TWEEDE BLADl Provinciaal Nieuws Mieuws uit Eeusden. Nieuws uit Kaatsheuvel. N UMMER 44 WOENSDAO Waalwijk, 30 Mei 1922 Naar wij vernemen is de Eerw. Broeder Acacius, sinds de oprichting van de St. Petrusschool alhier werk zaam, overgeplaatst naar de Mulo-school te Helmond en is in zijn plaats be noemd de Eerw. Broeder Prosper in het bezit van de landbouw-acte, thans werkzaam aan de Mulo-school te Hel mond. De Eerw. Broeder Ludwinus bekend onderwijzer, vooral ook op gebied van zang en die aan muziekvereenigingen enz. zijn steun zoo meermalen ver leende, is overgeplaatst naar Weert, terwijl in zijn plaats is benoemd de Eerw. Broeder Cyrillus uit Roermond. Het concours van den Waalwijk- schen Kegelbond, dat van 25 tot 28 Mei is gehouden, heeft een aangenaam en vlot verloop gehad. Het is genoegzaam gebleken, dat er in onze plaats veel animo voor de kegelsport bestaat. Na afloop van den wedstrijd vereenig- den zich het Bestuur van den Bond, de prijswinners en belangstellenden in de eetzaal van het Hotel Gerris. De Secretaris maakte den officieelen uitslag bekend, 't geen met de noodige toejuichingen gepaard ging. Bij afwezigheid van den Voorzitter nam het Bestuurslid de Heer H. Aarts het woord, dankte in welgekozen woor den de heeren G. Verkade en F Marks voor alle moeite, die zij zich getroost hebben voor het welslagen van dit concours. Vervolgens bracht hij dank aan al de aanwezigen, die er toe hadden bijge dragen, dit concours te doen slagen en reikte onder een hartelijke toespraak aan ieder der prijswinners den prijs over. Namens 't Bestuur werd den Secre taris een gouden kegel overhandigd, als blijk van waardeering voor de vele werkzaamheden, door hem voor dit concours verricht. Nog een hartelijk woord werd ge sproken tot de niet-prijswinners, om zich niet te laten ontmoedigen, doch bij een volgende gelegenheid er voor te zorgen, een beteren stand op het ranglijstje in te nemen. We zullen hopen, dat bij een volgend Bondsconcours een even prettige ver houding mag heerschen als thans en dat dit concours er toe mag leiden, dat de aangesloten clubs hun ledental zien uitbreiden. Hoe grooter het aantal leden, des te beter zal de kegelsport in Waalwijk bloeien. De uitslag is alsjvolgt: 1. Dames-Vrije-Baan. 1. Mej. A. Gerris 37. 2. J. de Folter 32. 3. L. Gerris 29. II. Kampioenswedstrijd. 1. J. Verkade 37 2. H. Hoffmans 35. III. Heeren-Vrije-Baan. 1. G. Verkade 45. 2. R. Grothe 40-39-39. 3. J. Langermans 40—39—38. 4. Jos. de Kort 40—39—37. 5. E. Hauk 40-39-36. 6. J Verkade 40- 36. 7. j. Massugger 39. 8. F. van Erp 38—36. 9. A. v. d. Broek 38—35—34. 10. H. Hoffmans 38-35-32. IX. Serie kaart. 1. G. Verkade 166. Wij mogen aan 'tslot van dit ver slagje er wel op wijzen, dat dit plaatse lijk concours zeer goed is geslaagd, dank zij de onvermoeide zorgen van het bestuur van den Waalwijkschen Kegelbond, speciaal van zijn ijverigen secretaris, den heer F. Marks, die on vermoeid alles tot in de kleinste bij zonderheden keurig heeft verzorgd. Aan den grooten zangwedstrijd, welke ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Mannenzangver. „Rotte's Liedertafel", dirigent W. F. Kools, op 24, 25 Juni, 2, 8, 9, 16 en 23 juli in den Grooten Schouwburg zal worden gehouden nemen o.m. de volgende zangvereenigingen deel 3e Afd. Mannenkoren (onbekroond) 25 Juni 's middagsR.K. Zangkoor „St. Jan" Waalwijk, Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" Waalwijk. 2e Afd. Mannenkoren 2 Juli 's mid dags: „Wilhelmina" Dongen (N.-B.) „de Ver. Zangers" Tilburg: „Ouden bosch Mannenkoor" Oudenbosch„Lie dertafel Oefening en Vermaak" Waalwijk. 2e Afd. Gemengde koren 9 Juli 's middags„Vooruitgang zij ons Doel" Waalwijk. In een volgend nummer komen we op een en ander terug. MEI 1922. 45e Jaargang. De Chr. Gemengde Zangvereeni- ging Halleluja, directeur de heer A. v. d. Kolk, behaalde bij het Donderdag 11. gehouden Nationaal Zangconcours, uit geschreven door de muziekvereeniging „Kunstliefde en Vrienschap" te Leerdam, ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan. in de 2e afd. Gemengde Koren, den len prijs. Als verplicht koor werd gezongen „Angelus" van Sam Flessing en als eigen gekozen nummer „Morgen" van Fred. Roeske. Ter beoordeeling van wat deze ver- eeniging gaf, mogen we hier een oordeel der jury .aanhalen. Flessing zegt: dat is muzikaal vertolken, dank aan den directeur.Kallenbach „Hulde en Gale- sloot:" mooie mannenstemmen. Wij feliciteeren deze vereeniging van harte met dit succes, een waardige be kroning van den ijver en studielust van de leden en de onvermoeide pogingen van den kunstzinnigen directeur, den heer van de Kolk. Sedert Zaterdagmiddag werd alhier vermist de heer J. van den B Omstreeks 5 uur is hij dien dag per fiets vertrokken, om een boodschap in Heusden te doen. Daar is hij naar na der bleek echter niet geweest. Hedenmorgen werd z'n lijk drijvende gevonden in 't kanaal, nabij de Baard- wijksche Steeg. Iedereen zal diep medelijden gevoelen met z'n echtgenoote en kinderen bij het zoo droevig verlies van dezen zorgza- men en algemeen geachten man en vader. De heer J. F. Helmsing, onder wijzer aan de Chr. School (voormalig Besoijen) heeft wegens zijne benoeming aan de A. S. Talma School te Rotter dam, aan het schoolbestuur tegen 1 September a.s. eervol ontslag aange vraagd. Uitslag wedvlucht Mons der ver eeniging „De Postduif". In concours zaten 99 duiven. Afstand 153 K.M. De duiven werden om 7 uur in vrijheid gesteld. De prijzen zijn behaald alsvolgt: W. de Graaff l. 14, 17, 21, J. van Delft 2, A. Stokwielder 3, 5, 10, Fr. Schoemans 4, 6, 7, 13, Adr. Hensen 8, P. Schoondermark 9 12, J. Schalken 11, 18, 24, Hok „de Luchtbode" 15, Th. v. d. Griendt 16, L van Bladel 19, 22, 23. 25. Eerste en tweede overduil Hok „de Luchtbode". De eerste duif werd geconstateerd te 9,12,37 en de laatste te 9,27, 3. De postduivenvereen „Besoijen" alhier, hield Zondag 21 Mei eene kas- wedvlucht vanuit Mons (België), afstand 157 K.M. De duiven werden des morgens ten 7 uur in vrijheid gesteld en de prijzen behaald alsvolgt: le prijs H. Heijmans, 2e prijs Adr. Blom, 3e prijs Gebr. de Leijer, 4e prijs J. Blok, 5e prijs joh. Verhagen, 6e prijs C de Louw, 7e prijs Arn. Bakkers, 8e prijs jac. Couwenbergh, 9e prijs Joh. v. d. Heijden, 10e prijs J. Pullens, 11e prijs Ant. van Es. De eerste duif behaalde een snelheid van 1141 meter per minuut. Zondag 28 Mei werd een onderlinge wedvlucht gehouden vanuit Pont St. Maxense (Frankrijk), afstand 315 K.M. De duiven werden aldaar ten 7 uur in vrijheid gesteld en de aankomst ge constateerd als volgt le prijs Joh. Verhagen, 2e prijs Gebr. de Leijer, 3e prijs J. Blok, 4e prijs Arn. Bakkers, 5e prijs Adr. Blom, 6e prijs R. J. Schoemans, 7e prijs H. Heij mans, 8e prijs Gebr. de Leijer, 9e prijs J. Couwenbergh, 10e prijs J. Blok, 11e prijs Arn. Bakkers, 12e prijs J. Pullens. De eerste duif behaalde een snelheid van 973 meter per minuut. Ondeugdelijke Limonades. Door den Districtskeuringsdienst te 's-Hertogenbosch is tegen een limonade fabrikant te Vlijmen procesverbaal op gemaakt wegens het verkoopen van drinkwaren van ondeugdelijke samen stelling (Champagne-pils waaraan saccharine was toegevoegd). De voorraad werd in beslag genomen. Van bevoegde zijde wordt ver nomen dat de WelEd. Gestr. Heer Mr. J. A. de Wilde van Den Haag, lid der Tweede Kamer, met het oog op de a.s. kamerverziezing voor de Anti Rev. partij een rede zal houden in het kerkgebouw der Ger. Kerk te Sprang op Vrijdag 9 Juni a.s. des avonds half acht. Het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap „De Buitenpolder van Besoijen" zal op Vrijdag 9 Juni 1922, des namiddags zes ure, ten herberge van Jos. van der Zande te Besoijen in het openbaar verpachten Het grasgewas op de Kleisteeg, de Oude Straat, den Nieuwen weg en de Oude Kade. Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „De Buitenpolder van Besoijen" ten huize van Jos van der Zanden, na afloop der Grasverpachting. Punten ter behandeling 1. Vaststelling der rekening dienst jaar 1921—1922, 2. Vaststelling der begrooting dienstjaar 1922—1923, 3. Vaststelling den aanslag per Hectare ad f2.50, 4. Machtiging noodig geoor deelde werken in eigen beheer, 5. Ver kiezing van een lid van het Dagelijksch Bestuur wegens periodieke aftreding. De eerste wedstrijden om den Quick-beker zijn Zondag onder groote belangstelling gespeeld. Reeds - lang voor het begin stroomde het publiek naar het Quick-terrein en als de heer Voltijn uit 's-Bosch de spelers voor den eersten wedstrijd binnen de lijnen blies heerschte er reeds een gezellige drukte. H.E.C. verscheen met enkele invallers terwijl T.V.V. volledig is. Het is een wedstrijd geweest zonder spannende momenten en vooral het spel van H.E.C. viel geweldig tegen. Met 3—0 moesten de Waalwijksche spelers het onderspit delven. Bij H.E.C. waren de meeste spelers buiten vorm, behalve de doel verdediger die verschillende moeilijke ballen te verwerken kreeg en niet heeft kunnen verhinderen dat hij driemaal werd gepasseerd. Daarna kregen we den wedstrijd W.S C.- Velocitas. Deze stond op veel hooger peil dan de eerste en hard is er ge werkt moeten worden voor de over winning. W S.C. nam het eerst de leiding, waarna Velocitas de kans kreeg om gelijk te maken door het nemen van een penalty, doch deze werd ge mist en hierdoor was W S.C. zoo ver heugd dat ze maar rechtstreeks den stand op 2—0 maakte zonder dat een der Bossche spelers de kans kreeg den bal aan te raken. Na de rust als Velocitas overwegend sterker is, maakte het haar eerste doelpunt. Doch W.S.C. begreep het gevaar en pakte flinker aan en maakte er ras 3—1 van. Tegen het einde doelpunten Velocitas nog eenmaal en toen de scheidsrechter inrukken blies had W.S C. een zwaar bevochte over winning behaald. Tweeden Pinksterdag worden de wed strijden voortgezet, welke even spannend beloven te worden. R.W.B., hoewel onvolledig, heeft bij Willem 11 Tilburg niet veel succes behaald. Niettegenstaande R.W.B. 2/3 van den wedstrijd in de meerderheid was, werd toch met 2—1 verloren, waarvan een doelpunt in eigen doel werd getrapt, wegens verkeerd opstellen. Zooals bekend krijgen we op Zondag de eindwedstrijden om den R W.B - beker. Evenals verleden jaar is er ook nu voor de eindwedstrijden reeds enorm veel belangstelling; we kunnen dan ook zeker bijzonder mooie wedstrijden verwachten, we kunnen een ieder aan raden tijdig op het R.W.B. terrein aan wezig te zijn, wil men een goede plaats hebben. SPRANG Op a.s. Vrijdag 2 Juni des avonds ten 7 30 uur hoopt la het Geref. Kerkgebouw alhier in openbare vergade- rleg voor de afd. Sprang van »Patrlmo- uium» op te treden de HoogEdel Gestr. heer Mr. J. A. de Wilde, Lid der Tweede Kamer en Wethouder van Financiën te 's Gravenhage. Toegang vrij. -- Tot hoofd der Chr. School alhier is benoemd de heer H. Dijk, thans hoofd der Cbr. School te Hoogeveen (Noord) Met ingang van 1 Aug. a.s. is tot onderwijzer aan de Chr. School alhier benoemd de heer P. de Ligt, thans tijdelijk als zoodanig aan de Van Asch van Wijckschool te Rotterdam. Naar wij vernemen wordt de gas- ptijs voor onze gemeente verlaagd van 16 cent op 14 cent per M3. Alsdan zullen de prijzen voor munt- en meter- gas hetzelfde zijn, zoodat komt te ver vallen dat muntgasveibruikers 1 cent per M3 meer betalen, waarvoor alsdan echter In de plaats komt eene bijbetaling van 25 cent per maand. Toen gisterenavond de slager M. uit Kaatsheuvel met een koe van de boot kwam, viel deze alhier plotseling dood. Waarschijnlijk door de hitte be zweken. Gisteravond had de Jaarvergadering plaats van de Coöp. Broodbakkerij >Broederhulp> alhier. Deze vergadering was zeer druk bezocht, waarschijnlijk ook wel temeer, daar enkele uren voor den aanvangstijd, namens vele leden, de omroeper den leden opwekte tei vergadering te komen, waar belangrijke mededeellngen zouden worden gedaan. Nadat de vergadering v/as geopend en de notulen gelezen was, werd verslag uitgebracht over den toestand der bakkerij. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. G. v. d. Hoven kon wegens bloedverwantschap van een bestuurslid niet als candidaat in aanmerking komen. Tot bestuursleden werden gekozen B. Versteeg, H. Chabot, G. Haveloos en J. Spikkers. Tot commissarissen bi; enkele csndidaatstelling werden gekozen F. Batallie en C. Klootwijk. Ter ver gadering bedankte Stam, omrede bi. geen verantwoording op zich wilde nemen dat thans bi) zomerdag zooveel meel aanwezig is. Do Voorzitter stelde de vergadering echter gerust, ik, zegt spr., durf die verantwoording gerust op mij te nemen. Punt 5 der agenda Gratificatie Bestuur en Commissarissen werd aangenomen op het bedrag als vorig jaar. Bij punt 6: Rondvraag en sluiting werd door verschillende leden, zoowel als bestuursleden, het woord gevoerd •a kwamen belangrijke mededeeliogen ter tafel, o.a. over het geil op een spaarbankboekje tijdens het oude bestuur. Door de leden werd aangedrongen om hiervan spoedig werk te maken dat bedoeld geld terecht komt. De Voor zitter zegt dat hij over deze zaak reeds tweemaal naar 's Bosch geweest is en dat de vergadering hierover binnen circa 5 weken meer zal hooren. Het gaat er verder zeer rumoerig naar toe en alle spreken tegelijk, zoodat de Voorzitter, na herhaaldelijk orde verzocht te hebben, de vergadering sluit. CAPELLE. J.l. Dinsdag 23 dezer heeft Dr. Vunderiog uit Haarlem in de Herv. Kerk alhier een spreekbeurt ge houden la het belang van het Chr. Onderwijs. De belangstelling was gering. Hti had zijn tekst genomen uit Jesaya 38, vers 19b. Zondag en Maandag voormiddag zal Ds. Gosllnga uit Utrecht voor de Herv. Gem. alhier optreden op den gewonen tijd. -- Het nieuw benoemde hoofd der school in de Kom alhier, de heer E. Collet uit Wijk zal a.s. Donderdag 1 Juni in functie treden. Jl. Donderdag maakte ons muziek gezelschap »Kunst na Arbeid" In den vroegen morgen een muzikale rond wandeling door de geheele gemeente wat begrijpelijker wijze heel wat volk op de been bracht. Op het Sportterrein aan de W. van Gendsvaart werden op Hemelvaartsdag de door de voetbalvereenlglng Excelsior alhier uitgeschreven serie-wedstrijden gespeeld. Bij loting was bepaald dat S. V. V. uit Sprang tegen D. E. V O. Waspik en Excelsior uit Kaatsheuvel tegen O'ympia uit Waspik in do eerste tonde zouden spelen. De wedstrijd S. V. V.—D. E. V. O. eindigde in een gelijk spel 00. Bi) loting wa9 D E V.O. de gelukkige. De tweede wedstrijd ExcelsiorO'ympia eindigde in een 3 1 overwlnniog voor Olympla zoodat de beide Waspiksche vctee&igiogen zich in de finale tegen elkaar geplaatst zagen. Deze wedstrijd eindigde eveneens In een gelijken stand 0—0. Bij het nemen van vijf straf schoppen door ieder der beide vereent- gingen werd Olympia winnaar van den eersten prijs een prachtige zilveren Lauwerkrans cn D. E. V. O. verkreeg den tweeden prijs een zilveren Lauwertak Deze wedstrijden die onder leiding stonden van d.hr. P. Treffers uit Sprang werden bijgewoond door een taltijk publiek en opgeluisterd door muziek van het Capelsche Muziekgezelschap. Na afloop werden de prijzen in het clublokaal van Excelsior met een toe passelijk woord door den voorzitter aan de captains van de winnende elftallen uitgereikt. Op 74-jarlgen leeftijd overleed alhier, de heer B. A. Middelkoop, oud notaris. Niet alleen in deze functie was de overledene In plaats en om geving algemeen gekend en geacht, maar ook om de vele en goede gaven van geest en hart was hij algemeen bemind en hooggeacht. Heeft hij In zijn uitgebreid en lang durig notariaat velen met raad en daad bijgestaan, de publieke zaak heeft hij krachtdadig gediend lo zijn lidmaatschap der Provinciale Staten van Noord- Brabant, waarin hij tientallen van jaren de belangen vaD het district Heusden op bijzondere wijze heeft behartigd en tn zoovele gevallen een warm pleit bezorger is geweest voor de beheeften dezer streek. Hij was in de Staten en onder zijn collega's een zeer gsslene figuur, die niet 't miost in de afdeelingen veel invloed had. Moge hij thans, na zulk een arbeid zaam en welbesteed leven, de rust vinden, die hij hier tevergeefs ook z'n laatste levensjaren, zocht. WASPIK. De heer B. Langerwerf, alhier, verkocht den stamboekfokstier Dr. Hermans aan de Fokvereeniging te Wouw. Met het graan ziet het er slecht uit. Indien er niet spoedig regen komt. Is de oogst bepaald slecht. Nog steeds worden er perceelen omgeploegd en met bleten bezaaid. Op den 2en Pinksterdag zal Olympia alhier, deelnemen aan de Bekerwedstrijden, uitgeschreven door D. E. V. O. te Waspik. Met Pinksteren hoopt de Z.Eetw. Overste van het R. K. Liefdegesticht, alhier haar 40-jarlg jobllé als klooster zuster te vieren, terwijl de Eerw. Zuster Octafie haar zilveren kloosterfeest her denkt. Aan blijken van belangstelling zal geen gebrek zijn. Donderdag 8 Juni a.s. zullen de palgrlms uit Waspik de gelegenheid hebben de bedevaartreis met de Geer- truldenbergsche processie naar Brielle mede te maken. De prijs van het hooi is verbazend stijgende. Er schijnt weinig voorraad meer te zijn en er wordt bi] dit schraal woer een slechte hooioogst verwacht. Men betaalt reeds f 56 per 500 K.G. Zondag 28 M-i jl. vierde het Krulsbooggezelschap Willem Teil», ge vestigd bij den heer G. Boom-van Daal te Waspik-Boven zijn 35 jarig bestaan. Een druk bezocht concours werd ge houden terwijl het feest werd opgeluisterd door de Waspiksche Harmonie. De Scoomzuivelfabrlek >Noolt Gedachti levert de volie melk aan de bakkers voor 9 cent per Ld. 1. 4 ct. onder den particulieren prijs. Vorige week Is alhier aangekomen een ballonnetje, dat blijkens een daaraan gehechte kaart, was opgelaten te Brussel Avenue Hulcamps 97. Bijgevoegd was een gefrankeerde brieikaart om van de nederdailog bericht te zenden. RAAMSDONKSVEER. Muk»berlcbt Hotel de Reijer. Tarwe f 14.25 14.50 Rogge f14 "Haver f 14.25 k f 14.50. In bool en stroo geen handel. Een begin van brand op Sandoel kon Zondagmiddag gelukkig nog ge- biuscht worden. Groot zou de ramp geweest zijn, als dit niet was gelukt er zijn daar nog zoovele hulzen met rieten daken. Heusden, 26 Mei 1922. Onze stadgenoot, de heer C. de Kemp, Directeur der Zangvereeniging te Genderen, behaalde met dat koor te Leerdam den len prijs in de 3e afdee- ling. De heer H. van Beersum slaagde voor het le gedeelte van het examen Rijkskrankzinnigenverpleging. Een fietser had ^nge'uk in de Wijksche Straat zt odanlg in druiten der woning van de W.u v. U. terecht te komen, dat hij zich voor zijn ver wondingen moest stellen onder genees kundige behandelinguit voorzorg had men hem reeds met het oog op het groote bloedverlies de pols afgebonden. Vrijdag 26 Mei werd alhier een keuring gehouden tot opneming van merriën in het tuigpaarden-stamboek. Van de 13 aangeboden merriën wer den 6 inschrijvingswaardig gekeurd nl. de 3-jarige zwarte Gestanie v. Cicero, van J. van den Heuvel teGenderen.de 3-jarige vos Gina v. Caladijn van den zelfden, de 3-jarige zwarte witvoet Ga- monde v. Iwan, van Wed J. Brander horst te Eethen, de 3 jarige zwarte witvoet Gisera v. Cicero van A. W. Verhoeven te Herpt, de 3-jarige vos Gienetje v. Caladijn van Gebr. Oerle- mans-van der Schans te Drongelen en de 3-jarige donkerbruine witvoet Gi- wanka v. Iwan van G. J. W. Brander horst te Eethen. Kaatsheuvel, 30 Mei 1922. De combinatie van postduiven verenigingen gevestigd bij den heer Jan van Dun hield Zondag jl. wedv'ucht van uit St. Denis, le duif 4 13—41, laatste duif 441 55. Ul'siag 1 3-12 de Boodt2-11 Vrlnten 4-6 7-14 v. d. Hoven; 5-9-10 v- d. Assem, 8 Lugters, 13 v. d. Ven. Op de lste eenda&gsche inter nationale hondententoonstelli^g der Ky- nologenclub »Dordrecht en Omstreken" op 25 Mei j.l. behaalde de Groenen- daeler teef van den heer J. Tuerlings alhier, logeschreven in open- en limlte- klasse in zware concurrentie o. a. tegen de kampioen-teef van ]g?2 Llzett uit Amsterdam in belde kla9se den lste prijs. AL we hier nog bij ver melden, dat Norberta in zware haarrui was en desondanks toch no. 1 geplaatst werd, kunnen we overtuigd zijn hief met een prima Groendaeler te doen te hebben. 't Was Zondag een propaganda- dag voor onze R. K. K. G. C. Tot heden was de Gymnastiek een zoo goed als ongekende sport in onze gemeente. Ruim een jaar geleden deed de heer A. Zap ooglngen om de belangstelling der KaatsheuveUche jongelui voor deze ge zonde sport te winnen. Al spoedig bleek, dat er voldoende annlmo bestond om een club te formeeren. Onder leiding van den heer A. Z. werden door een groepje ouderen en een voortdurend aanwassend getal jongeren de oefeningen gevolgd en Zondag jl. zou voor 't eerst aan Kaats- heuvelsch burgerij getoond worden, hoe opwekkend, hoe inponeerend zulk een beweging Is. Met den 8 uren tram kwam de Gymnastiekclub Voorwaarat uit Tilburg aan, Onder tromgeroffel werd gema'cheerd naar de zaal van Euphonia. Na dc Hoogmis werd de groote wandeling door de gemeente gemaakt. Met de drapeau en muziek De Echo i bet Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5