HOOFDPIJN Vmolg Provinciaal Nieuws. A. SCHILDERS te Baardwijk Anthraciet Stukkolen, Eierkolen, Nootjeskolen enz. Antoon Tielen - Waalwijk. IIK Keukenwerkmeid, Maandag 3 Juli 1922, Firma P. Odenkirchsn. M. i Co. Auto Verhuur- Inrichting P. A. Dekkers, AUTO'S P. A. SOMERS, Labels Voor Schoenfabrieken. Prima bruin en grijs bord. Burgerlijke Stand. Steenkolenhandelaar A 255 biedt thans de welbekende prima aan, tegen uiterst concurreerende prijzen. Verder verkrijgbaar: Vraagt nog heden prijsopgaai. Alle soorten eerst op proef verkrijgbaar. J. M. Son en Dr Lange veld Jac. Pullens, fldvertentën. aanbesteden Watermann- Vulpenhouders Tabellarische Registers en Kasboeken. J C. v. Eijkelenburg W. v. Dommelen nUNHARDT'S HOOFDPIJN-TABLETTEN ieder en Vrijdag ie eonsulieer en zijn één proeforder overtuigt U! of ZiLslaapkamer. Er biedt zich aan NORMAAL-INKT Meubelfabriek Meubileering. De jongen is naar Utrecht vertrokken waarheen de kat, die direct is doodge schoten, is getransporteerd- Een lezer van de Daily Mail ont ving dezer dagen een brief uit sowjet- Rusland, waaraan een strook postzegels was bevestigd, welke een lengte had van 1 meter en een breedte van 17.5 c.M. In het midden van Mei was de brief in een voorstad van Kief gepost. In het geheel waren op en naast den brief 150 postzegels geplakt en wel 50 van 200 roebel en 100 van 300 roebel, dus in het geheel een waarde vertegen woordigende van 40.000 roebels. Daar voor den oorlog een roebel gemiddeld f 1.20 waard was, zouden deze postze gels in dien tijd dus f48 000 hebben gekost. Thans is de waarde in guldens uitgedrukt vrijwel niets, als men aan neemt dat men voor f5 een millioen sowjet-roebels kan koopen. ze/fó deheviqste hoofdpijn verdwijnt ópoe diq door qebruik van Verkrijgt m koken a 60d bij Apolh en drogukn Een ecMe koken Hoofdpijn -ta bletien te altijd voorzien van den naam AMIJNHARDTen deze handleekening verKrjgo ir «EN IETTE BIJ KOOP HIEROP De Directeur van het Postkantoor alhier vestigt er met nadruk de aandacht van belanghebbenden op, dat brieven 8 met geldswaarde, gericht aan het Rijks paspoortenkantoor volgens de Postwet moeten worden aangeteekend. Bij bevinding in de brievenbussen of tusschen de van elders ontvangen cor respondentie van niet ter aanteekenlng aangeboden brieven voor evengenoemd kantoor worden deze behandeld over eenkomstig het bepaalde bij artikel 14 der Postwet. Het komt dus practisch hierop neer, dat het Paspoortenkantoor de stukken weigert zoodat ze hun doel ten eenen- male missen Vermelding van naam en adres van den afzender aan achterzijde dezer stukken wordt dringend aanbevolen. De Christelijk-Hlstorische Kles- vereeniging alhier houdt a.s. Maandag avond 19 Juni eene openbare bijeenkomst in de Nederl. Herv. Kerk, voormal'g Baardwijk, in verband met de a.s. Tweede Kamer-verkiezingen. Als spreker treedt op Ds. J. de Visser uit Middelburg. Aanvangsuur 7.30 n.m. Leden en belangstellenden worden dringend ultgenoodigd, de bijeenkomst, die voor allen toegankelijk Is, bij te wonen. ARTS, MOND- en TANDARTS, Sophlastr. 22, BREDA. zullen van half elf tot 31|2 uur Stationstraat 30, WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond en tandziekten. 20566 Het plombeeren der tanden, alles beslist pijnloos en tegen zeer laag tarief. Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nveloppes T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Marktberichten. Varkens f20—f25. Eieren 8—10 cent per stuk. TE HUUR met pension, Waar zegt de Uitgever. 22084 VOOR TERSTOND EEN BEKWAME NETTE liefst voor een klein gezin, van goede getuigschriften voorzien. Br. fr. onder No. dezer advert, aan het Hulppostkantoor Vrijhoeve-Capelle. 22090 Burgemeester en Wet houders der gemeente Waal wijk zullen op des voormiddags ten elf uur, in het openbaar „Ket bouwen van een dubbele Woning aan de Mr- van Öoothstraat te Waalwijk". Bestek en teekening zijn vanaf heden verkrijgbaar bij den Ge meente Opzichter tegen betaling van f 5,—. Bij onbeschadigde inlevering wordt f2,— per stel terugbetaald. Inlichtingen geeft de Opzichter voornoemd. 22088 VAN GIMBORN is en blijft de beste. Bij alle Staatsbedrijven, Notarissen en Gemeentebesturen in gebruik. zijn ongeëvenaard en voldoen beslist het beste. Deze schrijven steeds correct en lekken nooit GROOTE KEUZE Verder steeds aUe artikelen betreffende den Kantoorboek handel verkrijgbaar in den boek handel voor de Langstraat van v/h. Wed. Tielen Waalwijk. 21896 Opticien. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvobtzolbn etc. Spreekdag alle Dinsdagen. Firma Heuvel 40, TILBURG. TELEPHOON 79. Complete CLUBFAUTEUILS. BEHANGERIJ. STOFFEERDERIJ. - 19881 Eedden en Matrasseafabriek. Waalwijk. 21912 Stationstr. 77. Hols- en Decoratieschilder. Moderne Behangerij. Vakkundige behandeling. 21747 Aanbevelend, worden vakkundig tegen zeer billeken prijs gerepareerd bij Haven. W A A L W IJ K. Reparatie-inrichting voor alle machines. 20922 aan buitengewoon lagen prijs. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Amoon Tielen. Een vreeselijk drama heeft zich te Stöcklgt-Neuland afgespeeld. Een moeder heeft daar haar vier kindertjes vermoord. Toen de man naar het veld was gegaan en haar schoonzuster afwezig was. heeft de vrouw haar vier kinderen, een tweeling van drie jaar, een jongen van twee en een meis je van een jaar den hals afgesneden toen ztf in hun bedjes sliepen. Daarop begaf de vrouw zich naar den dorpsdjjk om zich het leven te benemen. Van ditvoornemen kwam zy echter terug. Later gaf zy onom wonden toe de kinderen vermoord te heb ben. Omtrent het motief tot deze verschrik kelijke daad tast men nog volkomen in het duister. Men vermoedt echter, dat de vrouw in een vlaag van waanzinnigheid dezen ont- zettenden moord heeft bed reven. De zomertyd zal in Engeland met zes weken verkort worden. In de Tsjecho-Slowaaksclie kamer is een geheim militair verdrag tusschen Tsje- cho-Slowakië en Frankryk ter sprake ge bracht. De 10.000 teruggekregen Iemand had een zoon, waarvoor hy een positie zocht. Hy kwam overeen met den eigenaar eener drukkery. dat z.yn zoon als firmant in diens zaak zou worden opgeno men en hy dan 30.000 zou inbrengen. De jongeman kwam in dp zaak en vader stortte aanvankelijk 10.000, doch van het opma ken van een contract kwam vooralsnog niets. Er waren kleine verschillen, die beide partyen verdeeld hielden, doch deze werden grooter door den tyd in plaats van tot op lossing te komen. De overige 20.000 wer den dus niet gestort en de samenwerking werd verbroken. Toen eischte de vader ook zyn 10.000 terug, doch daarvan kon vol gens den drukker niets komen. In den kor ten tyd toch. dat de jonge man in de zaak was geweest, zou hij volgens den eigenaar, ruim 3000 uit de kas hebben zoek ge maakt en dit geld wilde hy nu met de op- geëisehte 10.000 verrekenen. De Rechtbank te Tiel heeft toen de vor dering tot terugbetaling van de bedoelde 10.000 geweigerd, waarna de zaak in hooger beroep kwam. Thans heeft het Gerechtshof te Arnhem beslist, dat de 10.000 wèl zullen moeten worden terugbetaald en dat daarop niets zal mogen worden gekort aangezien de zoon zelf aansprakelijk is voor hetgeen hy on rechtmatig uit de kas nam en dit niet met een vordering van den vader mag worden gecompenseerd. Aanslag op een assistent! De heer Vliedorp, assistent op de onder neming Elpapoetih op Ambon (van de Cre- diet en Handelsvereeniging Randa, te Am sterdam) is ernstig gewond door een koelie. Aanleiding onbekend. De koelie is gearres teerd. De noodlottige cycloon. Steeds komen er aanvullingsberichten over de groote ramp, de cycloon, die heel het ontspannings- eilnnd van New-York, Long Island onveilig heeft gemaakt en ettelijke slachtoffers eischte. Groote boomen werden ontworteld en door de hoozen meegesleurd door de lucht; een eind verder vielen ze op huizen of op auto's. Alle electrische geleidingen werden vernield; licht was er dus niet meer; tele graaf en telefoon werkten niet meer. Verscheidene menschen zyn gedood, door dat ze in aanraking kwamen met hoogspan ningsdraden van den weggespoelden spoor weg. Geen trein kon er meer ryden. De meeste menschen z.yn omgekomen op het water van de Soundtoen de storm het water geeselde, bevonden er zich honderden skifs en kano's. Ze sloegen om en de inzit tenden zonken by dozynen. Allerlei menschen trachtten een koel hoofd te houden en redden wat er te redden viel. Tydens en vier uur na den storm is er nog aan reddingen gezwoegdallerlei mannen eu vrouwen klampten zich aan dryfhout vast. Toen het donker werd, werd het reddingswerk voortgezet by zoeklicht. Maandagmorgen waren er 20 ïyken gevon den, de meeste van kindereu. De eene paniek verdrong de andere; in hun radeloosheid liepen de menschen gillend en tierend elkan der onder den voet. De mooie voorstad Morristown, aan den overkant van den Hudson, werd door den storm verwoest. Moristown was bekend om zyn mooie, oude schaduwboomenzoo wat alle zyn ontworteld. De snelheid van den storm varieerde tusschen 88 en 100 myi. Op 350 myi van New-York werden de straten nog mot een voet water gevuld. Van rydende treinen werden de vuren der locomotieven door het water gedoofd. By een stilstaanden trein, even buiten New-York, kwam het water tot in de slaapwagens gerezen en het stond zes voet hoog, toen de laatste passagier op een vlot gered werd. Te Boston alleen is de schade al 25 mil lioen gulden. De fruitoogst van de Uoste- lyke staten is geheel vernield. 50 Motorryders, die in een uitspanning zaten, werden op een mtnder aangename wijze verrast, toen de bliksem het huis in tweeën brak; tegelijkertyd werden drie boomen voor het huis uit den grond getrok ken en naar binnen door het gat geslingerd een vrouw en een kind werden op slag ge dood. Van een ambulance wilden alle reddings- wagens uitryden, toen een hoos zorgde, dat geen kip het gebouw meer uit kon, door met boomen alle openingen te barricadeeren. Het aantal slachtoffers, dat verpletterd is onder vallende boomen, is waarschynlyk het grootst. De hoozen sleepten en sleurden alles wat los en vast was de lucht in. Daarvan kre gen de wolkenkrabbers in New-York menige kwetsuur: Lnuchtreclames zeilden door het zwerk als papiertjes: één zelfs van 39 bij 13 meter. Al deze ellende werd veroorzaakt in min der dan een half uur: in dien luttelen tyd werd de streek van Ohio tot Massachusetts geteisterd. Burgerlijke Stand der Gemeente Loon- op-ZandKaatsheuvel over de maand Mei. Geboorten. Marinus Hendrikus zoon van Leon v. d.. Wouw en H. P. Verhof. Johanna Maria d. v. Am. Broeders en G. v. d. Vel den. Maria Antonia d. v. Arn. van den Bruggen en W. Beekman. Bertha Maria d. v. Engelb. Smeets en Cath. Meeren. Maria Wilhelmina Cornelia d. v. Corn. W. van Wezenbeek en Joh. M. Ypelaar. Engelina Wilhelmina d. van P. Couwenberg en J. W. v. d. Hoek. Martinus Leonardus z. v. Ant. Voogd en Cath. A. v. d. Wouw. Christina Maria d. v. Chr. van Itooy en G. Damen. Cornelia Petronella Maria d. v. G. Wytvliet en J. I. M. Pynenburg. Anna Maria d. van P. Meeren en A. M. Rekkers. Engelina Jo hanna Maria d. v. N. H. van Rooy en M. E. L. Hendriks Henrica Huberdina d. v. H. van der Wouw en Hub. Sebregts. Maria d. v. Theod. Ligtvoet en Corn. v. d.Ven. Elisa Maria d. van Lamb. Heeffer en Joh. W. Vastré. Johannes Henricus Franeiscus z. v. A. Grootzwagers en Cath. Govers. Ilendrika Johanna d. v. Joh. Damen en Cath. H. La- bée. Joannes Christianus z. v. D. Damen en E. Grootzwagers. Adrianus Gerardus Marinus z. v. Corn. Boere en Joh. Oomen. Antonia Goverdina d. v. Joh. Wanrooy en W. Damen. Bernardus Laurentius z. v. M. Oerlemans en Nic. v. Balkom. Aaltje Ottilie d. van Otte Ottema en II. Wanschers. Jo hannes Maria d. v. Ger. van Deudekom en Pieternella Ribbens. Helena Dingena d. v. Corn, de Kok en Ilendr. Timmers. Lamber- ta Petronella d. v. Adr. Jos. Brent en Ant. TI. Kuijten. Cornelia Johanna d. v. Corne lius Adr. de Bont. en M. P. v. d. Velden. Henricus z. v. Hub. van Boxtel en W. Da men. Hendrica Catherina d. van Mar. M. Aarts en Eln. Smulders. Adriana Maria d. van Joh. Mart. Vermeer en Joh. Arn. de Kok. Michiel z. v. J. van Escli en A. Rozen- brand. Overlijden. Maria Josina van Campen 26 dagen. Theodora van Dortmund wed. van Joh. ran Dingen 75 j. Cornelia Adrianus Muyselaar 12 j. Michiel van Escli weduwn. van Maria A. P.eerens 82 j. Adrianus van Noye 46 jaar. Hubertus de Nys 25 jaar. Cornells Zwaans, weduwn. van Clazina de Kok 80 jaar. Adriana Ligtvoet, eerst we duwe van Ant Hendriks en echtg. van A. Hendriks. Maria Christina Zylmans wed. van J. Hamers 79 j. Cornelis Snoeren wed. van A. Robben 70 jaar. Ant. Huiberdinn Kuijten echtgenoote van Ant. Jos. Brent 24 aar. Huwelijken. Waltherus v. d. Wouw 21 j. en Corn. Fnbrie 25 j. Willi. Adr. Kennekens en Johanna Pieternella van Boers. Lamber- tus Johannes Josephus Kroot 24 jaar en Anna Maria Gerdina Paymans 23 jaar. 'ornelis Johannes Heesbeen 30 j. en Adria na Lucia Klyn 26 j. Gerardus Antonius Laros 25 jaar en Cornelia Dingemans 27 j. Cornelius Johannes van Wanrooy 22 jaar en Antonia van Dingen 19 jaar. Jacobus Maria Damen 21 jaar en Catharina Govers 19 jaar. Petrus Antonius Johannes v. d. Wee 28 jaar en Ant. Maria Schalken 27 j. Gerardus Josephus Ligtenberg 27 j. en Jo hanna Elisabeth Ypelaar 27 j. Petrus Jo sephus Kooien 29 jaar en Wilhelmina Anto nia Henr. Sins 30 j. .Tudocus Johannes Don ders 23 j. en Johanna Wagenmakers 22 j. Petrus Marinus Schoenmakers 27 j. en lVil- helmina van Beers 30 jaar. A o 00 Cl bij den Heer v GROOTSTE SPECIALITEIT IN

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10