„HET KERKKLOKJE." £enuw J. M. Son en Dr Langeveld Smulzaal. Labels Notaris Middelkoop P. A. Dekkers, Firma P. Odenkirch. Zoo juist Ontvangen Maltha Aardappelen. *r LEEST EN VERSPREIDT Zenuw- tabletten. Laatste Berichten. fldvertentiën. heeft verbonden Banketsoorten Koffie, Thee, Melk, Chocolade Ijs, Limonades, enz Jos. Schrijnen-v. d. Ven. MUNHARDT'8 iederen Woensdag te eonsufteeren zijn J&. C. P. Speekenbrink NIEUWE ZOMER- Prijs slechts 4 cent. Men abonneert zich bij de Colporteurs. hieraan te beginnen. Laat ons hopen dat de sterkste winnaar zal worden en dat het publiek weder op mooie en spannende wedstrijden vergast zal wor den. Gemakshalve laten wij hieronder het programma voor morgen nogmaals volgen A. Om 2 uur L.S.V. tegen N.O A.D. B. Om 3 uur Wilhelmlna II tegen Willem II2. C. Om 5 uur de finale tusschen win naar A. en B. Na afloop zullen de beker en andere prijzen door den voorzitter van W.S.C. in het clubgebouw op het terrein wor den uitgereikt. WSC. heeft voor een goede verbe tering gezorgd door het aanbrengen van een beperkt aantal zitplaatsen op den lsten rang, welke tegen een zeer lagen prijs beschikbaar gesteld worden. Hedenmiddag om 5 uur speelt op het W.S C.-terrein een combinatie van W S.C. tegen een elftal van T A.V. De jaarlijksche seriewedstrijden om den R, W B.-beker zullen dit jaar plaats hebben op 21—25 Mei. Hel R. W. B.-bestuur is bezig om alles zoo goed mogelijk te doen slagen; terwijl de noodige verbeteringen aan het terrein plaats hebben, is men ook bezig met het maken van vaste zit plaatsen, er zullen hierdoor ongeveer 250 zitplaatsen verkregen worden, het geen door het publiek zeer zeker zal op prijs gesteld worden. Woensdag j.l. speelde onze voet- balvereeniging Juliana een vriendschap" pelijken wedstrijd tegen Vitesse alhier Eerstgenoemde won met 15—1. 't Persbureau Vas Dias seint draad loos uit Amsterdam „In den Rijkskieskring Tilburg staat het vast, dat het aftredend Kamerlid Arts, opnieuw zal worden gecandideerd, buiten de R.K. Kiesvereeniging om. Naar wij vernemen zijn reeds meerdere lijsten volteekend". ELSHOUT. De processies uit Nieuw- kuik en Haarsteeg zullen Zondag 14 Mei een bezoek brengen aan deze ge meente ter vereering van Onze Lieve Vrouw van den Elshout. Op 18 en 25 Mei e.k. zal door de plaatselijke boogschutterij een con cours gegeven worden. Door den Raad dezer gemeente werd vastgesteld het ontwerp gemeen schappelijke regeling inzake den keu ringsdienst van vee en vleesch, voor de in dat ontwerp genoemde gemeenten. MEEUWEN. Vrijdag 21 April j.l had in het café Smits alhier de algemeene vergadering der Coöperatieve Boeren leenbank plaats. De Voorzitter, de heer G.J W. Bran derhorst, opent de vergadering en geeft daarna gelegenheid aan den Secretaris J. A. van der Schans, voor het lezen der notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Daarna worden de reke ning en balans over 1921 aangeboden, welke door de vergadering worden goedgekeurd. Hieruit blijkt o a.. dat werd ontvan gen aan spaargelden ongeveer f87000, terugbetaald f 660CO, aan voorschotten werd uitgegeven f 42000, en terugbe taald f 20000. De ontvangsten in loo- pende rekening van de leden bedroegen f 205000, de uitgaven aan de leden f 187000. De ontvangsten van de Centrale Bank f 181000, de uitgaven aan de Centrale Bank f 196000. Aan rente werd ontvangen f 9000, uitbe taald f 8400. Volgens de balans was het bedrag der voorschotten op 31 December ruim f 40.000 en dat van het tegoed in loo- pende rekening van de leden f 119000. Aan spaargelden was gedeponeerd f 145000, en in loopende rekening f 50000. De winst bedroeg f 171,27. Daarna werd door den kassier, den heer D. A. van der Schans, verslag uit gebracht over 1921. Geconstateerd wordt, dat de vooruitgang der Bank in een vasten teug door gaat; 27 nieuwe leden traden toe, een ontviel door den dood, twee vertrokken naar elders en een bedankte. Het ledental was op 31 December alzoo 133. Nog sterker dan het ledental klom de omzet. De totaal omzet was in 1917 f 182000, in 1918 f 278000, in 1919 f 585000. in 1920 f 692000 en in 1921 f 1.005 000. Het totaal gedeponeerde klom van f 138000 tot f 193000. Het aantal loopende rekening-houders was op 31 Dec. 90, er waren 119 spaarboekjes in gebruik en er werden 30 voorschotten verstrekt. De rentestandaard over deposito's was tot 1 April 4.32 pCt. en daarna 4.92 pCt. voor voorschotten over het geheele jaar 5'/a pCt. Gewezen wordt nog op de soliditeit der Bank, in de eerste plaats is er een geregeld scherp toezicht door Bestuur en Raad van Toezicht en door de In spectie der Centrale Bank en ten tweede is het kapitaal hel particulier bezit der 135 leden van de Coöperatie een reusachtig reservefonds 1 Waar in den laatsten tijd zoovele speculatieve Bankinstellingen ten gronde gaan, waardoor degenen, die hun kapi taal hen toevertrouwden worden gedu peerd, en hierbij dikwerf het meest de eigenaars van kleine kapitalen, daar moet de Boerenleenbank, die staat op de meest soliede grondvesten, meer en meer de bank worden, voor ieder, die met den landbouw in betrekking staat. De Voorzitter dankt den Kassier voor zijn uitvoerig verslag. Vervolgens komt aan de orde het salaris van den kassier. De Voorzitter brengt in herinnering, dat de kassier overeenkomstig het verleden jaar ge nomen besluit over 1921 een salaris heeft genoten van f 400, met het voor uitzicht, na het afsluiten der rekening een toeslag hierbij te ontvangen in evenredigheid van den omzet. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur heeft overwogen, dat de omzet belang rijk is toegenomen, maar dat daartegen over de jaarwedden en loonen in ver band met de tijdsomstandigheden in dalende richting gaan en stelt daarom voor den toeslag te bepalen op f375. Spreker zegt, dat de Kassier daarin ook moet vinden een vergoeding voor ver schillende diensten buiten zijn betrek king aan de Ëank bewezen. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig dit voorstel besloten. Ver volgens wordt met algemeene stemmen besloten de jaarwedde voor 1922 voor- loopig weder te bepalen op f400. Daarna komt aan de orde de ver kiezing le. van een Bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer G. J. W. Branderhorst te Eethen, 2e. van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer H. van den Heuvel, te Genderen en 3e. van twee plaatsvervangende Bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren D. van Buuren te Meeuwen en H. Vos te Drongelen. De aftredenden worden achtereenvolgens met 82, 80. 76 en 77 stemmen herkozen. De heer N. Schilders vraagt of de boete voor het verzuim der vergadering wel wordt geïnt. Op verzoek van den Voorzitter leest de Kassier uit de winst en verliesrekening voor, dat over 1921 hiervoor een post f 14 op de rekening voorkomt. Daarna beveelt de Kassier nog aan meer en meer te komen tot vereenvoudi ging van het geldverkeer door den cheque- en girodienst. En tenslotte wijst de Voorzitter nog op den ernst der tijden in de zakenwereld en moedigt aan tot hard werken en zuinig leven. DRONGELEN. De heer D. A. van der Schans alhier is benoemd tot be stuurslid der Unie. De Raad dezer gemeente heeft met ingang van 1 juni a.s. eervol ontslag verleend aan Mevr. L. F. Noothoven van Goor-De Broekert, als onderwijzeres te Drongelen en als zoodanig met in gang van denzelfden datum benoemd Mej. A. G. J. Schukking te Soesterberg. Verslag volgend nummer. SPRANG. Een feestelijke dag was 't Woensdag voor de Chr. School te Sprang. 2 nieuwe lokalen werden n.l. geopend. Die feeststemming bezielde dadelijk iedereen, die den rijk met groen en bloemen versierden gang binnentrad. Ook 't openingswoord door den Oud- Voorzitter der Schoolvereeniging, Ds. Vreugdenhil van Leerdam gewaagde van blijdschap. Maar ook van waarschuwing voor verslapping. Hij deed dit naar aan leiding van Leviticus 6:13 „'t Vuur zal gedurigiijk op 't altaar brandende gehouden worden", 't vuur onzer liefde voor het Chr. Onderwijs. Als bij Bestuur, ouders en personeel dien gloed der liefde voor 't onderwijs gaat smeulen, al gaat het dan naar het uiterlijk ook voorspoedig, zoo is het wezen der school niet Christelijk meer. Na de opening oude Evangelie" was zijn leus. Hopen we verder ook het beste voor den bloei van het Chr. Onderwijs alhier. Bij de gisteren te Waalwijk ge houden keuring van militieplichtigen voor de lichting 1923 uit onze gemeente, werden 12 van de 13 ingeschrevenen goedgekeurd. A.s. Zondag des namiddags ten 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Jonker van Waspik. RAAMSDONKSVEER. Zondag, des morgens op het Veer en des middags op het Dorp. hoopt voor de Herv. Gem. op te treden de ZeerEerw Heer Ds. Kievit uit Lunteren. Door het Wit-Gele Kruis alhier is De Eerste Kamer geeft de grond- wetsherzieningsvoorstellen met alge meene stemmen aangenomen. Alleen dat betreffende hoofdstuk III, vond een tegenstemmer n.l. den heer v. d. Hoeven. Gistermiddag hebben de Russen hun antwoord op het memorandum der mogendheden aanSchanzeroverhandigd. Dit antwoord bevat geen ja of neen op de gestelde punten, doch laat het den lezer over conclusies daaromtrent te trekken. In Engelsche en Italiaansche kringen schijnt men het document een geschikte basis voor verdere onderhandelingen een te achten de houding der Fransche delegatie is niet juist bekend consultatie-bureau ter bestrijding' Tc 1optimistisch gc- Va" d,e Jf-S °P|eriCh! hD" nT Duitschland aan d gevestigd bij den Zeergel. Heer Dr Lips, herstel Naar wij vernemen is de bouw-j grond, dien de Woningbouwvereniging;Zijn de zenuwen eens erg overstuur antwoord van commissie van Volksbelang" nog beschikbaar heeft, te huur of te koop. Bij de wedvlucht van Jubise wer den de prijzen als volgt behaald le prijs J. v. d. Kieboom, 2e en 3e M. Heijblom, 4e en 6e C. Hommel, 5e A. Rombouts. Overduif C. Hommel. De eerste duif kwam aan om 10-10-53. Uur van loslating was 8 ,uur. Voor de RK. Werkliedenvereen. alhier zal morgen, Zondag, optreden dhr. Leenders uit Tilburg met het on derwerp: „Het heden en de toekomst der R.K. Arbeidersbeweging." De afgeloopen week deed zich in de gemeente naar men ons mededeelde een geval van miltvuur voor, Het cada ver werd verbrand. Het echtpaar Fijneman vierde dezer dagen zijn zilveren bruiloft. LOON-OP-ZAND. Woensdag nam. arriveerde alhier per auto een regeerings- commissie, bestaande uit de heeren van der Vliet, voorzitter der vereeniging „Nimrod", Huizinga Rijkslandbouwleer- aar te Breda, dr. Dekkers, 2de Kamer lid te 's-Hage en van Haaren, hoofd ambtenaar van den N. C. Boerenbond te Tilburg. Het betrof een onderzoek naar de wildschade in deze gemeente waartoe werden bezocht het landgoed „Westloon", het „Huis ter Heide" en de ontginning van den heer B. van Opstal. Beperk dan die ziekte tot korten duur. Gaven vele middelen U geen vertrouwen Freco's zenuwtabletten zullen U nooit berouwen. PER KOKER 60 CENT. Verkrijgbaar bij Drog. „De Toko", Waalwijk en bij Gez. Wagemakers, Kaatsheuvel. 21889 vrees, prikkelbaarheid en overspanning Noorden spoedig overwonnen doorigebruik vojl jZlj geven Q rust en kolmre. Q en doen ggao^oneiaopnóuderj per Koker 75 er bi} opofaeo drogisten 3K3 EAaa AjMjnn*>aór. mar. NIEWKU1K. Op Maandag 22 Mei zal in het lokaal van den heer M. Verboord te Vlijmen des avonds om half zeven voor de afdeeling van de Hanze van Vlijmen, Nieuwkuik en Haarsteeg een algemeene vergadering worden gehou den voor alle middenstanders als spre ker zal optreden de Eerwaarde frater Franciscus Willens uit Boxmeer. Hevige brand. HOOGEVEEN. Gisteravond kwart voor tien, ontstond door onbekende oorzaak brand in het achterhuis van bakker Mattink. In een oogenblik stond het achterhuis in lichte laaie. Boven den brand sliepen op den zolder twee knechts. De oudste wist zich te redden en bekwam ernstige brandwonden. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. De 30- jarige knecht G Lichort wordt vermist en is vermoedelijk in de vlammen om gekomen. Een zieke moeder, die niet kon loopen, moest uit het huis gedra gen worden, terwijl een knaapje dat bij de familie gelogeerd was, ernstige brand wonden kreeg. Al het vee is gered. Een en ander was verzekerd. KAATSHEUVEL. In de Vrijdagmorgen gehouden vergadering van den gemeen teraad bracht de commissie voor school- bouw verslag uit van hare werkzaam heden. Zij bleef bij haar eenmaal inge nomen standpunt van zuinigheid en stel de diensvolgens voor om de bestaande Meisjesschool te Kaatsheuvel te verbou wen en het plan van nieuwe school- bouw dus van de hand te wijzen. Inzake het later ingekomen verzoek voerde het woord de heer v. d. Graaf, van het bestuur der Christelijke School schoolopziener in de inspectie Den Bosch, die de keurige afwerking der lokalen prees en ons vertelde van den goeden naam, die de school bij de Inspectie had. Ook de Raden der Geref. enHerv.Kerkbrachten de gelukwenschen dier colleges over, terwijl het hoofd der school, de heer A. Kool, na even de nieuwe richting bij het onderwijs te te Loonschendijk. eveneens om gelden voor het bouwen eener geheel nieuwe school, meende zij eenzelfde standpunt te moeten innemen en dit ook uit zui nigheidsoogpunt van de hand te moeten wijzen. Zij stelde voor, daar dit verzoek pas een paar dagen te voren was in gekomen, om het tot een volgende vergadering aan te houden. Beide voorstellen werden na eenige ARTS, MOND- en TANDARTS, zulle* van half elf tot 3*12 uur bij den Heer ERP; Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en bet behandelen van mond en tandziekten. 20566 Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. hebben aangestipt, ons sprak van het vruchtdragende onderwijs, dat kan ge- i discussie aangenomen, geven worden, nl dat naar Gods Woord Een uitvoerig verslag zich richt. „In de nieuwe lokalen het volgend nummer. komt in het /"hndergeteekende bericht het ^geachte publiek van Waal wijk en Omstreken» dat hij aan zijn gunstig bekend staande BANKETZAAK, een naar de laatste eischen des tijds ingerichte In deze inrichting zal hij be halve zijn bekende verkrijgbaar stellen Hopende door prompte en nette beniening de gunst van hpt publiek waardig te worden verblijft hij Hoogachtend, Stationstraat 9. - WAALWIJK. Fabrikant van het zoo gunstig bekende 21940 Speekenbrlnk's Kindermeel. In onze Inrichting zal uit sluitend van DUINKERS uit ALKMAAR bekende THEE en KOFFIE worden geschonken. aan buitengewoon lagen prijs. Waahvijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. te CAPELLE, zai op Maandagen 22 en 29 Mei a.s. te WASPIK, telkens des avonds om 6 uur, bij inzet in het Hotel TEUNEN en bij toeslag in het koffiehuis H. VAN IERSEL, ten verzoeke van de Erven van den WelEd. Heer J. BROKX Pz., IN HET OPENBAAR VEILEN EN VERKOOPEN: Onder WASPIK. KOOP 1, Het woonhuis met tuin en boomgaard, in eigen ge bruik geweest bij den erflater. Sectie D. Nr. 1314, groot 32 Aren. Het huis, zeer gunstig gelegen en voor velerlei doelein den geschikt, bevat beneden 4 kamers, keuken, kantoor, werk plaats en schuur en boven 3 kamers en zolder. Een paar kamers van het woon huis zijn per drie maanden in huur bij Mej. de Wed. Van Daal- Vloeimans voor f 4.- per week, het overige kan worden aanvaard bij de betaling der kooppenningen. KOOP 2. Het woonhuis met tuin, naast koop 1, Sectie D. Nrs. 1023 en 1321 groot 11 74 Aren. Per week verhuurd, gedeeltelijk aan Arn Verschure en gedeeltelijk aan P. Boelaars, ieder voor f 2.- per week. KOOP 3. Een perceel hooiland in de Buitendijksche velden,Sectie F. Nrs. 380 en 381, groot 84,35 Aren. In huur tot en met 1923 bij W. Pruissen voor f 125.- p. j. KOOP 4. Een perceel hooiland in Benedenkerk ten Zuiden der spoorlijn, Sectie F Nrs. 233, 234, 341,780 en 777, groot 1,47 20H.A. In huur tot en met 1923 bij J. Driessen voor f 300 p. j. KOOP 5. Een perceel hooiland in de Buitendijksche Velden, Sectie F. Nrs. 323, 324 en 325, groot 70.40 Aren. In huur tot en met 1924 bij P. Kanters voor f 125 p. j. KOOP 6. Een perceel hooi- en weiland in de Moerassen, Sectie E Nrs. 42, 594 en 40, groot 1.08.00 HA. In huur tot en met 1928 bij de Wed. Joh. Smits voor f 105 p. j. KOOP 7. Een perceel wei- en bouwland in de Blok- en Dijk- einden Sectie G. Nrs. 191, 192, 193 en 194, groot 1,08.20 H A. In huur tot en met 1924 bij P. J. Kamp Az. voor f 150.— p. j. KOOP 8. Een perceel weiland aan Vrouwkensvaart Sectie D. Nr. T152, groot 58,40 Aren. In huur tot en met 1923 bijj. de Zeeuw voor f 85.p. j. KOOP 9. Een perceel weiland aan Vrouwkensvaart ten Zuiden der spoorlijn, Sectie D. Nr. 1163, groot 80,86 Aren. In huur tot en met 1922 bij de Wed. Kemmeren voor f120.- p j. Gemelde huren komen ten voor- deele der koopers. 21942 Stationair. 77. Hols- en Decoratieschilder. Moderne Behangerij. Vakkundige behandeling. 21747 Aanbevelend :u. Optioiën. 35 Vuchterstraat 35, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rbchthoudebs, Platvoetzolen etc. Spreekdog alle Dinsdagen. BELEEFD AANBEVELEND. SROOTE STRAAT 324. 21943

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10