ifcTTEJJ Mieuws uit Kaatsheuvel Rechtszaken. Kerknieuws. Ingezonden 5tukken. Hieuws uit Neusden. Buitenland. -8 B 19.480 19 000 20.292 20.092 20 900 20.600 20.987 19972 21.395 21.095 21.500 21.200 wijze waarop hij zijne ballen telkens wist te plaatsen, was buitengewoon. Hij gaf schitterend spel te zien, wat de vele liefhebbers een genot* en leerrijke avopd bez )rgde. Naar wij vernemen hebben Qed. Staten aan de verordening op den Hoofd. Omslag hunne goedkeuring onthouden op grond dat ze bezwaren hebben tegen een hoofdaftrek van f 700 met daarnaast een progressieve kinderaftrek. Burg. en Weth. stellen nu voor een hoofdaftrek vast te stellen van f 600 en een niet progressieve kinderaftrek van f75.—. In verband hiermede zal de raad dezer gemeente Vrijdagavond ten 7 uur eene openbare vergadering houden. Het dochtertje van den heerC. S. in de St. Antoniusstraat kwam bij het spelen te vallen en brak een arm. Zondag 25 Juni hielden de ver- eenigingen „de Postduif" en de „Ordon nans" een gecombineerde wedvlucht van uit Mons, afstand 154 K.M. de prijzen werden behaald als volgt: W. de Graaff 1-2-4-8. J. de Graaff 3 5, Verhoeven 6, v. Beijnen 7. Eerste overduif door Adr. Hensen, tweede overduif door W. de Graaff. Zondag 2 Juli hield de vereen ging „de Postduif" een wedvlucht van uit Chateauroux, afstand 600 K.M. De prijzen werden behaald als volgt W. de Graaff 1-2, J. Allessie 3, de Graaff 4—6, Gebr. v. Bladel 5 Adr. Hensen 7. Eerste overduif door W. de Graaff tweede overduif door Gebr. v. Bladel Bij de door de gemeente gehou den aanbesteding van een dubbel woonhuis in de Mr. v. Coothstraat was de uitslag als volgt A Fa. Wed. Aarts, Waalwijk 18 870 Gebr. Maas, Waalwijk 18 970 J Kooien, Waalwijk W. v. Hees, Waalwijk J. v. d. Meijs, Waalwijk M. A van Rooij, Vught Chr. Treffers. Waalwijk Hermans, Vught Chr.Timmermans,Sprang 21.588 21.388 M. In 't Veld, Sprang 21.600 21.400 Jos. v. Huiten, Waalwijk 21.792 21 532 A v. Tongeren, Tilburg 22.230 22.040 C. Michael, Vrijh.-Capelle 23.378 23.100 Gegund aan den laagsten inschrijver Reeds dikwijs heeft R.W.B aan bekerwedstrijden deelgenomen,doch met weinig succes. Thans had een R.W.B.- combinatie ingeschreven op de Beker wedstrijden te Capelle en het liet zich aanzien dat nu eindelijk het gewenschte succes zou komen nadat verleden week Hercules Oosterhout met 2—0 geklopt werd, moest j.l. Zondag de finale ge speeld worden tegen S.V.V. Sprang en na een spannenden strijd werd ook S.V.V. geklopt met 2—1, hoewel deze cijfers niet de verhouding weergeven, aangezien R.W.B. heel wat beter speelde De prachtige beker werd door R.W.B. in triomph naar het clublokaal gebracht. Nadat allen gezeten waren, werden door het bestuur de spelers gelukgewenscht met het behaalde succes en werd het vertrouwen uitgesproken het a.s. seizoen met dezelfde animo te beginnen, om zoo mogelijk ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan het kampioenschap te behalen. Hierna bleef men nog lang in gepaste gezelligheid bijeen. De beker is werkelijk een prachtstuk en is tot Vrijdag tentoongesteld in het sigarenmagazijn van Franken t.o. de Besoijensche Steeg. Voor 6 Aug. zijn bekerwedstrijden uitgeschreven voor 1ste klassers. 13, 20 en 27 Aug voor vereenigingen uit den omtrek. 15 Aug. wordt waarschijn lijk een sportdag georganiseerd, hierop hopen we spoedig terug te komen. Verder is men reeds druk in corres pondentie met verschillende sterke ver eenigingen, waaronder „Xerxes", voor oefenwedstrijden. Daar de zaken zóó worden aangepakt en reeds van begin Juni onder leiding van een 1ste klas speler getraind wordt, tot einde Aug., kan succes niet uitblijven. DRUNEN. Het door de Harmonie der jongenscongregatie, bij haar 40 jarig bestaan gehouden festival, is schitterend geslaagd. Zaterdagmiddag 5 uur werden, in de smaakvol versierde zaal, door de jubi lerende vereeniging de feestelijkheden geopend met een keurig uitgevoerd concert, met welwilende medewerking van de Tooneelvereeniging der congre gatie, die zeer verdienstelijk opvoerde Vondels „jozef in Dothan" in 5bedrijven. De weleerw heer Welting, president der harmonie, tevens president der feestcommissie, bracht een hartelijken gelukwensch aan den directeur, den heer H. Brok en zijne feestvierende harmonie die zich in een steeds toenemenden vooruitgang mag verheugen en uitte de beste wenschen voor de toekomst. Hij bracht hulde aan den eere-direc- teur, den heer M. van de Leur, voor de vele groote diensten aan de vereeniging bewezen. De heer van de Leur dankte daarna voor de hem zoo onverwacht gebrachte hulde en deed uitkomen dat, niettegen- staande hij 37 jaren als directeur naar best vermogen zijn zwakke krachten aan de vereeniging had gewijd, de bloei en vooruitgang der muziekvereeniging, grootendeels te danken is aan de zeer eerw. heeren Directeuren die, in vereeni ging met het bestuur der congregatie, steeds hebben meegewerkt om de ver eeniging hooger op te voeren, aan de weleerw heeren kapelaans, die ons door raad en daad zoo krachtig terzijde ston den en door milde bijdragen en groote geldelijke offers, ons in de gelegenheid stelden de vereeniging telkens uit te breiden en van fanfare om te zetten in harmonie. Aan den heer Brok, zijn op volger en de werkende leden der ver eeniging, waarvan sommigen 10, 20. 30 en meer jaren blijken gaven van ijver en belangstelling in de goede zaak. Spr. betreurde het dat bij deze gele genheid hij niet het welkom in ons midden kon toeroepen en namens de congregatie en de muziekvereeniging nogmaals dank kon brengen aan den zeereerw. heer L. M. J. W Gast, pastoor te Oostelbeers, die als kapelaan te Druner. en beschermheer der muziek, zooveel voor de vereeniging heeft ge daan, dat hij nog heden als de groot ste weldoener ia dankbare herinnering staat vermeld. Spreker hoopt dat allen met denzelf den ijver zullen blijven voortgaan, opdat de harmonie groeie en bloeie en immer beantwoorde aan het doel, bij. de op richting vooropgezetde congregatie bij voorkomende gelegenheden meer luister bij te zetten. Zondag ten 1 uur werd bij de con gregatie de feeststoet opgesteld, die in optocht door de met vlaggen versierde straten trok. Hieraan namen deel 1. Patronaats-harmonie „St. Cathrien", 's-Bosch. 2. Liedertafel „Tot bloei der Toon kunst", Baardwijk. 3. Wagen Tooneelvereeniging der Congregatie. 4. Harmonie van den R.K. Gildenbond Waalwijk 5. Gymnastiekvereenigingder Congre gatie. 6. Wagen St Cecilia met Bruidjes. 7. Berlicum's Mannenkoor, Berlicum. 8. Harmonie „Opwaarts", Tilburg. 9. Wagen voetbalclub D. F. C. der congregatie. 10. Liedertafel „Oefening baart Kunst", Nieuwkuijk. 11. Fanfare Congregatie» Eishout. 12. Wagen Liedertafel der congregatie. 13. Rijtuig president en eere-directeur. 14. Harmonie der congregatie. 15. Rijtuig feestcommissie. 16 Versierde fietsen., Bij aankomst aan het gemeentehuis werd halt gehouden. Namens den heer Burgemeester werden de deelnemende vereenigingen verwelkomd door den wethouder dhr. M. van Halder, waarna de door A. du Rudemont gecomponeerde en aan de congregatie opgedragen Festivalfeestmarsch door de gezamenlij ke muziekvereenigingen werduitgevoerd. Op de wijze van het Trio werd door de honderden omstanders het lied: Roomsche Blijdschap" meegezongen, wat een goeden indruk maakte. Hierna zette de feeststoet zich opnieuw n beweging, om ook het andere deel der gemeente door te trekken en einde- ijk bij de congregatie ontbonden te worden. Hierna had de aanbieding van, den eerewijn plaats, aan de besturen der deelnemende vereenigingen. Bij deze gelegenheid richtte de heer dabraken, voorzitter van den Bosschen Diocesanenbond van R. K. Muziekgezel schappen een hartelijken gelukwensch tot de feestvierende vereeniging en wees er op hoe Drunen heeft getoond, dat muziekgezelschappen op katholieken grondslag, de onderlinge eensgezindheid en het muzikale genot kunnen bevorde ren. Ten 5 uur nam het concert een aan vang en werden door de deelnemende gezelschappen om beurt twee nummers uitgevoerd. Om elk gezelschap in het bijzonder e bespreken ligt niet in onze bedoelin gen. Wij willen ons bepalen bij de ver- claring dat er zeer goed gespeeld en gezongen is en de deelnemende veree nigingen verdienstelijk hebben gewerkt. De meer dan 1000 aanwezige belang stellenden keerden dan ook hoogst vol daan huiswaarts, met den wensch, meermalen een soortgelijk festival te kunnen bijwonen. Door de gemeentepolitie is bekeurd H; v. 1. afdeelingspenningmeester der gesubsidiëerde werkloozenkas der RK. Vakvereeniging, die thuis voor een pa troon schoenen maakte, terwijl hij de aanmeldingslijst geteekend had om, als werkloos, voor uitkeering in aanmerking te komen. Zondag hield de postduivenver. „De vliegende Vrinden", gevestigd in het café Elshont, een wedvlucht met jonge duiven van uit, Baarle-Nassau, waar de duiven vermoedelijk om 8 uur door den convoyeur van den Tilburg- schen Bond in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd geconstateerd om 8-24-5, de laatste 8-33. De prijzen werden behaald als volgt le, 2e, 5e, 6e en 9e prijs door H. Berg- mans, 3e, 4e, 7e en 8ste pr Th. Eishout Azn. le overduif D. Eishout, 2e overduif J. Josen. Veiling Druoen 3-7. nam 2 nu'. Doperwten I 23'/2 cent per K G. id. II 107,-147, per per bo«. K.G. de voor Krombekken 2425 Pealen 2627 Peen 4 Aardbeien 41 80 Tuinboonen 41/»5 Kersen 5i_64 Roode bessen 37 60 RAAMSDONKSVEER. Aan Ucrechtsche Uoiverslteit slaagde het candidaatsexameo in de Genees kunde de heer A. A. A. v. Beek. Te Dordrecht slaagde voor het eind-examen 5-ja;lge H. B. S. mcj. H. v. Dongen P.A d., oud-leerlinge van de Chr. M U.L.O. alhier. De regenval over de maand Juni bedroeg alhier 59 mM. --De vergadering van de C. H. Kies- vereenigingr LI. Zaterdag werd zeer druk bezocht. 150 160 mannen en vrouwen waren opgekomen. Uit het geheele ver loop der vergadering bleek, dat de lust tot stemmen, zoowel bij de vrouwen als mannen, groot was. De leden der C. H K. alhier schijnen hun dure plicht en groote verantwoordelijkheid goed te beseffen. Was het de bedoeling geweest een korte vergadering te houden, tocli duurde deze oog bijna 2 uur. De collecte aan het einde der vergadering gehouden bedroeg f 20, terwijl nog verschillende giften werden toegezegd. Graanmarkt Hotel de Reijer. Tarwe f13.50. Rogge f 13. Haver f 13 50. Geen handel, bovendien weinig aanvoer. Nieuw hooi f45.Ook hier voor weinig kooplust. Postchrqae r.n Girodienst. Gestort op postrekeningen f 153.777.12 Uitbet. wegens ch ques f 68.106 685 Bijgeschr. stortingen f 113 419 835; oveischr. f 140 568 07 Afgeschr. f 65 977 87 chf-ques f 90.961.15 Gedurende de maand Juot werd aan het postkantoor Raamsdooksveer en de daaronder ressorteerrn'ie hulppost kantoren ingelegd f 18.178 528 enterug- betaald f 14.257.34. Zondagavond werd io de nabijheid van Café J. de reiziger C. mishandeld, terwijl, naar wij vernamen, van K. een horloge afgenomen werd. De politie onderzoekt deze zaak. LOON-OP-ZAND. Heeft de >Sophia's- vereeniging» als fanfare vroeger ver schillende eerste prijzen behaald, nu verwierf ze Zondag op het Federatie concours te Wycheo, in de le afdeeHng, den eersten pri)s met den eereprtjs. 't Is kranig. Toen ze Zondagavond te half elf per extra-tram aankwam, werd ze dan ook juichend en jubelend door een drom volks ontvangen en naar de zaal der vereeniging vergezeld, waar baar de Zaogvereeniging «Echo der Duinen» met een »Leve lang» en een hartelijken geluk wensch van den voorzitter, den heer H. van den Heuvel, verwelkomde. Nog een paar mooie nummers werden dooi de liedertafel gezongen, waarop de presi dent der zegevierende vereeniging, de beer J D. E. van den Heuvel, de zaog vereeniging voor hare ovatie, hei over talrijke publiek voor zflne belangstelling een warm woord van daok bracht. Een veulen van den landbouwer v. R. wat in de wel aan 't grazen. Een kwajongen had er plezier in achter dat beest te jagen om het te zien hollen. Maar een ongeluk ligt op een kleine plaats, het paardje struikelt over een boomstronk en breekt een poot. Niet prettig voor den eigenaar en eene dure kwajongensstreek. Kinderen waren aan 't voetballen. Een zegtWillen we eens beentje trekken 1 't Gebeurt, maar helaas, 'c liep slecht af. Een jongen van v. d. I. valt bij het trekken voorover, zijn been slaat over en breekt bij de heup. Dr, Verwijst verleende spoedige hulp. De stand' der gewassen op het oogenbltk is alhierwelde kaal en ver schroeid, rogge heel kort, haver ijl en oog geen halve meter lang en toch al In aar of tros, aardappelen vrij goed, tuinvruchten slecht, fruit en bessen ver schillend. Gelukkig, dat het flink ge regend heeft sedert een paar dagen. DUSSEN. Door het overlijden van den heer C. Simonis, in leven agent der Levensverzekering »Noord-Brabant», is als zoodanig benoemd de heer H. Spie gels alhier» De prijs der zwarte bessen is hoog. Thans wordt betaald 85 cent per kilo, en voor krlezee 20 cent per kilo. Verslag Raadsvergadering volgend nummer. SPRANG. De landbouwer P. H. alhier reed j.l. Zondag met zijn fiets iu de vaart langs de Hoogevaartscbe weg. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. S V. V. speelde jl. Zondag op de serle-wedstrgden te Capelle tegen Brabaotia uit Waspik. Uitslag 11. Bi) loting won S.V.V. Daarna speelde S.V.V. tegen R.W.B. uit Besoijea. Deze wedstrijd won R W.B met 2—1. S.V.V. won de tweede prtj9, een Zilveren Lauwerkrans. SVV. II won op de seriewedstrijden bij B.V.V. te Kaatsheuvel den 6;u prijs. Aan het Hulppostkantoor werd voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5947,09 (57 inlagen), terugbetaald f 1736 96 (12 inlageD. Dinsdagavond maakten een 20-tal jong-antl-revolutionairen een propaganda fietstocht voor de heden te houden ver kiezing voor de Aatl-Revolutlonare-Partij door onze gemeente en de omliggende. Een bijzonderheid welke heel veel bekijks bad. WASPIK. De heer W. Brokx, alhier slaagde te Amsterdam voor het candi- daaticXamen in de geneeskunde. De verkoop Van vlagge jes voor de stichting St. Moederhcil heeft alhier f 20 60 opgebracht. Vrijdag j.l. hield de heer Winter- mans, lid der Tweede Kamee der S aten-Generaal, in de Harmoniczaal alhier een bespreking over de as stemming, des middags voor de vrouwen en des avonds voor de mannen. Belde keeren was de zaal tjok-vol. Spreker behandelde dan ook zijn onderwerp op een eenvoudige, duidelijke en prettige wijze. De pluk der zwarte bessen is begonnen, de opbrengst is gering, terwijl rfe p'ijs noe niet bekend is. Kaatsheuvel, 30 Juni 1922. Zondag zal in de parochiekerk van de H. Martelaren van Gorcum door den tuin der pastorie een groote processie worden gehouden ter gelegenheid van den 350sten verjaardag van de H. Marte laren van Gorcum, welke zal worden opgeluisterd door de Harmonie. De feestpredicatie zal onder de pro cessie worden gehouden door den WelEerw. pater Valerius van het Capu- cijnenklooster te Tilburg. Indien het weer wat wil medewerken zullen honderden en honderden dien dag opgaan om Neerland's-geloofs- helden te gaan vereeren. De leerlingen van de hoogere klasse van de R.K. Bijzondere Jongens school uit den Berkdijk zullen op Woensdag 12 Juli onder leiding van het hoofd der school, de heer de Bruin, een reisje maken naar Amsterdam om daar de bezienswaardigheden te gaan zien. Een prettige en leervolle dag staat den leerlingen dus te wachten, waarvoor zij het hoofd der school niet dankbaar genoeg kunnen zijn. Gedurende het afgeloopen jaar werd door de electriciteitsbedrijven in deze gemeente afgeleverddoor het electriciteitsbedrijf te Kaatsheuvel 8426 K W.U. voor licht en 17519 K.W.U. voor kracht en door het electriciteits bedrijf te Loon-op Zand 15952 K.W.U. voor licht en 23661 K W.U. voor kracht. Bovendien is het electriciteitsverbruik, met het oog op het groot getal aange sloten motoren, voor het loopende jaar zeer beduidend toegenomen en valt speciaal voor Kaatsheuvel een groote afname te constateeren. Aan het postkantoor te Kaatsheu vel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1922 ingelegd f 16505 64. terug betaald f 15835 33. Uitgegeven werden door de Woudrichemmer visschers be- machtigd 51 zalmen, die verhandeld werden tegen f 1.50 per pond. In de examen-commissie voor de scholen voor Mulo heeft o.m. zitting de heer Stassen, hoofd der Mulo alhier. Het Gerechtshof te 's Bosch ver nietigde het vonnis der Bredasche Recht bank, waarbij A. B. A., ex-directeur der Tjlburgsche Crediet- - en Effecten- bank. wegens oplichting was veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, sprak be klaagde vrij en beval zijn onmiddellijke invrijheidstelling. Het Hof overwoog in zijn arrest, dat het niet de overtuiging heeft gekregen, dat beklaagde het opzet heeft gehad zichzelf en anderen wederrechtelijk te bevoordeelen. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Macharen den Zeer. Eerw. heer A. Wevers; tot pastoor te Dreumel den WelEerw- heer P C. Karsmakers en tot kapelaan te Uden den Eerw. heer L. C. van Berkel, priester van het Seminarie. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U opname van het volgende. Elk rechtgeaard Waal wijker, die gevoel heeft voor de muziek, zal gedurende de laatste weken met blijdschap hebben waargenomen dat hier zoowel op instru mentaal als op vocaal gebied heel wat gepresteerd wordt. Immers elk gezelschap dat heeft deel genomen aan een concours, is bekroond geworden met den eersten of tweeden prijs. Onwillekeurig rijst nu de vraag, wat zou Waalwijk kunnen geven op gebied van mannenzang, als alle zangers zich eens zouden aaneensluiten en één koor vormen. Wat beschikt Waalwijk en ook voormalig Baardwijk en Besoijen over een macht uitstekend materiaal, dat ver eend onder één directeur, een liedertafel zou vormen, die niet zou behoeven achter te staan bij den Bosch, Breda, Tilburg en dergelijke, waarvan wij toch allen weten dat zij zich in eene Neder- landsche reputatie mogen verheugen. Om daartoe te geraken is het echter noodig dat alle zangers, ongeacht van welken stand, zich ter beschikking v«n één directeur moeten stellen, uitgaande van het standpunt, dat in de muziek allen één zijn en wanneer alle zangers van Groot-Waalwijk zich met deze opvat ting kunnen vereenigen, wat ik allerminst betwijfel, dan is succes bij voorbaat verzekerd. Waar Waalwijk bovendien een direc teur bezit met de nood.gi muzikale kennis, goede opvatting en onvermoei- den ijver, daar zijn alle ementen aan wezig om te komen tot de oprichting van een goed mannenkoor it tot reorga nisatie van de thans bekroonde lieder tafel „Oefening en Vermaak". Dat een dergelijk mannenkoor zich in korten tijd met de beste liedertafels in den lande zou kunnen meten, behoeft mijns inziens geen nader betoog. Ik hoop gaarne, Mijnheer de Redac teur, dat dit stukje de aanleiding mag zijn tot verdere gedachtenwisseling aan gaande bovenstaand idee en dank U 12 nieuwe boekjes. - De combinatie gevestigd bij den gaarne S" heer J. van Dam, hield Zondag wed vlucht van uit Augoulème (Fr.). le duif 3 55—54, laatste duif 5—11 23. Uitslag 1—4 Th. Ligtvoet, 2—3-8 P. v. d. Assem, 5 A. Snaphaan, 6 Fl. Michael, 7 A. Vloemans, 9 J. van Dun le overduif A. Snaphaan, 2e over duif J. de Bondt. De Luchtvaart gevestigd bij den heer H. v. Heesch, vloog Zondag met jonge duiven van uit Baarle Nassau. Uitslag 1 H. van Heesch, 2—3—4—5 C. MorevaL Momenteel zijn er alhier geen fabrieken die met volle kracht werken Waar nog gewerkt wordt is het met halve weken of met sterk verminderd personeel. Heusden, 5 Juli 1922. Zondag speelde hier een H.E.C.- Quick combinatie (Zwaluwen) uit Waal wijk tegen Juliana. De laatste won met 3—L. Stand bij de rust was 1—0. Maandag liep een 14-jarige jongen zekerere M. de G. door de rietlanden, toen hij onverwachts in den modder wegzakte en niet meer van zijn plaats kon. Op zijn hulpgeschreeuw snelde A. V. toe, die hem uit den benarden toe stand redde. Gelukkig voor den onna- denkenden knaap, dat spoedig hulp bij de hand was. In de afgeloopen week werden EEN MUZIEKLIEFHEBBER. Bovenstaand idee is de ernstige en onbevangen overweging van ieder recht geaard muziekliefhebber zeer waard. In princiep valt dit mooie plan zeker zeer toe te juichen. RED. In Duitschland is de wet tot be scherming der Republiek aangenomen. In Beieren verzet men zich daar heftig tegen. De ententp heeft thans Silezië ontruimd en is het door Duitschland en Polen voor het hun toegewezen ge deelte bezet. Een echte koker» kost wm CT. en is altijd i voorzien van den naam A.MIJNHARD! met handteekemn^ •-*' HEEREN WINKELIERS! Zorgt vooral dat door een advertentie in ons blad de aandacht voor en tijdens de Kermis op Uw zaak gevestigd wordt.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6