overgeplaatst KERKKLOKJE. Nieuws uit Kaatsheuvel Nieuws uit Neusden. Rechtszaken. Kerknieuws. Ingezonden 5tukken. Burgerlijken Stand. Gemengd Nieuws. ZEl*(/^.TABtEflEN J. M. Son en Dr. Langeveld Jac. Pullens, fldvertentiën WAALWIJK Leest en ver spreidt het Rietmeubelen. A. H. Kemperman. ioderen Vrijdag te eonsulteeren zijn worden in fijn technisch berekend spel. We hopen dan ook, dat de plaatselijke vereeni- gingen deze les dankbaar zullen ter harte ne men en sluiten met den wensch, dat we èn N.A.C. èn Willem 11 nog «eetmalen in Waal wijk mogen terugzien. Het Iste Elftal van W.S.C. speelt a.s. Vrij dag-avond 11 dezer op het terrein alhier een oefenwedstrijd tegen een combinatie van Wil lem II (Tilburg), waarin o.a. uitkomen, Sjef van Son, van Qerwen, Mat hijsen, Stevens en Ghering, terwijl voor a.s. Zondag op het pro gramma staat de ontmoeting W.S.C. tegen de reserves van het pas naar de Iste klasse ge promoveerde Eindhoven. Bij het op 1.1. Zondag te Haarsteeg gehouden concours van Kruisboog- gezelschappen, waaraan 20 zes-tallen deelnamen, behaalde het Kruisboog- gezelschap >De Eendracht» alhier niet minder dan 3 Corpsprijzen, zijnde den eersten corpsprij9 een zilveren lauwertak, den rozecprijs en het Konlngskruls, welke behaald werd door het lid A. v. Bladel. Op het Bondsconcours op 30 Juli gehouden te Oss, behaalde »De Een dracht» den eersten prijs, benevens den len en 4en personeelen prijs door J. v. Hoorn en A. v. Biadel, en handhaafde haar eersten stand op de ranglijst van de competlelijst voor den wisselbeker, waarvan »De Eendracht» houdster i3. De vereeniglng heeft dit jaar aan 6 concoursen deelgenomen en niet minder dan 8 corpsprijzen veroverd, waarvan 6 eerste en 2 tweede prijzen. Op Zondag 3 September zal het laatste Üondsconcour9 te Vlijmen plaats hebben. De stand der competitie is als volgt 584 p. 568 567 550 510 504 503 486 328 «Eendracht», Waalwijk »Ons Genoegen», 's Bosch Rozenjacht», Vlijmen •Batavieren», Nleuwkuik Vriendenkring», Oss «Nooit Gedacht», Waalwijk «Excelsior», Elshout •Strijd is ocs Doel», Haarsteeg >WllIem Teil», Vught Zondag jl. hield de vereeniging „de Postduif" een wedvlucht met jonge duiven vanuit Jemelle, afstand 115 K.M. De duiven zijn vermoedelijk gelost ten 7 uur. Zij bereikten hunne hokken als volgt: 1 11 13 20 23 A. Hensen, 2 3 4 15 W. de Graaft, 5 J. de Graaft, 6 8 P. Schoondermark, 7 12 18 19 21 22 A. Pijnenburg, 9 24 Kok, „de Luchtbode" 10 16 25 L. van Bladel, 14 A. Stok- wielder, 17 L. v. d. Pennen. Eerste overduif A. Stokwielder, 2e overduif Kok „de Luchtbode". De 1ste duif werd geconstateerd te 9 u 8 m 3 s, de laatste te 9 u 47 m 10 sec. DRUNEN. Het feestcomité voor het a.s. Festival op 13 en 15 Aug. alhier te houden is erin geslaagd behalve de reeds genoemde gezelschappen zich de medewerking te verzekeien der alom gunstig bekend staande Liedertafel Oefening en Vermaak* uit Waalwijk. Deze Liederrafel onder de bekwame leiding van den Heer Jac. Sars zal zich doen hooren op Dinsdagavond 15 Augustus. De bezoekers van het Festival zullen dus behalve van de reeds vermelde gezelschappen kunnen genieten van den heerlijken mannenzang van dit koor, dat op 1 Juli j.l. in de Internationalen Zang wedstrijd te Rotterdam den 2en prijs verwierf. (Wij mogen hieraan toevoegen, dat ondanks de herhaalde pogingen door ons in 't werk gesteld, wtj niet in de gelegenheid werden gesteld, onze lezers voldoende in te lichten over dit festival. Wij hebben daarvoor veel moeite gedaan maar de gegevens bleven uit. Re». DRUNEN. De Postduivenvereniging «de Vliegende Vrienden» gevestigd op bet jongenspatronaat alhier hield j Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vlissingen. De prijzen werden behaald als volgt le en 10e prijs J. Schapendonk (diploma); 2e pr. de Wit, 3, 4, 5 en 8e pr. A. v. d. Veer, 6e pr. Jud. v. d Steen, 7e pr. A. v. de Steen, 9e pr. L. van Drunen. D. F. C. I speelde jl. Zondag een vrleodschappelijken wedstrijd tegen Juliana I Heusden en won met 21. Bij de jl. Zondag cn Maandag ge houden prijsverschietingen ter viering van het 50-jarlg bestaan vaa de Hand boogschutterij van het Jongenspatronaat alhier werden dc prijzen behaald als velgt le pr. Kunst Tb. v. d. Wiel, 2e pr. Kunst H. Brok, 3e pr. Kunst J. van Dommelen, 4e pr. Kunst H. Brok, 5e pr. Kunst H. v. d. Geld, le pr. Geluk C. de Wit, 2e pr. Geluk J. Veldman, 3e pr. Geluk C. van Loon, 4e pr. Geluk H. de Wit, 5e pr. Geluk A. v. d. Wiel, 6e pr. Geluk M. Klomp. Ro- zeoprijs p, v. d Ven, viereoprijs J. Tieleraaos, drieëoprij3 <H. de Wit, tweeënprijs M. v. Dommelen, eeneoprijs M. Veldman. SPRANG. De laatste ronde der Bekerwedstrijden uitgeschreven door onze Voetbalvereniging S. V. V. had Zondag onder groote belangstelling plaats. Eerst kwamen in 't veld Wilhelmlna Kaatsheuvel tegen Brabantla Waspik. Deze wedstrijd eindigde met 1—0 voor Wilhelmina. Hierna speelde Excelsior Capelle eene vriendschappelijke wedstrijd tegen S. V. V. welke door S. V. V. gewonnen werd. Thans komt de beslissende match om den len en 2on prijs tusschen Wilhelmina en Excelsior. Deze wedstrijd moest wegens den stand 00 met '/a uur verlengd worden doch ook toen was er nog geen ver andering gekomen, waarna door leder 5 pynalty's werden gegeven. Toen werd de stand op 2—2 gebracht. Bij loting werd Wilhelmina winnaar, zoodat de prijzen als volgt zijn gewonnen Iste prijsWilhelmina Kaatsheuvel, (Groote Zilveren Beker.) 2ea prijs Excelsior Capelle, (Zilveren Beker.) 3en prijs Brabaniia Waspik, (Zilveren Lauwerkrans.) WASPIK. De prijs der jonge varkens is hoog. Men besteed tot f 22 per stuk. Ook de prijs van het spek Is 9ti)gende. Voor vette varkens wordt 70 cent per pood betaald. De werkman V. T., alhier, viel met zijn hand ia een zicht (sikkel) waarbij hem een drietal vingers nagenoeg werden afgesneden. De vlekziekte schijnt onder de var kens weer te heerschen. Enkele krul staarten zijn reeds bezweken. De electricien Jos. V., alhier, moe9t In een der palen van het electrisch net enkele reparatiën verrichten en verkeerde in de meeniog dat de stroom was uit geschakeld. Toen hij echter den draad vastgreep, bleek er nog stroom op te staan, zoodat bij dien door bet lichaam kreeg. Zijn broeder had echter de tegen woordigheid van geest onmtddelijk de stroom uit te schakelen, waardoor ern stiger ongeluk werd voorkomen. Thans kwam V. met den schrik vrij. WASPIK Op Vrijdag j.l* werd alhier aanbesteed het bouwen van een school met drie lokalen voor de Vereeniging voor Christelijk Volkonderwijs. Inge schreven werd als volgt: Adr. Koenen te Dongen f 35.345 J. Quirijns te Capelle f 33.720 H. A. van Dongen R'veer f 33.700 Van Daal Mutsaerste Waspik f 33.000 jac. van den Broek te Waspik f 32.855 C. Roovers te Waspik f32.730 W. H. Schot te R'veer f32.620 D. P. van Alphen R'veer f 32.523 G. J. van Dongen Raamsdonk f32.140 D. J. Lucas Moerdijk f32.000 H. Michael te Kaatsheuvel f30.480 A. P. de Graauw te Waspik f 29.948 Otte Ottema te Kaatsheuvel f 29.900 H. van der Ploeg G'berg f 29,673 C. Michael Vrijh-Capelle f29.573 Th. Roovers te Made f 29.450 A. J. van Alphen te Oosterhout f 28.900 M. in 't Veld te Sprang f27.400 C. Timmermans te Sprang f27.375 Nieuwborg Van Heutelom. Tilburg f 26.244 RAAMSDONKSVEER. De R. K. M.U.LO.-school der Eerw. Fraters zal aanmerkelijk worden uitgebreid. Er zal gelegenheid zijn voor volledige op leiding ter verkrijging van het M.U.L.O- Dlploma. Eveneens gewoon L. O. voor jongere leerlingen. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht Hotel de Reijer. Tarwe 13.50 f 14, rogge f 13, haver f 13.50. In hooi geen handel. De vroegere Veerenaar dhr. G. j. van Dalen thans onderwijzer te Zwijn- drecht slaagde te 's-Hage voor het examen Hoofdakte. Tot wijkzuster, T.B.C. Enquetrice van het Groene Kruis alhier, werd be noemd Zr. Kreumingen uit Oudewater. De prijs der boter werd van f 130 per pond gebracht op f 1.25 per zelfde hoeveelheid. Kaatsheuvel, 9 Aug. 1922. In do parochie van do H. Martelaren van Gorcum Is men allerwege druk doende om de herdenking van het 25-jarig bestaan van de parochie zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Vooral de optocht van de H. Kinds heid belooft schitterend te zullen worden. In ons volgend nummer, wanneer inmiddels het programma der feestelijk heden zal zijn vastgesteld, komen wij nader op deze grootscbe plechtigheid terug. De aanhoudende regen doet momenteel aan de te veld staande gemaaide rogge veel schade. Hier en daar begint bij reeds te schieten. In de Zaterdag gehouden verga dering van den gemeeutercad is be sloten de centrale verwarming In de o. I. school te doen veranderen, daar momenteel niet voldoende warmte ver kregen wordt. Heusden, 3 Aug. 1922. Van het bruggetje bij den Wiel draai viel een tweejarig kind van v. d. D. Spoedig werd het uit het water ge haald door zekeren D. K. en ofschoon het kind een val maakte van belang (6 a 7 M.), bleek het nagenoeg geen letsel te hebben bekomen. Zaterdag speelde Juliana tegen D. V. O. uit Aalburg en won met 32. Zondag tegen D. F. C. uit Drunen ver loor ze echter met 1—2. Voor de akte Eagelsch M. O. A. slaagde o.m. onze stadgenoote Mej. R. M. P. Keunen. Wederom wist onze scheroschut- tersvereeniging St. Blasius een prijs te veroveren; ditmaal een derden en wel op 't concours te Waalwijk (voormalig Besoijen.) De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft vandaag H. van den H., koopman te Geldrop, wegens mishandeling van J. Maas, tengevolge waarvan deze is overleden, overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De Haagsche rechtbank heeft heden den gewezen bankdirecteur Lenaertz Wagner wegens het plegen van ver duistering tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was vier jaar. Zijne Doorl. Hoogw. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot deken van het dekenaat Geldrop den ZeerEerw. heer F. A. B. van Baars, pastoor te Budeltot pastoor te Geldrop den Zeer Eerw. heer A. J. F. Hansen, tot pastoor te Vierlingsbeek den Weleerw. heer W. A. C Simonis, tot kapelaan te Oeffeit den Zeereerw. heer H. G. M. van Swelm wien op diens verzoek om gezondheids redenen eervol ontslag is verleend als pastoor der nieuwe parochie te Eind hoven—Woensel (H. Paulus); tot pastoor te Eindhoven—Woensel (H. Paulus) den Weleerw. heer A. A. Verberne en tot kapelaan te Tilburg (Besterd) den eerw. heer B. F. E. van Welie, priester van het Seminarie. Marktberichten. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 7 Aug. 1922. Kipeieren Hoogste prijs f7.70. Middel prijs f 6.75. Laagste prijs f5.—. Aanvoer 181108 stuks. Handel flauw. lieer en Correspondenten die correspondent zijn voor meer dan een blad, dus hunne berichten naar verschillende couranten zenden, worden verzocht zulks zoo te doen, dat de bladen die berichten gelijk hebben. Dezelfde berichten die wij la andere bladen reeds een of meer dagen te voren aantreffen, kunnen wij dan ook niet meer honoreeren. Administratie. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Aan den heer Uitgever van „De Echo van het Zuiden", alhier. Gaarne zag ik onderstaande geplaatst in uw veelgelezen blad „De Echo van het Zuiden", waarvoor bij voorbaat mijn dank. 'k Ga niet naar de „vreemde" landen, Nederland houdt mij aan banden, Door zijn lieflijke natuur Waalwijks „Roestelberg" en kruinen, Met zijn heidekruid en duinen, Geeft genot in ieder uur. Door des Scheppers hand geboren Ligt gij daar, om te bekoren, O, gij schoone zandvalei In wiens schoot vindt men die ruste, Voor 't geprangd gemoed, O luste, Dat, O, Roestelberg zijt gij. Trots de woede der orkanen, Blijft gij hecht in uwe banen, Als een rots beschermt gij 't duin In uw armen voel 'k me veilig Schoone vlakte, driewerf heilig, Roep ik naar u trotsche kruin. Hoeveel vreugd hebt g' al geschonken, Hoeveel leed ligt daar verzonken. Aan uw voet in 't mullig zand Roestelberg houdt diep verborgen In uw schoot de vreugd en zorgen En reik steeds uw vriendenhand. R. v. 't LAND. MEEUWEN, over juli 1922. GeborenAdrianus Jakobus zv C. J. Muskens en J. Heijmans Johannes zv Arie de Graaf en Adriana de Raad. Overleden Theodora Johanna Kievits oud 78 jaar. WASPIK. Over de maand Juli. GeborenHendrik Johannes zv A J Verduijn-Schouten Johanna dv L Rek kers-van Gils Laurentius Johannes Antonius. zv Th A de Bont-Verschuren Petronella Maria dv J A de Vos- Kolsteren. OndertrouwdF J van Broekhoven oud 27 j en C A Verschure oud 26 j. Getrouwd J Blom oud 26 en W H Dalmaijer oud 20 j L M Timmers oud 25 en S M Schellekens oud 21 j. Overleden: Leonardus Pols weduw naar van Goverdina Klijs en Anna Snoeren oud 79 j. Omtrent den diefstal van f 34.000 ten nadeele van de Coöperatieve groot bandelsvereeniglog De Handelskamer aan den Rulgeplaatweg te Rotterdam, meldt men nog dat er al geruimen tijd groote tekorten ln de ka9 waren, zonder dat ontdekt kon worden waar de fout school. Uit een door een accountants bureau ingesteld onderzoek bleek dat van 1919 af drie bedienden, onder wie een chef de bureau regelmatig kwitanties dubbel hadden laten uitbetalen door reeds door den kassier ten kantore der firma betaalde kwitanties weer betaalbaar te laten stellen bij den bankier van de firma. Hiervoor werden de kwltautles tusschen andere nog te betalen wissels Ingeschreven en zoo afgeteekend. Toen dit goed ging was men nog verder ge gaan en werden gefiageerde kwitanties vervaardigd, die eveoeeos betaald wer den. Einde 1920 zijn twee der bedienden naar Amerika vertrokken, de achterge blevene had het kuurtje nog eenmaal uitgehaald en zich toen f 6000 laten uitbetalen. Verleden week Woensdag is C. J. H. aangehouden, bij zijn verhoor zeide bij nadat bewezen was, dat hij eenige kwi tanties geschreven had, dat hij deze op order van den chef de bureau vervaar- dlgdhad. Debewijsstukken wa-eo zoogoed als alle vernietigd, slechts 3 kaarten vau het kaartsysteem, waarin de overboekin gen plaats moesten hebben, wa»en ver geten, zoodat de fraude ontdekt kon worden. M. H., hoofdopzichter van het tuindorp Vreewijk te Rotterdam, die verleden week gearresteerd is naar aan leiding van ontdekte malversaties ln de administratie, Is vandaag ter beschikking gesteld van den officier vau justitie cn overgebracht naar het huis van bewaring te Rotterdam. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de 26-jarige C. van O. uit de Warmoe- zierstraat te Rotterdam, te Schevenlogen bij bet baden ln zee verdronken. Van O. was met zijn broer en een dame ongeveer 50 meter noordelijk van strandpaal 98 ter hoogte van het bat terijhuisje in zee gegaan, niettegenstaande de agent van politie Luursen hen kort te voren hiervoor had gewaarschuwd. Spoedig verkeerde de dame, die niet kon zwemmen, in levensgevaar. De broer van C. v. O. redde haar, tegelijker hoorde hij zijn broer om bulp roepen. Hij kon evenwel de dame niet loslaten. De agent Luurse, die op zijn route daar weer passeerde, ging onmiddellijk te water en na drie kwartier gezocht te hebben, kon hij C. van O a&o het strand brengen. Nadat eer9t nog was getracht de levensgeesten op te wekken werd het lijk per brancard naar eer politiebureau vervoerd. Te Zandvoort zijn gisteren naar aan de Crt. wordt gemeld, de heeren Broeder en Cornellsse, belden uit Am sterdam, die aan het stille strand te water waren gegaan om te baden, dooi den sterken Oostenwind vao het strand afgedreven en verdronken. Op het strand, waar zich onder het publiek de eebtgenooten en de kinderen van de beide slachtoffers bevonden, speelden zich hartverscheurende toonee- len af. Het was de politie niet mogelijk het opdringende publiek op een afstand te houden. Tezelfder tijd werd ook een dame door den stroom gegrepen. Zij Is door een vlsscher ln bewusteloozen toestand op het strand gebracht, waaroa zij per auto naar Haarlem werd getransporteerd De lijken van de belde slachtoffers waren gisteravond nog niet aangespoeld. De heer Broeder laat een vrouw met drie kinderen en de heer Cornellssen een vrouw en twee kinderen achter. Op den weg Moerdijk-Zevenbergen in een bocht zijn een wielrijder en de motor-wielrijder De V. tegen elkaar ge reden. Laatstgenoemde kreeg zware hoofdwonden, men vreest voor zijn le ven. Zijn vrouw, die achter op den motor zat, kreeg eveneens eenige ver wondingen, doch niet van ernstigen aard. De wielrijder kreeg een verwon ding bij de oogen. Zondagmiddag waren, naar de „N. Crt." meldt, te Noordwijk een acht tal leden van een gymnastiekvereeniging uit Den Haag aan het baden. Een hun ner ging te ver in zeedoor elkaar bij de hand vast te houden en zoodoende een keten te vormen, trachtten zijn me deleden hem te bereiken en aldus te redden, wat is gelukt, doch een hunner, de 18-jarige Mik uit Den Haag, is daarbij vermoedelijk doordat hij in een kuil te recht kwam, verdronken. Een der ge broeders Admiraal uit Noordwijk begaf zich vrij spoedig na het ongeval te water, en mocht er in slagen den drenkeling op te duiken. Ofschoon nog geruimen tijd is gepoogd, de levensgeesten op te wekken, is men daarin niet geslaagd. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de Nieuwe Parklaan in Den Haag een motorongeluk plaats gehad. Ongeveer 2 uur reed de 43-jarige F. W. T., schoorsteenveger, wonende aan de Toussaintkade, op een motorfiets van Scheveningen naar Den Haagop de duo was gezeten de 45-jarige J. G. R. uit de Poeldijkstraat in Den Haag. De motorfiets kwam met de treeplank tegen een lantaarnpaal, met het gevolg, dat de beide personen van de fiets wer den geslingerd en de lantaarnpaal uit den grond werd gerukt. De motorfiets werd ernstig beschadigd. T. was ernstig verwond aan hoofd, beenen en armen en werd bewusteloos naar het Gem. Ziekenhuis overgebracht, waar men voor zijn leven vreesde. Vanochtend was hij nog buiten kennis, zoodat hij nog niet door de politie gehoord kon worden. Zijn toestand was vanochtend iets beter. De duo-rijder R. kwam er vrij goed af en kon, na verbonden te zijn in den centralen post, naar zijn huis worden gebracht. Te Delft zijn Zaterdag en Zondag anti-militairistische relletjes geweest. Zaterdagavond moest de politie hande lend optreden om eenige vurige propa gandisten tegen het publiek te bescher men. Zondagmiddag heeft de politie op de Brabantsche Turfmarkt.een optocht van anti-militairisten verstrooid. Onder ernstig verzet werden eenige betoogers, die niet naar het bevel van de politie, uiteen te gaan, wilden gehoorzamen, naar het bureau gebracht. Gistermiddag is te Delft bij een dronkemansrelletje de agent van politie H. door de G. met een mes in de borst en buik gestoken en ernstig verwond. De agent is naar het gasthuis vervoerd ter verbindingen de dader is opgesloten. Een echte koker m tost M H CT. en b dlhjd M voorzien wi m dgnnaom J A.HUHHARDT mtt Gisternacht is onder de gemeente Berkel tusschen 8 personen uit Tilburg die van de Moergestelsche kermis kwamen een ernstig messengevecht geleverd, wa'arbij W. H. en de gebroe ders van R. ernstig gewond werden. Een 42-jarige vrouw, die bezig was met schoonmaken, is uit de 2de verdieping van een huis in de Borsen- brugstraat te Amsterdam gevallen. Zij werd inwendig gekneusd. Naar nader wordt gemeld, xijn door den typhoon te Swatow 5000 menschen omgekomen. De typhoon woedde gedurende bijna 6 uur onafge broken boven de stad, welke geheel is verwoest. ARTS, MOND- en TANDARTS, Sophtastr. 22, BREDA. Kullen van half elf tot 3l|2 uur bij deu Heer Stationstraat 30, WAALWIJK, voor het plaatsen van Knnsttanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond en tandzickten. 20566 Het plombeeren der tanden, alles beslist pflnloos en tegen zeer laag tarief. Op de Kunsttanden wordt gegarandeerd. Door den E.A, Heer Rechter-Commlssaris la het faillissement van CORNELIS DE KORT, Schoenfabrikant, te Besoijen. gemeente Waalwijk, is bepaald lo. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Maandag 25 September a. s., ten elf ure v.m. in het Paleis van Justitie te 's-Her togenbosch J20. dat de schuldvorderingen bij den curator moeten worden ingediend vóór Zaterdag 9 September e.k. De Curator Mr. CM. M. J. WITLOX. 's-Bosch, 8 Aug. 1922. 22294 Ondergeteekende maakt aan het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken bekend, dat a. 8. Zaterdag 12 Augustus zijn zaak is naar Burgemeester van der Klokkenlaan No. 3' (Hoek Stationstraat.) Bericht tevens dat hij zijn Wiegen en Luiermanden enorm in prijs beeft verlaagd. Verder voorradig: 22295 Wasch-, Boodschap-, Duiven- manden en Reiskoffers, aan lage prijzen. Ook voorradig Rieten Duw- wagentjes met prima Enfelsche wielen. Eigen fabrikaat. Reparatiën spoedig en billijk. Beleefd aanbevelend, Prijs slechts 4 cent. 4

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3