Firma Q. Verkade. - Waalwijk. Mwrtiart in dit Bad. Voor den schoonmaak Vitrages, Allovernets, Ondergordijntjes, aigepaste linnen Gordijnen, Lancaster gordijnen, Beddetijken, Overtrekken, Stores, Vlaamsch linnen en Gestreept linnen voor Marquizen. Prima Hospitaaldoek i 1.45. Aigepaste Tatelzeilen. Wollen en Peluche Tatelkleeden. Nieuws uit heusden. Gemengd Nieuws. Nieuws uit Kaatsheuvel. J. M. Son en Dr Langeveld Laatste Berichten. iederen Woensdag te eonsulteeren zijn weer eenige mooie dagan op sportgebied te wachten. DRUNEN Zondag hield de P. D. V. „Vliegende Vrinden", gevestigd in het Café Elshout, eene wedvlucht van uit Eisden, waar de duiven vermoedelijk om 8 uur 30 in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 38 min. De prijzen werden behaald als volgtle 2e en 4e prijs H. Bergmans, 3e pr. David Elshout, 5e, 6e, 7e en 8e pr. Th. Elshout Adrz., le Overduif Th. Elshout Adrz. Ie Geteekende werd behaald door H. Bergmans. SPRANG. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 17 Mei 1922, des nam. 7 uur. Ter behandeling van de volgende zaken 1. Wijziging begrooting 1922. 2. Vaststelling kohier hoofdei, omslag voor het tijdvak van 1 Januari— 1 Mei 1922. 3. Kasgeldleening. 4. Verzoek bestuur R.K. Leergangen om subsidie. 5. Benoeming stembureaux. SPRANG. Van den landbouwer S. v. Vuuren alhier stierf j.l. Zondag plotseling zijn eenigste koe. Voorwaar een heele schadepost, daar het beest niet ver zekerd was. De eindwedstrijden om den S.V.V.- beker mogen uitstekend geslaagd heeten Onder zeer groote belangstelling komen om half twee Juliana. Waalwijk, en Heuvel. Tilburg, in 't veld. Deze wed strijd kenmerkte zich al direct door het vlugge spel dat Heuvel te zien gaf. Zij wist voor de rust de leiding te nemen met 2—0. Na de rust komt Juliana 21833 4 J. v. d. Broek, f 7860. 5 Gebrs de Grauw, Waspik f7945. 6 C. Roovers, f 7885. 7 G. v. Dongen, Raamsdonk f 7640. 8 A. Roovers, Waspik f 7290.j 9 v. d. Ploeg, Geertruidenberg f 7244. 10 W. Schot, Raamsdonksveer f7180. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. RAAMSDONKSVEER. Mej. H. Tim mermans werd benoemd tot onder wijzeres aan de Ned. Herv. School alhier. Graanbeurs Hotel de; Reijer. Tarwe f 14.25 a f 14.50; Haver f 14.50; Rogge f 13.50 a f 13.75; Hooi f 45 Dhr. M. Kommers, onderwijzer aan de Chr. School alhier, die wegens dienstplicht onder de wapenen moest komen half Maart 11., heeft weder zijn plaats als onderwijzer kunnen innemen. De Harmonie „De Eendracht" bracht Zondag het echtpaar Jos van geweldig opzetten om den achterstand strien een serenade met het oog op Zondag jl. nam de R. K. V. V. Juliana deel aan de finale van den S.V.V.-beker en kwam te staan tegen Heuvel 1 Tilburg, dat de 2e plaats in neemt op de ranglijst van de 1ste klas B.V.V. Rust trad ir. met 2—0 in't voordeel van Tilburg. Na de rust brengt Juliana menig bezoek aan het Heuvel doel, maar zijn doelverdediger is su bliem en keert menig schot. Heuvel 1 speelt een schitterende partij en voor dat de scheidsrechter einde blaast wist zij nog 2 maal te doelpunten en heeft den beker dan ook welverdiend gewon nen. Zondag a.s. neemt Juliana deel aan de Bekerwedstrijden bij Quick. Voor Zondaga s. heeft Juliana seriewedstrijden uitgeschreven. De vereenigingen komen volgens loting tegen elkaar, om half 2 speelt Neerlandia Kaatsheuvel tegen Juliana Heusden en om half 3 komt in het veld S. D. O. 's-Bosch, Excelsior Kaatsheuvel, om vier uur heeft de finale plaats tusschen winnaar A en B. Aan deze wedstrijden zijn prachtige prijzen verbonden, le prijs zilveren Lauwer krans, 2e prijs prachtig zilverengschild. BESOIJEN. R. W. B. ontving de eerste 2 weken niet minder dan 6 uitnoodi- gingen tot deelname aan beker- en serie-wedstrijden, waarvan de uitnoodi gingen van Quick, Waalwijk en Willem II Tilburg, 28 Mei, zijn aangenomen, terwijl een uitnoodiging van D. V. C., Dongen, afgeschreven moesl worden. Mogelijk dat nog een Oostelijke 1ste klasser bij R. W. B. op bezoek komt. De loting voor den R. W. B -beker heeft j.l. Vrijdag plaats gehad. Quick, Waalwijk, heeft gelukkig geloot doordat zij 21 Mei slechts een afmattingswed strijd behoeft te spelen tegen R. W. B., dus reeds in de demi-finale geplaatst is. Verder 21 Mei nog Neptunus, Rot terdam tegen Wilhelmina, Kaatsheuvel. 25 Mei (Hemelvaartsdag) Xerxes— N.O.A.D 2, Den voetballiefhebbers staan dus in te halen, maar hoe zij zwoegen, zij kunnen dit toch in doelpunten niet uit drukken. Heuvel weet de laatste tien minuten nog twee maal te doelpunten, zoodat zij van Juliana met 4—0 won. De tweede wedstrijd Exelsior, Capelle en B.V.V., Kaatsheuvel, was vol spanning. Beide ploegen werkten om het hardst om de leiding te krijgen, maar na een kwartier verlenging was de stand nog zooais bij het begin. Toen werden er vijf strafschoppen genomen, waarmede B.V.V. winnaar werd. Den eindwedstriid B.V.V. en Heuvel wist Heuvel met 2—0 te winnen, wat de verhouding goed weergaf. Hiermede behaalde Heuvel den eersten prijs zijnde een prachtige zilveren beker en B.V.V den tweeden prijs zijnde een zilveren lauwerkrans met goud bewerkt. Na afloop werden onder een toe passelijk woord door een der bestuurs leden de prijzen overhandigd Zoo zijn dan de bekerwedstrijden om den S.V.V. beker weer achter den rug, en zullen steeds bij velen in aangename herinne ring blijven. VRIJHOEVE-CAPELLE. De vorige week bracht het fanfarecorps eene serenade bij het werkend lid P. te Capelle, die zich dezer dagen in het huwelijk zal begeven. Tevens werd hem een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. Liet het zich aanzien dat de vorst veel schade aan de bloeiende fruit boomen zou berokkend hebben, nochtans schijnt dit erg mee te vallen. De vroege aardappels evenwel, die zich op sommige plaatsen lieten zien, hebben het wel moeten ontgelden. Ds. de J. die voornemens was zich reeds in Juni alhier te vestigen, zal dit waarschijnlijk door het niet beschikbaar z^n der pastorie voorloopig moeten uitstellen. WASPIK. De Heer A. J. Snljers, architect te Raamsdonksveer, besteedde hier heden aan het bouwen van een woonhuis, voor den Heer W. Vervoort. Ingeschreven werd alsvolgt G. J. van Dongen, Raamsdonk f4040, A. Roovers, Waspik f3900. A. A. de Grauw, Waspik f3925. W. H Schot, Raamsdonksveer f3840. Gebr. van Steen, Made f3632 Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. Dat er voor veredeling van den veestapel tegenwoordig veel gedaan wordt, blijkt hieruit, dat zelfs land bouwers uit Lage-Zwaluwe hun vee laten dekken door de meermalen be kroonden stamboek fokstier Dr. Her mans, gestald bij den heer B. Langer werf alhier. Het aantal werktloozen in deze gemeente groeit nog steeds aan. Gisteren meldden er zich bij den Secretaris van de arbeidsbemiddeling ruim 60 aan. Een groot getal voor deze plaats. De prijs der boter is weer met 10 cent per K.G. verlaagd en gebracht op f 2.30. Het W.G.K. zal eene algemeene vergadering houden op Zondag 11 Juli, ter verkiezing van een bestuurslid, vacature de heer G. van der Steen. De uitslag van de gisteren ge houden aanbesteding van het woonhuis voor den heer J. van den Bom (bouw kundige A. G. de Bruijn) is als volgt: het 25-jarig Huwelijksfeest, gevallen daags te voren. De Koninkl. Erkende Postduiven vereniging „De Vredesduif" hield wedvlucht vanuit Mons prijzen werden als volgt Zondag een Bassins. De behaald le prijs L 1 M. in 't Veld. Sprang f 8990. 2 C. Timmermans, Sprang f8900. 3 Mlchaéls, Kaatsheuvel f8190 v. Diem. 2e en 5e prijs W. v. Dongen, 3e en 4e prijs K. P. Hommel, 6e en 7e prijs J. v. d. Kieboom. Overduif C. Hommel. Uur van loslating 8 uuraankomst van de eerste duif 10-29-21. G1LZE. Maandagmorgen omstreeks half vijf ontstond door onbekende oorzaak brand vermoedelijk in de schuur, welke deel uitmaakt van het complex van drie woningen en een bakkerij, bewoond door den bakker Wagemakers en den schoenmaker Graafmans. De bakkerij behoorde vroeger toe aan de coöperatie Broederhulp. Het huis van Wagemakers op den lin kervleugel, bakkerij en schuur brandden geheel uit, terwijl het huis van Bijsterveld zeer groote schade aan het dak bekwam. Het derde rechlsche huis bleef behouden. De helpers kwamen kort na het con- stateeren van den brand van alle kanten opdagen en met vereende en onver moeide krachten werd de strijd met twee spuiten tegen het woedend element aan gebonden met het gevolg dat men om ruim zes uur het gevaar als geweken kon beschouwen. Het gezin van Graafmans, dat in nacht gewaad moest vluchten, heeft alles ver loren. Niets werd gered. Van Wagemakers werd wat inboedel uit het huis gesleept. Twee trekhonden en een Duitsche herdershond kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is on bekend. Wanneer er een sterke wind had ge staan, zou de ramp niet te overzien zijn geweest. DUSSEN. Vrijdag werd door B. en W. der gemeente Dussen de nieuwe school in wijk C officieel geopend. De burgemeester sprak hierbij zijne voldoening uit over het degelijk bouw werk, hij bracht zijn dank aan den ar chitect, den heer P. A. Oomen Jr. te Breda en aan den opzichter L. Borsten Breda, wlen het dagelijksche toezicht op dit werk was opgedragen. Ook aan de aannemers de heeren C. en A. Broek hoven, Oosterhout en J. Mertens en Van der Waals te Raamsdonksveer, verder de overige aannemers en werklieden, die allen aan het welslagen van dit ge bouw hebben medegewerkt. Spreker sloot met den wensch dat het 't hoofd der school, den heer Broeders, gegeven mag zijn aan talrijke leerlingen lang zijn beste krachten te wijden. Hierna sprak de architect, de heer P. A. Oomen Jr. Breda, die B. en W. dankte voor de hulde hem voor dit werk ge bracht en bracht die hulde over aan de aannemers van het werk, met wie hij zoo prettig had samengewerkt. Spreker sprak er zijne voldoening over uit. dat hij hier met bekwame vaklieden had kunnen werken. Vervolgens sloot de architect zijn dank aan den opzichter L. Borsten en ein digde met den wensch dat de school hier opgericht, moge strekken tot heil der gemeentenaren. Daarna werd deze officieele opening door een gezellig samenzijn besloten. Heusden, 16 Mei 1922. Door 't Gemeentebestuur zijn be noemd tot brandmeesters de Heeren W. F. Freidli, Ad. van Tuijn en Joh. de Mol. Wegens het wegblijven van DEVO uit Waspik kon de competitie-wedstrijd tegen Juliana Zondag niet doorgaan. Zette de kermis de eerste twee dagen door het zure weer slecht in, Zaterdag en Zondag was dat anders. Vooral dezen laatsten dag was het ver bazend druk en was het voor de be zoekers recht gezellig. Degenen, die het van de kermis moeten hebben, zullen op slot van rekening dan ook wel tevreden zijn. Het verloop was zeldzaam ordelijk. De heer C. van Everdingen legde te Amersfoort met goed gevolg examen af voor toelating tot het reserve-kader der cavalerie. Bij het schieten op den „vogel" vanwege de scherpschuttersvereeniging „St. Blasius" was een der jongste leden Ant. van Bladel de gelukkige, zoodat hij voor dit jaar koning is. De vorst der laatste dagen, vooral die van Zaterdag op Zondag schijnt hier en daar nog al kwaad te hebben gedaan en wel vooral aan de vroegste aardappelen, die al aardig er op stonden. Kaatsheuvel, 17 Mei 1922. Vrijdagavond geschiedde er in de nieuwe stoomschoenentabriek van de firma J Schr. aan de Gasthuisstraat alhier een ernstig ongeluk. De heer P. M. leeraar aan de Vakschool te Waal wijk was behulpzaam bij 't monteeren der nieuwe machines. Plotseling vloog met groote kracht een gedeelte van een ontzaglijk sneldraaiende slijpsteen hem tegen 't hoofd Wang, mond en kin werden verbrijzeld. M. sloeg achterover op den grond en bleef bewusteloos liggen. Direct was dokter de Both bij de hand, die overbrenging naar 't Gasthuis te Tilburg gewenscht achtte ARTS, MOND- eo TANDARTS, van half elf tot 3% uur Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Knnsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en bet behandelen van mond en tandziekten. 20566 Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. 1 vrouw heeft te vervullen bij de drankbe strijding en hoopte dat hier de zoo nuttige Maria-vereeniging spoedig zou worden her opgericht. Do presidente dankte de Eerw. Spreker voor diens helder betoog en sprak den wensch uit dat de aanwezigen de prac- tlsche lessen door hem gegeven niet zullen vergeten. Het Koor bracht hierna het groote Koor „Morgenstond" met solo en duo's ten gehoo- re en mocht daarmede een welverdiend ap plaus inoogsten. De ZeerEerw. heer pastoor, van Kiel adviseur van de vereeniging raadde de vrouwen aan een abonnement te nemen op „De Kath. Vrouw", bracht het koor dank voor de verleende medewerking en hoopte dat het in een volgend seizoen met dezelfde ambitie" de vergaderingen zal opluisteren. Ook wees hjj op de noodzakelijkheid van drankbestrijding en hij twijfelde er niet aan of weldra zal hier weer eeue bloeiende Mariavereeniging bestaan. Na afloop van de vergadering gaven zich reeds eenige dames als lid daarvan op. Voor den laatsten dag der Seriewed strijden om den W. 8. C.-Beker, welke j Zondag verspeeld werden, was groote be langstelling; het prachtige weer werkte daarbij ook zeer mede. Het eerst werd gespeeld L. S. 1 teB<?11 N O A. D. uit Tilburg; beide vereenigingen waren geheel volledig en op z«n sterkst. De winnaar van dezen wedstrijd werd be schouwd het meest in aanmerking te ko men voor den Beker. Kr ontwikkelde zich direct een vurig spel. De eerste 10 minuten trad N.O.A.D. overdonderend op en moest L. S. V.-achterhoede alle zeilen bijzetten om de vlugge Tilburgsche voorhoede van het lijf te houden. Nadien geraakte L.S.V. beter ingespeeld en was er van een overwicht van N.O.A.D. niets meer te bespeuren; integen deel had L.8.V. vóór de rust het beste van het spel. Na de rust, welke met blanken stand inging, kwam het overwicht van L. S. V, nog duidelijker aan het licht. Zij be gon steeds beter en enthousiaster te spelen en doelpunten konden dan ook niet uitblij ven. Ca. 10 minuten voor tijd wist hare rechtsbinnen de verdiende goal te maken, waarmede ook het einde kwam van dezen zeer mooi gespeelden wedstrijd. De tweede wedstrijd tusschen Willem II en Wilhelmina II eindigde tegen ieders ver wachting in eene verdiende overwinning voor de Kanaries. Willem II nam de zaak te kalm op en ging van de gedachte uit, wij winnen toch wel. Wilhelmina, dat in tegen stelling met vorigeu Zondag geheel volledig verscheen, dacht er anders over en wist door hard werken en goed coinbineeren even voor tijd de winnende goal te maken en zich daurdoor in de finale te plaatsen De finale tusschen L.S.V. en Wilhelmina gaf wel eenige teleurstelling. Met niet min der dan 00 moest Wilhelmina de enorme kracht erkennen, welke er van de Leerdam- sche ploeg uitging. L.S.V. speelde alsof het nog geen zwaren wedstrijd tegen N.O.A.D. achter den rug had. Toch verdiende Wilhel mina de 90 nederlaag niet; baar doel- verdediger was in dezen wedstrijd bijzonder ongelukkig en had minstens vier doelpunten op zjjne rekening. Voor L.S.V. eene kranige prestatie, zoo succesvol uit het strijdperk te treden tegen deze 2e klasse-vereenigiu- gen. Direct na afloop reikte de Voorzitter der organiseerende vereeniging onder een toe- paselijk woord den Beker en andore prij zen aan de resp.. winnaars uit. W.S.C- kan met succes terugzien op deze Seriewedstrij den, welke zoo'n prachtig verloop hebben gehad en de voetbalsupporters gedurende enkele weken van aardige wedstrijden heb ei oen genieten. Zijn wij goed ingelicht, dan staat den voetballiefhebbers en speciaal die van onze plaats voor a.s. Zondag een zeer belangrij ken voetbalwedstrijd te wachten, n.l. een wedstrijd van een Dougenseh Elftal tegen een Waalwijksch Elftal, eenerzij ds be staande uit de beste spelers van D.V.C. en Olympia, Dongen, anderzijds uit die der Waalwijksche vereenigingen Quick en W.S. C. De wedstrijd Zóu gespeeld worden op het W.S.C.-terrein. Zondagavond ia do heer Soh., wonende Bergweg te Hilversum, don 's-Qravenlandschen weg oversteken de, van sijn flets gevallen, hij werd gegrepen door een aato van den heer J. J. B. uit Amsterdam, dia zelf ohanft'eerde. Sch. kreeg een voorwiel over de borst, werd door de treeplank getroffen en rond geslingerd. Daarna kreeg hu nog eeü achterwiel over zich. De ongelukkige werd binnengedragen in een naburige woning, waar dokter Stieler den dood constateerde. tN. v. d. D.) Het ligt in het voornemen vau het bestuur van de K. N. A. C. om op nader te bepalen data in de maanden Juli—Augustus, Dij genoegzame deelname, een autotocht te organiseeren naar de Nederlandsche tentoonstelling te Kopenhagen. De dame, die bij het motorongeluk te Purmerland zwaar lnwenig gekneusd werd, is Fn 't Gemeentezieken huis te Purmerond aan de gevolgen overleden. Naar ons wordt gemeld, zijn de mareeliausóe den vormoedelljken dader van de inbraak met diefstal in de pastorie te Ossendrecht op het spoor, ofsohoon het nog niet gelukt is hem in handen te krijgen. De ver dachte is zekere Bartje v. E., een onde bekende van de politie, die al jaren geleden een uitgestrekt deel van Nooru-Brabant onveilig maakte. Bij het spelen is gisterenavond te Roosendaal een 8-jarig zoontje van v. z., wonende aan do Kade aldaar," in de Haven te water geraakt en verdronken. Door t uitsnijden eener ruit hebben dieven iuge- broken in ds R.K. Bijz. Meisjesschool op Duloendaai te Boxtel. Alle missiebusjes werden moegenomen, De Harmonie Apollo geeft Zaterdag avond om 7 uur in medewerking van het Fanfare-Korps 8irene uit Vryhoeve-Capelle een Concert op de Markt. Directeur P. B. Bisselink. Programma 1. Le Sang Gaullois, Allier. 2. Le Barbier de Sevilla, Ouverture, Rosini. 3. Bouffine- riës Musicale, Carmont. Pauze 4. Maas en Waal, Marsch, Kessels. 5. La jolie Meunlère, Ouverture, Hemmerli. G. La Dame du coeur, Ouverture, Duval. Pauze. 7. Episode de Combat. Fantaisie, Periueanx. 8. Le retour au Pays, Ouverture, Mendel sohn. 9. Finale. De nummers 1, 2, 3. 7, S, 9 worden door Apollo gegeveu, hiervan zijn 7 en 8 de con cours-nummers voo* Botterdam. ,,Sireuef' blaast 4, 5 en G, wanrvan 5 on 0 de concours nummers van dit gezelschap te Rotterdam zyu. Wil 't weer eenigszins meewerken zoo kunneu we een groote drukte op de Markt verwachten. De Combinatie van Postduivenvereeni- gingen gevestigd by den heer Jan van Dun vloog Zondag van uit Bergen (België), le duif 10-26-53, laatste duif 10-37-50. Uitslag: le prys Remmeren; 2e Opper man; 3, 8. 18 de Bondt; 4, 9, 23 van dei- Velden 5, 14 15. 20 van den AssemG Zacht7, 10. 21, 24 v. d. Hoven9, 23 v. d. Velden; 11, 12, 26 van Dun; 13 Vrinten; 16, 25 van der Ven; 17 Pynenburg: 19 Snaphaan; 22 v. d. Mortel. le overdiilf P. Kemmeren, 2e overduif v. d. Hoven. De Kaatsheuvelsclie Concourselub vloog van uit Chinay. Ingekorfd 108 duiven, le duif 10-38-15, laatste duif 10-48-6. Uitslag: 1, 13, 15 prijs J. Snoeren; 2c W. v. d. Ven3, 4, 8 prys A. Snoeren5,. 10, 19 G. v. d. Linden; 6e prijs J. v. d. Wouw: 7, 14. W. Kemmeren; 9 A. Hendriks; 10 J. v. d. Liuden12, 20 Th. Ligtvoet; 16 I'. Laros; 17 F. Michel; IS J. Bergmans. - Gisterenavond brak brand uit in de kleine boerenhoeve op den Roestelberg be woond door Jan Brok. Natuurlijk viel daar aan blusschen niet te denken. Met levens gevaar werd het jongste der negen kinderen door agent Badjou uit de vlammen gered. Niets bleef gespaard. Oorzaak onbekend. De drukte van den vorigen Zoudng op bet voetbalveld van Wilhelmina was niet zoo groot als op Zondag 7 Mei. De Harmonie „Apollo" maakte muziek op bet terrein ty- dens den 2en wedstrijd. Het 2e elftal van Wilhelmina verloor met 21 van het 2e elftal der Roodborstjes. Het le elftal wist van het le elftal te winnen met 21. Tor drie minuten voor het einde was de stand nog 20 voor Wilhelmina. Een klein onge lukje van onzen kranigen keeper bezorgde ook de Koodbortjes een puntje. Mej. V. K* brak vorige week met een val van den zolder een been. Door onvoorzichtigheid liep een jon gen met een geopend mes in de hand tegen zekeren D. die daardoor een groote wonde opliep in den arm. D. verloor veel bloed. zu.ie bij den H;cr m. ERF, Hedenmiddag vergaderde ten raad- huize alhier de Kamer van Koophandel voor de Langstruat. Van de 18 leden waren er 15 aanwezig. Op verzoek van den Directeur van het Centraal Bureau voor de statistiek werd be sloten te adviseeren aan de statistiek van im- en export van schoenen toe te voegen een noteeriug van het aantal paren schoe nen verdeeld over de verschillende soorten (dames- heeren en kinderschoelsel) en voor leder naast gewicht de voetenmaat onder mededeeling dat behoud van mededeeling van gewicht voor schoeisel in de statistiek wordt op prys gesteld. Besloten werd den Minister van Land bouw, N. en II. te verzoeken by ev. wyzi- ging van het reglement voor de Kamers te overwegen of het mogelijk zou zyn wyzigiug te breugen in de wfjze van verkiezing der leden, waardoor het voorkomen wordt dat tusschentijdsche verkiezingen moeten plaats hebben, die in den regel met groote kosten geilaard gaan. Het verzoek der Kamer voor Friesland om adhaesie te betuigen aan een door die Kamer aan den Minister van L. N. en II. gericht verzoek om aan de leden der Kamer voor het bywonen der vergaderingen een presentiegeld toe te kennen werd afgewezen, omdat de in het verzoek aangevoerde mo tieven niet gelden voor de Langstraatsche Kamer en overigens de middelen dezer Ka mer het toekennen van presentiegelden be zwaarlijk toelaten. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van het Gemeentebestuur van Made en Drimmelen, gericht tot den Minis ter van Waterstaat ter verkrijging van het verplaatsen van liet station van den spoor weg. Door liet Generaalconsulaat voor Duitscli- land werd medegedeeld, dal aan het consu- laatsdistriet Rotterdam o.m. is toegevoegd het westelijk deel der provincie Noord-Bra bant Arondissement Breda en de kanton gerechten Heusden en Waalwijk.) Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van de Centrale Commissie voor bezuiniging uit de Nederlandsche Maat schappij voor N|)verheid en Handel gericht aan den Tydelijken Voorzitter van den ltaad van Ministers, waarby een bezuini ging op de Staatsbegrooting wordt gevraagd van rond 100 mlllioen gulden. ïn beginsel werd besloten toe te treden tot de Nederlandsche Organisatie voor de Internationale Kamer van Koophandel. De begrooting voor 1922 werd vastgesteld. Werd gekozen tot Voorzitter voor de af- deeling Grootbedrijjf de Heer M. van Beurden te Kaatsheuvel en tot die voor het Kleinbedrijfj de Heer J. Bergmans te Dru- nen. By loting werd opgemaakt de rooster van aftreding. Vastgesteld werd een geglement van orde voor de vergaderingen der Kamer. Voor den Secretaris werd een borgtocht vastgesteld van 5000. Vastgesteld werd een tarief voor reis- en verblijfkoten voor het bflwonen der verga deringen overeenkomstig klasse 2 van het Reisbesluit.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3