Provinciaal Nieuws Tak. Mijnheer de Voorzitter, alvorens dit punt in behandeling komt zou ik dit eerst gaarne willen zeggen. Zoo lang de discussies zakelijk blijven, zal ik me daar buiten houdenIk hoop dan dat U mij ook* geen vragen zal stellen. Segeren Mijnheer de Voorzitter Voorzitter. Ik zal het onderwerp eerst inleiden. Segeren (zich opwindend en met de vuist op tafel slaande): Tak krijgt het woord en ik niet. Wat hebben we Voorzitter de vergaderingaanwezig alle leden. De Voorzittter stelt aan de orde punt vier van de agenda nl. verzoek van den heer Tak om erfpacht te verkrijgen van grond. De Voorzitter leest het schrijven voor. Daaruit blijkt dat de heer Tak daar een opslagplaats wil aanbrengen en vraagt voor den tijd van 10 jaar erfpacht. B. en W. hebben er met de com missie van openbare werken over ge- potverdomme nou toch, ben de heelesproken en allen zijn van meening dat maal belazerd. Ik verzoek dat Tak de vergadering zal verlaten. Artikel 24 van de wet moet gehandhaafd worden. Als zoo ieder raadslid doet, zal gauw heel Qeertruidenberg naar de klzijn. Voorzitter hamerend. Segeren. Ja zeker. Tak geeft je het woord en mij niet, 't zal niet gaan, man. Voorzitter, ik heb hier de leiding en u niet, begrepen. Segeren. O God nog toe, Tak zal het woord krijgen en ik niet. Ik betaal toch zeker net zoo goed belasting. Potdorie, als hij het woord krijgt, dan moet ge het mij niet weigeren. Ik verlang 10 minuten het woord. Voorzitter (hevig hamerend): U moet.... Segeren (geweldig met de vuist op de tafel slaande en hard schreeuwende)lk zal potverdomme het woord hebben. (Voorzitter geweldig hamerend.) Segeren (aldoor met de vuist op tafel slaande): lk zal 10 minuten het woord hebben. Voorzitter (de hamer geweldig op de tafel slaande) Zal je zwijgen. Segeren. Tien minuten moet ik het woord hebben en Tak moet de verga dering verlaten, 'n Mooie boel. Jullie denken zeker met mij een loopje te nemen, maar pas op hoor. Tak het woord en ik niet, ra, ra wat is dat. Voorzitter. U zal zwijgen. Segeren (geweldig met zijn vuist op tafel bonkend); lk ben onaf hankelijk en heb geen kinderen. Het is te gek. Met 7 raadsleden zijn we hier en Tak krijgt het woord en ik niet, Waar staat geschreven dat ik het woord niet krijgen kan. Dat is ver schrikkelijk onbillijk. Geeft mij maar 5 minuten den tijd dan zal ik duidelijk maken hoe het hier er naar toe gaat. Heusden geeft grond cadeau voor het bouwen van een slachthuis voor de Vleeschkeuringswet, G'berg doet dat niet, alhoewel ik er bijtijds genoeg op gewezen heb. Onze naburen moeten dat maar hebben, 't Lijkt hier gadome net zoo'n bewaarschool. Niks wordt er ge daan als kinderachtige dingen. Voorzitter. Wil u Segeren (met de vuist op tafel slaand terwijl de Voorzitter geweldig met de hamer op tafel beukt): Het is hier een bewaarschool. Ge maakt misbruik. Pot verdomme, Tak zal je het woord geven en mij niet. Ik zal het woord nemen. Als wethouder zal je een loopje met me willen nemen. De Voorzitter blijft aldoor hameren en de heer Segeren met zijn vuist op talel slaan, zoodat hooren en zien ver gaan. Verschillende leden staan van hun plaatsen op. Voorzitter. Ik stel voor de vergadering te schorsen. Segeren. Hij zeker het woord en ik niet. Voorzitter. Als u zoo door gaat en je zoo blijft aanstellen dan Segeren. De boeren van Geertruiden- berg en die van Made Tak. Mijnheer Segeren Segeren. Wat gij, gij loert potver domme altijd op alles. Als de anderen dat ook deden zou Den Berg gauw naar de kl zijn. Als de haven uit gediept wordt, dan krijg je zooveel grond als je maar wil voor niks. Ik wor het moei met al die draaierijen. Is het al niet erg genoeg dat Geertrui- denberg maar een wethouder heeft. Scherp. En die ben jij zeker. Segeren. 't Is dat ge op jaren bent maar anders zouden Ged. Staten De Voorzitter zit te hameren en ver schillende leden staan in groepjes. De heer Scherp gaat dreigend naar den heer Segeren en roept hem minach tend toeLeelijke onbeschofte vlegel, dat je ben. Segeren (vreeselijk met beide vuisten op tafel slaande en woest roepende) Die vent Tak, mijnheer Segeren, U Segeren. Wat jij met je gezalfde smoel, jij hebt de boel al zoo dikwijls verneukt. (Geweldige herrie De Voorzitter hamert met een don derend geraas op de tafelIk schors de vergadering tot 2 uur. Er zullen maatregelen worden genomen. Terwijl de meeste leden zich verwij deren roept de heer Segeren den Voor zitter na Al laat je 20 marechaussee's komen, dan ben ik nog niet bang, want ik sta in mijn recht. Tegen 2 uur loopt de vestibule van het raadhuis vol, want van mond tot mond was het gegaan dat het er in de raadsvergadering geweldig gespan nen had en dat het bij de voortzetting ook weer warm naar toe zou gaan. Om 2 uur zijn alle leden, uitgenomen de heer Smolders, tegenwoordig. De heer Segeren vraagt of niet kan worden begonnen, wijl alle leden weten dat om twee uur wordt begonnen. De Voorzitter merkt op dat het pas 9 minuten over tweeën is en het ge woonte is eerst een kwartier na tijd te beginnen. Ten kwart over twee heropent de dit terrein onder de gewone voorwaar den best kan worden afgestaan. Segeren. Mijnheer Voorzitter. Als ik uitgesproken ben zal ik u dadelijk het woord verleenen. Alle grond staat niet geheel ter beschik king van het gemeentebestuur. Slechts een deel daarvan is gemeente-eigendom Het andere terrein is van de regeering en wij hebben het recht gekregen daarop werken uit te voeren. De ontvanger te Oosterhout heeft geen bezwaar dat de gemeente dat aan den heer Tak afstaat zoolang tot het vast recht daarvan aan de gemeente is. De prijs zal zijn f3 per M. en de rente 6 pCt. Wordt nu besloten dat gedeelte aan den heer Tak in erfpacht te geven voor den tijd van 10 jaar, dan krijgt de ge meente daar later de beschikking weer over, wat ook moet, want dat punt moet vrij gehouden worden. Als de gemeente zich later eens mocht ontwikkelen, dan is dat noodig. 10 jaar in erfpacht te geven is aannemelijk, want de raad heeft nu nog de beschikking over genoeg land. De heer Segeren zegt verschillende bezwaren te hebben om deze gronden in erfpacht te geven. Eerst moet de haven worden uitgediept, dan zou hij zeggen, geeft de grond maar voor niets, doch nu moet voor alles daartoe het eerst worden overgegaan. Hedenmorgen, gaat spr. verder is de grond voor f 1400 genomen en verleden jaar voor f3300 en nu zou men het neusje van den zalm tegen f3 de M. weg gaan geven. Ik wil eens vragen, zijn er andere menschen geweest om dat daar te koopen. Ik weet wel, raadsleden mogen het niet koopen. Raadsleden moesten niets doen, want door hun ambt weten ze uit den aard der zaak iets eerder dan een ander. Volgens art 1506 mag het ook niet. Voorzitter. Dat heeft er nu allemaal niets mee te maken. Segeren. Je kan er mee lachen. Wat is het hier een toestand. Hier zit een schip direct vast aan den grond en wat hebben we een vorig jaar gezien. Toen werd er gesproken over de wet op de vleeschkeuring, toen die nog in de jongste schoenen stond. Ik heb toen aangeraden om den grond voor een slachtplaats cadeau te geven. Maar ja wel, bittere teleurstelling. Nu zal men naar Raamsdonksveer daarvoor mogen gaan. Geertruidenberg staat nu machte loos omdat men toen geen stukje grond cadeau wilde geven aan zoo'n bedrijf en nu gaat men het neusje van den zalm voor f3 per M. weg geven. Zoo is het een jaar of vier geleden ook gegaan. Nog geen zes weken nadien kwam er een zekere firma, die er f5 voor wilde geven. Raadsleden, dte met het inwendige van de zaak bekend zijn, moeten daar geen misbruik van maken. Als eerst de haven wordt uitgediept, dan geeft Tak daar maar wat grond voor niets. U hebt ook grond genoeg om in erfpacht te geven en mijnheer Smolders ook en de Godshuizen, dat is nog wel een lief dadige instelling. Laat hij daar naar toe gaan. Ik zal er niet voor stemmen. Is me dat toch een Jan Klaassen-boel. Moet er zoo met het geld worden gegooid. Hoe dikwijls wordt er niet gesproken met het oog op bezuiniging doen we dit of doen we dat niet. Hoe was het laatst met de bespreking van verhooging van salaris van den Secretaris die beslist, veel te weinig heeft. Neen, mijnheer de Voorzitter, ge komt hier in de gedaante van mensch, maar het hart dat daarin zit, is niet goed Voorzitter (hamerend). U moet Segeren. Ik kan daar geen vrede mee nemen. Als wethouder zal ik de belangen Voorzitter. U moet niet van het onderwerp afdwalen. (Wordt vervolgd.) Waalwijk, 24 Mei 1922 Naar wij vernemen is bij B. en W. dezer gemeente in voorbereiding een wijziging van de verordening op den Hoofdelijken Omslag en is eerlang een voorstel dienaangaande bij den gemeen teraad te verwachten. In verband hiermede en mede naar aanleiding van nog in den ouden raad (in geheime vergadering) gehouden be sprekingen over aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud en progressieven kin deraftrek is thans door het raadslid Smolders een voorstel ingediend tot regeling van den progressieven kinder aftrek in het ontwerp-verordening op den H. O., luidende als volgt: Een aftrek heeft plaats voor: Het eerste eigen of aangehuwd kind van f 50.— Het tweede eigen of aangehuwd kind van f 75. Het derde eigen of aangehuwd kind van f 100.— Het vierde eigen of aangehuwd kind van f 125. Het vijfde eigen of aangehuwd kind van f 150.— Het zesde eigen of aangehuwd kind van f 175. Het zevende eigen of aangehuwd kind van f200.— Van elk kind boven de het zevende telkens f200 Deze aftrek heeft plaats tot zoolang de kinderen zelf een inkomen genieten dat belastbaar is. Er bijgevoegd is nog 't volgende als toelichting „Deze regeling van progressieven kinderaftrek zal wel van eenigen invloed zijn op het totaal belastbaar inkomen der gemeente, zoodat mogelijk de ver menigvuldigingsfactor iets zal stijgen, daar staat tegenover dat deze belasting druk m. i. beter naar draagkracht is geregeld, doordat juist de grootste ge zinnen in hun toch reeds zoo zware lasten, een tastbare verlichting zullen krijgen, wat de belasting betreft. De ijverige propaganda-commissie der vereeniging „Waalwijks Belang" die met goed succes bezig is zich een paar leden uit voormalig Baardwijk en Besoijen te assumeeren zal zooals we reeds vroeger mededeelden, pogingen aanwenden om de nog te kort komende gelden voor de kiosk in te zamelen. Zij heeft zich daartoe gesplitst en zal eerst daags in verschillende wijken van geheel Waalwijk haar werk beginnen. Wij behoeven niet te zeggen dat wij deze pogingen der heeren zeer toejuichen en dat wij vertrouwen dat vele ingeze tenen eens flink in den zak zullen tasten. Op de laatste algemeene vergadering van W. B. werd door de toen aanwe zigen zoo spontaan een bedrag van bijna f 450.geschonken, dat zeer zeker velen die er niet tegenwoordig waren gaarne het hunne zullen bijdragen voor dit goede doel, spoedig eene muziek- kiosk te bezitten, opdat met mooie volksconcerten nog dit jaar kan worden begonnen 1 Zondagmorgen werden wij reeds vroeg verrast door de welluidende toonen der harmonie „Virtus Nobilitnt Artem" uit Waspik, die bij het dauwtrappen onze gemeente bezocht. In hotel Gerris werd verpoosd en nadat men hier de H. Mis van acht uur had bijgewoond, werd nog een rondgang door de ge meente gemaakt en liet men Waalwijk genieten van de werkelijk uitstekende muziek die dit corps, dat een vorig jaar nog zulk groot succes had en met Pinksteren zulks in Eindhoven hoopt te hernieuwen, ten gehoore brengt. Onder leiding van het volijverige be stuurslid, den heer Antoon Brokx, mede de ziel van het gezelschap, werden daar bij op# meerdere plaatsen beleefdheden bewezen, die zeer op prijs werden ge steld. Zondag en Maandag hebben in onze omgeving ernstige heidebranden gewoed. Is reeds in verschillende plaatsen in onze omgevlrrgloonsverlaging in onze industrie toegepast, ook hier begint men daartoe over te gaan. Zoo werden de loonen bij een firma alhier deze week f 1.— per paar verminderd; spoedig zullen daarmee nog meerdere grootere fabrieken wel volgen, dan gebasseerd op het nieuwe collectief contract. De Keuringsdienst van waren voor het keuringsgebied 's Hertogenbosch bericht dat gedurende het le kwartaal 1922 de volgende werkzaamheden in onze gemeente zijn verricht Totaal aantal inspecties van winkels, pakhuizen, markten, enz. 44. Totaal aantal inspecties van bakke rijen 25. Totaal aantal genomen monsters volle melk 177. Hiervan ondeugdelijk van samenstel ling 28 en ondeugdelijk van toestand 40. Totaal aantal genomen monsters van andere waren 26. Totaal aantal ter plaatse van verkoop afgekeurde partijen 12. Totaal aantal partijen, naar aanleiding van het onderzoek in het laboratorium afgekeurd 10. Totaal aantal waarschuwingen, aan fabrikanten of verkoopers in het keu ringsgebied uitgereikt 15. Totaal aantal mededeelingen en uit- noodigingen tot een onderhoud, den verkoop van waren betreffende 33. Totaal aantal processen-verbaal door den dienst opgemaakt 5. Verleden Zondag had de 3de competitie plaats van den Waalwijkschen Kegelbond.- Thans zagen wij in het strijdperk de tweede vijftallen van de Waalwijksche Kegelclub en Alle Negen. Bij de eerste serie van 10 worpen werd „Alle Negen II" geslagen met niet minder dan 115 hout, terwijl bij de tweede serie Alle Negen hare tegen partij met 65 hout overtrof. De achterstand in de eerste serie was voor Alle Negen II te groot om deze nog te kunnen inhalen, zoodat de uit slag was dat de Waalwijksche Kegel- club II won met 447 hout tegen 397 van Alle Negen II. Met het oog op het te houden Kegel concours zal de voigende competitie eerst gehouden worden op Zondag 4 Juni a.s. De opbrengst voor de R. K. Uni versiteit heeft in het bisdom 's Bosch ongeveer een half millioen opgebracht' De Postduivenver. „De Luchtver- kenners" hield Zondag een wedvlucht van Noijon. De prijzen werden behaald alsvolgt: le en 6e prijs J. C. Pullens, 2e en 7e prijs Th. Pullens, 3e, 4e en 5e prijs J. van Muilekom, 8e prijs J Leijten, 9e prijs A, van Eeten, 10e prijs G. Maas. De Tabakswet. Belangrijk voor heeren winkeliers enz. Men meldt ons Nu op 1 Juni a.s. de Tabakswet vol ledig in werking treedt, schijnt het niet van belang ontbloot, enkele bepalingen onder de aandacht van belanghebbenden te brengen. Art. 83 dier wet luidt leder die, elders dan in entrepot of in een pand waarin het bedrijf van fa brikant wordt uitgeoefend, voor zich zelf of voor een ander, bij het in wer king treden der wet, tot verbruik be reide tabak ten verkoop in voorraad heeft, of na het in werking treden der wet, tot verbruik bereide tabak die vóór dat tijdstip is verzonden, ten verkoop ontvangt, is gehouden, daarvan uiterlijk op den eerslvolgenden werkdag, tegen gedagteekend ontvangbewijs, een schrif telijke aangifte in te leveren bij den ontvanger der accijnzen, onder wiens kantoor de tabak in voorraad was of ingeslagen is. De aangifte moet onderteekend zijn, en opgaaf bevatten van a. Naam en woonplaats van den aangever b. de soort en de hoeveelheid der voorhanden tabak, gesplitst naar mer ken, nummers of kwaliteiten c. den kleinhandelsprijs, afzonderlijk voor elk merk. elk nummer of elke kwaliteit d. de nauwkeurige aanwijzing van de plaats waar de tabak in voorraad was of ingeslagen is: Hij die volgens dit artikel tot aangifte gehouden, zijn verplichting niet of niet volledig nakomt, of een onjuiste opgaaf doet, wordt gestraft met geldboete van ten minste honderd en ten hoogste duizend gulden. Volgens art. 84 moet de accijns van deze aangegeven hoeveelheden vóór 1 Sept. a.s. ten kantore van den ontvanger worden voldaan. Verder wordt aan hen die een aanvraag tot het verkrijgen eener bedrijfsvergunning hebben inge diend. op 1 Juni eene kennisgeving gezonden van de beslissing daarop Luidt deze beslissing gunstig, dan moet de bedrijfsvergunning ten kantore worden afgehaald op 2, 3, 6 of 7 Juni a.s. tegen betaling van het vergunningsrecht ad f5. Deze bedrijfsvergunning wordt niet van kracht, zoolang de betaling van het vergunningsrecht nog niet heeft plaats gehad. Omtrent het plaatsen van het op schrift „Tabaksvergunning" en verdere verplichtingen van belanghebbenden, zooals b.v. het aanleggen eener lijst, bedoeld bij art, 44 der Wet, kunnen desverlangd inlichtingen worden inge wonnen ten kantore van den ontvanger der accijnzen. Reeumeerend, woidt dus aan belang hebbenden aanbevolenhet doen der aangifte volgens art. 83 op 1 of uiterlijk op 2 funi a.s., het afhalen en betalen der bedrijfsvergunning op 2, 3, 6 of 7 funi a.s. Een collecte, Zondagmorgen onder enkele stamgasten van het hotel Verwiel gehouden ten behoeve van het gezin van A. Brok uit het Loonsch Hoekje, die door brand alles heeft verloren, bracht ongeveer f 15 op. Zaterdagmiddag van half twee tot half zes zal door het Vrijwillig Land stormkorps, afdeeling Luchtvaartdienst, alhier een groote oefening worden ge houden met vliegtuigen. Als observatiepost is aangewezen het hoogste dakpunt van het postkantoor alhier. Onder belangstelling van vele biljartliefhebbers werd Maandagavond in hotel Verwiel een biljart-séance ge geven door den heer G. v. d. Berg uit Rotterdam. Onder groote belangstelling hadden Zondag 1.1. de bekerwedstrijden plaats, uitgeschreven door Quick. Mooi voet- balspel werd niet vertoond wat in hoofdzaak gezocht moet worden in te warm weer. De eerste wedstrijd tusschen Excelsior en Juliana eindigde na verlenging in een 1 1 gelijk spel. Het lot was Juliana gunstig, die hierdoor in de finale kwam. Daarna werd gespeeld tusschen S.V.V. en Juliana Heusden. Uitslag hiervan was een 2—1 overwinning voor S.V.V. Alzoo werd in de finale gespeeld tus schen S.V.V. en Juliana Baardwijk. Had men verwacht tusschen de twee winnaars goed spel te zien, hierin werd men ook teleur gesteld. Na een saaien wedstrijd waarin door Juliana het eerst gedoelpunt werd, doch door S.V.V. een minuut voor 't einde gelijk werd gemaakt, eindigde ook deze wedstrijd met verlenging in een gelijk spel. Bij loting was Juliana de ge lukkigste en won den eersten prijs, zijnde een prachtigen beker. S V.V. den tweeden prijs, een verguld zilveren medaille. Zondag a.s. beginnen bij Quick de wedstrijden om den Quick beker, waar voor reeds acht flinke vereenigingen hebben ingeschreven. Door het niet opkomen van Concordia Tilburg, kon de competitie wedstrijd van H.E.C. niet doorgaan. Op verzoek van R.W.B. nam H.E.C. toen deel aan de bekerwedstrijden te Besoijen, om Wilhelmina te remplaceeren tegen Neptunus uit Rotterdam. Ondanks de groote hitte pakte H.E.C. flink aan en wist tot de rust den stand 0—0 te houden. Na de rust wist Neptunus tweemaal te doelpunten en H.E.C. een maal, zoodat einde kwam met 21 voor Neptunus. H.E.Ci sloeg geen slecht figuur tegen deze Westelijke 2e klasser en met een weinigje meer fortuin had de uitslag in 't voordeel der geelzwarten kunnen eindigen. De 1ste dag der seriewedstrijden om den R.W.B.-beker heeft onder veel te warm weer plaats gehad waardoor de spelers nogal futloos speelden en de belangstelling niet bijzonder groot was, hoewel de andere jaren den lsten Zondag ditzelfde steeds het geval is geweest. QuickR.W.B. gaf soms aardige momenten, overigens was het maar een zeer vriendschappelijk partijtje. In verband met de laatste competitie wedstrijd voor Xerxes zijn de beker wedstrijden van 25 Mei uitgesteld tot 4 Juni. Waarschijnlijk is Xerxes dan kampioen van de West. 2de klas. ELSHOUT. Met het gras is het in deze gemeente treurig gesteld. Het vee vindt bijna geen voedsel meer in de weiden. De fruitboomen daarentegen staan er prachtig bij. Wanneer de nacht vorsten ons niet bedriegen, belooft het een goed fruitjaar te worden. De vergadering van stemgerech tigde Ingelanden van het Waterschap Oudheusden en Elshout, zal op Donder dag 1 Juni a.s. voormiddags 10 uur op het Raadhuis dezer gemeente gehouden worden. Aan de orde 1. Vaststelling Omslag 1922/23. 2. Vaststelling rekening dienstjaar 1920/21. 3. Vaststelling begrooting dienstjaar 1922/23. 4. Aanbieding procesverbaal kas- opneming penningmeester. 5. Machtiging tot uitvoering werken in eigen beheer. 6. Verkiezing van een lid van het Dagelijksch Bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer P. Pulles. Nader vernemen we dat met Hemelvaartsdagook een processie (vrou wen) uit Tilburg Onze Lieve Vrouw van den Elshout zal komen vereeren. DRUNEN. Zondag hield de P. D. V. „Vliegende Vrienden", gevestigd in het café Elshout, een wedvlucht vanuit Arnhen, waar vermoedelijk om 9 uur de duiven in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 9 min. De prijzen werden behaald als volgt le en 9e pr. P. Scherpenburg, 2e, 4e en 7e pr. H. Bergmans, 3e, 5e, en 8e pr. Th. Elshout Adrzn., 6e pr. David Elshout. De eerste geteekende duif: H. Berg mans. Tot kerkmeester, parochie H. Lam- bertus, is benoemd de heer Jos. van Kessel, als opvolger van wijlen zijn broeder den heer P. W. van Kessel. Op Maandag 29 dezer zal door de harmonie „De Volharding" wederom een groot kermis-matinée gegeven worden. 't Mogelijke is betracht om de leden der vereeniging, voor wie toch hoofd zakelijk dezen dag georganiseerd is, eenige genoegelijke uurtjes te bezorgen. De harmonie harerzijds zorgt voor kunst genot, terwijl het bekende duo, de heer en mevrouw van Damme uit Breda, zal trachten de leden in een echte kermis- stemming te brengen. We verwachten weer veel van dit matinée, en als de „stemming-barometer", welke over 't algemeen nu reeds neiging vertoont veranderlijk aan te geven, zoo doorgaat, is Maandagmiddag in de zaal van den heer Vissers zekerlijk storm te verwachten. SPRANG. Onze plaatsgenoote, Mejuf frouw C. A. Barbier, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is ingelijke be trekking benoemd aan de Marnixschool te West-Sonburg (hoofd J. v. d. Meulen). Ds. G. H. de Jonge van Naarden hoopt Zondag 13 Aug. a.8. bij de Geref. Kerken van Vrijh.-Capelle en Sprang zijn in treden te doen. Vermoedelijk zal als bevestiger optreden Ds. H. G/de Jonge van Dordrecht. Op de jl. Zondag gehouden Beker wedstrijden bij Quick te Waalwijk, Zooals wy reeds, in ons vorig nummer van Zaterdag mededeelden, speelt W. S. C. I morgen (Hemelvaartsdag) een wedstrijd op haar terrein tegen Wilhelmina I uit Kaatsheuvel. Deze wedstrijd geldt nog als den eindstrijd van de Bekerwedstrijden van December vorig jaar, welke door omstandig heden eerst morgen afgespeeld zal kunnen worden. Laat W. S. C. de taak tegen Kaatsheuvel niet te gemakkalyk opnemen, anders zou laatstgenoemde vereeniging nog wel eens voor eene verrassing kunnen zorgen. Wilhel mina is de groote nederlaag van vorig jaar nog niet vergeten en zal zy deze gelegen heid zeer zeker te baat nemen om te trach ten revanche te nemen. W.S.C. heeft zeer goed gedaan den aan vang van dezen wedstrijd op zeven uur te stellen by deze tropische hitte. Abusievelyk staat op de reclamebiljetten vyf uur aange geven en worden de bezoekers verzocht hier van goede nota te willen nemen. W.S.C. III wist jl. Zondag haar com petitie-programma op prachtige wyze te sluiten. Met niet minder dan eene 12O nederlaag werd Bergdyk III huiswaarts gezonden. Door deze kranige overwinning bezetten de W.S.C.-juniores nu definitief de 2e plaats. DRUNEN. De Postduivenver. „de Vlie gende Vrienden" hield jl. Zondag een wed vlucht vanuit Vlissingen. De prijzen wer den behaald als volgt: le prijs M. Klomp (diploma), 2e pr. A. v. d. Veer (medaille) 3e pr. van Sambeek, 4e en 6e pr. L. van Drunen, 5, 7, 8, 9 pr. A. v. d. Steen, A. Rekers 10, 11e en 12e prijs. Door byzondere omstandigheden zjjn de bekerwedstryden te geven door de V. V. D. F. C. alhier uitgesteld tot 11 Juni a.s. Door de toneelver. met medewerking van de harmonie van het jongenspatronaat zal a.s. Maandag een matinée gegeven wor den. Opgevoerd wordt o.m. het biyspejl „Flips en Flaps".

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2