Buitenland. Provinciaal Nieuws jaarlijks een bedrag biervoor storten, varleerende tusschen f2.50 en f50. met het tweeledig doelle. bovenver meld bedrag bijeen te brengen en 2e. het 9tichten van een studiefonds. Io de najaarsvergadering was besloten het aantal ambtenaren met één uit te breiden en met 't oog daarop de Dioce sane Bondscontrlbutle met ingang van 1 April j.l. met 1 cent per maand te verboogen, en zulks met verwerping van het bestuursvoorstel, dat inkrimping van het aantal Kringkantoren beoogde. Thans was van Drunen een voorstel ingekomen het Krlngkantoor Waalwijk op te heffen. Dit punt gaf aanleiding tot uitvoerige gedachtenwissellng, te meer wijl het Bestuur zich op het standpunt stelde, als op het eenmaal genomen besluit werd teruggekomen bet bestuur dan ook zijn vorig voorstel aan de orde stelde, te meer wegens de gewijzigde omstandig heden sinds de vorige vergadering, welke voorloopig tot een voorzichtig finantleel beleid aanleiding geven. Na ampele bespreking werd het voor stel het besluit der vorige vergadering te handhaven verworpen met 62 tegen 42 stemmen. Het voorstel Drunen werd verworpen met 69 tegen 12 stemmen. Daarmee was aangenomen bet derde voorstelGeen nieuwe ambtenaar aan stellen en voorloopig de bestaande vacature niet aan te vullen, aan het Bestuur overlatende de wijziging der Krioglndeeling en aanwijzing der stand plaatsen der Kringpropagandlsten. De Dloc. Bondscontrlbutle werd hiermede van 11 cent op 10 cent per maand terug gebracht. Stemming over dit voorstel werd niet verlangd. Besloten werd nog krachtig aan te dringen op verlaging van den prijs van het Bondsblad en opheffing der vrij stelling aan eenige afdeellngen verleend inzake de verplichting in de plaatselijke contributie de kosten van bet verplichte Bondsblad op te nemen. In een volgende vergadering zal het Bestuur komen met een voorstel de kosten van het Bonds blad op te nemen in de Diocesane Bondscontrlbutle Een voorstel Mierlo—Hout de rels- en verblijfkosten niet uit de plaatselijke, maar uit de Dloc. Bondskas te betalen, vond geen Instemming bij de vergade ring. Het Bestuur werd opdracht gegeven door middel van een Diocesaan Inkoop bureau voor de verschillende plaatselijke vereeniglngen gezamelijk steenkolen in te koopen. De beer Smit dankende voor de waardeerende woorden des voorzitters en de onlangs ook van uitfilt diocees ontvangen blijken van belangstelling, vond in de gegevens van het jaarverslag aanleiding tot het houden van eenige practische beschouwingen. Ais laatste punt van behandeling kwam daarna aan de orde de inleiding van den Kringpropagandist Uijen over »De Com missies van Liefdewerken», waarvoor het bestuur een ontwerp-reglement had l samengesteld, met de bedoeling, dat de de plaatselijke werkliedenvereenigingen daaraan meer de aandacht zouden gaan wijden. De Haagsche conferentie heeft gisteren de verschillende commissies benoemd. Minister van Karnebeek is tot eerevoorzitter der conferentie benoemd. Woensdagmorgen heeft opnieuw een zitting plaats om den voorzitter der al- gemeene commissies te kiezen. Laat U inenten vóór de buiten- landsche reis! Vanwege de hoofdinspectie van de Volksgezondheid wordt er de aandacht op gevestigd, dat in verschillende landen van Europa pokkengevallen voorkomen, zoodat het raadzaam is, dat personen, die naar het buitenland op reis gaan, zich vooraf laten vaccineeren of revac- cineeren. Een vaccinatie tegen pokken beschut niet langer dan 5 a 7 jaar en het is dus noodzakelijk, om na zulk een periode de kunstbewerking weder te ondergaan, wanneer men aan pokken- gevaar kan blootgesteld zijn. Dit laatste kan het geval zijn met personen, die zich naar het buitenland begeven, waar om dezen wordt aangeraden zich vóór de reis te doen inenten. De draadlooze dienst te Kristiania meldt, dat Koningin Wilhelmina gisteren van Haar bezoek aan de Noordkaap te Christiansund is teruggekeerd. De Ko ningin, prins Hendrik en Prinses Juliana zijn er aan land gegaan voor een ple ziertochtje. Het weer is prachtig. De Koningin zal tegen 2 Juli in ons land terug zijn. in de gehouden zitting van het Centraal Stembureau verkregen de lijsten der R. K. Staatspartij in de verschillende kieskringen bij loting de volgende num mers Kieskring 1, Den Bosch, no 50. Kieskring II, Tilburg, no. 50. Kieskring III, Arnhem, no. 42. Kieskring IV, Nijmegen, no. 42. Kieskring V, Rotterdam, no. 25. Kieskring VI, Den Haag, no. 42. Kieskring VII, Leiden, no. 33. Kieskring VIII, Dordrecht, no. 16. Kieskring IX, Amsterdam, no. 25. Kieskring X, Helder, no. 33. Kieskring XI, Haarlem, no. 33. Kieskring XII, Middelburg, no. 50. Kieskring XIII, Utrecht, no. 42. Kieskring XIV, Leeuwarden, no. 42. Kieskring XV, Zwolle, no. 39. Kieskring XVI, Groningen, no. 42. Kieskring XVII, Assen, no. 42. Kieskring XVIII, Maastricht, no. 50. Naar wij vernemen is de deelname aan de groote Internationale Land- en Tuinbouwtentoonstelling >1922«, Tilburg van dien aard, dat behalve het 3000 M2 groote hoofdgebouw, waarin meer speciaal het Industrlëele gedeelte zal worden ondergebracht, nog vier groote tentoonstellingshallen moeten worden Ingericht, n.m. één van 28 X 30 M., ééo van 20 X 30 M. en twee van 10 X 30 M. Tevens kunnen we mededeeleo, dat het Bestuur der Tentoonstelling bij Kon. Besluit vau 26 Mei 1922 werd gemachtigd tot het houden eener verloting van 25 duizend loten a 1 gulden per lot. Onder presidium van den Heer Jhr. Dr. W. Alberda van Ekenstein werd Zaterdag 17 Juni j.l. in het Hotel Des pays Bas te Utrecht de jaarlijksche Algemeene vergadering gehouden van „Groningen" Alg. Onderlinge Maat schappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 opgericht te Gro ningen, vanaf 1 Mei 1921 gevestigd te Utrecht. Uit het jaarverslag van den directeur, den Heer F. F. Leopold, bleek, dat over 1921 een gunstig resultaat werd bereikt. Op 31 December waren afge geven 14;102 polissen, waarop voor eene waarde van f 10,311.340,- was verzekerd. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December f 205,947.36. Blijkens het rapport van de Commissie tot nazien der rekening en van den Accountant, den Heer A. Versteege, bleek, dat de administratiein orde werd bevonden. De aftredende Commissarissen wer den herkozen. Het maandelijksche overzicht op 1 Juni 1922 geeft aan, dat op dien datum 19605 verzekerden in het genot waren van een ouderdomsrente krachtens art. 373 der Wet, aan 1308 weduwen werd een weduwenrente toegekend terwijl het aantal weezenrenten 29028 bedroeg, respectievelijk tot een bedrag per jaar van f2,935,298,— f226,339,36 en f525.993,78. Aan 3510 verzekerden werd op grond van artikel 99 en 100 der wet voor rekening van het Invaliditeitsfonds ge neeskundige behandeling en verpleging verleend, terwijl het aantal gevallen, waarin observatie niet of nog niet door behandeling was gevolgd, 725 bedroeg. Een Raadsel en een Vraag. Raadsel. Zaterdagnamiddag j.l. zetel de het Centraal Stembureau voor de veiklezlpg der 2de Kamer in den Haag en stelde om half vier den uitslag vast van de 50 nummers die aan de 50 lijsten der verschillende partijen bij loting werden toegewezen. Om kwart over twee dienzelfden Za terdagmiddag dfukt een der Haagsche bladen haar Zaterdageditie af en zie, reeds in dat blad stond io eene adver tentie met groote vette letters N. K. P. Lijst No. 9. Van geen enkele andere partij is Zaterdag een dergelijke annonce ver schenen. Vraag Hoe kan dit Bij de besprekingen tusschen Poin- caré en Lloyd George is besloten dat de herstelcommissie een onderzoek zal instellen naar de middelen om de Duit- sche financiën te herstellen. Einde Juli zullen de twee staatslieden opnieuw besprekingen houden. Intusschen zullen geen dwangmaatregelen tegen Duitsch- land overwogen worden. De twee Portugeesche vliegers, die van Lissabon uit over den Oceaan zijn gevlogen, zijn Zaterdag te Rio de Janeiro aangekomen. onrust, gejaagdheid, exam en-' vrees, prikkel baarhe Ld en overspanning Gebruik MIJMHARDT3 ZEF1UW-TABLETTEM Waalwijk, 20 Juni 1922 De heer Frans van Wijck alhier legde met gunstig gevolg het eind examen gymnasium af, (St. Odulphus Lyceum) te Tilburg Mej. Tine Spijkerman alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere R. K. M.U.L.O. School te Sassenheim bij Leiden. De collecte voor Dekkerswald heeft opgebracht in de parochie-kerk: St. Jan f 123.50, St. Antonius f 16.25, St. Clemens f 22. O. L. V. Onbevl. Ontvangen f 47.50. De jaarlijksche bedevaarten naar de devotiekerk van den H. Antonius in de St. Antoniusparochie alhier, zijn wederom ten einde, en hebben zich wederom gekenmerkt door zeer groote drukte. Van heinde en verre kwamen de pelgrims, terwijl onze en omliggende gemeenten ook een groot contingent I en heilige schijnt steeds toe te nemen, steeds meerderen komen zijne voor spraak inroepen of danken voor wel^ daden, door zijne hulp verkregen. Vrijdag ter gelegenheid van den feestdag van het H. Hart zullen de meisjes der Bijzondere Meisjesschool eene processie houden naar het monu ment van 't Hart in de St. Antonius- straat om daar een bloemenhulde te brengen. Ook van ouderen der parochianen zal het evenals een vorig jaar zeker niet aan mooie bouquetten en bloemen bij deze jaarlijksche huldiging en eerherstel ontbreken. Bij de monstering van paarden voor het leger, Dinsdagmorgen aan het station alhier gehouden, werden een 30-tal paarden aangevoerd. Er werden,er geen verkocht. Bij de 1.1. Vrijdag alhier gehouden groote hooilandverpachtingen werden zeer hooge prijzen geboden. Men besteedde ongeveer 20 pCt. per H.A. meer dan een vorig jaar toen de prijzen reeds hoog waren. Het is een traditie, een groote verdienste zouden we durven zeggen van de parochie St. Jan, dat ze in den loop der jaren zoo tal van priesters aan het diocees van den Bosch heeft ge schonken en wanneer we de geschiede nis van ons bisdom nagaan, zijn het niet de minsten onder de kerkelijke bedienaren. Wij hadden reeds vroeger gelegenheid er op 8 te wijzen hoevele Waal- wijkers een eervolle positie op de voornaamste plaatsen bekleeden of reeds op jongeren leeftijd het pasto raat, Ieeraarambt verworven. Ook dit jaar wederom werden twee van Waal- wijks zonen door Mgr. Diepen totpriester gewijd en een daarvan droeg 1.1. Zondag in onze parochie-kerk de eerste plechtige H. Mis op. Is dergelijke plechtigheid steeds in drukwekkend, thans was zij dit in bij zondere mate, omdat men hier de zeld zame gebeurtenis zich voordeed dat 3 eerwaarde broeders, tegelijk aan het Altaar verschenen, nl. de jonge neomist de weleerw. heer P. de Bree, werd bij zijne eerste plechtige H. Mis geassisteerd door zijn beide broeders pater Alberus en pater Plechelmus van de Orde der Capucijnen, terwijl hun oudste broeder de heer Jan de Bree op hoogst verdien stelijke wijze de prachtig gezongen Mis van Mitterer accompagneerde en met z'n schitterende accoorden de verhe ven plechtigheid grooten luister bijzette De zeereerw. heer pastoor van Riel fungeerde als presbyter-assistens en de eerw. heer Sanders als ceremoniaris. Altaar en priesterkoor waren in feest dos gestoken. Na het evangelie hield de eerw. pater Plechelmus de feestpredikatie. ZEerw. wees er op dat z'n oudste broeder pater Albertus bij zijn eerste mis de feest predikatie had gehouden en het was hem zoo aangenaam dit thans voor zijn jongste broeder te kunnen doen. Een zeldzaam voorrecht is het zeer zeker drie zoons voor het H. Altaar op te leiden en daarom zou het voor hun ouders zulk een groote voldoening ge weest zijn, deze plechtigheid nog te hebben kunnen bijwonen, maar waar God anders heeft beschikt, past nederige onderwerping en zullen zij thans met allen jubelen in den hemel. Na gewezen te hebben op het verhevene van de priesterroeping, feliciteerde hij den neomist, zijn familie en de geheele gemeente. De plechtigheid, die behalve door de familie, door zeer talrijke parochianen en geloovigen van buiten werd bijge woond, droeg een waarlijk verheven en indrukwekkend karakter. De toestand in de schoenindustrie is in deze plaats en omgeving slecht, maar ook elders is het alles behalve rooskleurig, zoo nog niet erger. Dongen, Hilvarenbeek, enz. zijn bijzonder slecht. In Veldhoven is de schoenfabriek der /N.V. v. d. Sanden-Hoogenbosch voor I onbepaalden tijd stopgezet, terwijl de firma Elèen a.s. week dit voorbeeld zal volgen. Door dezen maatregel wor den meer dan 200 werklui werkeloos. Het lid der Tweede Kamer Dr- Deckers, zal voor de leden der R. K. Kiesvereeniging alhier eene lezing houden op Dinsdag 27- Juni a.s. Gedurende deze en de volgende week worden aan de Rijksvakschool de schriftelijke examens afgenomen De sluiting van den cursus zal plaats heb ben op Zaterdag 8 Juli a s. des voor middags ten 10 uur. Volgens een brief uit Kopenhagen in de „N. Rott. Ct" zal de Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijn- del deelnemen aan de in Juli en Augustus te houden Nederlandsche Tentoonstel ling te Kopenhagen. De Bijzondere Commissie uit de Staten voor de Waterschappen hebben op Zaterdag 1 Juli eenige belangheb benden alhier in Hotel Verwiel uit- genoodigd tot het aanhooren van de be zwaren ingebracht tegen het door Ge deputeerde Staten opgemaakt ontwerp besluit tot oprichting van het Noorder afwateringskanaal. Onder groote belangstelling de dames laten zich ook niet onbe tuigd had verleden Zondag de com petitie plaats tusschen de tweede vijf tallen van de kegelclubs „Alle Negen" Vriendenkring." volgd, daar bovengenoemde clubs on geveer even sterk zijn. Voor de eerste keer had „Vrienden kring II" rie zoogenaamde lastige baan gekozen, zoodat het geen verwondering baart, dat deze verloren werd met een minderheid van 73 hout. Bij verwisseling echter mocht het hun niet gelukken den achterstand in te halen. „Alle Negen" won den strijd met 466 hout, tegen 434 hout van „Vriendenkring II." Men schrijft ons De Christelijk Historische Kiesver- 'eeniging alhier hield Maandagavond j 1. haar aangekondigde openbare bijeen komst in de Ned. Herv. Kerk te Baard wijk. De spreker Ds. J. de Visser uit Mid delburg. werd ingeleid door den Voor zitter, Ds. Louwe-Kooymans, waarna hij zelve het wuord nemend, allereest aan toonde, waarom politiek noodig was en waarom men eich aan de stemplicht, ook uit een moreel oogpunt, niet mocht onttrekken. Hij behandelt daarna ach tereenvolgens de kerkelijke-, de staats- en de huishoud-politiek. Verre van doc trinair te willen zijn voert spreker zijn gehoor door zijn bizonder sympatiek woord tot de politiek der Christelijk- Historische Unie en vat daarbij in het oog. hoe deze geen belangenpoYüiek, geen personenpoY\{\ek en geen beloften- politiek voert. Met groote welsprekend heid brengt hij naar voren het Christelijk element, de Historische idee en de Unie- gedachte der Chr. Hist, partij en toont daarna aan hoe die fractie voert eene gezonde nationale politiek, hetgeen spr. breeder ontwikkelt. Hij brengt daarbij speciaal naar voren o.m. in het verzekeringswezen de ver- antwoordelijkheidspolitiek, behandelt de verdeeling in. twee groepen naar kapi taal en arbeid en ook naar godsdienst en geen-godsdienst, welke verdeeling door de Unie wordt verworpen toont dat aan uit de praktijk (schoolpolitiek en cultuur) om te besluiten met eene mooie verhandeling over de verhouding der Chr. Hist, partij tegenover de Kerk. Met een woord van welverdienden dank sluit de voorzitter de vergadering. Het aantal aanwezigen was voor zulk eene leerzame avond veel te gering; het geldt ook hier: les absents ont tort, maar wij zijn overtuigd dat, als eens meer doordringt wat de Christ. Hist. Kfesvereeniging op zulke avonden weet te geven, in den vervolge de opkomst altijd veel grooter zal zijn. De postduivenvereniging „Be- soijen" hield Zondag, te gelijk met de gecombineerde wedvlucht met „De Post duif" en „De Ordonnans" eene vereeni- gingswedvlucht vanuit Orleans. Afstand 473'/a K.M. De duiven werden door de zorgen van den Zuiderbond om 6 uur 10 min. bij heldere lucht en N.Westenwind in vrijheid gesteld. De uitgeloofde prijzen werden als volgt behaald Onderling Concours le pr. Met deze transporten bestaat gelegen heid Liefdesgaben mede te geven, mits deze 8 dagen vóór genoemde data franco worden toegezonden aan het Centraal magazijn, Zuid-Willemsvaart 257. Gedurende de maand Augustus zullen geen transporten aankomen ofvertrekken. DRUNEN. Veilingbericht 19 juni drie uur nam. R. J. Schoemans H. Heijmans J. Blok J. Blok R. J. Schoemans A. J. van Es J. Blok Adr. Blom R. J. Schoemans Gebr de Leijer joh. v. d. Heijden Adr. Blom Joh Verhagen Gebr. de Leijer A. J. van Es Kasprijs. ie pr. 2e pr. 3e pr. leverden. De strijd werd door de aanwezigen De devotie tot dezen grooten volks-met meer dan gewone spanning ge- 2e pr. 3e pr. 4e pr. 5e pr. 6e pr. 4e pr. 7e pr. 8e pr. 5e pr. 9e pr. 10e pr. 6e pr. 11e pr. 7e pr. J 2e pr. 13e pr. 8e pr. 14e pr. 15e pr. De eerste duif werd geconstateerd om uur 58 min. 17 sec. De comp.-wedstrijd Quick—L.S.V., welke enkele maanden geleden op het Quick-terrein werd gespeeld en toen gestaakt is moeten worden, werd j.l. Zondag in Leerdam overgespeeld. Quick speelde mef 9 spelers van het weede XI-tal en slechts 2 spelers van tiet eerste. Toch hebben de Quick'ers goed partij gegeven en met 32 wist -.S.V. slechts te winnen. Deze kleine nederlaag, van Quick is te danken aan iet meer dan schitterend verdedigen van Th. v. d. Griendt, doelverdediger van het tweede Quick. Quick III speelde te Drunen op de serie van D.F.C ten V.V.O. uit Vlijmen en verloor met 2—0. Voor Zondag a.s. staat de voetbal supporters een mooie wedstrijd te wachten n.l. Quick I tegen „De Rood borstjes" uit 's Bosch. De voetbalmatch tusschen Quick en W.S.C ten bate der kiosk van W.B. zal, naar wij vernemen, gegeven worden op Donderdag 29 Juni a.s. (Petrus en Paulus). Ook zal dan vermoedelijk de vete- reinen-wedstrijd worden gehouden. Transporten R.K. Huisvestings comité. Het Centraal Bureau van het R. K. Huisvestings-Comité deelt ons de vol gende data mee van aankomende en vertrekkende transporten 21 Juni aankomst van Breslau. 23 Juni vertrek naar Duitschland (Ruhrgebied). 27 Juni aankomst van Duitschland (Ruhrgebied). 30 Juni vertrek naar Trier en Breslau. 15 Juli aankomst van Weenen en München. 18 Juli verirek naar Weenen en München. 25 Juli aankomst van Boedapest. 31 juli vertrek naar Boedapest. Doperwten Peulen Aardbeien Sla juin 28 cent per K.G. 34-43 32-76 5—30 ct. per 100 krop 3 cent per bos. Veilingbericht 20 Juni n.m. 1 uur. Kruisbessen 20 cent per K G. Doperwten 27 Peulen 30-38 Tuinboonen 15 Kersen 58-84 Aardbeien 29—67 Sla 7 H 2:i Krop. Zondag hield de P. D. V. „Vlie gende Vrienden", gevestigd in het Café „Elshout" eene wedvlucht van uit Eisden. De prijzen werden behaald le, 6e, 8e en 9e prijs Th. Elshout Adr.z., 2e en 10e prijs P. Scherpenburg, 3e prijs David Elshout, 4e prijs Adr. Maas, 5e en 7e prijs H. Bergmans. Eerste geteekende duif P. Scherpen burg. Het kampioenschap werd behaald door H. Bergmans. Door Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen is tot leeraar aan de vakschool voor schoenmakers alhier benoemd den heer B. Vissers uit Waalwijk, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen op Donder dag 22 Juni e.k., des nam. ten 6'/2 ure. Te behandelen onderwerpen: a. Verzoek feestcommissie harmonie „de Volharding" om een subsidie van f 200, of een garantie van f 300 bij gelegenheid van het te geven festival. b. Verzoek W de Wit, stierhouder, verzoekende onderhoudsbijdrage voor een dekstier. c. Rekening en verantwoording G.E.B. met voorstel om den kostprijs van stroom te brengen voor licht op 50 en kracht op 25 cent. d. Bespreking aanstelling van een vijfde leerkracht aan de school in het dorp. En verder de Reclames H.O. De Postduivenver. „de Vliegende Vrienden" gevestigd op het jongens patronaat alhier hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Assen. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs (verg. zilv. med.), 8e en 9e prijs A. v. d. Steen, 2e prijs J. Schapen donk, 3e en 7e prijs Rekers, 4e en 5e prijs L. van Drunen, 6e prijs Klomp, lOe prijs v. Loon, 11e prijs v. Sambeek. De voortgezette bekerwedstrijden der R.K V,V. „D.V.C." hadden wederom een zeer druk bezoek en gunstig ver loop. Juliana Hintham wist met 4—0 verdiend te winnen van W.S.C. II Waalwijk. De voorhoede van Juliana werkte dan ook bijzonder mooi. De 2e wedstrijd was minder mooi en wist H.E.C. Ii zich verdiend in de finale te plaatsen door met 2—0 te winnen van Heusden. V.V.O. II won eveneens van Quick II Waalwijk met 2—0, A.s Zondag de finale. SPRANG. Aan de Chr. School alhier Is met ingang van 1 September benoemd tot onderwijzer de beer E, J. Stoffels, tc 's Hertogenbosch. (Behoudens advies Inspecteur.) Op a. s. Maandag 26 Juni in den Voo'mlddag zal alhier de gewone jaar lijksche collecte worden gehouden ten bate vau het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst. Jl. Zaterdagavond maakte het fanfarecorps »Sirena» uit V/tjh.-Capelle eene muzikale wandeling door onze gemeente, wat zooals te begrijpen is, hier zeer veel volk op de been bracht en een groote drukte teweegbracht. Voor de wonlog van den Edelachtb. Heer Burgemeester werd een flinke marsch geblazen, In do vacature J. C. de Roon, werd tot penningmeester van bet Zieken fonds, verbonden aan de Afd. Patrimo nium alhier, gekozen W. M. Gecuïr. DUSSEN. Het Antooiusfeest is dit aar (op 18 Juni) weer op plechtige wijze gevierd. De mooie processie die over 't kerkhof trok, was dit jaar weer rijker geworden door toevoeging van een eerewacht bestaande uit tieu per sonen allen gekleed in middeleeuwsche costuums, die op verschillende plaatsen waar het Allerheiligste passeerde met getrokken sabel salueerden. Huldeaanden ZeerEerw. Heer Pastoor en vooral ook aan de Zusters van liefde die zooveel te zorgen hadden voor alles. De rijwielhandelaar Bax uit Nleuwen- dijk gem. Almkerk reed naar Dussen per motorfiets. Gekomen in den zoo- genaamden Krekeldraai kwam hem een auto tegen, welke hij aan den goeden kant niet kon passeeren, daarin ver hinderd door een lichtpaai. Plotseling rijdt bij dwars voor de auto heen, om nog langs den anderen kant te passeeren met het gevolg dat hij aan de overzij bij den winkelier ,W. Heijmans een groote spiegelruit verbrijzelde, verder wat schrammen opliep en ten slotte nog eenprocesverbaal met onkosten van plm, 30 gulden aan de ruit. Maandag 19 en Dinsdag 20 Juni gaf het circus genaamd Reuss alhier Zij geven U rust en kalmte, een wpkwikkenden slaap en genezen .Uvan Zenuwachtigheid Pnh per koker 75 ct w bij Apolh en drogisten Een echte koker ZENUW-TABLETTENisa/hjd voorzien van den naam A.MIJNHARDT >Mp/ deze handieekenmg: (T^^rtrUV1^ in

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2