JONGENSPAKJES f875 China latten f 1.48. C O R 5 ET T EM Grasliansn voor Lakens, MUM in dit Blad. Firma G. VERKADE Firma G. VERKADE Japanmoffen breed, 58 eenf. Voordeurmaften 68 et. Wieuws uil; Hensder?. KERKNIEUWS. Firma G. VE&KADF SPORT Firma ö7 VERKADE Firraa G VERKaDF 88 cent. Qemengd Nieuws. W A A L W IJ K. handen, zoodat èn deelnemers èn de Drunensche burgerij drie gezellige dagen te wachten staan. Nadere bijzonderheden worden ter eenigen tijd nog bekend gemaakt. HERPT. Alhier is overleden de heer A. J. v. Grevenbroek, voorzitter der Coöp. Stoomzuivelfabriek „St. Isidorus" alhier. Onder meerdere functies had de overledene nog zitting in het bestuur van het Waterschap De Polder van Herpt en het Herptsche Veld, in het bestuur van de afdeeling Herpt en Hedikhuizen van de N. C. B. als voorzitterin den Raad der gemente Herpt, waarvan ver scheidene jaren als wethouder enz. uit welke functie hij zich genoodzaakt ge voelde zich terug te trekken. SPRANG. J.l. Maandag kwam het 13-jarig zoontje van S. alhier met z'n fiets in de vaart te 's Gravenmoer te vallen. Gelukkig wist hij spoedig op 't droge te komen Aan zijn knie had hij echter eene groote, diepe wonde op- geloopen. Per rijtuig werd hij huiswaarts vervoerd, alwaar geneeskundige hulp van Dr. v. d.M. alhier werd ingeroepen, die de wonde heeft dichtgenaaid. De bekerwedstrijden, te geven door de voetbalver. S. V. V. alhier, zijn, naar we vernemen, vastgesteld op 7 en 14 Mei a.s. De prijzen zijn als volgt le prijs een prachtigen zilveren beker (hoogte circa 50 c M.)2e prijs een zilveren lauwerkrans en nog twee prijzen (medailles). CAPELLE. J.l. Zondag heeft Excelsior I door van Wilhelmina te Kaatsheuvel te winnen, het kampioenschap 2e klasse B. V. B. veroverd. Ondanks alle moeite om de puntjes te Kaatsheuvel te houden, is het Wilhelmina niet mogen gelukken. De Gebr. v. B. hebben buitengewoon veel gepresteerd in hun kwaliteit als invallers. A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt Ds. Kraaij te Gorinchem voor deze ge meente op te treden. WASPIK. Bij de dezer dagen alhier gehouden landverpachting werd van f 200 tot f 300 per H.A. besteed. Wegens vertrek naar Udenhout, heeft de heer Van der Steen ontslag genomen als lid van het bestuur van de Waspiksche Burgerwacht Ingevolge de statuten moet binnen 6 wfkpn ppn nieuw bestuurslid worden gekozen. De oefeningen van de leden der Burgerwacht zullen hier weder aan vangen op den eersten Zaterdag in de maand Mei en worden gehouden om de veertien dagen tot en met October. Zij zullen bestaan uit exercitie- en schietoefeningen. Aan beide soorten worden geldprijzen verbonden tot een gezamenlijk bedrag van f200. Door B. en W. dezer gemeente is aan J. Stokman, vergunning verleend tot het bouwen van een schuur. In den nacht van Maandag op Dinsdag is door opschuiving van een raam toegang verschaft in de woning, bewoond door het Hoofd der R K. Jongensschool. Daar de bewoners op reis waren hebben de dieven ongestoord hun slag kunnen slaan. Een hoeveelheid goud en zilver wordt vermist De politie stelt een ijverig onderzoek in. Van de dader(s) is tot op heden nog geen spoor ontdekt. RAAMSDONKSVEER. Tot Voorzitter van de Chr. Hisi. Kiesvereeniging alhier werd dezer dagen door de Bestuurs leden gekozen dhr. A. Bedert en tot 2e Penningmeester dhr. D Lankhuijzen Lz. Marktbericht Hotel de Reijer. Tarwe f 13,50 i f 13,75Haver f 13.75; Rogge f 12,50; Tarwestroo f 14. Hooi f42. Allerwegen ziet men nu het hoorn vee in de weiden, hoewel de hoeveel heid gras nog niet zoo groot is. De Gebroeders G. A. en J. J. Simonis kochten van de gemeente een stukje grond, groot 38 M2 tegen den prijs van 25 gld. per M2. Dit is zeer zeker een geweldig hooge prijs. Doordat de ZeerEerw. Heer Ds. D. J. v. d. Graaf vacaturebeurt heeft te vervullen zal het Zondag des morgens op 't Veer leesdienst zijn en des mid dags hoopt Z.Eerw. op 't Dorp voor de gemeente op te treden. W A A L W IJ K. 21643 Heusden, 14 April 1922 A.s. Zaterdag zal door enkele jonge dames een z. g. Emmabloempje te koop worden aangeboden ter bestrij ding der tuberculose. De baten zijn voor de afdeeling van het Groene Kruis. De Heer A. J Leenhouts is be noemd tot notabele bij de Ned. Herv. Gemeente. Ter aanvulling dient, dat het eer vol ontslag als waarnemend Kanton rechter aan den Heer G van Everdin- gen werd gegeven wegens volbrachten 70 jarigen leeftijd. Door het bestuur der Reddings brigade zijn benoemd tot eere-leden de Edelachtbare Heer Burgemeester van Eggelen, Dr. Auër, arts en Mr. C W. van Ommeren, Kantonrechter. De kermis valt dit jaar niet. zoo als werd verwacht in de le week van Mei, doch wordt gehouden 11 12—13 en 14 Mei. De prijs der volle melk werd deze week verlaagd en gebracht op 13 cent per L. Juliana I speelde hier Maandag tegen Juliana uit Baardwijk en won met 21. Bovendien wist Juliana II in den seriewedstrijd te Drunen den 2e prijs te behalen. Tot plaatsvervangend lid derHuur- commissie is benoemd de Heer A. J. Dankers. Donderdag 20 Aprilss, hoopt de zeereerw. pater Telesphorus Faase S. S. C. C, in het klooster der eerw, pa ters van de H. H. Harten te Nieuwe Ypelaar, Ginneken, den dag te herden ken, waarop hij voor vijf en twintig jaren de H.H. Geloften aflegde. De eerw. jubilaris heeft een jaar door gebracht in de missie der Hawai-eilanden, is meerdere jaren professor geweest te Grave en tijdens den oorlog te Kaats heuvel. Te Rome en Leuven bekwaamde hij zich als schilder en teekenaar, als hoedanig hij een goeden naam heeft. De Vriend der H. Harten bevat geregeld fraaie teekeningen van zijne hand. WAALWIJK. 21648 Speciaal Aanbieding Voor een buitengewoon talrijk publiek hadden Maandag de aange kondigde wedstrijden plaats; ofschoon het weer niet bijster meewerkte, bleef de belangstelling tot het einde bewaard. De uitslagen zijn Nieuwelingen: 1200 M. le serie: 1. van Griensven. 2. Backx. 3 Borsten. 2e serie: 1. H. Janssens. 2. J. v. d. Schoot. 3. G. Goossens FinaleJanssens (Tilb.) 2. van der Schoot (id.) 3. Backx (id.) Met motorgangmaking. Nummer I 10 K.M Lejour (gang maker Ceurremans). 2. Humann (gang maker Kaser). 3. Schlebaum (gangmaker Herculeijns) 4. Rosellen (gangmaker Hesslich). Tijd 9 8 min. Nummer 11. 25 K.M.1. Rosellen. 2. Schlebaum. 3. Humann, Lejour niet ge plaatst wegens motordefect. Nummer 111 over 40 K.M.1. Rosellen. 2. Schlebaum. 3. Humann. De klassificatie is dus: 1. Rosellen met 6 punten; 2 Schle baum met 7 p 3 Humann met 8 P- Koppelwedstrijden in 4 klassementen voor Amateurs. No. 1. H. v. Dungen en G. Hulst; 2. Coquit en H. Wilde; 3. v. Dissel- dorp en van Meerendonk4 B. en W. de Vos. Door de 3—2 overwinning op A.D.O. is het Sparta, het Rotterdamsche Sparta, de club van Bok de Korver en van Interviewer gelukt, de eereplaats in de „margarine" afdeeling te behalen en beslag te leggen op den kampioens titel. Met 30 punten uit 20 wedstrijden staat het thans bovenaan. Wel moeten er nog twee (uit-)wedstrijden worden gespeeld, maar die zijn nu van geen invloed meer. Hulde aan de kranige Rotterdammers, die hun verblijf in de overgangsklas tot één jaar wisten te beperken. Holland—Denemarken 2-0. Onder belangstelling van een geheel gevuld stadion had Zondag de groote voetbalwedstrijd Holland Denemarken plaats De onzen hebben zich schitterend gehouden om een elftal met 2—0 te verslaan, waartegen de Belgen met 0-0 gelijk speelden. Als scheidsrechter Hugo Meisl het waarschuwingssein geeft stellen de vol gende elftallen zich op. DENEMARKEN Frigast Larssen Loursen Blicher Grothan Berth, Paul Jensen. Dannin loergensen, Paul Nielsen, Rohde, Otto Larsen. De Kessler, Groen, Bulder. Rodermond, H. J Kessler. Hulsman. Van Linge, Hordijk, Denis, Pelser, v. Tilburg. NEDERLAND Direct ontwikkelt zich een spel in 't voordeel van Nederland-en slechts ten koste van „uit"trappen kan|gered wor den. Van Linge zet den ingeworpen bal direct voor doel, waar het leer echter juist naast vliegt; Volgt direct daarna een mooi opbrengen van Rodermond en Boelie met corner tot resultaat. Hier uit ontstaat een nieuwen, die even eens zonder succes blijft. De Deensche ach terhoede moet zich geducht inspannen. De telkens terugkeerende Hollanders laten haar geen moment met rust. Als pas 5 minuten is gespeeld een opbren gen van Dé Bulder en Rodermond. Mooi wordt de verdediging gepasseerd en met een onhoudbaar schot maakt Roder mond het eerste doelpunt. Het gejubel der duizenden is niet te beschrijven en nog klinken de vreugde kreten, als alweer is afgetrapt. De Denen brengen thans van Tilburg een bezoek, waar ze echter naast schie ten. terwijl een minuut later van Tilburg soliede afwijst. Dan is 't weer de beurt der onzen. Jaap brengt op en geeft mooi aan Boelie, die echter buiten spel staat. Een Deensche aanval loopt achter, terwijl aan de overzijde de doelman een schot van Hordijk moet vgrwerken Niel sen knijpt er eens tusschen uit, maar vindt ten slotte Denis tegenover zich die keurig 't gevaar keert Boelie gaat er meermalen tusschen uit, maar vond Blicher ten slotte tegenover zich, terwijl eens een voorzet achter 't net belandt. Holland combineert uitstekend, terwijl de middenlinie schitterend werk verricht en steeds onze voorhoede aan 't werk zet. Holland is dan ook 't meest in den aanval en al is 't spel der Denen op zichzelf beter dan 't onze toch is de Hollandsche combinatie sterker. Weer brengen de gasten goed op, maar ze voeren 't samenspel te ver door, zoodat Pelser keurig kan ingrijpen. Ook aan onze zijde wordt eens een kans ont nomen, als 't schieten wordt vergeten. Van Linge en Hordijk zien we dan beiden een keurigen aanval der Denen even mooi breken en 't gaat weer op 't Deensche doel af. maar Dé mist den door Groen mooi aangegeven bal. Even later wordt door Bulder na mooi op brengen met Dé en Rodermond gedoel punt. Hij stond echter buitenspel, zoo dat dit punt niet wordt toegekend. Rodermond probeert het even later nog eens met een hard schot, dat de Deen nog maar juist kan keeren Bulder schiet direct daarna in't zijnet. Hulsman keert dan een snellen aanval van den rechtervleugel, waarop de spil der gasten naastschiet. Groen krijgt den bal te pakken en passeert keurig en snel enkele tegenstanders, maar z'n schot vliegt juist naast. Ook 't Hol landsche doel komt in gevaar, maar Denis brengt keurig redding. De Denen zetten thans fanatiek op. Hulsman laat eens ten volle z'n „kunnen" zien. Rust komt direct daarna. Zoowel bij het gaan naar het theelokaal als bij den terugkeer worden de onzen luide toe gejuicht en de duizenden overwegende kansen in de pauze, terwijl Goulmy's harmonie zich weer laat hooren. Na de thee trapt Nielsen af maar van Linge vangt op en geeft aan Groen, die schitterend door de Deensche verdedi- ging slingert, dan overgeeft aan Dé, die tenslotte voorgeeft aan Groen, wien het gelukte binnen een kwart seconde Hollandsch tweede doelpunt te depo- neeren. Alles staat verstomd. Ook de Denen, maar dan plotseling, breekt de j ich- kreet los en weer rolt de balterwijl 't gejubel voortduurt. De Denen zitten dan fanatiek op en domineeren geducht, zoodat de Hollandsche achterhoede krachtig moet aanpakken. Maar de onzen handhaven zich ten slotte en Boelie gaat op bezoek aan de overzijde, z'n voorgift is echter iets te hard. Di rect werkt Nielsen zich aan de over zijde door onze achterhoede heen, maar dank zij Denis gaat z'n schot naast. Even later schiet de Deen over. Een voorzet van Boelie brengt corner. Deze wordt echter weggewerkt. Beurtelingsche aanvallen volgen, maar de verdedigingen bezwijken niet. Eens moet v. Tilburg ingrijpen, wat hij correct doet. Ook Groen bezorgt nu goed spel met een nij4rg schot den Deenschen doelman wat werk, maart deze faalt niet. Ook Rodermond kon hem even later niet passeeren. Een keihard schot houdt van Tilburg dan keurig, terwijl een aanval op z'n overbuur door Rodermondt wordt naast gekogeld. Pelser is dan iets te kalm, maar gelukkig gaat de bal achter. Eens denken we Holland weer te zien doel punten, als Boelie er tusschen uitgaat en keurig voorgeeft, maar zoowel Rodermond als Bulder missen, terwijl ten slotte Groen juist overschiet. Talrijk zijn thans de Hollandsche aanvallen, maar speciaal Blicher schittert door z'n kalm ingrijpen waardoor elke kans ontgaat Toch krijgt Groen weer een kans, maar 't schot gaat juist naast. Dé forceert een corner, die door buitenspel moet afgewerkt worden, Dan krijgt Rodermond een prachtkans maaralleen voor keeper staande gaat z'n hard schot naast. De laatste minuten zijn voor de Denen, die zich met alle kracht in spannen om de eer te redden. Vooral Nielsen spant zich geducht in, soms wel eens te maar Van Linge helpt keurig mee verdedigen in deze periode en er is geen doorkomen aan. Welke pogingen beide partijen ook doen het net wordt niet gevonden, zoodat het Hollandsche elftal met 2—0 de over winning behaalde. Een geweldige ovatie krijgen de spelers bij hun gang naar de kleed kamers en dan stroomt het Stadion leeg Vreugdige gezichten alom en een heel andere stemming dan na afloop te Antwerpen. Mogen het in Mei weer juichen worden, dan is alles goed ge maakt. WA AL Wij K. 2i6*2 Hpecivil Aanbieding f 1.75. 2 4", 2 90, 3 90 Kippenhouders. We hebben woord gehouden en 't zaakje rustig vier en twintig uren laten zitten. Nu wordt het zachtjes aan tijd toebereidselen te maken om 't wollig goedje te gaan verzorgen. Een kuiken- renneije hebben we natuurlijk al in gereedheid gebracht tijdens t broed- proces. Zoo 't doelmatig is ingericht bestaat het uit een afgesloten, overdekt nachtverblijf, een overdekt - bij voor keur, met glas dagverblijf en een uitloopje waar meer de vrije lucht kan toetreden. Niet alle kuikenrennetjes zijn zoo. we weten het. 't Kan ook wel wat minder, doch 't geschetste kunnen we een modelhokje noemen. Nu gaan we voeren. Een noodzakelijk gebod echter vooraf Voer vooral nooit te veel De sterfte aan kuikens tenge volge van vervoeding is veel grooter dan van alle andere oorzaken samen. Dus matig en nogmaals matig. Wel voeren we dikwijls. De eerste acht da gen gerust zes of zeven maal per dag We hebben van het schouwen op de 6e of 7e dag wellicht wel één of twee eieren overgehouden, die niet bevrucht waren. We kooken zoo'n ei hard. Ne men er het vierde gedeelte van en kne den het fijn met een paar keuken beschuiten of hard gedroogd witte brood en zetten het in een bakje of schotelije de kleintjes voor. Moeder de kloek zorgt er wel voor dat het aan de man komt. Zachtkens roepend lokt ze 't kleine goedje onder 't warme pluimdek uit en presenteert ze 't eerste ontbijt. Dra hebben 't de snuitertjes gesnapt en ieder peuzelt om 't hardst om z'n hongerig maagje gevuld te krijgen Naast 't bakje met voer zetten we 'n ondiep schoteltje met een weinig ver dunde zoetemelk. Ook hiervan wordt terstond gebruik gemaakt. Na 10 of 15 minuten gaan we eens zien, of er nog iets resteert. Is dit 't geval, dan nemen we 't direct weg. Doen we dit niet, dan wordt het bevuild, 't verzuurt en... de gulzigaards nemen er te veel van. Tegen het bevuilen en betrippelen van 't voer kunnen we een goed middeltje aanwenden. We leggen over 't schoteltje 'n stukje niet te fijne gaas waar royaal 'n kuikenkopje door kan, echter geen geheel kuikentje, en 't euvel is verholpen. Ook 't drinkschoteltje beschermen we op een zelfde manier. We kunnen dit ook nog doen, door er een grooten ronden steen of een omgekeerde bloem pot in te zetten, zoodat er maar een smal randje over blijft. Om de ander half of twee uren dienen we de eerste dagen onze kleintjes iets dergelijks op. Ter afwisseling geven we eens wal boekweitgrutjes, wit vogeltjeszaad, en kleine rijstook gebroken tarwe is een goed en gemakkelijk verteerbaar voed sel. Hebben we ons kuikenrennetje voorzien van kaf, turfstrooisel of fijn gekapt stroo zoo kunnen we de zaad jes onder krabben en 't is een lust om te zien hoe 't kleine volkje daarin scharrelt en zoekt om iets te vinden Voor de eerste acht dagen kennen we thans 't menu, waar bovenaan staat „Matig" en dat als dessert geeft „dik^ wijls maar weinig". Hoe meer afwisse W A A L W ij K. 21645 Prachtig 1 U/4 b eed Hng hoe beter en steeds versche of ge kookte in geen geval verzuurde melk of zuiver drinkwater. Over groenvoer voor kuikens en ver dere gerechten de volgende week. T. Een inbreker is te weten gekomen, dat de caféhouder P., van den Goud- schenrijweg te Rotterdam zijn opge spaarde geld bewaarde in een houten kistje, dat hij in zijn slaapkamer onder zijn bed had staan. Die inbreker, tot nog toe onbekend gebleven, is door een aangrenzend huis van de straat naar den zolder geloopen en vervolgens op het dak geklQmmen. Eenmaal op het dak, heeft hij zich door een zolderraam toegang verschaft tot de slaapkamer van den kastelein, daar heeft hij het houten kistje onder het bed vandaan gehaald, dat hij heeft meegenomen naar het dak, waar het hem niet moeilijk viel, het open te breken, daar het slechts met een hangslot gesloten was. Het kistje heeft hij op het dak achterge laten, na er het bankpapier (anders be vatte het niets) te hebben uitgenomen. Volgens mededeeling van den bestolen kastelein bestond de inhoud van het kistje uit® f 50 000 tot f 60 000 aan bank papier; het juiste bedrag kon hij niet opgeven. Een trampoetser, die van medeplichtig heid aan den diefstal verdacht wordt, is aangehouden. De auto van den auto-passagiers- dienst Rotterdam - Kralingscheveer— Capelle a. d. Ijsel is gisternamiddag aan den Nesserdijk te Rotterdam, komende uit de richting Kralingscheveer van den dijk getuimeld, sloeg twee malen over den kop voor zij benedendijks. tegen gehouden door drie dicht bij elkaar staande knotwilgen, bleef liggen. Deze knotwilgen hebben voorkomen, dat de auto in een sloot is terechtgekomen. Menig menschenleven is hierdoor be houden gebleven. De zestien passagiers, meerendeels vrouwen, in de auto gezeten, maakten deze buitelingen mede en lagen beneden dijks op een hoop onder en over elkan der, dooreengeschud in de auto. De voorruit die heel gebleven was, werd stukgeslagen en daardoor kropen de menschen naar buiten. De meesten waren door den schrik zoo bevangen, dat zij de kluts geheel kwijt waren. Met twee auto's van den geneeskun digen dienst, die vliegensvlug ter plaatse waren, zijn de gewonden ter verbinding naar hef ziekenhuis gebracht Daar bleek, dat niemand zwaar letsel heeft gekregen De meesten klaagden over pijn in den rug. een gevolg van de buitelingen, waarbij zij op hardhan dige wijze met de wanden van de auto kennis hebben gemaakt. Op den Schiedamschendijk te Rotterdam is de 75 jarige vrouw P. K. bij ongeluk tegen een tramwagen ge loopen en gevallen. Met kwetsuren aan beide becnen is zij naar het ziekenhuis gebracht, waar men haar verbonden heeft. Gisteren kwamen op het hoofd postkantoor te Amsterdam twaalf aan- geteekende postpakketten, afgezonden uit Oostenrijk en geadresseerd aan een firma daar ter stede. Door een toeval viel een dier pakketten achter het loket om, waardoor het touw brak. Er vielen eenige boeken uit en tevens een Oosten- rijksch bankbiljet. Dit was voor den beambte aanleiding om het pakket aan een nader onderzoek te onderwerpen. De inhoud bestond hoofdzakelijk uit oude Hebreeuwsche boeken. De post beambte deed tevens de eigenaardige ontdekking, dat tusschen de kaften Oostenrijksche bankbiljetten meestal van 1000 kronen, zaten. Bij sommige boeken stonden de kaften er bol van. Zoo was het met alle pakketten ge steld. Hierdoor is men een omvangrijke smokkelarij van vreemde bankbiljetten op het spoor gekomen. Het ligt voor de hand, dat de truc niet voor de eerste maal is toegepast. De partij is in beslag genomen. In de Gansstraat te Utrecht is gisterenavond een 5 jarig kind voor een zwaren sleeperswagen gevallen en dood gereden Zaterdag 8 April vertrok de Neder- derlandsche zeesleepboot Jacob van Heemskerck van Rotterdam naar Per- nambuco (Brazilië) sleepende een bag germolen en een geladen bak. J.l. Vrijdag toen het convooi zich ter hoogte van Ouessant bevond schijnt de sleeptros gebroken te zijn. Vier der opvarenden van de sleepboot werden gewond. De baggermolen, waarop zich twee man bevonden, dreef spoedig uit het gezicht en de geladen bak is later bij Plymouth onder de Engelsche kust gestrand. De sleepboot is met schade op de Theem aangekomen. Van de baggermolen en de opvarenden zijn nog geen nadere berichten binnen gekomen. i

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3