Van Gils Vruchtenlimonades. Sinaasappel. Frambozen. Din winkelinventaris en winkaigoederen, Grootnstraat Do 279 L. van Bladel Zonen. Firma P. Odenkircheo. Kerknieuws. Correspondentie. J. M. Sön en Dr Langeveld Rdvertentiën Notaris JANSEN H. P. Wijkmans. Wij verwijzen U naar de advertentie van A. DE ROOIJ-BOURGONJEN, voorkomende in dit blad Apotheek Firma P, J van Giis, Waalwijk Socialistische Parti) (Kolthek). In totaal zijn In dezen kieskring ge- stele 242 candidaten op 30 lijsten door 24 partijen en groepen. (In den kieskring Amsterdam heeft men het eebracht tot 45 lijsten). DRUNEN. De kermis welke op 28, 29, 30 Mei en 4 en 5 Juni alhier ge houden wordt, begint reeds een aardig aanzien te krijgen. Er staan o m een prachtige autocarroussel welke aan een paar honderd personen een zitplaats biedt, een groote iuchtschommel met een twaalftal schuitjes, de van oudsher en overal bekende bioscoop van den heer Riozzi welke als vorige jaren ook nu weer met een schitterend programma voor den dag komt en verder nog zuur- suiker- engalanteriekramen benevens een hoepla en electr. vischvermaak. Het belooft als vorige jaren wederom een drukke kermis te zullen worden As. Zondag houdt de Postduiven vereniging „de Vliegende Vrienden" gevestigd op het jongenspatronaat alhier een wedvlucht van uit Arnhem. As. Maandag zal op het jongens patronaat door de tooneelvereeniging met medewerking van de harmonie een matinée gegeven worden. VLIJMEN. De viering van het gouden priesterfeest van den ZeerEerw. Heer pastoor A. v. d. Pas alhier, alsmede de onthulling van het H. Hart monument en de plechtige intronisatie hebben op Hemelvaartsdag met grooten luister en plechtigheid plaats gehad. De belang stelling en de huldeblijken van de pa rochianen bij dit zeldzame priesterjubilé waren werkelijk algemeen en spontaan. Van alle huizen wapperde de nationale driekleurde deelname aan de H. Com munie tot intentie van den ZeerEerw. jubilaris was dien morgen algemeen Bij de receptie waren o.a. aanwezig verschillende Eerw. heeren geestelijken, het gemeentebestuur en verdere autori teiten en notabelen Hoe gaarne men anders dergelijke open lucht-plechtigheden flink door de zon beschenen ziet, men kan van het goede ook teveel krijgen. Dat was blijkbaar ook de meening van het feest-comité waarom het wijselijk besloot vanwege de tropische hitte de verschillende openbare plechtigheden 2 uur later te doen aanvangen dan aanvankelijk was aangegeven. Reeds lang voor de aankomst van den stoet stroomden honderden inge zetenen en vreemdelingen voor het kerkgebouw, alwaar het beeld stond opgesteld, tesamen en hadden politie en burgerwacht de handen vol om voor den stoet dë baan vrij te houden. De goed geregelde feeststoet bestond uit niet minder dan 46 groepen, hoofdza kelijk bestaande uit deputaties of leden van alle in deze gemeente bestaande vereenigingen en instellingen op elk gebied, met hunne vanen of schilden, terwijl een schat van bloemen werd meegedragen. Nadat de stoet zich in goede orde op het kerkplein om het beeld gesteld had en de overige be langstellenden ook voor zooveel moge lijk een plaatsje op het kerkplein had den bemachtigd, had onder een kern achtige toespraak door de Edelachtb. heer Burgemeester v. d Ven, voorzitter van het feestcomité, de aanbieding plaats van het H. Hartbeeld aan den jubilaris als geschenk der parochianen. ZeerEerwaarde Jubilaris Vijftig lange jaren zijn heden voorbij, sinds den dag, dat de Almachtige God U verhief tot het heilig Priesterschap, en U aanstelde als arbeider in zijnen wijngaard. Welk een tijdperk en welk een voor recht valt U te benrt, Zeer Eerwaarde Pastoor, U te hebben kunnen geven vijftig jaren in den dienst van God, vijftig jaren te hebben kunnen werken aan het heil der u toevertrouwde zielen. Geen wonder, dat een dergelijke, zoo zeldzaam voorkomende gelegenheid, door Uwe parochianen is aangegrepen om U te huldigen als hjn herder, om U de daokbaarheid te toonen voor alles, wat Gij voor hen en hunner kinderen geestelijk welzijn hebt gedaan. Men behoeft slechts een oog te slaan op de talrijke om U geschaarde deel nemende vereenigingen, waarvan vele op Uw initiatief zijn opgericht, op de monumentale gebouwen, door U voor het bijsonder onderwijs en tot ontspan ning der jeugd gesticht en niet 't minst op ons heerlijk kerkgebouw, dat Gij ter eere van den Allerhoogste steeds hebt verfraaid, om althans gedeeltelijk te overzien, in welke banen U Uwe paro chianen hebt geleid, om te beseffen de hooge opvatting, die gij van Uwe pries terlijke plichten hebt gehad. Weliswaar hebt ook Gij, ZeerEerwaarde Jubilaris, met vele moeilijkheden te kampen gehad, en pluktet ook Gij in Uwen wijn gaard niet altijd rozen, doch steeds hebt Gij met taaie volharding en slechts met het heil der U toevertrouwde zielen voor oogeo, U verzet en U gekant tegen alles, wat ook maar het minste kwade zaad In hunne harten kon strooien, wat ook maar eenigen voet zou kunnen geven aan de nog immer voortwoekerende verderfelijke verslapping van den gods- j dienstzin onder alle standen. Zelfs on langs nog In Uwe Paaschpredlcatle klonk in dit verband oog Uwe waarschuwende en vermanende stem door 'c keikrulm. Zee'Eerwaarde Jubilaris, Uwe paro chianen zijn U voor dat alles dankbaar, zelfs dankbaarder dan Gij wellicht zult vermoeden. Ik ben er van overtuigd, dat U geen grooter dankbaarheid en Intentie welkom was, dan de heerlijke getuigenis van den godsdienstzin, heden morgen door de enorme groote schare geloovlgen aan 't Altaar Gods afgelegd door het ontvangen der H. Communie. Doch naast dit groote geestelijke ge schenk, dat Uwe parochianen U heden morgen in de H. Eucharistie hebben •angcboden, voegen zij nog een stoffelijk aandenken. Geen stoffelijk aandenken /oor Uw persoon of uwe pastorie, neen. ZeerEerwaarde Jubilaris, wij weten bet, de eenvoudige, werkzame Norbertijn der Beroer Abdij verlangt niets voor zich zelf. Wij schenken U een aandenken geheel passende aan Uwe hooge pries terlijke opvattingen en verlangens. Wt) wisten, dat Gij reeds Jaren Uwe paro chianen onder de bescherming hebt willen stellen van het H. Hart van jezus, Helaas, tot dusverre ontbraken de mid delen. Ondanks de vele offers, die heden ten dage van ons Katholieken, In bet bijzonder voor de hongerende Volken van Europa, worden gevraagd, hebben Uwe parochianen, de armsten onder hen niet uitgezonderd, toch bun penningske geofferd, om U de gelegenheid te geven Uw zoo lang gekoesterd voornemen tot uitvoering te brengen. - Ziedaar dan, ZeerEerwaarde Herder, bet geschenk Uwer parochianen, ziedaar het symbool hunner gevoelens ten Uwen opzichte op dezen dag. Wij schenken U het beeld van Onzen Heer Jezus, Christus, den Zaligmaker. Moge onder Uwe parochianen, ooderde voortdurende bescherming van 't H. Hart van Jezus, in hooge mate de godsdienst zin toenemen moge dat H. Hart U de gezondheid en de kracht doen behouden oog vele jaren voor het zielenheil der aan Uwe zorg toevertrouwde parochia nen te arbeiden, dan zal voorzeker ons geschenk, voorstellende den Goddelijken Heiland, tot In lengte van dagen strekken tot heil en zegen der parochianen van de kerk van St. Jan te Vlijmen. onze leuze: „Leve Koning, leve het heersche over ons zinnen, over stad geheele wereld. onze God, onze H. Hart, dat het en onze huisge en land, over de gens de door. geringe opkomst der leden niet Bij den landbouwer B. werd met Hemelvaartsdag het paard onwel en was na een paar uur dood. Op last van den Ten slotte spoorde spreker nog aan veearts moest het kadaver in den grond, om ook in onze woningen aan de beeltenis van het H. Hart de eereplaats te geven gedachtig de belofte„ik zal de plaatsen zegenen waar de beeltenis van hart vereerd wordt". Na deze gloedvolle feestrede had de plechtige inzegening en intronisatie van het H. Hartbeeld plaats door den Hoog- waardigen Heer E. v. d. Berg, Prelaat eer Abdij van Bern. Daarna werd door alle aan de ont hulling deelnemende vereenigingen en vele particulieren aan het H. Hartbeeld eene schitterende bloemhulde gebracht. Door de schoolkinderen werd hierna een feestlied gezongen, en door alle aanwezigen het „Aan U O Koning der eeuwen" met begeleiding van de Har monie. Ten slotte gaf de ZeerEerw. jubilaris aan allen den pauseiijken zegen. Alsdan trok de feeststoet langs het raadhuis over den akker naar de pastorie, alwaar door de Jongejuffr. W. v. d. Ven namens de kinderen der bijzondere scholen in een aardig vlot toespraakje den jubilaris werd bedankt voor de stichting dezer scholen en een bouquet werd aangeboden. Zichtbaar geroerd dankte Z.Eerw. De president der harmonie Concordia sprak daarna nog een kort woord en na enkele nummers door de harmonie, sloot de Edelachtb. heer v. d. Ven deze openbare plechtigheid. Na het plechtig Lof werd door de leden der H. Familie en Congregatie nog een cantate gezongen. Deze indukwekkende plechtigheid zal voorzeker nog lang in de herinnering der parochianen van Vlijmen bewaard blijven. Het prachtige beeld dat midden op het Kerkplein staat opgesteld, is vervaardigd in het atelier van de firma M. van Bokhoven Jonker en maakt een grootschen indruk Velen kwamen na afloop nog het beeld bezichtigen, waar voor een schat van bloemstukken en kranzen prijkten. SPRANG. A s. Zondag des v.m 9.30 uur en des nam. 5.30 uur hoopt in de Uitsluitend bereidt uit vruchten en geraffineerde suiker. Deze sorbet geeft zonder toevoeging van water of suiker een bijzonder fijne saus over pudding. 2192! Hierna nam de ZeerEerw. jubelaris het woord. Hij dankte zijn parochianen voor de hulde hem gebracht bij zijn 50 jarig priesterjubileum maar vooral voor het prachtige H. Hartbeeld. Hij hoopt dat deze beeltenis van den God delijken Zaligmaker die toch het Toon beeld voor allen is het geloof zijner parochiaden zal versterken en bij hen die misschien lauw en onverschillig zijn, meer vurighe d voor hun geloof zal bijbrengen. Hij spoort hen aan in alle moeilijkheden en wederwaardighe den des levens tot het H. Hart hunne toevlucht te nemen. Na nogmaals zijn hartelijken dank betuigt te hebben, deelde hij mede van Z. H. den Paus het groote voorrecht van den pauselij ken zegen te hebben ontvangen voor hem zelf en voor zijne parochianen, welke na afloop der plechtigheid zou worden gegeven. De Edelachtb. heer v. d. Ven deed hierna voorlezing van de oorkonde wel ke in het voetstuk van het beeld zal worden aangebracht, waarna door den ZeerEerw. Pater van Dam de feest- predicatie gehouden werd. Spreker begon met de beteekenis te schilderen van dit indrukwekkend plech tig oogenblik nu de gansche parochie het H. Hart tot koning uitriep. Die daad van toewijding mag echter na enkele dagen niet vergeten zijn, maar zij moet de geloovigen bijblijven tot in lengte van dagen, de zegenrijke gevolgen moe ten bewaard blijven zoolang de parochie Vlijmen bestaat, zoolang het beeld be staan zal. Hij schilderde hoe de God delijke Zaligmaker voor meer dan 19 eeuwen door Pilatus aan het volk als koning werd voorgesteld, na getoond te zijn met een spotmantel, een doornen kroon en met een rietstaf in de hand Doch toen erkende men hem niet en riep dat men geen andere koning kende dan Cesar. Ook nu is de kreet „Weg met Chrisius" uit het private leven, uit de school, enz. nog de leus der vij anden der kerk. Zelfs onder de katho lieken zijn er nog, die wel niet zoo openlijk, maar toch door hun leven wijze doen zien, dat zij niet gediend zijn met Christus koningsschap. Doch tegenover de hunne, stellen wij ook Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Dekker van Venlo. Aan de huiseigenaren Jac. Nieu- wenhuijzen en A. B. v. d. Hoeven zijn bouwpremiën toegekend, respectievelijk voor het bouwen van 3 en 2 woningen. Vergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" op a.s. Zaterdag des nam. 4 uur. AGENDA Opening,Notulen Ingekomen stukken, Onderwerp door A. C. van der Esch Verslag jaarvergadering P. G. O. Z. H., Rondvraag, Sluiting. Op deze vergadering zal als bonds- bezoeker van bovengenoemden bond tegenwoordig zijn de heer F. de Haan uit Dordrecht. jaarvergadering van de Coöp. Broodbakkerij „Broederhulp" alhier op Dinsdag 30 Mei ten 7.30 uur in de zaal bij den heer J. Klis. AGENDA Opening. Notulen, Verslag Bakkerij, Verkiezing 4 bestuursleden, candidaten zijnG. v. d Hoven, H. Chabot, G. Havelaar, B. Versteeg. J. Spitters, M. v. d. Zijden2 Commissarissen, candi daten zijnF. Bataiüe en C. Klootwijk, Bespreking gratificatie voor bestuur en commissarissen, Rondvraag en Sluiting. Onze voetbalvereen. S.V.V. nam gisteren deel aan de seriewedstrijden bij Excelsior te Capelle en speelde tegen D.E V.O. uit Waspik. Deze wedstrijd eindigde met blanco stand, zoodat het lot moest beslissen. Ouder gewoonte diende het geluk onze vereeniging niet, zoodat D.E.V.O. winnaar werd. VRIJH.-CAPELLE. Zaterdag j.l. werd door de harmonie „Apollo" en het fan fare „Sirena" een concert gegeven op het Marktplein te Kaatsheuvel, wat een massa menschen uit hun woonstede lokte. Met Hemelvaartsdag trok het mu ziekgezelschap alhier al vroeg op pad om volgens gewoonte dauw te trappen, 'tgeen al vroeg velen uit de veeren trommelde. De Landbouw-Onderlinge zou de zer dagen vergadering houden in het café van Treffers, doch deze ging we- 't geen voor den eigenaar een flinke schadepost is, daar het niet verzekerd was. WASPIK. Op Hemelvaartsdag had alhier in den tuin van den heer H. v. Iersel het aangekondigde concert plaats gegeven door de harmoniën „Virtus Nobiliiat Artem", uit Waspik en „De Eendracht" uit Raamsdonksveer. Ge speeld werden o.m. de nummers, waar mede beide korpsen zullen uitkomen op de muziekconcoursen resp. te Eind hoven en Rotterdam. De uitvoering dezer nummers door beide korpsen, waren van dien aard, dat men van de a.s concourses gerust hooge verwach tingen mag koesteren. Onze voetbalvereeniging „Olympia" nam Donderdag jl. deel aan de serie wedstrijden uitgeschreven door „Excel sior" te Capelle en won den eersten prijs (een prachtige zilveren lauwerkrans). Vrijdagmiddag 2 uur openbare gemeenteraadsvergadering. Verslag volgend nummer. RAAMSDONKSVEER. Zondagvoor middag hoopt de ZeerEerw. Heer D9. v. d. Graaf voor zijn gemeente op te »reden op 't Veer en des namlddag9 op 't Dorp. Naar wij vernemen zal de processie naar den Brlel door de Veerenaren 8 Jual plaats hebben. Afdeellngen vaa de R.K. Werk- iledenvereenlgiog met hunne vaandels, gingen Hemelvaartsdag per fiets en ?ram naar Tilburg naar de Eocycllek- meeting en H. Hart-hulde. Enkele onder-afdcelingen der R.K. Werkl.-ver. met hun vaandels gicgen Zondag 1,1. naar Geertruldenberg, ter opluistering van de Vaandelwijding der R.K. Werkl.-ver. aldaar. De openbare vergadarlng, belegd door de A.R Kiesverecnlging Ned. en Otanje op Dinsdag jl. en waar de HoogEdelGestr. Heer Mr.- de Wilde uit 's Gravenhage optrad, was geweldig slecht bezocht. Het weer zal te warm geweest zijn. Bij dhr. I- ontstond door vlam vatten van een gordijn brand. Gelukkig wisten dhr. I. en zijn Echtgenoote door flink op te treden erger te voorkomen. Het echtpaar v. Tncht-Molenwijk viert Zondag zijn veertigjarig Huwe lijksfeest. Het zal hen zeker niet aan belangstelling ontbreken. Naar wij vernemen gedenkt het Echtpaar J. de RooiJ-van Stokkum heden het veertigjarig Huwelijksfeest. Ook dit paar de beste wenschen op dat feest. Da sergeant-fourler dhr. I. had het genoegen te slagen voor majoor. DUSSEN. Dinsdagavond Is de grond werker genaamd Verschoor alhier in wijk C bezweken van de hitte. De direct ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Maandag was de zoon van Reinaards alhier met zijn hondenwagen beladen met kruidenierswaren aan 'e venten. Eensklaps bevangen door de hitte viel zijn hond (pas aangekocht voor 65gulden) dood In de kar. Openbare vergadering van den raad der gemeente Dussen op Zaterdag 27 Mei 1922, des namiddags 3 uur. Te behandelen 1. Ingekomen stukken en mededee- llogen. 2. Vaststelling percentage van heffing der R. I. B. 3. Ontslag onderwijzers hethalings- onderwijs en vaste benoeming personeel vervolg-onderwijs. 4. Wijzlgiog verordening vervolg onderwijs. 5. Vaststelling verordening omtrent toelating van kinderen uit de gemeente Almkerk op de openb. school in deze gemeente. 6. Vleescbkeurlngswet. 7. Verbouwing bijz. school wijk A. 8. Uitvoering van werken In eigen beheer. 9. Vergoeding aan schoolgaande kinderen Ingevolge art. 13 L.O wet 1920. 10. Af- en overschrijving. Retraitenhuis „Manresa" Venlo. 2730 Mei. Kring haps. 25 Juni, Leden van Limb, R. K. Werklledcnbond. 6—9 Juni. Lidea v. d. N. Br. Chr. Boerenbond. 10—13 Juni. Heeren Middenstand. 18—21 Juni Tegelen Steyl. v. Vught, Penningmeester R. W. B. Hoe gaarne wij U van dienst zijn, dit maal plaatsen wij Uw ingezonden stuk niet. Het dient geen enkel belang de verhoudingen tusschen uwe club en W.S C. nog toe te spitsen. Hoe die is, kan het publiek zelf voldoende beoor- deelen bij wedstrijden. Beter ware 't algemeen belang en dat der spelers ge diend, wanneer men trachtte tot betere verhoudingen te komen, maar niet tot het tegendeel. Red. Wat de olie is voor de machine En een zonnestraal is voor de plant, Wat een duikboot is voor de marine, En een nieuwsbericht voor de courant, Is, o menschen, beseft dat toch wel Een Freco's tablet voor uw zenuwgestel. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij Drog. „De Toko". Waalwijk en bij Gez. Wagemakers. Kaatsheuvel. 21964 Marktberichten. Varkens 20- f 25 Schapen 6- f8 Eieren h 6-7'/2 cent per stuk. ARTS, MOND- eo TANDARTS, Sophiastr. 22, BREDA. iat/eren Woensdag te eonsutteeren zijn van half elf tot uur bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Knnsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond en tandziebten. 20566 Het plombeeren der tanden, alles beslist pijnloos en tegen zeer laag tarief. Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. te WAALWIJK, zal ten verzoeke en ten huize van de Gezusters PULLENS te Baard wijk op .Woensdag 31 Mei 1922, des n m. 4 uur precies OM CONTANT GELD VERKOOPEN bestaande o. m. uit circa 2000 sigaren, tabak, bezems, handve gers, borstelwerk, garen, band, kousen, kaarsen, wol, sponzen, zeemen. dweilen, kruidenierswa ren, klompen, cahiers enz. te veel om te noemen Te zien één uur voor den verkoop 22004 Hiermede bericht ik het ge achte publiek van WAAL WIJK en Omstreken, dat ik mijn KLEERMAKERIJ HEB OVERGEPLAATST NAAR Hopende door prima coupe en afwerking de gunst van het publiek waardig te blijven tee kend zich Beleefd aanbevelend Gediplomeerd Tailleur. (BesoijenJ WAALWIJK. 22005 Besluit nooit tot aanleg of verandering van uw tuin alvorens teekening en prijsopgaaf ge vraagd te hebben aan: 20654 Bloemisten. WAALWIJK. Opticien. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Reohthouders, Platvoetzolen etc. Spreekdag alle Dinsdagen. I zij v in-llrclicliiur.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10