„HET KERKKLOKJE." Correspondentie. DERDE BLAD. Provinciaal hieuw? LEEST EN VERSPREIDT NUMMER 45. ZATERDAG 3 JUNI 1922. 45e Jaargang. Waalwijk, 2 Juni 1922- De reserve-wachtmeester der be reden artillerie de heer Jud. Timmermans, is bevorderd tot kornet. Zaterdag 10 Juni zullen twee van Waalwijks zonen de H Priesterwijding ontvangen, n.l. de Eerw. heeren J. van Loon en P. de Bree. Den Eerw. heer W. van Mierop wordt dan het subdiakonaat toegediend. A.s. Zondag zal de Eerw. pater Van Ertrijk van de Witte Paters uit Boxtel in alle H. Missen der parochie St. Jan spreken over de missies en zal voor tfit doel eveneens worden gecollecteerd. Gisteravond had de inschrijving plaats voor de kiosk van W.B. De timmerlieden en smeden, leden van Waalwijks Belang, waren daartoe uit- genoodigd. De uitslag was als volgt Timmerwerk (drie uitgenoodigd, één inschrijving) nl. Firma Wed. A. Aarts Zonen f 1095. ijzerwerk: (drie uitgenoodigd, drie inschrijvers)P. A. Somers f 1234. Fr van Wees f 1000, Firma Wed. Joh Verhulst Zonen f 985. Waar de kiosk dus zonder schilder werk op ruim f 2000 komt en dit bedrag in lange niet bijeen is, kon het bestuur van W.B. natuurlijk niet tot gunning overgaan. Het overweegt in- tusschen op welke wijze men thans het best toch tot het gewenschte resultaat kan komen. Intusschen bevelen wij nogmaals gaarne de heeren der propaganda-com- missie in aller milden steun aan op hun rondgang. De schoenfabrikanten van Waal wijk zu'len, gedwongen door de tijds omstandigheden, een loonsverlaging toepassen, ingaande 17 Juni a.s., om in staat te zijn de concurrentie eenigszins het hoofd te bieden en hun personeel zoolang mogelijk aan het werk te hou den. De loonsverlaging bedraagt 10 pCt. met dien verstande dat minstens de nieuwe contractloonen blijven gehand haafd. De desbetreffende bekendmaking be vat 18 onderteekeningen. Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier zal, geheel uit vrij willige bijdragen, van electrisch licht worden voorzien. Het werk is opgedragen aan den heer C. Marks. In de gisterenavond gehouden vergadering van de onlangs opge richte symphonie-vereeniging is het definitief bestuur gekozen. Dit bestaat nu uit de heeren N. Gragt- mans, Voorzitter, A. Schaap, Secretaris, C. Löwenthal, Penningmeester en A. Appels, Bibliothecaris. De repetities worden gehouden Don derdagavond in „Musis Sacrum" en directeur is de heer M. Busch te 's Bosch. In de 11 Maandag gehouden alge- meene vergadering der voetbalclub W.S.C. alhier, werd door den secretaris, den heer A. Zeckendorf, een uitgebreid jaarverslag uitgebracht, waaraan wij een en ander ontleenen. Breedvoerig wordt gesproken over de heroprichting der vereeniging W.V., die steeds zooveel sympathie had gehad, maar door de oorlogsjaren kwijnde en geheel in verval raakte. Een wedstrijd van Quick tegen oud leden van W.V., gaf den stoot tot her rijzing. Eene commissie werd daarvoor benoemd en 25 April '21 werd tot weder oprichting besloten. Voorts wordt ge memoreerd de moeielijkheden om een geschikt terrein te krijgen en een doel matige inrichting daarvan, wat natuurlijk zeer veel geld kostte Ook het spelen in den N.V.B., in dezelfde klas als vroeger, ging niet zoo gemakkelijk, maar ook ten slotte slaagde men hierin, echter onder den naam van W.S.C. De ver eeniging aanvankelijk 25 leden tellende, bestaat thans uit 70 leden, een aantal waarop de vereeniging trotsch kan zijn. Over den financieelen toestand kan men tevreden zijn. Door een flinke contributie der leden en de donateurs- gelden en de ontvangsten der wedstrij den, is de stand der geldmiddelen thans zoo, dat de vereeniging daarvoor geen zorgen in de toekomst behoeft te hebben. Daarna worden de verrichtingen der verschillende elftallen, de gehouden vriendschappelijke- en seriewedstrijden, gememoreerd en er op gewezen, dat de verstandhouding met andere vereeni- gingen langzamerhand zeer is verbeterd en met Quick zelfs van vriendschappe- lijken aard is. Eene poging tot samen smelting had, zooals bekend, geen resultaat. .IaA Zondag j.l. hield de vereeniging .de Postduif" een wedvlucht van Pont St. Maxence, in concours waren 82 duiven. Afstand 305 K.M. De duiven zijn vermoedelijk te acht uur, met een stevige tegenwind, in vrijheid gesteld en bereikten hunne hokken als volgt L. v. d. Pennen 1, Hok .de Lucht bode 2, 9, A. Stokwielder 3, 7, Fr. Schoemans 4, 12, 17, Adr. Hensen 5, 11, 20. Th. v. d. Griendt 6, Jan van Delft 8, 19, L. van Bladel 10, 15, 21, Jac. Simons 13, Jan de Graaff 14, W. de Graaff 16, J. Schalken 18. Eerste overduif F. Schoemans, tweede overduif J. de Graaff. Eerste duif werd geconstateerd te 12,56,48 en de laatste te 1,26.31 N.V. Stoomschoenfabriek J. A. Ligtenberg, Dongen. Oprichters C. P. Ligtenberg, A. M. Ligtenberg, P. M. Ligtenberg, A. C. Ligtenberg en Ant. Ligtenberg, allen schoenfabrikant, Dongen, Doelexploiteeren eener schoenfabriek, verkrijgen en onderhou den van belangen bij andere onderne mingen. Duur: tot 1 Januari 1973. Kapitaal f 1.000.000, verdeeld in 100 aandeelen, op naam van f 10,000, splits baar in onderaandeelen van f 1000, waarvan 25 aandeelen a f 10,000 zijn geplaatst. Bestuuréén of meer directeuren, al of niet onder toezicht van één tot hoogstens vijf commis sarissen. -L<- in vervolg op ons bericht van 1.1- Woensdag geven we nog een bizon- derheden omtrent het muziek-concours van .Rotte's Liedertafel". In de 3e afdeeling Mannenkoren (onbekroond) 25 Juni, zingt onder 14 deelnemersno. 6 de zangvereeniging „Tot Bloei der Toonkunst" Baardwijk, Directeur L. v. Cromvoirt. Aantal zan gers 38 met „Ecce quomodo Moritur", van J. Handl en „Zomeravond" van Isr. J. Olman. In de 2e afdeeling Mannenkoren 2 Juli 's-middags, zingt onder 10 deelne mersno. 2 „Wilhelmina" Dongen, Directeur M. J. Knoop. Aantal zangers 38 met „Lentekus" van Bern. Diamant. In de 2de afdeeling Mannenkoren 2 Juli 's-middags. zingt onder 10 deel nemers no. 3 „De Vereenigde Zangers" Tilburg, Directeur van Leeuwen. Aantal zangers 108 met „Heksendans" van W. F Kools. In de 2e Afdeeling Mannenkoren 2 Juli 's-middags, zingt onder 10 deel nemers no. 7 Liedertafel „Oefening en Vermaak" Waalwijk, Directeur Jac Sars. Aantal zangers 65 met „Minnezangers meilied" van Isr. J. Olman. In de 2e Afdeeling Gemengde Koren 9 Juli 's-middags, zingt onder 12 deel nemers no. 3 „Vooruitgang zij ons Doel Waalwijk, Directeur J. H. Nelis. Aantal zangers 42 met „Morgen" van Fred. J. Roeske. Tweede Pinksterdag zullen de wedstrijden voor den Quick-beker wor den voortgezet. Was er Zondag 1.1 een reuzenbelangstelling, 2den Pinksterdag zal het niet minder zijn. De eerste wed strijd welke om 2 uur aanvangt brengt er reeds de noodige spanning in. Het zal gaan tusschen R. W. B. en Zaltbommel. Tweemaal in dit seizoen moest R. W. B. voor Zaltbommel zwich ten dus reden te meer voor R. W. B. om revanche te nemen. Om 4 uur krij gen we Wilhelmina Kaatsheuvel tegen V. F. C. uit Vucht. Wilhelmina is hier goed genoeg bekend om te weten over welke krachten zij beschikt, doch V. F. C. is in Waalwijk een onbekende. Met belangstelling zien we dan ook deze wedstrijd tegemoet want Wilhel mina is de club niet die zich gemak kelijk laat verslaan. Voor de sportliefhebbers wederom twee interessante wedstrijden die een bezoek wel waard zijn. Quick zal probeeren een 200-tal zitplaatsen te maken wat voor de be zoekers veel aangenamer is. Op de Donderdag te Heusden ge houden keuring voor het Militair Certi ficaat 1923 zijn voorloopig goedgekeurd, een merrie van W. Roozenboom te Nederhemert, een van Wed. D. van Genderen te Wel, een van A. W. Ver hoeven Jz. te Herpt, een van Jac. Buis Az. te Herpt, een van Wed W. Bleijen- berg te Wijk, twee van J. v. d. Heuvel te Genderen, een van Joh. Oerlemans te Genderen, een van C. B. Vos te Wijk, een van O. d. Werken te Ne derhemert, een van J. C. van Bokhoven te Herpt, drie van J. van Bergen Az. te Wijk. Te Almkerk had dezelfde keuring plaats en werden voorloopig goedgekeurdeen van'J. W.Dibbels te Andel,|een van O. Walraven te De Werken en Sleeuwijk (Prikpolder). drie van Abr. de Jong te Almkerk, een van Ant. Staal te Hank bij Dussen. een van C. A. Koekoek te Almkerk, twee van P. A. Vermeulen te Nieuwendijk bij Dussen, drie van J. Dibbits te Almkerk, twee van M. Blankers te Almkerk, een van G. Mil- lenaar te Andel, een van W. H. A. Millenaar van Herwijnen te Babiloniën- broek, een van W. Straver Abrzn. te Babiloniënbroek, twee van H. Q. Stra ver van Babiloniënbroek, twee van A. de Lorm te Andel, een van A. van de Beek te Babiloniënbroek, een van de Wed. R. van der Pluijm te Hank, een van L. A van Eethen te Andel, een van J. Breure te Werkendam (Japesloot) Eerst na afloop van alle keuringen in de verschillende provinciën wordt vastgesteld door de M. C. Commissie aan welke merriën het M. C. wordt toegekend. De eigenaars dezer merriën ontvangen daarvan "berichtf voor het dekseizoen Het M. C. wordt telkens voor een jaar toegekend. Voordeelen verbonden aan het' M. C. 1922: Indien de M. C. merrie uitsluitend wordt gedekt door een M. C. hengst 1922 dan ontvangt de eigenaar: le een M. C premie van f 50.— 2e een tegemoetkoming in de dek- kosten van f 20.— 3e vergoeding van de vervoerkosten per spoor, tram, boot enz. noodig om de merriën te brengen op de stand plaats van den hengst en terug (stuks- tarief plus 50 pCt verhooging. EigenaarsvanM.C.-merrien '22 hebben voor dekking dier merries de vrije keuze uit 34 hengsten, waarvoor zijn gestatio neerd in Friesland 3Groningen 5 Drente 3; Overijsel 2; Gelderland 11; Utrecht 2Noord-Brabant 2Zuid-Hol land 3Noord-Holland 3. Hiervan de verschillende rassen Engelsch volbloed 2;.Hannoveraansch 3 Hackney 4Anglo Normand 2 Olden- burgsch 20; Oost Friesch 3. Alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt door het Bureau Remonteering, Departement van Oorlog, Den Haag. De eindwedstrijden om den R.W.B.- beker zullen Zondag 4 Juni plaats hebben. De belangstelling is reeds algemeen, welke Zondag zeer zeker haar hoogtepunt zal bereiken. Was vorig jaar Xerxes kampioen van de 3e klas, nu staat het met Hilversum in strijd wie er kampioen zal worden van de 2e klas. Onnoodig te zeggen hoe sterk deze vereeniging is vooruitgegaan. Speelde vorig jaar Xerxes reeds een schitterende partij waarvan vooral het aalvlugge spel van centervoor Barten viel te roemen, thans is de ploeg nog veel sterker, doch zal zij *zeer zeker een harden dobber hebben aan De Roode Duivels- combinatie N. O. R. L. een en twee. (N.O.A.D.1 is verhinderd) hierin spelen o.a Van Tilburg doetman van het Ne- derlansch elftal, Gebr. Schellekens, Lommers enz. We hebben op het R. W. B.-terrein reeds veel mooie wedstrijden gezien doch Xerces—Roode Duivels zal zeer zeker alles overtreffen, voor velen een mooie gelegenheid om van Tilburg eens in actie te zien Quick—Neptunus zijn ook 2 tegenstanders welke aan elkaar gewaagd zijnQuick, kan, aan gemoedigd door hare supporter Nep tunus best partij geven, dus ook een zeer spannende wedstrijd, terwijl de finale natuurlijk niet minder interressant zal zijn. Wij kunnen eenieder aanraden zich tijdig van een goede plaats te voorzien. Wij lezen nog in het Xerxes- clubblad dat vooral centervoor Barten en rechtsbinnen Mookhoek (ex. D F.C. Dordrecht), dit seizoen veel tot het suc ces van hun vereeniging hebben bijge- drngen, alleen het spel van deze twee spelers is een gang naar het R.W.B.- terrein waard. De wedstrijden. 2 uur Xerxes—Roode Duivels. 3'|« uur Quick - Neptunus, 4' uur finalen, worden ge leid door de heeren Voltijn en Mathijsen R. W B. speelt Maandag bij Quick opde bekerwedstrijden tegen Zaltbommel R. W. B.3 speelt te Aalburg tegen D. V. O. om een zilveren medaille. Maandag a.s. speelt onze R.K.V.V Juliana 'n vriendschappelijken wedstrijd tegen Wilhelmina II en 111 combinatie uit 's-Bosch. Als het weer niet te warm is wordt er een spannende wedstrijd verwacht en wordt er een druk bezoek aanbevolen. Aanvang half drie. Binnen enkele weken zal Juliana Beker-wedstrijden geven, een viertal sterke vereenigingen zijn reeds uitge noodigd. A.s. Maandag (2e Pinksterdag) zullen de Kruisboogschutterij-gezel schappen „De Eendracht" gevestigd bij den heer A. van Vucht en „Nooit Ge dacht" gevestigd bij den heer J. van Helvoirt deel nemen aan het groot Nationaal concours te Orthen. We wenschen beide vereenigingen veel succes. Naar wij vernemen, bestaat het voor- ioopige plan om eerlang in onze ge meente een missietentoonstelling voor de Langstraat te organiseeren. Het hoofdstembureau van den kieskring 's-Hertogenbosch heeft gisteren de candidatenlijsten voor de Tweede Kamer geldig verklaard. De naam van J. Verburg is van de lijst van de Nieuwe Katholieke Partij geschrapt. Prijs slechts 4 cent. Men abonneert zich bij de Colporteurs. De voorzitter van het hoofdstem bureau deelde mee dat 26 Mei nog een "ijst is ingeleverd, waarop als candidaten voorkomenNine Minnema te Zand- yoort, C. B. Minderhond te Rotterdam, Schwier-Sutters te Amsterdam, en Roozendaal teWormerveer Het hoofd stembureau besloot de lijst ongeldig te verklaren, daar ze niet is ingeleverd op den dag van de candidaatstelling tus schen de bepaalde uren. ELSHOUT. In den afgeloopen nacht heeft een losloopende hond een ware slachting gehouden onder de kippen. Bij Jehoel werd een kloek met 22 kuikens dood gebeten, bij L. Klerks 5 kippen en bij nog tal van andere personen werden kippen dood gebeten. Vermoedelijk behoort de hond toe aan een woonwagen-bewoner, tijdelijk alhier tijdens de kermis in gDrunen, vertoevend. Naar wij vernemen worden alhier pogingen in het werk gesteld om de oude Schuttersgilde wederom op gericht te krijgen. DRUNEN. De R.K. V.V. D. F. C. te D/uneo heeft voor II, 18 en 25 Juni groote bekerwedstrijden uitgeschreven en voor den 2a Pinksterdag een serie voor klasse C. Voor de fiaale van deze serie speelt D. F. C. I een vriendschappelijke match tegen de H. B. S. uit Tilburg. Aanvang vaa den wedsirfid D. F. C.- H. B. Si ren half 3 uur. DRUNEN. As. Zondag houdt de Postduivenver. „de Vliegende Vrienden" een wedvlucht vanuit Deventer. A.s. Maandag 5 juli zullen des n.m. ten 125 ure de serie wedstrijden uitge schreven door de V. V D. F. C. alhier geopend worden voor C, B en A klas- sers. Deze seriewedstrijden zullen op gevolgd worden door Bekerwedstrijden. Om 2 uur zal D. F C. dan een vriend schappelijken wedstrijd spelen tegen het sterke H. B S. uit Tilburg. Bij gunstig weer zal het op het D F. C.- terrein zeer druk zijn, het is dan ook de moeite wel waard een wandeling naar het D. F. C.-terrein te maken. De 3 eerste kermisdagen hebben een zeer kalm verloop gehad. Bijzonder druk is het er niet geweest, wat ieder jaar bijna het geval is. Met de Pinkster dagen belooft het zooals gewoonlijk bij zonder druk te worden. As Maandag 2e Pinksterdag zal de harmonie „de Volharding" deelnemen aan het concours te Eindhoven. VLIJMEN. Aan het postkantoor al hier en de daaronder ressorteerende hulppostkantorra werd gedarrnde de maaad Mei 1922 ingelegd f 13293.55 en terugbetaald t 1177 5.12. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6516 SPRANG. De vrouw van V. had een klein wondje aan haar hand. Hand en arm zwol plotselirg zoodanig op, dat geneeskundige hulp van Dr. v. d. Meu ten moest worden ingeroepen, die bloedvergiftiging constateerde. A.s. Zondag des n.m. ten 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Keik aihter op te treden Ds. Müblnickel van Waalwijk. Aan de verlofgangers der licb'ingen 1916 en 1920 (wat 1920 betreft alleen voor zoover zij bebooren tot Bereden Artillerie en tot de Maart en Aprl ploe gen der Cavalerie) wordt ter kennis ge bracht dat zij op Maandag 26 fuot 1922 des n m. 12 uur te Waalwijk aanwezig moeten zijn in de Openb. School (Stationstraat 24) tot deelneming aan het jaarlijksch onderzoek voor verlof gangers. VRIJH.-CAPELLE. De vorige week behaalde de heer Hoornstra alhier te 's-Bosch zijn diploma voor directeur op een zuivelfabriek. Daar de heer H. al gemeen bekend staat als een zeer werk zaam, geschikt en behulpzaam persoon is iedereen ingenomen met zijn promotie en wenschen wij hem ook van harte geluk er mee. Woensdag en Donderdag gaf het circus Roberti alhier voorstellingen. De ruime tent was des eersten dag vrij goed bezet, den tweeden iets minder, geen met dit warme weer niet valt te ver wonderen. Vooral de toeren voorgesteld door de parforcerijderes mej. Marie en het rijden aan den lood echten wand met rijwiel en motor waren zeer Interessant. De vergadering van stemgeiech- tlgde ingelanden van den Blnnenpolder van Vrijhoeve-Capelle kon wegens te geringe opkomst Woensdag jl. niet door gaan. WASPIK. Het jaarlijksch onderzoek voor militie zal voor deze gemeente plaats hebben te Raam«donk aadhuts) op 27 Juni a.s. des n.m. 2.30 uur. - Bij be>chikkiog van den minister van arbeid is aan J. v. d. Born en A. Kerst alhier een bouwp-*aiie toegekend van resp. f 1200 eu f800. Naar we vernemen zal het alhier bestaande Dameszangkoor op 8 Juni a.s. deelnemen aan den bedevaart naar Brielle. Van de 36 ingeschrevenen voor de militie in deze gemeente zijn er slechts 3 ongeschikt verklaard, terwijl 1 tijdelijk is afgekeurd. B. en W. is aan J. v. d. Born, a hier, vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis. Het aantal dienstplichtigen en bulteogewooodienstpl chMgen der lichting 1922, bedraagt alhier 13 en 2 RAAMSDONKSVEER. Wedvlucht vanuit Sc. Deoms Hoor de Vredesduif. Ie, 2e en 3a prijs L. v. Dtem, 4e en 6e W. van Doogen, 5e M. Heijblom. De R. K. Harmonie »De Eendracht* zal 2sn Piaksterdag deelnemen aan het Nationaal Concours te Rotterdam in de le afdeeling. Per «Broedertrouw* wordt de reis daarheen gemaakt. De stand van het hooigras ls verre van goed, te verwachten ls dan ook dat de hooipnjzen hoog zullen zijn. len Pinksterdag des morgens op 't Veer en 2eo Pinksterdag eveneens des morgens op 't Dorp zal voor de Herv. Gem. optreden de ZeeiEerw. Heer Ds. v. d. Graaff. Mej Boulogne werd benoemd tot ondeiwtjzes aan de Cbr. School te Loonschendijk. - Hedenavond houdt de Afdeeling- van den Cbr. Ned. Werkl. Bond alhier een ledenvorgadoiiog. Naar ons medegedeeld werd diende de afd. Raamsdonk van den Chr. Ned. Werkl. Bond bij den Raad der gemeente een adres in met het verzoek in de Politieverordening een artikel betreffende vloekve.'bod op te nemen. RAAMSDONK Openbare vergade ring van dea raad der gemeente R-tams- douk, op Zaterdag 3 juni 1922, des namiddags 6 uur. Aan de orde ls I. Ingekomen stukken. 2 Schrijven van Gedeputeerde Staten, houdeade bedenkingen tegen overdracht van den toren der N. H. Kerk. 3. Oatwcrp-bcslult tot vaststelling van het percentage of verhoudioggci]fer der plaatselijke inkomstenbelasting. 4 Ouiwerp-besliut tot vesilging eener elfdienstbaarheid van weg, ten behoeve van eenige petceelen grond, toebehoo- rende aan den Staat der Nederlanden. (Kroondomeinen). 5. Ontwerr-beslult tot wiizigiup Raads besluit van 3 Sept. 1921, No. 153, be treffende den verkoop van een perceel grond aan de N.V- Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg. 6. Oatwerp-beslult tot intrekking raadsbesluit van 4 December 1920, No. 80, betreffende geb'ulk kade aoor dc N.V. Meelfabriek »de Korenbloem* te R-tamsdonksvecr. 7. Ootwerp-besluit tot niet-iowilliging verzoek vau de firma D. P. van Suyle- kocn en Zoon, haar de te hoog betaalde K. W. U. tot den gewonen prijs te willen reduceeren en haar tijdelijk ont heffing te verleenen van het contract in zake verbruik van electriscbe energie voor haro scheepswerf. 8. Ootwerp-verordening en instructie ter uitvoering der Vlieschkeuringswet. 9. Ootwerp-verordeningen tot heffing en Invordering van keurloon in deze gemeente. 10. Ootwerp-besluit tot aankoop van een perceeltje grond voor den bouw van een transformatorbui*je. II. Octwerp-besiuit tot goedkeuring wijziging der begrooting van het Bui- gerltlk Armbestuur dezer gemeente. 12. Ontworp-besluit tot wijziging der gemeeaie-begrootiog, dienst 1921r ]3. Verzoek van de R.K. Werklieden- vereeniging alhier, om middelen te be ramen tot vermindering der werkloosheid. 14. Bezwaarschriften tegen aanslag ve'gnnning, Drink vet. 15 Bazwaa'tchrl -n tegen aanslag in deD hoofdelijke». om* *g. MEEUWEN. 1 oor den Raad dezer gemeente is tot H i ld der school alhier benoemd de heer P. Noien, onderwijzer te Ha'dtiixveld. Door de muzlïkvereenlglog Kunst en Vriendschap alhier, wordt op het gemeenteveld of plantsoen een vaste muzlekkiosk gephatst en zulleo wekelijks openluch-coocerten gegeven wo»d*n. Een lezer van Uw blad, Drunen. We willen dat bericht gaarne plaatsen, als we maar weten, wiü de inzender is. Red. De Eek van het Zniden.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9