De a.s. Kamerver kiezingen. De Portierster van Alfortville, Aanbestedingen. Binnenland TWEEDE BLAD. FEUILLETON NUMMER 51. ZATERDAG 24 JUNI 1922. 45e Jaargang Het opmaken van den uitslag. Veronderstellen we, dat de verkiezing voor de" Tweede Kamer heeft plaats gehad. 't Is vijf uur in den namiddag van den dag der stemming. In de stembu- reaux van iedere gemeente wordt de stembus geopend. De stembiljetten wor- den|geteld. De voorzitter opent ze daarna een voor een en deelt den naam mede van den candidaat, op wien de stem is uitgebracht. Andere leden van het bureau houden daarvan aanteekening. Omdat ieder kiezer maar één puntje mocht rood maken, weet men wanneer alle stemmen zijn voorgelezen, heel spoedig, hoeveel stemmen elke candi daat gekregen heeft, maar ook, hoeveel stemmen er op elke partij-lijst uitgebracht zijn, n.l. door de stemmen op alle can- didaten eener zelfde lijst uitgebracht samen te tellen. Na optelling wordt de uitslag van de stemming der verschillende stembureaux naar het hoofdstembureau van den kies kring gebracht. Dit stembureau stelt den volgenden dag den uitslag der stemming in den geheelen kieskring vast. Nage gaan wordt, hoeveel stemmen elke can didaat en hoeveel stemmen elke candi- datenlijst in geheel den kieskring ge kregen hebben. Deze uitslag wordt ter kennis ge bracht van het Centraal Stembureau in den Haag, dat den uitslag der Tweede Kamerverkiezing in heel Nederland vast stelt. Het Centraal Stembureau begint met uit te rekenen hoeveel stemmen iedere partij moet hebben behaald om recht te krijgen op één zetel, teneinde de zetels evenredig onder de partijen te verdeelen. Daarom wordt eerst bijeengeteld, hoe veel geldige stemmen in geheel Neder land zijn uitgebracht. Dat cijfer wordt door 100 gedeeld, n.l. het aantal te ver deelen zetels.- Het gevonden cijfer (quotient) heet de kiesdeeler. Zoo dikwijls deze kiesdeeler opgaat in het aantal door een partij behaalde stemmen, zoo dikwijls wordt aan die partij één zetel toegewezen. Veronderstellen we, dat er juist drie mi'lioen stemmen zijn uitgebracht. De kiesdeeler bedraagt dan 3000.000 100 30.000. Zooveel malen dus de verbonden of gelijkluidende lijsten (nl. die waarop in verschillende kieskringen dezelfde can- didaten in dezelfde volgorde voorkwa men) der Katholieke Partfj 30.000 stem men op zich vereenigd hebben, zooveel malen krijgt de katholieke partij één zetel toegewezen. van „Da Echo van hel BniderT. 124). Veronderstellen we eens, verder, dat de^bovengenoemde 3 millioen stemmen over de verbonden lijsten van de hier- onder genoemde partijen, in geheel Ne derland tezamen genomen, als volgt zijn verdeeld, dan verkrijgen ze na deeling door 30.000 het daarachter genoemde aantal zetels. Katholieken 930.000 stemmen, 31 zetels S.D.A.P. 630 000 stemmen, 21 zetels Anti-Revol. 450.000 stemmen, 15 zetels Chr. Hist. 240.000 stemmen, 8 zetels Vrijheidsbond 360.000 stemmen, 12 zetels Vrijz. Democ. 150.000 stemmen, 5 zetels Communisten 60.000 stemmen, 2 zetels Andere part. 180.000 stemmen, 6 zetels Te zamen 93 zetels Er moeten dus nog zeven zetels wor den verdeeld, welke worden toegewezen aan die partijen, welker stemmenaantal bij de deeling door den kiesdeeler de grootste overschotten hadden in de volgorde der grootte van die resten. Partijen, wier stemmencijfer minder be draagt dan drie-vierde van den kiesdeeler komen bij deze tweede verdeeling niet in aanmerking. De 7 overblijvende zetels worden derhalve achtereenvolgens toegewezen aan de S.D.A.P., Partij 1, de Anti-Rev., de Katholieken, Partij III, den Vrijheids bond en de Vrijz.-Democraten. Thans zijn de 100 zetels alle verdeeld. Dit voorbeeld is wel duidelijk om het boven medegedeelde te illustreeren, maar in de praktijk krijgen we niet met zulke mooie ronde cijfers te doen. Het spreekt van zelf, dat we dan bij de deeling van den kiesdeeler op het totaal der op elke partij uitgebrachte stemmen in 't algemeen zeker resten of overschotten zullen krijgen. Gaan we daarom thans weer een stap verder, door een voorbeeld te kiezen, dat ons meer van ons kiesstelsel laat zien. Wij geven daarvoor de cijfers uit de bekende brochure van den heer M. Bongaerts, lid der Tweede Kamer. Het aantal uitgebrachte stemmen heeft zoo veronderstellen we in het geheele land 1,290,358 bedragen. (In werkelijk heid mag men verwachten dat het veel meer dan het dubbele zal zijn.) Deze stemmen waren als volgt over de par tijen verdeeld: Katholieken 383,489 stemmen. S.D.A P. 257,186 stemmen. Vrijheidsbond 257,186 stemmen. Anti-Revol. 164,277 stemmen. Christ. Hist. 91,845 stemmen. Vrijzin. Democr. 69,764 stemmen. Democr. Partij 66,026 stemmen. Communisten 5,674 stemmen. Partij I 11.029 stemmen. Partij II 9.067 stemmen Partij lil 22.056 stemmen. Partij IV 7.063 stemmen. Partij V 4 028 stemmen. Onder de vijf laatste door een cijfer aangeduide partijen, kan men eenige der talrijke nieuwe partijen verstaan. Over al deze partijen moeten 100 Kamerzetels evenredig worden verdeeld. De kiesdeeler is dus 1.290.358 100 is 12.903.58. Zoo dikwijls een partij dus 12.903.58 stemmen heeft behaald, zoo dikwijlswordt haar een zetel toegewezen. Wij krijgen dus na deeling de vol gende verdeeling Kathol. 29 zetels, oversch. 9.258.18 st S.D.A.P. 19 zetels, oversch 12.017.98 st. Vrijh.b. 15 zetels, oversch. 5.300.30 st. Anti-R. 12 zetels, oversch. 9 434.04 st. Chr. H. 7 zetels, oversch. 1.519.94 st. Vr. Dem. 5 zetels, oversch. 5.246.10 st. Dem. P. 5 zetels, oversch. 1.508.10 st. Comm. 0 zetels, oversch. 5 674 st. Partij I 0 zetels, oversch. 11.020 st. Partij 1110 zetels, oversch. 9.067 st. Partij III 1 zetels, oversch. 9.152.42 st. Partij IV 0 zetels, oversch. 7.063 st. Partij V 0 zetels, oversch. 4 028 st. A. van Doorn, Boxtel, A. Licket, J. Segbars, Boxtel, A. Wouters, Vught, A. J. v. d. Heijden, Boxtel, M. Drijvers, Helvoirt, H. Coopmans, Deurne, Veronderstellen we, dat die 7 zetels ook bij de tweede verdeeling niet toe gekend hadden kunnen worden (het aantal partijen was bijv. geringer) dan zou een derde verdeeling plaats moeten hebben onder de partijen met de groot ste overschotten. Eerst wanneer dan nog zetels toe te wijzen bleven, dus bij de vierde verdeeling zouden ook in aan merking komen de partijen, wier aantal stemmen beneden drie-vierde van den <iesdeeler was gebleven. D. v. N. Maandagmiddag 2 uur werd door den Ingenieur van den weg der Nederl. Spoorwegen, Postelstraat 50, 's Bosch, aanbesteed Bestek C. Wegens het uitvoeren van Herstellings- en Vernieuwingswerken met bijlevering van alle daartoe be- noodigde materialen aan kunstwerken, gebouwen en verdere inrichtingen, be- hoorende tot de lijnen: Geldermalsen's Bosch 's Bosch Nuland; 's Bosch—Vlijmen; 's Bosch- IJzeren Man 's Bosch—BoxtelHooge Zwaluwe—Vlijmen; Boxtel Eindhoven; Eindhoven—Belgische Grens Eindho ven—Deurne; Deurne—Blerik; Boxtel— Uden Uden—Duitsche Grens. Ingeschreven werd als volgt A. Smits, J. Peters, Horst, 7 f 1.367 C. J. H. Hendriks, Orthen, 1 -15.300 2 -29.110 3 -14.205 4 -20.90C 9 - 9.530 Th. Blijlevens, Made, 3 -11.735 W. Vaesen, H. Vromans, Vught, 1 -19.832 2 -29.100 H. v. d. Pas, Hintham, J. H. Doeselaar, Schijndel, 5 - 7.748 8 - 6.83 9 - 6.940 Gebrs. v. Creij, Rosmalen, 1 -15.100 2 - 33.400 J. H. Stark, Geldrop, 4 - 6.950 5 -13.950 Massa - 20.75C 6 - 3.450 Massa 4 5 6 - 24.20( G. v. Bockel, Hilversum, 1 13.900 4 -15.000 H. Moerenburg, Oisterwijk, 3 - 11.75 4 -16.700 W. F. v. Kralingen, 's Bosch, 2 - 33.500 3 -13.975 I. J. van Erp. Boxtel, 4 - 15.180 5 - 6.80 8 - 7.800 9 - 5.200 H. van Oers, Drunen, A. Brunschot, Waalwijk, 3 -13.50 A. Bonis, Waalwijk, 3 - 13.500 -15.390 - 6.230 - 5.000 - 7.000 - 5.000 - 5.500 -35.617 -11.980 - 15.580 - 11.400 - 26.580 - 1.778 - 36 000 - 5 010 - 1.265 - 4.467 G M Tillemans, Helmond, H. P. Duif, Horst, J. Nijnens,. Helmond, M. Segers, W. Jaspers, Helmond, 6 - 4.900 Gisteren werd door het bestuur der vereeniging „In Omnibus Charitas" te 's Bosch, in het Hotel Noord-Brabant bij den heer P. Mulder, aanbesteed Het afbreken van een bestaand ge bouw aan de Orthenstraat hoek Ruische Poort en het daar ter plaatse bouwen van een nieuw Zusterhuis. Ingeschreven werd als volgt Vaessen te Vught f 120.000 a. W. Bouwhuijzen te 's Bosch -118.000 N. V. tot Aann. v. Werken in Noord-Brabant. Dir. H. Weijts -115.650 Aangenendt te 's Bosch -114.000 -1. Hermans te Vught - 109.700 A. v. Geffen en de Wit te Boxtel - 108.900 C. v. Drents en Westerman te 's Bosch - 105.542 a. J..Weijers te Tilburg - 99.700 -1. Moerenbergjte Oisterwijk - 99.588 C. Horvers te Tilburg - 99.444 H. Segers te Nijmegen - 98.300 J. van Rooij te Oss - 96.890 J. v. Rosmalen en Zn.te 'sBosch - 96.135 A. van 'Heeswijk^te Best - 95.366 C v. Broekhoven te Oisterwijk - 94.575 P. Kreté en Zn. te 's Bosch - 93.445 J. de Bont te Nieuwkuijk - 91.790 N. V. De Wed. Brox te Oss (met voorwaarde) - 86.600 De minister van justitie heeft aan de betrokken justitie-autoriteiten een brief gericht, waarin wordt aangedron gen op het treffen van maatregelen tegen den verkoop van chocoladereepen met winstkans. De minister verzoekt, bij winkeliers, die den verkoop van deze chocoladereepen belangrijk in de hand werken, na waarschuwing krachtig in te grijpen en over te gaan tot inbeslag neming van den voorraad reepen en reclamebiljetten. Door dr. L. G. Kortenhorst, sec retaris der Alg R.K. Werkgevers, is in den Nijverheidsraad de kwestie van den belastingdruk op de industrie en de industrieelen aan de orde gesteld. Daar op is besloten te onderzoeken, hoe het Nederlandsche belastingstelsel gewijzigd zou moeten worden, om het Neder landsche bedrijfsleven te verlichten van dezen zwaren druk. Waar kostprijs-vermindering een eerste vereischte is, om onze geschokte wel vaart te herstellen, zou door den Nij verheidsraad een voorstel gedaan moeten worden, van practische waarde en uit voerbaarheid. Van België is het niet twijfelachtig, dat men daar de kunst heeft verstaan, om rijke inwoners in het land te houden en rijke buitenlanders in hun land te lokken. Het ligt nu in de bedoeling van den Nijverheidsraad om gegevens te verza melen, w aruit blijken kan, hoe zwaar de belastingen op het bedrijfsleven druk ken, en welke tastbare onbillijkheden aanwezig zijn. Enkele leden der Nieuwe Katho lieke Partij verzoeken aan de N. R. Ct naar aanleiding van onjuiste en tenden tieuze berichten, welke in het overgroote deel der roomsch-katholieke pers circu- leeren en de onmacht om die berichten in de bedoelde bladen te weerleggen, publicatie van het volgende]: 1. De propagandaactie voor de aan staande verkiezingen vvan de Twe.dc Kamer is op wensch van het episcopaat door de N. K. P. gestaakt. 2. De N. K. P. blijft bestaan, zet haar principieele propaganda met goed keuring van het episcopaat voort en zal in de toekomst verkiezingspropaganda voeren bij gemeentelijke en provinciale verkiezingen. 3. Uitgezonderd den heer Van Liemt, zullenj de gestelde candidaten bij een eventueelelü verkiezing hun zetel aan vaarden. Het is dus totaal onjuist de N K. P. lijst waardeloos te verklaren. Deze blijft voor deze verkiezing van kracht. Gisteren-zijn voor de N.V. Ver. Hollandsche Sigarenfabrieken aange nomen exportorders met steun van rijk enl gemeente, wederom een 80 werk- loozen te werk gesteld bij de firma Putt en de Vlam te Eindhoven. In totaal thans 150. Ook bij de firma van der Tak <S Co. te Stratum zullen successievelijk een 150-tal sigarenmakers voor dat werk aan den slag gaan, zoodat er in het begin der volgende week in Eindhoven 300 sigarenmakers weer werk zal ver schaft zijn De 70 sigarenmakers die op de fabriek der firma M. Azijnman te 's-Hertogenbosch voor de Spaansche regie werkzaam waren hebben buiten de organisatie om het werk neergelegd umdat ook in Amersfoort een dag ge staakt is Daar zij weigerden het werk onmiddellijk te hervatten heeftdearbeids- beurs 70 nieuwe sigarenmakers opge roepen en is de steunregeling voor de stakers geheel ingetrokken. De jaarlijksche Algemeene Ver gadering van den Bosschen Diocesanen Drankbestrijdersbond zal dit jaar ge houden worden te 's Hertogenbosch op Donderdag 29 Juni (feestdag H.H. Petrus en Paulus) 's voorm. kwart over elf, in de groote zaal der R. K. Militairen- Vereeniging, ingang Hinthamerstraat. De Agenda vermeldt, naast verslagen, bestuursverkiezingen en voorstellen der Afdeelingen, inleidingen overa. „De Kruisbanier", door Directeur Simonis; b. „Het Reddingswerk", door pater Ildefonsus; c „Bestrijding van speciale drinkgewoonten", door kapelaan J. van Oorschot, te St. Oedenrode. De vergadering wordt voorafgegaan door een H. Mis met zang, waaronder korte toespraak, in de kerk der Eerw. paters Capucijnen, te kwart over tien. De Echo vu hel Zeiden. „Spreek, mijnheer!... Maar .spreek dan tochriep Lucien lievig ontsteld uit. ..Mij dunkt dat ik het slachtoffer ben van een verschrikkenjken droomWaarom kwelt gij mij zooV En wat beoogt gij dan toch.?" „Ik wil 't verhinderen, dat liet aanden ken nws vaders besmeurd wordeant woordde Jacques Gérard. „Ik wil u eene schandelijke liefde uit. liet hart rukken, een onteerende, een heiligschennende liefde Lucien stond op brandende kolen. ..Spreekt gij Van myne liefde voor Lucia?" vroeg hij met zwaar beknelde borst. „Ja," antwoo^de Paul Harmant, „liec is van uw liefde voor Lucia, «lat ik spreek.*' „En naar aanleiding dier liefde," her nam Lucien dan weer onmiddellijk, „geeft gy te verstaan, dat het aandenken mijns vaders zou worden besmet?" „Ja", herhaalde de millionair. „Verklaar u nader, mijnheerVea-klaar u onmiddellijk nader! Ik wil het! Ik eisch het! Zoo gij een minuut aarzelt, aal ik het er voor houden, dat gy een lage ilastextaal verzonnnen hebt 0111 mjj van haar te ont hechten die ik zoozeer bemin." 1 „Durft gjj my daarvan te veödenkpn?" riep Mary's vader uit. „Vau leugentaal en laster, ja, toddat liet tegenovergestelde bewezen wordt!Zoo gij bewijzen hebt, zyt gij verplicb# difc te leveren „Ja, die heb ik! Ik heb bewijzen',!" '..Wel, spreek dan op!" ..Weet gy wie die Lucia is. die gij u^ven naam wilt schenken?" mijnheer, een net en fatsoenlijk meis- - je." „Een wees, een en twiutig jaar- geleden in het gesticht der gevonden kinderen ge bracht en op de registers ingeschreven on der nummer 0. Weet gij dat." ...Ta, mijnbeer, dat weet ik. en liet kan mij weinig schelen. Niet voor bel verlaten kind is de oneer, maar voor de schuldige ouders, die liet verlaten hebben." ..Het z.y zoo!" antwoordde de millionair met een boosaardig lachje. „Ziedaar zeer edelmoedige gevoelens, maar waarom hebt gij voor uwe persoonlijke voldoening niet nagegaan, wie dat meisje is?" „Nog eens. daarvoor ben ik volkomen on verschillig. Aangenomen, dat haar ouders zeer onwaardige personen zijn, dan valt er nog niet een greintje hunner onwaardigheid op Lucia terug." „Waarlijk, mijn vriend, de liefde maakt u waanzinnig!" „Ziedaar een waanzin. ïnynheer. waarvan ik niet wenseh Ie genezen." „En toch zal u dat allernoodzakelijkst blijken, wanneer gij zult vernomen hebben, wie 't jonge meisje is. dat gij tot vrouw wilt nemen." „Ik wacht op uwe nadere verklaringen." „Lucia is de dochter van .Teaniie Fortier, die uwen vader vermoordde en daar gij mij misschien niet op myn woord zult gelooven. zal ik u een onbetwistbaar bewijs leveren van de waarheid der woorden, die ik nu tot u spreek." Een doffe kreet ontsnapte aan Lucien's beknelde borst. De jonge man liet zich op een stoel neder- vallen, met verwilderde oogen. terwijl al zijne ledematen koortsachtig geschud wer den. Terwijl dit te Courbevoie gebeurde in 't bijzonder kabinet van den industrieel, hield er een-coupé stil voor het huis, dat Lucia op de Bourbonkade bewoonde. Mary stapte er uit, trad de groote poort binnen en informeerde by de porfierste» of juffrouw Lucia thuis was. Het jonge meisje ontving een bevestigend antwoord, klom de trap op en klopte aan de deur der naaister. Deze was zeer druk aan den arbeid. Zij legde haar naaiwerk op de tafel en opende de deur. Zoódrii het meisje Mary zag, wier bolec- digende woorden zy niet vergeten was week zij verwonderd, een paar stappen te rug. „Gij. mejuffrouw,... gy bier!" sprak zy. Mary trad op liet meisje toe. Zij scheen zeer bedftard en vastberaden. .Wellicht komt mejuffrouw vernemen of het. bestelde gereed Is," hernam Lucia. De bezoekster schudde liet hoofd. „Neen." zeide zij, ,.ik kom met u over een zeer belangrijke zaak spreken." „Eene zeer belangrijke zaakherhaalde Lucia, wier ongerustheid nog vermeerder de. ...Ta... sta mtj toe dat ik een stoel neme." „O. pardon, mejuffrouw," riep liet jonge meisje uit. Mary een zetel biedend, „de ver bazing was oorzaak, dat ik zoo onhoffelijk was. Gij zult dit wel begrijpen." „Werkelijk, ja, dat begrijp ik en duid u dan ook niets ten kwade." De dochter van den millionair nam plaats en het meisje in de oogen starend, begon zij liet. gesprek mei de volgende woorden „Gy hebt mij vroeger gezegd, dat gij een wees zyf?" „Ja mejuffrouw." „Dat g|j uwe (familie niet kent, en. door haar verlaten naar het gesticht der gevon den kinderen werd gebracht?" „Ja mejuffrouw." „Gij zijt dan ook zonder fortuin, zonder andere hulpmiddelen dan hetgeen uw werk u opbrengt." „Dat is waar... en toch ben ik gelukkig." „Gelukkig!" herhaalde Mary op min of meer spottenden toon. ,Dat betwijfel ik." „En toch verzeker ik u..." hernam Lucia. „Dring niet verder aan... Gy zoudt tocli niet in staat zyn mijne overtuiging te doen wankelen." Lucia voltooide den zin niet. „Welnu," ging Jacques Gérard's dochter voort, „ik ben hier gekomen om u bet §'ol- gende te zeggen: Ik beu rijk. zeer rijk, en ik wil uwe toekomst verzekeren." Lucien's verloofde begreep thans niets meer van hetgeen zy hoorde. ïn de woor den harer bezoekster vond zij in 't geheel niet den uitleg van Juffrouw Harmant's bezoek. „Mijne toekomst verzekeren?" stamelde In eeu tt U»rccht gehouden ver gadering ts opgtrlch: een comité van actie tot Intrekksng van de Tabakiwet. Het stelt zich tot taak, de autoriteiten in te lichten omtrent de gevolgen va a de wet en'^hen aan te tooneu, dat in trekking van de wet absoluut noodzakelijk ts, daar anders een eens bloeiende in dustrie met totalen ondergang wordt bedreigd. /-ij- ,.Jn". „Op welke wijze?" „Op eenvoudigste wflze der wereld, maar ook zoo onbekrompen mogelijk... Ik bied u een kapitaal aan van drie honderd duizend franken." Thans was 't Luca's beurt om Mary in de oogen te staren. „Wordt zij waanzinnig?" vroeg 't meisje zich af. „Hebt gy 't niet gehoord?" vroeg juf frouw Harmant. „Ja, ik lieli uwé woorden gehoord, manl ik begl-ijp er niets van." „Gij begrijpt niet. waarom ik u die for tuin bied?" „Neen." „En gij denkt tevens, dat mijn brein be- neveld is. niet waar?" Lucia, die op deze wyze haré geheime gedachten zag geraden, werd purperrood en zweeg. „Maar gy vergist u zeer. wanneer gy dat gelooft." hernam Mary. „Ik ben volkomen in 't bezit mijner rede. Doch 't is geen gift. die ik u kom aanbieden, maar een koop. een geregelden koop." „Een koop. zegt gij?" „Ja. en geheel in uw voordeel, want ik maak u in eens ryk. Drie honderd duizend franken zijn een schoon fortuin voor iemand die niets bezit." „Verklaar u nader, als ik u verzoeken mag. mejuffrouw." zeide Lucia, die aan een zenuwachtig ongeduld ter prooi was. ..'t Zijn raadselen, (lie ik van u hoor... Gfj biedt my eene zeer groote som aan en spreekt van een koop. Maar wat wilt gij dan toch koopen?" „Zoodra gy deze som ontvangen hebt, zult gij ParQs. liet land verlaten en u buiten Frankrfjk gaan vestigen." Parjjs verlaten! Frankrijk verlaten,! „riep de verbaasde werkster uit. „Maar waarom?" Mary fronste liet voorhoofd en beet zich op de lippen. „Opdat ik u niet meer zien kunne!" zoo klonk het sissend uit haren mond. Lucia was vol angst. Meer dan ooit geloofde zy thans, dat Mary aan ijlhoofdigheid leed. De dochter van den millionair glug voort; „Opdat ik u niet meer in myne nabyheid liebbe, in dezelfde stad opdat ik u niet meer telkens op myn weg ontmoete, opdat mijn onderiiiynd leven een nieuwe kracht verkryge, opdat ik eindelijk rust en geluk moge smaken Lucia was opgesprongen. „O!" riep zij uit. zich met angst van mejuffrouw Harmant verwyderend. „nu liehf gy my doen begrijpen, waarom uwe houding ten mfjnen opzichte zoozeer veran derd is! Thans begrijp ik uwe kwetsende woorden, uwe minachtende blikken, uw hart met haat vervuld!... Gy zyt. jaloersch op my „Ja. dat ben ik! Ik ben jaloersch op u antwoordde Mary, op hare beurt opstaande, terwijl hare oogen vurige blikken op het meisje schoten. „Gij bemint Lucien" „Ja. ik bemin hem." „En gij rekent er op. dat om uwe jalouzie te bedaren, om voldoening te geven aan uwe grillen, ik mij het hart uit den boezem zal rukken Gy rekent er op. dat ik mij van Lucien zal verwijderen „Ja, daar reken ik op," „Gij bied my drie honderd duizend fran ken voor dat offer!" „Ik zal de som nog verhoogen zoo 't noo- dig is." „En hebt gy er ooit aan kunnen denken, dat ik dien schandelijken koop zou aan nemen?" „Waarom zoudt gy weigeren?" „Waarom? Omdat ik Lucien bemin. Ik bemin hem met al de krachten myiier ziel. met eene liefde die even lang zal leven als mtJn hartk lopten gy geloofdet, dat dit hart te koop was! Wat moet gy dan toch eene diepe minachting voor my koestereu Met afschuw, inet verontwaardiging ver werp ik den schandelijken koop door u voor gesteld Ik hemin Lucien! Gy bemint hem ook! Welaan, dat hy kiezeZeker van de gevoelens ztyns harten, zal ik zonder angst zflne keuze afwachten. En nu mejuffrouw, dunkt my dat wfl elkander niets meer te zeggen hebben." (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5