Veiloop der Stemming te Electr. Brood- en Banketbakkerij Fijne Bonbons en Chocolade. Telefoon 52 WAALWIJK, DERDE BLAD. Nieuws uit Kaatsheuvel SPECIAAL ADEES VOOR 22181 Provinciaal Nieuws NUMMER 52 ZATERDAO 8 JULI 1922. 45e Jaargang. Waalwijk, 8 Juli 1922. Oudergewoonte verschijnt ons blad in de a.s. Kermisweek slechts EENMAAL en wel op V RIJ DAG 14 JULI. Advertenties, enz. worden inge wacht dien dag uiterlijk tot 9 uur. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk op Vrijdag 7 Juli des n.m. ten 63/4 uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting. 3. Voorstel tot wijziging der verorde ning op den Hoofdelijken Omslag. 4. Ontwerp-verordening, regelende de afkondiging van strafverordeningen. 5. Behandeling van reclames H.O. Het maquette van de nieuwe kerk is gereed gekomen. Wij hadden gelegen heid het te bezichtigen en 't geeft een uitnemend beeld van 't mooie bouwwerk, dat in enkele jaren onze gemeente zal sieren. Het wordt Zaterdag en Zondag geëxposeerd in de vitrine bij de firma G. Verkade. Zondag a.s. 9 Juli begint de Waal- wijksche kermis en al zal deze door de slechte tijden wel niet zoo opgewekt gevierd kunnen worden, toch zullen deze vacantie-dage.n voor onze inwoners bij zeer velen van harte welkom zijn. En al is de boog in onze tegenwoor dige dagen toch niet altijd gespannen, als men zoo eens een week vrij heeft in de bedrijven waar dat mogelijk is, dan geeft dat toch eene zeer aangename en noodige verpoozing in den dagelijk- schen sleur en een aanmoediging voor later werkkracht. In dezen geest is de Waalwijksche kermis zeer zeker een aangenaam voor uitzicht en ook wederom thans zal er voldoende gelegenheid zijn om zich te amuseeren, vooral in Musis zal er over vloed van amusement zijn, daarvoor raadplege men achterstaande adverten ties. Ook het kermisterrein is nogal aardig voorzien, al missen we ook thans weer de zoo gewilde poffertjeskraam In 't kort-er zal gelegenheid te over zijn om zich te amuseeren en wij hopen dat allen daarvan een goed en gepast gebruik zullen maken. Dit behoeven we echter niet te zeggen, dat spreekt voor i?n7e g neente vanzelf! - De volgende vermakelijkheden '•taan op de kermis alhier: I, Janvier. Bergen-op-Zoom, stoom- ussel. ebr. Tecklenburg, 's Bosch, 2 paling- .~inen. Mej. Vogel, Amsterdam, galanterie- tèaam. .j. Siebert, Breda, Galanteriekraam. J. Trommelen, Waalwijk, galanterie- kraam. Jansen-Hak, Orthen, Koek- en suiker- kraam. Wed. G. de Leeuw, 's Bosch, idem. Wed. Leander, 's Bosch, luchtschom- mel. B. Giesen, Orthen, open draaimolen. P. C. Peeters, Bergen-op-Zoom, luna park. P. van Grinsven, 's Bosch, Turksche goocheltent. P. van Grinsven, 's Bosch, apentent. Douvijn, Amsterdam, schiettent. P. Lauwstijn, Rotterdam, Hoepla. J. Tecklenburg, Tilburg, zuurkraam. H. Gerzen, Ginniken, gebakkraam. Van Giesen, Een Waalwijksche kermis zonder Faveur is niet denkbaar. Hij is er al zooveel jaren gekomen en natuurlijk met succes. Als men zich zijn laatste uitvoe ring in Musis herinnert, dan moet 't er weer druk zijn. Temeer als men achter staande advertentie bekijkt en men ziet welk programma hij ons weer heeft te bieden. Geen wonder dat hij daarmee volle zalen trekt, dat zal ook hier zoo Dinsdag- en Woensdagavond zijn. Morgen gaat de Gemengde Zang- vereeniging „Vooruitgang zij ons Doel" de rij der wedstrijdende muziekvereni gingen uit onze gemeente sluiten met hare deelname aan 't concours te Rot terdam. Zij heeft zeer zware concurrentie- doch gezien hare vroegere prestaties, den ijver, waarmede onder de knappe leiding van den directeur, den heer Nelis, is gestudeerd, durven wij goede verwachtingen te koesteren. Wij wen- schen haar van harte 't beste succes en zullen Zondag hopelijk een gunstigen uitslag kunnen bulletineeren. Men verzoekt ons nog opname van 't volgende Zijn de verschillende Zangvere nigingen en de Muziek-Vereeniging in onze gemeente Waalwijk op de con coursen te Rotterdam en te Wychen alle met bekroningen huiswaarts ge keerd. thans zal a.s. Zondag 9 Juli de Gemengde Zangvereniging „Vooruit gang zij ons Doel" van Waalwijk, onder leiding van den ijverigen Directeur Jac. Nelis alhier, aan het concours te Rotterdam deelnemen, waar haar echter een zwaren strijd te wachten staat. Het eigen gekozen nummer is „Morgen" van Roeske, verplicht num mer „Elsjes Gelofte" van P. F. Kools. Wij wenschen gaarne dat ook zij met eene bekroning huiswaarts moge keeren. Per stoomboot zal de reis Zondag morgen 7 uur aanvaard worden vanaf Drongelsche Veer naar Rotterdam en dan 's-avonds weer terug. De Gemengde Koren zijn als volgt No. 1 Breda met 105 zangeressen en zangers. No 2 Waalwijk 42 zangeressen en zangers. No. 3 Antwerpen 94 zangeressen en zangers. No. 4 Hellevoetsluis 56 zangeressen en zangers. No. 5 Dordrecht 60 zangeressen en zangers. No. 6 Utrecht 89 zangeressen en zangers. No 7 's-Gravenhage 240 zangeressen en zangers. No. 8 Rotterdam 32 zangeressen en zangers No. 9 's-Gravenhage 121 zangeressen en zangers. No. 10 Delfsgouw 50 zangeressenen zangers No. 11 Schiedam 52 zangeressen en zangers. Door B. en W. is verlof verleend om alle winkels op Zaterdag 8 dezer geopend te houden tot 12 uur's-nachts. Door de politie is in de afgeloo- pen nacht aangehouden v. L„ die bij het Station Drunen, van daar te veld- staande erwten met behulp zijner 3 kinderen 25 K.G. erwten had ontvreemd. In de op 27 Juli a.s. te houden Algemeene Vergadering van Aandeel houders der Credietvereeniging „de Hanzebank" Centrale Bank 's-Hertogen- bosch, zal door het Bestuur worden voorgesteld over het boekjaar 1921 een slot-dividend van 2 pCt. te declareeren op de gewone aandeelen, uitmakende met inbegrip van het reeds uitgekeerde interim-dividend van 3 pCt. in totaal 5 pCt. Woensdag had alhier een motor ongeval plaats. De heer J. v. d. Blerk uit Tilburg was aan den draai bij café Trompen even van z'n motor geweest, omdat hij meende dat er iets aan haperde. Hij steeg er weer op en bij den water toren werd hij eensklaps van z'n motor over den weg geslingerd. Toen bleek dat het voorwiel defect was. De heer v. d. B. bleef versuft en hevig bloedend liggen en werd door voorbijgangers opgeholpen en door een juist passee- rende auto van een heer uit Vechel opgenomen en direct naar dr. Langemijer gebracht, die z'n deerlijk gehavend ge zicht verbond en ook z'n duim, die ge broken was. Daarna werd hij met de zelfde auto naar Tilburg vervoerd, waar hij in het Gasthuis werd opgenomen. Hij had in 't aangezicht verschillende wonden, z'n lip gescheurd en een duim gebroken. Z'n toestand is op 't oogenblik naar omstandigheden goed Volgens ooggetuigen was hier geen sprake van woest rijden. De Amsterdamsche Huidenclub j heeft een algemeene ledenvergadering j gehouden. Uit het door den directeur j uitgebrachte jaarverslag wordt het vol- gende medegedeeld De toestand in het bedrijf is weder vrijwel normaal te noemen, op enkele uitzonderingen na, gelijk aan die van den tijd voor den oorlog, daar toen door den verkoop van bruto voor netto benevens de winst op zout en hoorns de exploitatie-onkosten van het bedrijf gedekt warenaan de hand van de resultaten van 1920 echter, waarover nauwkeurig de verwerkings onkosten per huid en per vel waren berekend was het, gezien de hoogerearbeidsloonen bankiersonkosten, zoutprijzen, kortom de hoogere prijzen van alle benoodigd- heden, noodzakelijk, van de inbrengers aanvankelijk 1^ent per pond, daarna teruggebracht 1 cent per pond, te heffen. Waar alzi t "-ze bijdragen zoo nauwkeurig mogelijk eraamd waren, was het zeer begrijpelijk, dat geen voordeelig saldo kon worden verwacht, zulks te minder, omdat door de groote prijsdaling der vellen, belanrijke hoe veelheden nuchtere zoowel als vette vellen, in het boekjaar 1921 minder waren ontvangen dan in het daaraan voorafgaande jaar, waarover de verwer- kingsonkosten waren berekend ondanks dit alles sluit de rekening. De inbreng van runder- en paarden huiden bleef stationair, doch een be langrijke groei der huidenclub kon worden geconstateerd van November 1921 af, welke voortdurend aanhield, bewijze het feit, dat in de op 13 Juni 1.1. gehouden veiling, exclusief de op gehouden huiden van de vorige veiling circa 10 000 runder- en paardenhuiden en circa 6000 vellen werden aangeboden als zijnde inbreng gedurende Mei d. v. Gezien de resultaten over 1921, acht men een verzoek van den Nederland- schen Bond van Paardenslagers, om vermindering van bijdrage in de exploi tatie-onkosten, niet voor uitvoering mogelijk. Het feit, dat de A. H. C op 9 April j,l. 20 jaar bestond, wordt gememoreerd onder mededeeling, dat het bestuur niet de vrijheid kon vinden, gezien de tijdsomstandigheden, hieraan een fees telijk karakter te verbinden, zij het dan dat daarvoor op heden alleszinsredenen zijn. Spr. geeft hierna een overzicht van de prijs-fluctuaties over het besproken jaar. De balans en de winst- en verlies rekening, welke laatste sluit aan ont vangst en uitgaven met een bedrag van f 169,964, worden hierna uitgebracht, en toegelicht. Aan bestuur en directie werd voor het gehouden beheer decharge verleend. De beide aan de beurt van aftreding zijde heeren Joh. van der Veer en Louis A. van Gelder werden herkozen. DRUNEN. Veiling '6-7. nam 3 uur. Doperwten I 24 cent per K.G, id. II 9'/a-10'/2 Krombekken 2426 Peulen 25—32 Bloemkool 19'/»—-ZO'/a pcr stuk. Peen 225—280 per 100 bos. Sla 25 100 krop Aardbeien 20-78 per K.G. Tuinboonea 8 Kersen I 60—64 Kersen II 46—50 Roodc bessen 2335 Witte bessen 33—38 Zwarte bessen 116 SPRANG. Woensdagmorgen, terwijl de stoomtram den „Meerdijk" alhier overstak, kwam juist in volle vaart een auto aangereden. Door het plotseling remmen en het omwenden van het stuur kwam de auto in een sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. As. Zondag des avonds ten 6uur hoopt in de Ger. Kerk alhier op te treden Ds. Oudkerk van Rotterdam. (Kralingen). Hedenmorgen had aan de Be- soijensche Steeg alhier een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Toen n.l. v. Dr. alhier, de Steeg wilde ingaan, werd hij aangereden door een wielrijder, waardoor hij kwam te vallen. Op hetzelfde oogenblik passeerde een wagen, v. Dr. geraakte er onder en kreeg een wiel over een been. zoodat dit lichaamsdeel vrij ernstig gekneusd werd. Het rijwiel van den wielrijder kwam ook onder den wagen terecht, waardoor het geheel werd in elkaar gereden. WASPIK. Woensdag j.l. werd alhier door den bouwkundige A G. de Bruijn, aanbesteed het vernieuwen der Har monie-zaal Ingeschreven werd als volgt P. P. de Graauw f 1925.25, jac. van den Broek f 1900.Gebr. Boom f 1870,—, 3 3 3 4 7 9 13 15 17 17 19 19 20 20 21 24 21 22 28 29 32 32 35 36 37 44 46 49 50 A Bond van Belastingbetalers (Göbel) B idem (v.d fforch v. Verwolde) C idem (Schouten) Liberale lijst-van Houten. Lijst-Arts. Nieuwe Katholieke Partij. Anti-revolutionaire Partij. Communistische Partij. B Socialistische Partij. D Lijst-van der Zwaag. A Vrijzinnig Democratische Bond. B Idem lijst-Marchant. E Plattelandersbond (Rechts) Q Idem (Links). D Vrijheidsbond lijst Abr. Staalman. E Idem lijst-de Muralt. G Idem lijst-ter Hall. Chr. Democratische Partij. Staatkundige Geref. Partij. Democratische Partij (Heeres). A Chr. Hist. Unie lijst v Boetzelaer. B Idem lijst-mr. J. Schokking. Kunstenaarspartij S.D.A.P. Nat. Bond van bezuiniging.. Chr. Sociale Partij. Hervormde (Geref.) Staatspartij. Plattelanderspartij. Roomsch-Katholieke Staatspartij. C. J. Savelkouls f 1855.—, C. Roovers f 1840.— en A. Roovers f 1680.Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De prijs der zwarte bessen vari eert van f 1.08 tot f 1.20 per K.G. Het dochtertje van A. v. Tilborgh, alhier, had het ongeluk door een wiel rijder te worden overreden. Het kind bezeerde zich zoodanig, dat genees kundige hulp moest worpen ingeroepen Deze constateerde een beenbreuk. De boterprijs is hier met 10 cent per K.G. verlaagd en gebracht op f 2.60. Kaatsheuvel, 7 Juli 1922. Waalwijk. Sprang. 8 4 2 2 1 1 4 14 105 1 95 1 54 424 6 12 2 1 7 3 26 9 4 2 14 6 16 5 4 4 5 14 3 9 83 2 9 26 302 183 11 6 178 35 10 2 2 3 2 3019 52 11. Schrijven J. B v. Rooij te Loon- op-Zand verzoekende hem ontslag te willen verleenen als lid van het Bur gerlijk Armbestuur en aanvulling van dit College door benoeming van de heeren P. Borsten en C. Snoeren. 12. Adres bewoners Rechtvaart en Hooge Zandschel, verzoekende uit breiding electriciteitsnet in hunne wijk. 13. Voorstel vastlegging heffings percentage gemeentelijke inkomsten belasting voor hetdienstjaar 1922—1923. 14. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 7000.— voor elec- triciteitsvoorzieningen. 15. Vergunning overwerk gemeente arbeiders. 16. Schrijven Minister van Binnen- landsche Zaken betreffende het daar- stellen eener steunregeling voor uitge trokken werknemers Uitslag stemming 2e Kamer in de gemeente Loon-op-Zand (Kaatsheuvel). We vermelden slechts het totaal der uitgebrachte stemmen op de geheele lijst. Lijst 4c 6 stemmen. Lijst 5 61 Lijst 7 197 Lijst 9 20 Lijst 15 7 Lijst 17b 2 Lijst 19a 1 Lijst 19b 5 Lijst 20r 2 Lijst 20v 4 Lijst 21d 1 Lijst 21 e 7 Lijst 22 24 Lijst 26 5 Lijst 32a 14 Lijst 32b 154 Lijst 36 28 De Echo vin het Zeiden. RAAMSDONKSVEER. De afdeellng van dao Cb\ Nat. Werkmansbond alhier boudt Zaterdagavond een ledenvergade ring. Zondagmorgen zal ia de Ned. Herv. Kerk op 't Veer leestdlens' ztfo, tcrwtfl des namiddags op 't Dorp de ZeerEerw. heer Ds. D. J. v. d. GaafF hoopt op te treden. Bij do stemming op 5 Juli werden op 't Veer 1980 stemmen uitgebracht, waarvan 31 van onwaarde ot' blanco. Lij»1 50 kreeg 1277 stemmen, lijst Arts 2, de N.K.P. 14, ujst Wijnkoop 4, S.D. 4, Vrijï.-Dem 10, S.D.A.P. 16, Vrijheids bond 28, de A.-R. 156, de Christ.-Hist, zagen alleen op 't Veer 420 op zich vereeoigd. Wat de groote pririijen betreft was de uitslag op JJorp en Veer samen R.K. 1866, Cb-ti'. Hist. 542, A.-R. 175. E- Is door de vouweu druk gestemd: de vrees dat deze olet zouden gaan is dus niet bewaarheid. c Woensdag 5 Juli was de heer W. Brok alhier 25 jaar werkzaam als cor respondent van de groote Leveniver- zeke'lagsmaatschapp'i »Noo?d-Braband« te Waalwijk. Daar de heer Br. zitting had op sr«mbureau werd dit feit Donderdag herdacht. De jubilaHs werd ten kantore der firma Óoor de directie en personeel gecompli menteerd en ontving ter waardee ïng ztjaer trouwe diensten een prachtig huldeblijk. De gulle regen heeft de laatste weken op onze hooge gronden reeds veei goed gemaakt. De rogge staat zeer verscbi leud en heeft niet meer van de zegen des hemels kuonen profi eeren. De haver staat vrij gunstig. Bleten over 't algemeen zeer goed. Aardappelen zijn veel bijgekomen en beloven thans veel. De tulogewasse i staan op vele plaatsen ultmuaieod, vooral de koolsoorten en de booneo. Ter gelegenheid van de kermis dagen gei'eo onze beide harmoniën huane gebruikelijke matlrée's. Bij Apollo is geëagagcerd voor Dooie dag de humorist Berios ea bet damesduo Ma'kx uit Rotterdam, voor Zaterdag het duo Jac en Nelly. Van Euphoola Is ons 't programma boj niet bekend. Vrijdagmorgen 10 uur houdt de <-aad dezer gemeente een openbare vergadering ter behandeling van 1. Aanbledlog gemeenteverslag eo ve-slag bedoeld In de woningwet over i d 1921. 2. Adres A. M. Vermeeren te Loon- opzand inzake verkoop grond. 3. Voorstel tot verkoop bouw terrein te Loonopzaod aan A. M. v. L«on en C. Muisaars. 4. Schrijven J. L. Maas te Kaatsheu vel verzoekend hem te willen vetkoopen een spie grond gelegen voor zijn akker aao de Veil. Hoofdstraat. 5. Adres inwoners Loon-op-Zand ver zoekende de nieuwe straat aldaar voor een gedeeUe te verharden en voor het overige te verbeteren. 6.f Adros bewoners Teiefooostraat te Kaatsheuvel verzoekende dezen weg te willen verharden. 7. Schrijven J. D. E. van den Heuvel en J. B. van Opstal te Loouopzand verzoekende voor Laonopzand een af zonderlijke commissie tot weriog van schoolverzuim tn te stellen. 8. Voorstel vaststelling reglement voor de commissie tot wering van schoolver zuim. 9. Schrijven Curatorium R.K. Leer gangen te Tiiou'g, verzoekende voor 1923 een subsidie te willen verteenen, groot f 25 wegens oprichting vau een cursus in gemeente-administratie en uit- b'eiding tot aadere studie. 10 Schrijven van de vereeniging >Het G.ocnc Kruis4 tc Capclle verzoekende om subsidie over 1922.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9