Buitenland. Binnenland. Provinciaal Mieuwj is noodig, wil men de vermogenden en welgestelden nog zooveel mogelijk in het land behouden en zoo mogelijk zien terugkeeren De uittocht van een zevental families uit Eindhoven, hoofdzakelijk naar België, beteekent alléén voor den H. Omslag een verlies van 100 duizend gulden. En nog houdt de uittocht aan en is het perspectief somber. Ook uit andere groote gemeenten, vooral grens gemeenten in het Zuiden, valt deze zoo droeve uittocht voor de Nederlandsche welvaart waar te nemen De Franschman de Seillier begroot, in een dagblad correspondentie, dat de uittocht van meergegoeden uit Amster dam naar Duitschland en elders betee kent een verlies van 10 millioen gulden aan kapitaal. Is het niet te vreezen. dat aldus op den duur de directe belastingbronnen niet meer voldoende zullen vloeien en dat zelfs de tractementen der ambtenaren niet meer ten volle kunnen uitbetaald Hoe spoedig werd in ons land bewaar heid de meening, uitgesproken 1914 in de brochure no. 56 van de Tarief- vereeniging: „Bij de directe-belasting- heffing is altoos groote voorzichtigheid geboden. Gewaakt moet tegen de moge lijkheid van kapitaalverplaatsing naar het buitenland door een exodus van gegoeden". Ook in een ander opzicht is het economisch onbeschermd laten der grenzen thans een groot nationaal gevaar. Ik zal daarop niet verder ingaan en meen voldoende te hebben aangetoond, dat er is „periculum inmora„. Laat het nageslacht niet kunnen zeggen, als variant op eene bekende spreuk uit de oudheid: „Terwijl de Regeering over woog en aarzelde, ging de welvaart in Nederland verloren." Bij de groote legerrevue op den nationalen feestdag te Longchamp is een aanslag gepleegd op president Millerand. Een jong anarchist Bouvet lostte een revolverschot. Doordat iemand die naast hem stond, op z'n arm sloeg, wijzigde de kogel van richting. Er werd niemand gekwetst. Men was zeer onder den indruk der gebeurtenis. Volgens een bericht uit Rome heeft de groote liefdadigheid, door den vori- gen Paus gedurende den oorlog uitge oefend, tengevolge gehad, dat er op den financieelen dienst een tekort is van 7 tot 8 millioen lire. De nieuwe Paus heeft thans bevolen dat zuinigheids maatregelen zullen worden genomen. De moordenaars van Rathenau zijn gisteren te Halle a/d Saaie door mannen van de crimineele politie opge spoord. Voor zij gegrepen werden, schoten zij zich dood Over het vinden van de moorde naars van Rathenau kan nog het vol gende worden gemeld. Zondag deelden aldaar aangekomen toeristen mede, dat zij voorbij de burcht Saaleck waren gekomen en daar in den toren licht hadden opgemerkt. Op grond van een onderzoek dat zij hadden in gesteld, zeiden zij, dat het de moorde naars van Rathenau moesten zijn, die zich daar ophielden. Onmiddellijk begaven politieagenten uit Hall zich naar Bad Kösenen 's Maandags werd getracht den toegang tot den toren te forceeren. Terwijl versterking werd gehaald, verschenen de moordenaars op den torenomloop, wuifden de voorbijgangers toe en brachten een „Hochl" uit op Ehrhardt. Toen de politiemannen des avonds tegen zeven uur terugkeerden en de deur met bijlslagen hadden ver brijzeld, vonden zij de beide moorde naars dood op den grond liggen zij hadden zich door het hoofd geschoten. De Tentoonstelling in den Haag en het bezichtigen van den Dierentuin. Door het Tentoonstellingscomité is overleg gepleegd met de Directie van den Dierentuin te 's-Gravenhage, om tentoonstellingbezoekers in de gelegen heid te stellen de bezienswaardigheden van den Haagschen Dierentuin te be zichtigen. Het ligt in de bedoeling om het entrée op 60 cent te stellen met inbegrip van het bezichtigen van den geheelen Dieren tuin, als Dieren-en Vogelzalen, Aquarium, Insectarium, Rozarium, enz. Met den Pachter der buffetten zal overlegd worden om billijke en smake lijke menu's samen te stellen, zoodat zij, die 's avonds de concerten wenschen bij te wonen, hiervan kunnen profiteeren met dezelfde entréekaart. Logies tijdens de Tentoonstelling. Zij, die in de Tentoonstellingsweek logies wenschen te bespreken in Den Haag of Scheveningen, gelieve hiervan tijdig opgave te zenden aan het Bonds- kantoor, met vermelding van dato's en personen. Historische afdeeling Tentoonstelling. De Historische afdeeling van de Haag- sche Tentoonstelling belooft interessant te worden. Verschillende collectie's antiek schoei sel, platen, enz. uit Rijks en Plaatselijke Museums zijn reeds toegezegd. Het Comité houdt zich aanbevolen bij allen die iets in hun bezit hebben, om dit voor deze .gelegenheid in bruik leen af te staan. Catalogus Tentoonstelling. Met den catalogus van de Haagsche Tentoonstelling heeft het Comité groot- sche plannen. De catalogus zal niet alleen een weg wijzer worden voor hen die de Tentoon stelling bezoeken, doch ook een Stan daardwerk ten dienste van het geheele Schoen- en Lederbedrijf. De samenstelling geschiedt onder Redactie van W. Donker Pz., Rotterdam en F. Hessels, 's Gravenhage, met mede werking van Ingenieur H. van der Waerden. Directeur van de Rijksschool voor Schoenmakers en Leerlooiers met daaraan verbonden Rijksproefstation en voorlichtingsdienst, ten behoeve der Lederindustrie; A Stütz, Hoofdleeraar; julius Gediga, Leeraar Looierijv. d. Hoeven, Scheikundige; Fred. Hoek, Leeraar Handschoenmakerij allen aan dezelfde schoolHendrik Hoek, Direc teur van de Vakschool voor Schoen makers te ^s HageAlex Huijkman, Haarlem en Friso Huijkman, Den Haag. Van al deze medewerkers zal een technisch artikel in "den catalogus wor den opgenomen. Op den omslag is natuurlijk afgebeeld „De gelaarsde kat" in kleurendruk. 't Geheel belooft een keurig en prac- tisch werk te worden, dat zal worden verkocht voor 50 ct per stuk. Vereeni- gingen kunnen reeds thans voor hunne leden de benoodigde exemplaren be stellen aan het Bondskantoor. Per 10 en' 50 exemplaren is#de prijs resp. 40 en 30 ct. per stuk. Vacant ie. Aan H.H. Grossiers in Schoenen en Lederhandelaren. Vanuit de organisaties van Schoen makers en Schoenwinkeliers wordt sinds enkele jaren een krachtige propaganda gevoerd om te komen tot een algemeene vacantieweek in het Schoen- en Leder- bedrijf. De landelijke organisaties adviseerden hunne leden om dit jaar vacantie te houden in de week van 14—20 Augustus en wel omdat in deze weck een R. K. feestdag valt Dinsdag 15 Augustus en ook omdat in deze week zal worden gehouden de Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie in den Dieren tuin te 's Gravenhage. De algemeene verwachting is, dat iedereen die in het Schoenenbedrijf werkzaam is, deze tentoonstelling zal bezoeken. Gij hebt dus groote kans, dat zoo gij uwe klanten gaat of laat bezoeken, de zaak gesloten of den patroon niet thuis te treffen. - Ook hebben zeer vele Schoenwinke liers en Schoenmakers reeds besloten, in deze week geen reizigersbezoek te ontvangen. 't Is dus ook uw belang en dat uwer vertegenwoordigers, om dit jaar in de week van 14—20 Augustus vacantie te- houden en ook uw personeel vrijaf te geven. Gij steunt daarmede ook ons pogen, om den kleinen zakenman tot enkele dagen vrijaf nemen te brengen, om buiten zijn bedrijf rust en ontwikkeling te vinden. Wij vertrouwen in deze op aller medewerking, opdat dit jaar de Vacantie algemeen zal worden. Bestuur Nederlandschen Bond van Schoenmakerspatroons en Schoen winkeliersvereenigingen. Een goed voorbeeld. Naar wij vernamen is door verschillen de Schoenfabrikanten in Noord-Brabant besloten, dit jaar op Maandag 14 Augus tus aan hun personeel vrij te geven en wel omdat Dinsdag een R. K. feestdag is. waarop toch niet wordt gewerkt en door deze regeling ook de schoenmakers gezellen gelegenheid krijgen de Haag sche Tentoonstelling te bezoeken. De Russische delegatie heeft geen gevolg gegeven aan de uitnoodiging van den heer Patijn om Dinsdagmorgen een bijeenkomst te hebben met de eerste subcommissie (eigendommen). Wel heeft de Russische delegatie in een schrijven aan den heer Patijn mee gedeeld, dat ze bereid is deel te nemen aan een bijeenkomst met de voorzitters der subcommissies of aan een voltallige zitting der conferentie. Een zitting met de volledige commissie is tegen hedenmorgen toegestaan. Daar van zal het al- of niet voortduren der commissie conferentie-afhhangen. Landelijk Comité 25-jarige regeerings-jubileum van Hare Majesteit de Koningin. Men verzoekt ons te berichten, dat vereenigingen welke alsnog instemming wenschen te betuigen met bovenstaand plan, zich alsnog kunnen aanmelden tot deelname. Het voornemen bestaat in Augustus een vergadering te houden waar plannen nader worden uiteengezet, om zoo grootsch mogelijk en waardig dit jubileum te herdenken. Gedachtig aan de spreuk: „Eendracht maakt macht", is de bedoeling dat een zeer groot aantal véreenigingen onze Vorstin een hulde zullen brengen, om tevens bij vernieuwing de verzekering te geven van onwankelbare trouw aan ons ge liefd Oranjehuis. Aanmelding kan geschieden bij het Secretariaat der Vereeniging Oranjebond, Luthersche Burgwal 13, den Haag, of bij Albert v. d. Horst, Emmastraat 10, Amsterdam. De aanmelding kan geschieden tot uiterlijk 31 Juli a.s De eerste vergadering zal in Utrecht gehouden worden. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben besloten voorloopig van de samenvoeging der vijf Gooische ge meenten af te zien. Ze zijn slechts bereid mede te werken tot de samen voeging van Naarden en Bussum. Door de Provinciale 8taten van Noord-Holland is na drie stemmingen bij loting met den heer Van Kol (S.D. A.P.) tot lid der Eerste Kamer (vacature den heer W. Vliegen (S D.A.P verkozen verklaard den heer J. Douwes (A R.) De Provinciale Staten van Gro ningen kozen tot lid der Eerste Kamer (vacature j A. Westerdijk (V D.) den heer H. J. Schönfeld (V.D.) v Jurgens' fabrieken keeren geen interritn dividend uit. Philips Gloeilampenfabriek hebben een groote fabriek te Warschau gebouwd. Chefs en personeel is uit Eindhoven vertrokken om leiding te geven. De Nederlandsche R.K. Vereeni ging van Sigarenfabrikanten houdt Don derdag. a.s. des voormiddags om 11 uur te Eindhoven een algemeene vergadering ter bespreking van de steeds verdere ontwrichting der Nederlandsche sigaren- i industrie tengevolge van den ongebrei- delden invoer van Duitsche sigaren. Het lid van den Nijverheidsraad, de heer J. de Vlam. zal deze vergadering bij wonen. De vergadering is toegankelijk voor alle katholieke sigarenfabrikanten Men meldt aan de „Msb." De voormalige aardappeldrogerij voor heen Vlessing en Co. te Zuidbroek met alle gebouwen, terreinen, bouw- en weiland, tezamen groot 5.22,04 HjA. is gekocht door den heer J. Smelman. makelaar te Groningen, voor f 23.125, terwijl de stichtingskosten bedroegen.... een half millioen gulden. Waalwijk, 19 Juli 1922. De speldjesdag voor „Herwonnen Levenskracht" heeft in onze gemeente pl.m. f 160 opgebracht Op haar verzoek is aan de Kamer van Koophandel door de consulaten van Zwitserland en Italië medegedeeld, dat voor Nederlanders voor vacantie- verblijf aldaar geen visum meer noodigis Vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, te houden op Donderdag 20 juli 1922. des namiddags 5 uur ten Raad huize ie Waalwijk. Aan de orde 1. Ingekomen stukken la. Schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel dd. 8 Mei 1922 waarbij wordt medegedeeld dat de thans vastgestelde kiezerslijsten geldig blijven tot 1 October 1923. 2. Schrijven alsvoor waarbij eenige wenken worden gegeven omtrent de inrichting van het jaarverslag Breed opgezette algemeene beschouwingen worden niet gewenscht in de verslagen daarentegen wordt speciaal de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid. te vermelden nieuw opgekomen takken van handel en nijverheid of het teniet gaan van bestaande bedrijven. In overweging wordt gegeven reeds in den loop van het jaar aanteekening te houden van cijfers en feiten. 3. Schrijven van de afdeeling Waspik van de vereeniging „de Hanze", waarbij steun wordt gevraagd om te verkrijgen le. verbetering van de spoorwegdienst regeling op de lijn 's-Bosch-L.-Zwaluwe, 2e. openstelling van het telefoonkantoor van 8 uur voormiddag tot 9 uur na middag i 4. Verzoek om adhaesie voor een adres der Kamer van Koophandel te 's Hertogenbosch, waarbij wordt ge vraagd een uniforme regeling van de openstelling der telefoonkantoren ten platte lande. 5. Verzoek alsvoor van de Kamer te Eindhoven, waarbij wordt gevraagd de belemmering van den invoer van Duit sche sigaren. 6. Schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel dd. 27 Mei 1922 waarbij de meening der Kamer wordt gevraagd over hel denk beeld om op kosten van daarbij geïn teresseerde corporatien en personen lezingen te doen houden in eenige Zweedsche steden over onderwerpen, betrekking hebbende op Nederlandsche en Indische voortbrengselen. 7. Schrijven van de Nederl. Orga nisatie voor de Internationale Kamer van Koophandel waarbij wordt gevraagd de bijdrage voor de organisatie te be palen op f 75 8. Schrijven van den Inspecteur der Nederlandsche Spoorwegen te 's Her togenbosch, waarbij in overweging wordt gegeven, klachten of voorstellen tot verbetering met betrekking tot vervoers- aangelegenheden, rechtstreeks aan dien Inspecteur in behandeling te geven. 9. Schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel waarbij er de aandacht op wordt gevestigd, dat men zich voor het verkrijgen van in lichtingen omtrent binnenvaartaangele- genheden zal kunnen wenden tot de aangewezen ambtenaren voor de Bin nenvaart. 10. Verzoek om adhaesie voor een adres der Kamer te Vlaardingen, waarbij wordt gevraagd niet over te gaan tot centralisatie van den postcheque- en girodienst. 11. Schrijven van de Vereeniging „Nederland in den Vreemde", waarbij onder toezending van een jaarverslag een bijdrage wordt gevraagd. 12. Schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, waarbij wordt medegedeeld dat de afgifte van certificaten van oorsprong voorgoederen, bestemd voor Nederl. Indië, in het ver volg uitsluitend moet geschieden door de Kamers van Koophandel. 13. Schrijven van het Bestuur van den Middenstandsbond, waarbij wordt verzocht de benoeming van een of meer vertegenwoordigers van den Midden stand in de door de Regeering te be noemen Commissie voor de Nederland sche Tentoonstelling te Kopenhagen te bevorderen. 14. Schrijven van het Interprovin ciale Spoorwegcomité te Groningen, waarbij wordt gevraagd adhaesie te betuigen aan haar adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarbij wordt gevraagd te bevorderen dat spoedig maatregelen worden getroffen tot herstel van de degressie in het spoor- wegreizigerstarief door wijziging van de kilometerberekening en herstel van de kilometerkaarten. 15. Schrijven van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland waarbij deze onder toezending van een jaarverslag zich bereid verklaart, hare bemiddeling 'te verleenen ter behartiging van Nederlandsche belangen in Duitsch land. 16. Verzoek om adhaesie voor een adres der Kamer te Vlaardingen aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarbij wordt gevraagd in de Wet tot regeling der kosten van openbare ver pachtingen en het uitloven van premiën bij openbare verkoopingen en verpach tingen, niet op te nemen een verbod van het zoogenaamde strijk- of inzetgeld. 17. Verzoek om adhaesie voor een adres van de Kamer te Assen, waarbij wordt gevraagd, voor het plakken van rentezegels een minder kostbare en tijd- roovende regeling te treffen. 18. Verzoek om adhaesie voor een adres van de Kamer in den Haag. waarbij wordt gevraagd dat de Minister van Financien maatregelen zal treffen dat bij invoer van sigaren in Nederland art. 32 der Waardewet zoodanig wordt toe gepast, dat als waarde van de ingevoerde sigaren niet wordt genomen de factuur- waarde, doch de waarde hier te lande. 19. Schrijven van de Kamer te 's Her togenbosch, begeleidende de correspon dentie door die Kamer gevoerd met de Stoomvaartmaatschappij Hoek van Hol land-Harwich om te verkrijgen, dat door de inrichting van een zeepostkantoor op de Harwichbooten het postverkeer tusschen Engeland en Nederland belang rijk wordt verbeterd. Door de Kamer wordt gevraagd haar verzoek bij de Stoomvaartmaatschappij te steunen. 20 Verzoek om adhaesie voor een adres van de Kamer te Haarlem, waarbij den Minister van Waterstaat wordt verzocht te bevorderen dat een ingrij pende verlaging van de tarieven voor bestelgoederen per spoor, die thans het drievoudige bedragen van vóór den oorlog, tot stand komt en waarbij tevens de aandacht wordt gevestigd op enkele bezwaren, die het snelvervoer aankleven. 21. Verzoek om adhaesie voor een door den Nederlandschen Bond van Verladers aan den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel gericht verzoek om eene wettelijke regeling in het leven te roepen voor de inrichting van een vervoerdocument voor beurt- vaarders, boden e. d. 22. Verzoek om adhaesie voor een door de Kamer te Tiel aan de Tweede Kamer der Staten Generaal gericht adres waarbij wordt gevraagd aan de Gemeen tebesturen de bevoegdheid te ontnemen van het heffen eener zakelijke belasting op de bedrijven. 23. Diverse stukken a. Schrijven van het Centraal Bureau voor de Statistiek, houdende mededee- ling, dat bij voldoende belangstelling een maandelijksche publicatie zal wor den uitgegeven omtrent de prijzen in den groot- en in den kleinhandel, index cijfers van prijzen en opgaven van kosten van levensonderhoud. b. Schrijven van het Verbond van Ned. Fabrikantenverenigingen met ver zoek abonnement te nemen op de uit gaaf „de Nederlandsche Nijverheid". c. Schrijven van den Uitgever M. Nijhoff te Den Haag waarbij eenige door hem uitgegeven adresboeken en perio dieken worden aangeboden. d Ter kennisneming van de leden het door het Bureau der Kamer aan den Heer Directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek gezonden schrijven ten aanzien van dè inrichting van de statistiek van im- en export van leder en schoenen en productie en verbruik van die artikelen. (Behandeld in devorige vergadering.) e. Idem adhaesie adres voor het stuk hierboven sub 4 vermeld. II. Vaststelling van een tarief voor de heffing van rechten voor het legali- seeren van handteekeningen, afgifte van verklaringen van oorsprong enz. III. Voorstel om een adres te richten tot de Tweede Kamer der Staten Gene raal waarbij wordt verzocht maatregelen te treffen tot beperking van den invoer van leder en schoeisel. IV. Rondvraag. Waalwijk, 15 Juli 1922. De Voorzitter, B. Timmermans-Verschure. Loop der bevolking gedurende de maand Juni 1922. Werkelijke bevolking M. V. Tot. op 1 Juni 1222 4557 4530 9087 Vermeerd. d. geboorte 10 8 18 vestiging 15 17 22 Geheele vermeerdering 25 25 50 Vermind. door sterfte 5 5 10 vertrek 20 26 46 Geheele vermindering 25 31 56 Verschil tusschen de ge heele vermeerdering en de geheele vermindering 6 6 Bevolking op 1 Juli 1922 4557 4524 9081 Opmerkingen omtrent den loop der bevolking over de maand Juni 1922. Getal geboren in de gemeente M. V. Tot. Levend 10 8 18 Sterfte in de gemeente zonder levenloos aange- gevenen 5 5 10 Getal huwelijken 2. Nu men het resultaat wat nade'" Trzte', zegt de >S'aodaard< Is de val ^ao deo V<tjbHdsbonö nog dieper dan we eerst dacb'en. Het bliikt du ioch, dat onder de tien gekozenen ook begregen zijn de caodl- •ateo wan de twee hitlijsten, de heereD Ter H til en A. S aalman. Feitelijk 'wee belaogencandida'en. evengoed als B aat po de talrijke andere, die niet slaagden De eerste komt ge- tooveo we, vooral naar voren als pleit bezorger voor het tooneel, de bioscoop en andere voiksvermakelnkheden. De wecde staat als bepaald soort midden stander in de rij der belangen caodi- datcn. Rekent men die 2 er du9 af, dan blijven er slechts acht over. En is de oederlaag in het cijfer nog grocer. Rekent men hen er niet af, acht men hen te behooren tot de groep, die zichzelf niet ongaarne tot de geestelijke elite der natie rekent, dan wordt het getal eigenlijk nog tragischer. Vaa Thorbecke en Kappeyae «preken we dan maar niet meer. Sindsdien is er veel veranderd. We denkeo dan liever ;^an den tegenwoO'dlgeo tijd, waarin het nu levend geslacht nog een Rcëll, een de Beaufort, een Tydeman, een Van Karoebcek, een Van Houten, een Pierson, een Van Tieohoven, een Borgeslus, Rink en Lely hebben ge kend als vertegenwoordigers der liberale gedachten in ons land. Wij zouden zoo zeggen d$ prij®, dien men voor Ie tien te betalen heeft, is te hoog. Dan maar liever de acht. Het beginsel is zuiverder, het getal kleiner. In antwoord op den brief vau Lltwiooff heeft de voorzitter der niet- Rus«iscbe commissie, Patij», den Russen medegedeeld,dat een vergadering met de presidenten der sub-commissies doelloos 1°. Wel -ch er kan nog een bijeenkomst ^aa de Russea met de sub-commissie oor de particuliere eigendommen op heden plaats hebben. Ia Russische kringen is men ootstemd over die antwoord en bltlfc men aan den weasch vau een bijeenkomst met de presidenten vasthouden, Ia de gfoote zaal vaa het Jaar beursgebouw ie Utrecht 19 Maandag een d'ukbezocbte vergadering gehoudeo van deo R.K. Bond van Sooor- en T am- wegper9oaeel St. Raphael, speciaal van bet wckplaatspersooeel. De heer Th. van Leur uit Utrechi protesteerde ia eea uitvoerige rede tegen de door den minister vaa water staat goedgekeurde looDsverlagiog vao 10 pCt. voor het wckplaatspersoneel en tegen den brief van den raad van commissarissen der Nederlandsche spoor wegen, waarin aangedrongen wordt op nog verdere loonsverlaging. Bij het debat deelde de heer De Bruin namens het R K. Vakbureau mee, dat dit bureau in deze geheel het standpunt deelt van Sc. Raphtël eo drong er op aan de politiek van de vakactie te scheiden. Nadat de inleider de sprekers beant woord had, werd met algemeene stem men een motie aangenomen, waarin gtëlscht wordt, dat het spoorwegperso neel geen mindere rechtspositie in zal nemen en geen lagere bezoldiging ge nieten dan het Rijkspersoneel en die zich veder geheel aansluit bij de motie De Courant deelt mee dat de goed gekeurde loonsverlaging 30 dezer ingaat. De belasting op de openbare ver- makeliikhedrn heeft in de ketmisweek meer dan f 1000 opgebracht. De heer JaG Timmermans alhier, legde met gunstig gevolg het eind examen H B S. af. R.K. Mtdd. Handelsschool. Uitslag Toelatings- en Overgangs examens. Toelatingsexamen voor de le klas. Gfëxamineerd 19, afgewezen 2. Toegelaten B. Hamburg. W. v. Hllst, f. Kolsteren, W. Kolstereo, J. v. Mil, L. Mombers, A. Trommelen, P. Vekemans, allen te Waalwijk, P. Gommers, L Lig>- voer, J. Maaskant, M. Maaskant, M. v. d. Velden en Joh. v. Woensel te Kaats heuvel, J. Pruissens en D. Qulrijns te Sprang, en P. Mutsaer9 te Waspik. Toelatingsexamen voor de 3e klas. G'ëxamineerd en afgewezen één. Bevorderd Vau I naar II J. Gubbens, C. v. Heijst, P. v. Heijst, A. v. Hllst, A. v. d. Hoek, 1. Krol, L. Rempt, D. Renooy, A. S z, A. Timmermans, H. de Wit, P. Zijlmaos en J. v. d. Brand. Niet bevorderd 5- Van II naar III. A. Bergmans, J. Duyzen, W. de Haan, J. v. Heeswijk, C. v. d. Hoijden, C. v.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2