Gemengd Nieuws. Reclame. Nieuws uit Kaatsheuvel. Mieuws uit Eeusden. Ingezonden 5tukken. De wijziging der Arbeidswet is gisteren in de Tweede Kamer aange nomen met 54 tegen 23 stemmen. De textielarbeidersvereenigingen „De Eendracht" en „Sint Lambertus" hebben de loonsverlaging van 10 pCt door de Tilburgsche Fabrikantenvereni ging voorgesteld, aanvaard. den indruk gekregen, dat bekl. de I schuldige was. Onder de canapé waren We geven K1PPENHOUDEN. hebben beloofd vandaag wat te over groenvoer aan kuikens, 't Is waar er zijn er nog weinig. Be droevend weinig zelfs in verhouding met andere jaren. Groote inrichtingen die er jaarlijks in 't begin van Mei reeds duizenden gefokt hebben, zijn nu honderden be stellingen achter. Vooral voor de broed machines zijn de uitkomsten ellendig Groote ervaren fokkers die andere jaren steeds uitstekende resultaten kon den boeken, moesten zich thans met uitkomsten van 25 pCt. of minder tevreden stellen. Het langdurige schrale koude weer, heeft niet alleen op de eierproductie, doch ook op de vruchtbaarheid zijn nadeeligen invloed doen gevoelen. Doch terzake. De natuur, waarvan we steeds zijn uitgegaan is ook hier weder de beste leermeesteres. De in 't wild rond scharrelende kuikens ontvangen naast nun rantsoen granen en wormen ook een ruime dosis groenvoer. Zooals we reeds in ons vorig artikeltje meedeelden is de samenstelling van de meeste opfokvoeren van dien aard dat aan de goede verhouding, naar de eischen, die een goede ontwikkeling en snellen groei hieraan stelt, in de meeste ge vallen voldaan. Geen enkel dezer samenstellingen kan echter hierbij versch groenvoer toevoegen Fokken we nu onze diertjes met die producten op, dan missen zij de noodige grondstoffen, die hun de natuur in hun vrijen staat in den vorm van groenvoer biedt. Dit ontbrekende moeten wij nu aanvullen. We behoeven op dit gebied weer niet al te kies keurig te zijn 't Beste is voor 't kleine grut natuurlijk ook niet 't slechtste. 'N bepaald gerecht behoeven ze niet. Ze nemen alles voor lief als 't maar niet bedorven is. Twee voorname punten mogen we echter niet uit 't oog verliezen No. 1. Nooit groenvoer geven voor de diertjes een dag of vier oud zijn. Groenvoer werkt op een goede ont lasting. Daar nu de ontlasting in de eerste dagen altijd erg dun is, moet dus groen achterwege blijven. No. 2 Steeds groenvoer geven zoo fijn mogelijk gehakt of gesneden. Jong gras, sla, brandnetels, mier en kool, alles is welkom, maar nogmaals fijn heel fijn gesneden. Hard gras, voora als het daarbij nog lang is. verwekt krop- en ingewandsziekte. Te veel groen is natuurlijk ook verkeerd, daar dit dan te purgeerend werkt. Voor hen, die echter volgens de oude methode voeren met hardgekookt ei met beschuit o broodkruimels, is wat meer groenvoer dan voor fokkers met bekende opfok voeren gewenscht, daar hardgekookt ei heel gemakkelijk verstopping veroor zaakt. Vrij rondloopende kuikens be hoeven natuurlijk geen bijvoedering van groen, 't Gemakkelijkst verschaffen we groenvoer door 't fijn gesneden of gehakt door het andere voer te mengen, waarin we tevens wat fijn gestampt houtskoo en fijn gestampte eierschalen mengen. Fokken we op bovenstaande wijze onze kuikens op, dan lijdt het geen twijfel of ons succes is verzekerd. T. messen gevonden. Op den verslagene waren geen wapens gevonden. De man van bekl. zeide, dat de vader zijn vrouw dikwijls lastig viel. Hij was bijna altijd dronken. En als hij dan dronken was, zeide hij dikwijls tegen hem en zijn vrouw: „Hier heb je een mes, steek me nu maar dood". Het was geen aardigheid, dat hij dit zei, maar er was wel degelijk ernst bij Getuige kon zich best begrijpen, dat zijn vrouw in drift gestoken had Een zwager van bekl. noemde den vader „een wandelend jenevervat" en zeide, dat bekl. geheel onder den invloed van hem stond. Getuige vond den vader „een officier van koning alcohol". De Officier van Justitie. Mr. Ver steeg, zeide in zijn requisitoir, dat bekl het feitelijke gedeelte van de dagvaar ding niet had ontkend. Een vraag, die nu aan de rechtbank moet worden voorgelegd is: ten eerste heeft deze bekl. met opzet of in drift gehandeld en met welk oogmerk heeft zij dan ge handeld Deze vraag wordt beantwoord door de verklaringen van bekl. zelf. Tusschen bekl. en verslagene was voortdurend ruzie. Dit werd nog erger door het gebruik van alcohol, Bekl. had na den moord niet als een wan hopige gehandeld, maar voorzichtig de sporen trachten weg te werken. Spr vraagt wegens doodslag een gevange nisstraf van drie jaar De verdedigster Mej. Mr. Gerda Veth, wees in haar pleidooi op het ongeluk kige leven, dat bekl. steeds gehad had. Van kinds af aan gebruikte zij reeds sterken drank. Ze is met alcohol op gevoed. Thans heeft zij ruggemergtering. PI. vroeg vrijspraak of clementie. Te Walderveeh, bij Barneveld heeft een berucht dronkaard, zijn vrouw op afschuwlijke wijze mishandeld, Toen de buren op het hulpgeroep der onge lukkige vrouw en moeder afkwamen, loste de wilde man een viertal revolver schoten, doch gelukkig zonder iemand te treffen. Voor de Vierde Kamer der Recht bank te Amsterdam stond heden terecht de 53-jarige A. P. H S. v d, P.. ter zake dat zij op 20 November 1921 in perceel 2e Oosterparkstraat 251 haar 78 jarigen vader R. v. d. P. met een mes in den linkerborstwand gestoken heeft, tengevolge waarvan deze kort daarna is overleden. Beklaagde verklaarde, dat zij dien Zondagavond kort nadat haar man, die koetsier is, weggegaan was, ruzie met haar vader gekregen had. Beiden waren toen onder den invloed van sterken drank. Haar vader had de ruzie uitge lokt. De ruzie werd steeds heftiger. Op eens had ze een mes genomen en met een „daar dan" had ze gestoken in de richting van haar vader. Als eerste getuige werd verhoord de agent van politie, die het proces-verbaal had opgemaakt. Hij verklaarde, dat hij den indruk gekregen had, dat bekl. sterken drank op had, toen hij haar arresteerde. Inspecteur F. E. Bergsma was om 9 uur in het huis gekomen, waar de moord gebeurd was. Hij had toen eerst niet Nadat de beide gearresteerde aan randers in het Liesbosch een volledige bekentenis van hunne inbraak met be dreiging in het gezin Luijten te Etten, aan den wachtmeester der maréchaussée Huijzer hadden afgelegd, zijn zij ter confrontatie geleid naar de plaats waar zij hun misdaad hadden gepleegd, en door hen leege doosjes e.a. waren weggeworpen. Volgens hun mededeeling was de buit van de inbraak in 't gezin Luijten ge weest f 30het goud en zilver hadden zij in Duitschland, waarheen zij na hun misdrijf direct vertrokken waren, ver docht voor f 7 50. Gezien het feit, dat zij herhaaldel^k op en neer naar Duitschland reisden, waarvoor ze naast, hun onderhoud veel geld noodig hadden, wordt vermoed, dat zij nog meerdere inbraken en diefstallen der laatste weken op hun geweten hebben. Thans wordt door de politie gezocht naar de beide rijwielen, waarmede zij voor hunne arrestatie in het Liesbosch gezien zijn; mogelijk dat ook deze van diefstal afkomstig zijn Gistermorgen werden beiden onder streng politiegeleide overgebracht naar de strafgevangenis te Breda. Heden zal het reuzenschip „Ma jestic", 156 voet lang en metende 56.000 ton, uit de haven van Southampton naar Amerika vertrekken. Allerlei grootere en kleinere bootjes zullen zich in de haven bevinden om het vertrek op te luisteren. Toen de „Majestic" verleden week in het dok lag naast de „Mauretania", de „Olympic" en de „Berengaria", zagen deze naast den nieuwen kolos er in 't geheel niet als groote schepen uit. Men verwacht, dat het schip een snelheidsrecord zal maken, daar het bij den proeftocht 24 25 knoopen liep in plaats van de gegarandeerde 23 knoopen. Het schip is zeer comfortabel en luxueus ingericht, daar het oorspronke lijk als Duitsch schip toen nog „Bismarck" voor vervoer van de Duitsche keizerlijke familie moest dienen, waarvoor schitterende slaapvertrekken en balkamers waren ingericht. Verschillende groote mannen op scheepvaartgebied zuilen de eerste reis van de „Majestic" naar Amerika mee maken. Zaterdagmiddag is te Glanerbrug de 23-jarige zoon van een rijwielhande laar, die een motorrijwiel met zijspan- wagen beproefde, met dit rijwiel in volle vaart tegen een huis gereden. De be stuurder, die met het hoofd tegen den muur sloeg werd met totaal verbrijzelden schedel per auto naar Enschedé ver voerd en is overleden, terwijl de heer De Leeuw, die in de zijspanwagen zat een been brak. Terwijl Zaterdag van L. in de Doelenstraat te Delft een kind moest worden begraven, werd zijn 2-jarig kind door een bespannen wagen aangereden, zoodat het in het Gasthuis moest worden opgenomen. Zaterdagavond geraakte de land bouwer J. v. Schaik uit Nigtevecht met paard en wagen tusschen Abcoude en Braambrugge te water. Van de twee inzittende kinderen, ver- dronken een meisje van 7 jaar, de ongen bekwam eenigeverwonding, doch kon gered worden. De familie M. te Amsterdam, ging naar de Telegr." meldt, met 3 motor rijwielen met dames op duozitting uit de richting den Haag komende, terug naar Amsterdam. De bestuurder der voorste motor geraakte te Nieuw-Ven- nep door slippen het stuur kwijt en reed in volle vaart tegen een boom aan. Het motorrijwiel sloeg over den kop en kwam na nog een tweeden boom ge raakt te hebben in de wegsloot terecht De heer en de dame werden wegge slingerd in een grindkuil. De dame die tegen een boom geslagen werd, werd bewusteloos bij den landbouwer P. Bus binnengedragen, ook de heer M was zeer ernstig gewond. Per motor werd ijlings een dokter gehaald, die bij de dame een beenbruk en schedelbreuk constateerde en de toestand bedenkelijk achte. De heer M. had zware kneuzingen gekregen. De bestuurder van een juist passeeren- de auto, die aan de overzijde van den Hoofdweg het ongeluk zag gebeuren, ging er onmiddellijk heen en stelde zijn wagen beschikbaar om de gekwetsten naar het Wilhelminagasthuis te Amster dam te vervoeren. Bij aankomst aldaar was de toestand der dame hoogst zorgelijk, behalve een ernstige schedelbreuk, was haar been op twee plaatsen gebroken. De heer M. bleek eenige ribben gebroken te hebben, ook zijn toestand is zeer ernstig. Volgens ooggetuigen werd er te hard gereden. Men schatie de vaart op min stens 80 K.M. per uur. Zondag is in de Haarlemmermeer een Amsterdammer het slachtoffer van een ernstig motorongeluk geworden. De heer J. Anchelon, automobiel- en moterhandelaar, reed met zijn motor in de richting Hoofddorp Zijn vrouw had plaats genomen op de duozitting. Even voor genoemd dorp is de motor over den kop geslagen, waarschijnlijk door het springen van den voorband, althans deze band is later, op den weg, los van het wiel, gevonden. De heer Anchelon en zijn vrouw sloegen van den motor af. Beiden werden ernstig gewond ge vonden en naar Hoofddorp gebracht, vanwaar zij naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam zijn vervoerd. De jonge vrouw was inmiddels over leden, de heer Anchelon was Maandag morgen nog buiten bewustzijn. De in verband met de aanranding te Etten verleden week aangehouden V. en diens Duitsche „vriend" hebben thans voor de marechaussee bekend ook de inbraak, gepaaid met revolverbedrei ging, in den nacht na den Tweeden Paaschdag bij den heer Luyten gepleegd te hebben. V. is een neef van Luyten. Beide verdachten zijn Maandag naar Breda overgebracht Te Beek en Donk is de 64-jarige van L. in een sloot verdronken gevon den. De man leed aan toevallen Te Swalmen is gisteravond het 6 jarig kind van den landbouwer Winkels door een auto overreden en gedood. De eergisteren op den Rijksweg onder de gemeente Reek (N.-Br) door den motorrijder v H. uit Gennep aan gereden 72-jarige ongehuwde vrouw Blondé uit Reek is gisteren aan de gevolgen overleden. Voor een geweldige menschen- massa heeft Otto Otto gisteravond in Den Haag weer een openbaar college met demonstratie gehouden. Weer legde hij er allen nadruk op, dat hij geen organische gebreken kan goed makenalleen tegen psychische kwalen weet hij baat. Een wonderdoener ben ik, ging hij voort, heelemaal niet. Mijn kracht doet niet anders dan verdrijven de kracht, die den patiënt ziek maakte, Gisteren in Amsterdam mocht ik een 65-jarige vrouw helpen, die 18 jaar in een zie kenhuis te bed gelegen had. Zij werd ziek door een schrik. Dansend als een 16-jarige is ze weggegaan. Spreker vertelde daarna nog van zijn prettige samenwerking met den chirurg Carl Schleich spreker's kracht verving menigmaal cocaïne, chloroform en andere verdoovende middelen, welke den patiënt wegens hartgebrek niet mochten worden toegediend. In een boekje heeft hij allerlei met Carl Schleich verkregen resultaten meegedeeld. Hij besloot met de mededeeling, dat hij einde Juli naar Blankenburg vertrekt, na eerst nog geantwoord te hebben op de veel geopperde vraag, of zijn genezingen duurzaam zouden blijken. Hij heeft genezingen, die reeds 2 en 3 -aaryaam zijn gebleken, maar recidive is even goed mogelijk, als genezing van andere ziekten. Helpt de poeder kinine, die in Maart koorts verdreef, ook in Mei, als een nieuwe koortsoor zaak zich heeft voorgedaan? Immers neen. dan moet er een nieuwe komen. Precies zoo gaat het nu ook met zijn behandeling en zijn recept. Daarna begonnen de demonstraties eerst een reeds weken geleden behan deld meisje, dat geheel verdoofde armen en beenen had. Het kind liep, maar wilde nog wel eens een behandeling. Toen een oudere dame die met kruk ken en door twee personen geholpen op het podium kwam. Na een minuut liep ze. Daarna een moeder, die 8 jaar ge leden haar kind voor haar oog hac zien verdrinken en sinds niet meer loopen kon, Na een halve minuut liep ze en Otto brak haar stok voor haar stralend oog doormidden. Daarna een dame, met door rheuma- tiek gezwollen en vervormde gewrichten niet in staat tot loopen. De gewrichten zei Otto, kan ik niet meer goed maken, maar ik kan u wel van pijn verlossen en weer laten loopen. Weer lukte het en wij vergeten nooit meer den blik uit die zielsdankbare oogen. En zoo kwam er een heele reeks van pijn en ellende, om verlost heen te gaan. Een oorverdoovend gejuich ging op, toen Josini met een dankbaar stralend gelaat, eenige liederen zong. De man scheen volkomen zijn stem terug te hebben gekregen. Vad. Drie belangrijke vragen. CAPELLE. Mei ingang van 16 dezer wordt de kommies der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen, F. v. d. Weide overgeplaatst van Kaatsheuvel naar deze gemeente. Naar men ons mededeelt zal Ds. Barth, Chr. Ger. predikant te Werken dam, a.s. Dinsdag 17 dezer een predik beurt houden in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk. A.s. Zaterdag des namiddags kwart over 3 zal aan het café van den heer L. F. van Dongen alhier door den Commissionnair A. de Jong met de heeren Hugo Hertz en Co. een paarden- monstering gehouden worden. Bij beschikking van den Minister van Arbeid dd. 5 dezer is aan P. Faro. K. Rozenbrand en W P. van Beek alhier een bouwpremie toegekend, respectie velijk groot f900, f920 en f 1000. Zondag neemt onze voetbaiver- eeniging „Excelsior" met haar le elftal deel aan de finale der door S. V V. te Spranggeorganiseerde bekerwedstrijden. Onder zeer veel blijken van be langstelling. zoowel van familie als vrienden, vierden de echtelieden J. H. Vos en G. H. Boeser alhier, j.l. Don derdag hun zilveren bruiloft. Moge het hun gegeven zijn eenmaal hun gouden huwelijksfeest te vieren. A. s. Dinsdag 16 Mei houdt de Boerenleenbank alhier haar algemeene ledenvergadering in de O. L. School in de Nieuwstraat des avonds ten 7 uur. Aan de orde komen Aanwijzing sec retaris voor de algemeene vergadering. Verslag van den toestand der vereen., Verkiezing lid van den Raad van Toe- zicht wegens periodieke aftreding van den heer J. Michaël, verkiezing lid van het Bestuur wegens periodieke aftreding van den heer G. Dekkers, nazien reke ning en balans over het afgeloopen boekjaar, salarisregeling kassier, wijzi ging Huishoudelijk Reglement. Tot opperbrandmeester alhier is benoemd de heer J. Huijsman, terwijl tot brandmeester bij de waterpomp be noemd Is de heer A. E. Dekkers en tot onderbrandmeester dhr. C. Vos-v. Gent. Van de 30 ingeschrevenen der militielichting 1923 uit deze gemeente die deze week aan de keuring deelna men, zijn er 10 afgekeurd. Kaatsheuvel, 12 Mei 1922. Openbare vergadering van den gemeenteraad ten Raadhuize alhier op Vrijdag 12 Mei des voormiddags ten 10 uur, ter behandeling van a. Bespreking schoolbouw R.K. Meis jesschool Kaatsheuvel, zulks op verzoek van de heeren A. Snaphaan, j. van Amelsvoort en J. C. de Wijs. b. Mededeelingen besloten vergade ring. (Zie Laatste. Berichten). Zondag'?14 Mei speelt Wilhelmina I een vriendschappelijken match tegen Roodborstjes I, de kamp. le klas van den B.V.B. uit 's Bosch. De harmonie Apollo zal de wedstrijd met muziek opluisteren. Om half 4jwordt vanuitide Peperstraat afgemarcheerd. Werkt het weer mee, zoo verwachten we nog grooter drukte dan Zondag. De Kaatsheuvelsche Concoursclub hieldt Zondag 7 Mei een wedvlucht vanuit Mons. lngekorfd waren 139 duiven, le duif 12 28 7, laatste duif 12.34.18. Uitslag 1, 4, 23 P. Snoeren; 2, 3, 5, 6, 18 G. v. d. Linden; 7, 14 W. Kemmeren; 8, 13, 21 A. Snoeren; 9. 10. 17 W. v. d. Ven; 11, 20 Th. Ligtvoet; 12 F. C. Michael; 15,16Th. Ligtvoet; 19 A. Hendriks; 22 W. v. Beers; 24 J. v. d. Wouw; 25 G. v. Boxtel. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand April 1922 ingelegd f 21327.56, terug betaald f9779.71. Uitgegeven werden 8 nieuwe boekjes. Men klaagt steen en been. en dat in den tijd dat andere jaren voortdurend overgewerkt wordt. Wat het worden moet weten we niet, de toekomst wordt steeds donkerder. Naar we uit goede bron vernemen zal zich binnenkort een derde coiffeur in de Hoofdstraat vestigen. Voor ongeveer een jaar terug had één kapper de geheele plaats alleen. „De Luchtvaart", gevestigd bij den heer H. v. Heesch. vloog Zondag 6 Mei vanuit Jurbize. Aantal duiven 22. le duif om 10.26.2, laatste 10.35.20. Uitslag: 1 Dries v. d. Broek2 C. Moreval 3, 5, 6 J. Corstanje4 H. v Heesch. Aangetoond H. v. Heesch. „De Combinatie", gevestigd bij den heer Jan van Dun, vloog eveneens van Jurbize. le duif 10.14.27, laatste 10.22.14. Aantal duiven 120. Uitslag: 1. 2, 8. 11, 14, 17. 20, 21 v. d. Hoven; 3, 24 P Kemmeren; 4, 22 v. d. Velden; 5 v. d Mortel; 6 v. Dun; 7,13.19,25 v. d. Assem9, 23, 26 De Wit10 v. d. Ven; 12, 18 Opperman; 15. 33 Vloemans; 16. 29 Pijnenburg; 27, 30 Snaphaan 28 De Bondt; 31 32 Vrinten Heusden, 11 Mei 1922. Zondagmiddag 1 uur speelt Devo uit Waspik hier tegen Juliana (comp.) Tot bestuursleden van de afd. Heusden van den Centr. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel zijn gekozen de heeren K. v. d. Velden (Wijk), voorzitter, P. Hoesen (Andel) secretaris en J. v. Zon (Rijswijk) penningmeester. De afd. Heusden van bovengen. Bond vaardigt naar 't congres te Utrecht af de heeren P. Hoesen en K. v. d. Velden. Onze oud-stadgenoote mej. W. v. Andel, slaagde te Arnhem bij het examen voor onderwijzeres. Rectificatie. In 't bericht over de vergadering, waarin het Kamerlid Drion als spreker optrad, had moeten staan: Besproken werd niet het programma van den Vrijheidsbond, doch het stand punt van dien bond tegenover de Arbeidswet 1919 en de bezuinigings voorstellen (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Door „Een Lid" der R.K. Kiesvereen. te Kaatsheuvel wordt in een ingezonden stuk in Uw blad medegedeeld, dat door den voorzitter van gemelde kiesvereeni- ging ter vergadering van 23 April de wenschelijkheid is uitgesproken om een plaatselijke R K. Kiesvereeniging te stich ten „en alzoo ook actie te voeren bij verkiezingen voor den Gemeenteraad" Ik kan begrijpen M. de R. dat men daartoe komt in plaatsen met gemengd- godsdienstige bevolking. Maar in Kaatsheuvel, waar practisch alles katholiek is, acht ik zoo'n plaat selijke vereeniging, om „actie te voeren bij verkiezingen voor den gemeenteraad"- eenvoudig verderfelijk. De verkiezingsstrijd toch in deze plaats, gaat niet om katholieke begin selen en belangen, doch enkel over katholieke personen. En deze strijd zal in een zuiver katho- ieke gemeente, zooals Kaatsheuvel is, wis en zeker leiden tot twist tweedracht en haat in den eigen boezem der ka tholieken, tot groote schade juist van de katholieke zaak, die men daardoor voorgeeft te dienen. Dankend voor de plaatsing, UW ABONNÉ. Marktberichten. Varkens 22 f28. Schapen 5—f 10 Eieren 6—7 cent per stuk. Worden nier-waarscliuwingen begrepen? Beseft men het gevaar? Zou het niet ver standig zijn om een bewezen weerstands- methode «an te nemen? Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, urinekwalen, zenuwoverspan ning. loome «lagen en slapelooze nachten, stijve en gezwollen gewrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. Eu gevaar volgt spoedig, want verwanrloo/lng doet ernstiger verschijnselen ontstaan als rhenmatiek. vorming van steen, spit. ischias, graveel, nier- en blaasontsteking, water zucht eu urinezuur-vergiftiglng. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels der natuur: gezond verstand, een voudig voedsel en geregelde gewoonten, wer den toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen- voldoende kans. Do nieren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwanrloozing. Behoed de nieren met Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Z1.1 verster ken de nieren, lenigen de blaas, en hun wer king doet de verschijnselen, door verzwak king van deze organen veroorzaakt, ver dwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de liandteekeniug van James Foster op de doos voorkomt), zijn te Waalwijk ver krijgbaar bij ired. Orie-Dumonlin a 1.75 per doos. 38 (2)

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6