Buitenland. Provinciaal Nieuws. 56 faillissementen tegen 33 faillisemen- ten In dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 9 Juni 1922 1188 failllsemcnten tegenover 884 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Naar de Res.bode uit betrouwbare bron verneemt, heeft de collecte, dezen winter onder de Katholieken voor de universiteit gehouden, de stichting ver zekerd. Er is voldoende om de oprichting van drie faculteiten te beginnen, met het vooruitzicht binnen afzienbaren tijd ook de twee andere te laten volgen. Binnen enkele weken zuilen er nadere bijzonderheden bekend worden. Intusschen is, naar het blad zoo hier en daar op den Katholiekendag als zeker vernam, nog steeds niet definitief be paald, waar de universiteit verrijzen zal. Wel Is, naar men weet, vrijwel algemeen geopteerd voor Nijmegen, maar de kogel is nog niet door de kerk. Zelfs is er een strooming die steeds sterker wordt welke meer en meer gaat werken voor Den Haag als toekomstige universiteit. De zegslieden van het blad meenden, dat de beslissing nu evenwel voor de deur staat. Naar de N. R. C. verneemt Is het manuscript van de gedenkschriften van den ea-kelzer door een Amerikaansch consortium voor ongeveer een kwart millioen dollars gekocht. De rechten voor de publicatie in de pers behooren aan het Mc. Clure Newspaper Syndicate te New-York, de boekrechten aan Harper and Brothers eveneens te New-York. Het begint met 'n schetst van de verstand houding van Wilhelm II tot Bismark en •Indigd met de aankomst van den keizer in Nederland. Het werk is geheel door den keizer zelf geschreven. Er is om deze memoires een vinnige strijd ge voerd. Verscheidene Amerikaansche uit gevers waren voor den aankoop den Oceaan overgestoken. Te Tilburg hebben Maandag de arbeiders in de bouwvakken wegens loongeschil het werk gestaakt. De staking omvat ongeveer 500 arbeiders. De afdeeling 's-Hertogenbosch van den Ned. R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph heeft besloten, onder protest tegen de opgedrongen arbeidsvoor waarden, nog niet in staking te gaan en deze week aan het werk te blijven. In den loop dezer week zal het hoofd bestuur zich met de patroons in ver binding stellen en zal een nader besluit worden genomen. Zooals wij hebben gebuiletineerd heeft de Nieuwe Katholieke Partij op uitdrukkelijk verlangen van het Episco paat besloten elke verkiezingsactie te staken. In deze vergadering te Utrecht ge houden heerschte voorts groote ver ontwaardiging over een circulaire, inhoudende het besluit, genomen door een vergadering van directeuren en hoofdredacteuren van R.K. dagbladen om in den vervolge geen advertenties der N. K. P. op te nemen en het ver zoek behelzende artikelen van bestuur of leden der N. K. P. alleen dan te plaatsen, wanneer deze aanleiding zou den kunnen geven tot een gelijktijdige felle bestrijding. Alleen vier Brabantsche dagbladen hadden geweigerd hieraan mee te doen Een exemplaar dezer circulaire was ter bestuurstafel gedeponeerd. De vergadering besloot, ongeacht de beslissing van het Doorluchtig Episco paat, naar aanleiding van deze circulaire tegen de Roomsche bladen individueele represaille-maatregelen te nemen. Men besloot o.a. voortaan geen inlichtingen meer te verstrekken aan de Katholieke bladen, de abonnementen op die bladen op te zeggen en pogingen in het werk te stellen tot het oprichten van een eigen orgaan. Naar aanleiding van den inhoud van dit telegram heeft het Hdbl. een onder houd gehad met een vooraanstaand lid van de nieuwe Katholieke Partij. Deze deelde mee. dat spoedig een nieuwe vergadering der partij wordt gehouden, waarin hoogstwaarschijnlijk zal besloten worden, de afzonderlijke actie stop te zetten en tot liquidatie over te gaan. „De meerderheid zal zich stellen op dit standpunt, dat het verlangen van de hooge geestelijkheid zooveel is als een bevel en zij zich bereid verklaart, de gevolgen op zich te nemen". Mocht van de opheffing der N. K. P. het gevolg zijn, dat bij de a.s. verkiezingen duizenden R.K. kiezers zullen stemmen op den Vrijheidsbond en andere niet-katholieke, behoudende partijen, dan gaan de men- schen van de vroegere N. K. P., die er herhaaldelijk tegen waarschuwde, vol komen vrij uit. „Zij zullen hun plicht als goede Roomsch-Katholieke hebben gedaan". Tegen het te verwachten voorstel tot liquidatie zal, meende de zegsman van het blad, een minderhsid wel een ander inbrengen. Er zijn er van meening, dat het bedoelde telegram van het Episco paat geen bevel inhoudt met de actie te staken, doch slechts het verzoek, aan het verlangen der hooge geestelijkheid te voldoen, Zij redeneeren aldus, dat reeds eer en herhaaldelijk leden van de N. K. P. zich met de hooge geestelijk heid in verbinding hebben gesteld en dan ook vernamen, dat van die zijde het gescheiden optreden bij de verkie zingen, in het belang der katholieke zaak werd betreurd. Dit telegram zegt, volgens hen, niet veel meer. En als de meerderheid zou willen besluiten, de actie stop te zetten, dan zou £zij daartoe slechts voorwaar delijk willen besluiten, ten einde on middellijk gereed te zijn, als de oude R. K. partij in de praktijk blijkt geen duimbreed van haar socialistische poli tiek af te wijken." Zooals gezegd, besloot hij, geloof ik niet, dat die meening succes zal hebben. Binnenkort zal dan ook wel tot op heffing var. de Nieuwe Katholieke Partij worden besloten. De gewezen General Landschafts directeur dr. Kapp is aan de gevolgen van zijn oogziekte overleden. Kapp was voor Maart 1920 een vrij wel onbekend ambtenaar. Toen maakte hij zich eensklaps beroemd met zijn staatsgreep, die aanvankelijk, door de vlucht van de republikeinsche regeering, scheen te zullen slagen, maar al spoedig zoo slecht voorbereid bleek, dat een mislukking niet uit kon blijven, welke een ijlings uitgeroepen algemeene staking nog verhaastte. Kapp vluchtte naar het buitenland, maar had zich onlangs, naar aanleiding van het proces tegen zijn medewerker von Jagow, ter beschikking van de Duitsche justitie gesteld. Toen bleek zijn opneming in een ziekenhuis noodzakelijk wegens een ernstige oogziekte, waaraan hij thans is overleden. Gisteren zijn in het ministerie van buiteniandsche zaken te Brussel de be sprekingen over de zes milliard mark, die in België waren achter gebleven en over welker terugkoop door Duitschland reeds eerder is onderhandeld, begonnen. Voor Duitschland nemen Landsberg, Duitsch zaakgelastigde te Brussel, als mede Loebner en twee deskundigen er aan deel, voor België de eerste minis ter Theuois, bijgestaan door deskundigen. Vandaag is als grondslag der onder handelingen het voorstel in overweging geweest om 4 milliard mark tegen 1,25 francs per mark en 2 milliard (die na den wapenstilstand België zijn bin nengesmokkeld) tegen 25 centimes per mark terug te nemen. Te Koenigsberg, in Pruisen is het ter gelegenheid van een bezoek van Hindenburg, ten wiens eere de studen ten en oud-strijders een feestelijken optocht hadden georganiseerd, gister middag, tot een botsing gekomen tus- schea de rijksweer en communisten, die den optocht wilde:) verhinderen. Een persoon werd door een bajonetsteek gedood, terwijl 4 anderen door kogels werden gewond. President Elberts bezoek te Miinchen beeft tot eenige vijandige manifestaties en ongeregeldheden aan leiding gegeven. Er komen gestadigde geruchten uit het Oosten overwaaien, dat de Duitschers niet stil zitten bij de uit voering van hun plannen, om Rusland tot industrieel expansie-gebied te maken. Kort geleden is een commissie van Duitsche fabrikanten te Moskou aange komen, om met de Sowjet-autoriteiten overleg te houden. Duitsche ingenieurs moeten in den Oeral een krachtige her vatting van de ontginning van allerlei metaalhoudende beddingen bestieren. Zoo kijkt Duitschland in de toekomst, nadat het, met het tractaat van Rapallo, een streep door het verleden had ge haald. West-Europa redekavelt echter, door Frankrijk's toedoen vooral, nog over het verleden. Van het standpunt der Franschen. die zoo diep in den desolaten boedel van Sowjet-Rusland zitten, moge dit begrijpelijk zijn, een business-volk als het Engelsche moet tureluursch worden bij de gedachte, dat de gulden mogelijkheden, die Rus land aanbiedt, nog langer verzuimd of het misschien door minder theoreti- seerende mededingers afgesnoept wor den. Op het Russische terrein zijn de Engelsche en de Fransche belangen weer eens diametraal tegengesteld en dit komt, nadat Genua het aangetoond had, ook uit in de pas gewisselde Engelsche en Fransche nota's over de Haagsche bijeenkomst. Terloops is deze tegenstelling een reden, waarom de bolsjewiki de morgenlucht beginnen te ruiken. OVERSPANNING. Overspanning heeft zeer vaak tot gevolg dat verschillende stoornissen op treden, zooals slapeloosheid, prikkel baarheid, kiespijnkoorts, gejaagdheid, examenvrees, enz. De eeoige afdoende bestrtiding bereikt U door gebruik van FrecO'S Zcnuw- tabletten, per koker 60 cent. 22065 Verk. bij Drog. «De Toko» Waalwijk en Gez. WaGEMAKERS, Kaatsheuvel. Waalwijk, 14 Juni 1922 Bij het te 's Bosch gehouden Hanze-examen (Handelswetenschappen) uitgaande van de R.K. Middenstands- vereeniging >De Hanze» slaagden o.m. MejufïV. Joh. de Bot en de Heeren J. IJzcrmans, J. B. Adrlaanse alhier en A. Vos te Sprang. In de gisterenavond gehouden ver gadering van den raad dezer gemeente, waarbij afwezig was de heer Timmer- mans-Verschure, werd, nadat door wet houder Gragtmans waren uiteengezet de vele werkzaamheden die Burgemeester en Secretaris hebben te verrichten, met algemeene stemmen besloten Ged. Staten e berichten dat men met hun voorstel, om de salarissen met f 500 te verhoogen, accoord gaat, zoodat het salaris van den burgemeester dan in maximum bedraagt f 4750 en dat van den secretaris f 4250. Aan den heer J. van der Meijs werd op diens verzoek eervol ontslag ver leend als leeraar aan de teekenschool. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten werd besloten de huur waarde van het schoolhuis in voor malig Baardwijk vast te stellen op f 350 en dat in de Stationsstraat op f400. Vastgesteld werd een reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. Op voorstel van de heeren Eibers en Roggeveen werd besloten dat voortaan de preadviezen en verordeningen den leden vijf dagen van te voren worden thuisgezonden. Tevens werd aangedrongen om wat meer te vergaderen opdat de enkele vergaderingen die worden ge houden, niet zoo lang behoeven te duren. Besloten werd tot aankoop van een perceel bouwterrein aan de Mr. van Coothstraat van den heer Th. van Delft voor de som van f 140 per strekkende Meter. Vervolgens werd op voorstel van Burg. en Weth. besloten een procedure aan te gaan tegen de N. V. Centraal Verrekenkantoor voor Brandstoffen. Het bedrag der door den gemeente ontvanger te stellen zekerheid werd vastgesteld op f 16.000. Daarna werd overgegaan tot verschil lende benoemingen. Met algemeene stemmen werd be noemd tot secretaris dhr. M. A. v. Liempt. Tot ontvanger met algemeene stem men de heer J. van Mierlo. Tot bezoldigde ambtenaren van den Burgerlijken Stand de heeren Surmont de Bas Smeele, M. A. van Liempt en Jud. Timmermans Wz. Tot onbezoldigde ambtenaren van den Burgerlijken Stand de heeren Jac. van Nispen en J. van Mierlo. Tot directeur der gemeentebedrijven voor gas, electriciteit en waterleiding werd benoemd met 8 stemmen de heer Jac. Plevier. 4 stemmen waren in blanco uitgebracht. Het bedrag der vergoeding als be doeld in art. 101 der lager onderwijswet 1920 werd vastgesteld op f 14.per leerling. Ontwerp-verordening tot wijziging der verordening op de heffing van een Hoofd. Omslag en ontwerp-verordening ot heffing en invordering van een plaatselijke inkomsten-belasting. In het aangeboden ontwerp is wat betreft het heffingstarief de schaal der oude verordening overgenomen echter met dien verstande dat de progressie van f 7000 tot f 9900 is doorgevoerd. Het percentage geheven van toene mingen van het belastbaar inkomen loopt van 1,00 tot-2,67 en het verhou- dingscijfer ter berekening van het be drag van den aanclag van 1.00 tot 192,67. In ons uitvoerig verslag zullen wij de geheele schaal afdrukken. Voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afgetrokken voor ongehuwden f 400 voor gehuwden f 700. Voorts zal worden afgetrokken voor het eerste kind f50, voor het tweede f75, voor het derde f 100, voor het vierde f125, voor het vijfde f150, voor het zesde f175, voor het zevende f 200. Voor ieder kind meer bedraagt de aftrek f200. Ontwerp verordening tot heffing van schoolgeld voor het L. O., U. L. O. en Vervolg-onderwijs. Besloten is het schoolgeld te bereke nen naar het zuiver inkomen. Opdat eenieder kan zien wat hij moet betalen, zullen wij in het volgend num mer een staat afdrukken. Nog werd besproken naar een beta lingsmanier om te zien, die voor het publiek het gemakkelijkst zal zijn. Met het oog op het vergevorderde uur werd besloten de punten 10. Ontwerp verordening regelende de verdeeling van de werkzaamheden van de Ambtenaren van den Burger lijken Stand 11. Ontwerp verordening regelende de openstelling van het Bureau voor den Burgerlijken Stand 12. Ontwerp verordening regelende de heffing van Leges en van Huwelijks rechten aan te houden tot eene volgende ver gadering. Bij de rondvraag wees de heer jac. Oomens op den onhoudbaren toestand die wordt geschapen, doordat alle vuilig heid in de Wielen van voormalig Baard wijk wordt geworpen. Dat de Wielen worden gedempt juichtï men aller- wege toe, doch gaarne zou hij zien dat dit met een beetje overleg werd gedaan. Het afval van looierijen, dat vooral bij warm weder een alleronaangenaamste stank verspreidt, wordt nu op een hoop aan den kant geworpen. Werd dit wat verder geworpen en daarna ander afval er overheen, dan voorkwam men het stank verspreiden. De Voorzitter wees er op dat aan die Wielen eene geschiedenis is verbonden, welke hij na de vergadering aan de leden zal mededeelen. De heer Roggeveen wees er op dat men reeds ongeveer op de helft van het jaar is en er nog steeds geen be grooting is gemaakt, zoodat er als het ware zoo maar wordt aangeleefd. Hij vroeg of gezegd kon worden wanneer deze zal worden aangeboden. De Voorzitter merkt op dat men lang op de gegevens van de gasfabriek heeft moeten wachten. Thans is men met het concept wel zoo goed als gereed doch gezegd kan nog niet worden wanneer de begrooting zal worden aangeboden. De heer van der Aa wees er op dat het voor de boeren en andere vracht rijders zeer lastig is om den Parallelweg naast de woning van den heer Van Schijndel in te rijden. Door het ver wijderen slechts van een boom en het omleggen van de kantkeien zooals dat is gedaan aan het einde van de Spoor- laan bij den overweg van de halte Besoijen, verkrijgt men reeds een af doende verbetering. De Voorzitter merkt op dat de Parallelweg eigendom is van den polder. Echter zal hij het bestuur daarvan gaarne van deze opmerking op de hoogte stellen. In ons volgend nummer geven wij een uitvoerig verslag. Op het Zondag jl. te Nieuwkulk gehouden Bondsconcours van Kruis boogschutterij-gezelichappen, behaalde de alhier bestaande gezelschappen >De Eendracht» den 3en en «Nooit Gedacht den 4en prijs, respectievelijk met 190 en 186 punten. Bij het jl. Zondag gehouden Provinciaal Hengelconcours, uitgeschre ven door de Hengelaarsvereeniglng >'c Voorntje» gevestigd bij den heer P. J. Wijnants te Dongen, behaalde de Vischclub «Hengellust» alhier den 6en prijs, teiwijl de heer L. van Esch den 9eo personeelen prijs behaalde. De competities van den Waalwijk" schen Kegelbond, die door bet gehouden concours onderbroken waren, zijn Zondag weer hervat. Thans streden de tweede vijftallen van de clubs >Hannibal< en «Vriendenkring*. Bij de eerste 9erie werd >Hannibal II« verslagen met een meerderheid van 38 bout. Bij de tweede serie echter moest «Vriendenkring II« het opgeven met een verlies van 77 hout, zoodat «Hannibal II« won met 406 hout tegen 367 hout van «Vriendenkring II«. Door het kerkbestuur van St. Jan is te Koewacht (Zeeland) eene noodkerk aangekocht Deze zal vermoedelijk de volgende week reeds alhier aankomen en dan zoó spoedig mogelijk met het opbouwen achter het klooster der eerw. zusters J. M. J. begonnen worden. •t De toestand in de schoen- en lederindustrie in deze plaats en streek wordt steeds ernstiger. Ontslag en stop zetting zijn aan de orde van den dag, zoodat de toekomst zeer duister wordt. Wij vernemen dat de voorzitter en secretaris van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten gisteren een audiëntie bij den Minister van Arbeid hebben gehad, omtrent het in het collectief-arbeidscontract overeenge komen overwerk. Jaarvergadering der Hanze op Donderdag 13 Juli 1922 des voormiddags IV12 uur in de groote zaal van het Patronaat te Veghel. Agenda en dagverdeeling. 7 uur. H. Mis, op te dragen door den WelEerw. heer H. Damen, geestelijk adviseur der afd. Veghel, in de kerk van den H. Lambertus. 11 uur. Begin der vergadering. Agenda 1. Welkomstgroet door den voorzitter der afd. Veghel. 2. Opening der vergadering door den Bondsvoorzitter. 3. Bespreking der ingekomen bemer kingen op de notulen. 4. Bespreking verslag Centraal Hanze- Bureau. 5. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 6. Verslag van de Commissie van Onderzoek der rekening en verantwoor ding over 1920. 7. Rekening en verantwoording over 1921 door den penningmeester en be noeming eener commissie van onderzoek der rekening en verantwoording over 1921. 8. Behandeling der begrooting 1921. 9. Verkiezing van een lid in het Hoofdbestuur, wegens periodieke aftre ding van den heer Jos. Meijring. PAUZE. 2 uur. Voortzetting der vergadering. Voorstel Eindhoven 1. Waar verschillende politieke par tijen het stichten van een Rijkskinder fonds in hun program voeren en er dus groote kans bestaat, dat deze kwestie binnen afzienbaren tijd aan de orde wordt gesteld, verzoekt de algemeene vergade ring, dat het Hoofdbestuur, via den Middenstandsraad, zal trachten te be werkstelligen, dat het betreffende voor ontwerp van Wet, ook in de afdeelingen der Middenstandsbonden zal worden behandeld, alvorens definitief te worden vastgesteld. Voorstel 2. Het Hoofdbestuur onder- zoeke de oorzaken, waarom door de leden zoo weinig gebruik wordt gemaakt van de onderscheidene Hanze-instellin- gen, en berame middelen om daarin verbetering te brengen. Voorstel Vucht. Het Hoofdbestuur onderzoeke, of het niet gewenscht en zeer noodzakelijk is, dat eene actie begonnen wordt, door al de belanghebbende Hanze-afdeelingen in deze provincie ondersteund, inzake de hooge prijzen van den electrischen stroom geleverd door de P.N.E.M. Waar over het algemeen het grootste deel der handeldrijvende en nering doende middenstanders hiervan de dupe zijn, meenen we, dat dit eene zeer belangrijke zaak is, waarop ons aller aandacht gevestigd moet zijn. Voorstel van het Hoofdbestuur. Naar aanleiding van het voorstel Nijmegen op de centrale vergadering van 10 Nov. 1921, waarin werd aan gedrongen op uitbreiding van liet Hoofd bestuur tot 7 leden en afschaffing van het instituut „Geassumeerde leden" stelt het Hoofdbestuur voor den toestand te laten, zooals hij is. Gaat evenwel de vergadering met dit voorstel niet accoord, dan stelt het Hoofdbestuur voor één lid toe te voegen. Het Hoofdbestuur wenscht evenwel zijn standpunt niet te zeer naar voren te brengen, doch zal, na uiteenzetting van de voor- en nadeelen van het voor stel Nijmegen, de beslissing aan de ver gadering overlaten. 12. Rede door den ZeerEerw. Pater Franciscus Willens over het onderwerp De middelen, die kunnen worden aan gewend tot versterking en bevestiging van het organisatieleven, zooals het houden van praatavonden enz. 13. Gedachtenwisseling omtrent het ingeleide onderwerp. Uitslag wedvlucht Corbeil, afstand 389 K.M. De duiven bereikten hunne hokken als volgt W. de Graaff 1, 9, Fr. Schoemans 2, 5, 6, Jac. Simons 3, 4, Jan van Delft 7, L. v. Bladel 8, Hok „de Luchtbode" 10, Adr. Hensen 11. Eerste overduif j. de Graaff, tweede overduif Fr. Schoemans. Men bericht ons, dat in afwijking van het eerste bericht, de Schoen- en Leder-jaarbeurs te Amsterdam niet van 18 t.m. 22 doch van 11 t.m. 15 Sept. a.s. in het Paleis voor Volksvlijt ge houden zal worden. Voor den laatsten dag der serie- wedstrijden om den Quick-beker welke j.l. Zondag verspeeld werd, bestond een ongekende belangstelling. Reeds lang voor den aanvang stroom de het publiek naar het Quick-terrein en toen scheidsrechter Stabel uit Tilburg beginnen blies was het terrein door een dichte haag van toeschouwers omzoomd. De eerste wedstrijd tusschen W.S.C contra T.V.V. heeft niet aan de ver wachtingen voldaan, die men van dezen wedstrijd had. Wel is er hard gewerkt voor de overwinning, doch mooi spel werd er niet vertoond. Het eerste doelpunt kwam na de rust uit een penalty door Zeckendorf voor W.S.C. genomen. Toen kwam er meer leven in het spel en W.S.C. wist den stand tot 2—0 op te voeren. Nu begon T.V.V. geducht op te zetten en het W. S.C.-doel beleefde benauwde momenten. Circa 10 minuten voor het einde maakte T.V.V. een verdiend tegenpunt. Wat men ook probeerde de gelijkmaker bleef uit en als Stabel inrukken blies had W.S.C. een hard bevochte 2—1 over winning behaald. Direct daarna kregen we B.V.V. tegen V.F.C. In deze wedstrijd bleef B.V.V. met 21 overwinnaar, alhoewel V.F.C. niet verdiend had te verliezen. Prachtig spel is in dezen wedstrijd te genieten geweest, het was wel de mooiste wed strijd van den dag. De B.V.V.-doelverdetfiger kreeg in deze wedstrijd veel te doen en door zijn schitterend spel heeft hij zijn club voor een nederlaag behoed. Om 5 uur kregen we den eindwed- strijd tusschen W.S.C. en B.V.V. De verwachtingen voor dezen wedstrijd waren hoog gespannen en hierin is men niet teleurgesteld. W.S.C. speelde in de eerste helft met wind mee en was dan ook voortdurend in de meerderheid. Toch kon zij geen doelpunt maken, deels door slecht schieten en het goed verdedigen van den B.V.V. doelman. Rust ging in met blanco stand. Na de rust was B.V.V. in de meerderheid, doch ook zij wist het niet tot doelpunten te brengen. Zonderjdat er gedoelpunt werd, kwam het einde en het kwartier dat verlengd moest worden deed ook geen doelpunten maken, zoodat het lot moest beslissen wie overwinnaar werd. Hierin was B. V.V. de gelukkige,'die alzoo den lsten prijs behaalde. Na afloop werden door de Secretaris van Quick onder een toepasselijk woord de beker en andere prijzen aan de overwinnaars uitgereikt. Quick kan met succes terugzien op de door haar georganiseerde bekerwed strijden welke zoo'n prachtig verloop hebben gehad en de voetbalsupporters gedurende enkele weken van prachtige voetbalwedstrijden hebbendoengenieten De leiding der wedstrijden is in goede handen geweest. Zoowel den heer Vol- tijn, diefden eersten Zondag leidde, als den heer Stabel die Zondag j.l. leidde, hebben er veel toe bijgedragen dat de wedstrijden een aangenaam ver loop hadden. Licht op. 12—13 Juni 9.50 n.m.—4.09 v.m. 13—14 9.50 n.m.—4.09 v.m. 1415 9.51 n.m,—4.09 v.m. 15—16 9.51 n.m.—4.09 v.m. 1617 952 n.m.4.09 v.m. 17—18 9.52 n.m.—4.09 v.m- 18—19 9.52 n.m.—4.09 v.m. ELSHOUT. Dinsdag 6 Juni 1.1. her dachten de echtelieden Ch. Vermeulen. Van Balen den dag hunner vijftigjarige echtvereeniglng. Om 9 uur werden de ubilarissen per rijtuig naar de kerk ge bracht, terwijl na afloop der H. Mis een rondrit door het dorp werd gedaan. Omstreeks 7 uur In den namiddag werd door de Harmonie en het Zangerskoor een serenade gebracht. Moge aan de jubilarissen nog een lang leven gegund zijn. hetgeen voorzeker de Wensch is van velen. den saam le

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2