zien we overal hygiënische fouten. Zij noemde o.m. de melk, na die ge kookt te hebben, niet afkoelen, doch auw houden, fopspenen, het dweilen van houten vloeren, waarbij vaak veel e veel water gebruikt wordt, het on hygiënisch bezorgen van brood door den bakker, die voor zijn wagen of kar een paard of honden heeft gespannen, iet spelen van kinderen vooral met hondendeze laatsten zijn ook vaak uberculoos en bij menig kind openbaart zich later een leverziekte, die het aan den hond heeft te wijten. 1 Red.) De verschillende afdeelingen van het jroene Kruis, ongeveer 850 in getal, beschikken over pl.m. 900 magazijnen voor verplegingsartikelen, hebben 320 wijkverpleegsters, voor het meerendeel ook huisbezoeksters voor Tuberculose bestrijding. Het werk moet ook zijn het opleiden van jonge bakers. Is het niet verschrikkelijk, zij, die voor weinig meer geschikt geacht vanwege den ouderdom, zien zich belast met de eerste zorg voor het kind. De afdeeling Friesland heeft reeds meer dan 40 jonge bakers op geleid en dat moet het heele land door •zoo gaanbij voorkomende gevallen moet in de huishouding hulp verleend kunnen worden, een noodzakelijk gevolg hiervan zijn de cursussen in de huishoud- hygiëne. Eenige duizenden ligtenten en lig- hallen zijn door de verschillende af deelingen in gebruik. Wat een groot getal brochures en boeken zijn reeds ter voorlichting van de menschen ver spreid. Nog veel meer werd door spr. genoemd, als zijnde het werk van het uroene Kruis. Het kan niet anders of het moet voor de bezoekers der vergadering een nuttige, aangename, maar bovenal een leerzame avond genoemd worden. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 15 April 1922, des nam. om 6 uur. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslagen: a. van den toestand der gemeente; b. van hetgeen met betrekking tot verbetering der volks huisvesting is verricht. 3. Voorstel van Burg. en Weth., om met intrekking van het Raadsbesluit, No. 207, het renteloos voorschot aan de Zuider-Stoomtramweg-Maatschappij te bepalen op f2500. 4. Ontwerp-besluiten inzake verhuring van gras- en houtgewas van diverse perceelen. 5 Ontwerp-verordeningen en instruc ties ter uitvoering van de Vleesch- keuringswet, Staatsblad 1919, No. 524. 6. Voorstel van Burg. en Weth., tot nwillinging van het verzoek van Mevr. wed. A. W. J. van lersel, om vergunning tot het dempen van een gedeelte sloot aan de Achterstraat. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van den ondergrond van het jrandspuithuis op het Veer aan G. A. Simonis en J. J. Simonis. 8. Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1921 en 1922. 9. Bezwaarschriften tegen aanslagen n den hoofdelijken omslag. De keuring van merriën type rekpaard zal voor deze gemeente gehouden ïworden te Zevenbergen op dinsdag 23 Mei, des voormiddags 9 uur. De RiK. Tooneelvereeniging „St. Javo" alhier, geeft een groote uitvoering op Maandag 17 en Dinsdag 18 April, de Zusterschool. Het programma bevat o.m. „De giftmenger of het offer eens vaders", dramatische schets in zes jedrijven. en „Johan als Rentenier", kluchtspel in twee bedrijven. DUSSEN. Ds. P. Steins Callenfels leeft het beroep naar Nieuwpoort bij Gorinchem aangenomen en zal waar schijnlijk tegen 1 Mei deze gemeente verlaten. Tweeden Paaschdag 17 April zal in het R. K. Verenigingslokaal eene uitvoering gegeven worden door de R.K. ~ooneelvereeniging, met medewerking van de Fanfare „Wilhelmina", directeur de heer Pols alhieraanvang 5 uur. De uitvoering die onder bescherming staat van den Z.Eerw. heer pastoor, be- ooft zeer veel. De landbouwer v. d. P. S. kwam hedenmorgen tot de onaangename ont dekking dat een van z'n beste werk paarden een z.g. beslag had gekregen, zoodat hij verplicht was het dier op te ruimen. Van de 26 jongelieden die zich te leusden aan de keuring onderwierpen, s slechts één voorwaardelijk afgekeurd. Door de groote concurrentie in en verkoop van zoete melk, is de prijs van 16 tot 10 cent gedaald. De verschillende vakken die voorde nieuwe watervoorziening gemaakt wor- en, zijn van flinke breedte en diepte, ir een woord ze zien er keurig uit. ammer dat er nu al z.g. sparren inge gooid worden en op andere manier worden verontreinigd. De autoriteiten mogen hierop wel goed toezien. toe, dat het hem aldaar welga, te meer, waar hij zich hier door voorkomendheid onderscheidde. De Heer G. Reas, gewoon prima kwaliteit te slachten, had o.m. deze week een Paaschbeest van tegen de 1000 pond, schoon gewicht. Na 35-jarige ambtsvervulling als waarn. kantonrechter heeft de Weled. Gestr. Heer G. van Everdingen op ver zoek eervol ontslag bekomen tegen 15 April. W A ALWIJ.K. 21647 Speciaal Aanbieding 98 cent. Heusden, 14 April 1922. Het Diaconessenhuis werd verblijd met een gift van H.M. de Koningin- Moeder ten bedrage van f 100. Tot bestuur der Reddingsbrigade zijn gekozen: J. v. Laarhoven,Jr. voorz. B. van Ommeren, seer., A. Bax, pen- ningm. en B. van Kuijk en B. Huijmers, commissaris, terwijl bepaald is, dat men <an worden gewoon lid tegen een jaar contributie van f 1.donateurs voor 1.50 Deze week volgde de Heer Bo tert zijn benoeming tot Rijksontvanger Dir. bel.) naar Berlicum, nadat hij hier eruimen tijd het kantoor had waarge nomen. Van harte wenschen we hem Kaatsheuvel, 15 April 1922. Naar ons thans als zeker wordt medegedeeld zal de heer Aerts. directeur van het postkantoor alhier met 1 Mei a.s. ontslag uit den dienst vragen. Maandagavond sprak in de R.K. Gildenbond de ZeerEerw. heer v. Kessels voor de afdeeling Kaatsheuvel van de R.K. Boerenbond over de belangen van den Boerenstand. De rede van den Hoofdadviseur van den Boerenbond werd met daverend applaus begroet. Meerdere fabrieken werkten deze week over om op Paasch-Zaterdag een vrijen dag te kunnen geven. Marktberichten. Varkens 20 per stuk. ■f 26. Eieren 7—9 cent Heeft men iets te koop, wil men iets koopen, zoekt men Iets, heeft men iets /erloren Plaatst dan een advertentie in dit blad en men heeft beslist succes. Nog deze week werd een verloren voorwerp, direct na 't lezen van eene advertentie door den vinder aan den rechtmatigen eigenaar terugbezorgd. Een advertentie in dit blad heeft waarde, omdat het blad veel verspreid en gelezen wordt. Dinsdagnacht had een brutale Inbraak plaats in de R.K. Pastorie te Hintham. Tot nu toe onbekend gebleven dieven zijn door het uitsnijden van een ruit in de pastorie gekomen en hebben de deur aan de binnenzijde geopend. Zij zijn zoo brutaal geweest, om door te dringen ln de slaapkamer van den ZeerEerw. pastoor, waar zij uit diens toog de sleutels hebben genorsen. Daar mee hebben zij de b-andkast geopend. Voor een waarde van f 11000 aan effecten en f 1500 aan geld, waarvan f 400 aan de dienstbode behoorde, werd gestolen, evenals een zilveren rozenkrans, een gouden bril en een lorgnet. De daders ztyn daarop op twee rijwielen gesprongen, die In de pastorie stonden en hebben zich daarmede uit de voeten gemaakt. De diefstal moet hebben plaats gehad tusschen 12 middernacht en 's ochtends half vier. In de kamer, waarin de safe stond, bevonden zich in een doos ook twee kelken, die de dieven gelukkig niet hebben opgemerkt. Ook de sleutels van de kast en het tabernakel lagen onder hun bereik, maar zij hebben ze niet aangeraakt. Na den diefstal zijn de twee dieven weggereden met de fiets van den pastoor en met die van de dienstbode. Zij reden in de richting van Den Bosch weg, want omstreeks half vier zag een agent van politie uit Den Bosch nabij de brug aan den Watertoren twee mannen aankomen, waarvan de een op een hffrpafia&i 7flt Pi f!" andere een dame dieven nu terug in de richting van Hintham. De agent heeft de dieven nog een heele poos nageloopen, maar kon de bandieten niet inhalen. Gisterenmorgen vond men de fiets aan den weg liggen nabij den zgn. Boterweg. De politie van Rosmalen en 's Her togenbosch heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld. Afdrukken van voetstap pen en vingerafdrukken zijn genomen. slapenloosheid, examenvrees, onrust, ge jaagdheid worden verdreven door die In hooge maten kaimeerend werken. PER KOKER 60 CENT. 21618 Verk. bij Drog. »De Toko* Waalwijk en Gsz. Wagbmakbrs, Kaatsheuvel. WAALWIJK. 21645 Prachtig 10/4 breed Verschenen: In dc ware door 21799 AlouTs Stülz, leeraar aan de Rijksvak- voor Schoenmakers en |eerlooiers te Waalwfjk. jijgbaar bij den Boekhandel voor de Langstraat (Wed. A. Tielen, Waalwijk. Een goede huisvrouw is als een toovenaar. Zij weet met weinig middelen veel te be reiken door het gebruik van jZ\j geven Cl rost en tolmre. een verkwikkende slrxo-p. w I on doen gej&txgcmeid ophouden I per fcfrer 75 a bij drcaisten] ze.i9T. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk dü. 13 April 1922. A. B. te Besoijeu, overtr. arb. wet 5. of 3 d.Th. C. L. te Baardwijk overtr. als- voor 2 maal 5.of 2 maal 3d.; H. H. d. K. te Waalwijk, overtr. alsv. 5.of 3 d. W. d. D. te Veen, overtr. gem. verord. 3. of 2 d.R. R. de J.B. S. B. beiden te Waalwijk, overtr. alsv. ieder 3.of 2 d. W. V te Kaatsheuvel, jachtdelict 10.of 10 d.; C. P. v. I.; H. M. de K. beiden te Tilburg overtr. alsv. ieder 8.of 8 d.; II. v. d. A.O. P.J. P. allen te Loon op Zand overtr. alsvoor ieder 15.of 15 d. C. B. te Kaatsheuvel, overtr. mot. en rflw. regl. en opg. valschen naam resp. 5. of 3 dagen25 of 25 d.C. V.P. J. E. A. J. P. J. v. d. A,; A, P. M. L.A. A. D. A. C. v. II.; A. J. P. J. v. d. A.; L. S^; M, F,; H. J. d. N. allen te Kaatsheuvel; H. B. te DinteloordA. S.C. B. te Raamsdonk; P. V.; J. C. F. te Waspik; A. v. d. V, te Drunen; L. J. D. te Waalwijk; M. v. A. te Loon op Zand. allen overt, mot. en rtyw. regl. iede 5.— of 3 d.C. J. B. J. v. C. te Dongen; C .A. S. te Tilburg; P. H. O. te Oosterhout; 1». J. E. te Kaatsheuvel; J. W. v. d. V. te Loon op Zand, allen overtr. alsv. ieder 3.of 2 d.A, A. v. d. B. te Was pik, overtr alsv. 1.of 1 w tuchtsch.; II. L. W. te Kaatsheuvel, overtr. alsv. 3. of 1 w. tuchtsch.F. v. d. S. te Sprang, over treding alsvoor 1.of 1 d.; L. v. D. te Kaatsheuvel; G. V. te Waalwijk, openb. dronkenschap ieder 3 d. h.M. P. L. te Kaatsheuvel, overtr. alsv. 7 d. h.P. v. R. A d. N.N. P. te Kaatsheuvel, L. B. te Waalwijk, overtr. alsv. ieder 15.of 15 d.H. v. d. L. te VlijmeuW C. P. te Waal wijk; J. H. B. te Sprang; A'. M. v. Z. te UdenhoutH. A. J. v. D. te 's BoschP. D. B. v. R.J. D.H. C. D. allen te Kaatsheu vel, overtr. alsv. ieder 10.— of 10 d.; M. J. W. te Drunen overtr. prov. pol. egl. 3. of 2 d.H. v. E. te 's-GravenmoerK. v. L. te Wijkovetrr. alsvoor ieder 5.— of 3 d. B; B. te Waalwijk overtr. pol. verord. 0.50 of 1 d.J. A. v. O. te Waalwijk overtr. alsv. 1-of 1 w. tuchtschoolL. v. H. te Waal wijk overtr alsv. 3.— of 2d.; P. A. d. W. J. C. N.G. v. D. te Kaatsheuevl, overtr. alsv. ieder 2.of 2 <1.A. S. te Heu^len, strooperij 10.— of 10 d.H. A. B. te Was pik, straatschenderij, vrijJ. E. K. te Vlij men, overtr. IJkwet 3.of 2 d. ^OfiANNA COST»*

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10