JURGENS' FIJNSTE MELANGE VERVANGT DE FIJNSTE BOTER Buitenland. Binnenland Provinciaal Nieuws ■ooit sondes goedkeuren. Er zit Iets Inmoreels lo. Van Seters. En in Geertruldenberg dan Voorzitter. Dat is iets geheel anders. Dat is werk van de S S. De gemeente heeft daarvoor een bedrag beschikbaar gesteld teneinde daar uitslaiteod men- schen uit die gemeente aan te kunnen laten werken. De heer Van Rijn wil gaarne toegeven dat het niet gemakkelijk is om er toe over te gaan. Echter moet hij opmerken dat deze gemeente de eerste niet zou zijn, indien ze op het voorstel van de Werkliedenvereniging Inging. Er zijn reeds meerdere gemeenten die aldus doen. (Wordt vervolgd.) Met ingang van 1 Juni heeft Spanje een maatregel geldend gemaakt tot be scherming van de binnenlandsche in dustrie tegen de concurrentie uit de landen met een sterk gedeprecieerde valuta, Over alle goederen ingevoerd in Spanje uit landen, waar de valuta met meer dan 70 pet. gedeprecieerd is, zal een verhoogd invoerrecht betaald moeten worden. Practisch komt dit neer op een verdubbeling van de renten op goederen uit Duitschland, Oosterijk, Portugal, Polen etc. Frankrijk en Italië worden nog niet door deze bepaling getroffen. Van Duitsche zijde vindt men deze bepaling natuurlijk niet heel aan genaam en zoo weet bev. de VossZtg. te melden, dat de Duitsche gezant te Madrid er reeds tegen geprotesteerd heeft. In de St. Pieterskerk te Rome heeft Zondagmorgen Z. H. de Paus een pontificale Hoogmis opgedragen ter ge legenheid van het feest der Propaganda De H. Vader hield daarbij een lange toespraak, waarin Hij de verbreiding van het geloof besprak en alle ge- loovigen aanspoorde, om ook financieel de missionarissen te steunen. In naam der Amerikaansche natie heeft de Amerikaansche gezant te Parijs de medaille van het congres aan de stad Verdun overhandigd. Daarbij wer den redevoeringen uitgesproken, door den gezant Herrick en door Poincarè. -- Een Engelsch oorlogsschip heeft een Amerikaansch schip aangehouden, dat munitie naar Ierland vervoerde. De „Tel." deelt mede, dat de Ne- derlandsche Spoorwegen over hetafge- loopen jaar een nadeelig saldo hebben van 30 millioen gulden, inclusief de 5 pCt., die de staat den aandeelhouders waarborgt. Hiervan komt 17 millioen op rekening van de Hollandsche Spoor, terwijl de Staatsspoor 13 millioen te kort heeft. Het gevolg is, dat de Staat dit bedrag moet bijpassen om de uitkeering van het dividend van 5 percent mogelijk te maken. Onder bovenstaand opschrift schrijft de „Verzekeringsbode" „Men schrijft ons van betrouwbare zijde Hebt ge ooit brutaler advertentie ge lezen dan die, welke thans op het pas verschenen spoorboekje d.d. 1 juni 1922 voorkomt OUDERDOMSVERZEKERING. Een verzekering bij het Rijk is de soliedste en goedkoopste Meldt U aan bij de Raden van Arbeid of bij de Agenten. Mij is uit goede bron bekend, dat voor deze advertentie f 12.000 per jaar betaald wordt en voor meerdere jaren gecontracteerd is. over; Ga en verzoen U. Ten half zeven had nabij de veree- niging een openluchtmeeting van het Kruisverbond plaats, waarbij Pater Bor- romeus de Greeve een schitterende re devoering hield. Ten 8 uur werd een vergadering ge houden van R.K. Middenstandsvereeni- gingen, waar als sprekers optraden de WelEerw. heer Mooijman, kapelaan te Almelo en de heer Chr. Jansen uit 's Hage. De dag werd besloten met een reünie der deelnemers in De Vereeniging en het R.K. Vereehigingsgebouw. Dinsdag werd begonnen met een Pon tificale Hoogmis in de St. Augustinus- kerk, opgedragen door Z. D. H. Mgr. H. v. d.1 Wetering Aartsbisschop van Utrecht. Des middags om half drie ving de eerstevergaderingaanwaar het openings woord werd gesproker, door den Voor zitter Mr. A. Baron van Wijnbergen. Daarna werd door den ZeerEerw. heer Dr. Jan van Ginneken S J. gesproken overHet beginsel der Katholieke soli dariteit, de Liefde. In den loop van den dag werden nog neven-vergaderingen gehouden. Om half elf 's morgens vergaderde de Alg. R.K. Werkgeversvereniging ter behandeling van Statutenwijziging. In de om half vijf in de kleine zaal van het R K. Vereenigingsgebouw aan het Valkenhof gehouden vergadering der Federatie van de R K. Voetbalbonden in Nederland, traden als sprekers op de heeren H. Bus uit Maastricht en Pater Vrijmoed uit Delft met het onderwerp; De principieele beteekenis van de R.K. Sportbeweging en de R.K. Voetbalbeweging in het bijzonder. Op den tweeden Nederl. katho liekendag, welke gisteren te Nijmegen is aangevangen, heeft de aartsbisschop van Utrecht, mgr Van de Wetering, de volgende verklaring afgelegd „Het Doorluchtig Episcopaat acht zich verplicht een pijnlijke verklaring af Je leggen. Aanvankelijk was mijn plan met geen enkel woord te reppen van de betreurenswaardige splitsing der katho lieken in twee partijen. Nu mij echter dezer dagen is medegedeeld, dat o.a. in Friesland een propagandist van de Nieuwe Katholieke Partij aan de men- schen gezegd heeft dat het episcopaat er veel voor voelt, het blijft toch alles katholiek, nu acht ik mij verplicht na overleg met de bisschoppen, hier open lijk te verklaren, dat het Episcopaat de splitsing der katholieken in twee partijen diep betreurd, meer nog: ook het Vaticaan betreurt die scheuring en zooals de H. Vader mijzelf verklaarde, had de ondervinding o.a. in Polen hem geleerd, dal verdeeldheid onder de katholieken steeds een ramp was voor de katholieke belangen en dat hij nog nooit een goed gevolg van verdeeld heid had gezien. Ik wensch hier aan toe te voegen, dat wij gelooven aan de eerlijke be doelingen, waarmede de actie is be gonnen, maar tot een afscheiding had het nooit mogen komen. Wij vertrouwen dat na deze ver klaring alle katholieke vrouwen en mannen op de officieele lijst van de Katholieke Staatspartij hun stem zullen uitbrengen". „Het is verboden deeg of brood dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is. voor 9 uur des voormiddags uit het gebouw met aanhoorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, te ver voeren alsmede deeg of zulk brood voor 10 uur des voormiddags te ver- koopen of af te leveren". (Artikei 35 der gewijzigde Arbeidswet, sub 6). We zullen van dit artikel, dat aldus is geredigeerd in het belang van de ls het niet gewenscht dit bewijs van "jakkers en hun gezellen en ook wel in soberheid in Staatsdienst in de „Verze- dat. der. con?im^;,e.n'Jda!r.d,e..k.'ïa.1^e!t keringsbode te vermelden?" Naar de Tel. meldt, zal het corps bereden politietroepen, zgn. bewakings troepen, op 15 dezer worden opgericht ter sterkte van 25 onderofficieren en 75 korporaals en minderen onder bevel van Ie luitenant J. M. A. Goedewagen en te Amsterdam worden gelegerd. Onder groote belangstelling van duizenden en duizenden, uit alle oorden van ons land samengestroomd, werd Zondag te Nijmegen de Tweede Nederl. Katholiekendag geopend Zondag reeds kwam in Hotel Groot Berg en Dal de Katholieke Jonge Werk geversvereniging bijeen. In de 's avonds gehouden algemeene vergadering sprak de heer L. Smulders uit Utrecht over het onderwerp De Katholieke Werkgever en het solidarisme. Maandag waren H.H. D.D H.H. Mgr. Callier en Mgr. Schrijnen, bisschop van Haarlem en Roermond, gearriveerd. Tegen den middag werd de belang stelling gevraagd voor een optocht, zoo als men in Nijmegen nog nimmer zal hebben aanschouwd. Naar schatting heb ben een vijftienduizend personen daar- aan deelgenomen. De stoet vormde een lengte van 'n 5 K.M. Op de openluchtmeeting werden de aanwezigen toegesproken door Mr. Wier- dels. De arbeiders werden voor het R. K. Vereenigingsgebouw toegesproken door de heeren Jan Smit (Amsterdam) Van Rijen (Tilburg) en Jos. Maanen (Heerlen). Na den optocht ving in de kleine zaal der Vereeniging de nevenvergadering der Unie van R.K Studentenverenigin gen in Nederland aan, waar Dr. W. Huddleston Slater uit Rotterdam sprak van het versche brood omgekeerd even redig staat aan het gejacht ter bakkerij om het snel gereed te hebben, niet al te veel kwaad vertellen, ook al niet omdat we na de ondervinding welke we er hedenmorgen mee opdeden, al licht niet geheel onbevangen zijn in ons oordeel. Maar dat weten we toch wel heel zeker, dat Minister Aalberse het van morgen bij veel huismoeders zwaar te verantwoorden heeft gehad dat in menig huisgezin vanmorgen de overgeschoten soep van gisteren ls op gewarmd, een potje rijst te vuur is gezet, aardappelenpurée is gegeten, panne koeken werden gebakken of wentel teefjes werden gemaakt van het sinds Zaterdagmiddag uitgedroogde brood en dat menigeen op zijn kantoor of in zijn werkplaats vanmiddag met lange tanden heeft gebeten in de droge korstjes die moeder-de-vrouw vanmorgen uit de broodtrommel heeft bijeengescharreld. De kennismaking met de gewijzigde Arbeidswet was hedenmorgen niet van de aangenaamste soort. Msbd. Waalwijk, 6 Juni 1922 Naar wij vernemen zal de raad dezer gemeente Dinsdag 13 Juni in openbare vergadering bijeenkomen. De eigenaars van den Oegstwiel hebben het zwemmen daarin verboden. Het feit dat reeds meermalen brand in de daarheen voerende en rondom gelegen bosschen heeft plaats gehad, heeft de familie Loeff daartoe doen besluiten. In dit verband zouden wij willen vragen of het toch zoo langzamerhand geen tijd wordt dat een plaats van on geveer 10 0 )0 zielen in 't bezit komt van een fatsoenlijke bad- en zwem-in- richting Wij weten wel dat we in. een tijd van bezuiniging leven, maar z'n gedachten over deze zaak eens laten gaan, zelfs plannen maken kan toch geschieden, om dan gereed te zijn als uitvoering mogelijk is. Om tal van redenen ware zulks zeer wenschelijk. Nu we hier iets zeggen, dat nauw verband houdt met gezondheid en hygiène, mogen we toch ook wel eens wijzen op den meer dan erbarmelijken toestand van de Loint op talrijke plaatsen maar vooral op den spoorsloot, langs den Parallelweg, die thans in den waren zin een stinksloot is geworden en dezen anders zoo prettigen wandelweg en tegenwoordig ook communicatieweg, geheel verpest. Het is vrijwel ondoen baar erlangs te gaan. Dit is nu reeds het tweede jaar dat hier zulk een erger lijke toestand heerscht en wij zouden namens al onze ingezetenen en ook vele vreemdelingen willen vragen, is hiervoor geen afdoende .oplossing te vinden, zou door samenwerking van gemeente en binnenpolder geen einde gemaakt kunnen worden aan dezen meer dan treurigen toestand die beslist voorziening eischt. De Gezondheids commissie zou ook hier haar gewicht wel eens in de schaal kunnen leggen. Mogelijk zal de rioleering, die men van plan is aan te leggen verbetering brengen, maar dan ware een spoedig begin daar ter plaatse meer dan ge wenscht. De uitslag van de te Waalwijk gehouden Prov. premlekeuring op 2 Juni (type tuigpaard) Is als volgt: Drie-jarige Merriën. GUera van A. W. Verhoeven te Herpt f 10. Glwanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen f50. Gienelje van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongeleo f 40. Galadina van D. van Buuren te Meeuwen f 20. Emma van J. M. Blankers te Alm- kerk f 30. Gestaole van P. W. Boons te Raams- donk f 20 Vier- en abht-jarige merriën. Evala van H. Smits te Waspik f 20. Faudloa van Jac- Buijs Azn. te Herpt f 20. Efia van Everdingen te Heusden f 30. Felria I van J. H. CohJn te Doeveren f 20. Dorena van G. W. Branderhorst te Eethen f 70. Dot van Gebr. Oerlemans-v. d. Scbans te Drongelen f 50. Carita van Gebr. Oeriemans-v. d. Schans te Drongelen f 30. Dannata van D. van Buuren te Meeu wen f 30. Felfrodie I van D. van Buuren te Meeuwen f 40. Charmante van H. A. van Casteren te Schaijk f 30. Negen-jarige en oudere merriën. Aranka van H. Smits te Waspik f30. Mina van G. J. W. Branderhorst te Eethen f 20. Agrita van G. W. Branderhorst te Eethen f 50. Dioa 111 van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen f 20. Ida van Gebr. Oerlemaas-v. d. Scbans te Drongelen f 20. Aakje van D. van Buuren te Meeuwen f 30. Anna van D. van Buuren te Meeu wen f 40. Bosile van P. Colijn te Heesbeen f 20. Goedgekeurd voor de M. C. werden 5 merriën van G J. Branderhorst te Eethen 1 van G. J Hartgers te Doe veren 1 van Wed. J. van Gorcum, Genderen 1 van P. W. Boons Grabriels, Raamsdonkdorp 1 van J, Timmermans, Waalwijk; 1 van J. Burghout, Eethen; 1 van P. Colijn, Heesbeen1 van Adr. de Haan, Drongelen; 7 van D. van Buuren, Meeuwen 8 van Gebr. Oerle- mans van der Scbans, Drongelen. Op het 1.1. Zondag te Rotterdam gehouden muziekconcours behaalde de harmonie >Apollo> van Kaatsheuvel in de afdeeling uitmuntendheid den len prijsde harmonie de Eendracht te Raamsdonksveer, den len prijs in de 3e afdeellog. In de 3e afd. fanfarele prijs fan fare <Slrena> te Vrijhoeve-Capelie. Op het concours van Pblleutonla te Eindhoven, in de le afdeeling harmonie 2e prijs de harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak» te Waspik. Tweede afdeeling harmonie «de Vol harding» Drunen 3e prijs. Op het concours te Leerdam Eere- Afdeeliog fanfare, le prijs Oefening en Uitspanning» te Wijk en le prijs «Nooit Gedacht» te Almkerk afd. uitmuntend heid 2e prijs «Crescendo» te Nieuwen* dijk. Eere-prijs fanfare «Oefening en Uit spanning te Wtjü. Op het nationaal-concours te 's-Hags, tweede afdeeling gemengde koren 2e prfl9 «Crescendo» Heusden. Het Bossche Gemengdkoor van R.K. Onderwijzeressen en Onderwijzers be haalde len prijs en eereprijs met geluk- weusch der ju'y. Bi] de 1.1. Zaterdag gehouden aan besteding van de levering der school- beboeften voor de gemeente-scholen te Drunen (Kom en Wolfshoek), met voor de eerste maal overlegging van kwall- teits-monsters, werd Ingeschreven als volgt L. Sikkers, D'unen f 693 20. 1. C. van Eijkelenburg Waalwijk f 610.43. Gegund, aan den laagsten inschrijver. Het derde Elftal van W. S. C. heeft zich op de Seriewedstrijden van D.- F. C. te Drunen weder kranig ge houden, door als overwinnaar uit het strijdperk te treden, na eerst twee zwaar bevochte overwinningen te behalen op zeer sterke tegenstanders. Het kwam daardoor in het bezit van een zeer mooien lauwerkrans. De tweede ronde om den Quick- beker heeft evenals de eerste ronde goed spel te zien gegeven. Wegens verhindering van Zaltbommel werd B.V.V. uit 's-Bosch uitgenoodigd om deel te nemen aan de beker-wed- strijden. Hiertoe was B.V.V. direct bereid en zoodoende kreeg men de eerste wed strijd tusschen R W.B. en B.V.V. Er is in deze wedstrijd hard gewerkt, doch B.V.V. kwam allengs in de meerderheid en wist er R.W.B. met 5—0 onder te houden. B.V.V. heeft weder om, getoond over een prachtig spel te beschikken, waartegen vele clubs het onderspit moeten delven. De tweede wedstrijd tusschen V F.C. en Wilhelmina eindigde in een 4—1 overwinning voor Vucht. Wilhelmina viel geducht tegen, want verschillende malen in dit seizoen hebben we haar veel beter zien spelen. Zondag a.s. komen de vier winnaars wat ons van mooie wedstrijden zal doen genieten. De eindwedstrijden om den R.W.B.- beker hebben oudergewoonte weer een enorme belangstelling gehad. Ongeveer 1300 toeschouwers hebben wel van mooi spel, doch geen spannenden strijd kunnen genieten. Neptunus was ver hinderd om met het 1ste elftal te komen, wilde wel 2e en 3e elftal-combinatie zenden, hetgeen echter geen tegenpartij meer is, waardoor Neptunus alzoo ver viel. Wegens verhindering van N.O A.D. 2 kregen we in den eersten wedstrijd reeds de finale tusschen Xerxes en Quick, Xer xes nam het heel kalm op, Quick werkte hard, er kwamen zoodoende maar weinig doelpunten, Xerxes stelde zich met een overwinning van 1 —0 tevreden, hetgeen voor Quick een eervolle neder laag is. Hierna kregen we een propaganda- wedstrijd tusschen de Roode Duivels en Xerxes. In dezen wedstrijd stond het spel op hooger peil en ofschoon er ook nu niet bepaald pittig gespeeld werd, kregen we toch verschillende mooie staaltjes voetbal te zien, einde 0-0. Barten, Mookhoek en de midhalf van Xerxes waren zeker wel de meest tactische spelers, met Schelkens en Kommers van N.OA.D. Barten is hier wel de populairste speler. Scheidsrechters Mathijssen en Voltijn hebben de wedstrijden tot ieders ge noegen geleid. Na de wedstrijden werd de beker aan Xerxes door den secre taris van R.W.B. uitgereikt. Xerxes dankte voor de goede ontvangst en gezellige wedstrijden bij R.WB. ge speeld en zegde toe binnenkort vol ledig nog eens te komen. Quick be haalde den 2en prijs, terwijl De Roode Duivels,welke ook een prettige indruk hebben achtergelaten een her- innerings-medaille ontvingen evenals Neptunus. Hiermede is de R.W.B.-beker defini tief in bezit van Xerxes gekomen, daar deze den beker 2 maal achter elkaar gewonnen heeft. R.W.B. kan zeer zeker met genoegen op deze 4-jarige wedstrijden terugzien. Het was voorts voor velen zeer jammer dat v. Tilburg niet van de partij was, deze was door een op j.l. Zaterdag opgeloopen blessuur verhinderd. R.W.B. heeft nu weer een nieuwen beker ter beschikking, doch niet meer als wisselprijs. Onder dagteekenlng van 15 Dec 1921 werd door de Directie der Hol landsche Buurtspoorwegen te Tilburg aan de Staten het verzoek gedaan om haar evenals over het jaar 1919 eene bijdrage uit de provinciale kas toe te kennen In het exploitatietekort der tram. lijn Druaen-Heusden, ditmaal over he aar 1920. Uit den door de Directie overgelegden staat van de resultaten der exploitatie van genoemde lijn over laatstgemeld jaar blijkt, dat het tekort cp f 13322.47 is te stellen. Ged. Staten zijn van oordeel, dat de zelfde motieven, welke er toe geleid hebben bij Statenbesluit van 22 Febr. 1921 de gevraagde bildrage in het ex ploitatietekort over 1919 toe te staan, er toe moeten voeren ook over 1920 het gedaan verzoek in te willigen, In welk jaar immers het exploitatietekort voor het baanvak D'unen-Heusden nog is toegenomen, terwijl de uitkomsten der exploitatie van de geheele lijn een winstsaldo opleveren, dat pl.m. f24000 minder ls dan dat over 1919. Op grond daarvan geven Ged. Staten in overweging om onder dezelfde voor waarden en tot gelijk percentage als aangeven in het Statenbesluit van 22 Februari 1921 aan de directie voornoemd een provinciaal subsidie toe te staan tot een bedrag van hoogstens f3300 Ged. Staten bieden aan de Prov. Staten ter vaststelling aan een ontwerp tot wijziging van het bijzonder reglement voor het Waterschap »de Hooge Maas dijk van het Bovenland van Heusden*. Het ontwerp en de daarop betrekking hebbende stukken zijn door hen gesteld in handen der Bijzondere Commissie voor de Waterschappen. DRUNEN. Maandagmiddag ontstond er alaler brand in het schuurtje van Th. v. Dr. Daar er direct hulp ter plaatse verscheen, kon men den brand geluk kigerwijze blusschen, de ramp ware anders niet te overzien geweest, daar er in de onmiddellijke nabijheid een drietal huizen met rieten daken stonden. Alhier loopen sterke geruchten dat er in het begin van September van dit jaar alhier groote sportfeesten zullen worden gehouden in den zin vaa het vorig jaar._ Wij hopen dat de geruchten waarheid bevatten. De postflulvenver. >De Vliegende Vrienden*, gevestigd op het jongens patronaat alhier, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Deventer. De prijzen werden behaald als volgtle prij9 (zijnde een verguld zilveren medaille) A- v. d. Veer2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 8e en 11e prijs A. v. d. Steen 7e pr. Klomp 9e pr. Rekers10e pr. v. Drunen. le overdulf A. v. d. Veer; 2e overdulf Rekers. Uitslag van den seriewedstrijd j.l. Zondag gespeeld op het D. F. C.-terreln alhier W. S. C.2 Waalwijk—Excelsior Kaatsheuvel 1—0; Hollandia—Leonidas (belde Waalwijk) 2—1. In de finale won W. S. C. van Hollandia, zoodat zij In het bezit kwam van een prachtlgen lauwerkrans, terwijl Hollandia den 2en prijs won, zijnde een prachtige medaille. De belde verliezende clubs kregen ieder een herinneringsmedaille. A.s. Zondag zullen alhier de beker wedstrijden geopend worden. De na volgende clubs zullen dan spelen H. B. S-, Tilburg Quick Den Bosch V. V. O. Vlijmen en Quick Waalwijk. D. F. C. 1 speelde jl. Maandag gelijk tegen H. B S. uit Tilburg, 33. De kermis heeft als altijd een goed verloop gehad. Vooral den eersten Zon dag was 't zeer druk. De uitvoeringen in de congregatie, zoowel als van »De Volharding', hadden veel succes en 't ging er werkelijk gezellig naar toe. Ook het komische duo heeft ons vele prettige oogenblikken bezorgd. ELSHOUT. Maandag, 2en Pinkster dag, bracht een processie uit Tilburg deze gemeente een bezoek ter eere van O. L. Vrouw v. d. Elshout. Statistiek over de maand Mei Ingekomen 1, vertrokken 4, geboren I, overleden 1, huwelijken 1. In de vergadering van stemgerech tigden ingelanden van het waterschap Oudheusden en Elshout. op Donderdag 1 Juni jl. is met algemeene stemmen herkozen tot lid van het Dag. Bestuur, de heer P. Pulles. NIEUWKUIK. Tot onderwijzeres al hier is benoemd Mej. A. Prinsen, thans onderwijzeres te Hedikhuizen. Voor de nieuwe vleeschkeurings- wet is onze gemeente ingedeeld bij Heusden. 's-HERTOGENBOSCH. De patroons in de bouwvakken hebben, wegens het uitblijven van resultaat inzake het nieuwe collectieve arbeidscontract, in overleg met het hoofdbestuur, de werklieden tegen 10 dezer opgezegd. SPRANG. Jl. Vrijdagavond trad in het Geref. Kerkgebouw alhier, voor de afd. Sprang van Patrimonium, in open bare vergadering op.deHoogEdel.Gestr. Heer Mr. A de Wilde, lid der Tweede Kamer en Wethouder van Financiën te 's-Gravenhage. De heer J. J. Dalmaijer, voorzitter van Patrimonium opende deze vergadering met het lezen van Ps. 11 en Gebed en sprak daarna een kort openingswoord, waarin hij o.a. zeide dat het Patrimo nium had goed gedacht met het oog op den a.s. stembusstrijd eene openbare vergadering te beleggen en hiervoor als spreker uit te noodigen. Mr. J A. de Wilde, om ons standpunt dienaangaande uiteen te zetten. Hierna geeft hij het woord aan den geachten spr., die begint met te zeg gen, dat het hem zoo aangenaam is in deze streek op te treden, waarom hij dan ook, niettegenstaande zijn zeer drukke werkzaamheden, de uitnoodiging heeft aanvaard om dezen avond hier voor Patrimonium te spreken. Het zou hem onmogelijk zijn, z'n rede los te maken van den toestand van onzen tijd, 0,200 Lekker Teooy' Jesj®

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2