Firma O. Verkade, - Waalwijk. Voor den schoonmaak!! Mieuws uit Heusden. Hieuws uit Kaatsheuvel. Binnenland. Laatste Berichten. J. M. Sön en Dr Langeveld Vitrages, Allovernets, Ondergordijntjes, afgepaste linnen Gordijnen, Lancaster gordijnen, Beddetijken, Overtrekken, Stores, Vlaamsch linnen en Gestreept linnen voor Marquizen. Prima Hospitaaldoek t 1.45. Atgepaste Tafelzeilen. ollen en Peluche Tafelkleeden. 65 CENT PER POND Ingezonden ^tukken. L iederen Woensdag te oonsulteeren zijn VOEDZAAM HEERLIJK VOOHDEELIfi speelde S.V.V. tegen Juliana Heusden en won daarvan met 2—1. Daarna tegen Juliana Baardwijk. Uitslag 1—1. Bij loting won Juliana, Baardwijk. S.V.V. won den 2e prijs prachtige Zilveren Lauwerkrans. CAPELLE. A.s. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Heyer predikant te Vlaardingen. Des voor- ea namiddag op den gewonen tijd. Jl. Zondag stierf bij den molenaar H. M. alhier een beste melkkoe. Voor waar een groote schadepost. Onze gemengde zangvereeniging „Het Rozeknopje" zal dit jaar deelnemen aan het in Augustus te houden con cours te 's Gravendeel in de afdeeling uitmuntendheid. Jl, Zondag nam onze voetbalver- eeniging Excelsior met haar eerste elftal deel aan de bekerwedstrijden, uitge schreven door Quick te Waalwijk. Ex celsior I speelde tegen Juliana 1 uit Baardwijk, welke wedstrijd eindigde met blanken stand 0—0. Na een kwartier verlenging was de stand 1 1, zoodat het lot moest beslissen en de Capelsche geelzwarten ouder gewoonte de onge- lukkigen waren. Door onze voetbalvereeniging Ex celsior zijn tegen a.s. Donderdag, Hemel- vaartdag seriewedstrijden uitgeschreven, waaraan als eerste prijs, een zilveren lauwerkrans en als tweede prijs een zilveren lauwertak verbonden is. Aan de wedstrijden nemen deel Excelsior uit Kaatsheuvel, S.V.V. uit Sprang, Olympia uit Waspik en D.E.V O. uit Waspik. Deze wedstrijden zullen worden opge luisterd door muziek van het alhier be staande muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zoodat we een ieder een wan deling naar het sportterrein kunnen aanbevelen. Vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Vrijdag, 26 Mei 1922, des namiddags te zeven uur. Te Behandelen onderwerpen: I. Ingekomen Stukken. II. Aanbieding verslag van den toe stand der gemeente over 1921 en van het verslag, opgemaakt ingevolge art. 58 der Woningwet. III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener ver ordening tot aanwijzing van de tijdvak ken binnen welke de vergunningen be doeld in art. 13, eerste lid der Leer plichtwet kunnen worden verleend. IV. Alsvoor tot het verleenen van een subsidie aan de vereenig ng „het Groene Kruis". V. Alsvoor tot het verleenen van een bijdrage in de kosten van het openbaar onderwijs in de gemeente Loon op Zand voor kinderen uit deze gemeente, die de openbare school aan den Loonschen dijk bezoeken. VI. Alsvoor tot het verleenen van een schadeloosstelling aan H. de Bie voor het rooien van een boom. VIL Alsvoor tot vaststelling van een verordening tot aanwijzing van stem lokalen in stemdistricten voor verkiezing van leden van de Tweede Kamer, Pro vinciale Staten en Gemeenteraad. VIII. Alsvoor tot het toekennen van een presentiegeld voor leden van Stem- bureaux. IX. Benoeming Stembureaux. X. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van het ver- menigvuldigingscijfer van de plaatselijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 1922/23. XI. Alsvoor tot verhooging van de jaarwedde van den klokluider. XII. Alsvoor tot af- en overschrijving op posten der gemeentebegroting dienst 1922. XIII. Behandeling reclame hoofdelijken omslag dienst 1921. WASPIK. Zondagmorgen werden wij in de vroegte gewekt door de vroolijke tonen der Waspiksche harmonie, die, hare traditie getrouw, ging dauwtrappen. In forsche marschen ging het deze gemeente uit, naar hetnaburigeWaalwijk, om tegen den middag weer met opwek kende muziek terug te keeren. Op a.s. Donderdag, den feestdag van 's Heeren Hemelvaart, zal Olympia, Waspik, deelnemen aan de serie-wed strijden uitgeschreven door Excelsior, Capelle. Naar wij vernemen zal mej. E. Verschuren, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, deze gemeente eerlang verlaten om in den loop van dezen zomer als religieuse hare intrede te doen in het klooster te Tilburg. Zondag 21 Mei speelde Olympia, Waspik, een vriendschappelijke match tegen D.V.O., Klein-Dongen. Stand 2—0 voor Olympia. Bij de Zondag 21 Mei gehouden algemeene vergadering van de stem gerechtigde leden der harmonie, werden tot bestuurslid gekozen de WelEd. ZeerGl. heer Dr. Wijffels en de heer A. Schenkels. Vermoedelijk door het spelen van kinderen met lucifers, ontstond Zondag j.l. brand in een hoop oud riet, afkomstig van afbraak. Gelukkig waaide de wind uit Zuidelijke richting, anders was de ramp niet te overzien geweest, wijl de huizen in de wijk Benedenkerk grooten- deels van rieten daken voorzien zijn. Morgen (Hemelvaartsdag) zal In den tuin van den heer H. v. Iersel- Montens (bij ongunstig weder in de harmoniezaal) een buitengewoon concert gegeven worden door de vereenigingen „De Eendracht" van Raamsdonksveer en onze harmonie „Virtus Nobilitat Artem". Gegeven zullen worden o.a. de num mers, waarmede beide vereenigingen zullen uitkomen in de a.s. te houden concoursen, resp. te Rotterdam en Eind hoven, in de le afdeeling. Wij twijfelen er niet aan of beide gezelschappen zullen met hun te geven nummers bij de muziekliefhebbers veel succes oogsten. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht Hotel de Reijer 20 Mei. Tarwe f 14.50, f 14.75. JRogge f 13.75, Haver f 14.50, Stroo f 15.-, Hooi f 45 a f 4T. Met goed gevolg werd van de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v./h. P. en A. Ruijtenberg te water gelaten een kanaalschip groot 420 ton gebouwd voor eigen rekening; de kiel is gelegd voor een sleepschip groot 800 ton voor re kening van dhr. D. A. Poppelier te Waspik. Des morgens op Hemelvaartsdag hoopt voor de Herv. Gemeente op te treden op 't Dorp de ZeerEerw. Heer D. v. d. Graaf. Wegens ziekte van den WelEd. Gestr. Heer Verschuur uit Breda kon de vergadering van de R.K. Kiesvereeniging Zondagavond niet doorgaan, maar moest worden uitgesteld. DUSSEN. Van hier is overgeplaatst de Rijkskantonier C. v. d. Stelt naar Son en Breugel als brugwachter over het Wilhelminakanaal aldaar. Bij publieke aanbesteding van een huis, annex schuur enz. voor rekening van den heer J. Wijtvliet alhier, was de hoogste inschrijver de heer P v. Mierlo, voor f 7022, aan wien het werk gegund is. Er worden alhier plannen gemaakt tot wederoprichting van de botermijn. Mogen zij slagen. -- In weerwjl van de verschillende borden, geplaatst aan de wegen, die versperd zijn vanwege de watervoor ziening, was er toch nog een motorrijder die daarheen reed, met het gevolg dat hij een duimdikke plank dwars door midden reed, daardoor veel gang verloor en langzaam afzakte in de geul door den weg gemaakt Hij kwam er met een bemodderde broek en defecte motor uitgekropen, zonder verdere ongelukken. Dat de woningnood ook hier nog nijpend is blijkt uit het volgende n 1. dat Joh. de Rooij, besteller van Thor IX, zich al meer dan een jaar met z'n vrouw heeft moeten behelpen in het wachthuisje van bovengenoemde boot, daar hij den huurder niet uit zijn eigen huis kwijt kan worden. De Rijkskantonier P. Blom is met ingang van 1 Juni overgeplaatst van Nieuwendijk, gem. Almkerk, in gelijke betrekking naar Dussen. Door M. v. Dongen, mr. smid, zal alhier met 1 Juni een smederij worden geopend in wijk B 196. Door P. Vingerhoets, van beroep slager, zal alhier met ingang van 1 Juni een varkensslagerij worden geopend in het pand B 44. Door Burgemeester en Wethouders is alhier aanbesteed het verbreeden en uitdiepen van de scheisloot, in verband met de watervoorziening. Aannemer is C. Koenen alhier. VLIJMEN. Programma voor de plech tige onthulling van het standbeeld en de plechtige intronisatie van het H. Hart van Jezus bij gelegenheid van het gou den priesterfeest van den ZeerEerw. heer A. van der Pas, pastoor der parochie „St. Jan" te Vlijmen, op den dag van O. H. Hemelvaart (25 Mei 1922) 1. Woensdag 24 Mei: 8 uur n.m. luiden der klokken en uitsteken der vlaggen. 2. Donderdag 25 MeiAlgemeen^ H. Communie der geloovigen tot intentie van den ZeerEerw. Jubilaris. 3. 9'/i uur v.m.Plechtige H. Mis met pontificale assistentie van den fHoog- waardigen heer E. van den Berg, Prelaat der Abdij van Bern. Na de H. Mis can tate van het R.K. Zangkoor in de kerk. Direct daarna receptie bij den Jubilaris tot 12'/a uur. 4. 2'/a uur n.m. Opstelling van den Feeststoet in de Pastoriestraat. 5. 3'/4 uur n.m. Afhalen van den Ju bilaris met de Eerwaarde heeren Gees telijken. (De stoet trekt vervolgens langs het O. L. Vrouwebeeld naar het kerk plein.) 6. 33/< uur n.m. Aanbieding van het beeld van het H. Hart van Jezus als geschenk der parochianen door den EdelAchtbaren heer van der Ven, bur gemeester. voorzitter van het Feestco mité. 7. 4 uur n.m. Plechtige inzegening en intronisatie van het H. Hartbeeld door den Hoogwaardigen heer Prelaat voornoemd. 8.4'/4 uur n.m. Bloemenhulde aan het H. Hart door de aan de onthulling deel nemende vereenigingen en particulieren. 9. 4'/2 uur n.m. Feestpredicatie door een ZeerEerwaarden Pater Redemptorist. 10. 5 uur n.m Feestlied der school kinderen. 11. 5'/4 uur n m. Lied „Aan U, o Koning der Eeuwen", te zingen door al J de parochianen, met begeleiding der harmonie „Concordia", waarna zegen van den Hoogwaardigen heer Prelaat. (Allen knielen). De feeststoet trekt vervolgens langs het Raadhuis over den Akker naar de pastorie, alwaar door de jongejuffrouw W. van der Ven namens de kinderen der bijzondere scholen een toespraak tot den Jubilaris zal worden gehouden en door de Harmonie „Concordia" de Jubilaris nogmaals zal worden gehuldigd. 12 6 uur nam. Plechtig Lof, waarna de leden der H. Familie en Congregatie een cantate zullen zingen. 15 jaar 7.50 15* jaar 8.50 16 jaar 9.50 16* jaar 10.50 17 jaar 11.50 17* jaar 12.50 18 jaar 13.50 18* jaar 14.50 10 19 jaar 15.50 30.50 Heusden, 23 Mei 1922. Deze week werd er onze aandacht op gevestigd, dat Hendrik van Balkom 4 Juni e.k. 25 jaren in vasten dienst zal zijn bij de gemeente. Over Mei is door B. en W. de gasprijs met '/a cent per kub. M. ver laagd en gesteld op 15 cent. In verband met de geruchten om trent het stopzetten van den Stoomtram- dienst (personenvervoer) Drunen—Heus den, had Maandag in de Buitensociëteit een bijeenkomst plaats. In hoofdzaak waren nagenoeg allen het eens, dat het voortbestaan gewenscht is, zij het met gemeentelijke subsidie. In dien geest zal een request worden aangeboden aan den Raad. Op den hoek Herptsche Straat— Putterstraat reed een fietser pardoes te- gen een auto. De fiets werd totaal ver nield, de rijder bracht het er met iets meer dan den schrik af. Kaatsheuvel, 24 Mei 1922. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Dussen, Mei 1922. Mijnheer de Redacteur. Verleen mij een kleine plaatsruimte in Uw blad, bij voorbaat dankend. Als er een gezelschap of vereeniging bestaat in een gemeente als Dussen, b.v. zooals de hier bestaande fanfare Wilhelmina"dan ben ik daarvan een voorstander. Men moet het op prijs stellen zoo'n gezelschap te steunen door b.v. eert- of honorair lid te worden, en zoo men dat is steeds te blijvenofwel werkend lid te worden of te blijven zoo men er bij is, tenminste als men nog iets presteert. Er is toch al niet al te veel ontspanning voor het jonge volkje in ons dorp. Maarwanneer bovengenoemde woorden een feit zijn gewordendan moest m i. zoo'n gezelschap, althans het Bestuur, ook op een veel meer harmo- nieërenden toon leven en niet zoo valsch spelen met elkander, zoo zelfs dat de directeur niet meer de wanklanken verdragen kan, hoewel hij al heel wat valsche accoorden uit den weg geruimd heeft in de 24 jaar, die hij als dirigent heeft volgemaakt. Ook is het mij opgevallenvan genoemd gezelschap, dat er op 16 Mei j.l. een serenade gebracht werd bij het 40-jarig huwelijksfeest van Moergestel-van Deur zen, terwijl een paar weken geleden ook Heessels-van lersel 40 jaren gehuwd waren, en dit feest toch ook niet onbekend was bij de kopstukken der fanfare, maarde kopstukken sliepen toen Toen was er een van 50 jaren, ge naamd Donkersloot-de Kok. Kopstukken waren toen wakkerer moest een serenade gebracht worden. Zouden zij misschien lid zijn, of zou misschien de oorzaak hiervan zijn dat de een vijand, de andere vriend van sommige kopstukken uit het Bestuurder fanfare is Zoo jadan hoop ik in het belang van zoo'n schoon gezelschap, dat het de werkende leden in overleg met het bestuur van Wilhelmina gelukken zal die kopstukken van het bestuur zoo spoedig mogelijk onschadelijk te maken, omin 't vervolg op dit punt een meer rechte lijn te trekken en op politiek gebied de werkende leden niet meer te gebruiken voor zulke valsche accoorden, ten opzichte van hun eigen ontstemde idealistische gedachten. EEN DONATEUR. klasse De Vos van Steenwljk en Blom. De Nederlandsche delegatie voert op het oogenblik te Genua nog bespre kingen in verband met de voorbereiding van de Haagsche Conferentie. De terugkeer van mr. Paiijn kan tegen Donderdag worden tegemoet gezien. De uitnoodigingen tot de Haagsche Conferentie zullen dezer dagen door den president der conferentie te Genua in overeenstemming met de Nederland sche regeering worden verzonden. Naar aanleiding van geruchten, vol gens welke de kosten van de vreemde delegaties ter Haagsche conferentie voor rekening van Nederland zouden komen, heeft het departement van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat deze geruchten van allen grond ontbloot zijn. Met het oog op de invoering van de Tabakswet is de sigarenfabriek de Vechtstreek te Maarssen genoodzaakt haar bedrijf met 1 Juni stop te zetten. Kapitein A. de Jong behaalde bij de schermwedstrijden te Scheveningen het Europeesche kampioenschap op sabel. B. en W. van Amsterdam hebben voorstellen ingediend tot verbouwing van het raadhuis. De kosten worden geraamd op f 1.171.000. De Vereenigde Staten zijn weder om opengesteld voor den invoer van Nederlandsche kweekersgewassen. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut in De Bilt deelt omtrent de groote hitte van Maandag het volgende mede Op 22 Mei omstreeks 3 u. 40 m. zomertijd steeg de temperatuur te De Bilt tot 33.2° Celsius, anderhalve graad hooger dan de hoogste, vroeger in Mei waargenomen temperatuur, nl. 31.7graad C. op 28 Mei 1892 te Utrecht Te Maas tricht was reeds te 2 uur zomertijd on geveer 34 graad C. bereikt. Sinds 1897 toen het Instituut te De Bilt werd ge vestigd, was slechts op 2 dagen in Mei de temparatuur daar boven 30 graad gestegen, nl tot 30.1 graad op 13 Mei 1907 en op 6 Mei 1916. De Batavier V, waarmede de Ko ningin einde dezer week de reis naar Noorwegen zal ondernemen, zal gedu rende de geheele reis begeleid worden door de torpedobooten Z 7 en Z 8 onder bevel van luitenants ter zee le De heer J. L. v. G. alhier, had hedenmorgen in Tilburg, toen hij voor een dame wilde uitwijken, het ongeluk met z'n motor te vallen en daarbij z'n been te breken. Door den geneeskun digen dienst verbonden, werd hij dezen middag per Roode-Kruls auto naar huls vervoerd. ARTS, MOND- en TANDARTS, Sophiastr. 22, BREDA. van half elf tot 3'la uur Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en bet behandelen van mond en tandziebten. 20566 Het plombeeren der tanden, alles beslist pijnloos en tegen zeer laag tarief. Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. 21833 DUSSEN. Gisteren viel het paard van den landbouwer v. d. P., door de hitte be vangen, plotseling dood neer. Een leelijlc schadepostje voor v. d. P. 's-BOSCH. De electriciteitsprys went door het gemeentebestuur verlaagd. Hy be draagt voor licht 4030 cent, voor beweeg kracht 2216 cent per K.W.U. Mannen le klasse. 2e klasse. 3e klasse. Oud loon. Nieuw loon. O.L. N.L. O.L. N.L. 27.— 25.— 24 22 21 19 28.— 25.75 29.— 26.50 30.— 27.25 Jongens Meisjes. Leeftyd. Weekloon. Weekloon. 19* jaar 10.50 20 jaar 17.50 11.25 20* jaar 18.50 21 jaar 311.—. Voor thuisstiksters worden de loonen niet 10% verminderd. 6.50 7.50 8.— 8.50 9.— 9.50 De Combinatie gevestigd b(j den heer Jan van Dun, vloog Zondag van uit Noyon. le duif 10-30-18, laatste duif 10-45-12. Uitslag 1. 24, 27 de Bondt; 2, 12, 17, 28 Vloemans3, 4, 6, 15, 20 v. d. Assem5, 11 van Dun7, 8 v. d. Ven9. 10, 13 de Wit 34, 22 Snaphaan; 16 Zacht; 18 Vrinten; 19, 21 Lenzholz, 23 Opperman; 25, 26 Pij nenburg. Onder reuzenbelangstelling gaf de Kou. Harmonie „Apollo" met medewerking van de fanfare „Sireiia" uit Vrijhoeve-Capelle Zaterdagavond om balf acht op de Markt een concert. Naast de verschillende num mers die door beide harmonlën gemaakt werden, vielen speciaal de concoursnum mers van beide corpsen op. Vooral de Epi sode de Combat van Perinaux lokte veel succes. De fanfare Sirena, die voor 't eerst bier optrad voldeed uitstekend. Mej. M. Roestenberg alhier slaagde te Roermond voor bet examen onderwijzeres. Geslaagde en familie gefeliciteerd. Het 2e elftal van de handboogschut ter ,.St. Crlspiju" alhier behaalde te Udenhout op het Concours der handboog- schutterij „Rust schenkt nieuwe kracht" den Rozenprijs. Op de algemeene jaarvergadering der Boerenleenbank werd het voorstel van liet Bestuur tot wijziging Art. 7 Huish. Regl. om machtiging tot het opnemen vnu spnar- bankgelden tot. een bedrag van 200.000 inplan ts van tot. heden 175.000 goedge keurd. De heer C. van Spaandonk werd als aftredend bestuurslid, de heer Jan de Groot als lid van den Rand van Toezicht herko zen. De heer H. Gubbens alhier slaagde voor het Telegraaf-examen der Posterijen. Geslaagde proficiat. Zondagmorgen gaf Euphouia liaar •eerste matineë. Er was vooral op het buitenterras veel publiek. Er werd goed muziek gemaakt. Naast de Fantasie Originale van Perk en de Tur- kisehe Schaarmarcbe van Michaëlis viel de prachtige voordracht )van |de Clarinetten Polka „La Chanson des Nids" van Buot door de heeren Gebr. M. en J. Kleijn op. Wilhelmina speelde Zondag haar laat- sten competitiewedstrijd op eigen terrein tegen Vught Na een spel waarvan Wilhel mina langen tijd de leiding had, kwam lier einde met 11. De afdeeling Kaatsheuvel van den R. K. Bond van Schoenfabrikanten voert met ingang van 29 Mei a.s. onderstaande loonregeling in. Men verzoekt ons opname van het vol gende Verschillende bladen namen verleden week uit de „Verzekerlngshode" het volgende be richtje over „Onze collega W. W. Leemans beeflfert in het „Verzekeringsblad voor Nederland en België", dat by 29 Maatsch. van Levensver zekering, die reeds opgaven konden ver strekken, de productie in 1921 ruim 23 mll- lioen gulden minder bedroeg dan in 1920; daar hot royement bovendien byna 8* mll- lioen meer beliep, blijft de vooruitgang meer dan 31* millloen ten achter by 1920. Van de zeer groote My .en is daaronder nog maar alleen de R.V.S. Bereiden wy ons dus voor op erger nieuws." Het is ous geblekeu, dat vooral het hoofd, waaronder dit berichtje geplaatst werd, „Achteruitgang der Levensverzekering", ten opzichte van het Levensverzekeringsbedryf In het algemeen en van de R.V.S. in het by zonder hy het publiek ongerustheid ver wekt heeft. Wy zouden het daarom op prys stellen, indien de bladen, welke het hierboven aan gehaalde bericht overnamen, thans ook hun lezers iu keunis wilden stellen met de vol gende toelichting, welke de „Ver zekering- bode" nader heeft gegeven „Het korte berichtje omtreut den vooruit gang van het verzekerd kapitaal, in ons voorgaand nummer, waarin wy op de ey- fers van den heer Leemans wezen, schynt alweer verkeerd gelezen te zyu. Wat ls men toch zenuwachtfg in deze dagen! Een plaat- seiyk blad maakte er alweer een sensatie- bericht van. wy constateereu even twee dingen le. de uitdrukking „erger nieuws" slaat natuurlijk alleen op hetgeen, waarover het berichtje liep: dat er minder vooruitgang was in 1921 dan In het prachtige Jaar 1920. ook by anderen; 2e. dat b.v.b. de R.V.S., die ouder de aangehaalde maatscliappyen behoorde, in elk geval in 1921. nog 25.467.000 en frs. 3.303.000 vooruitging, een zeer respec tabel bedrag. Van achteruitgang is dus in geen gevnl sprake in het bedryf. Maar dat stond ook nergens. Maar als men niet lezen kan Waar het op aankomt is dit, dat er geen sprake is Van achteruitgang, maar van min deren en langznmeren vooruitgang in het bedryf. Trouwens, het berichtje in de „Ver- zekeringsbode" wilde felteiyk dit zeggen Wanneer onder de 29 My.en, waarvan de c-yfers opgegeven zyn, de R.V.S. niet was opgenomen, zou men tot een veel lager to taalvooruitgang gekomen zyn en het beeld vnu het geheel werd dus veel mooier door het medetellen van de R.V.S. met haar grooteu vooruitgang in 1921. Naar de heer Leemans in het Weekblad voor Nederland en België becyferde, he- droeg de vooruitgang in 1921 over 29 Maal- schappyen byna 66 millloen gulden verze- kerd bedrag. Van de R.V.S. alleen zat hier reeds byna 25* millioen gulden in. De 28 overige My.en gingen dus ong. 40* •millloen vooruit tegen de R.V.S. alleen 25* millioen, waarby nog komt. fr. 3.300.000.vooruitgang in de Bel gische afdeeling. Deze verhouding doet duidelijk zieu, hoe krachtig zich de R.V.S. biyft. ontwikkelen. z Zij a bij den Heer v, ERP,

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3