M ECHO Wil HET ZUIDEN, Vervolg Provinciaal Kieuws STEMT H. A. ARTS. Lijst No, 7 No. 1. A. Nummer 53. Zaterd. 1 Juli 1922. 45e Jrg. Donderdag had in de zaal .Musis Sacrum" de huldiging plaats van het R.K. Zangkoor, dat met den 2en prijs bekroond te Rotterdam uit 't strijdperk trad, door de vereeniging „Waalwijks Belang". Toen het koor om z'n directeur, den heer Norb. van Bladel en z'n president, den ZeerEerw. heer pastoor van Riel, geschaard stond, nam de voorzitter van W. B., de heer Ph. Timmermans, 't woord om namens die vereeniging. namens de ingezetenen van Waalwijk de zegevierende vereeniging geluk te wenschen met haar groot succes, waar door de kunst wordt gediend en de naam van Waalwijk wordt hooggehou den. Hij wees erop hoe door den zang van het koor de kerkelijke ceremoniën in het Huis Gods worden opgeluisterd, en in dit verband bracht spreker het weldra verdwijnen van 't oude koor, om in een prachtige nieuwe kerk te worden gehuisvest. Hij bracht hulde aan dit kleine keurcorps, dat een zoo moeielijken kamp tegen tal van groote vereenigingen had aanvaard en tot een goed einde gebracht, wat te danken is aan 't gevoel voor muziek, ijverige studielust en volg zaamheid van den bekwamen directeur, een dier mannen onzer gemeente ver grijsd in den dienst der muzikale kunst. Hij uitte voorts de beste wenschen voor de toekomst en bood den directeur een lauwerkrans aan. De president van 't koor, de ZeerEerw. heer pastoor, sprak een hartelijk dank woord voor de hulde zijn koor gebracht door Waalwijks Belang, welke hulde zeer op prijs wordt gesteld. Z.Eerw. geeft de verzekering dat z'n mannen alles zullen blijven in 't werk stellen om de godsdienstige plechtigheden steeds meer luister bij te zetten, maar ook bij andere gelegenheden hunne krachten te geven, om Waalwijks naam ook ten deze steeds te bevorderen. Hij was, na de laatste repetitiën overtuigd, dat het koor een goeden prijs zou me^ brengen, zoo werd er gezongen en daarin werd hij gesterkt door de meening van den instructeur, den heerKallenbach, die 't gewoon een prachtkoor noemde. Z.Eerw. heeft dan ook zorg gedragen dat in de nieuwe kerk z'n koor een plaats zal krijgen zijner waardig. Na nogmaals z'n dank te hebben gebracht voor deze sympathieke en zeer geappre cieerde huldiging van W. B., spreekt hij de hoop dat de harmonie, die heden ten strijde trekt en het in Musis geves tigde, oude roemrijke gezelschap, de Liedertafel „Oefening en Vermaak", die reeds elders zoovele lauweren oogstte, as. Zondag even zegevierend, zij 't mogelijk, nog schitterender uit 't strijd perk moge treden. Na een hartelijk applaus zong het Zangkoor het concoursnummer naar keuze „Opwaarts" van Holl en dat op schitterende wijze. De belangstelling: die de inwoners van onze gemeente voor de harmonie van den R. K. Gildenbond toonen, wordt bij iedere gelegenheid grooter. Gisterenavond, nadat wij de. blijde mare, dat de harmonie op het concours te Wyehen den eersten prijs in den murschwedstrijd en den tweeden prijs in den concertwed- strijd had behaald, per bulletin hadden be kend gemaakt, werden direct maatregelen genomen om de gelauwerden een warme ovatie te bereiden. De vlag werd aan het Bondsgebouw ge- hesohen. Het zangkoor van de parochie St. Jan begaf zich naar den trein van 10.15 uur om de harmonie te begroeten. Op het perron en Stationsplein stond een menschenmassa te wachten zoo groot als men zelden heeft gezien in onze gemeente. Toen de trein binnenstoomde steeg uit de duizenden en duizenden kelen een luid hoera op. Nadat het zangkoor het „Zij leven" had gezongen, nam de Vice-president, de heer Festen, het woord en zei dat het bij het koor nog zoo versch in het geheugen Ligt hoe aangenaam het is een warme ovatie in ontvangst te mogen nemen als men ge lauwerd uit het strijdperk treedt. Hij ver zekerde de leden van de Harmonie dat het hem nu een aangename plicht is, haar te komen feliciteer en met het behaalde suc ces. Dat u op den/elfden weg moge voort gaan en de roem steeds Cresendo gaat, dat wenseht het koor van St. Jan U van harte toe. De heea- N. van Gorcum, Voorzitter van de harmonie, dankte voor de heerlijke ova tie de harmonie gebracht en hoopte dat de vriendschappelijke verhouding welke tus- schen de verschillende muziek beoefenende vereenigingen thans bestaat, steeds zoo moge voort blijven gaan en dat allen de eer van Waalwijk op de concoursen zullen hooghouden. Daarna stelde de harmonie zich op en trok omgeven door duizenden eu duizen den, onder het blazen van eenige mooie marsehen naar het Bondsgebouw, waar de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op hot podium gereed stond en de muzikanten, na dat deze plaats hadden genomen een „Zij leve lang" toezong. De WelEerw. heer Bijnen. adviseur van den R. K. Werkliedenbond, meent het recht te hebben het eerst een enkel woord tot de zoo glorievol uit het strijdperk getreden muzikanten te mogen spreken. Hij wijst er op hoe hij, sinds hij adviseur is, er steeds op heeft aangedrongen de kunst te beoefenen en aangenaam is het hem te kunnen zien dat men dat gaarne is gaan doen. Door ijverig te repeteeren heef! de harmonie verleden jaar te l'rincenhage een eerste prijs weten te beha' -u eu nu weer een len en een 2en. de tooneelclub vermocht eveneens een eereteu prijs te be halen. HÜ feliciteert allen met het behaalde succes en hoopt dat ze op den ingeslagen weg zullen voortgaan en het een spoorslag voor hen moge zijn om zich met nog meel ij ver op de muziek toe te leggen en dat steeds alle instellingen van de Werklieden- vereeniging van deze kunst zullen en kun nen profiteeren. Na den Eerw. heer BijneD. nam de heer Aug. van der Heijden, Voorzitter van de Liedertafel „Oefening woord. Na de welsprekende adviseur acht hij zich de oudste vereeniging en Vermaak, het woorden van als Voorzitter van Waalwijk, den van ver plicht een zeer bescheiden woord te moeten zeggen. Zal dat woord bescheiden zijn. het is er niet te minder hartelijk om want zijn hart brand van liefde voor het groote Waalwijk. De Liedertafel „Oefening en Vermaak" weet wat het zeggen wil deel te nemen aan een concours, hoe week in week uit moet worden gerepeteerd en met ijver moet wor den gestreden om gelauwerd uit. het strijd- l>ei k te treden. Is het op een concours voor al ook zaak bet kennen en kunnen, de for tuin neemt een even groote plaats in, dat is ontegenzeggelijk. Hij feliciteert daarna de mannen die zijn voortgekomen van het oude ('rispqu en hij hoopt dat ze op den ingeslagen weg zullen voortgaan en nog meer en nog ijveriger de repetities zullen bijwonen opdat onder de kundige leiding van den directeur, den heer Hurkmans en den instructeur den heer Stra- vers. de harmonie eenmaal mag komen te staan op de hoogste sport van deze 'ladder. Hij hoopt dat. de inwoners van het groote Waalwijk zoowel finautieel als moreel de inuzie k beoefenende vereenigingen zullen steunen. Als blijk van hoogachting biedt bij na mens de Liedertafel den directeur een lau werkrans aan, de hoop uitsprekend dat dit niet de laatste zal zijn. De heer H. van Engelen zegt. dat de too- neelvereenigiug, als lid van hetzelfde huie gezin. zeker niet achterwege wil blijven bij de spontane ovatie, de bekroonde harmonie heden gebracht. Hij wijst er op wat er te bereiken valt bij een ernstig willen en biedt daarna als blijk van waardeering den directeur een krans aan de hoop uitsprekend dat dit een hechte schakel zal zijn waardoor beide ver eenigingen bij elkaar zullen worden geliou- den tot in lengte van dagen en nog veel zal kunnen worden gedaan voor de veredeling van Waalwijk maar vooral voor de leden van den Gildenbond, waarvan de Harmonie een onderdeel is. De heer X. van Gorcum, Voorzitter van de Harmonie acht bet een duren plicht om op de allereerste plaats den Eerw. Adviseur te bedanken voor zijne welgemeende felici taties. Hij geeft de verzekering dat de leden steeds hun best zullen doen om niet alleen de eer van den Bond maar die van Waalwijk hoog te houden. Ook de Liedertafel „Oefening en Ver maak" dankt hij namens alle leden voor de groote ovatie gebracht en hij hoopt (lat de vriendschappelijke verhouding tot in lengte van dagen mag blijven voortleven. Gaarne wenseht hij hen ook a.s. Zondag eenzelfde succes toe. De heer Fooij, Voorzitter van de Lieder tafel „Tot bloei der Toonkunst" sluit zich gaarne aan bij wat door de vorige sprekers is gezegd. Wel zijn de leden van zijn ver eeniging nog jonge Waalwijkers maar niet temin willen ze niet achterwege blijven bij (le huldebetuiging. Hij hoopt dat allen als broeders eendrachtig zullen opgroeien en daardoor de diverse vereenigingen nog vele lauweren zullen weten te behalen. Door de Liedertafel werden daarna nog eenige nummers ten gehoore gebracht, waarmede (leze werkelijk grootsche ovatie was geëindigd. Ook wij feliciteeren èn directeur èn in structeur èn leden van de harmonie gaarne niet deze behaalde onderscheidingen. De Vereeniging „Waalwijks Belang1! hoopt nader hare hulde te betuigen. De sluiting van den cursus der Rijksvakschool zal niet plaats hebben op Zaterdag 8 Juli, maar op Vrijdag 21 Juli des voormiddags ten 10 uur. Men denke er om den gekleurden omslag van het oproepingsbiljet voor de verkiezing goed te bewaren, anders kan men niet aan de stemming deel nemen. Hedennacht werden door de po litie alhier op heeterdaad 2 woonwagen bewoners betrapt die bezig waren met het stelen van gras in de Buitenpolder. Procesverbaal werd tegen hen opge maakt. Naar wij vernemen wordt in de wijziging der verordening op de belas ting van openbare vermakelijkheden voorgesteld o.m. daaronder te begrijpen de z.g. „besloten partijen" wat vooral staat op de dansgelegenheden. Voor deze zal de belasting verdubbeld wor den en gebracht op f 0.10 per M2, tot een maximum van f 30 per etmaal. Voor danscursus of dansles wordt voor gesteld voor f 25 per half jaar. Voorts wordt voorgesteld een crediet van f 5000 te verleenen voor de wacht geldregeling en om '/i voor de ge meente te doen bijdragen in afwachting van de beslissing van den minister, omtrent eene rijksbijdrage van 50 pCt. Morgen dan trekt onze aloude, maar steeds jeugdige Liedertafel .Oefe ning en Vermaak" naar Rotterdam, ten strijde. Haar wacht daar een zware kamp. Wij hopen echter dat de ijverige repetities der leden, de onvermoeide pogingen van den directeur den heer Sars, bekroond zullen worden, dat de reeks gunstige uitslagen voor onze ge zelschappen voortgezet mag worden, dat ook de Liedertafel Zondagavond gelauwerd moge wederkeeren. Onze beste wenschen en zeer zeker die van geheel Waalwijk, vergezelle haar mor gen naar Rotterdam. Men verzoekt ons de aandacht van belanghebbenden te vestigen op achterstaande advertentie betreffende vergadering en lezing van den Vrijz. Democr. Bond op Dinsdag a.s. Het programma van den Kinds heidsoptocht Zatermiddag te houden is verschenen. Te oordeelen naar den rijken inhoud belooft deze aardige kin derstoet heel wat moois. Groote ver scheidenheid van nummers met even zooveel verscheidenheid van costumee- ring en uitbeelding zullen vele mooie groepjes te zien geven, waarvoor de goede zorgen der eerw. Zusters wel borg zijn. Aan belangstelling zal het wel niet ontbreken en ook de missie-collecte zal wel goed bedacht worden. Moge beter weer de plechtigheid goed doen slagen, Diasdagavond hield de R.K. Kies - vereeniging in de groote zaal van den Gildenbond eene algemeene vergadering, waarin Dr. Deckers, Ud van de Tweede Kamer zou spreken over de a.*. ver kiezingen. Ongeveer kwart over acht uar opent de heer E. Klijberg de vergadering en drukte er zijn spijt over uit dat de op komst veel te wenschen overlaat. Hij meent daarin een bewijs te zien dat men erg laaw staat voor de op handen zijnde groote verkiezingen. Dr. Deckers, de spreker van den avond is een der vijf afgevaardigden van dit district en eene nadere kennis making met hem kan niet anders dan bevorderlijk zijn voor het algemeen beiang.Vroeger, toen er nog een district Waalwijk bestand had men hier het voorrecht een ziiner beste zonen, wijlen Minister J. Loeft, te mogen afvaardigen. Hij toch was geheel op de hoogte van deze streek en door zijn onvermoeid werken en zijn machtigen invloed heeft men veel verkregen. Vanaf deze plaatn brengt hij daarom gaarne eerbiedige j hulde aan zijn roemrijke nagedachtenis. Gaarne wil hij hopen dat ook Dr. Deckers een welwillend oor zal verlee nen als wij tot hem komen met onze belangen en hij daarvoor, indien ze niet in strijd zijn met de algemeene belangen, alles in het werk zal stellen. Men weet dat hij voor de klompenindustrie ge tracht heeft betere toestanden te ver krijgen en dat doet ons hopen dat hij zich het lot van onze Industrie zal aan trekken. Als onderteekenaar van het voorstel Fleskens hebben wij hoop, dat hij zich voor onze industrie, die gebukt gaat onder een groote ongekende ma laise zal interesseeren. Spr. wees er op, dat schoen- en lederindustrie hand aan hand werken en talloos vele arbeiders werk verschaffen. Grijpt de Regeering niet spoedig en krachtig in» dan zullen verweg de mees ten het hoofd niet meer boven water kunnen houden. Spreker wil gaarne den heer Deckers alle Inlichtingen ge ven en voor heden kan hij zich niet weerhouden om eenige cijfers te geven waaruit men kan afleiden dat onze in dustrie een moordende concurrentie ondergaat. Vanaf 1 Januari 1922 tot 31 Mei is in Nedsriand ingevoerd 1.850.000 K.G. leer wat een waarde vertegenwoordigd van 6.644.000 gulden en In hetzelfde tijd ook van het vorig jaar 648.000 K.G. een waarde vertegenwoordigend van 3.855.000 guldeu. Dus nu reeds het dubbele van wat in 1921 Is ingevoerd. Als men nu weet. dat 1921 reeds zeer slecht is geweest en de meesten zonder verdiensten of met verlies hebben ge werkt, dan mag men zich afvragen wat voor verschrikkelijken toestand ons nog staat te wachten. Hi] hoopt dat Dr. Deckers aan onze zijde zal staan bij het trachten dezen ramp van ons af te wen den- (Applaus). De heer Deckers hierna het woord nemend sluit zich allereerst aan bij de sympathieke woorden die den Voorzitter heeft gewijd van wijlen Mr. Minister J. Loeff. In hem heeft het land een man verloren die helaas ieder land er maar te weinig heeft. Vervolgens zegt hij met den Voor zitter overtuigd te zijn, dat tusschen de afgevaardigden en kiezers een nauwe samenwerking moet bestaan. Gaarne zal hij dan ook steeds aan alles wat in bet district omgaat, op de hoogte worden gehouden. Wat de Voorzitter betreffende de in dustrie heeft gezegd, is hem bekend en hij is dan ook diep overtuigd dat de Regeering al het mogelijke moet doen opdat spoedig en afdoende Wordt ge holpen. Hij acht het tot zijn plicht daar aan mede te werken zooveel in zijn ver mogen is. Met zijne rede beginnend, haalt Spr. een citaat aan uit den vastenbrief van Mgr. Schrijnen, Bisschop van Roermond, daar waar deze Kerkvorst er op wijst, dat bi] de verkiezing leder katholiek een plicht heeft te vervullen en alle parti culiere belangen moet laten wijken daarvoor. Nu er aüerwege in handel en industrie malaise heerscht, treden er overal dwaal- feeraren op die trachten een belangen politiek in te voeren. Schetteren doen u dan dat de toestanden hier zoo ver schrikkelijk zijn, wetend dat men zoo gemakkelijk vergeet wat achter ons ligt wetend ook dat men niet let op het feit dat ons land nog steeds aan vele in woners van groote staten als Duitscb- land, Oostenrijk en Ruslaad, de behulp zame hand biedt. Men tracht de kiezers wijs te maken dat de malaise er is gekomen door toe doen van de Regeering, vooral door het werken van deu Minister van Arbeid, Aalberse. Een gelukkige gedachten won het daarom van pator van Ginneken om or op den Kathollekdag te Nijmegen op te wijzen, dat de oorzaak van de malaise niet te zoekca is in ons kleine laad, maar dat deze in het leven is ge. roepen door internationale toestanden. Immers, nu toch vergaderen de beste economen van alle landen van Europa In den Haag om verbetering trachten te brengen in de ontredderde econo mische verhoudingen. Spr. toont met vele feiten aan dat er ondanks alles, oog geen enkel land van Europa zoo gelukkig is als ons land. Waarom maken de tegenstanders van de Chr. Regeering toch geen vergelij kingen met het buitenland, te-wijl men daar vroeger zoo tutk op was Dat komt alleen omdat men thans het wil doen voorkomen, dat de Regeering hier een onhoudbare toestand heeft gescha pen en zou men vergelijkingen gaan maken, dan zouden de kiezers zien, dat ons land verweg nog het best er aan toe is en dat de slechte toestanden be treffende industrie en handel, het gevolg zijn van de internationale verhoudingen. Na gewezen te hebben op de Novem berdagen vau 1918, wijst Spr. er op, dat de Arbeidswet, thans door velen versmaad, in 1919, toen de Industrie nog in een bloelendeu toestand verkeer den door alien werd gevraagd, zelfs door de verstokste oud-liberaal. Zelfs de werkgevers vroegen er om en velen voerden den 8-uren weikdag in voor deze wettelijk was vastgestzld. Begrijpe lijk is het wel want men leefde in een beteren economischen tijd. Nu de tijd anders Is geworden mag niet worden vergeten, dat dc arbeidersklasse tijd moet worden geg.ven om zich tnaast den arbeid te kunnen wijden aan hoogere belangen. Gaarne geeft hij toe, dat vele werknemers den tijd hun door de wet gegeven, niet nuttig besteden, doch niemand minder dan H. Hermans spoort hen voortdu'end aan, er een goed ge bruik van te maken. Andere die daar ach en wee over roepen, de intellectuce- leo, moeien meer de handen uit de mouwen steken om de arbeiders te hel pen om anders te leven. Trouwens, toen het mooie van de industrie weg was, heeft de Regeering zich direct bereid verklaart om ö'/zuur per dag te laten werken en bij onderling overleg nog lange', mits niet langer zal worden gewerkt dan 2500 uur per jaar. Spr. acht particulier initratief en par ticulier overleg alujd veel beter dan een ingrijpen van de overheid. Bij de land bouw ongevallenwet is dat zeer duide lijk aan het licht gekomen. Vervolgens gaat Spr. eens na wat de Vrijheidsbond if, de bond die onze Re geering met alle middelen, ook onge oorloofde, tracht te bestrijden. Daarbij vindt hij gelegenheid om er op te wijzen, dat deze partij schreeuwt om bezuiniging doch in werkelijkheid met millioenen smijt. De Regeering daarentegen spreekt niet veel over bezuiniging maar be zuinigd in werkelijkheid daar waar te bezuinigen is, b.v. door samenvoeging van verschillende diensten en het op heffen van verschillende raden van arbeid. Van het samengaan van katholieken met socialisten zooals de Vrijheidsbon- ders te pas en te ompas verteilen is zooals te begrijpen is niets waar, kan ook nooit waar zijn. De Katholieken gaan mee met de Christ. Historisten en Antl- Revolutionalrec. Met groote vreugde heeft Spr. het beslait van de N.K.P. vernomen nl. dat ze zich van alle propaganda en actie zal onthouden. Vervolgens somt Spr. op wat door de verschillende Ministers is gedaan en spoort daarna allen aan, ook de vrou- wen op No. 1 van lijst 50. Aangezien niemand van de gelegen heid toe debat wenschte gebruik te maken, sloot de Voorzitter, na een woord van dank aan drn Spr. gebracht te hebben, deze bifeenkomst. moeiïngen van het Bestuur der afdeeling Langstraat van het Departement, voor een dusdanigen cursus in aanmerking. In een Woensdagavond gehouden ledenvergadering vond het plan alge meene instemming en is het doorgaan van dezen cursus verzekerd. Als leider zal optreden de heer Dr. H. van Cap- pelle, directeur van het Museum voor Onderwijs te Den Haag. Behandeld zal worden Hoofdstukken uit de ontwikkeling der aardkorst en hare bewoners met aanschouwingsmate riaal. De ontwikkeling van het leven op aarde afgeleid uit de kennis der aard lagen. Oudste toestanden in de geschie denis van het menschdom enz. Ook niet-leden der bovengenoemde vereeniging kunnen deelnemen. De secretaris der afdeeling, de heer Leon Hartog, (Grootestr. 193) alhier, zal op aanvraag gaarne volledige inlich tingen geven. Aanmelding voor 8 Juli a.s. Een R W.B.-combinatie heeft Zon dag op de bekerwedstrijden van Exel- sior te Capelle met 2—0 gewonnen van Hercules van Oosterhout en komt nu wegens vrijloting 2 Juli in de finale. Wij vertrouwen dat alle R.W.B.-spelers van het belangrijke van dezen wedstrijd overtuigd zullen zijn, onnoodig te zeg gen dat men een groot aantal suppor ters verwachten Afrit per fiets half twee aan de Besoijensche Steeg. Freco's Hoofdpijntabletten. zijn de beste om hun krachtdadige werking. De prijs het laagst, vraagt het Uw dokier. Per koker 45 cent- 22152 Verk. bij Drog. «De Toko» Waalwijk en GEZ. WaGEMAKERS, Kaatsheuvel. Door het oprichten van Volks universiteiten en Vereenigingen, die eveneens algemeene ontwikkeling ten doel hebben, wordt tegenwoordig in vele steden aan volwassenen gelegen heid geboden, nuttige wetenschap op te doen. De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft ingezien, dat het wen- schelijk is, in kleinere plaatsen iets dergelijks te verschaffen. Zij meent dit doel te kunnen bereiken, door in 't aanstaande winterseizoen studiecursussen te houden, met in elke plaats één bepaald onderwerp, dat alsdan in twintig wekelijksche voordrachten door iemand, die dit geheel beheerscht, zal worden behandeld. Onze gemeente komt, door de be- Roomsch Katholiek. 22143 COMITÉ VAN ACTIE. DRUNEN. De heer A. Eishout, con" ducteur der Hoilandscho Buurtspoorwe gen herdacht gisteren, 30 Juni, dat hij voor 25 jaar ia dieast trad bij boven genoemde Mij. Dat deze trouwe en gedienstige beambte nog vele jaren zijn dienst naar behooren mag en kan ver vullen Is de wensch van velen. Veiling Drunen 28*6. nam 2 uur. Doperwten I 22 cent per K.G. id. II lO'/a—16 Peolen 2133 Tuinbooneu 4'/a6'/a Peen 300 per 100 bos. Sla 20—25 >100 krop. Aardbeien 19—60 per K.G. Kersen 40—44 Krombekken 25 Door de gemeentepolitie is bekeurd A. B. die thuis werkte, niettegenstaande hij zich bij de werkloozenkas had gemeld en geteekend, om, als werkloos zijnde, ultkeetiog te ontvangen. VRIJH.-CAPELLE. Eeu hond van den landbouwer v. d. H. werd Maandag jl. door een auto zoodanig aangereden dat het dier doodgemaakt moest worden. Door de gevallen regen9 der laatste dagen hebben de weilanden, akkers en tuinen een veel gunstiger aanzien ge kregen, waardoor, vooral voor de land bouwers de toekomst iets opheldert, temeer daar ook bet vee reeds williger wordt. WASPIK. Den heer A. Schenkels alhier, slaagde te Waalwijk voor het eindexamen Handelsschool. De collecte voor den gewapenden diens heeft hier f 11.85 opgebracht. Door wijziging van den treinenloop is alhier een postbestelling opgeheven, Het aantal bestellingen bedraagt than9 oog 3. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal de ZEerw. heer Ds. v. d. Graaf wegens vacaturebenrt slechts eens voor zijn gemeente optreden en wel des v.m. op 't Veer. Aan de technische school te Delft slaagde voor het examen sebeikundig Ingenieur onze dorpsgenoot H. .van Laarhoven. Geslaagde en familie proficiat. De collecte alhier voor den ge- wapenden dienst gehouden, bracht op het Veer f 21,97 en op 't Dorp f13,63 op. Op een der scheepswerven alhier viel een werknemer van een stelling en bezeerde zich zoodanig dat van voort- werken geen sprake kon zijn. De landbouwer de B., rijdendo met een grasmaalmachine, reed tegeu een boom, waardoor de machine kantel de, waarbij de landbouwer zijn arm brak. Zondag hield de Ri K. Kiesver. een vergadering, eerst voor de vrouwen en daarna voor de mannen, waarin een Eerw. Pater optrad, Zaterdag houden de A. R. en de C. H. oen ledenverga dering, ailes met het oog op de stem ming op 5 Juii. GEERTRUIDENBERU. Op ultnoodi- ging van de A. R. Kiesvereeniging >Nederland en Oranje* zal aan den vooravond der verkiezingen op Dinsdag 4 Juli een gemeenschappelijken bidstond worden gehouden 's avonds 7 uur voor oooden Van laud en volk door de Ned. Herv. en Geref. Kerk, in het kerkgebouw der Nad. Hers1. Gem. te Raamsdonks* veer. De piedikanten van beide keiken zullen io dit samenzijn voorgaan. DRONGELEN. Zondag 1.1. werd in onze gemeente met ontroering vernomen de treurige tijding van het overlijden van onzen betnindeD consulent, den Eerwaarden Heer Ds. Nauta, predikant te Doeveren.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9