PLANTA £enuw JURCENS' PLANTENBOTER Mieuws uit Neusden. Zenaw-lableilen. nieuws uit Kaatsheuvel Ingezonden 5tukken. J MIJNHARD!"* De Harmonie deed hare gebruikelijke muzikale wandeling, thans door het westelijke gedeelte der gemeente en had daarmee als altijd veel succes. Men is thans begonnen met den aanleg van ondergrondsche telefoon kabels. zoodat mettertijd de boven- grondsche leidingen in onze gemeente geheel verdwijnen. Een woord van hulde voor deze kranige prestatie Zaterdagmiddag werd alhier voor 't Postkantoor een rijwiel, van iemand die binnen was, gestolen. Zondagnacht is men weer eens tegen de politie aan 't bakkeleien ge weest. 't Is gewoonlijk in dezelfde om geving. door dezelfde personen, nl. geen Op de Zaterdag en Zondag in het Waalwijkers, maar van die brave snuiters Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam ge- uit den Loonschendijk e.o. Toen Zondag- houden Internationale Kampioenschaps-J tentoonstelling behaalde de Duitsche Herderteef „Mira van de Oldehove" van den heer Jan Tieien den len prijs in de Jeugdklasse, met predicaat „zeer goed". Door eene vergissing werd de hond niet gekeurd in de Nieuwelingsklasse, maar in de Open klasse en behaalde, onder mededinging van ongeveer 80 honden van eiken leeftijd, den derden prijs, eveneens met predicaat „zeer goed" Voorts een speciale prijs als de beste teef onder de 18 maanden en nog een speciale prijs als le prijswinster-teef in de Jeugdklasse. avond in 't café Van Zeist, aan den Meerdijk was gesloten, werd een dron ken man. die het der politie (twee agenten) lastig maakte, medegenomen, wat natuurlijk met heftig verzet gepaard ging. Men ging voorbij het café Buiten- lust, waar een heel gezelschap stond. Men liet de agenten gewoon passeeren, maar toen zij een paar honderd meter voor waren, kwam het gezelschap (een zestal) achterop, om den gearresteerde te ver lossen. Dit ging vanzelf niet zoo gemakkelijk en een formeele slag werd geleverd, de agenten sloegen er met den sabel op. toen een van hen, de agent - Heden, 2 Mei, was het 40 jaarTerkstra, plotseling driemaal met een geleden dat de heer Ferdinand Dumoulin mes door zijn képi werk gestoken, wat dienst trad der Levensverzekering- wonder boven wonder Maatschappij „Noord-Braband". Dezen morgen werd hij in tegenwoordigheid van directie en personeel, door den oudsten directeur, den heer J. Timmer mans Wz. en door den heer Mr. B. Timmermans, in hartelijke woorden ge complimenteerd en hem een geschenk onder couvert aangeboden. Daarna werd het geheele personeel met den jubilaris geregaleerd en hen den middag voorts vrij-af gegeven. Het personeel offreerde hem een mooien leunstoel en eenige mooie bloemstukken. Ook wij feliciteeren den heer Dumoulin van harte met dit zeldzame jubileum. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van eene speciaal-fabriek in beton (afdeeling sandalen) van de N. V. Stoomschoenfabriek „Hollandia", opgedragen aan den heer J. de Teuling- de Leijer voor de somma van f 16.600. Recollectie in de St. Jan Baptist- Kerk op Zondag 11. Het kerkgebouw was gevuld, deze vergadering werd bij gewoond door ruim 400 oud-retraitanten. Geen wonder, drie parochies waren uit- genoodigd. En men wist uit ons blad „de Echo" uit aankondiging van „Het hem slechts eenige vleeschwonden op z'n hoofd veroorzaakte, die wel hevig bloedden, maar geen ernstig letsel brachten. Ondertusschen waren zij verplicht, om zich te kunnen verdedigen, hun arrestant los te laten en toen zij ten slotte dreigden met den revolver, ging het gezelschap er van door en hield de veldslag op Nadat de agent was verbonden en de inspecteur gewaarschuwd, trok men er direct per fiets op uit en had men het genoegen nog denzelfden nacht een tweetal der deugnieten op te halen en naar hier over te brengen. De maré- chaussées van Kaatsheuvel brachten er nog een paar, van hieruit werd nog een gehaald van de steenfabriek te Udenhout, zoodat de heeren Maandag allen hier waren opgesloten. Nadat allen een verhoor was afgenomen, werden vijf in vrijheid gesteld met een proces-verbaal, terwijl de andere werd vastgehouden. Ten slotle heeft deze, zekere S. uit de Heistraat, gistermorgen bekend „met een flink mes een paar malen naar den agent te hebben gehakt" Een gerechte straf zullen zij wel niet ontgaan. Vrijwel iederen Zondag worden, vooral de buitenwijken, onveiiiggemaakt. De eerste ronde der Seriewed- Xerxes en Neptunus. Rotterdam, beide Westelijke 2e klas, waarvan Xerxes een schitterende kans heeft om kampioen te worden. Verder is men nog met een 8-tal flinke vereenigingen in onderhan deling. Op de Zondag j.l. gehouden seriewedstrijden uitgeschreven door de R.K.V V. Juliana" is de uitslag als volgt: V. F. C. 1 Vucht-R. W.B. 11 3-0; B.V.V. I Kaatsheuvel-S.V.V. 1-0. in de finale speelde B.V.V. tegen V.F.C in welke wedstrijd Kaatsheuvel met 2—0 wist te zegevieren en hierdoor in het bezit kwam van den len prijs een prachtige zilveren lauwerkrans V.F.C. behaalde als 2e prijs een zilveren eere kruis. Juliana nam met een drie-tal invallers deel aan de seriewedstrijden te Heusden en behaalde den len prijs een zilveren lauwertak. Zondag a.s. speelt Juliana I op de bekerwedstrijden te Sprang tegen Oranje Wit 1 uit Tilburg. Deze ver- eeniging speelt in de 1ste klasse van den B.V.B en is een sterke tegen stander voor juliana. Maar onze geel zwarten zullen het Tilburg niet ge makkelijk geven. Juliana geeft juist tegen sterke vereenigingen haar beste spel. DRUNEN. De Postduivenvereeniging Vliegende Vrienden", gevestigd in het café van den heer Th. Elshout, hield Zondag een wedvlucht vanuit Weert, waarvan de prijzen werden behaald als volgt: le, 2e, 5e en 8e pr. H. Berg mans 3e, 4e en 7e pr. Th. Elshout Adrzn.6e pr Gebr. Maas. le en 2e overduif Th. Elshout Adrzn 3e P. Scherpenburg, 4e Th. Elshout, café. le geteekende H. Bergmans. Zondag a s. zal een wedvlucht ge- Huisgezin" en uit het nieuwe „Kerk klokje", dat Pater Jac. Zeij S. J. kwam e®r«e snrpken en de leidina oo zich had ere- i strlj(len v®n W S.C.y |1. Zondag gesp is uitstekend geslaagd. Ondanks het koude weer. was de belangstelling zeer spreken en de leiding op zich had ge nomen van deze heilige volhardings oefening. Op zeer verdienstelijke wijze hield de gewijde redenaar in deze con ferentie aan de toehoorders voor, hoe zij moesten medewerken aan de uitbrei ding van het rijk Gods. Opnieuw werd hen ingescherpt, wat zij als voorbeeldige katholieken hadden te doen en te laten. Vooral zij, die bogen kunnen op het voorrecht oud retraitant te zijn, leerden de waarde van hun volhardingswerk „de Recollectie" beter kennen. Over den bijval inzake deze verga dering hebben zoowel geestelijken als leeken zich niet te beklagen. Alle stan den waren vertegenwoordigd, jong en oud waren aanwezig. Er werd goed ge zongen ook. Opvallend, dat er veel meer mannelijke dan vrouwelijke aanwezig waren. Ook de wijze, waarop de zelatricen de heilige zaak en het Liefdewerk het Retraitewerk in Waalwijk bedienen, is allen lof waard. Bereidwillige hulp ver leent ook de propagandaclub „St. Igna tius". Ongetwijfeld met volhardenden ijver komt het Retraitewerk hier tot hoo- sen bloei. Goddank. J. P. P.S. Als retraiten-data te Vugt Loyola voor onze mannen en jongelingen zijn vastgesteld 4 Mei en 8 Mei e.k. Voor gehuwde dames en jonge meis- jes zie aanplakbiljet in de portalen der Kerken. Wij vernemen dat de rijksbouw- premie voor twee ambtenaarswonin gen in de Mr. van Coothstraat thans officieel is toegezegd, zoodat met den bouw wel spoedig zal worden begonnen. In Musis Sacrum hield de Waal" wijksche Kegelbond onder voorzitter" schap van den heer A.van Schijndel Jr. eene algemeene vergadering. Na eenige discussie werd met alge meene stemmen besloten een plaatselijk concours te houden op Donderdag 25, Zaterdag 27 en Zondag 28 Mei e k. Tevens werd besloten een competitie wedstrijd te houden en daarmede reeds Zondag a.s. des middags ten half een te beginnen. Het eerst spelen de Waal- wijksche Kegelclub en Alle Negen. Het Handboogschuttersgezelschap .De Eendracht", gevestigd bij den heer A. van Vught, behaalde op het Zondag te 's Bosch gehouden groot concours den Kampioensprijs, len prijs en rozen- prijs Een prachtige beker werd door het gezelschap meegebracht, welke door 2 maal achtereen te behalen, eigendom werd. Verder behaalde J. v. d. Hoven en G. v. Bladel den 2den en 4den per- soneelen prijs. De wisselbeker is tentoongesteld in de étalage van den heer L. v. Adelberg. bevredigend en hebben de aanwezigen van twee aardige en spannende ont moetingen kunnen genieten. W.S.C. had door het aanbrengen van een aardige versiering het terrein een eenigszins feestelijk aanzien gegevende over de lengte van het veld staande krachtige wind deed de vlaggen lustig wapperen. Wat betreft de wedstrijden zelf, zoo is onze voorspelling van j 1. Zaterdag bewaarheid geworden. De twee plaat selijke vereenigingen moesten beide hunne meerderheid in de bezoekende vereenigingen erkennen. Het eerst werd aangevangen met den wedstrijd L.S.V.W.S C., waarbij W.S.C. geholpen door den krachtigen wind, in de eerste helft aanmerkelijk in de meer derheid was, doch dit niet in doelpun ten wist uit te drukken. Beide partijen wisten voor de rust eenmaal te scoren In de tweede helft was L. S. V. meer aanvallend. Van twee fouten in de ach terhoede bij W.S.C. wist L.S.V. beide malen te profiteeren en den stand tot 3—1 op te voeren. W. S. C. nam het na de rust wel wat kalm op. De wedstrijd N.O.A.D.Quick was van een geheel ander genre. Door beide vereenigingen werd een vlug en goed combineerend spel gegeven, voora Quick liet zich in dezen wedstrijd door haar enthousiast werken van de beste zijde kennen, evenwel was zij dien middag zeer onfortuinlijk. Een bal die over de doellijn van N. O. A D rolde werd door scheidsrechter van Drooge niet opgemerkt, waardoor Quick een zeker doelpunt ontgaan is. Met blanken stand werd gedraaid. N.O.A.D. nam met den wind in den rug het eerst de leiding doch Quick wist uit een prachtig voor doel geplaatsten vrijen schop gelijk te maken. Toen eenieder dacht, dat in dezen stand geen verandering meer kwam, wist N.O.A.D. in de laatste halve minuut nog de winnende goal te maken. Een gelijk spel had de verhouding juister weergeven. Voor de tweede ronde op a s Zondag zullen spelen Boxtel tegen Wilhelmina en Willem II tegen Olympia uit Dongen. R.W.B. II heeft op de seriewed strijden bij Juliana niet veel succes gehad. Er werd zeer slecht gespeeld en V.F.C., Vucht, won dan ook verdiend met 3—0. R.W.B. III speelde heel wat beter en won haar laatsten competitiewedstrijd van De Langstraters met 3—0. Bravo j R.W.B.'ers. ingevolge de Hinderwet, ingekomen een verzoek van J. Nieuwenhuijzen alhier, om vergunning tot oprichting van een slagerij in het perceel pi. gem. Nieuw- straat no. 63. Op a.s. Zaterdag 6 Mei, zal het 60 jaren geleden zijn dat de heer A. G. G. Oosterling alhier zijn brood- en kleingoedbakkerij begon. Voorzeker een zeldzaamheid. S. V. V. speelde j.l. Zondag op de Seriewedstrijden bij Juliana te Baard wijk tegen B. V. V. uit Kaatsheuvel en verloor met 1—0. CAPELLE. Gedurende de afgeloopen maand werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f3545.28 en terugbetaald f 2974.—Het aantal inlagen bedroeg 25, dat der terug betalingen 17 Er werden behandeld 90 telegrammen, waaronder 29 verzonden en 61 ontvangen, terwijl 127 telefoon gesprekken gevoerd werden, waarvan 1 celgesprek en 3 telefoonoproepbe richten. Ter herdenking van den geboorte dag van H. K. H. Princes Juliana maakte ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" j.l. Zaterdag een muzikale rondwande ling door de gemeente. Voor deze ge legenheid werd door een onbekende gever f 25 aan het bestuur ter hand gesteld, waardoor de muzikanten op royale wijze getrakteerd konden worden. Tevens werd voor deze gelegenheid nog een kistje sigaren en 10Ü sigaretten ontvangen ter verdeeling onder de muzi kanten. Een woord van dank aan de milde gevers is in dezen niet misplaatst. J.l. Zondag speelde het eerste elftal onzer voetbalvereniging haar 14den en laatsten competitiewedstrijd in dit seizoen voor de 2e klasse B.V.B. ACCENT PER PDND U kJ VQEQZA Afl HEERLIJK ,yQQRüEEUG mus) de geloofsbelijdenis hernieuwd. Bij die gelegenheid werd een plechtige processie gehouden over het kerkhof, georganiseerd door .den eerw. heer pastoor met de hulp der eerw. zusters. De plechtige omgang bestond utt de afdeeltngen der H. familie, coogrcgatie, bruidjes enz. alles met vaandels en bloemstukken, en werd opgeluisterd door de fanfare Wilhelmina. Het was een indrukwekkende plechtigheid. Na afloop werden de diploma's aan de leerlingen uitgereikt. Toen Zaterdag vrouw S. met haar zoon een fietstochtje naar Gorincbem maakte, had zij het ongeluk onde:wc-g, tusschen eeu volksoploopje, een docue vrouw aan te rijden; zij kwam daarbij te vallen. Zij kreeg onderweg zoo'n pijn aan de voet, dat zij op de plaats van bestemming geneeskundige hulp moest inroepen. Deze constateerde dat baar enkel verstuikt was. zoodat ze per rij tuig huiswaarts moest worden gebracht. Heusden, 2 Mei 1922. De heer H. Verhoeven ontving van Z. D. H. den bisschop van 'a-Bosch een herbenoeming tot Kerkmeester der R. K. Kerk. Door de gezainciijke roomboeren Is de melkprijs gebracht op 12 cent p. L. Van buiten wordt echter aangevoerd voor 10 cent. Zondag gaf Juliana ccn seriewed strijd. Eerst speelden Vlod ('s-Boscb) H.E.C, 2 (Waalwijk). Uitslag 5—0. Daarna Juliana (Baardwijk)—Olympia (Waspik). Twee keer werd verlengd, uitslag 11. Hierna kreeg leder 5 pe- naltys en was Juliana de gelukkige. De uitslag der fcaale was Juliana le pr. en Viod 2e pr. Was 't vorig jaar op 1 Aptll de fruitbloesem zoowat geheel bovroreo, thans 1 Mei, moet de eerste appel- of pereknop als 't ware nog open komen, 't Vooruitzicht is dus, vooral waar de boomen veel beloven, veel beter, als de nachtvorst nu maar achterwege wil blijven. tiouden worden vanuit Roermond. ELSHOUT. Statistiek over de maand April. Overleden 2. Geboren geen. Ver trokken 13. Ingekomen 2. Huwelijken geen. Bij de reeds genoewde spelen, zal op de kermis ook een paardenspel komen - 5 Juli a.s. zal het echtpaar C. H. Vermeulen en Adriana van Balen hunne 50-jarige echtvereeniging herdenken. HAARSTEEG. Ia de jl. Zondag ge houden vergadering onzer Harmonie »St. Cecilia* werd bij acclamatie de Heer Am. Houet tot directeur gekozen. Dat de familie Hoaef muzikaal is, wordt wel bewezen door het feit, dat ook zijn broers allen directeur van een muziek gezelschap zijn. Den Heer Heesbeen, die roint dertig jaar met eere den diri geerstok voerde, werd met algemeene stemmen het eerelidschap aangeboden. Naar aanleiding van de ontslag name van den heer H. Prinsen als hoofd der openbare school alhier, wdke functie reeds 40 ja>en met groeten ijver en tot heil van bijna alle inwoners groot en klein, door hem is waargenomen, zijn er plannen om een bijzondere R.K. Jon gensschool op te richten. Zoo gotd ais allen teekenden de lijst, welke daartoe aan den hoogeeiw. bisschop zal worden aangeboden. Op 15 Mei a.s. sal onze weleerw. heer kapeiaau J. G. Meys naar Rome vertrekken ter bijwoning vaa het Eucha ristisch Congres, hetwelk aldaar gehou den wordt. Wij wenschen Zijn Eerw. een voorspoedige reis en behouden thuiskomst. HERPT. Door de kinderen M. H. Butjs alhier is een zwartbonts stier vol bloed N. R. S., afstammende vaa deo verceniglngsstier Doctor Hermans van Herpt, n®. 4062 S verkocht voor uit voer naar Frankrijk. Op de Donderdagmiddag gehou den aanbesteding voor het bouwen van eene R.K. blondere school werd als volgt ingeschreven Gebr. v. Alphen, Wflk f 30 192 Gebr. Dankersi Hausden f 27,700; J. v. Veluw, Haarsteeg f 26 568; J. de Bont, Nieuw- kuijk f 24.320G. de Bont, Nleiwkoijk f 22.683, Het werk is gegand aaa den laagsten Inschrijver. SPRANG. Aan het Huippostkantoor alhier werd in de maand April voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f5144.81 (53 inlagen), Terugbetaald f 1468.97 (15 terugbe- De seriewedstrijden om den R.W.B - j ta',n8e^ wisselbeker (4e jaar) beloven dit jaar! Tot Voorzitter van het Water- nog mooier wedstrijden te worden dan schap den Binnenpolder van Sprang vorig jaar. Naast N.O.A.D. 11. Tilburg,is herkozen de heer L. A. Rijken, kunnen we de inschrijving melden van Bij B. en W. onzer gemeente is tegen Quick II uit Waalwijk, welke wedstrijd door Excelsior gewonnen werd met 10. Door dezen uitslag is het eerste elftal onzer voetbalvereeniging definitief kampioen geworden van hare afdeeling WASPIK. Op Donderdag 4 Mei a s. hopen de echtelieden A. Rekkers-Spran- gers hun gouden bruiloft te vieren. Een buurtcoramissie heeft zich gevormd om de noodige toebereidselen te maken om dien dag voor de krasse oudjes tot een onvergetelijke te maken. Op Zondag 7 Mei a.s. zal onze voetbalvereeniging „Olympia" deelne men aan de seriewedstrijden, uitgeschre ven door „Juliana" te Heusden Bij de firma T. H. Haagen alhier is aan 10 personen tegen 6 Mei as. ontslag aangezegd. Slapte in het bedrijf is hiervan de oorzaak. Door den landbouwer B. Langer- werf alhier is voor eigen stal aangekocht de fokstier Dr. Germanius van de fok- vereeniging te Raamsdonk. Als bewijs van verregaande zorge loosheid in dezen tijd van inbraken, kan worden medegedeeld, dat de politie in nachtdienst, bij een inwoner de voordeur geheel geopend vond. Eerst na flink leven gemaakt te hebben werden de bewoners wakker. Een pracht-gelegen- heid voor inbrekers. De werkloosheid neemt in deze gemeente toe. Op de scheepswerf van van Rijsdijk zijn 10 arbeiders ontslagen. Verschillende grondwerkers, die anders in dezen tijd van het jaar volop werk hebben, loopen nog leeg. RAAMSDONKSVEER. Graanbeurs Hotel de Reijer Tarwe f 14.50. Rogge geen aanvoer. Haver f 14. Hooi f40. Stroo f 15. Veel aanvoer, doch slappe handel. De echtelieden J. Verduijn-Heijblora vierden Zaterdag 11 hun 25-jarig huwe lijksfeest. Gedurende de maand April beliep de regenval alhier 47.5 m'M. MEEUWEN. Voor hoofd der openbare lagere school alhier hebben zich 13 sollicitanten aangemeld. Tot tijdelijk onderwijzer alhier is aangesteld de heer J. C. Heijstek uit Zwijndrecht. Het ingevolge de Leerplichtwet te houden kaartregister in deze gemeente bevat de namen van 120 leerplichtige kinderen. DUSSEN. Van Zaterdag 6 Mei tot en met 14 Mei zal alhier een H. Missie worden gehouden door Eerw. paters Capucijnen. Zondag 30 April werd alhier op plechtige wijze door 10 oud-leerlingen van het herhallngzonderwijs (cathecbls- vrees, prikkelbaarheid en overspanning vaden spoedig overwonnen doorlgetf yifc van geven Q rost .en kalmte, A i verkwikkende sJoöxi, loen gejaagdheid ophouden per koker 75 a bij opoihea drogisten Kaatsheuvel, 3 Mei 1922. Apollo bood Zondagavond een concert aan de H H. Leden Donateurs der Harmonie. De kleine zaal van den heer Joh. Smit was overdruk bezet. Er werd bijzonder goed gemusiceerd, 't Was daarenboven een programma dat aardig wat afwisseling bood. De Barbier van Sevilla van Rossini en Le Retour au Parijs van Mendelshon, twee zware zeer musicale nummers van kunstenaars uit 't verleden. Een Episode de Combats van Perineau en Polonaise de Concours van Montagne, twee nummers, die van de vaardigheid der muzikanten ontzaglijk veel eischen. doch die op meesterlijke wijze werden weergegeven. Bouffonerie Musicale van Carmont en het bekende Boemel Petrus ('t laatste op verzoek tweemaal), een stel leuke, grappige concertnummertjes, die insloegen, zie daar een programma, dat t publiek kostelijk heeft geïnteresseerd en ge amuseerd (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Gelieve voor onderstaande een plaatsje in Uw veelgelezen blad in te ruimen. In de vergadering der R. K. Kies- vereeniging alhier, van 23 April, werd door den voorzitter de wenschelijkheid uitgesproken om de Kiesvereeniging uit te breiden tot een plaatselijke en alzoo ook actie te voeren bij verkiezingen voor den gemeenteraad. Wij kunnen dit plan ten zeerste toe juichen, doch geven het bestuur der Kiesvereeniging in overweging of het niet wenschelljk zou zijn dat alsdan het bestuur door alle standen zou vertegen woordigd zijn. Er ontbreken in het bestuur nog steeds vertegenwoordigers van den hoogen stand, van den middenstand en van de werkgevers Indien de Kiesvereeniging aan haar doel wil beantwoorden en met vrucht bij gemeenteraadsverkiezingen werkzaam zijn, dan diene mijn inziens deze standen in het bestuur zitting te hebben. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend EEN LID. Kaatsheuvel, 2 Mei 1922. in INGEZONDEN MEDEDEELiNGEN. ~"~1 M-'V? AJ-MTSKAWOT. ZEIST.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3