Binnenland. Provinciaal Nieuws. van 3 op 2.25 en om den aftrek voor levensonderhoud over 16 maanden inplaats van over 12 maanden te be rekenen. Ged. Staten wijzen erop dat voor deze wijzigingen de goedkeuring van de Kroon noodig is, welke echter niet gemakkelijk verkregen wordt. Zij adviseeren daarom het heffingspercentage te handhaven en dan '/4 ontheffing van belasting te verleenen. Den aftrek voor levensonderhoud stellen zij voor te berekenen voor 12 maanden. De Voorzitter zegt dat met een en ander reeds rekening is gehouden. De ontvanger is er reeds mee bekend en wanneer er iemand komt betalen, dan wordt het bedrag met */4 verminderd. Besloten Ged. Statenteberichten.dat met hunne voorstellen wordt accoord gegaan. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. DRONGELEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 10 Mo! des namiddags ten half vijf uur. Voorzitter Edelachtb. heer Brune. Ongeveer klokslag half vijf opent de Voorzitter de vergadering; aanwezig alle leden. Het voorlezen van de notulen der vorige vergadering wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Aan de orde: 1, Ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten, houdende mededeellng, dat ter gemoetkoming in de kosten van het O. L. onderwijs door het Rijk aan deze gemeente eene buiten gewone subsidie is verleend van f 1296. Op een schrijven van de R. K. Leer gangen, houdende het verzoek om eene subsidie van f 25, werd op voorstel van Burg. en Weth.. afwijzend beschikt. 2. Vaststelling gemeenschappelijke regeling bij den keurlogsdlenst van vee en vleesch. Nadat de Voorzitter de verordening heeft voorgelezen, zegt hij eerlijkheids halve hier het gerucht wat hem ter oore is gekomen, te willen mededeelen. Hij heeft n.l. hooren beweren dat de vee arts van Waalwijk zou hebben gezegd dat niet behoeft te worden gebouwd als ze maar aan zijn woning een soort laboratorium bouwen, waar hij een en ander kan keuren en dat dan de goed koopste manier zou zijn. Zou het echter op die manier gaan, dan kan men de heele wet wel in de papiermand gooien. Niettemin hebben wij toch den heer Berger, hoewel deze geen gebiedende stem heeft, opgebeld en dezen medege deeld hoe, naar wij hebben vernomen, men in Waalwijk de zaak inelkaar zou zetten. Hij zei ook al direct dat daar niets van zou komen wijl op die wijze niets van de heele bedoeling der wet tot zijn recht zou komen. Ook aan den heer Quaadvlieg heb ben wij de vraag gesteld of het uit voerbaar is, zooals Waalwijk zich voor stelt te doen en deze Heeft gezegd dat daar niets van kan komen en door Ged. Staten dit niet zal worden goedgekeurd. Uit alles was op te merken dat Ged. Staten het advies volgen van den heer Qaadvlleg, want juist Ged. Staten heb ben ons naar hem verwezen. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat met de veearts van Heusden bij de vaststelling van het ontwerp is gespro ken en diens meening is dat de men- schen spoedig genoeg gunstig tegen over deze te nemen maatregelen zullen zgn gestemd, want dan zal een stuk vee dat uit nood geslacht moet worden, eerder voor de consumptie worden goedgekeurd dan nu het geval is. Als veearts is men niet zoo gemak kelijk geneigd om, wanneer Zomers in de wei een beest loopt dat iets Is overkomen en het zou daar moeten worden geslacht met het gevolg dat •r weldra een hoop vliegen omheen vliegen, muizen en ratten er som9 aan vreten, dat goed te keuren. Nu wordt zoo'n beest in een daarvoor expres gemaakte wagen naar Heusden, de slachtplaats, gebracht waar alles even netjes en zindelijk is ingericht. Te be grijpen is dat het vleesch zooveel eerder voor de consumptie kan en zal worden goedgekeurd, zoodat alles voor de vee houders van groot belang zal zijn. Van Campen. En hoe zal het met de huisslachtingen gaan. De Voorzitter zegt dat bet In de bedoeling ligt om voor deze streek vergunning te vragen dat te mogen doen bulten de verordening om. Zoodra de Minister in de Kamer daaromtrent eenlge mededeellng doet zal vanwege den kring daarom worden gevraagd. In Heusden zal dus een hoogst sobere slachtplaats met daaraan een winkel, moeten worden gebouwd. De gemeente Heusden i9 genegen de grond daarvoor gratis af te staan. De gezamentlijke gemeentebesturen zullen echter de kosten van het bouwen hebben te betalen en de daarvoor aan te gane geldleenlng zal In 25 jaar moeten sijn afgelost. Slacht men hier nu een koe, dan behoeft men daarmede niet eerst naar Heusden, maar dan komt de keurmeester die men daarvoor heeft te betalen. Alleen vee, dat uit nood moet worden geslacht, moet naar Heusden en het vleesch daar van wordt in den winkel van de gezament lijke gemeentebesturen verkocht. Voor persoonlijk gebruik kan een eigenaar zooveel vleesch van zoo'n beest koopen als hij wil, in andere gevallen mag niet meer dan 5 K G. worden verkocht aan een persoon. De heer Nieuwkoop acht het vervoer van vee dat uit nood moet worden geslacht, een mooi werk. Aangezien men In deze kleine gemeente geen slagerij heeft, durft hij vermoeden dat het slach ten alleen bij varkens zal blijven. De Voorzitter wil in verband hier mede mededeelen, dat alleen waoneer men een varken slacht uitsluitend en geheel voor eigen gebruik, men dan geen keuring behoeft aan te vragen Slacht men echter een varken en men wil dit met twee man deelen, dan moet keuring worden aangevraagd. De heer Nieuwkoop vraagt wat gedaan moet worden indien een beest eens dood wordt gevonden. De Voorzitter zegt dat dit dan toch in ieder geval nog naar Heusden moet worden gezonden. Het kan voorkomen dat het vleesch daarvan door conser veering voor menschelijk voedsel geschikt is. Is zulks niet het geval, dan zal het naar de Diergaarde in Rotterdam worden verzonden. Nieuwkoop. Maar als het nu eens aan besmettelijke zlekteo b.v. miltvuur is gestorven, dan mag het cadaver volgens de voorschriften niet worden vervoerd. Wat zal men daar nu mee moeten doen. Dat kan toch niet In die wagen worden vervoerd waarmede het andere vee wordt getransporteerd. De Voorzitter zegt dat aan dit geval niet is gedacht, dus vanzelf niet in is voorzien. Hij zal echter direct de aan dacht daarop laten vestigen. Nieuwkoop. Hoe gaat het met de betaling der kosten. Moet ieder een gelijk deel betalen of gaat dat per hoofd. Voorzitter. Dat gaat per hoofd. Nieuwkoop. De Kring kleiner gaan maken wordt zeker moeilijk. Voorzitter. Zooals de Kring nu is, is Heusden het centrum. Gaat men den Kring kleiner maken, dan gaan de kosten meer drukken. De heer van Campen acht het wen- schelijk dat nu reeds wordt aangevraagd om huisslachting gedaan te krijgen. Voorzitter. Zoolang daar nog niets van in de wet is opgenomen, kan niets worden gevraagd. Zoo spoedig mogelijk, zoo gauw als daar maar lets van bekend is zal de burgemeester van Heusden voor den gebeelen kring vragen. Van Campen. Ik zie geen bezwaar om dat reeds nu te vragen. Voorzitter. Dat is voorbarig. Boven dien hebben de hulsslachtlogen toch niet voor October plaats. Hierna wordt het ontwerp met alge- meene stemmen aasgenomen. 3. Benoeming van een stembureau. Benoemd worden tot Voorzitter1 dhr. van der Schans en tot leden de beereo van der Stelt, van Gammeren en van Campen en tot plaatsvervangende leden de beeren Nieuwkoop, Vos en Treffers. 5. Verzoek van Mevr. van Noodhoven ten Broekert, houdende bet verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres, liefst met ingang van 1 Juni. Voorzitter. Burg. en Wetb. stellen voor haar dit ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Juni. Nieuwkoop. Burg. en Weth. stellen voor het ontslag met 1 Juni te verlee nen zijn ze al zoover op weg dat met ingang van dien datum in de vacature kan worden voorzien. Voorzitter. Ja, wat zal ik zeggen. Er Is gelukkig maar een sollicitant ec die kan, zoo noodig, al binnen drie dagen komen. Dat is mej. A. Schukklng te Soest, thans te Amersfoort werkzaam. Over deze dame hebben wij de meest gunstige inlichtingen bekomen en bovendien heeft het hoofd der school haar ruim anderhalf uur zien werken en hij kan daarover niet anders dau met lof spreken. De inspecteur van het onderwijs kan zich goed met eene even- tueele benoeming vereenigen. Zij is daar maar tijdelijk werkzaam. Nieuwkoop. Zou ik van U nog even mogen vernemen hoe oud die mej. is. Voorzitter. Zij Is twintig jaar en heeft In het begin van het vorige jaar examen gedaan en dit jaar heeft ze haar acte in de nuttige handwerken behaald. Nieuwkoop. En heeft zij de toe zegging gedaan dat ze bier zal komen wonen Voorzitter, ja, ze heeft hier in de buurt familie wonen en daarom geeft ze er de voorkeur aan hier te wonen. Bo vendien is het zeker dat ze hier zal zijn op 1 Juni. Mevr. van Noodhoven ten Broekert is in den iaatsten tijd leelijk aan het sukkelen en ik beb den Indruk gekregen dat het niet veel meer wordt. Het scheelt maar heel weinig of ze heeft al afscheid genomen. Nieuwkoop. Met haar benoeming hebben wij gedacht met haar eens goed uit te zijn en van haar capaci teiten is wel niets af te dingen maar door haar toestand is niet altijd In het onder wijs voorzien kunnen worden zooals dat moet en daarom doet mi] dat ge noegen dat direct een andere onderwij zeres In fanctle kan treden en de kin deren nu niet op straat behoeven te loepen. Avonturen moet men het met allemaal, al heeft men 20 sollicitanten. Mej. Schukklng wordt daarna met aigemeene stemmen benoemd. (Wordt vervolgd.) De correspondent van de N. R- Ct. seint uit Genua Nu de minister Van Karnebeek ver trokken is, is misschien het oogenblik gekomen om mee te deelen, dat er ge durende de conferentie uitnemende be trekkingen hebben bestaan tusschen hem en zijn Belgischen ambtgenoot Jaspar. Beide ministers kwamen dikwijls samen. Men vergist zich wel niet wan neer men zegt, dat beiden deze samen komsten zeer gewaardeerd hebben. De minister van Buiteniandsche zaken, jhr. mr. H. A. van Karnebeek, is gisteravond om 9 u 17 min. uit Genua in den Haag teruggekeerd, ver gezeld door staatsraad prof. Struyken lid van de Nederlandsche delegatie, en mr. Carsten, zijn secretaris. Op een desbetreffende vraag verklaar de de heer van Karnebeek dat hij, met het oog op de behandeling van zijn begrooting in de Eerste Kamer, gemeend had zijn terugkeer niet langer te moeten uitstellen en dat de heer Patijn de leiding van de delegatie had overge nomen. Wat de conferentie zelve be treft, deze is thans in een phase van afwikkeling gekomen, waarmee nog eenigen tijd gemoeid kan zijn. In de hoofdzaken evenwel zijn de beslissingen gevallen. Weliswaar kon een accoord met Rusland niet worden tot stand ge bracht en in zooverre werd een belang rijk oogmerk van den opzet niet be reikt, maar het zou onjuist zijn, op grond daarvan de beteekenis van deze collectieve samenkomst met Rusland en van deze aigemeene ontmoeting van de Staten van Europa te onderschatten. De conferentie houdt zich thans nog bezig met het denkbeeld om in den vorm van een voortgezet onderzoek door een commissie van deskundigen aan haar arbeid verder gevolg te geven, welk denkbeeld in beginsel instemming heeft gevonden Mr. R. A. Fockema te Baarn, oud president van het gerechtshof te Leeuwar den, mej. mr. van Dorp te Bloemendaal en A. H. baron van Hardenbroek van Ammerstol, te Heemstede, hebben een candidatuur van het comité voor ver kiezing van liberale Kamerleden aan vaard. B. en W. van den Haag hebben voorstellen ingediend voor den bouw van een nieuw stadhuis op het terrein van de Oranjekazerne. A. R. candidaten voor de Tweede Kamer Lijst VI (Dordrecht, Middelburg, Tilburg), 1. mr. J A. de Wilde, te 's-Gravenhage 2. C. van der Voort van Zijp, te 's-Gravenhage3. A. Colijn, te Nieuwer-Amstel4. J. van der Molen, te Renkum; 5. J. F. Heemskerk, te Middelburg; 6. mr. G. van Baren, te Delft7. Chr. van den Heuvel, te Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer)8. J. A. J. Jansen Manenschijn, te Dordrecht 9. J. Schouten, te Rotterdam IOC. Warnaer, te Dirksland. Lijst II (Zwolle, Arnhem. Nijmegen, 's-Hertogenbosch, Maastricht): 1. dr E. J. Beumer, te Utrecht2. L. E. Duymaer van Twist, te 's-Gravenhage3. prof. dr. H. Visscher, te Zeist; 4, J. van der Molen, te Renkum5. ds. G. Hofstede, te Blokzijl6 C. Roeterdink, te Gorsel 7. mr. S. de Vries Czn., te 's-Graven hage 7. K. Kruithof, te Rotterdam 9. Chr. van den Heuvel, te Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer)10 j. Schouten, te Rotterdam. De Nieuwe Katholieke Partij zal, naar men meldt, candidaat stellen 1. W. j. B. van Liemt, Haarlem2. mr. I. A. Swane, Vught3. dr. A. M. J. L. Kervel, Den Haag; 4. mej. dr. C. M. van der Pijl, Den Haag; 5. Jhr. J. Th. Alting von Geusau, Den Haag6. P. N. J. M. Bolsius, Voorburg; 7. mr. J. Barendse, Poeldijk; 8. mr. P. C. j. Cremer, U- trecht9. mr. G. L. de Vries Fijens, Amsterdam; 10. J. J. Verburg. Den Haag. De Aigemeene Bond van R. K. Kieskringen vergaderde Zaterdag te Ut recht. Met aigemeene stemmen is een motie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat ook, bijaldien onverhoopt de vorming van een rechtsch kabinet, om welke redenen dan ook, in het volgende vier jarig tijdperk tot de onmogelijkheden mocht behooren, een samenwerking uit sluitend van Katholieken en sociaal democraten op den grondslag van een coalitie of regeeringsprogram onder geen voorwaarde of beding in overweging kan worden genomen. Men meldt aan de Tel. dat in het begin dezer week de heer mr. Vissering een bespreking zal voeren met de Re geering en leidende bankiers over onze deelname in een Duitsche leening. Deze leening zal 1 a 2 milliard gul den groot zijn en de Nederlandsche deelneming wordt op 80 a 100 millioen begroot. De uitslag dezer besprekingen zal de heer Vissering onmiddellijk te Parijs aan de commissie van herstel mededeelen. Het Ned. Corr. bureau meldt nog Naar wij vernemen hebben de minis ter Jaspar en Van Karnebeek gebruik gemaakt van hun tegenwoordigheid te Genua ter gelegenheid van de Econo mische Conferentie om de bespreking te hervatten, die zij in Augustus 1921 te Luzern gehad hebben over de her ziening van de tractaten van 1839 en de kwestie van de Wielingen. In den loop der bijeenkomsten, die gehouden worden in een geest van vriendschap pelijke toenadering, werden verschil lende voorstellen besproken. Omtrent deze voorstellen kon men nog niet tot overeenstemming geraken en werd be sloten een oplossing der kwestie op nieuw in studie te nemen. In verband met de groote uitbrei ding, die het machinale uitbroeden van kipeieren in de laatste jaren heeft ge kregen en het feit, dat er inrichtingen zijn verrezen waar men per wekelijksche periode 23000 eieren tegelijk uitbroedt, heeft de Ned. Vereeniging „Avicultura" een verzoek ingediend bij het hoofdbe stuur van de Posterijen en Telegrafie, tot het verkrijgen van toestemming om z g. „Eendagskuikens" als postpakket te doen vervoeren. Hierop heeft de directeur-generaal gunstig beschikt en is het met ingang van 15 Mei toegelaten deze diertjes onder zekere voorwaarden als post pakket te doen vervoeren. Waalwijk, 16 Mei 1922 Mejuffrouw Tine Spijkerman, leer linge der Rijksdagnormaalschool alhier, slaagde 11. Vrijdag te Breda voor 't exa men L. O. Zooals bekend zal^zijn, brengt de Fransche gezant, de heer Benoist, heden en morgen een bezoek aan 's-Bosch, waar verschillende fabrieken en beziens waardigheden zullen worden bezichtigd. Er is een uitvoerig programmasaam- gesteld om hem dit bezoek na Arnhem en Maastricht zoo leerrijk en aangenaam mogelijk te maken. Hedenavond wordt den gezant in 't Oranje-hotel een officieel diner aange boden, waartoe ook is uitgenoodigd, de president der Kamer van Koophandel voor de Langstraat alhier. Verleden Zondag had de tweede competitie plaats van den Waalwijkschen Kegelbond tusschen „Hannibal 1" en „Vriendenkring I". Aangezien de club „Vriendenkring slechts kort bestaat, is de uitslag van dezen wedstrijd voor laatstgenoemde club in het geheel niet ontmoedigend. Moest bij de eerste serie „Vriendenkring" een achterstand boeken van 66 hout, bij de tweede serie werd „Hannibal met 43 hout overtroffen, zoodat de uit slag was, dat „Hannibal I" won met 451 hout tegen 428 hout van „Vrien denkring r. A.s. Zondag spelen de tweede vijf tallen van de „Waalwijksche Kegelclub" en van „Alle Negen". Op Donderdag 25 Mei (Hemelvaarts dag) houdt de Waalwijksche Kegelbond een plaatselijk concours. Gezien de am bitie en de belangstelling bij de gehou den competities, twijfelen wij niet aan het welslagen van dit concours. Vergadering van stemgerechtigden in den Buitenpolder van Waalwijk op Vrijdag den 2 Juni 1922, des voormid dags om 11 uur in het Hotel Verwiel te Waalwijk. Aan de orde 1. Rekening 1920-1921. 2. Begrooting voor 19221923. 3. Machtiging om werken in eigen beheer uit te voeren. Zondagmiddag was de Waalwijk sche Schaakvereeniging op bezoek bij de Bossche, tot het spelen van een massakamp. Om ongeveer half drie opende de heer Weijnen met een woord van wel kom tot de aanwezigen, den wedstrijd. Negen borden werden bespeeld, door de gasten met wit, door de Bossche naren met zwart. Te half zes was de laatste partij geëindigd en bleek de uit slag van den kamp te zijn, zooals hier- onder is vermeld Waalwijk 's Hertogenbosch. (Wit). (Zwart). De Meijer 1 Duives Princen Sr. 1 0 v. Rooij v. d. Hoeven 10 v. d. Brug de Bruin 1 0 Edel S. J. Oerlemans 1 0 Goossens. Gosthare 0 1 v. d. Put. H. Oerlemans 0 1 v. d. Ven T. Prinsen 0 1 Mr. v. d. Marck Oesou 0 1 Morsbach - ln afwijking van andere jaren en zeer zeker als een getuigenis van den bloei der vereeniging, studielust harer leden en onvermoeid werken van den directeur, gaf Waalwijks Gemengde Zangvereeni- ging gisteravond hare tweede uitvoering in dit seizoen, thans uitsluitend aan geboden aan hare donateurs en honoraire leden. En al kan een zoo kort opvolgend concert natuurlijk niet die nummers bieden, welke de uitvoering van Februari, na een heelen winter van repeteeren bracht, we mogen dankbaar erkennen, dat het ook gisteren weer opnieuw voor het publiek een genotvolle en voor directeur en koorbeen succesvolle avond geweest is. De plaats- en tijdruimte laagheden-* morgen niet toe het programma in al zijne onderdeelen te besprekenwe kunnen zeggen dat over 't geheel goed werd gezongen, dat vooral de Ballade van „Een ruiter en een Koningsdochter" van Joh. Verhulst, „lm Walde" van Men- delsohn-Bartholdy, uitstekend tot hun recht kwamen. Het slotkoor „Böhmisches Liederspiel" spande de kroon en de goede indruk hiervan werd vooral ver hoogd door de soli, gezongen door leden der vereeniging. Mej. Adri Gerris zong de sopraan-solo „Geheime Liebe" op hoogst verdienste lijke wijze en openbaarde den toehoorders een mooie en welluidende stem met goede voordracht, waarvan zeer zeker de vereeniging nog meermalen een dank baar gebruik zal maken. De heer Jan Wiesman gaf met z'n mooi bariton-geluid op uitsteken de wijze „DieKlage", terwijl de heer A. van Bladel de tenorsolo „Gestöhrte Andacht" zong op de manier, zooals wij dat van den heer van Bladel in zijn herhaald optreden als solist gewoon zijn. Een groot gedeelte van 't succes van den avond was te danken aan den heer F. ten Kate te Arnhem, die zijne veree- rende medewerking ais violist verleende. Deze kunstenaar, die niet den dilettant verraadt, heeft het dankbare publiek zeer doen genieten o.a. in zijn „Sonate" van Handel, in „la Précieuse" van Couperin en zijn „Sonate" van Grieg. Zijn spel was in menig opzicht zeer hoog te pre zen. Werkelijk was het een groot genot naar de soli van dezen bekwamen violist te luisteren, wiens optreden natuurlijk veel won door het prachtvolle accom pagnement van den heer Gerritsen. Het strijkje der vereeniging, nog zoo kort geconstitueerd heeft beslist allen verrast. Het heeft zeer zeker „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart, voor dergelijk corpsje niet 't eerste 't béste, hoogst verdienstelijk vertolkt. Niemand had durven veronderstellen dat men 't reeds zoo ver gebracht had. Ook de rest van den avond liet het zich van z'n beste zijde kennen. Jammer dat men weldra verschillende goede krachten zal moeten missen. Wanneer wij tenslotte een woord van dank brengen voor dezen kunstvollen en ook prettigen avond, dan moet dit naast de vereeniging en haar ijverig bestuur, in hoofdzaak gaan tot den directeur, den heer Gerritsen, voor zijn onvermoeid werken en ijveren voor zijn koor en daardoor voor den vooruitgang van de beoefening der vocale en in- strumentale kunst in onze plaats. Een opmerking zouden we tenslotte willen maken en dat is: ook deze con certen beginnen en eindigen weer niet op tijd De politiehondenvereeniging Loon- op Zand en Omstreken houdt heden op het terrein achter huize „Roestelberg" een onderlingen wedstrijd met politie honden. Verschillend dressuur wordt gedemonstreerd en door een jury van drie personen beoordeeld. De postduivenvereeniging „De Luchtverkenners" alhier hield Zondag 1.1. een wedvlucht vanuit Chimay. Uitslag als volgt le, 2e, 5e en 7de pr. J. v. Muilekom. 3e pr. A. Lombarts. 4e pr. A. v. Eeten. 6e pr. J. Leijten. 8e pr. Th. Pullens, fe pr. C. Maas. 10e pr. L. Verhoeven. Maandagavond ten 7 uur lüeld de R. K. Vrouwenbond in de groote zaal van de Werkliedenvereeniging eene algemeen© ver gadering die vry goed was bezocht. De presidente opende de vergadering met den gebrulkelijken groet, heette de aanwe zigen welkom en in 't bijzonder, den Wel- Eerw. Pater Damasus die zou spreken over politieke voorlichting. Spreekster wees er op dat politieke voor lichting een onderwerp is dat vrij de meeste Katholieke vrouwen niet kan inte resseeren en toch nu eenmaal het stembü- jet in banden van de vrouw is gegeven, Is het noodig dat ztj dit goed weet te hnntee- ren. Alvorens de Eerw. Spreker met zijne lezing een aanvang nam werd door het ..Koor van de R. K. Vrouwenbond onder lei ding van mej> Louise Rubbens, op zeer ver dienstelijke wijze „Zomeravond" en „Lente" van Tussenbroek gezongen. Het koör, is niet alleen in ledental tóe- genomen doch beschikt thans 'over veel en goed stemmenmateriaal. De Eerw. Pater Damasus zette daarna op practische wflze aan de hand van eenige voorbeelden, uiteen hoe men moet stemmen. Al is het waar dat geen enkele Katho lieke vrouw het stemrecht heeft verlangd, toch mag geen enkele katholieke vrouw van de stembus achterwege blijven. Spr. vrees er verder op dat er veel zaken ztfn tot stand te brengen waarmede zich de vrouw heeft te bemoeien en daarom is bet goed dat er eenige vrouwen zitting ln het hooge college hebben. Aan het slot van zijne rede brak spr. een lans voor de Regeering en wees op het vele goede dat .onder haar wfls beleid is tot stand gekomen. Door haar krachtig ingre pen is de revolutie voorkomen en dat vooral moet ons dankbaar doen zijn en haar over al steunen. Z.Eerw. wees ook nog op de taak die de

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2