J. M. Son en Dr Langeveld Nieuws uit Kaatsheuvel Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Nieuws uit Neusden, i Laatste Berichten. ieder en Woensdag te eonsulteeren zijn van half elf tot 3% uur geopeod met het laten ziagon vaa Pa. 138, vers 1 eo het voorlezen van een gedeelte uit Gods woord, waarna bi] In gebed voorging. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de af gevaardigden der zusterafdeellog Sprang der Chr. Fabrleks- enTransportarbeiderj- ea der landarbeidorsbonden uit deze plaats, alsook de verschillende vrouwen der leden. Voorts gaf hij een overzicht van den bloei van bet vereenlglngswezen. Hierna bracht dc secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, niettegenstaande er een propa- ganda-commissie benoemd wa9, dat het ledental der afdeeling met 4 verminderd was en thans 37 bedroeg. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat hei afgeloopen jaar, wat betreft bet finan- cleele gedeelte, geen gunstig jaar geweest Is. Er waren 32 werkloozen met tezamen 750 werkloozendageo, waarvan er 703 uitgekeerd zijn. De inkomsten bedroegen f 1926.53. Aan werkloozen werd uitge keerd f 1867.50, aan staklngsuhkeedng f 483.54 en aan afdeelicgs- en ziekte- ultkeerlng f 211.94. Het totaal der uit gaven bedroeg dus f 2562.98, zoodat het nadeellg saldo f 636,45 bedroeg. Wegens verhindering van den uitge- noodigden hoofdbestuurder werd het woord gevoerd door het lid P. Faro, die een algemeen overzicht gaf van de noodzakelijkheid om zich teorganiseeren, alsmede omtrent den we<kIoosheldstoe- staud In de verschillende bedrijven. De verschillende paoten der agenda weiden afgewisseld met muziek, zang en voordracht, waardoor de aanwezigen konden genieten van de heerlijke tonen van het orgel van den voorzitter, voor deze gelegenheid daartoe welwillend afgestaan, alsmede van den keurlgen zang van Mej. de Jong. Te ongeveer half een sloot de voor zitter deze goedgeslaagde bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en ging elkeen zeer voldaan huiswaarts. J.l. Zondag kreeg onze voetbal vereniging niet minder dan twee neder lagen te slikken. Het eerste elftal speelde op het terrein alhier voor de 11e klasse B. V. B. haar 13den competitiewedstrijd in dit seizoen tegen R, W. B. II uit Besoijen, welke wedstrijd door onze geel-zwarten verloren werd met 3—0. Het 2e elftal speelde op den serie- wedstrijd van D. E. V. O. te Waspik tcgeo Victoria uit Raamsdonk en verloor eveneens. WASPIK. De verkoop van het Em- mabloempje heeft hier f 16.24 opgebracht. Bij Kon. Besluit van 30 Maart 1922 no. 36 is goedgekeurd de w^ziglog der verordening op de hondenbelasting. Deze belestlng is hiermede gebracht op f2.50 en f3.— De uitslag van de Zondag jl. hier gehouden serlewedstrgd, ls als volgt: Excelsior uit Capelic tegen Victoria Raamsdonk. Uitslag 3—0 in het voordeel van Victoria. Juliana Heusden tegen Olympia Waspik. Uitslag 1—0 In 't voordeel van Juliana Daarna kwamen de beide winnaars In de finale, welke gewonnen werd door Vic toria uit Raamsdonk. Onze voetbalclub D.E.V.O. verloor van Vitesse uit G'berg met 3—0. RAAMSDONKSVEER. Prachtig is de uitvoering van de Tooneclvereeniging Kunst na Arbeid geslaagd. Een talrijk publiek genoot van de stukken»Het sprekend portret van oom Toon* en >Het helsche woord terug.* Door de leden van de Vlncentius- vereenlglng werd een collecte langs de halzen gehouden voor noodlijdend Ras- land. Opbrengst ongeveer f250. Ook dit jaar was de opbrengt van de Emmabloem schitterend, andere jaren meestal 130 a 140, thans f 190,18. Onder veie blijken van belangstel ling vierden de echtelieden H. van Dongen-Zijlmans hun gouden bruiloft. Mej. H. Timmermans had het ge noegen te Groningen de acte als onder wijzeres te behalen. Marktbericht hotel de Reijer Tarwe 13.50 a f 14, rogge f 12.50 haver 13 75 af 14, hooi f40, stroo fl5. RAAMSDONK. Tot kerkmeester in de parochie St. Bavo alhier, ls benoemd de heer J. Schoenmakers, herbenoemd de heer E. C. de Wit. Tegen D. is een proces verbaal opgemaakt, wegens ernstige mishande ling van V. Z. In deze gemeente zijn enkele run deren door miltvuur aangetast. 1 Mei vertrekken van hier weer een aantal Weensche kinderen. HANK. Reeds lang heerschte er onder de drie Oebrs. v. d. P. oneenigheid over de verdeeling van huns vaders na latenschap. Zaterdagavond ontstond andermaal twist doch thans liep deze zoo hoog, dat men handgemeen werd en een der Gebrs. zelfs van een mes gebruik maakte. Een hunner, C. v. d. P., werd daarbij zeer ernstig verwond, zoo ernstig zelfs dat men aanvankelijk het ergste vreesde en aanstonds geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De zuster, die de vechtende broeders wilde scheiden liep daarbij eenige kwetsuren aan hethoofd op. Wat later is voorgevallen, weet nog niemand, doch een droevig feit is het dat Zondagsmorgens het lijk van J. v. d. P. in de schuur werd gevonden. Twee schotwonden, een in de hersenen en een in de hals hebben een einde aan zijn leven ge maakt. De politie, van een en ander spoedig in kennis gesteld, stelde aanstonds een ernstig onderzoek in doch naar wij heden telephonisch vernamen, tot nu toe nog zonder eenig succes. Het parket uit 's-Bosch was gisteren ter plaatse. De verslagenheid in het dorp is, zooals te begrijpen is zeer groot. Hedenmorgen is het stoffelijk over schot van J. v. d. P. onder groote deelneming ter aarde besteld. TILBURG. Een zeldzaam jubilé werd Zondag op grootsche wijze gevierd. De heer Jos. Jansen herdacht den dag waarop hij voor 25 jaar geleden werd gekozen als president van de Koninklijke Liedertafel Souvenir des Montagnards. Ter gelegenheid van dit jubilé werd Maandag een groot feestconcert gegeven met medewerking van Die Stadlische Capelle uit Crefeld. Mevr. E. Bergmann Sopraan uit Crefeld en de heer Jos. Verschuren uit Tilburg. Wat men te hooren heeft gekregen overtrof ieders verwachting, zoowel wat het instrumentale als het vocale betrof. De Vice-president, de heer F. van Spaendonck, bracht in welgekozen woor den, namens donateurs en leden, den heer Jansen dank voor het zeer vele wat hij voor de Liedertafel heeft gedaan. Zijn de zenuwen U de baas De tijd ls wonder nu, helaas! Beproef Freco's Zenuwtablet korten tijd, Ge zijt gewis er van b e v r ij d. PER KOKER 60 CENT. 21800 Verk. bij Drog. «De Toko» Waalwijk en Gez. WaGEMAKERS, Kaatsheuvel. TILBURG, 25 April. Ofschoon het vieren van een gouden huwelijksfeest alhier geen uitzondering is en het steeds gepaard gaat met openbaar feestbetoon, zich uitend in versiering en vlaggetooi der buurt, waar de jubilarissen wonen, verdient toch de gouden bruiloft van het Tweede Kamerlid, den heer A. H. A. Arts en mevrouw Arts—Reh een bijzondere vermelding. Dit feest toch, dat vandaag wordt gevierd, is van grootscheren opzet en meer algemeen i heid dan gewoonlijk, waar het betreft een jubilaris, die in wijden kring be kend is. De belangstelling voor dit feest was dan ook buitengewoon. Van de sym pathie voor het feestpaar getuigt de kunstzinnige versiering, die door de Heuvelbewoners bij de woning van den heer Arts is aangebracht en evenzeer de drukte, die er hedenmorgen heerschte, toen een feeststoet het gouden paar en familie ter kerk leidde om er een plechtige H. Mis van dankzegging bij te wonen. Na de H. Mis brachten bruidjes een aubade aan de jubilarissen, daarna had de huldiging plaats en de aanbieding van een feestgeschenk door de buurtbewoners en vervolgens een officieele receptie, waarvan een overdruk gebruik werd gemaakt. Hedenavond was het Heuvelplein geïllumineerd en brachten een tiental muziekgezelschappen serenades aan het gouden echtpaar. 's-BOSCH. De Prov. Brab. en 's-Hert. Crt meldt: Naar wij vernemen heeft het Comité tot oprichting van een monument van het Heilig Hart hier ter stede besloten worden verleend. 5. Benoeming van een lid der Comm. van toezicht op het Lag. Onderwijs (vacature Hendrikx.) 6. Verzoek van de Directie der Holl. Buurtspoorwegen om een subsidie in het exploitatie-tekort over 1920. 7. Vaststelling eener gemeenschappe lijke regeling met de besturen van eenige naburige gemeenten inzake de uitvoering der Vleeschkeuringswet. 8. Vaststelling der kohieren tot heffig van schoolgeld. 9. Bezwaarschriften Hoofd. Omslag en vergunningsrecht. Kaatsheuvel, 25 April 1922. Onze R.K. Boerenbond gaat een nieuw pakhuis bouwen. De grond is in de Stationsstraat aangekocht en de in- schrijfbiljetten aan de verschillende aannemers verzonden. De deelname aan deze coöperatieve instelling wordt steeds grooter. Onze burgerwacht heeft een nieuwe commandant gekregen in den persoon van den heer Van Duuren. Deze heeft verleden Donderdag met de trouw gebleven leden kennis gemaakt en verschillende zaken voor de toekomst besproken. De schietoefeningen zullen op Zaterdag 29 April weer beginnen. En in de maand Mei zal er reeds een schietwedstrijd plaats hebben, waarvoor een aantal prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld. Op de le Nationale Hondenmatch te Oosterhout door de O. H. C. Zondag 23 April gegeven behaalde de Groenen- daeler Teef Norberta van den Heer J. Tuerlings te Kaatsheuvel in de open klasse den len prijs, tevens een speciale prijs, zijnde een zilveren medaille voor de mooiste Teef Groenendaeler. Een 8 md. jonge Teef van den heerv Raak Tilburg, afstammende van Nora behaalde den len prijs in de jeugd- en aanmoedi gingsklasse. De Combinatie van postduiven verenigingen gevestigd bij de heer Jan v. Dun hield Zondag wedvlucht van uit Duffel. Lostijd l'/a u. n.m. le duif 2, 52, 47, Laatste duif 3, 34, 10. Uitslag 1, 11, 18, 20, 27 v. d. Hoven; 2, 13. 23, 29 A. Vloemans; 3, 10, 12, 19. 22, 32 v. d. Assem4, 25 v. d. Ven 5, 6, 7, 17 v. Dun; 8, 24 Pijnenburg; 9 Opperman 14 de Bondt15, 28 de Bondt16, 30 Kemmeren 21 Lenzholz; 26, 31 Vrinten. Ingekorfd 180 duiven. De Luchtvaart vloog van uit Duffel. Lostijd l'/a u- le duif 2, 49, 2; laatste prijs 3, 8. Uitslag 1, 2, 5, 6 Jos. v. Corstanje3, 8 Dr. v. d. Broek4 C. Moreval; 7 H. v. Heesch. Ingekorfd 27 duiven. Zaterdag werd in de Gasthuisstr. aangereden door de auto van den heer P. uit Tilburg een zekere K. uit Sprang. Met eenige aangezichtsblesuren kwam K vrij. Den chauffeur treft geen schuld. Vrijdag ontstond in de bosschen van Dr. Geluk een boschbrand, die een aanzienlijke oppervlakte bosch en hei vernielde. CAPELLE. Over de maand Maart 1922. Geboorten: Johannes Fianctscus z. v. F. J. A. Hotfman en H. Treffers.— Adriana Helena, d. v. A. Verduyn en A. Roosenbrand. Helena Catbarina d. v. A. de Bruijn en J. Rozeobrand. Johanna Maria, d. v. L. v. Peer en Zaterdagmorgen tegen 7 uur spraken 2 jongens een politieagent, die op den Jutfaasscheweg liep, te Utrecht aan, met de mededeeling, dat zij in de Croezelaan een f. meisje»! hadden zien liggen. Zij wisten het niet zeker, maar vermoedden dat het meisje dood was. De agent stelde zijn wachtcommandant en de recherche er mee in kennis en stelde een eerste onderzoek in. Het meisje, dat reeds dood bleek te zijn, lag in het eerste gedeelte van de Croezelaan, tusschen Jutfaasscheweg en Raadwijk Het lijk lag op 'den rug, het hoofd iggende op een wollen muts, was naar de wegzijde gekeerd; de armen lagen slap langs het lichaam. Het recherche-onderzoek wees aller eerst uit, dat een militair arts den dood had geconstateerd, die vermoedelijk eenige uren tevoren was ingetreden, dat het een 22-jarig meisje was, wonende in de Noteboomenlaan. Vrijdagavond nog was zij met haar aanstaande, een jongeman, werkende op een steenoven te ljselstein, naar de bioscoop geweest, maar sinds was zij niet meer in de ouderlijke woning teruggekeerd. Het nadere onderzoek heeft aange toond dat rondom den hals van het meisje een rood met zwart gestreepte shawldoek was gestrikt; voor zoover men kon nagaan heeft de dader gepoogd met dezen doek het meisje te worgen. Die doek was haar zoo strak omge bonden, dat de hals daarvan een opge zette plek vertoonde. Ook aan een der polsen werd een opgezwollen roode striem geconstateerd, vermoedelijk gevolg van een knellende handgreep van den dader om dezen pols van het meisje. Vóór den winkel der firma Ockhuizen den Ganzenmarkt te Utrecht stond aan Zaterdagmiddag een jongmensch m ietwat zenuwachtige houding te draaien. Dat trok de aandacht van den politie agent, die dienst deed in de vestibule van het politiebureaudezen agent viel 't toen tevens op, dat deze jongen vrij wel geheel beantwoordde aan het signalement van den dader, dat even tevoren verspreid was. De agent keek er vliegensvlug het signalement nog even op na, consta teerde volkomen overeenstemming tus schen den vermoedelijken dader en dezen jongen man waarop de agent zich naar buiten spoedde en met eenige inmiddels toegesnelde rechercheurs den jongen man aanhield. Deze verklaarde, in zeer zenuwachti- gen toestand, dat hij v. d. Berg uit ljselstein was en de dader van den moord op het meisje aan de Croeze laan. Zeer gewillig liet hij zich meenemen het hoofdbureau in, waar hij trouwens geen minuut van verwijderd was. De dader deelde mede den geheelen nacht te hebben rondgezworven, na het misdrijf te hebben gepleegd en in den vroegen ochtend aldoor het voornemen te hebben gehad zichzelf bij de politie aan te melden, maar telkens als hij een politiebureau naderde, was hem weer de moed ontzonken, om daar binnen te gaan. Zoo was hij 's morgens al eenige keeren het hoofdbureau aan de Ganzenmarkt gepasseerd, maar hij had er niet durven binnentreden. Tenslotte was hij weer over de Ganzenmarkt ge komen, waar hij toen voor den winkel der firma Ockhuizen was blijven dralen, Iof hij zichzelf zou gaan aanmelden of niet. In dien toestand van vertwijfeling had de politie in het hoofdbureau hem opgemerkt en eer hij het wist, had de nel neuig nart nier ler sieue uesiuieu i J* Didden. t het ontwerp de Beule-Hermsen te Overlijden J. Walmakers, oud 80 hem aJ derd< 1 "hfe"ooot vao H- Bop,ef9- F Bij zijn eerste ondervraging was v. d. bouwen. Heusden, 25 April 1922. 26 April des avonds wordt in het daartoe bestemde gebouw in de Pelsche straat door den Heer Dr. Auër met medewerking van Mej. De Haan een aanvang gemaakt met den Moedercursus. In den seriewedstrijd te Waspik, uitgeschreven door Olympia, behaalde Juliana den 2den prijs. In de laatste dagen is er eenige stijging in den prijs der vette varkens, ze worden verhandeld voor f 1.10 per kilo schoon gewicht. De opbrengst van den verkoop van het Emmabloempje bedraagt f 126,29 te weten f 110 alhier en f 16.29 in 't naburige Herpt. De Harmonie bracht Maandagavond een serenade bij den Heer Wethouder G. van Everdingen naar aanleiding van diens benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Openb. vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Vrijdag 28 April 1922 des n.m. 7'/2 uur. 1. Beëediging van het nieuwgekozen lid, den Heer M, Uhl. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling eener verordening tot aanwijzing van het tijdvak binnen het welk landbouwvergunningen kunnen Benoemd tot notaris te Apeldoorn, de heer C. Knook, thans notaris te Andel. Het Ned. elftal dat 7 Mei te Am sterdam tegen de Beigen speelt, is het zelfde. als dat hetwelk tegen de Denen zooveel succes had. Het Belgische elftal is als volgt samen gesteld DoelDe Bie (Racing Club Brussel) achter: Swartenbroeckx (Daring Club Brussel) en Verbeeck (Union St Gilloise) midden: Fierens (Beerschot), Van Halme (Cercle Brugge) en Van de Velde (Lyra); voor: Van Hege (Union St. Gilloise), Coppee (Union St. Gilloise), Larnoe (Beerschot), Thijs (Beerschot) en G. Michel (Leopold). Bij het internationaal concours hyppique te Nizza, waaraan 4 Holland- sche officieren deelnemen, werden gis teren de rennen hervat en werd gestre den om den Prix des Etendars. Tweeden waren luitenant von der Weid (Zwitser land) en luitenant van Zijp (Nederland) derden luitenant Endstrand (Zweden) en kapitein Labouchère (Nederland)vijfden kapitein Labouchère (Nederland) en ka pitein Wallon (Frankrijk). In goed-ingelichte kringen te Lon den beschouwt men Poincarré's bedrei Berg vrij kalm en gaf hij bedaard nauwkeurig relaas van hetgeen er Vrijdagavond laat was gebeurd. Hij be kende volkomen zijn misdaad; al eenigen tijd had het meisje hem doen verstaan, dat zij de verkeering wenschte te ver breken, maar tot een bepaald besluit was het nog niet gekomen. Vrijdagavond kwam het gesprek, terwijl zij samen in de Croezelaan wandelden, weder over het afbreken der verloving, waar het meisje nu meer instantelijk op aandrong. Zij wilde er nu positief een einde aan gemaakt zien. Deze mededeeling deed den jongen man in woede ontsteken, zoodat het gesprek ontaardde in een hevige woordenwisseling. Om daarmee niet zoo de aandacht van het voorbijgaande publiek te trekken, had men het terrein betreden terzijde van den openbare weg. Daar liep de dader op een gegeven moment in zijn drift met zóóveel kracht tegen het meisje op, dat dit viel; dit vallen was voor den dader het oogenblik, waarop in hem de aandrift uitbarstte, om desnoods me geweld het meisje tot andere gedachten te bewegen en haar te doen afzien van haar voornemen, om de verkeering af te breken. Het meisje wilde ook toen nog niet toegeven, waarop de dader de sjaal beetgreep, die het meisje om den hals droeg en de beide uiteinden met hij haar den het meisje te dooden, dan wel in een vlaag van woede, die hem zijn bezin ning als het ware deed verliezen en hem aandreef om het meisje pijn te doen. Het aantrekken der sjaal moet intus- schen met zóóveel kracht zijn geschied, dat het meisje er door stikte. Zij bleef, volgens den dader, bewuste loos liggendeze heeft daarop in de sjaal nog eens een extra knoop gelegd, om het meisje te beduiden, dat hij nog altoos het overwicht over haar had. Het slachtoffer bleef daarop beweging loos liggenv. d. Berg is toen kalm heengegaan, heeft naar het meisje niet meer omgekeken, zich geen rekenschap gevende van de gevolgen van zijn daad. Hij dacht er eenvoudig niet aan, dat het aantrekken van de sjaal wel eens zéér bedenkelijke gevolgen zou kunnen hebben voor het meisje. Het meisje bleef dus liggen bij de steenhoopen op het weilandde dader slenterde de stad in, waar hij op straat hoorde, dat men haar dood gevonden had. Toen werd hij uitermate onrustig en ten slotte dreef die onrust hem naar het politiebureau. Zaterdag werd v. d. Berg zwaar ge boeid, tusschen twee rechercheurs en in gezelschap van den heer Wijnmalen, commissaris van politie, naar het Patho logisch Instituut aan den Catharijne- singel overgebracht, waar het lijk lag van het meisje, waarmede de dader werd geconfronteerd, in tegenwoordig heid van den rechter-commissaris, mr. Haverschmidt, aan wien v. d. Berg nauwkeurig mededeelde, wat zich op het terrein van den moord had afge speeld. Bij de confrontatie bleef de dader weder nagenoeg volmaakt kalmhij zeide wel spijt te hebben van zijn daad, maar veel verder kwam het niet. Van geweldige ontroering was geen sprakehij keek naar het lijk, kreeg eenige tranen in de oogen en daar bleef het bij. Omstreeks 4 uur kwam men met den dader in het hoofdbureau van politie van de confrontatie terugaan het hoofdbureau ving toen het verhoor van den dader aan, hem afgenomen door den commissaris Wijnmalen. Van den Berg is een echte boeren jongen, een jongeman, rood van kleur door veel werken in de buitenlucht. Een type, dat men nu juist niet zou aanzien voor een zoo afschuwelijk misdrijf. Hij werd na zijn verhoor ter beschik king der Justitie gesteld. Te Dinteloord is 't lu verregaanden staat van ontbieding verkecrend lijk aangespoeld van een man. Vermoedelijk is het een slachtoffer van den storm op 8 Maart. Door de Daitsche regeering 19 uil" geleverd, ter beschikking van den Olficier van Justitie te Arnhem, de 21- jarlge koopman J G., uit Nijmegen, veidacht van diefstal, ten nadeele van een notaris aldaar, van een bedrag van plm. f 250.000. Toen juffrouw Barbes Vrijdagavond in haar woning te Puteaux bezig was voor haar vijf kinderen de soep op te scheppen, klonk er een schot, glasscher ven rinkelen en de arme vrouw, door een kogel in het achterhoofd getroffen, zakte dood in een. Wie had het schot gelost Den geheelen nacht heeft de politie vergeefsch getracht den moordenaar te ontdekken. Zaterdag, toen het ongeluk te Puteaux bekend geworden was, ls er een man zich bij de politie komen melden. Ik heb bij ongeluk, zelde ht], Juff ouw Barbes gedood. Hij legde verder uit, dat hij dien. Vrijdagavond bezig was geweest om met een kennis op een braak liggend stuk terrein, dicht bij het huis van de juffrouw, met een revolver te schieten ea dat hij een schot gelost had zonder zich rekenschap te geven vaa de richting waarin het afging. Het 9cbot moet de arme moeder gedood hebbeD, die op het oogenblik waarop zij getroffen werd dea rug naar het venster, waarvau ze geen meter verwij derd was, toegekeerd had. ging met een afzondelijke actie tegen j kracht aantrok, waardoor Duitschland als een waarschuwing van adem ontnam. ernstige beteekenis. HfJ deed dit minder met de bedoeling ARTS, MOND- en TANDARTS, zulle* bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond en tandziekten. 205 66 Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3