üieuws uit Kaatsheuvel ZEW(/^.TABi^iEN Mieuws uit fïeusden. Ingezonden $tukken. Gemengd Nieuws. d. Hoven, Plet v. d. Hoven, M. v. d. Mee, A. Monchan, A. Obbens, J. Pullens, J. de Rooij, Th. v. d. Rijken, H. Smelt, Sigb. v. Strleo, L, VeermaDS, W. Ver boeven, A. Vloeimans, D. Vos, J Werther, Fr. Zijlinans, S Zijlmaos eo B. v. Wijck. Niet bevorderd 3. Van III naar IV. A. v. d. Broek, A. Broumels, Th. v. Dongen, J. Greve, W. Heijs, A. v. Iersel, H. v. Leeuwen, H. Muller, C. Pols, G. de Rooij, P. v. Santen, M. v. Slulsveld, G. Smit eu E. Verwiel. Niet bevorderd I. Door C. L. v. d. Wtjgaart werd bij het heagelea in het kanaal te Baard wijk een brasem gevangen van 4'/ pond. De laatste Kermisdagen hebben, evenals de vorige, een zeer goed verloop gehad. Het Volksmatinée, Zondagmorgen door de Liedertafel „Oefening en Ver maak" gegeven, was zeer druk bezocht De ten gehoore gebrachte nummers werden uitstekend vertolkt en verwierven een welverdiend applaus. 's Middags heerschte er zoowel op het kermisterrein als in de verschillende café's een groote drukte. Mede dank zij het tactisch optreden van de politie, waarvoor haar een woord van lof vanaf deze plaats niet mag onthouden worden, kwamen wanordelijkheden of vecht partijen niet voor. Zoo noodigwistzedeze door haar vlug en accuraat optreden te voorkomen. Voor openbare dronkenschap behoef den zoo goed als geen processen-verbaal te worden opgemaakt. Zaterdag herdacht de heer Adr. Duquesnoy den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de N.V. Stoomschoenfabriek v.h Jos Groenen alhier in dienst trad. Dat het den bekwamen modelleur niet aan blijken van belangstelling zou ontbreken, sprak als vanzelf, wijl reeds een zeer groot aantal arbeiders bij deze firma werkzaam, bij hun 25-jarig dienst- jubileum zonder on.derscheid zijn ge huldigd. Door den heer J. Groenen werd den jubilaris onder een hartelijke toespraak een gouden horloge met inscriptie uit gereikt. Ook van de zijde der werklieden mocht de jubilaris vele blijken van belangstelling ondervinden. Donderdagavond ten 8 uur zal in hotel Gerris een algemeene vergadering worden gehouden van De Hanze, ook niet-leden worden uitgenoodigd. De besprekingen zullen in hoofdzaak worden gehouden over het marktvraag stuk, voor deze gemeente in den iaatsten tijd bijzonder actueel geworden. Voornamelijk zal worden gewezen op het karakter van de tegenwoordige markt en wel vooral de uitwassen, welke zich aan het huidige marktwezen hebben vastgezet. DRUNEN. Zondag hield de Postd. Vereen. >Vliegende Vrinden*, gevestigd in het café Elshout, eene wedvlucht vau uit Herenthals (België), alwaar de duiven vermoedelijk om 8 uur werden in vrijheid gesteld. De eerste prijsduif werd geconstateerd ten 8,59,32, de laatste ten 9.14,13. De prijzen werden behaald1, 2, 8 en 9e prijs Th. Elshout Adr.zn., 3 en 6a prijs H. Bergmans, 4e prijs J. Jozen, 5e en 7e prijs David Elshout. Ie overduif Tö. Elshout, 2s H. van Ravensteijn, 3e A. Maas. Het aantal werkloozen in de schoehiodustrlo neemt nog steeds toe. Op MaaDdag 17 dezer hebben zich bij de arbeidsbemiddeling 47 georgani seerde werkloozen aangemeld. Zondag j.l. hield de P. D. V. „Vliegende Vrienden" gevestigd op het jongenspatronaat alhier een wedvlucht met oude duiven vanuit Maastricht. A. Rekers le en 5e; A. v. d. Steen 2eL. v. Drunen 3e en 6evan Loon 4e en J. Veltman 7e prijs. L. v. Drunen behaalde het kampioenschap voor oude duiven met sprekende cijfers Met jonge duiven vanuit Roozendaal J. v. d. Steen 1—4; v. d. Veer 2 A. v. d. Steen 5—6; Sambeek 3—8—12; Rekers 9—14; v. Loon 10; de Wit 7—11-13. Bij het Maandag j.l. gehouden koningschieten van de handboogschut terij gevestigd op het jongenspatronaat alhier behaalde de heer Th. v. d. Wiel het koningschap met gemiddeld 3'/, punt per schot. Geen jaar tevoren werden ooit zooveel punten geschoten. Vriendschappelijk D F.C. I alhier- Quick comb, 's Bosch 4—4. Zondagmiddag hield de tuinbouw- vereenlging hare jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. v. d. Wiel, opende de vergadering met den christehjken groet, heette de aanwezigen welkom en hoopte dat deze vergadering vrucht mocht afwerpen. De notulen konden niet worden voor gelezen daar de vorige secretaris geen notulen had nagelaten. De rekening en verantwoording sloot met een klein tekort, wat de vereeniging spoedig hoopte te boven te zijn. Hierna had de voorzitter nog eenlge mededeelingen. Hij wees op den voor uitgang van den tuinbouw, op de flinke prijzen die dit jaar weer op de velling worden besteed, en hij spoorde de leden aan, om eendrachtig samen te werken, den tuinbouw nog meer te doen bloeien en door goede sorteering, volstrekte eerlijkheid inzake de levering van goede ren, de naam der veiling hoog te houden. I Hierna gaf de voorzitter het woord aan dec beer van Rooij, hoofd der school, die dezen middag een lezing zou houden over kalkbemesting. Op eenvoudige voor ieder begrijpelijke wijze zette de spreker uiteen, welke nuttige en ook schadelijke werkingen de kaik in den grond verricht en in welken vorm men kaik aan den grond kan geven. Hij behandelde de voornaamste kalk- meststoffen, bun oorsprong en werking en gaf verschillende practische wenken waar bij kalkbemesting op dieat gelet te worden. Vooral raadde hij voor zichtigheid aan met het gebruik van klultkalk op hoogen lichten grond. Tot slot ging hij nog even na welke tuia- bouwgewassen veel kalk behoeven, hoeveel en wanneer de meststoffen moeten gegeven worden. Spreker hoopte, dat het weinige wat hij er van had gezegd, het iozicht in de kalkbemesting eenigszins zou verduidelijken. Een flink applaus bewees het wel slagen der lezing. De voorzitter bracht het hoofd dar school dank voor de prac lsche zakelijke lezing en hoopte hem nog meermalen in de vereenlging te hooren. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. 's-BOSCH. Gisterenavond is het Paleis van Justitie te 's Hertogenbosch ten over staan van Notaris Worst aldaar verkocht aan het R. K. Lyceum aldaar voor f 90 000. SPRANG. De Heer Q. Bax, ambte naar ter Secretarie alhier, is j.l. Zater dag te Dordrecht geslaagd voor het voorbereidend examen gemeecte-adminl- stra'le. WASPIK. Openbare Raadsvergadering gehouden te Waspik d d. 14 Juli 1922 des n.m. 4 uur. Verschillende mededeelingen worden alle voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is. 1. Aanbieding gemeenteverslag over 1921. Wordt voor de leden ter inzage nedergelegd. 2. Verzoek van A Smits om vermin- dering van pacht. Op voorstel van B, en W. wordt met algemeene stemmen besloten aan ver zoeker voor de helft vermindering van pacht te verleenen. 3. Aanvaarding schenking. De voorzitter deelt mede, dat bij hem is ingekomen een bedrag van f 1512 98 met de bedoeling dit bedrag als schen king aan de gemeente in de gemeente kas te storten, zonder, dat schenker daaraan eenige voorwaarden hoegenaamd heeft verbonden. Met algemeene stemmen wordt be sloten deze schenking te aanvaarden. 4. Verzoek van J. Zwaans om aan hem een stukje gemeentegrond, gelegen achter zijn huis, te verkoopen. Wordt met 6 tegen 3 stemmen beslo ten, bedoeld stukje gemeentegrond, groot ongeveer 100 M2 aan adressant te verkoopen tegen f 0.50 per M2 5 Verzoek van de vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Waspik, om beschikbaarstelling van gelden voor den bouw van een school met 3 klassen. Na eenige discussie wordt met alge meene stemmen besloten de gevraagde gelden beschikbaar te stellen en eene geldleening aan te gaant >t een maximnm bedrag van f 35000. Versl. volg. No. Onze voetbalver. Brabantia speelde Zondag j.l. een vriendschappelijke wed strijd tegen Olympia I uit Geertruiden- berg, welke wedstrijd door onze club werd gewonnen met 2—0. WASPIK. Zaterdag vierde onze tooneelvereenlglog >Eotre Nous*, haai 15-jarlg bestaan. Voor deze gelegenheid had men voor de leden een voordach- ten-wedstrijd georganiseerd, welke schitterend geslaagd mag genoemd worden. Deze wedstrijd was verdeeld In 3 afdeeliogen nl. zangwedstrijd, com. scèaes en duo's. Nadat de leden zich eerst aan een heerlijk diner hadden vergast, waarvoor den heer van Iersel alle eer toekomt, nam de wedstrijd een aanvang. De uit slag was als volgt Afdeeling Zang. le prijs en publieksprijs H. v. Iersel, met het stukje, getiteld >Moeders ver jaardag*, door hem zelf gecomponeerd. 2e prijs L. van Iersel, met >De twee Grenadiers*. 3e prijs P. v. d. Werf, met >Scbelden«, vau A. van Tetterode. Afdeeling Com. Scènes le prijs en publieksprijs G. Kamp» met »De dienstplicht*. 2a prijs C Berkelmans, met »Ik mag van mijn moeder niet vrijen*. 3e prijs F. Berkelmans met »Mauple als soldaat* x 4e prijs C. Lacgerwerf Bzn. >Na 't nachtfuifje*. 5e prijs A. de Winter, met >Ia Hol land staat een huis*. Afdeeling Duo's. le prils en publieksprijs P. v. Dongen en D. Kuijsters, met >De bruiloft van neef Janus*. 2e prijs Cbr, Montana en Ant. de Winter, met >De Spaansche Muilezel*. Bij dezen wedstrijd is gebleken, dat er onder onze tooneelclub goede krach ten schuilen. In de 15 jaren welke deze vereenlging bestaat, heeft zij de inwoners onzer gemeentemenigengezelllgen avond weten te bezorgen. Geen wonder dan ook dat zij steeds met de grootste be langstelling deze sympathieke avonden tegemoet zien. RAAMSDONK. Bij het vogelnestjes uithalen, viel de schooljongen B. uit een boom, waarbij hij een been brak. Hij werd onmiddellijk naar het Gasthuis vervoerd, waar geneeskundige hulp verleend werd. RAAMSDONKSVEER Graanberlcht. Tarwe f 13.75 a f 14, Rogge f 13, Haver f 13 75 a f 14. Voor nieuw hooi f 35 k f 40. Met gunstig gevolg liep van stapel de motorboot >Viscbhaadel«, groot 20 ton, gebouwd voor rekening van den Heer J. Kievlfs te Geertruidenberg op de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg. CAPELLE. Onze dorpsgenooten M. Middelkoop, H. Kohier en W. Heijmans zijn bevorderd tot de 2e klasse van het gymnasium te 's Bosch, terwijl voor hel toelatingsexamen le klasse geslaagd is M. Kohier. De jongeheer P. Rijken te Loon- schendijk is aan de H. B. S. te 's Bosch bevorderd tot de 4e Klasse. i||De Chr.Zangvereeniging „Halleluja" alhier zal deelnemen aan het concours te Tricht op 1 September a.s. MEEUWEN. De jaarlijksche frultver" koopiog der Afd. Lsnd van Heusden en Altena der Ned. Pom. Vereenlging alhier zal gehouden worden op 10 Augustus a.9. De muziekvereenlgirg »Kanst eo Vriendschap* zal deelnemen aan het op 31 Augustus a s. te houden concours te T icht. DUSSEN. Bij den heer S. ontstond dezer dagen, doordat de vlammen van een petroleumtoestel in een pan met spek sloegen, een begin van brand, welke gelukkig door eenige ijlings toe geschoten buren kon worden gebluscht. De woningnood blijft hier in alle gestrengheid heerschen. Het gezin van T. H. met 6 kleine kinderen, die hun woning moesten verlaten, hebben thans hun intrek moeten nemen in een oude paardenstal, 't Is droevig LOON OP-ZAND. Zondag jl. nam oize lledertafel Echo der Duinen deel aan het nationaal zangconcours te Ouden bosch en wist daar onder de zeer be kwame leiding van haar instructeur den heer F. van Abeelon uit Tilburg den 2ec prtjs in de tweede afdeeling te verwerven met 140 punten, Jet wijl 150 punten voor den lstea prijs gesteld waren. Een 1ste prijs werd niet toege kend. In aanmerking nemende de korte voorbereiding wegens ongesteldheid van den heer van Abeelen en de deolneming van veel grootere vereenlglngen n.l. her St. Josephkoor uit Bergen op Zoom en Cecilia uit den Bosch, die minder punten behaalden, dan mag men hier volmondig zeggen, dat Echo der Duinen een schit terend succes heeft behaald, waarmee w 1 deze vereeniging dan ook van harte fellciteeren. Nog zij' vermeld, dat deze vereeniging ook den eersten prijs behaalde met den vaaodelwedstrijd, daar zij het oudste vaandel nl. van 1873 vertoonde. Kaatsheuvel, 14 Juli 1922. De Groenendaeler Teef „Norberta" van den heer Teurlings alhier is op hondententoonstelling der Boxtelsche Herdershondenclub te Boxtel, wederom met den len prijs en specialen prijs be kroond in de open klasse. Een ingeschreven jonge teef gefokt uit Norberta, won in jeugd- en aan moedigingsklasse eveneensden len prijs met het predicaat uitmuntend. De kermis behoort wederom tot het verleden. Zij die dachten dat de kermis dit jaar nie-ts zou zijn, hebben zich vergist Er is goddank niet met geld gesmeten, doch wel flink kermis gehouden. Daarbij nyogen we tot ons genoegen gewagen dat 't verloop rustig geweest -is. Geen schandalige dronken- manspartijen, geen vechtpartijen of anderszins. Van het relletje Zaterdag avond op den Horst, door 'n paar Oos- terhoutsche dronkenlappen veroorzaakt zullen we maar zwijgen, dit komt uit sluitend voor rekening dezer buitenlui. Het marktplein stond zooals andere jaren vol met gebakkramen, koekkra men, speelgoedkramen, visch-, loterij en schietvermaak, schommels, draai molen, bioscoop, enz. enz. De dans gelegenheden nagenoeg in alle café's, boden den ganschen dag gelegen heid tot ontspanning voor dans liefhebbers Overal was het dan ook overdruk en niet het minst in de mooie danssalon van den heer Vrancken, staande bij den heer J. van Dun. Apollo en Euphonia boden hun jaar- lijksche kermisuitvoeringen Telkens stampvolle zalen. De programma's die we eenige dagen te voren ontvingen gaven ons een overzicht wat er te pro- fiteeren zou zijn. Een compliment mag hier den firma Antoon- Tielen niet onthouden worden voor de keurige programma-boekjes van Euphonia. De bekende Humorist Bertos uit Rotterdam vervroolijkte met het dames duo Merkx het Donderdag-Matinée van Apollo. Het duo Joe en Nelly wist onder immer stijgend succes Zaterdag morgen de zaal van Apollo te amusee ren. Van de muziek van Apollo zelf behoeven we niets te schrijven, immers „goede wijn behoeft geen krans" en de nogikersversche concoursnummers vorm den de hoofdschotel van 't muzikaal ge deelte. In Euphonia stond Donderdagmorgen het duo-Damme uit Breda op de plan ken. Naast 'n keurige muziekuitvoering der harmonie kunnen we van dit matinée niet anders dan in den meest gunstigen zin gewagen. De overige drie kermis dagen kreeg het Zuid-Nederlandsch Tooneel uit Tilburg het amusant ge deelte der uitvoeringen te verzorgen. We hebben al meermalen met lof over dit gezelschap geresenceerd, ook dit maal moeten we weer de loftrompet steken. „Kaatje Zwartkop" Vrijdagavond, het boeiende drama „Het huis van Bonardon" en de klucht „Het levend lijk", op 't Zaterdag-matinée was keurig. Het blijspel „Fientje Beuleman" deed Zondagavond het succes ten top stijgen. Het duo van Engelen-Didden wist Vrijdagmorgen in den R. K. Gildenbond de leden van de Werkliedenbond te amuseeren. Terwijl een meisje Zaterdag eenige boodschappen deed in de „Zon" alhier, ontdekte ze bij het verlaten van de winkel, dat het rijwiel naar de maan was. Op de Boxtelsche eerste een- daagsche Hondententoonstelling won de D. H. (teef) Corry van den Konings hoeven van den Commandant der Kon. Mar. den heer G. Pieters alhier, zoowel in de open- als aanmoedigingsklasse den 2en prijs met 2 speciale prijzen. De slapte in het schoenenbedrijf neemt hier van dag tot dag toe. Geen enkele fabriek die meer geregeld werkt. Slechts enkele werken drie dagen per week. Met angst ziet men den komen den winter tegemoet. Zondagavond heeft een dame, reizende met trein 1151 van Lage Zwaluwe naar 's Bosch, het station Kaatsheuvel-Capelle verlatende, een gouden broche verloren. Deze is ge vonden en bij den heer Stationchef terug te bekomen. Een echée koker* CT. en is dltijd voorzien ven den naam .MIJMHARDT mei handteeKenin§ Heusden, 18 Juli 1922. v Op het Gymnasium te 's Bosch werden bevorderd van de 5e kl. naar de 6e kl. Mej. L. v. Gendt: van I naar II F. Uhl en op de R. H. B. S. van 111 naar IV F. Hilwig. Door den heer Commissaris der Koningin zijn benoemd tot zetters der Rijks directe belastingen de heeren Hub. Verhoeven en H. v. Wijk. Inplaats van den heer Smits, die overgeplaatst werd, is benoemd tot kommies-dienstgejeider de heer J. Meyer. In de jongste vergadering der tooneel- vereeniging „Kunst en Vermaak" zijn gekozen tot voorz. J. v. Laarhoven, tot seer Chr. Merks Jr., tot penningm. Jac. v. d. Staak en tot comm. L. Engelen en L. v. d. Staak. Woensdagavond 8 uur komt de vereeniging „Het Groene Kruis" in „'t Wapen van Amsterdam" bijeen tot het houden der Jaarvergadering, ter behandeling van een zevental punten. De overplaatsing van den heer And. Vos, rijksklerk, naar de Inspectie te 's Bosch is ingetrokken en tevens werd hem nader tot standplaats aan gewezen Gorinchem. Als zeldzaamheid kan gemeld, dat de zalmvisschers hier een zeekat vingen, het tweede exemplaar, dat ooit in deze streek werd bemachtigd, zoover men zich kan herinneren. Naar we vernemen is de over plaatsing van den kommies der directe belastingen, den heer G. Wijnia te Gennep naar hier, ingetrokken. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. De Bevredigingswet in werking I Is 't niet om voor te knielen. De gemeente Dussen heeft 3,700 zielen. Haar Scholental wordt acht. Bezuiniging in practijk gebracht! A. W. K. Dussen, 18 Juli 1922. Mijnheer de Redacteur Mag ik voor onderstaande regelen een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn hartelijken dank daarvoor. Verleden week stierf hier de vrouw van L. Raan besmettelijke ziekte. Als naar gewoonte zou de vrouw met de lijkkoets grafwaarts worden gedragen, want niemand, mijnheer de Redacteur, komt er op tegen dat daarvoor aan de gemeente eenige vergoeding moet wor den betaald. Algemeen is men er mee ingenomen dat door het gemeentebestuur zoo'n wagen is aangekocht. Maar wat gebeurde toen op den dag, ja zelfs haast toen het uur van de be grafenis was aangebroken Onze vroede vaderen lieten een bood schap brengen dat de vrouw niet met den lijkwagen mocht worden vervoerd, aangezien deze dan later zou moeten worden ontsmet en daarvoor expres naar Utrecht of elders moest- worden opgezonden. Men kan de teleurstelling van de familieleden begrijpen Wat moest worden gedaan Gelukkig kwam er een buurman op dagen, die zijn boerenwagen, bespannen met twee paarden, beschikbaar stelde en alzoo gelegenheid gaf dat het lijk naar den doodenakker kon worden ge bracht. Nu een vraag, mijnheer de Redacteur. Als nu die lijkkoets, die uit niets anders bestaat dan uit hout en wat ijzer en nooit anders gebruikt wordt dan om „dooie" menschen te vervoeren, nog ontzien moet worden, wijl hij anders ontsmet moet worden, rijst bij mij de vraag of niet eerst ontsmet zouden moe ten worden de z g. afleggers, de timmer man, die het lijk moet kisten, de schraag- jes waarop de kist een dag of twee staat, de personen, die het lijk uit het huis dragen, die het weer van de wagen naar de laatste rustplaats brengen. Zou niet veel eerder ontsmet moeten worden de voerman, die met z'n rug tegen de lijkkist zat. en bovenal zou de boeren wagen, waarmede graan, aardappelen en andere levensmiddelen voor den mensch worden vervoerd, nietveel eerder moeten worden ontsmet Voor zoover mij bekend, is deze toch niet naar Utrecht of elders opgezonden om te worden ontsmet. Ra, ra, wat is dat. Ik vraag daarom aan allen die dit stuk lezen, beleefd doch dringend ophelde ring in deze duistere aangelegenheid. EEN BELASTINGBETALER. Vlijmen, 12-7-'22. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u het volgende te plaatsen. Oodergeteekeode weoscht terng te komen op het verslag van den g«*meente- raad van Vlijmen van 28 jani 1922, staan de iu qw veelgelezeo blad van 8 Juli No. 55, waarin ik betiteld wordt als een sta-in- den weg. In Mei 1916 is door ondergeteekende een adres aan den gemeenteraad gericht, verzoekende van het overtollige water der gemeentepomp, staande aan de Akker straat, welks water zomer en winter deze straat vulde, den afkoer te regelen. Dit schrijven was onderteekend door alle omwonenden, alsmede den plaatseliiken dokter en den dokter der verbandplaats, welke in deze 9traat zijn Bureau had en oo wiens verzoek door mil werd gerequestreerd. Hierop werd door Burgemeester en Wethouders ge antwoord per schrijven 15 Mei 1916, dat de afvoer goed was geregeld eo bij eventueel vuil-worden de omwonen den de goot eeDmaal per week schoon moesten vegen. Er zijn winters voorge komen dat de dokter met zijn paard niet door deze straat durfde te rijden vanwege de ijsbaan, komeude van die gemeentepomp. Het is nog voorgekomen dat drie tuinders, komende van de Bossche markt, hunne paarden bij den kop moesten houden en zeidenhier moeten eerst ongelukken gebeuren eer oplossing komen zal. Ondanks dit alles is de toestand nog verergerd, daar than9 vijf gezinnen hun vuil afvalwater in deze straatgoot storten. Hiervoor heeft ondergeteekende grond beschikbaargesteld, hoewel tegen hoogen prijs, (hiervoor bestaan redenen) doch niet zoo hoog als in uw verslag staat. Ondergeteekende heeft op verzoek van den Edelachtb. heer Burgemeester, daat- de eigenaar der bewuste vijf huurwonin gen volstrekt niet wil onderhandelen, aan zijn Ede achtb. prijs en conditiën gezonde», welke in dit verslag als be zwarend en onbillijk worden aangeduid, deze zijn vier in getal. In het eerste wordt door de zaken der huurders artikel 739 van het Burg. wetb. overschreden het 2e is wegens de volksgezondheid dringend noodig het 3o is volgens art. 678 Burg. wetb. verplichtend zoo een der partijen dat wil het 4e is een bepaling welke geen voor- of nadeel heeft. Hoewel ondergeteekende verklaard heefwanneer bij bij deze de perken is te bulten gegaan, dit voor de belang hebbenden ofwel een onpartijdige, ge machtigde Commissie wil oplossen, is dt van de hand gewezen door het ge meentebestuur. U, mtjoheer de Redacteur, daokend voor de plaatsruimte, Hoogachtend J. C. SUIJS. Wegeas verduistering in dienst" betrekkin? tot een bedrag van ruim f 700 is te 's-Bosch aangehouden de spoorwegambtenaar J. L. Wegens mede plichtigheid zijn aangehouden de klerk der spoorwegen J. de G. en de arbeider telegr&fist H. van der A. Zondagnacht i9 ingebroken in de R K. Kerk aan de Hoflaan te Arnhem. De offerbussen ztjn geledigd, een poging om het tabernakel open te breken i9 mislukt. Vermoedelijk heeft de dader zich Zondagavond laten insluiten. Te Oosibu'g is gisterochtend de ruim 55-jarlge D. de H., in een zeis gevallen en zoodanig verwond, dat hij kort daarna is overleden. Freco's Zenuwtabletten tegen slapeloosheid en examenvrees zija de beste, weigert minderwaardige duurdere. Per koker 60 cent- 22104

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3