r VoetbalmatchQUICK I - W.S.C. I ten bate der Kiosk van „Waalwijks Belang" „HET KERKKLOKJE." u op ZONDAG 30 JULI a.s 's namiddags 4 uur, op het W. S. G.-terrein Provinciaal hieuws Abonneert U op het Pb h jtr V. e 1 ei r° e C |h bi an •r i ea N Itr ad i brj "ple in va S( n n re P< el tl r 1 faj e I e c j< W« It og I ca etc vertrok. Benedictus XV benoemde hem tot bisschop van St. Antonio bij decreet van de S. Congregatio Consistorialis dd. 18 Juli 1918. Mgr. H. van de Wetering te Mechelen Op de toespraak van Kardinaal Mercier antwoordde Mgr. van de We tering, eveneens in het Nederlandseh, om Kardinaal Mercier te bedanken voor de hartelijke en waardeerende woorden. Z. D H. meent, dat aan hem en zijn medehelpers geen dank verschul digd is, omdat hij en de bisschoppen uit volle overtuiging en uit christelijke naastenliefde voor de Belgische pries ters en geloovigen, die in Holland een toevlucht hadden gezocht en gevonden, gedaan hebben, wat in hun vermogen lag. Z. D. H. bedankte vervolgens ZEm. voor de belangstelling waarmede hij den gang van zaken in Nederland heeft gevolgd en voor de waardeerende woorden, welke hij in verband met de jongste verkiezingen over het Neder- landsche Katholieke volk heeft geuit. Na de hoop te hebben uitgesproken, dat de vriendschapsbanden tusschen België en Nederland steeds sterker zul len worden, eindigde Mgr. v. d. Wete ring met den wensch dat ook de Bel gische katholieken steeds eendrachtig en sterk om het katholiek vaandel zullen geschaard staan. Kardinaal Mercier antwoordde dat hij, als 't eenigszins mogelijk is, de uitnoodiging van Mgr. v. d. Wetering zal beantwoorden en het Internationaal Missie.congres bijwonen, dat in het as. najaar ter gelegenheid der Missie- week met daaraan verbonden tentoon stelling te Utrecht zal worden gehouden. Woensdagmiddag is de aartsbisschop van Utrecht, na een hartelijk afscheid naar Nederland teruggekeerd. Omtrent de herdenking van het eeuwfeest der Zusters van het Gezel schap van Jezus Maria en Jozef te 's-Hertogenbosch, wordt gemeldt, dat Z. D. H. de Bisschop van den Bosch a.s. Zaterdag om 9 uur in kapel van „Mariënburg" een pontificale H. Mis zal opdragen, waarbij o.a. ook tegen woordig zullen zijn Z. D. H. Mgr. Aelen, Bisschop van Madras, de Hoogeerw. heer Mgr. Eras uit Rome. Om half 12 uur is er receptie. Te 4 uur wordt door Z D. H. de Bisschop een Pontificaal Lof gecelebreerd. Bij de feestelijkheden zullen de oversten van alle succursale huizen tegenwoordig zijn. Het feest geschenk aan het Moederhuis bestaat uit een kostbare monstrans, vervaardigd door de firma Brom te Utrecht en waarvan a.s. Zaterdag de teekeningzal worden aangeboden. Waalwijk, 28 Juli 1922. Op het 4 Juli gehouden examen te Tilburg voor het Praktijk Diploma Boekhouden J P. zijn geslaagd de dames A Dielissen en j. Trimbach welke hare opleiding hebben genoten bij de Eer waarde Zusters alhier. Met het bouwen van de noodkerk is men zoover gevorderd dat het ge- bouw onder kap is Naar wij vernemen hoopt men einde Augustus geheel gereed te hebben, waarna direct met het ainoveeren van de oude kerk zal worden begonnen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Emma, zal a.s. Woensdag des avonds om 7 uur door de Harmonie alhier een muzikale wan deling gehouden worden. De route is als volgt Afmarsch vanaf den Gildenbond, Stationstraat, St. Antoniusstraat, St. Cris- pijnstraat, Parallelweg, Putstraat, Groote straat naar den Gildenbond. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling der, Liedertafel „Oefening en Vermaak" op Koninginneavond uit te voeren het prachtige toonwerk „Neer- lands Heil", woorden van pastoor Sprangers. muziek van Richard Hol. Het„Kerkklokje" verschijntvoortaan in acht inplaats van vier pagina's. Men begrijpt dat hierdoor de inhoud belang rijk kan worden uitgebreid, zoodat het zeer zeker meer en meer de belangstel ling zal trekken, wat wij de ijverige redactie gaarne toewenschen, omdat met deze uitgave heel wat goeds zal worden bereikt. De prijs blijft slechts 4 cent per week en er is ook gelegenheid tot het plaatsen van advertenties, zooals de administratie meedeelt. Zaterdag 23 Juli 11. was het 350 jaar geleden dat de te Waalwijk geboren martelaar, de eerw. priester Paulus, ge woonlijk Paulus van Waalwijk genoemd te Roermond met twaalf Karthuizers werd vermoord. Dank zij de ijverige en onver moeide zorgen van bestuur en feest commissie zal het groote nationaal concours, uitgeschreven door de Gilde „St. Crispijn", dat, zooals wij reeds hebben medegedeeld, Zondag a.s. des middags ten 1 uur zal worden geopend, in alle opzichten slagen. Van uit de geheele provincie komen er vereenigingen om te dingen naar de uitgeloofde prachtige prijzen. Het belooft een prettige dag voor de schutters» te worden, want het bestuur heeft alles in het werk gesteld om het den deelnemers zoo aangenaam moge lijk te maken. Het jaarverslag over 1921 van den Bosschen Diocesane Werkliedenbond is verschenen. In een 40 pagina's dik boek geeft het bestuur een „beknopt" overzicht van hetgeen in een jaar tijds ten uitvoer is gebracht. Einde 1920 bestond de Bond uit 115 afdeeltngen met een totaal aantal leden van 45524 mannelijke en 3711 vrouwelijke en 3874 aspirantleden. Aan het einde van 1921 telde zij 108 af deelingen met 33889 mannelijke en 3279 vrouwelijke, zoodat een achter uitgang valt waar te nemen. O.m. werden de afdeelingen Haar steeg, Heusden en Nieuwkuijk ont- bunden. Vervolgens wordt in het verslag op de verschillende afdeelingen van den Bond gewezen. De meeste nemen in bloei toe. Wij vestigen nogmaals de aan dacht op den grooten voetbalwedstrijd die Zondag ten 4 uur wordt gespeeld op het W.S.C.-terrein, tusschen Quick 1 en W.S.C. I en waarvan de opbrengst geheel wordt aangeboden aan W,B. ten behoeve der kiosk. We vertrouwen dat 't er zeer druk zal zijn. leder bezoeker zal verplicht zijn entrée te betalen. In de Woensdag gehouden alge- meene vergadering van Gewone- en Cum. pref. Winstdeelende Aandeelhou ders van de Koninklijke Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk, is met algemeene stemmen besloten het gewone aandeelenkapitaal te verminde ren met f250.000 door intrekking van 250 gewone aandeelen tegen uitbetaling van f 1000 per aandeel. De postduivenvereniging „De Luchtverkenners" te Waalwijk (v.m.Baard wijk) hield Zondag j 1. een wedvlucht vanuit Eijsden. De uitslag was als volgt 1 pr. J. v. Muilekom. 2 J. Kleijberg. 3 G. Maas. 4 M. Maas. 5 C. Maas. 6 J. Leijtens. 7 J. v. Muilekom. 8 M. Maas. Door de Provinciale Staten is goedgekeurd het ontwerp-besluit hou dende mededeeling dat de bezwaren van den raad van beheer der Tilburg- sche Waterleidingmaatschappij tegen het opgerichte waterschap de Donge niet in overweging kunnen worden genomen. Inzake het verzoek van G. j. W. Branderhorst, te Eethen, om oprichting van een waterschap, omvattende alle polders, die op het Noorderafwaterings kanaal loozen of daaraan bevloeiïngs- water ontleenen, is aangenomen het voorstel van de bijzondere commissie voor de waterschappen, deze aangele genheid te verwijzen naar Ged. Staten met het verzoek, den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat uit te noodigen plannen voor de door het op te richten waterschap uit te voeren werken te doen opmaken, welke dan nader aan belanghebbenden zullen moeten worden voorgelegd. De kosten zullen uit de provinciale kas bestreden worden. Van den door Sr. Francesco gege ven knipcursus voor Fransche, Weener en Engelsche coupe behaalden de vol gende leerlingen het diploma: A. Brou wers, M. Bul, D. Didden, R. v Mierlo, T. Treffers, allen te Waalwijk, J. Smits te Heusden, G. Vos te Capelle en J Vervoort te Waspik Een paar jeugdige schelmen zagen kans om uit de winkellade bij L te voormalig Baardwijk een geldkistje te ontvreemden. Daar men wel eenig ver moeden had werd de politie gewaar schuwd, wien het gelukte de jongens in de school tot bekentenis te bren gen zij hadden den buit reeds verdeeld en het kistje in de school verstopt. In de Woensdagavond gehouden vergadering van de bouwvakarbeiders is besloten het door de patroons aan geboden Collectief Contract te aan vaarden. De loonen daarin vastgesteld zijn voor metselaars, timmerlieden en schilders 70 cent per uur en voor de opperlieden en sjouwerlui 60 cent. Dinsdagmorgen, is de tram, die om 7 45 uur van Kaatsheuvel naar Til burg vertrekt gederailleerd. Het ongeval geschiedde aan de 2e bocht in de richting Tilburg. De ma chine met een bagagewagen kwamen dwars over den weg te staan, waardoor het geheele verkeer gestremd was. Vanuit Loon op-Zand heeft men telefo nisch hulp gevraagd aan Tilburg en Waalwijk, welke hulp vrij spoedig ter plaatse was, zoodat om circa half elf de weg zoo ver vrij wis, dat het verkeer gedeeltelijk kon worden hervat. De reizigers, die te voet hun reis moesten vervolgen, kwamen met den schrik vrij. De materieele, schade was gering. Het ongeval moet worden toegeschreven aan het losgaan van een contralijnt welke op de bochten zijn aangebracht. Uit dc jAioi-statistiek blijkt helaas dat den Invoer van schoenen blijft aan houden nietiegtasi&anden den slechten gang van zakeD. Uit de cijfers die wil hieronder geven blijkt dat Duitschland ontzettende hoeveelheden blijft invoeren alsook dat de kostprijs van dit land een groot ve'«chi maakt met die van andere landen. B-ziet men de cijfers nauw keurig, dan ziet men dat het Dultache schoeisel op ongeveer f 3.10 per K. G. komt, 't Slowaaksche op f 4.30, het Eogrlsche op f 4.70 en het Zwitsersche op f 11.50 Voor het eerste half jnar 1922 bedroeg de invoer van lederen schoeisel: totaal 2.205.OOO ko. ad. f 7 868.000 waarvan uit Duitschland 1.704.000 l<o. ad, f 5.289 000 Gr. Britano'ë 249 000 f 1.204.000 Oostenrijk 41 000 f 137 000 Zwitserland 28 000 f 373 000 Ts Slowakije 143 000 f 599.000 In de maand Juni van dit jaar bedroeg de invoer totaal 355.000 ko. ad f 1.224.000 waarvan uit Duitschland Gr. Britannië Oostenrijk Zwitserland 287 000 ko. ad f 894.000 34 000 ko. ad f 160.000 2.000 ko. ad f 8.000 2 000 ko. ad f 23 000 Tsj. Slowakije 26.000 ko. ad f 111.000 In 1921 was dit: totaal waarvan uit Duitschland België Gr. Britannië Frankrijk Zwitserland Oostenrijk Hieruit ziet 137.099 ko. ad f738 025 39 970 ko. ad f 161.367 8.541 ko. ad f 73 973 48.132 ko. ad f245 349 2.517 ko. ad f 32.539 1.617 ko. ad f 20.454 31 452 ko. ad f 164 760 men dus duidelijk dat Duitschland alle andere landen heeft verdrongen. Tegenover dezen alles doodenden in voer zien we een uitvoer van schoeisel van slephts 13.000 K.G ad f 79.000 in Juni 1922 en van 67 000 K.G. ad f 445.000 gedurende de eerste zes maan den van 1922. De uitvoer is dus absoluut van geen beteekenis. Ook de invoer van zooileder blijft, alhoewel iets minder dan vorige maan den voortduren. Ia Juni bedroeg de invoer totaal waarvan uit Duitschland Balglë Oostenrijk 112.000 ko. ad f 243.000 8L.000 ko. ad f 172.000 1.000 1.000 20.000 47.000 Voor de zes eerste maanden van '22 bedrorg de Invoer totaal 849.000 ko. ad f 1.857.000 waarvan uit Duitschlacd 684.000 ko. ad f 1.505.000 Belg 25.000 ko. ad f 62.000 Oostenrijk 104.000 215.000 Wij willen onze lezers niet vermoeien met nog meerdere cijfers na te gaan, maar willen er alleen nog op wijzen dat ondanks de heerschecde malaise de import van zoolleer sedert het vorige jaar meer dan verdubbeld Is. Wanneer zal de Regeertng maatregelen nemen SPRANG. De heer W. Helmsing, le onderwijzer aan de Chr. School alhier, is tot tijdelijk hoofd aan deze school benoemd. A.s. Zondag hoopt in den Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Vreugdeschil van Leerdam, vroeger predikant alhier. VRIjHOEVE-CAPELLE. AI spelende geraakte het 3-jarig dochtertje van den heer A. te water. Een meisje het onge val ziende, waarschuwde aanstonds de moeder die, zonder zich te bedenken, te water sprong en haar lieveling van een anders wissen dood wist te redden. Een zoontje van v. d. S. ging aan een langzaam voorbijrijdende auto han gen. De chauffeur, daar niet van wetende, versnelde eensklaps zijn vaart. Toen de jongen ten slotte zich moest laten vallen, kwam hij zoo onzacht met den weg in botsing dat hij verschillende hoofdwon den opliep en eenige ontvellingen aan beenen en armen bekwam. DUSSEN. Onze oud-dorpsgenoot H. Spiegels, thans politieagent te Tilburg, slaagde dezer dagen als commies en is aiszoodanig met ingang van 1 Aug. benoemd te Kerkrade. Mej. M. Rietra slaagde bij het dezer dagen te Nijmegen gehouden examen voor M. U. L. O. Geslaagde en familie proficiat. DÜSSEN. Alhier worden Zaterdags- namiddags door twee onderofficieren oefeningen gegeven aan ruim 20 jonge lingen, die zich wenschen te bekwamen om later voor verkorten diensttijd in aanmerking te komen. Woensdagavond waren een groot aantal notabelen bijeen gekomen om middelen te beramen dat het huisgezin van F. Hakkel Meijers niet langer in een paardenstal behoeft te huizen. Besloten werd een collecte te houden en van de opbrengst daarvan een houten noodwoning te bouwen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. AlLEEM F 'r v* FRECO/? Verkrijgb. bij A. RÉTHANS, Drogis terij „De Toko", Waalwijk en bij Gez. WAGEMAKERS, Kaatsheuvel. 8 pagina's voor 4 cent per week. Men abonneert zich bij de Colporteurs. re i t i ij i;| ai I ID J r li ;t ti 'e >rt |M 11 'I l Eene diepe bloedige wonde was in huur hart geslagen. Dikke tranen, vielen haar uit de oogen op de bleke w tin gen. zonder dat zij zich rekenschap wist te geven van den toestand. Twee dagen nog wachtte zij. oefende zij geduld, doch dan werd hare smart zoo on draagbaar, da t '/.ij alles wensch te te ver nomen. Eerst schreef zij. doch de brief bleef zonder antwoord. De jongeman had het schrijven gelezen en dai schrijven had zijne wonden opnieuw geopend. „Mama Lison heeft niets gezegd," dacht hij. en Lucia lijdt zwaar. Arme kleine LuciaZy zal even als* ik zeer lang ïyden, haar leven lang misschien! Een droevig noodlot wil het!" Jeanne Fortier's dochter leed verschrik kelijk onder Lucien's stilzwijgen. „Zy heeft hem iuy ontnomen," sprak zy, aan de dochter van den millionnir denkend. „Zy heeft hem iny ontstolen!" En een kna gende jaloerschheid maakte zich van haar meester. „Ik zal tot hem gaan," dacht zy dan, niet om z.yne liefde af te smeeken, uïet om hem te verwijten dat lnj aan z.y'ne eeden is tekortgekomen, maar om de ware oorzaak te vernemen, waarom hy my zoo laf ver laten heeft. Lucia maakt zich daartoe gereed. Lucien verliet hot kantoor om zeven uur, en om half acht was Lucia in de Mlromes- nilstraat. Haar wijze van handelen kon slecht uit gelegd worden, zeker, doch het meisje wil de tot eiken prys vernemen, wat er gebeurd was. Mama Lison had zy van den gauschen dag nog niet gezien en ware zy gekomen, dan nog zou Lucia haar in de tegenwoor dige omstandigheden geen raad gevraagd hebben, zy vertrok bedrukt van liarte en liep nu eens sneller dan weer langzamer als eene dolzinnige over de straat. De voorbygangers keken haar verwon derd na. Het was kwartier voor acht.toen zy de woning van Lucien bereikte. De beenen konden het meisje niet meer ondersteunen; de doffe kloppingen van het hart deden het kind bijna stikken, zy moest een oogenblik rusten om tot bedaren te komen. Nu zij daar was, wist bet kind niet wat te doen. „Wat zal ik hem zeggen? af. „Hoe zal ik myn i?" vroeg zy zich bezoek rechtvaardi gen?" herhaalde zy in zich zelf. Eensklaps schitterde er een helder licht in hare oogen en al hare geestkracht keer-N de plotseling terug. „Myn bezoek rechtvaardigen?" herbaal de zy. „Dat is niet noodig. Ik hel) volko men recht te doen wat ik doeLucien is myn verloofde. Althans was hy het vroe ger. Ik wil, ik moet hem de reden vragen waarom hy mij verlaten en op dergeiyke wyze myi een onverdiende straf op den hals geladen heeft" Eensklaps ging zy toe en wendde zich tot den portier. Mynheer Labroue, als ik u verzoeken mag?" zeide Lucia. „Mynlieer is niet thuis," luidde het ant woord. „Is hy nog op de fabriek? vroeg Lucia schrikachtig. „Neen, hy is op reis en zal wellicht van daag niet terugkeeron." „Op reis?" „Ja." „Voor geruimen tyd?" „Dat weten wy niet. Mynheer Labroue heeft de gewoonte niet ons rekenschap te geven van zijn doen en laten." Lucia boog liet hoofd. „Dank u, mynheer!" zeide zij, en vertrok. „Zoo Lucien werkelijk op reis is, zooals men my zegt, dan moet er waariyk eene byzondere reden bestaan. De tyd heeft (hem wellicht ontbroken alvorens hy ver trok en zeker zal ik dan wel vandaag of morgen een brief ontvangen." Het was reeds donker. Alvorens zich te verwyderen, stond het jonge meisje op het trottoir stil aan de overzyde der «trant. Lucia verhief het hoofd en richtte den blik naar de verlichte Vensters van Lucien's vertrekken. Eensklaps beefde zij en werd doodsbleek. Zy had bemerkt dat er licht brandde by haren verloofde. „O", riep zy hoogst ontsteld uit, „zy heb ben gelogen! Lucien is hier! Waarom die hebt niet "'j op te ant- leugentaal?... Daar is by. daarboven! Ik wil. ik zal hem zien Met haastigen tred stapte zij de Straat oyer en kwam nogmaals aan de portiers loge. „Zyt gy daar nog?" sprak do portier haar den weg versperrend. ...Ta, Ik ben nog hier! Zooeven my bedrogen. Mynheer Labroue is reis." „Ik heb u geantwoord, wat ik woorden had." „Mynlieer Labroue is thuis." „Gy stelt u wel wat dolzinnig aan, juf je." „Maar ik zie, dat er licht is op zflné ka mer. Ik ga naar boven." „Dat zal niet gebeuren „En met welk recht zult gy my tegen houden?" riep, Lucia, hoogst ontsteld uit. „Met het recht dat de eigenaar, wiens vertegenwoordiger ik ben, my geschonken heeft. Kom, kom, geef geen ergernis in een fatsoenlyk huis. Vertrek! Haast u wat! 't Heeft nu reeds al te lang geduurd De brutale toon. de ruwe taal van den portier, brachten Lucia's binnenste geheel in opstand. „Wat denkt gy wol. mynheer?" vroeg zy. „Wie denkt gij wel, dat ik ben?" „Tot wie ik denk te spreken?" hernam de man met een zonderling lachje om de lip pen. „Wel, tot u, liefste!... Uw signalement was gegeven en wij waren voorzichtig ge noeg u niet de gelegenheid te geven het huis stormenderhand in te nemen. Tot hier toe en niet verder! luidt het wachtwoord des hoeren Labroue... O, gy hebt licht go- zien in zyno vertrekken! Ily is ook thuis* maar wil u niet ontvangen... Hij heeft een fyno neus en voorzag wel, dat gy hem zoudt komen opzoeken. Daarom heeft hij ztyne voorzorgen genomen." Lucia voelde hare beenen wankelen. Geheel haar lichaam beefde. „Dan heeft de heer Labroue," sprak zy op zwakken toon. „my allen toegang ont zegd?" „Juist zoo." „Goed, mynlieer, gy zult geen last meer van my hebben." Op hare beenen wankelend vertrok zy. De portier haalde de schouders op en sloot de deur achter haar. GEVEN KAIHTE BIJ EXAMENVREE/, 0VER/PAN- -KiNG./UPElOCmEID.OrtRU/T VI GEJAAGDHEID PER KOKER 60 CEHT 31J ELKE DR0GI/T* ZEVENDE HOOFDSTUK. Zonder het te weten waar zy heen ging, liep Lucia de straat op, niet in staat eenige gedachte te vormen en als in een droom voortdwalend. Doch van lieverlede werd zy weer mees ter van zichzelve, het begripsvermogen keerde terug en daarmede het geheugen en de wreede werkeiykheid. De slag, dien Lucia thans ontvangen had, was vreeselyk voor haar. Na de woorden, die zy gehoord had, was alle twyt'el thans overbodig geworden. Lu cien bad haar gesignaleerd en den portier verboden baar toe te laten. Niet alleen verliet liy haar, niet slechts wilde hy haar niet meer zien, maar hoven- dien nog liet liy haar wegjagen en door ondergeschikten beleedigen, evenals men een intrigante wegjaagt, oen ellendig meisje beleedigt. Dat was onuitlegbaar, onbegrypelyk, monsterachtig, maar toch het was waar. Hot jonge meisje was nog niet geheel her steld van de vreeselijke wonde, die zij on langs had opgelcopen en de verschrikkelijke ontroering, waarin zy thans verkeerde, ver levendigde dit lyden nog zeer. Kortom zij was gebroken naar ziel en lichaam. Moeilijk sleepte zy zich voort tot een na burig plein, waar gewoonlijk rytuigen ston den. Het jonge meisje stapte in en liel zich naar de Bourbonkade brengen. Jeanne Fortier mama Lison was thuisgekomen korte oogenblikken na Lu cia's vertrek. Zy kon niet veronderstellen wat het doel was van hare afwezigheid en dacht dat het kind naar eenige Madame Augustine was gegaan. Zij verrichte eenige huiselijke be zigheden, doch weldra begon zy ongerust te worden. Hare moederlijke bezorgdheid deed dev rouw eeulg gevaar vreezen. Wat was zy veranderd in enkele dagen, die arme Jeanne! Het lyden der (locliter was ook haar lijden. Reeds had de klok half tien geslagen en Lucia was nog niet terug. Wat mocht dat wel beteekeuen? Het minste gerucht wekte Jeanne's aandacht. Eindelijk hoorde zy -stappen. De ontsnapte van Clermont opende haastig de deur, liep naar de trap en vroeg met bevende stem „Zyt gy het liefste?" „Ja, mama Lison, ik ben het?" „Eindelijk God zy gezegend Angstig weenend wierp Lucia zich in de armen van (le goede vrouw. „Maar wat is er dan toch, myn liefste kind?" vroeg de moeder, deze hevige smart barer dochter niet begrijpend. „Wat er is, mama Lison?" antwoordde Lucia, wier tranen en snikken nog toena men, ik ben verraden! verlaten! Ily be mint my niet meerHy heeft my vergeten „Lucia, beste kind, gy inoogt niet wan hopen." „Er is geen hoop meer voor my, ik wil niet meer hopen ,I)e heer Labroue zal niet in stilzwygend- heid blyven volharden." „Twee uren geleden zou 't my nog inoge- lyk geweest zyn dit te gelooven," antwoord de (le werkster." Ik kon gelooven even als gy het my verzekerdet, dat Lucien haastig op reis gegaan was en den tyd hem ontbro ken had óm my te scliryven. Doch thans blyft er mij geen twyfel meer over... De onzekerheid doodde my. Ik wilde alles we ten, en 1111 weet ik alles!... Ik ben naar Lucien geweest." „Naar Lucien!" stamelde Jeanne onge rust, Zyt gy naar hem'geweest? Hebt gij hem gezien? En heeft hij u de reden gezegd waarom hy u niet meer beminnen wilde?" (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6