De werkzaamheden worden verricht door den monteur en krijgt deze het te druk, dan zal hem een jongmaatje tot hulp worden gegeven. Rekent men dat de kosten in 10 jaar worden afgelost, dan bedragen die per jaar voor het bedrijf f325. Degenen, die aansluiten moeten een verbruik garandeeren van f 10 per jaar. De heer v. d. Griendt meent dat deze maatregel een goede uitwerking zal hebben, want nu schrikt men af van de hooge kosten van aanleg. Hij vraagt vervolgens of ook de prijs voor licht verminderd kan worden. De Voorzitter geeft in overweging daartoe nog niet over te gaan. Er zijn nog heel wat plaatsen waar het heel wat duurder is. Wordt vervolgd. Wfl verzoeken U ons voorloopig een ere- invoer, zij het niet geheel, dan toch gedeel diet te verleenen van 5000 vo of de btJdra- telijk te beperken, doch van eenige hulp is ge in de wachtgeldregeling als ter bekosti- tot heden geen sprake en daarom wil hy ging van de steunregeling. Mocht verhoo- gaarne de motie steunen, ging daarvan onverhoopt noodzakelijk wor- De heer van der Aa zou gaarue van den den, dan zullen wy dit tydig aanvragen. lieer Timmermans willen vernemen waar De Voorzitter merkt nog op dat de rege- uit valt op te maken dat liet van de itegee- ling in alle geval door den Minister van ring totale onwil is dat niet de behulpzame Arbeid moet worden goedgekeurd. hand wordt uitgestoken. Kiyberg. M. de Voorzitter. Ik wenschte De heer Timmermans zegt tot deze over vooraleer tot stemming wordt overgegaan tuiging te zyn gekomen uit hetgeen hy over het voorstel van B. en W. een enkel heeft vernomen bij het onderhoud dat hy woord te zeggen, niet als Wethouder, maar meermalen met den betrokken Minister ge als industrieel. - had heeft. De Minister wil in de Kamer Ik hoop van harte dat het voorstel van met geen voorstel komen om den import te B. en W. wordt aangenomen, trouwens we beperken omdat hy er zeker van is daar kunnen niet anders doen. We mogen toch de geen meerderheid voor te vinden. Zou liy werknemers net zoo min als de werkgevers het toch doen. dan zou dat hem zyn zetel die beiden door deze malaise getroffen kosten want van de eigen Katholieke party worden aan hun lot overlaten. is geen algemeene steun te verwachten. Ou Doch M. de Voorzitter ik vrees dat we «-jl is daarom ook het juiste woord niet met het voorloopig crediet er nog niet zul-tl^nt men moet gebruiken, len zyn en al was dit wel het geval. ^an!n De heer Klyberg is de meening toege nog moeten wy erkennen dat er 3 catego-jp,juan (jat je een bang is voor den ander om riën van menseben slachtoffers '/.yu. Op de met een dergelijk voorstel te komen. Hy eerste plaats de werklieden die maar 70% voor zich kan niet: gelooven dat men het tot van hun weekgeld zullen ontvangen. Op de de spits zou dry ven en er een portefeuille tweede plaats de werkgevers voor wie voor kwestie van zal maken indien de Minister niet productieveu arbeid of liever voor met een dergelijk voorstel komt. De zaak leegloopen een groot offer gevraagd wordt, nu njet van dien aard dat men er een en wat ik vrees als het lang duurt dat het beginselkwestie van maakt. Hier is een boven hun krachten zal gaan eu op de noodtoestand geboren en de meest verstokte derde plaats de belastingbetalers en toch vishandelaars zullen momenteel voor een M. H. de Voorzitter hoe geheel anders had tijdelijke stopzetting zyn te vinden, dit kunnen en moeten zyu, als door <le Ito- I Voorzitter. Het is een beginsel kwestie. De handel staat hier tegenover de indus trie. Belemmering door invoerrecht acht de handel een groot nadeel en ik voor my geloof daarom dat liet niet zoo gemakkelijk zal zyn voor de Regeering om den invoer geering tjjdig andere maatregelen waren genomen, die tot voorkoming van werkloos heid hadden kunnen leiden. Het zy ver van my daarom de Regeering eu haar alleen een verwijt te maken en daarvoor verantwoor-(' delijk te stellen. Neen M. H. de Voorzitter; beperken, daar zal ze zeker wel goede het zit zoo. de Regeering vreest om voor te gronden voor hebben. stellen tot het nemen van maatregelen die Eibers. En ik steun gaarne de motie van zy ter bestryding van werkloosheid noodig den lieer Kiyberg. acht, omdat zy bang is daarvoor geen meer- Op verzoek van den heer Smolders wordt derheid in de Kamer te vindenen 't js al- de motie nogeens door den heer Kiyberg weer een gedeelte der '2e Kamer die voor voorgelezen. zich zelve voor een echec is bevreesd en j)e iieer Timmermans merkt op dat de den Minister niet de noodige volmacht wil motie zoo is geformuleerd dat iedereen, geven, doch zoo draaien wy in een cirkel- welke beginselen hy ook is toegedaan, deze tje rond en is naar mfln bescheiden mee- kan steunen. Laat de Regeeriug maar gl uing de een bang om den andere. Wanneer rU8t eens zien, hoe groot de nood in de deze zaak werd doorgezet en in openbare industrie Is. bespreking werd gebracht dan geloof ik j)e heer Smolders acht de uitdrukking dat de zoovele en overtuigende argumenten van enkele woorden nog al scherp en hy om de Regeering 't recht te geven gedeelte- zou het zeer op prys stellen wanneer deze ïyk den moordenden en ouhoudbarên invoer wat zachter kan worden uitgedrukt, stop te zetten de overhand zouden hebben De heer Kiyberg merkt op dat hy de Re en dat er iets gedaan kon eu zou worden geering absoluut niet wil verwyten dat zy om Holland niet prys te geven aan een ver- alleen de oorzaak is van den noodtoestand nietiging der industrie, dat tot de meest mar toch meent hy dat in deze motie juist verschrikkelijke toestanden zou aanleiding sterk moet worden uitgedrukt hoever het geven. met den nood gekomen is. Met hoe meer M. de Voorzitter, wy zien het in de sign- kracht dat wordt aangetoond hoe beter, ï-enindustrie, de Regeering zal een toeslag De heer Timmermans zou de motie zeker geven even als de betrokken gemeenten om niet willen verslappen. Met de Regeering de werklooze sigarenmakers te gemoet te wordt niet alleen bedoeld de Minister doch komen en aan werk te helpen om sigaren ook de Tweede Kamer, voor Spanje te maken. Maar daartegenover De Voorzitter is het daar niet mee eens, biyven nu de grenzen open voor den invoer want spreekt men over de Regeering, dan van Dultsche sigaren. De heer Goillmv heeft denkt men aan de Ministers en niet aan de het in de vergadering van de Bossche K. v. Tweede Kamer. K. gezegd dat het een paskwil is om het De heer Timmermans begrijpt niet, ge goede geld van de belastingbetalers daar- zien de ernstige toestand, dat er nog zoo voor te misbruiken en werkelijk liet is ook veel moet uitgaan om een dergelijke motie zoo, was de grens gesloten het zou niet noo- te verzenden. Dat kan en mag toch geen dig zyn om dien toeslag aan sigarenmakers angst zyn voor eenige menschen. te geven eu zouden die menschen in eigen Hy wyst er dan verder op dat zoowel Industrie een voldoend loon kunnen verdie- de Minister als de leden van de Tweede nen. Zoo gaat het ook thans met de Schoen- Kamer weten dat de toestand in de indus- en Lederindustrie en zooveel andere bedry- trie hopeloos is, dat behoeven ze heuscli ven. Doch nog eens M. de Voorzitter wy niet uit de couranten te lezen. Spr. wil niet kunnen niet anders stemmen doch dan, dan dieper op deze zaak ingaan wyl hy dan uit zou ik toch willen voorstellen dat het Ge- particuliere gesprekken zou klappen, alleen, raeentebestuur krachtig ondersteund de ver- wil hy wtjzen op het feit dat geen hulp van laugens die door verschillende organisaties de Regeering is gekomeu. en door vele Kamers van Koophandel zyn I)e heer Smolders blyft by zijn meening uitgesproken en heb ik de eer voor te stel- dat, zoo de motie nu geredigeerd is. teveel len de volgende motie. alleen op den Minister drukt. Het kan zy» De Gemeenteraad van Waalwijk in zyn dat de gewenachte maatregelen niet geno- openbare vergadering van 1 Juli 1922 ge- men zyn kunnen worden, volg gevend aan het voorstel van B. en W. De heer Timmermans kan dat bezwaar om steunregelingen in het leven te roepen niet zien maar wil men zetten door de Re- voor Schoen- en liederindustrie. geering eu leden van de Tweede Kamer, Spreekt er zyn diep leedwezen over uit, dan wil hy zich daar niet tegen verzetten, dat door de Regeering en volksvertegen- Ook wil hy hier even opmerken dat door woordiging niet die maatregelen zyn geno- een toestand als nu in het leven geroepen, men die er toe leiden konden dat zulk een de handel evenmin gebaat is. steun kon voorkomen worden en draagt het De Voorzitter voelt toch ook iets voor het College van B. en W. op met de noodige bezwaar van den heer Smolders want onte- energie te steunen de wenschen door de ver- genzeggeiyk is het hier een beginselkwestie schillende organisaties en Kamers v. Koop- en daarom zou hy zetten Regeering en handel uitgesproken, opdat door de Regee- Volksvertegenwoordiging, ring de noodige maatregelen genomen wor- De heer Timmermans zou zoo kinderacli- deu om werkeloosheid in Nederland zooveel tig niet willen zyn. doch wenscht de Raad mogelijk te voorkomen. het zoo te zetten, dan wil hy zich daar niet De heer Timmermans-Verschure kan tegen verzetten. Spreekt men hier van B. zich zeer goed vereenigen met wat door den en W. dan voegt men daar niet aan toe en heer Kiyberg is gezegd en gaarne steunt den raad der gemeente, hy het voorstel om de motie aan te nemen. Voorzitter. U ziet toch in elke vergad'e- Als Voorzitter van den Nederl. Bond van ring dat het idee van Burg. en Weth. niet Schoenfabrikanten heeft hy niet alleen siltyd dat van den raad is ook. hier kunnen waarnemen wat er is gewor- Timmermans. Dat heeft hier niets mee den van de moordende concurrentie tenge- te maken. \olge van invoer van Duitsche schoenen. De heer Timmermans merkt verder op doch hy heeft kunnen zien hoe overal de dat men van een krachtig Minister ver- geheele schoenindustrie daardoor is lamge- wacht dat hy zelf het initiatief neemt en legd. Anderhalf jaar lang is zyne vereeni- in de.Tweede Kamer met een voorstel komt ging bezig den Minister te wyzen op wat en niet wacht tot dit wordt gedaan door volgt als geen maatregelen worden geno- een der leden, althans niet als het gaat men om den invoer te beperken, doch waar- om den noodtoestand in de industrie, om daar niet op is ingegaan, 't juiste woord De Ministers moeten leiding geven maar hiervoor, zegt spr., is zoo moeilijk te vin- niet volgen achter de groep, den. Of het onwil van de Regeering is om De heer Eibers zou de motie maar in de schoenindustrie te helpen ofwel of er stemming brengen. Hy zou niet weten dat een politieke kant achter zit, hy weet het iemand, gezien den noodtoestand, daar- niet. Alleen dit is zeker, dat niet de minste tegen zou kunnen zyu. hulp is verkregen. j)e Heer Kiyberg zegt bereid te zyn aeh- Volksvertegenwoordiging. r De Voorzitter merkt op dat dit geen ge- Nadat enkele leden nog eenige vragen, figei neen te-belang is. doch een persoonlijk be- die van geen belang zyn, hebben gesteld,!jlang en dat dit buiten de competentie van wordt de motie zonder hool'deiyke stem- (den raad vult. Crltiek uitoefenen op der- ming aangenomen. ^gelijke zaken is altyd gemakkelijk en er De heer van der Geld vraagt wanneerTJtzyn zoo meer vragen te stellen dan te be- deze wachtgeldregeling in werking treedt.l||antwoorden. Dikwyls kan bet voorkomen Voorzitter. Terstond op 1 Juli: l' dat vragen worden gesteld die hy niet zou De heer van der Geld wenscht daarom-j^kunnen beantwoorden óm de eenvoudige treat een opmerking te maken. In het V«redon dat hy met de zaak niet op de hoogte schoenbedryf bestaat een collectief arbeids-r is. Hier weet hy nu heel toevallig dat dit contract waarin is vastgelegd dat gedureu-jl'is gedaan omdat nagegaan moet worden de de kermisweek, wanneer niet wordt ge- ^gedurende veertien dagen, wat 't zal kos- werkt toch het volle weekloon zal wordenjdton indien het straatvuil wordt opgehaald uitgekeerd. Dit nu wordt automatisch bui-F*door gemeentearbeiders en gemeontepaar- ten werking gesteld en dat zou hy wil lenigden. By de bespreking over de begrootiug is voorkomen want het gaat niet aan dit opll.laar eeu vorig jaar over gesproken om de kap van het Ryk en het algemeen teMte bezuinigen en dat schatten gaat niet. schuiven. P Van der Geld. Iemand die dertig dienst- De heer Timmermans wil den heer van-, jaren heeft dient anders behandeld te win der Geld opmerken dat het contract pas'v^den. met 1 April is geteekend en zooals de lieer t De Voorzitter zegt dat dit zoo maar niet vand er Geld weet behoeft nu direct geen ',is gédaan want met den voogd- van dien vacnutie te worden gegeven. jongen is er van te voren over gesproken. De heer van der Geld geeft zulks toe Bovendien is de man niet aan de gemeente maar merkt op dat het altyd gewoonte is verbonden, maar heeft het voordeel gehad geweest om de vacantie gedurende de ker- daarvoor te mogen rydeu. misdagen te geven. Van den Secretaris van De lieer van der Geld kan zich toch niet den Bond, waarvan de lieer Timmermans vereenigien met de manier waarop het ge- Voorzitter is, is een dergeiyk sehryven op zegd is. Op het oogenblik acht hij den tijd het Bondskautoor ontvangen. nog niet gekomen hierop verder in te gaan. De heer Timmermans zegt dat liet be- De heer Oomens wyst nogmaals op do stuur van den Ned. Bond van Schoenfabri- onaangename stankverspreiding veroo'r- kanten op de laatst gehouden vergadering zaakt door liet neerwerpen van allerlei vuil wel heeft geadviseerd om de bestaande ge- in de Wielen. In een vorige vergadering is woonte aan te houden doch ze verplichten wel gezegd dat daarin niet kan worden daartoe gaat niet, want volgens het con- voorzien omdat het daar particulier eigeu- tract zyn de fabrikanten slechts verplicht doin is doch als het vuil maar wat gelijk 14'dag uit te betalen en nu vraagt hy zich wordt gegooid, dan wordt al wat verkregen, af wat voor de arbeiders beter zal zyn, dat Zoo is het niet om te doen. ze op wachtgeld komey of dan maar li dag Voorzitter. Heeft dat nu ineens zoo'n loon zullen genietenwant nu do tyd al zoo haast gekregen. lang slecht is zullen er van zelf zeer veel Eibers. Ik geloof dat liet de bedoeling patroons zijn die niet meer doen als ze wer- van den heer Oomens is dat de politie een kelijk moeten en kunnen doen. oogje in het zeil houdt, dat het vuil niet Spr. wyst er verder op dat, zoo op het vlak voor aan de straat wordt geworpen verlangen van den heer van der Geld werd on niet zoo open eu bloot, ingegaan, er velen zouden zyn die geduren- He Voorzitter zegt toe na te zullen kij- de die week geheel zonder steun zyn o.a. de ken wat kan worden gedaan, niet georganiseerden en die waar geen con- De lieer van der Aa dringt er op aan dat tract mee is gesloten. de steunregeling een goede controle zal De heer van der Geld moet beamen wat worden gehouden en dat het niet voor kan de heer Timmermans zegt en toch zou hy komen als vroeger, dat men wordt bedro- het jammer vinden dat de vi-ye dagen die ffen- worden .gegeven door het publiek moeten De Voorzitter zegt dat daaraan groote worden betaald, dat had men toen wel kun- moeilijkheden zy'n verhonden eu controle nen zeggen. houden een heel moeilijke zaak is. Thans De Voorzitter wyst er op. dat, indien men zal 11 y echter de politie mede laten enntro- het idee van den heer van der Geld zou teeren. volgen, er velen zullen zyn die geen uit- Daarna gaat de raad over in geheim keering ki-ygen en dat kan toch zeker niet. comité ter behandeling van2 suppl. Ko be lieer Klyberg merkt nog op dat de kieren H. O. 1920 en 1921 i Nav. kohier rye dagen by voorkeur worden gegeven en reclames H. O. gedurende de kermisdagen doch wet is dat yy TIMFN niet. Laat men hopen dat de toestand zoo- als deze nu is, niet lang meer blijft, dan Opeub.re vergadering van den raad kunnen later die dagen nog altyd worden ^ezer gemeente op Woensdag 28 Juni de9 avonds len 7'/2 uur. Voorzitter Edelachtb. heer G. van gegeven. De heer Eibers wyst er op dat voor de looiers dat contract niet bestaat en wordt op het verlangen van den heer van dei- Geld ingegaan, dan schieten de looiers en andere menschen te kort en dat mag niet. De raad heeft niets te maken met de kwes tie die door den heer van der Geld hierby wordt aangehaald. De heer de Graaff meent ook dat de ar beiders de dupe worden van de historie als aan het verlangen van den heer van dei- Herhaaldelijk is aangedrongen om den ter het woord Regeering te voegen en de van proces op straat te zetten het eens zyu. der Vee. Ongeveer 8 uur opent do Voorzitter de vergadering; aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Do Voorzitter doet mededeellng dat eenige raadsbesluiten door God. Staten Geld wordt voldaan. Spr. meende dat de waaronder ook hot heer van der Geld voor de belangen van de bCsl°!\ ,0t °Phe,fio6 "at> d« Baarpad arbeiders zou uitkomen, althans dat zou men van hem mogen verwachten. De heer Eibers kan niet begrijpen dat over zaken waar men niets mede te maken heeft, zoo lang moet worden gesproken. Wil men het werkelijk belang van de ar beiders hier hespreken dan heeft men te zorgen dat er een goede wachtgeldregeling komt. De heer Smolders zou gaarne zien indien mogelijk- dat de werklieden <lie eenige weken geleden zijn ontslagen ook nog van de wachtgeldregeling kunnen profiteered De heer Timmermans zegt dat dit een zaak is die alleen den patroon aangaat. Wil liy een werknemer weer terug nemen dan moet hy dat zelf weten. Verder kan hy nog wel mededeelen dat hier de plaatselijke afdeeling veel voor een wachtgeldregeling voelt, echter op de meeste andere plaatsen niet. De heer Oomens wyst er op dat het van de patroons een mooie daad is doch een daad die veel kost eu vele patroons niet kunnen doen. Hy is van meening dat ook hier het niet al te lang moet duren, wijl anders het voor velen lastig zal worden „Vi "v* w." aan die verplichtingen te voldoen. ZuSte'S- d"r WJaH° dc bewMnehool De heer de Graaff zou daarom juist de fabrikanten aan geen termijn willen verhin den doch deze van week tot week in de ge legenheid stellen er a] of niet aan deel te nemen. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van Burg. en Weth. aangenomen. By de rondvraag zegt de heer van dei- Geld enkele vragen tot Burg. en Weth. te willen stellen. Hy wil dan vragen waarom de zoon van M. van Dalen, die 33 jaar in dienst van de gemeente is geweest, door den gemeente opzichter zoo maar naar huis is gezonden met de boodschap dat voor hem geen werk meer is. Spr. vraagt of Burg. en Weth. dit op zyu plaats vinden ofwel of ze met het gevoelen van den opzichter, om iemand zonder vorm en Heksenpsd. Al deze Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Gemeenteverslag. Wordt voor de leden ter Secretarie gedurende 14 dagen ter visie neder- gclegd. 3- Verzoek om subsidie voor de R. K. Leergangen met voorstel van Burg. en Weth. Burg. en Weth. stellen voor, hoezeer ze ook sympathiek tegenover de Leer gangen staan, afwijzend op het verzoek le beschikken. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 4. Aanwijzing stemlokaal met voor stel van Burg. en Weth. Voorzitter. Door de uitbreiding van bet kiesrecht is de raadzaal te klein geworden voor stembureau. Waren er vroeger 6 stemhokken noodig, thans moeten er 12 zijn en deze kunnen niet in de raadzaal opgesteld worden. Daarom stclien Burg. en Weth. voor het stem bureau te houden in de linker beneden vertrekken van dc school der Eerw. Is gevestigd. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 5. Ontslag onderwijzer herbaliogs- onderwijs en benoeming ouderwijzer vervolgonderwijs, met voorstel van Burg. en Weth. Voorzitter. Door de nieuwe wet is de titel van herhaliogsondetwijs komen te vervallen en heet dat nu in het ver volgvervolgonderwijs De Minister wenscht dat den onderwijzers, belast ge weest met het herhallngsocderwijs, ont slag wordt gegeven) en die voor het vervolgonderwijs worden benoemd. Burg. en Weth. stellen voor den heer Van den Hout ontslag tc verleenen en te benoemen. Conform het voorstel van Burg. en Wetb. wordt besloten. 6. Regeling landbouwverlof school klederen met voorstel van Burg. en Weth. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor te bepalen dat aan kinderen land- bouwverlof kan worden verleend Id den tijd van 15 Juni tot 15 Juli. Er is rekening gehouden met den plak- en hooitijd. Voor deze gemeente achten Burg. eo Weth. dit den besten tijd. De heer Vao Engelen kao zich best met dit voorstel vereo&igeo, wijl voor deze gemeente geen beteren tijd kdn worden gedacht. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weih. aangencmeo. 7. Balaos, verlies- eu winstrekening en verslag van het Gemeentelijk Elec- triciteitsbednjf. Het verlies heeft over het efgeloopen jaar f2009 98'l2 bed agen. Dit mag be vredigend worden genoemd, wijl op verlies is gerekend. De gemiddelde af name van 9troom bedroeg 48 K.W., terwijl dit door de P N. E. M. was ge raamd op 80 K W. Was door de P^ N. E M. geraamd dat het stroomverties Ï5 pCc. zou bedragen,ia werkelijkheid is dit 31 pCc. geweest. De Voorzitter brengt een woord van dank aan den Secretaris die adminis trateur van het bedrijf is cn vele moei lijkheden heeft wetrn te overwinnen om tot een dergelijk resultaat te komen. De heer Prinsen sluit zich gaarne aan wat betreft den dank die door den Voor zitter is gebracht aao den Secretaris. Over dc P. N, E. M. kan hij echter niet zoo tevreden zijn, want telkens heeft hij uit het verslag hooren voo'lezea dat zooveel pCt. is mlsgeraamd in het nadeel van de gemeente. De Voorzitter geeft toe dat de resul taten niet zijn als door de P. N. E. M. geraamd- Echter moet rekening worden gehouden met bet feit dat toen door de P. N. E. M- het stroomverbruik op gemiddeld 80 K.W, is geraamd, deze rekening hebben gehouden dat de Zomertijd niet zou wordes ingevoerd en dat gaal veel schelen. Waar is ook dat door de P. N. E.M, het stroom,erlles op 25 pCt. is geraamd terwijl dit in werkelijkheid 32 pCt. heeit bedragen. Eerlijkheidshalve dient echter te worden gezegd dat door eenige aan gebrachte verbeteringen dit op 31 pCt. is teruggebracht kunnen worden, dus zelfs nog iets minder ais Is geraamd door de P. N. E. M. Dat het stroomverltes eerst zoo groot was kwam veelal door de takken van de boomeu. Nu deze overal van het net zijn weggenomen is daarin eene groote verbetering gekomen. De heer Prinsen zegt verder in Hedik- buijzen te hebben gehoord dat de ex ploitatie hier zeer duu~ is en zeker f 3500 per jaar bedraagt. Htj voor zich meent dat dit nog niet de helft bed'o«~s daarom zou hij het goed vinden indien hier de juiste cijfers eens werden ge noemd De Voorzitter zegt dat de geheele onkosten hebben bedragen f2600 Een vorig jaar f 1800, doch toen was het geen vol exploltatle-jaar. Prinsen. Die praatjes komen maar voort uit naijver co daarom stel ik er prijs op bet officieel te hooren. De Voorzitter merkt op dat men wel eens te zulclg kan zijn waardoor de zuinigheid de w sheid bedriegt. Het net wordt hier niet door den Secretaris on derhouden, wel heeft hij door alles zoo nauwkeurig mogelijk -na te gaan het stroomverlies aanmerkelijk weten te beperken, iets wat ze daar, door dat alles maar over een meter loopt, niet kunnen. Aan het net zelf zijn geen onkosten geweest, alleen aan salarissen en wat drukweik is betaald moeten worden. 8 Verlaging stioomla lef voor kracht met voorstel van Burg. cn Weth. Voorgesteld wordt de prijs voor kracht te brengen in de speruren op 25 cent en buiten de speruren op 40 cent per K.W. uur. Verder stel ea Burg. en Weth. voor dat de aanleg van electrlciteit met twee lichtpunten kosteloos zal geschieden mits men niet la de vermogensbelasting is aangestaan. De kosten daarvan zijn geraamd op ongeveer f 25.- perwoolog althans het gemiddelde bedrag. De ge meente geeft dan 10 Meter vanaf do hoofdleiding cadeau. Wil men het verder hebben doorgetrokken dan beta alt men slechts de iokoopkosten vao het koper.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2