tooo CADEAU Aan onze Adverteerders STANZER. Labels 3 stuks voor 20 cent, Bierlaagh-V. d. Heijden, Zeisen en Zichten. Dubbele 4» Fa. A. VAN DER WEE COOLS Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Voor Schoenfabrieken. Prima bruin en grijs bord. Binnenland Gemengd Nieuws Laatste Berichten. MJNHARDnmmuEh RECLAME Advertentiën Dankbetuiging. Adr. v. d. Hoeven Gevraagd Merk „Man met de Zeis/' Schoolstraat. Kaatsheuvel. Boekhandel. „De Echo van het Zuiden". i fraaie flacon IMPERIALE 1000 Flacons Eau de Cologne kanaal Terneuzen-Gent op Nederlandsch gebied. Daar hangen wij ook van Ne derland af. Het ongelukkige geschil in zake de Wielingen heeft alles opgeschort Met wat goeden wil moet men tot overeenstemming kunnen komen. Carnoy, katholiek uit Brabant, zegt, dat hij de wolk tusschen de beide landen niet begrijpt. Hij begrijpt ook niet hoe het komt, dat de kwestie van de Wielin gen opgeworpen is. Er is gezegd, dat Jaspar gesprekken heeft gevoerd met een lid van de Nederlandsche regeering. Nederland van zijn kant vraagt niets liever dan in kalmte met ons de kwestie van de Wielingen te behandelen. In zijn technischen vorm is het probleem niet omvangrijk en een overeenstemming, die aan beide partijen voldoening geeft, moet mogelijk zijn, temeer daar beide landen dezelfde algemeene belangen hebben. Twee jaar geleden werd arbi trage voorgesteld. Dat zou weder kunnen voorkomen. België zou zijn prestige schaden, indien het aarzelde zulk een arbitrage aan te nemen. Feron, nationalistisch liberaal, zegt, dat er in België geen man en geen groep is, die de oneenigheid tusschen de beide landen wil doen voortduren of ver- of wellicht de verklaring der bisschop pen voor hem aanleiding kon zijn, zijn houding te wijzigen. De heer van der Weyden zeide, dat de verklaring van de bisschoppen voor hem niet die beteekenis heeft, welke sommigen er aan geven. Hij zag in den tekst der verklaring geen veroordeeling der Nieuwe Katholieke Partijdan zouden de bisschoppen dit duidelijker hebben doen uitkomen. Hij legde er den nadruk op, dat in de verklaring van het Episcopaat geen absoluut ver bod voorkomt, zoodat hij meende ge rechtigd te zijn, de tot dusver gevolgde richting in te slaan en zich als eerste candidaat op de Limburgsche lijst der Nieuwe Katholieke Partij te handhaven. De Nederlandsche afdeeling gym nasten, leden van Sparta uit Bergen op Zoom. welke deelnam aan het Fransche Turnbondsfeest te Marseille, behaalde bij de wedstrijden twee eereprijzen. N.V. Centraal Verrekenkantoor voor ergeren. Vinck, socialist, roeptEen zekere groep,die het centrum isvan het annexio- nisme, had anders moeten handelen. Zij heeft groote schade aan het land toegebracht. Feron zegt verder, dat het verdrag van Versailles het recht schept om de herziening van het verdrag van 1839 na te streven. Dit verdrag doet België onrecht. De kwestie van de Schelde blijft aan de orde van den dag en moe- opgelost. Onze verdediging op de Maas is moeilijk vanwege de enclave van Limburg. Er is bij ons geen vijandschap tegen het Nederlandsche volk, maar er bestaat een internationaal probleem, waar de oplossing van gezocht moet worden. Vinck (socialist): Twee jaar geleden heeft Paul Hijmans als minister van buitenlandsche zaken duidelijk de ver antwoordelijkheid van de regeering ver loochend voor het drijven van zekere fraaie personages, die een reeks van stommiteiten tegenover Nederland heb ben begaan. Het groote gevaar is dat men aan den anderen kant van de grens deze onverantwoordelijke personen ern stig neemt. Wanneer in den loop der verkie zingscampagne door vrijzinnigen en socialisten gevraagd wordtWat bracht ons Minister Van Karnebeek? dan ant woorden wiji De handhaving van het asyl-recht door niet-uitlevering van den Duitschen keizer aan de geallieerde mogendheden. Eene krachtige houding ten opzichte van de Kon. Belgische Regeering bij gelegenheid van de herziening der ver dragen van 1839. Eene verklaring van vier groote mo gendheden, dat deze onze bezittingen in den stillen Oceaan zullen eerbiedigen. Het bezit van den kabel Yap Menade. Het Internationaal Intermediair Insti tuut te Den Haag. Het voorzitterschap van de tweede volkenbondsvergadering te Genève. Het Permanent Hof van Internationale Justitie te Den Haag. Het herstel der betrekkingen met de Vereenigde Staten van Venezuela. Het handhaven van onze eer tegen over het koninkrijk der Serven, Kroaten en Slavenen. Het aanroeren van het onderwerp, waarom de economische politiek draait, nl. de herstelkwestie te Genève. Het instituut der handelsattache's. Den overgang van den beroepscon- sulairen naar den diplomatieken dienst, wat voor onze beroepsconsuls geen kleine aanwakkering is, om ijverig dienst te doen en zich te ontwikkelen. Het opnemen van vreemde elementen in den diplomatieken dienst, wanneer deze van hoog nut konden wezen. Het oprichten van diplomatieke zen dingen te Praag, Warschau, Belgrado, Sofia, Kopenhagen, Rio de Janeiro, Buenos-Ayres, Mexico-City, Rome bij den H. Stoel, van beroepsconsulaten te Antwerpen, Brussel, Parijs, Berlijn, Montreal, Lima, Guatemala. Het inrichten eener ministerieele ambtswoning te Den Haag en van ambtswoningen voor onze gezanten te Athene, Berlijn, Brussel, Parijs, Was hington. Kan een Minister van Buitenlandsche Zaken na 1848 op zoodanig een staat van dienst bogen? GOULMY. Tilburg, Mei 1922. (Msb.) Naar aanleiding van de verklaring, afgelegd door mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, namens het Doorluchtig Episcopaat in de openings vergadering van den Tweeden Neder- landschen Katholiekendag te Nijmegen, heeft de Nieuwe Venl. Ct. dr. C. van der Weyden, die als eerste candidaat is geplaatst op de Limburdsche lijst der Nieuwe Katholieke Partij, gevraagd, Gistermorgen is op het station Lage Zwaluwe een 64-jarige spoorweg arbeider door een sneltrein gegrepen en gedood. Vermoedelijk heeft een por tier opengestaan. In de Madurastraat te Amsterdam is gistermiddag een 3-jarig jongetje door een vrachtwagen overredenkort daarna is het overleden. Te Warnsveld bij Zutphen is aan gehouden de stucadoor O. B., die ver dacht wordt van de onlangs te Deventer gepeegde inbraken bij de firma's Ten Hoopen en Ten Zijthoff en in het café van den heer Rattink. Naar kapitein Blake, directeur van een der bureaux voor oud-gedien- den uit den jongsten Europeeschen oorlog meedeelt, hebben alleen in Nieuw- Engeland 14.000ex-soldaten zenuwziekte in den krijgsdienst opgeloopen: Elke maand komen er bovendien nog 60 nieuwe gevallen bij. Veel dier ziektegevallen zijn het gevolg van aanvallen met vergiftige gassen. De medici zijn n.l. van meening, dat ver scheidene aandoeningen vanruggemerg en hersencellen door een langzame na werking van de gassen werden veroor zaakt. Het volledig effect van den oorlog, wat zenuwziekten betreft, zal volgens de medische deskundigen, niet voor 1925 worden waargenomen. Op do Kruiskade te Rotterdam Is de losse werkman P. E. bij het springen van een in beweging zijoden motorwagen van lijn 10 der electrlsche tram gevallen en met het hoofd onder den baan- schuiver gekomen. De man is met een hersenschudding in het ziekenhuis op genomen. Daar is hij aan de gevolgen overleden. Te Eoschedé geraakte gisteren een klad spelenderwijze onder een auto-veegmachine. Het kind was terstond dood. De spoorwegarbeider J. K. te Beek )ij Breda werd bij zijn werk door een trein gegrepen. De dood trad bijna on middellijk in. Bij het station Haren is de 17- arlge H. A. uit Groningen door den trein overreden. In het ziekenhuis te Groningen is hem een been afgezet. Ter hoogte van bet station Berkum is een jongetje van ongeveer zeven jaar uit een sneltrein gevallen. Reizigers, die het ongeluk bemerkten, trokken aan de noodrem. Het ventje, dat vrijwel onge deerd was, liep achter den trein aan en stapte weder in. Hij bleek slechts een kleine hoofdwonde bekomen te lebben. In de Brunssumerhelde is in een sloot het lijk gevooden van een mans persoon, naar schatting 50 jaren oud. De identiteit kon nog niet worden vast gesteld. Te Susteren is in de asch gelegd de woning bewoond door J. Sch.in het pand was een café en winkel ge vestigd. Ook een aangrenzende danszaal brandde tot den grond af. Door de politie uit Berg (G.) is in samenwerking met de recherche van Den Bosch aldaar In zijn woning ge arresteerd zekere W. W., verdacht van diefstal door middel van braak te Berg in den nacht van 5 op 6 Juni. Ver schillende gouden voorwerpen, die hij verborgen had, zijn in beslag genomen. Gisteren is W. gevankelijk naat Berg overgebracht. Openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente, te houden op Dinsdag 13 Juni 1922, des namiddags ten 63|4 uur ten Gemeentehuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van een reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 3. Ontwerp-besluit tot aankoop van een bouwterrein aan de Mr. van Coothstraat. 4. Voorstel van B. en W, tot het aangaan van een procedure tegen de Brandstoffen. 5. Vaststelling van het bedrag der door den Gemeente-Ontvanger te stellen zekerheid. 6. Benoeming van a. een Secretaris. b. een ontvanger. c. 5 ambtenaren van den Burgerli - ken Stand. d. een Directeur der gemeentebe drijven voor gas, electriciteit en water leiding. e. een gemeente-geneesheer. een archivaris. 7. Ontwerp-verordening tot wijziging der verordening op de heffing van een Hoofdelijken Omslag en ontwerp-veror dening tot heffing en invordering van een Plaatselijke Inkomstenbelasting. 8. Ontwerp-verordening tot heffing van schoolgeld voor het L. O., U. L. O. en vervolgonderwijs. 9. Vaststelling van het bedrag der vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lageronderwijswet 1920. 10. Ontwerp verordening regelende de verdeeling van de werkzaamheden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 11. Ontwerp-verordening regelende de openstelling van het bureau Voor den Burgerlijken Stand. 12. Ontwerp-verordening regelende de heffing van Leges en van huwelijks rechten. Bij de heden gehouden verpachting van hooiland werden fabelachtig hooge prijzen besteedt. Een perceel dat een vorig jaar f 180 opbracht, bracht nu f 400 op een ander perceel dat een vorig jaar f 190 opbracht betaalde men nu met f 340 en zoo ging het in verhouding met alle perceelen. Met angst ziet men de groote ver pachtingen tegemoet. Maagpijnen,Haarwater, Gebrek aan eeilust, Slechte Spijsvertering, Oprisping. Werk, Ontspanning, Slaap. 38 DE EERSTE nieuwe abonnés op die onderstaand inteekenbiljet met vermelding van den naam van onze Courant zenden aan de Uitgevers-Mij. „Neerlandia" te Utrecht ontvangen de beste Boldoot-Eau de Cologne HET NIEUWE MODEBLAD verschijnt 2 X per maand is het beste van ons land, bevat het grootst aantal modellen voor DAMES- en KINDERKLEEDING, HANDWERKEN, ONDERKLEEDING enz., stelt van alle modellen geknipte patronen verkrijgbaar en heeft gratis knippatronenblad. CADEAU Wij moeten er nogmaals aan herinneren dat abonnements-ad- vertenties en wijzigingen daarin, u i t e r 1 ij k in ons bezit moeten zijn Vrijdagmorgen ten 9 uur, andere advertenties tot 12 uur. Men gelieve hiermee rekening te houden, daar de courant Vrijdag middag moet worden afgedrukt en wij nog geregeld Vrijdagsmiddags en Zaterdags advertenties ontvan gen, die dan niet meer kunnen worden opgenomen. De dministratie. als hierboven afgebeeld. INTEEKENBILJET. Bij deze betuig ik mijn harte- ijken dank aan de Maatschappij „Almelo" en haren Agent ZIJLMANS te Vrijhoeven- Cappel.voorde vluggeen prompte uitbetaling van mijn onteigende koe. De Maatschappij ten zeerste aanbevelend, 22056 VRIJHOEVE-CAPELLE. EEN AANKOMEND 22057 Contrefortfabriekj Waalwijk, Markt No i. 22052 Grootestraat bij de Markt. - WAALWIJK. VOORRADIG; Agentschap DRUKWERKEN en ABONNEMENTEN worden steeds gaarne aangenomen. W->- Advertentiën voor alle bladen in Nederland worden door ons zonder eenige prijsverhooging bezorgd. Het bespaart U moeite en kosten, terwijl wij daarvan de korting genieten. 21808 Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. I Gebruik Verkrijgbaar m kokers a75dbij tpothen drogisten Een echte koker MAAGTABLET JEU is altijd voorzien van den naam A.MIJNHARDT mei deze handteekeninq MEM LETTE BU KOOP HIEROP. Werk. ontspanning en slaap, van elk acht uren per (lag, doen wonderen voor de ge wondheid Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tyd aan ontspanning zij verstoren het evenwicht der lichamelijke gezondheid door overmatig werk. Overwerking overlaadt het bloed met af gewerkte stoffen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindelooze strijd om een dusdanige hoeveel heid uit het bloed te filtreeren. Dientenge volge doeu zich verschijnselen- voor als rug pijn, urinekwalen, rheumatische pynen. wa terzuchtige zwellingen, duizeligheid, hoofd pijn. een vermoeid gevoel enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noodige hulp, als de nieren verzwakt zijn. (Jepaard gaande met een verstandige leef wijze vermijding van overwerking. laat naar bed- gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen voor de noo dige ontspanning en slaap versterken Foster's Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waarschuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikkeling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nier en blaasontsteking enz. Onthoud echter, dat als gy weder gezond zyt, gy moet trachten gezond te blijven zon der geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekening van .Tames Foster, (j Te Waalwijk verkrijgbaar bij Wed. Orie- Dunioulin, Markt A 1.75 per doos. Oaderget«ekend«, kennis genomen Jbebbem) ran d» by tonder» un- Q •biedingenWj abonneerttichivoor minstens t kwar talen op HET NIEUWE MODE- .BLAD f2e -uitgave) a 95 cant per kwartaal. Yjjer post f 1.25) niet ftls CADCAtlYXacon ta» Cwtepn* N&arn': Adres?,*,». f) Hier an te «uilen tie «wn onzeacourant.., aan buitengewoon lagen pr^S. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. Keeltjes i

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10