DERDE BLAD. Provinciaal Nieuws ZENUW-TABltïï£5 §75 Nieuws uit Kaatsheuvel Nieuws uit Eeusden. Kerknieuws. Binnenland. I NUMMER 56 ZATERDAG 15 JULI 1922. 45e Jaargang. Waalwijk, 15 Juli 1922. Volksmatinée, te geven door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op Zondag 16 Juli in de zaal „Musis Sacrum" alhier. Programma 1. „Mijn land is een land der Zee." Mosman. 2. „Dorpsdans", Andriessen. 3. „Minnezangers-Meilied", Olman. 4. „De Hebe uit onze Taveerne", Kools. Zondag 1.1. werd den parochianen van den H. Clemens bekend gemaak dat de WelEerw. heer Nuyens door Z. D. H. den Bisschop was benoemd tot kapelaan te Oss. v Zeer zeker een zeer mooie promotie want de parochie van Oss is een der grootste parochies van ons bisdom. Hoewel zeer gaarne deze promotie gunnend, werd deze benoeming door velen in de parochie en daarbuiten toch niet gaarne gehoord, omdat men weet wat men in kapelaan Nuyens verliest. Vooral de jeugd verliest in hem een leider die veel tijd ter harer vorming beschikbaar stelde en een taai geduld aan groote gaven paarde in de moeilijke training van het jonge geslacht. Wat hij in de parochie van den H. Clemens heeft tot stand gebracht mag een unicum worden genoemd. Tot opvolger van hem is benoemd de WelEerw; Heer J. van Berkel, die tot nu toe kapelaan was te Lierop. Kapelaan van Berkel is in het heele Bisdom bekend als de groote promotor der Kerkkorenbonden. De officieele sluiting van den cursus 1921-1922 van de Rijksvakschool zal Vrijdag 21 Juli des voorm. ten 10 uur plaats hebben. Alle oud-leerlingen alsmede de fa brikanten zijn uitgenoodigd om deze plechtige sluiting te komen bijwonen. De Directeur v/h. Post Tele graafkantoor alhier vestigt er de aan dacht van belanghebbende op, dat in gaande 9 dezer op Zon- en Feestdagen de hulppostkantoren te Baardwijk en Xe Meeuwen zoowel voor den postdienst, als voor den telegraaf- en telefoondienst voor het publiek gesloten worden, met uitzondering evenwel voor de afgifte van niet aangeteekende correspondentie. Deze afgifte heeft te Baardwijk niet plaats. Naar wij vernemen zal de Hanze op Donderdag 20 fuli des avonds ten half negen in Musis Sacrum eene alge- meene vergadering houden waarop het marktwezeh ter sprake zal worden ge bracht. Ook niet-leden worden verzocht deze vergadering te komen bijwonen. Dinsdagmiddag ten 3 uur had op de speelplaats der H. Petrusschool de Volkszang-uitvoering plaats, waaraan door een 500-tal kinderen van de ver schillende scholen werd deelgenomen. Zeer vele ouders der schoolgaande kin deren, alsmede de besturen der zang en muziekgezelschappen, schoolcom missies enz. waren ter plaatse aanwezig. Ook de Edelachtbare heer Burge meester en eenige geestelijke autoritei ten vereerde de bijeenkomst met hunne tegenwoordigheid. Onder begeleiding der Harmonie van den R. K. Gildenbond en onder directie van den heer E. Hurkmans, zongen de kinderen op werkelijk zeer verdienste lijke wijze een tiental fraaie liederen, die, zoowel om den tekst als de mooie melodie, op de vele aanwezigen een uitstekenden indruk maakten. Na het vijfde nummer nam de Eerw. Broeder Lucianus het woord en dankte op de eerste plaats namens alle hoof den der scholen dat zoo velen gehoor hebben gegeven aan de uitnoodiging, daardoor belangstelling toonend in het werk van de onderwijzers, in het werk van hun kinderen. In welgekozen woor den zette hij het doel en de strekking dezer uitvoering uiteen. Hij wees er op, dat het volk niet meer zingt als vrbeger en zingt het, dan doen ze het banaal en om daar verandering in te brengen om de menschen weer te doen zingen maar dan goed, zijn er bonden gesticht om dit te helpen bevorderen. Vooral de ouders verzocht hij de lie deren thans hier gezongen naar huis over te brengen en dan daar bij alle gelegenheden te laten zingen. Dat men hier kan zingen, dat men muzikaal is aangelegd, is nog pas bewezen door de overwinningen op de concoursen door de verschillende vereenigingen behaald. Hij dankt de Harmonie voor de mede werking en spreekt den wensch uit dat ze deze melodieën op straat en op volksconcerten zal laten hooren opdat zoo het fatsoenlijke nette lied, de straatliederen zal verdringen. Nadat nog een vijftal liederen waren ten gehoore gebracht, verlieten de vele toehoorders, hoogst voldaan, deze in alle opzichten zoo goed geslaagde uit voering. Aanstaande Zondag des voorm. 9uur hoopt Ds. Jonkers van Waspik in de Ned. Herv. Kerk voormalig Besoijen voor te gaan in de bediening des Woords en tevens het H. Avondmaal te bedienen. De Waalwijksche vischclub „Visch- lust", gevestigd ten koffiehuize van den lieer L. Ketels, behaalde op de Zondag te Breda gehouden hengelwedstrijd den 6en prijs, zijnde een gouden medaille. De heer L. van Es wist den 4en per- soneelen prijs te behalen. De heeren C. v. d. Hoeven, J Eijkens en M. v. d. Ven tot dusver tijdelijk werkzaam aan de Rijksvakschool voor Schoenmakers alhier zijn thans voor goed benoemd. De Kermis heeft tot nu toe een heel kalm verloop gehad. Zoo kalm en stil als wellicht nog nooit te voren het geval is geweest, Zelfs Zondag was het, doch dit tengevolge van het slechte weer. zeer stil. Het matinée Zondag in Musis Sacrum door het dubbel gemengde kwartet „Speranza" gegeven was druk bezocht. Alle nummers werden correct gezongen en verwierven dan ook een welverdiend applaus. Het groote concert Maandagavond door de Liederiafel „Oefening en Ver maak" met medewerking van het 's Her togenbosch Strijkensemble van den Akker, gegeven was als altijd zeer druk bezocht De gezongen nummers voldeden uit stekend en verwierven een krachtig applaus. Vooral de bekroonde nummers jvan het Nationaal Concours te Rotter dam werden zeer mooi gezongen. De heer Aug. v. d. Heijden, de sym pathieke voorzitter, nam hierna het woord om den heer Jac. Sars namens de werkende leden te huldigen ln wel gekozen woorden wees hij er op hoe de heer Sars reeds jaren de ziel van de Liedertafel is en niets hem te veel is om de vereeniging tot grooten bloei te brengen. Het matiné door de Liedertafel Tot bloei der Toonkunst de leden Maandag in de zaal van den heer van Cromvoirt aangeboden, is in alle opzichten goed geslaagd. De op de Intern, wedstrijd te Rotter dam bekroonde nummers werden uit stekend vertolkt. De solisten, de heeren A. Boom en Th. Burmanje gaven eenige nummers ten gehoore en verwierven een welver diend applaus. De clou van het matinée was echter het duo de heer en mevrouw Damme uit Breda. Aanhoudend wisten zij de lachspieren in beweging te brengen met hun luimige voordrachten. Dinsdag en Woensdag was de zaal van Musis Sacrum geheel „uiterkocht" omdat men wist dat Faveur er met zijn uitstekend gezelschap was. Als altijd was men over alles wat werd geboden ten zeerste tevreden. Het van ouds bekende bal van de Liedertafel Donderdag gegeven was tamelijk druk bezocht. Van het dansen, waarvan als gewoon lijk op tal van plaatsen viel te profi teered werd niet dat gebruik gemaakt wat men had verwacht. Slechts op enkele plaatsen was het voortdurend druk. De Witte Bioscoop was iederen avond flink bezet en gaf mooie filmen te zien. De meesten hebben dit jaar weer de voorkeur gegeven ,aan een uitstapje, wat aan het station alhier het beste is te merken geweest. Tot ons genoegen kunnen wij con- stateeren dat de politie een gemakkelijke taak heeft gehad. De Postduiven Vereeniging de Ordenans alhier, hield Zondag 2 Juli een wedvlucht vanuit Charteroux (Fr.), afstand 605 K.M. Lostijd 7 uur. Aankomst eerste duif 2—2—11 laatste duif 2--50—5. De prijzen werden behaald als volgt le prijs C. Herman, 2e pr. H. Hensen, 3e pr. C. Herman, 4e pr. C. v. Beijnen, 5e pr. H.. Hensen, 6e pr. A. de Kloe, 7e pr. H. Donders, 8e pr. H. Hensen. Eerste overduif H. Hensen. Tweede overduif P. van Beijnen. Zekere J. T. had het ongeluk op minder aangename wijze met zijn voor hoofd in aanraking te komen met een schuitje van de schommel, staande op het kermisterrein. Dit ongeval wat zich in den beginne nog al ernstig liet aan zien, heeft echter een bevredigend verloop. Maandag had een drukbezochte vergadering plaats van de R. K. Veree niging van Nederl. Lederfabrikanten te Tilburg, waar vooral tot uiting kwam de groote noodtoestand der lederindu strie en de volgende motie werd aan genomen De R.K. Vereeniging van Lederfabri kanten, goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit, gevestigd te Tilburg, in algemeene vergadering bijeen op lö Juli 1922: overwegendedat de Nederlandsche Lederindustrie tengevolge van de moor dende valutaconcurrentie is lamge slagen overwegende: dat ook bij slechts korte bestendiging van dezen absoluut onhoudbaren toestand een financieele debacle in haar branche niet kan uit blijven en de lederindustrie ten onder gang is gedoemd overwegende dat vele lederfabrikan ten hun bedrijf reeds totaal hebben moeten stopzetten en vele andere hunne productie ten zeerste hebben moeten beperken overwegendedat, naast verarming der industrie, groote werkeloosheid onder hare werklieden een gevolg is van deze wantoestand betreurt ten zeerste, dat ook na her haalde uiteenzettingen van hun treurige positie, de landregeering geen maat regelen heeft getroffen om tot verbete ring van den toestand te geraken verzoekt de regeering en de volks vertegenwoordiging met den meesten aandrang als eenig redmiddel maatre gelen te willen nemen tot beperking van den ongebreidelden invoer zoowel in den vorm van leder als in den vorm van schoenen draagt het bestuur op dezen nood kreet ter kennis te brengen van de regeering en gaat over tot de orde van den dag. Nu het seizoen weer achter ons ligt laten we de diverse standen van de 3 elftallen van R.W.B. hierbij volgen. 3e klas N. V. B. B. V. V.' 10 8 2 0 18 25-4 L. S. V. 10 6 3 1 15 32-7 W. S. C. 10 4 1 5 9 8-12 Zalt-Bommel 10 2 2 6 6 6—22 Quick* 10 3 1 6 5 13—21 R. W. B 10 2 1 7 5 7-26 *Quick 2 winstpunten in mindering. 2e klas Brab. Voetbal Bond. Capelle 2 12 9 2 1 20 33-10 R. W. B. 2 12 6 5 1 17 42-8 Kaatsheuvel2 12 7 1 4 15 34—17 Quick 2 12 6 2 4 14 18-9 W. S.C. 2 12 2 4 6 8 11-44 T.O. V. 12 1 4 7 6 11-36 Berkdijk 2 12 1 2 9 4 11-36 3e klas Brab. Voetbal Bond. Capelle 2 12 12 0 0 24 49—5 W. S. C. 3 12 7 2 3 16 37—18 R. W. B. 3 12 6 2 4 14 42—16 Langstraat 12 6 1 5 13 26—16 Sprang 2 12 2 4 6 8 18-34 Quick 3 12 1 4 7 6 11—34 Berkdijk 3 12 1 1 10 3 5-65 Stand plaatselijke vereenigingen. R. W. B. 12 6 4 2 16 41-10 Quick 12 4 2 6 10 17-15 W. S. C. 12 4 2 6 10 16-39 R. W. B. I neemt in de 3 e klas de laatste plaats in, gezien echter het on gunstige seizoen dat R. W. B gehad heeft, en de prestatie van de 3 boven R. W. B. staande vereenigingen is de verhouding nog zoo slecht niet. Ver blijdend is het dat het 2e en 3e elftal zich dit seizoen zoo kranig ge houden heeft. Nemen we de wedstrijden van de plaatselijke vereenigingen appart dan zien we dat R. W. B. ver uit de bovenste plaats inneemt. Donderdag 6 Juli des a.m. 4 uu warea de leerlooiers en Schoenfabrikan ten der gemeente Hilvarenbeek door den burgemeester ten raadhulze gevraagd om een wachtgeldregeling in het leven te roepen. Alle genoodigden waren aan wezig. De burgemeester besprak op welke wijze dit zou kunnen geschieden doch door de vergadering werd betoogd dat iedere steun of wachtgeldregeling nooit meer kon zijn dan een lapmiddel dat geeu blijvende veibetering aanbrengt, doch alleen werkgelegenheid redding kan brengen, en daar moet voor ge zorgd worden door onze regeeriog, die heeft het in de hand. Aan den burgemeester werd voorge legd welken reuzenlnvoer van leder en gemaakt schoenwerk ons laad geregeld binnenkomt, dat daardoor de werkgele genheid hier te lande totaal wordt weg gemaaid, dus met eenvoudig den invoer te beletten de ware oorzaak der werke loosheid zou zijn opgeheven. De vergadering was eenparig van oordeel dat die het goede doel wil ook de daartoe dienende middelen moet willen om er toe te geraken en dat is in deze den invoer van leder en schoenen verbieden tot zoolang er weer norma e tijden aanbreken. Besloten werd bovenstaande aan den minister te seinen met b^voeglog dat, zoo niet spoedig in dien zin gehandeld wordt, dc grootste ellende te wachten is. Bij de officieele opening van de R. K. Politievakschool die dezer dagen te Den Bosch plaats had was de mi nister van justitie vertegenwoordigd door mr. W. L. A. Colaard, administrateur, hoofd der 22e afdeeling van het Departement. Verder waren o.m. aanwezig de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant mr. A. J. baron van Voorst tot Yoorst, de burgemeester der gemeente Den Bosch mr. F. J. van Lanschot, ver- schillende commissarissen van politie en andere autoriteiten. De R.K. Vereeniging van Bouw" vakpatroons heeft besloten om in Noord' Brabant aan alle bouwvakarbeiders hef werk op te zeggen met den gebruike- lijken opzegtermijn. Na 17 Juli staat het werk dus stil. De oorzaak hiervan ligt in een ver schil omtrent de loonen in een nieuw te treffen collectief contract, speciaal voor de opperwerklieden, voor wie de werkgevers een andere loonregeling willen treffen dan in Holland, wijl 't in deze streken niet altoos geschoolde werklieden zouden zijn. Een en ander heeft de volle instem ming van het hoofdbestuur. (Hsgzn) Een echte koker K A.MIJHI CT. enisdlfijd voorzien «n den naam t.MIJMHARDT mei hindteeKmn^ (JrruJ-n/iari* Dc Pro*. Staten van Noord-Bra bant vergaderden Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van mr. A. baron van Voorst tot Voorst. De gekozen leden voor de Eerste Kamer hadden mededeellng gedaan van de aanvaarding hunner benoeming. Verschillende stukken werden geren- voyeerd naar Ged Staten. De rapporteurs van eenige bijzondere comml99les brachten rapport uit. Het ltd mr. P. H Loef werd met 36 van de 43 stemmen herkozen tot buiten gewoon ltd van Ged. Staten. De volgende vergadering werd vast gesteld op Donderdag 27 Juli. DRUNEN. Velling 6-7. nam 3 uur. Doperwten I 24 cent per K G. ld- II 97a—lO'/a Krombekken 24—26 Peulen 25—32 Bloemkool 19'/a—2072 P«r stuk. Peen 225—280 per 100 bos. Sla 23 100 krop Aardbeien 20—78 per K.G. Tulnboonen 8 Kersen 1 60—64 Kersen II 46 50 Roode bessen 2333 Witte bessen 33—38 Zwarte bessen 116 DRUNEN. De postduivenvereniging >de Vliegende Vrienden hield Zondag een wedvlucht met oude duiven vanuit Weert. De prijzen werden behaald als volgt le en 2e pr. L. van Drunen, 3e en 6e pr. J. van Steen, 4e pr. van Loon, 5e en 7e pr. Rekers. Met jonge duiven van Breda. Uitslag le, 3e, 14e pr. v. Sambeck, 2e pr. Rekers, 4e van Loon, 3e Schapendonk, 6e en 8e v. d. Steen, 7e, 10e en 12 pr. v. d. Veer, 9e L. v. Drunen, 11e pr. Veltman, 13e pr. de Wit. Op 1 Augustus a s hopen de ech telieden P. Pelders-van Helvolrt hun gouden huwelijksfeest te vieren. De feestcommissie is reeds gevormd. Er zal hun een gcnoegelijk feest worden bereid. In den nacht van Zondag op Maandag werden door de gemeente politie twee fietsrijders aangehouden, rijdende zonder licht. Het opgeven hunner namen geschiedde zoo twijfel achtig dat de fietsen in beslag genomen werden en eerst een onderzoek zou worden ingesteld. Nu is gebleken dat het twee inwoners uit Vlijmen zijn ge weest, die zullen moeten terecht staan wegens het opgeven van een valschen naam ïn het rijden zonder licht en zonder weggeldkaart. Bij de door de P.D.V. „Vliegende Vrienden", gevestigd in het café van den heer Elshout, gehouden wedvlucht vanuit Herenthals (België) werden de volgende prijzen behaald le, 7e en 9e prijs H. Bergmans; 2e, 3e, 4e, 5e en 8e prijs Th Elshout Adrzn.6e prijs J. Josen. le overduif H. v. Ravensteijn. 2e over duif A. Maas. SPRANG. Gisteren hielden de leden van de Ger. Knapenvereen. „Samuël" alhier onder leiding van hun Voorzitter den heer C. Klootwijk, een uitstapje per auto naar Nijmegen. Verschillende be zienswaardigheden werden door hen bezocht, alsmede de prachtige omstre ken van Nijmegen, Berg en Dal Ook werd nog een kijkje genomen over de Duitsche grens. Des avonds ten circa 8 uur werd de reis naar hier aanvaard, waar men ten 10.30 uur aankwam. Allen waren zeer voldaan, ook over de heerlijke autorit. Deze reis zal lang in het geheugen blijven. A.s. Zondag des n.m. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Müihnickel van Waalwijk. CAPELLE. Bij de alhier gehouden aanbesteding van behang en verfwerk der pastorie van de Goref. Gem. is als volgt ingeschreven. J. Klaa9sen f 769. C. Oostdijk f793. Wed. J. J. v. d. Waals f729. Ons muziekgezelschap >Kuost na Arbeid* zal 15 Augustus e.k. deelnemen aan het festival te Breda. op 2.no. RAAMSDONKSVEER. Naar ons mede- gedeeld wordt zal de Harmonie „De Eendracht" op Zondag 16 juli te Oos- terhout in den tuin van de „Koppel- 1 paarden" een teestconcert geven met het oog op hun succes laatst te Rotter dam behaald. Zondagvoormiddag hoopt de Zeer- Eerw. heer Ds. D. J. v. d Graaf op 't Dorp en des namiddags op 't Veer op te treden voor zijn Gemeente Gedurende de maand Juni pas seerden 1137 op- en afvarende stoom- booten en zeilschepen met een gezamen- lijken inhoud van 113243 ton de Rolbrug. Een kindje van J. H. viel te water; het oudere zusje zag het. snelde om hulp en zoodoende was de kleine drenkeling spoedig op het droge Tot afgevaardigde naar de Jaar vergadering van den C. N. W. Bond te Utrecht werd door de Afdeeling Raams- donk benoemd de heer P. Pruijssens Fz„ en tot plaatsvervanger M. Pruijssens Pzn. Naar wij vernamen betuigden 498 personen adhaesie aan het adres van den C. N. W. Bond, inhoudende het verzoek aan den Gemeenteraad om de kermis af te schaffen. De heer en mevrouw S. Zijlmans- Schoenmakers vierden Dinsdag onder talrijke blijken van belangstelling hun vijftig-jarig huwelijksfeest. Bij de aanbesteding van den bouw van «en R. K. Naai- en Bewaarschool liepen de inschrijvingen geweldig uiteen. De hoogste was f74.631, de laagste f40.100. Het werk werd volgens bestek gegund. De duivenvereeniging „Juliana" hield Zondag 1.1. een wedvlucht vanuit Roosendaal, le, 2e en 12e prijs L van Schijndel; 3e en 9e prijs P. Zijlmans; 4e, 6e, 11e en 13e prijs P. v. d. Kieboom; 5e, 7e, 10e en 14e prijs A. Oomens, 8e prijs W. Luijbrechts. Er vlogen 32 j| duiven. Kaatsheuvel, 14 Juli 1922. De heer J. van Dortmond alhier Is aangewezen door 'n Engolsche com binatie om als directeur, eener stoocn- schoenfabrlek op te treden in Natal (Zuld-Afrika). Op 3 Augustus a.s. zal hij reeds derwaarts vertrekken teneinde zoo spoedig mogelijk de leiding en de organisatie op zich te nemen. Onze Koninklijk erkende schiet- vereeniging „St. Jan" heeft dit jaar weer blijk gegeven van herleving. Zij hebben nu eens laten zien dat de ons van ouds bekende schutterij nog iets presteerd. Viermaal zijn zij dit jaar gelauwerd uit den strijd gekomen. 1.1. Zondag hebben zij den ouden roem van „St. Jan" weer verworven. Een onzer schutters uit het eerste viertal, den Heer H. Molenschot, behaalde op het concours te Udenhout uit ruim 25 kampioenschutters, den eerste kam- pioensprijs. Voorzeker een mooi succes voor deze vereeniging. Heusden, 13 Juli 1922. De heer A. Smits, kommies bij de Dir. belastingen, wordt met ingang van 16 Juli a.s. overgeplaatst naar St. Michielsgestel en vervangen door den heer G. Wijma uit Gennep. De Heusdensche Harmonie neemt deel aan het op 29 en 30 Juli te Am- merzoden te houden festival. Zondagavond wordt in het Patro naatsgebouw een vergadering belegd ter reconstructie der Debatingclub „St. Catharina". Door de jongste stormen is be duidende schade aangericht in de fruit boomgaarden voor velen een groote schadepost. De jonge dames-naaivereeniging Dorcas" maakte per auto een uitstapje naar Oisterwijkjammer, dat het weer niet erg meewerkte. De tegen 15 Aug. voorgenomen scherpschutterswedstrijd vanwege „St. Blasius" is uitgesteld tot het vroegjaar 1923. De heer Stassen slaagde bij het examen voor reserve-vaandrig bij de artillerie. De Gem. Zangvereeniging „Cres cendo" hoopt deel te nemen aan het festival te Zaltbommel op 9 Sept. a.s. Marktberichten. Eieren 8—9 cent. Varkens 24—30 gulden. Naar wij vernemen, heeft Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van's-Bosch den hoogeerw. hooggel. heer A. F. M. Sweens, president van het Groot-Semi narie te Haaren, benoemd tot kanunnik van het Kathedraal Kapittel van St. Jan te 's-Hertogenbosch. Op last van den minister van justitie, na gepleegd overleg met zijn ambtgenoot van Arbeid, is Woensdag morgen proces-verbaal opgemaakt tegen den heer L. Mokveld, in diens hoedanig heid van directeur der N. V- Drukkerij t| „Hermes", te Eindhoven, wegens diens weigering om de N. V. voornoemd te laten inschrijven in het Handelsregister. De verplichting daartoe leidt, naar de meening van den heer M., weer tot een hoop paperassen-rompslomp, vergt al weer nieuwe financieele offers van de bedrijven, terwijl de „zegeningen" er De Echo van liet Zuiden. 2 a 5 2 WASPIK. Op Zaterdag a.s. hoopt de I tooneelvereeniging ..Kntres Nous" haar jarig bestaan feestelijk re herdenken. Ken j zang- en voordrachten wed strijd is voor de leden georganiseerd en ongetwijfeld staat hun dan ook een genoeglijken avond te wachten. De prijs der natuurboter is hier weer met II) treilt per K.G. verlaagd en gebracht i)t. prijs der nieuwe aardappelen is sterk dalende. Men besteedt thans öO cent per 5 Ij. De kwaliteit laat nog heel wat te wensehen over. Aan II. .Tanson en W. Vervoort, alhier. is een bouwpremie toegekend van respect. 900.— en 640.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9