I Binnenland. Buitenland. I v Provinciaal Nieuws |b 1 Ph a ad va sc - n n Is el jbt V L \n zeker bij te moeten toetreden en wel met ingang van 1 Juli. De menschen die in Waalwijk werken zijn daar ten zeerste mede gebaat. De heer v. d. Wiel kan zich daar zeer goed mede vereenigen. Hij zou.het jammer vinden indien de menschen daar niet van konden profiteeren. Van Son. De menschen die hier werken, wat moet daar dan mee worden gedaan Als alleen diegenen geholpen worden die in Waalwijk werken, is het geen mooie regeling. Voorzitter. Wat zal worden gedaan met die menschen die hier werken, zal straks ter sprake Worden gebracht. Van Son. Dat vind ik verkeerd, want die menschen die hier werken, behoeven niet ten achter te worden gesteld. De Voorzitter wijst den heer Van Son er op' dat voor deze gemeente de men schen op een steunregeling zijn aan gewezen. De heer Bergmans vraagt of op deze wijze door de gemeente niet dubbel wordt bijgedragen. Nu is men reeds bij de steunregeling aangesloten en gaat men daarnaast zich nog bij een wacht geldregeling aansluiten, dan kost het voor de gemeente dubbel. De Voorzitter merkt op dat de werk lieden die bij de wachtgeldregeling zijn aangesloten, als vanzelfsprekend niet van de steun trekken. In Waalwijk zijn verscheidene patroons die mede betalen in de wachtgeldregeling, anderen doen dat weer niet en het personeel van die patroons zijn dan op de steun aan gewezen. De heer Van Halder wijst er nog op dat door het gemeentebestuur procents- gewijze in de kosten van de steunregeling wordt bijgedragen. Een voordeel voor de gemeente is het, wanneer er een wachtgeldregeling bestaat. De beer Bergmans kan zlcb, wijl niet dubbel in de kosten beboeft te worden bijgedragen, goed met het voorstel van Burg. en Wetb. vereeclgen. Met algemeene stemmen wordt daar na het voorstel aangenomen. Burg. en Wetb. vragen machtiging om in dezelfde geest te handelen als ook hier een wachtgeldregeling in het leven zou worden geroepen. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. Opmaken voordracht van twee leden voor het college van zetters wegens periodieke aftreding van de heeren A. Brok en H. v. d. Geld. De heer Bergmans wil absoluut niet persoonlijk zijn doch aangezien de heer Brok in een jaar of twee of drie niet meer ter vergadering is geweest zonder opgaaf van reden, acht hij een herbe noeming niet in het belang van de ge meente. Wenscht men niet te komen, dan moet men bedanken. De Voorzitter merkt op dat de heer Bergmans zich vergist met de commis sie. Het college van zetters Is van heel weinig beteekenis. De aftredende leden worden hierna met algemeene stemmen herbenoemd. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging der gemeente-begrooting. De Voorzitter zegt dat een post van de begrooting van 1920, groot f 1018.43 voor het omwerken van woeste gron den, overgebracht moet worden op de begrooting van 1921 wijl dit bedrag niet anders dan aan buitengewone werken kan worden besteed. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van eene geldleenlng voor het electriclteltsbedrijf en voor de bestrijding van de werkeloosheid. De Voorzitter zegt dat er voor wer- keloosheldbestrijding slechts een bedrag van f 800 meer over Is en het dus zaak Is een grooter bedrag beschikbaar te stellen. De heer Van Son is er voor om daar eerst toe over te gaan als die f 800 ge heel op zijn. Voorzitter. Het geld wordt niet ge- bruikt als het niet noodig is. Maar wil de raad daar later over beslissen, dan is dat ook goed. Voor het electriciteits- bedrijf is f46.000 noodig. Dat is voor de verschillende voor dat bedrijf aan gegane tijdelijke geldleeningen. Deze worden nu omgezet in een definitieve geldleening. Van Son. Tegen welke rente Voorzitter. Nu geven wij 6 pCt. Van Son. Dat is niet weinig. Van Halder. Ik denk dat men blij zal mogen zijn als men nu voor 6 pCt. slaagt. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten aan de P.N.E.M. te vragen hoe groot het bedrag moet zijn en dan daar voor een geldleening aan te. gaan. (Slot volgend nummer.) maar het is bereid, intusschen goede vredesvoorstellen van de Entente ia overweging te nemen. Nu moet Grieken- laad niet anders dan zijn troepen te concentreeren, voor het geval de geal lieerden het mochten toestaan naa? Konstantinopcl te trekken en het wenscht er op te wijzen dat Turkije nimmer te vertrouweu zal zijn aU het zlcb geen vrede opgedwongen ziet.* De Entente heeft al laten merken, dat zij het mfet dergelijke dubbelzinnige nota's niet eens Is en dat zij niet wil, dat Konstantinopel ooit bezet zou worden door Grieken. Engeland heeft de Maltezer troepen in allerijl Ingescheept met bestemming naar Konstantinopel. Frankrijk houdt het er nog voor dat Griekenland slechts hol gedrelg heeft bedoeld en er geen ernst mee zal maken. Eu Italië heeft geseind het niet eens te kunnen zijn met een zoo vérgaand iets als de bezetting van 't Mahomedaansch centrum der wereldlijke macht door Grieken. De Grieken zelf hebben al meer dan 25000 man ontscheept te Rodosto en een paar scherosutsellngetjes kwamen al voor. Niettemin hebben de geaillleerden te Athene laten weten, dat men het door dringen der Grieken met geweld zal keeren. Griekenland zegt dat het niet tegen den wil der mogendheden de neutrale zone door zal trekken Onwillekeurig vraagt men zich af, schrijft de Frankfurter Ztg., wat de oorzaken zijn van de eoorme daling der markenkoers gedurende de laatste dagen. Zonder twijfel heeft de blnnenlandsche beroering, de Beiersche oppositie tegen de Rijkswetgeving, hetgeen men vooral in het buitenland gevaarlijk noemde, het hare er toe bijgedragen. Maar de ernstigste oorzaak, welke leidde tot een paniek op de valuta-markt, is ongetwijfeld het feit, dat het verzoek der Dultsche regeering, om een ver mindering van de schadeloosstellings betalingen door de Fransche regeering botweg van de hand Is gewezen. Dit verzoek der regoering was een aanvulling van dati om een moratorium inzake de schadeloosstelliogsbetalingen. Meo wilde de maandelijks 2 mtllloen pond sterling bedragende clearlngscbuld tot het eind van 1924 verminderen op een '/a mlllioen pond sterling en de betalingen in natura voor scbadeloosstelllngs-elschen door particulieren gedurende dien tijd op schorten. Vooral in dit geval is de houding van Frankrijk van groot belang, daar aan Frankrijk de grootste bedragen verschul digd zijn. Maar moet men zich, nu dit verzoek van de hand is gewezen, ook niet bezorgd maken over de eindbeslis sing van het verzoek om een morato rium Weliswaar zal de beslissing hier over niet worden genomen door de afzonderlijke geallieerde regeeringen, maar door de gezamenlijke, doch de ervaring heeft het laatste jaar geleerd, hoe gering de kansen zijn, op bevredi gende oplossingen, zoolang de regeeriog van Frankrijk niet inziet, dat niet slechts de Duitsche belangen, maar ook de Fransche belangen benadeeld worden, wanneer geern paal en perk wordt gesteld aan de verdere daling van den marken- koers. Helpt men ons niet, zegt het blad, door het toestaan van een uitstel van betaling, den markeokoers op peil te brengen, dan zal men rekening moeten houden met een voorioopige onmogelijk heid om de betalingen in goud te doen. Ziet men in Frankrijk steeds nog niet lo, dat er een nauw verband is tusschen de belangen van den schuldeischer en den schuldenaar Het is voor ons geen troost, te weten, dat onze ondergang ook den ondergang van anderen ten gevolge zal hebben. En ook Frankrijk zal zijn eigen zorgen niet uit den weg geruimd zien, wanneer het onze nijverheid en onze financiën voor die van het eigen land In den afgrond stort Slechts wanneer men bij den weder opbouw de handen in eikander slaat, kan men de ellende van den oorlog overwinnen. In Italië dreigt wederom eene algemeene staking. In Ierland duurt de burgeroorlog voort. De rebellen verliezen meer en meer terrein. Zouden de Grieken opnieuw tegen de Turken beginnen, nadat deze zich verleden jaar hun Klein-Aziatischepoging Angora smoorde Zouden zij nu gaan probeeren Turkije den hals om te draaien op een meer directe wijze door naar Konstantinopel te marcheeren Men zou het wei denken en het is te distiileeren uit de nota die de Grleksche regeering gestuurd heeft aan Frankrijk, Groot Brlttanlëen Italië. «Griekenland herneemt zijn vrijheid van handelen*, staat er In «Griekenland is beu van al het getreuzel van de oplossing der Nabij Oostersche kwestie. Het wil een nieuwe conferentie Het R.K. Nationaal Jeugdcongres dat deze week in het gymnasium aan de Laan van Meerdervoort te 's Hage gehouden, is Zaterdagavond in de zaal van den Dierentuin officieel geopend. Dit is de tweede maal, dat in Neder land een congres wordt gehouden van het R.K. Jeugdwerk het eerste was in 1914 onder den naam van Congres der Patronaten. Dit congres beoogt eenheid in de verscheidenheid van jeugdorganisaties te bevorderen en te demonstreeren wat het katholiek jeugdwerk voor de be scherming, de ontwikkelingen de karak tervorming doet. Op Houtrust werd 'smiddags een sportdemonstratie gegeven onder leiding van dén heer Reyns uit Rotterdam, wien rector Jansen uit Amsterdam in een toespraak hulde en dank bracht. 's Avonds werd de opening bijge woond o.a. door den pauselijken inter nuntius mgr. Orsenigo met zijn secretaris den bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. Diepen. Rector Jansen zette in zijn openings woord het belang van de R K, jeugd- vorming uiteen, dank brengend o.a. aan de regeering voor den steun van net jeugdwerk, aan mgr, Diepen, wiens leven gewijd was aan het kind. In het Fransch wendde rector Jansen zich tot den internuntius en tot de gedelegeerden der buitenlandsche organisaties, welke vertegenwoordigd waren. Mgr. Diepen sprak hierna als verte genwoordiger van het Ediscopaat het congres toe, er op wijzende, dat katho lieke congressen nog steeds gemakkelijk te tellen zijn De grondslag voor dit congres is gelegen in het geloof de leuze ishet kind aan Christus en Christus aan het kind. Dr. Jac. van Ginneken sprak hierna de inleiding tot het congres. Maandagochtend om half elf heeft rector Jansen in het gymnasium aan de Laan van Meerdervoort te 's-Graven- hage het tweede R.K. Internationaal Jeugdcongres geopend. Hij wees er op. dat het eerste congres voor het leggen der fundamenten van het Internationaal Jeugdwerk in Rome gehouden was, in Rome als residentie van den Plaats bekleder van den Vredevorst van nature het centrum der vredesbeweging. Doch voor den verderen opbouw is den Haag gekozen, de stad die door de volkeren is gekozen als centrum der vredesbeweging, de stad ook van het Vredespaleis. Dit moge. zeide spr. een symbool zijn van onzen arbeid, die door verbroedering der jeugd, verbroedering der volken beoogt. Het internationaal secretariaat was vertegenwoordigd door mr. Const. Parisi, den algemeenen secretaris Verder waren vertegenwoordigers aan wezig uit Italië, Frankrijk. Duitschland, Oostenrijk, Zwitserland, België (Walen en Vlamingen apart), Amerika. Hongarije, Nederland, Spanje en Portugal. Bij acclamatie werd rector Jansen tot voor zitter benoemd. De Paus had in een uitvoerigen brief van kardinaal Gasparri zijn zegen ge zonden. Een telegram was nog inge komen van kardinaal Ledetschini, nuntius te Madrid. Eerst kwam aan de orde het verslag van het secretariaat van de werkzaam heden in het afgeloopen jaar. In de aula van het gymnasium sprak de heer B. H. de Groot, rector te Amersfoort, voor de sectie Vrije Jeugd- vorming der jongens, over het onder werp Hoe de organisatie der school vrije jeugd zich ontwikkeld heeft en zich in de toekomst ontwikkelen moet. Er werden eenige vragen gesteld. Tegen het einde van deze bijeenkomst kwam de bisschop van 's-Hertogenbosch de Aula binnen. Mgr. A. Diepen werd door het bestuur verwelkomd, waarbij den zegen over het jeugdwerk gevraagd werd. Daarna het woord voerend, spreekt de bisschop een woord van hulde uit voor de organisatie van dit Jeugdcon gres en de daartoe behoorende tentoon stelling en geeft de verzekering van zijn liefde voor het Jeugdwerk, dat hij met j alle middelen dfe hem ten dienste staan, steeds zal steunen. De sectie St. Joseph's Gezellen van het R.K. Nationaal jeugdcongres heeft gistermiddag vergadert onder leiding van den heer W. van Adrichem. Deze wees op den vooruitgang in het Ge- zellenwerk. Jhr. G. G. M. Alting von Geusau uit den Haag besprak daarnaDe individueele vorming. De sectie Jong Studenten Vereeni- ging en Burger Jongelingen Vereeniging heeft gisteren vergaderd onder leiding van dr. G. Brom. die mededeelde, dat in een nevenvergadering wordt gespro ken over centralisatie van de vereeniging Jong Brabant, Jong Limburg en Katho liek Limburg. Óm 4 uur zal een gecom bineerde vergadering worden gehouden met laatstgenoemde organisatie om te trachten tusschen de Jong Studenten Vereeniging en Burger Jongelings Ver eeniging eenerzijds en Katholiek Leven anderzijds een band te leggen. Kapitein R. de Jong verdedigt kort en zakelijk zijn conclusies. Eenheid is ge- wenscht daarnaast zij er voldoende vrijheid naar plaatselijke omstandig heden. Er zij een bond in elk diocees de vorm der plaatselijke organisatie moge verschillend zijn. Zoo mogelijk zij er een gemeenschappelijke naam. De inleider toonde daarna aan, dat eenheid nuttig en mogelijk is. Het bestuur zij daarom gekozen uit menschen uit de practijk. Zeer velen meenden dat het Jong-Studenten-probleem nog niet rijp is voor deze beslissing. Ruim 4 uur sloot de voorzitter de zeer druk bezochte vergadering. De secte Vrije Jeugdvorming, afdeeling Patronaten, vergaderde onder leiding van pastoor van der Hagen, die aller eerst mgr. van Stee, eere-voorzitter van het Centraal-comité der jongenspatro naten en voorzitter van het jeugdcongres in 1914, begroette. Daarna gaf pastoor de Grijs een ver slag van het Paironaatswerk van 1914 1922. Hieruit kan worden aangestipt, dat het aantal beschermelingen steeg van 13500 tot 25530. Verder hielden in deze sectie kapelaan P. Manders van 's Hertogenbosch en de heer H. Sleyffers te 's Gravenhage een inleiding. Door bemiddeling van den Neder- landschen Klompenmakersbond zal bin nenkort een proefzending hout uit Roemenië komen ten dienste der klom penmakers, waarvan de prijs f 12af 15 per M3. zal bedragen, goedkooper dan het inlandsche hout, maar van hoedanig heid zoo uitstekend, dat het de schade- ij ke concurrentie van de Belgische lompen het hoofd zal kunnen bieden. De Koningin-Moeder gaat de vol gende week van Het Loo naar Arolsen, naar haar broeder, den vorst van Wal deck en Pyrmont. Voor den verjaardag van de Koningin is zij op Het Loo terug. Zij is van plan daarna nog eeni- gen tijd naar het buitenland te gaan om tegen half October in de residentie terug te komen. Naar aanleiding van de door Ne derland aan Spanje betoonde belang stelling en de hulde gebracht, ter ge legenheid van de herdenking van de ontdekking van Staat Magelhaes en van de eerste reis om de wereld, heeft de Spaansche regeering besloten, behalve Portugal en Chili, ook de Nederlandsche regeering uit te noodigen een oorlogs schip te zenden naar de kust van Gue- taria—Guipuzcoa (Spanje) teneinde aan de op 6 September e.k. aldaar te houden groote vlootrevue deel te nemen. Naar wij vernemen, sluit de ge meente-rekening vaa Amsterdam over het dienstjaar 1921 met cpa batig saldo van tien en drie kwart mlllloen gulden Bij dit op zichzelf ongetwijfeld ver heugend bericht, dient er toch rekening mede gehouden, dat de rekeningen over 1922 en 1923 zeer waarschijnlijk ernstige tekorten zullen aanwijzen. Zondag 23 Juli in de 150.000e betalende bezoeker het tourniquet der Nederlandsche Tentoonstelling te Kopen hagen gepasseerd. Op dien dag nam de „Nederlandsche Landbouwweek" een aanvang. Het Hollandsche vee en de Hollandsche paarden zijn in goeden staat gearriveerd en trekken zéér de aandacht. Door de directie dér Spoorwegen is besloten dat de werktijd van het treinpersoneel per dag (etmaal) tot 16 uren kan worden uitgebreid. De Raad van Toezicht der Neder landsche Spoorwegen keurde deze be slissing goed en de Minister bekrach tigde ze eveneens. Waalwijk, 2 Aug 1922. De heer Frans Spijkerman, onlangs geslaagd als adjunct-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen is benoemd ter inspectie te 's-Gravenhage, le inspectie. Geslaagd voor het examen Engelsch (L.O.) de heeren H. f. M. Wijne alhier en N. C. van Kuijk te Kaatsheuvel. Voor het d.d. 22 Juni te Amster dam gehouden examen „Mercurius" Fransche Handelscorrespondentie, slaag de de Heer G. j. de Leijer, oud-leer ling der Middelbare Handelsdagschool, alhier. Dat het Roode Kruis haar vredes taak ernstig ter harte neemt mag van algemeene bekendheid worden be schouwd. Onder deze taak behoort ook het oprichten van plaatselijke transport colonnes om bij eventueele ongelukken behulpzaam te kunnen zijn. De afdeeling Waalwijk was zoo ge lukkig den heer Prinsen bereid te vin den de leiding onzer transport-colonne op zich te willen nemen en verschil lende leden van de Waalwijksche Gym nastiekvereniging meldden zich aan, waardoor de transport-colonne kon worden gereorganiseerd. Onder de bekwame leiding van Dr. Langemeijer hebben de leden een cursus gevolgd en dat ijverig is gestudeerd bleek Zaterdag toen een praktische oefening werd gehouden nabij den Galgenwiel. 1 Het was een lust te zien met hoe veel vaardigheid de colonne zich van haar taak kweet. Onze gemeente kan daardoor bogen eene instelling i^jk te zijn, die bij on verhoopte ongelukken in staat is, ge oefende hulp te bieden. Dat dit niet theoretisch is, bleek onlangs bij het groote concours der Gymnastiek vereniging alwaar onze mannen in de gelegenheid waren bij een ongeluk een noodverband te leggen tot volle* tevre denheid van den dienstdoenden dokter. Het ligt in de bedoeling de oefenin gen te herhalen. Hoogstwaarschijnlijk wordt de tweede oefening gehouden op 2 September a.s. nabij den Galgenwiel. De voetbalwedstrijd Quick— W. S. C. 1.1. Zondag gehouden en waarvan de opbrengst was bestemd voor de kiosk van W. B. was slecht bezocht. Het weder werkte dan ook niet mede om het bezoek groot te doen zijn, niettemin hadden wij in dit geval van verschillende zijden meer belang stelling verwacht. Het slechte weer, het gladde terrein en de niet groote waardeering maakten natuurlijk op de spelers geen enthousiasten indruk, zoodat het maar een slappe vertooning was. W. S. C. wist den stand op 1—0 te brengen, toen plotseling een vrij ernstig ongeval plaats had. De spelers J. van Bladel en Vermeer trachtten elkander een bal te ontnemen en kwamen beiden te vallen. Hoe dan ook de heer J. v. Bl., bleef liggen en zijn been bleek ernstig gekneusd. Direct werd genees kundige hulp ingeroepen en constateerde dr. Langemeijer, die spoedig hulp had van zuster Braams, dat het been ver moedelijk niet gebroken, maar gekneusd was. Door de goede zorgen van den heer Louis Klijberg per auto huiswaarts gebracht. Men zal begrijpen dat na deze ge beurtenis de lust er geheel uit was toch werd na eenigen tijd besloten door te spelen, maar spoedig maakte een kolosale regenbui, dat men de match die noch voor de spelers, noch voor 't publiek veel interesse meer had. moes» staken. Men zal begrijpen dat ook het finan cieel resultaat naar verhouding was. Niettemin mogen wij hier openlijk hulde brengen aan de goede bedoeling der beide clubs. Nader blijkt dat het been vanj. v. Bl. gebroken is. -- Zaterdag 28 Juli. is er te Waal wijk een hondendresseer-club opgericht onder den naam van „Helpt Elkander". Voorzitter C. A. van Haperen, vice- voorzitter A. Reijken, secretaris-penning meester jac. Eijkens, Leiders Steen bergen en van Haperen. Op de voorkeuring van den K. N P. V. Afdeeling N. B. behaalde de heer C. A. van Haperen met zijn afgerichten politie-hond Bobbie, buiten het verlangde puntental, twee prachtige prijzen en wel een prachtige aschbak en een mooie medaille. A.s. Zaterdag 3 uur n.m. zal op het voetbalterrein W. S. C. door den heer van Haperen, een- demonstratie gehouden worden met zijn afgerichten politiehond 'Bobbie. De demonstratie is voor eenieder vrij toegankelijk. H.M. Koningin-Moeder wordt heden 64 jaar Van de openbare en eenige andere gebouwen wappert de nationale driekleur. Vanavond muzikale [rondgang. De nieuwbenoemde Ontvanger, de heer Van Mierlo, zal morgen voor het eerst zitting houden. Het kantoor is ge vestigd in de voormalige politiewacht. In de Donderdag j.l. gehouden Algemeene Vergadering van Aandeel houders van de Credietvereeniging „De Hanzebank", is de Balans en de Veriies- en Winstrekening over het boekjaar 1921 goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. A. J. van Heijst, oud-burgemeester van Baardwijk, Muzikale wandeling en Vclkszang. Zooals in dit blad op Zaterdag 1.1. reeds gemeld is, zal onze Harmonie vandaag 'n muzikale wandeling door de gemeente maken ter viering van den verjaardag van de Koningin-Moeder Emma. Bij gelegenheid van de Volkszanguit voering op 11 Juli is een dringend be roep gedaan op de Harmonie om de gezongen liederen op straat en onder 't volk te brengen door ze te spelen op concerten en muzikale wandelingen. We kennen onze sympathieke haimo- nie te goed dan dat we durven ^twijfelen of ze vandaag aan dat dringend verzoek wil voldoen. Daarom, kinderen, vandaag de zang- bundeltjes voor d"5u dag, neemt ze mee op straat, sluit je aan bij de harmonie en zicgt uit volle borst mee, zoodra ze een lied Inzet. Op de markt, voor 't gebouw van den R.K. Gildenbond, of daar waar dit 't geschlkst kan geschieden, zal de Harmonie halt houden om een der geliefkoosde liederen to spelen. Zoo wordt de nationale feestdag een volkszangdag in praktijk. Leve Koningin Emma 1 Leve de Volks zang 1 Bij de 1.1. Zondag te Tilburg op de T. W. E. M. georganiseerde proef- wedstrijd voor nieuwelingen werd prach tig werk geleverd. In de le serie plaatste zich Vogels te 's Bosch No. 1, Dekkers^uit Waalwijk No. 2, Verhilst uit Waalwijk No. 3. Bij den wedstrijd tusschen de drie, die in de verschillende serie's No 2 waren, won de Preter, 's Bosch als No. 1, gevolgd door Dekkers, Waalwijk No. en Meesters, 's Bosch No. 3. Er schuilen goede krachten onder die door oefening en het leeren van tech nisch rijden 't ver kunnen brengen. Zondag hield de postduivenvereniging De jeugdige Vliegers" een wedvlucht met jonge duiven vanuit Valkenswaard. De prijzen werden behaald als volgt le prijs Th. Trimbach, 2e, 7e, 8e en 9e A. Verhoeven, 3e J. van Huiten, 4e, 5e en 6e A. Verhilst, 10e A. Bergmans. De Postduivenvereen. „Luchtverkenners" (voormalig Baardwijk) hield Zondag 30 Juli een wedvlucht met jonge duiven vanuit Jemille. De prijzen werden behaald als volgt le pr. C. Pullens, 2e, 4e, 7e, 10e en 13 pr. van Muilekom, 3e en 12e pr. G. Maas, 5e en 14e pr. J. Kleijberg, 6e, 8e en lie pr. M Maas, 15e pr. C. Maas. - In de Zaterdag gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders zijn de balans, verlies- en winstrekening 1921 van de P. N. E. M. goedgekeurd, Besloten wordt wederom vootloopig voor een jaar geen tcchnischen adviseur te benoemen. Als commissaris werd herbenoemd de heer J. J. J. de Vlam. De Raad van Toezicht werd gemach tigd het aandeelenkapitaal eenigszins uit te breiden om een meer juister verhou ding te brengen tusschen het aandeeleu- capitaal en de obligatieschuld. DRUNEN. Zondag hield de P.D.V. «Vliegende vrinden*, gevestigd in bet café Etshont, eene wedvlucht vanuit Ottignie (België), afstand 155 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 2e, 4e, 5e en 9e prijs Th. Elshout Adr.zn., 3e en 6e prijs H. Bergmans, 7e en 8e prijs A. Maas. le en 2e overduif Th. Elshout, 3e lavensteijn-van Eggelen. Het aantal werkloozeo, op 31 Juli bij de Arbeidsbemiddeling aan gemeld, bedroeg 60, waarvan: 5 stiksters, 1 werkmeester, 5 houten-hakkenzetters, 1 machinist, 1 stanzer, 1 modelleur, 4 it i i in i hi 3U 1 I a it K jr >le >P t ti t i

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2