Mieuws uit Kaatsheuvel Ingezonden 5tukken. 2Eff(/^.TAaLtT*EJ3 Kerknieuws. EERSTE KLASSE BILLARTS E. K. Michels Zoon, bach, 6. A. Verhulst, 7. A. Bergmans Zondag j.l. hielden de vereeni- gingen „Besoijen", „De Ordonnans en „De Postduif" eene gecombineerde vlucht vanuit Bordeaux, afstand 870 K.M. De duiven werden Zondagmórgen 6 uur 35 min. in vrijheid gesteld en bereikten hunne hokken als volgt 1 en 8 Frans Schoemans; 2 L. van Bladel; 3 j. de Graaff; 4 H. Hensen 5 v. d. Heijden6 R. Schoemans en 7 L v. d. Pennen. Ie overduif L. v. Bladel2e overduif H. Hensen3e overduif J. Schalken en 4e overduif De Louw. De eerste duif werd denzelfden dag nog geconstateerd ten 7 uur 8 min. 7 sec. De laatste prijswinnende duif ten 6 uur 41 m. 53 sec. den daarop volgenden dag. Met wijziging in zooverre van het vroeger terzake medegedeelde wordt door den Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier ter algemeene kennis gebracht, dat nader is bepaald, dat op feestdagen alle Au/pkantoren voor zooveel den pos/dienst betreft, blijven opengesteld op den bestaanden voet. Naar wij vernemen is door de bouwvakpatroons alhier aan de werk nemers een contract voorgelegd waarin de grondloonen lager zijn gesteld dan in de steden dezer provincie. Hedenavond zullen de besturen van de patroons-en werkliedenvereenigingen nogmaals hieromtrent eene vergadering houden. De reserve wachtm. J. Timmermans van het 3e reg. veld art., thans met onbepaald verlof, wordt binnenkort be noemd tot kornet. In verband hiermede is hij overgeplaatst bij de 2e schooi-bat- terij van het 7e regt. veld art te Ber gen op Zoom. De postduivenvereen. „Besoijen", hield Zondag 9 juli een wedstrijd met oude en jonge duiven van uit Roer mond. De duiven werden ten 9 uur, bij Z.W. wind in vrijheid gestéld en de prijzen behaald door: le Prijs Arn. Bakkers, 2, 3, 4 H. Heijmans, 5, 6 R. J, Schoemans, 7, 8 Joh,. Verhagen, 9 R. J. Schoemans, 10, 11 Am. Bakkers, 12 H. Heijmans, 13, 14 Arn. Blom. De eerste prijsduif werd geconstateerd om 10,40,52, de 14e om 10.44,40. ondag 16 Juli werd een wedvlucht gehouden met oude en jonge duiven van uit Maastricht. De duiven werden ten 8 uur bij Z.W. wind in vrijheid gesteld en de prijzen behaald alsvolgt: Onderling concours. Ie, 3e, 4e, 14e prijs H. Heijmans, 2e Arn. Bakker, 5e 13e Ant. van Es, 6e. 8e Joh. Verhagen, 7e, 9e, 10e Adr. Blom, Ue Jac. Couwenbergh, 12e R. J. Schoemans. Kasprijzen. le H. Heijmans, 2e Arn. Bakker, 3e Ant. van Es, 4e joh. Verhagen, 5e Adr. Blom, 6e jac. Couwenbergh, 7e R. J. Schoemans, 8e Jac. Pulles, 9e Corn, de Louw. De eerste prijsduif werd geconstateerd om 9,45,3 en de laatste om 10,6,35.- Provinciale Staten. Aan 't verslag der commissie van rapporteurs ontleenen wij 't volgende Eenige leden vroegen zich af of het in het belang der weinig draagkrachtige gemeenten geen overweging zou verdie nen aan de P.N.E.M. kwijt te schelden 8 millioen gulden van hetgeen de pro vincie van haar te vorderen heeft, opdat haar bedrijf in zoover met de verplich ting van rentebetaling en aflossing worde ontlast en die gemeenten dientengevolge electrische energie goedkoop van haar zouden kunnen ontvangen. Hiertegen werd anderzijds opgemerkt dat deze gemeenten door dat groot geldelijk offer der provincie zoo goed als niet werden gebaat, terwijl de provinciale financien daarentegen er sterk door zouden worden ontwricht. Bij dit verschil van zienswijze zouden vele leden het op prijs stellen, dat Ged. Staten, die beter dan wie ook met het bedrijf der P.N.E.M. bekend zijn, de Staten volledig inlichten omtrent de financieele gevolgen, zoo voor de provincie als voor de weinig draagkrach- tige gemeenten, van die door eenige leden gewenschte kwijtschelding van schuld. Met het oog op het voordeelig saldo ad f 587.650,46 over 1920 achtten enkele leden den toestand van de financien der provincie zeer gunstig en zij waren van oordeel, dat Ged. Staten niet zoo dik wijls tot afwijzing moesten adviseeren als gevraagd wordt geld voor den aan leg van eenigen weg of waterstaatswerk. De meeste leden konden dit echter niet beamen en achtten het beier dat de provincie hare belastingen zoo laag mogelijk houdt, omdat de belastingdruk reeds zwaar genoeg is. Met de bijdrage aan de N.V. Holland- sche Buurtspoorwegen in het exploita tietekortvan de tramlijn Drunen-Heusden, groot 25 pCt., kon de commissie zich vereenigen. In de afdeelingen werd op gemerkt, dat het bevreemding wekt, dat de Mij. over de geheele exploitatie van haar buurtspoorwegen over 1920 een winst maakte van f 44 467.78, terwijl de lijn Drunen— Heusden een verlies aan toont van f 13.322.47. Gaarne zou men zien, dat over de boekhouding van die Mij. een nauwkeuriger onderzoek werd ingesteld, nl. door een bevoegden ac countant, om juist na te kunnen gaan of de exploitatie-rekening naar behooren is opgemaakt. De heer G. J. W. Branderhorst te Eethen c.s. hadden gevraagd een water schap Het Noorderafwateringskanaal op te richten, doch de groote meerderheid van belanghebbenden heeft er zich tegen verklaard. Ged. Staten stellen voor af wijzend te beschikken. De bijz. com missie voor de waterschappen heeft een nader onderzoek ingesteld en daarbij is gebleken, dat als gevolg van de Maas mondwerken op den watertoestand der streek geen invloed meer heeft het zee water, hetwelk bij eb de gelegenheid tot waterloozing bood en bij vloed mogelijkheid tot waterinlating openliet. In de eenmaal ontstane behoefte aan wisselende waterstanden tracht de streek thans op kunstmatige wijze te voorzien. Onder de tegenstanders van het water schap bevinden zich dan ook tal van besturen en particulieren, die zouden zijn gebaat eenerzijds met een verlaagd kanaal peil voor waterloozing en met een verhoogd peil voor waterinlating en die bij gebreke van dien thans zich zelf helpen door oprichting van stoomge malen en watermolentjes. De commissie acht een waterschap gewenscht en meent, dat de tegenstand voor een goed deel gebroken zou wor den als de ingelanden der streek konden kennis nemen van de plannen der uit te voeren werken. Zij stelt daarom voor deze aangelegenheid te renvoyeeren naar Ged. Staten met het verzoek om den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat uit te noodigen plannen voor de door het op te richten waterschap uit te voeren werken te doen opmaken welke het eindoordeel der belanghebbenden zullen vermogen te bepalen. In meerdere afdeelingen werd de meening te kennen gegeven dat de R.K. Leergangen te grootscheeps zijn opgezet waaraan het jaarlijks terugkomend finan cieel tekort te wijten zou zijn, welk tekort een steeds stijgende lijn aanwijst. De geraamde kosten voor beeldende Kunsten en Muziekconcervatorium be dragen f 54.470 waartegenover posten van ontvangsten zijn uitgetrokken in totaal van slechts f 18.540. De rekening over het leerjaar 1921 toont aan, dat voor die cursussen werd uitgegeven f46.863.56 en ontvangen f 16.277.23. zoodat zij een tekort opleverden van f 30.586.33. Het tekort volgens de inge diende begrooting voor 1922 bedraagt f 35.930. Men was van oordeel, dat de stichting der R.K. Leergangen er naar behoort te streven om de posten van ontvangsten en uitgaven te brengen op zoodanige bedragen, dat meer evenwicht in haar budget worde verkregen. Hierbij werd ook de mogelijkheid ondersteld van vermeerdering der inkomsten door meer dere bijdrage en verhoogde lesgelden. Voorts werd de wensch geuit, dat de Stichting er meer speciaal werk van zou maken, dat de leerlingen, die de cursussen bezoeken ook de bevoegd heden verwerven, waardoor zij als be voegde leeraren aan de diverse inrich tingen voor Middelbaar Onderwijs in deze provincie zullen kunnen worden werkzaam gesteld. Het aantal biljarten in Noord- Brabant is zeer gedaald sinds de invoe ring der belasting daarop. Volgens officieele gegevens waren het vorig jaar slechts aanwezig1985 biljarten incafè's, 37 in woningen en 103 op andere plaatsen. Naar wij vernemen zal bij de eerstvolgende dienstregeling der spoor wegen de naam Station Waalwijk— Besoijen worden gewijzigd in Waalwijk en die van de halte Baardwijk in Baardwijksche Steeg. De naam van de halte Besoijensche Steeg blijft gehandhaafd. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier vestigt t er de aandacht van belanghebbenden óp, dat in 1922 vijf plaatsen als surnumerair der Posterijen en Telegrafie beschik baar worden gesteld. De -aanmelding staat open voor man nelijke candidaten die in het bezit zijn van het einddiploma van eene H. B. S. met 5-jarigen cursus of Gymnasium dan wel een daarmee gelijkstaande inrich ting van onderwijs. Een examen wordt van hen niet ge- eischt. Zij worden aan de hand van de op de bedoelde eindexamens behaalde punten voor plaatsing gerangschikt. Aanmelding behoort te geschieden bij het Hoofdbestuur der Posterijen. ELSHOUT. Zondag j.l. hield de post duivenvereniging „De snelle vliegers" haar eerste wedvlucht vanuit Eindhoven. De prijzen werden behaald met oude duiven: 1, 2 en 7 M. v. Huiten, 3, 5 en 8 A. v. Sluisveld, 4 P. Klerks, 6 A. Klijn. En met jonge duiven1, 2, 4 en 5 M. v. Huiten, 3 en 6 A. de Hart en 7 A. v. Sluisveld. DRUNEN. Bij het eindigen van den melkcursus, gegeven door den Noord- Brabantschen Zuivelbond, in de Abdij der Trappisten te Tilburg, is diploma verleend aan onzen dorpsgenoot Jan Smits Czn. Naar wij vernemen»zuilen door boven- genoemden bond, na dezen practischen cursus, theoretische lessen gegeven worden. Wij vertrouwen dat de heer Smits ook deze volgen zal. Het doel van dezen cursus is, goede melkers te verkrijgen, die bekwaam zijn om in hunne omgeving melkers te vormen, die door het toepassen van verschillende handgrepen, het melken goed doen zijn voor de koe, maar vooral het doelbewust werken met eene methode, waardoor de melkwinning zuiver en zindelijk zijn zal. Hierdoor hoopt de Brabantsche Zuivelbond te komen tot het einddoelGezondheid van mensch en dier, verbetering der zuivel bereiding, grootere melkopbrengst en meer liefde en waardeering voor het vak melken. VRIJHOEVE-CAPELLE. De jonge dames N. van der Hoe ven en Math, van der Horst alhier zijn tot de 2e klas van het gymnasium te 's Bosch bevorderd, de jonge juffrouw Willems is toegelaten tot de le klas H.B S de heeren J. en A. Oerlemans bevorderd van de le tot de 2e klas en de heer van Vuren van de 2e tot de 3e klas H.B.S. te 's Bosch. De schoenfabriek van den heer Moonen heeft de werkzaamheden ook moeten bekrimpen, zoodat ook in onze gemeente de werkeloosheid zich laat gevoelen. VRIJH.-CAPELLE. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat de jonge juffrouw Wilhelmina Willemsz, leerlinge der Openbare school alhier, toegelaten is als leerlinge der le klasse van de Rijks Hoogere Burgerschool te's-Bosch. Het hoofd dier school zoowel als de geslaagde, van harte proficiat met dit succes. CAPELLE. In den afgeloopen nacht is door het indrukken van een ruit in gebroken in de Coöp. Stoomzuivel- fabriek „De Toekomst". De daders hebben zich tevreden moe ten stellen met enkele postzegels, aan gezien al wat eenige waarde heett in de kluis was geborgen. UDENHOUT. Tot heden onbekend gebleven dieven hebben in den afge loopen nacht ingebroken in de boter- fabriek. Slechts eenig klein geld hebben de dieven weten machtig te worden. CAPELLE. |.I. Dinsdag heeft de heer M. C. Rijken, onderwijzer aan de school met den Bijbel te Loonschendijk, met goed gevolg het examen afgelegd ter bekoming van getuigschrift B (Kerk muziek met pedaal). Geslaagde en leeraar (N. Snijders te Raamsdonksveer) proficiat. J.l. Maandagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een dankstond gehouden door Ds. I. Voorsteegh uit Katwijk, in verband met den uitslag der verkiezing. Hiertoe was het initiatief genomen door de alhier bestaande Chr. Hist. Kiesvereeniging. Voor het toelatingsexamen voor de le klasse H. B. S. te 'sBosch zijn onder meer geslaagd de jonge dames M. en D. Benjaminse. WASPIK. Algemeene vergadering der Hanze op Dinsdag 20 juni 1922. Tegen woordig het voltallig bestuur en 12 leden. Voorzitter de heer G. Gijsman. De voorzitter opent de vergadering met gebruikelijk gebed, waarna voor lezing der notulen. Deze worden onveranderd goedge keurd. Aan de orde 1. Schreven Kamer van Koophandel. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Schrijven Blijvend Verband. Als voren. 3. Voorstel van het bestuur tot hand having van het aantal bestuursleden dat thans 5 is. Dit wordt aangonomen met 9 tegen 3 stemmen. 4. Deelname Centrale Vergadering, Vechel. Wordt besloten hieraan geen deel te nemen. 5. Enquete Inzake ambtenaren. Meer deren beweren dat ook hier ter plaatse deze ongunstige toestand bestaai, doch niemand verklaart zich rondborstig, waarna het bestuur de gelegenheid open stelt om eventueele grieven daartegen in te dienen, 't zij schriftelijk of monde ling op de a.s. bestuursvergadering van 26 dezer. 6. Rondvraag. De heer v. d. Rijken herinnert het bestuur er aan dat het te betreuren Is, dat den laatsten tijd geen afschrift der notulen ter plaatsing in de Ned. Hanze wordt opgenomen. De Voorzitter verklaart hierop niet te kunnen ingaan, overwegende de treurige ervaring, die hij en de secretaris de laatste malen inzake dezos hebben opge daan. Een zoodanig verslag tot resultaat hebbende, dat door het knippen daaraan zulks niet meer aan het doel beant woordt en de zaak mosterd na de maaitijd moest genoemd worden (3 a 4 weken later). Alsnog geeft den heer v. d. Rijken lo overweging stappen te doen om bH de a.s. verkiezing voor leden van de Prov. Staten, candidaten uit te sluiten, die belang hebben bij salarlsopdrijverijen, waarbij hij speciaal heeren burgemeesters noemt. Dit wordt door bijna alle leden ge steund. De Voorzitter merkt op dat deze ver kiezing nog verre is. en dat, ladlen de bewering juist zou zijn, dit vermeend bezwaar moeilijk uit den weg te ruimen zou zijn, met het oog op indirect belang hebbenden, als anderzins. Op herhaald verzoek van v. d. Rijken zal het bestuur het Hoofdbestuur ter bekwamer tijd hierover spreken. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering met gebruikelijk gebed. Op de j.l. gehouden bestuursvergade ring werden tot voorzitter gekozen (vaca ture v. d. Rijken) C. Gijsman en tot 2e voorzitter A. A. de Graauw. RAAMSDONKSVEER. Door bizondere omstandigheden kon het aangekondigde concert, te geven door de harmonie „De Eendracht", niet doorgaan en moest alzoo uitgesteld worden. Wegens vacaturebeurt zal de Zeer- Eerw. heer Ds. v. d. Graaff Zondag slechts eenmaal voor zijn gemeente optreden en wel des voormiddags op 't Veer. De Kon. Erk. Postduivenvereni ging „De Vredesduif" hield een wed vlucht met jonge duiven vanuit Duffel. Afstand 70 K.M. De eerste duif kwam aan na 55 minuten. De prijswinners waren: le, 6e en 7e pr. W. v. Dongen 2e pr. C. Hommel3e en 4e pr. K. P. Hommel; 5e pr. A. Rombouts. Overduif K. P. Hommel. Zondag 16 Juli hield de post duivenvereniging „Prinses Juliana" een wedvlucht vanuit Duffel met 27 duiven. Opgelaten om 8 uur kwam de eerste duif reeds om 8.55.14 uur alhier aan. Als volgt werden de prijzen behaald le en 5e pr. L. v. Schijndel2e en 4e pr. P. Zijlmans; 3e pr. L. v. Diem. Marktberichten. Eieren 8 cent. Varkens 24—30 gulden. (Buiten verantwoordelijkheid der RedT) Capelle. 20-7-'22. Mijnheer de Redacteur. A.s. Donderdag zal de Zangvereni ging „'t Rozeknopje" alhier, deelnemen aan het jaarlijksche concours van den bond „Eendracht maakt Macht". Niet tegenstaande de strijd ditmaal uitermate zwaar zal zijn, daar in de hoogste afdeeling n.l. die van „Uitmuntendheid" moet worden gezongen en de vereni ging bovendien den steun van enkele goede stemmen moet missen, hopen wij toch dat ook nu weer een prijs haar deel mag zijn. Wij verwachten dit uit stekend koor ook te hoorn op het eventueele Koninginnefeest, waarvan reeds vage geruchten de rondte doen. Het ware te wenschen, dat Capelle dooi dit festijn den kwaden naam, welke het op 't gebied van organiseeren van feestelijkheden bezit, eenigszins zal teniet doen. Wij willen hiermede geen blaam werpen op de commissie, deze heeren konden ook niet beletten, dat verleden jaar de zaken gesloten werden op den inderdaad zeer solieden, maar toch wel wat vroegen tijd van 10 uur en daarmede de feestvreugde, welke er toen juist inkwam, werd afge broken. Wij spreken alleen de hoop uit. dat de heeren ditmaal in de gelegenheid zullen worden gesteld het feest langer te laten duren. Een en ander zal zoowel op de ingezetenen, die de gelden voor het Koninginnefeest opbrengen als op de feestvierenden, die van elders komen, een prettigen indruk maken. Met hartelijken dank voor de plaatsing, Hoogachtend, X. Een echte koker CT. en b altijd voorzien van den naam ■MIJHHARDT met handleekeran$ Kaatsheuvel, 21 Juli 1922. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 1 Augustus a.s. tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier L. W. van Hellemond, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Monnikendam. Door de politie is gearresteerd en gevankelijk naar 's-Bosch overgebracht de metselaar J. de B. verdacht van valsche rentezegels te hebben verkocht van 60 cent aan verschillende ambachts patroons alhier en in de omliggende gemeenten. Naar wij verder vernemen zijn in Duitschland de vervaardigers daarvan reeds, op verzoek van de Hollandsche politie, gearresteerd. Eucharistisch Congres. gearriveerd. Onnavolgbare afwerking en materiaal, hypermoderne uitvoering. Komt ze zien en bespelen, in onze Billartzaal Ijskasten, Hötelmeubelen, Marmeren tafels, enz. Importeurs en alléénvertegenwoordigers voor Holland OISTERWIJK. Telefoon 23. Vraagt geïllustreerde prijscouranten.) 22230 Gisteravond om 8 uur hield „De Hanze" in het Hotel de Twee Kolommeu eene algemeene vergadering welke druk was bezocht. De Voorzitter, de heer Van Zeist, opende de vergadering en sprak er z«ne voldoening over uit dat velen ter vergadering zijn ge komen. Hü ziet daarin een bewijs dat allen het met het Bestuur van De Hanze eens zijn dat tegen het karakter van de tegen woordige markt en wel vooral om de uit wassen welke zich aan het huidige markt wezen hebben vastgezet, stelling moet wor den genomen. Aan den heer Strybosch uit 's Bosch ver zocht hü deze aangelegenheid in te leiden. Spreker begon met er op te wijzen dat iedere stad gebaat is bij een bloeiende markt. Het ligt daarom absoluut niet in do bedoeling van De Hanze het marktwezen zooals dit van ouds bekend is, te bestrijden, doch men wil bestrijden het kwade dat zich aan de markten is gaan vastzetten. Nu toch komen op de markt naast de kramen welke tot het gezonde marktwezen behooren, ook winkeliers van buiten, die vaak niet. anders doen dan het geregeld or- ganiseeren van vliegende winkels. Zy beta len weinig of geen belasting, komen van andere plaatsen en bieden geen waarborg die een middenstander uit de eigen plaat* door zijn gevestigde» winkel aan de koopers noodzakelijk bieden moet, wil hij ter goeder naam en faam bekend blijven. De middenstand beschouwt die vliegende marktwinkels als onedele concurrentie, welke niet aan de gemeente en ook niet aan de inwoners of de koopers van buiten kan ten goede komen. Dit vooral is een uitwas van het markt wezen, welke vroeger niet bekend was. Oorlog, lage valuta, handelsdepressie's. grdote gelegenheid gelieele voorraden op te koppen door faillissementen enz. enz. oefe nen hier' een invloed uit, welke aan het marktwezen een geheel ander karaktty geven en waartegen men meent zich te moeten verzetten, niet alleen om het mid- denstandsbelang, maar ook om liet alge meen belang, omdat het gemeenebest als zoodanig er in geen enkel opzicht voordeel van heeft. I Spr. wil het euvel, dat hy in de uitwas sen van het marktwezen ziet, beteugelen door om te beginnen een veel en veel hoo- ger staangeld te bedingen. Weliswaar zal dit geen enkele markt venter van de markt, doen af houden doch men bereikt daardoor dat mensehen die veel geld verdienen en nu ten onrechte zoo goed als niets in de belasting hydragen, wat in de gemeentebelastingen gaan bijdragen. Spr. wees er nog op dat in 's Bosch en Eindhoven eens is nagegaan wat de markt kramers ontvangen in een lialven dag. Er waren er die zes tot zevenhonderd gulden ontvangst hadden en slechts 1.50 staan geld betaalden. Alle aanwezigen waren het met Spr. eens, dat ter beteugeling van de uitwassen van het marktwezen wat moet worden gedaan en achtten het daarom den aangewezen weg een commissie te benoemen welke tot taak zal hebben te onderzoeken wat in deze voor onze gemeente het best kan worden gedaan. Tot leden van deze commissie werden be noemd de heeren P. Bierlaagh, G. Verkaöe, J. van Well, Th. v. d. Sanden en L. van Adelberg terwijl als Voorzitter daarvan werd aangewezen het bestuurslid van de Hanze de heer J. van Eükelenburg. f}~rxi{TiAaxdt Namens oas „Uitvoerend Cornltt", werd allerwegen de hulp ingeroepen der parochie-geestelijkheid voor het doen slagen van oas a,9. Congres, te houden tot bevordering der devotie tot het H. Sacrament des Altaars in ons Bisdom. Onze roep om hulp viel in goede aarde, wat zeker niet het minst te danken la aan de uitgesproken sympathie, waar mede Z. D. H. onze beminde Bisschop ons streven ondersteunt. In vele plaatsen is, ingevolge onze ultnoodlglog daartoe, reeds een parochiaal Propaganda-Comité opgericht. E'ken dag komen nieuwe opgaven binnen. Waar het nog niet ge schiedde, behoort men niet lang uit te stellen, daar de tijd dringt. Om de noo- dlga maatregelen te treffen, bij den grootea toeloop, dien wij verwachten, moeten de gegevens bijtijds binnen zijn, opdat met alles rekening kunne worden gehouden, wat tot een geregeld verloop van zaken noodlg is. In de stad Den Bosch is men reeds druk bezig met de propaganda te voeren. Daar bestaat voor heel de stad met haar vijf paroch.ëa één propaganda- cgmité. Dc aloude Broederschap van het Hoogheilig Sacrament werd met die functie belast. In elke parochie zijn In gevolge hare bemoeiingen, een tweetal hoofdzelatricen aangesteld, dip zich weer parochieel van de noodige adjuocten hebben voorzien. Er worden circulairen verspreid en aan huis bezorgd, waarin op de betcekenls van dit Congres wordt gewezen en tot belangstelling, steun en deelname aangespoord. Het Bossche voorbeeld wordt door andere""steden gevolgdnu reeds door Nijmegen en Helmond. Bedoelde circulairen zijn ook voor andere plaatsen en parochiën gratis verkrijgbaar gesteld. Velen hebben reeds het getal opgegeven, waarover zij de de beschikking wenschen. Bij ons Se- cietarlaat worden nieuwe opgaven Inge wacht. Men haaste zich een weinig, opdat wij de oplage kunnen vaststellen en spoedig tot verzending overgaan. De model-circulaire voor de actie der Coml.é's bestemd en aan de Z. E. H. Pastoors toegezonden, is er gebeel op berekend, zoo gemakkelijk en doeltref fend mogelijk, met behulp daarvan, de propaganda te voeren. DE LEZERSKRING VAN ONS BLAD BREIDT ZICH MET DEN DAG UIT ZOODAT OOK DE WAARDE VAN ADVERTEEREN STEEDS GROOTER WORDT. PRACHT-COLLECTIE

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 7