v Binnenland. Nieuws uii Kaatsheuvel Provinciaal Nieuws f |r .ALLEEN go f r f I n rc |r r ki De toestand ter Londensche con ferentie blijft uiterst delicaat, te meer na de commissie van deskundigen alle Fransche waarborgen-voorstellen met 4 tegen 1 stem een enkelen waarborg met 3 tegen 2 stemmen verworpen heeft. Terwijl hedenmiddag een Engel- sche ministerraad zou plaats hebben, heeft Poincaré gisterenavond langdurig telefonisch met Parijs geconfereerd. In- tusschen worden de bemiddelings pogingen, nu ook van Itallaansche zijde, voortgezet. Het hooggerechtshof te Moskou heeft in het proces tegen de sociaal- revolutlonnairen de volgende beklaagden Gotz, Donskol, Gersteln, Hendelmann, Grabowsky, Llhatcheff, Hlwanoff, Kat- ner, Timofejeff, Aganoff, Ataltofsky en Hélèae Iwanowa ter dood veroordeeld. Het centrale al-Russische uitvoerende comité besloot de vonnissen te be krachtigen. doch de terechtstelling uit te stellen. Deze zal echter binnenkort plaats bebbcn. indien de soclaal-revo- lutionnairen geen einde maken aan hun campagne van geweld en spionnage tegen de rcgeerlog. De bekende Engelsche schrijver C. K. Chesterton is overgegaan lot het Katholicisme. Grunberger, de Oostenrijksche minister van bultenlandsche zaken heeft voor een groep vreemde journalisten een rede gehouden over de jammerlijke Oostenrijksche toestanden. Men had In dertijd, zelde hij. het verdrag van St. Germain aangenomen, in het volste ver trouwen, dat de hulp, die erin aan Oostenrijk werd toegezegd, spoedig zou komen. Maar die hulp is nooit gekomen, zoodat Oostenrijk op zichzelf aangewe zen werd. Baiteolandsche credieten ble ven uit, en het Oostenrijksche volk zag zich het eene zware offer na hel andere afgeperst, net zoolang tot het criiieke moment genaderd is. De laatste regee ring heeft maatregelen getroffen, waar van het verwacht dat verdere achter uitgang van alles gestuit zal worden., Nu dat zoo is, moet het buitenland over de bnig komen met credieten Oostenrijk zal goede waarborgen geven. Het buitenland heeft het nu in handen Oostenrijk nog langer ten prooi te laten aan speculeerende geldschieters, dan wel langzaam te laten groeien tot een staat, die weer werkt als vroeger. Politieke beroeringen komen dus niet meer voor, zorg behoeft het buitenland zich dus niet te maken. De buiteniandsche journalisten zullen hun plicht wel gedaan hebben, en ieder heeft het naar zijn land gemeld. Maar of de buiteniandsche regeeringen zicb zullen herinneren alles wat zij reeds aan Oostenrijk hadden beloofd en waar van nog niets Is uitgevoerd het valt te betwijfelen. Oostenrijk zal wel noodlottig ten gronde gaan. En dan Is het >Wle volgt Draadloos wordt uit Kristiania gemeld De bladen melden dat de Koningin der Nederlanden de volgende maand, na haar bezoek aan Kopenhagen, Kristiania zal bezoeken. De Tijd schrijft, dat het bericht van de Res. bode omtrent de R. K. Universiteit voor het grootste deel on juist is. Dat van Nijmegen definitief zou wor den afgezien is evenmin juist als het uitstel der stichting voor jaren en jaren en andere vermelde bijzonderheden, daar nog geen enkel desbetreffend besluit door het. Doorluchtig Episco paat is genomen. Wij waarschuwen opnieuw, zegt de Tijd, tegen voorbarige en onjuiste be richten in verband met de voorgenomen stichting der R. K. Universiteit, cjpar zij een gevaar kunnen zijn voor de goede ontwikkeling der bestaande plan nen, Indien er werkelijk iets van betee- kenis te berichten valt, zal het hoofd comité dat met de voorbereiding door het Doorluchtig Episcopaat is belast, niet nalaten er te gepaster ure mede- deeling van te doen. De vacantie-toelage, die aan alle ambtenaren bij de posterijen, telegrafie en telefonie wordt toegekend, wordt met ingang van 1 januari 1923 inge trokken. De gehuwde monteur H. M. uit Gulpen is Dinsdag te Bocholtz uit een paal der electrische verlichting gevallen. Gisteren is hij in het hospitaal te Heer len overleden. Naar de Haagsche correspondent van De Tijd verneemt, zijn de plannen tot verlaging van het loon van het spoorwegpersoneel voorloopig opge schort, ten einde de beslissing af te wachten, of een algemeene verlaging van het loon van hef rijkspersoneel door de omstandigheden noodzakelijk zal moeten worden. De uitslag van de gistermiddag te Rotterdam, Dordrecht, en Ruhrort ge houden stemmingen in de stakersverga deringen is als volgt: 233 stemmen voor aanvaarding van de werkgevers- voorstellen, 468 tegen 11 blanco. De staking duurt dus voort. Waalwijk, 11 Aug. 1922. Btf de Donderdag te 's-Graven-, bage gehouden examens Dultsch L. O. slaagde de Heer Adr. J. H. M. van Delft, onderwijzer aan de R. K. Jon gensschool alhier (voormalig Besoijen). Algemeene vergadering van de vereeniging „Waalwijks Belang„ op Maandag 14 Augustus des avonds 8' j2 uur in de zaal van „Musis Sacrum". Aan de Orde 1. Opening en Notulen. 2. Jaarverslag van den Penningmeester. 3. Belangrijke Mededeelingen. 4. Rondvraag. Wij vertrouwen dat vele leden deze algemeene vergadering zullen bijwonen waar er inderdaad zeer belangrijke mededeelingen aan de leden zijn te doen. Dus allen op ter algemeene vergade ring van W. B. in Musis. Het bestuur der vereeniging „Waalwijks Belang" heeft dezer dagen hulde gebracht aan de „Waalwijksche Gymnastiek-Vereeniging (W.G.V.), voor hare prestaties dezen zomer op het concours te Dongen, waar zij verschil lende prijzen wist te behalen en de naam van Waalwijk op 't gebied der mooie gymnastiek-sport zoo schitterend wist hoog te houden. Loop der bevolking gedurende de maand Juli 1922. Werkelijke bevolking M. V. Tot. op 1 juli 1922 4556 4524 9080 Vermeerd. d. geboorte 12 vestiging 15 Geheele vermeerdering Vermind. door sterfte vertrek Geheele vermindering Verschil tusschen de ge heele vermeerdering en de geheele vermindering 12 12 15 24 30 27 27 54 1 4 5 14 14 28 15 18 33 12 9 21 Bevolking op 1 Juli 1922 4568 4533 9101 Opmerkingen omtrent den loop der bevolking over de maand Juli 1922, Getal geboren in de gemeente M. V. Tot. Levend 12 12 24 Levenloos aangegeven 1 1 Te zamen 12 13 25 Sterfte in de gemeente zonder levenloos aange- gevenen 13 4 Getal huwelijken 8. - Hedennacht te ruim 1 uur ont stond door onbekende oorzaak brand in het huis bewoond door den heer Jacques Leijtens. In een ommezien stond het geheele groote pand in lichte laaien, zoodat de bewoner, die alleen thuis was, moeite had het brandende perceel tijdig te verlaten. Aan de tegenwoordig heid van geest van de dienstbode van den heer B. Timmermans-Verschure is het te danken dat de heer L. tijdig werd gewaarschuwd. Zij werd wakker van het verdacht geknetter, stond op en keek techt in de vlammenzee. Na eerst hare huisgenooten gewekt te hebben, belde zij met alle macht den heer Leijtens op, die haastig in enkele kleedingstukken, het brandende huis reeds door den rook moest verlaten. Daarna waarschuwde zij de politie, die op haar beurt de brand weer alarmeerde, zoodat deze vrij spoe dig met de motorspuit ter plaatse ver scheen en weldra haar werk begon. Groote massa's water werden in den beginne in den vuurgloed geworpen, doch aangezien het huis toch niet te behouden was concentreerde men alle macht op de dicht-aangrenzende per- ceelen. Het huis van den heer B. Timmer mans, waarvan de kozijnen en lijsten en zelfs de gordijnen in de kamer vuur vatten, heeft zeer veel van de hitte en 't water geleden en dreigde meermalen geheel in brand te gaan. Vooral aan den inboedel, meubelen, schilderijen, enz. is zeer groote schade toegebracht. Het mocht de brandweer gelukken dit pand, zoowel als dat van de heeren van Zwol en van Oudheusden, die ook nog al schade opliepen, zoowel als de oude looierij te behouden en 't vuur te be perken tot het perceel van den heer Jacques Leijten, dat spoedig geheel was platgebrand en waaruit absoluut niets is gered. De brandweer, die zeer goed werk verrichte, moest zich tot den morgen gereed houden ook de politie kweet zich uitstekend van hare taak. De bur gemeester en directeur der brandweer waren steeds op het terrein van den brand. Naar wij vernemen dekt de assuran tie de schade. De heer Leijtens is voor zijn inboedel echter zeer laag verzekerd. Er werden door de brandweer pl.m. 250 M3 water in 't vuur geworpen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Tilburg hield Dinsdag een openbare vergadering, waarin o.m. het adres van de Kamer van Koophandel van Waalwijk over invoerbelemmering van schoenen en leder, ter sprake werd gebracht. Het adres Waalwijk over invoer belemmering van schoenen en leder lokte een breedvoerige discussie uit. De heer Jos. de Pont (Schoenindustrie) zeide zich niet te kunnen vereenigen met de conclusie, waartoe de K. v. K. te Waalwijk komt. Hoofdzakelijk heeft spr. bezwaar tegen de wijze waarop de bescherming wordt gevraagd hetgeen zuiver protectionisme zou zijn. De gevraagde uitzondering voor chroom- gelooid geitenleer, schapenleer e nz. moet naar spr.'s inzicht op een vergissing beruste. (2). Beter lijkt het spr. het nauwkeurig te doen uitkomen, dat men tegen de valuta wenscht besc!hermd te worden. Zijns inziens n?<oet «er of wel een tijdelijk algeheel verbod van invoer van leder en schoenen komen of wel, een zeer hoog tarief voor invoer. Spr. wenscht aan de K. v. K. te Waalwijk te berichten dat men zich wel kan ver eenigen met de argumenten die in het adres naar voren worden gebracht, doch geenszins met de conclusies. De heer Mallens (lederindustrie) zegt de meening van den vorigen spreker geheel te deelen. (3). Gevraagd moet alleen een bescherming tegen een valuta hetzij door een algeheel tijdelijk invoer verbod, hetzij door een verhooging van het invoer-tarief dat het valuta-verschil compenseert. Zou een maatregel worden ingevoerd zooals Waalwijk voorstelt dan Vreest de heer De Pont dezelfde onaangename maatregelen als tijdens den oorlog. De heer Briels vraagt, of de valuta- concurrentie nog wel zoo hevig is, waar inlandsch fabrikaat hier zeer goedkoop wordt verkocht. De heer De Pont merkt op, dat men zich door handigheidjes van den detail handel niet moet laten verlokken. De heer Roothaert betreurt, dat in hetzelfde vak geen eenstemmigheid heerscht, zulks verzwakt steeds de actie. Door het zenden van twee verschil lende adressen wekt men den schijn dat de moeilijkheden niet zoo groot zijn. (4). De heer De Pont wenscht een deel van het adres der K. v. K. te Waalwijk over te nemen doch de conclusie daar aan te verbinden dat of wel een alge heel verbod van invoer van schoeisel en leder wordt uitgevaardigd, subsidiair een extra heffing van 30 tot 50 pCt. Besloten wordt met een zelfstandig adres uit te komen en daarvan kennis te geven aan de K. v.. K. te Waalwijk. Of de heer Jos de Pont niet weet dat in het adres duidelijk tot uiting komt, dat alleen gevraagd wordt om een crisis-beperking en dat principieele vragen als protectie of vrijhandel thans geheel buiten beschouwing moeten blijven; of spreekt deze zin in 't adres der commissie van overleg niet duidelijk genoeg: „dat door het vragen van een „zoodanigen maatregel buiten beschou- „wing blijft het principe van het tot „heden gevolgde vrijhandelsstelsel, doch „dat de gevraagde hulp wordt beschouwd „als een crisismaatregel, die doelmatig is „en daardoor in het algemeen belang;" waarvan de Kamer zegt dat zij met de strekking volkomen instemt. 2). Weet de heer Jos de Pont niet, dat er zoowat bestaat als een commissie van overleg tusschen leer- en schoen fabrikanten inzake invoer-beperking, die tal van malen in Tilburg heeft ver gaderd en waaraan ook deelnam de Vereeniging van Tilburgsche Schoen fabrikanten (secretaris de heer Jan de Pont) die haar adres, waarmee ook dat van de K. v K. te Waalwijk ongeveer geheel parallel loopt, mede heeft onder teekend. Weet hij dan ook niet dat bij overleg de liefde niet van een kant, dus alleen van de looiers kan komen, dus ook de schoenfabrikanten wat hebben moeten toegeven en hierdoor bereikt is dat tusschen de Schoen- en Lederindustrie thans in deze belangrijke zaak eenstem migheid is verkregen (behalve met den heer Jos de Pont), wat nog nooit is voorgekomen. 3). Een lederfabrikant die voor vrij handel is, is een unicum. 4). Zie onder 2 laatste alinea. RED. Tijdens het kort maar hevig oa- weder dat zich Woensdagmiddag boven onze gemeente ontlastte, sloeg de blik sem in een boom staande in de Tweede Zelne juist toen daar de voerman A. passeerde, gelukkig zonder hem te treffen. De Postduivenvereniging Besoijen hield Zondag 6 Aug. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Lier (België). De duiven werden vermoedelijk ten 7 uur in vrijheid gesteld en de prijzen behaald als volgt le Arn, Bakkers, 2 en 3 H. Heijmans, 4 Joh. v. d. Heijde», 5, 6 R. f. Schoe- mans, 7 Jac. Pullens, 8, 10, 11, 12 Adr. Blom, 9 Gebr. de Leijer. De eerste duif werd geconstateerd om 8.37.14 en de 12e om 9,4 24. De Po9tduiven-vereenlging »de Ordonnans» hield Zondag 6 Augustus een wedvlucht met jonge duiven van Arlon (België). le pr. H. Hensen, 2e pr. J. v. d. Pennen, 3e pr. Staal-Donders, 4e pr. A. de Kloe, 5e pr. A. de Kloe, 6e pr. Stnal-Donders, 7e pr. C. Verhoeven, 8e pr„ C. Verhooven, 9e pr. P. van Bijnen, 10e pr. A. de Kloe, 11e pr. Staal- D'onders, 12e pr. P. van Bijnen, 13e pr. H. Hensen, 14e pr. Staal-Donder9. Zondag hield de postduivenver De jepgdige Vliegers een wedvlucht met jonge duiven vanuit Roermond. De prijzen werden behaald als volgt: 15 6 Th. Trimbach, 2 3 L. Sars, 4 J. van Huiten, 7 8 A. Verhilst. Zondag j.L hield de vereeniging >de Postduif* een wedvlucht met jonge duiven vanuit AHon (220 K.M.)- De duiven zijn vermoedelijk v.m. 6 uur gelost. Zij hebben blijkbaar op hun tocht met slecht weer te kampen gehad, .gezien den langen duur der vlucht. Zij bereikten hunne hokken als volgt 1 en 3 W. de Graaff, 2, 4, 15, 19 L. van Bladel, 5, 12, 16, Hok »de Luchtbode*, 6, 14, 17, Jac. Simons, 8 J. de Graaff, 10, 11, 18 Adr. Hensen. 13 A. Pijnenburg. Eerste duif werd geconstateerd om 10.26,37, de laatste otu 12,19,33. Eerste overdulf Adr. Hensen, tweede overdulf H. van Eeten. Op 20 Augustus a.9. beginnen de vluchten voor late jonge duiven, er zal dan ook voor niet-leden gelegenheid zijn om hunne duiven mede te oefenen, mits zij de vast te stellen vracht voor uit betalen. Zondag a.s. speelt Qalck I tegen het sterke L- O. N. G. A. uit Tilburg op hét terrein alhier. Longa behaalde het laatste seizoen het kampioenschap in de Zuidelijk 3de klas N. V- B. en nadat zij enkelo pro motie-wedstrijden had gespeeld voor de 2de klas moe9t zij in een protest tegen Boxstel haar kampioenschap afstaan. Voor enkele jaren speelde Longa tegen Quick In den R. V. B. waarin Longa met slechts één verloren wed strijd kampioen werd. Dit seizoen be schikt Longa over een sterker XI-tal als het vorige en zooals zij mededeelde zal zij zoo sterk mogelijk naar Waalwijk komen. Dus Qulckers een zware strijd wacht u, doch zoo goed mogelijk partij ge geven om te laten zien wat ge In de komende competitie presteert. Het gemis van J. van Bladel zal wel gevoeld worden, hierdoor toch Is het XI-tal eenlgszins gewijzigd moeten worden. Als het weder eeolgzins mede werkt zal er van een prachtlgen wed strijd te genieten zijn en ieder voetbal supporter zal dan ook wel een wande ling naar het Qulck-terreio er voor over hebben. Aanvang 3 uur. Zooals reed9 aangekondigd is be" glcnen a.s. Zondag 13 Augustus do bekerwedstrijden bij R. W. B. 2 uur S. V. V. Sprang—R. W. B2, 3'/a uur CapelleT. O. V. Loon-op- Zand. Deze zijn van gelijke kracht, toch zien we S. V. V. en Capelle wel win nen en kunnen deze wedstrijden, aan gemoedigd door talrijke supporters van de diverse verecnigingen spannend en een bezoek zeker waard zijn. DRUNEN. Op 14 Augustus a.s. hoopt onze dorpsgenoote de Eerw. Zuster Anna, in de wereld mej, Heorlca Helena Maria Vehman, thans overste van het Liefdegesticht te Boekei den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar haar Intrede deed in de congregatie der Zusters van Liefde in het Moederhuis van Schijodel. Achttien jaren heelt zij met vrucht gewerkt aan het onderwijs en de opvoeding der Boekelsche jeugd. Het zal haar dien dag zeker niet aan warme blijken van belangstelling en sympathie ontbreken. Moeder, broers en zu9ter3 en verde familie eveneens profi ciat. DRUNEN. Het door de Harmonie „de Volharding" te geven Festival,opZondag 13. Maandag14 en Dinsdag 15 Aug. belooft schitterend te zullen worden. De feestcommissie is samengesteld als volgtde heeren J. Sartorius, C. v. Riel, A. Priem, J. Pelders, L. v.d. Lee, A. Hooijmaijer, A. Brok, J. v. d. Steen, H. Verhoeven, J. Vissers. M. Elshout, M. Vissers, H. v. Delft en A. v. Huiten. Op Zondag 13 Aug. zal de feestelijk heid geopend worden door een schitte renden optocht vanaf de Remise door het dorp, waarna uitvoering der feest- marsch door de gezamelijk deelnemende gezelschappen onder leiding van den heer A. Stravers. In den smaakvol versierden tuin van den heer Vissers ten half 5 groot festi valconcert, waaraan deelnemen le. Harmonie „de Volharding" Drunen, directeur de heer A. van Huiten. 2e. Harmonie „de Eendracht", Herpt, directeur de heer P. J v. d. Broek. 3e. Harmonie „St. Cecilia", Haarsteeg, directeur de heer A. Houët. 4e. Liedertafel „Aurora", Engelen, directeur de heer M. van Heijst. 5e. Harmonie „Concordia", Vlijmen, directeur de heer W. van Helvoirt. 6e. Harmonie „de Eendracht" Nieuw- kuijk en Onzenoort, directeur de heer F. Hoët. Des avonds half 8 groot avondconcert te geven door de Kon. Harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvel, directeur de heer A. Stravers. Op Maandag 14 Augustus 's avonds ten half 8 concert door de Harmonie „de Volharding", Drunen. Op Dinsdag 15 Augustus ten 4 uur: Uitvoering der feestmarsch „Hallo". Ten half 5 groot festival-concert waaraan deelnemen le.Harmonie „de Volharding",Drunen, directeur de heer A. van Huiten. 2e. Harmonie R.K. Gildenbond, Waal wijk, directeur de heer E. Hurkmans. 3e. Harmonie „Sophia's vereeniging, Loonopzand, dir. de heerC. Cornelissen. 4e. Harmonie „Volksvlijt en Volks vermaak", Waspik, dir. de heer Kuiten. 5e. Fanfare „Wilhelmina" Veen, dir. de heer D. Jiskoot. 6e. Liedertafel „Werkmanskring", Vught, directeur de heer Kroon. 7e. Gem. Zangvereen. „Vooruitgang zij ons doel", Waalwijk, dir. de heer Jac. Nelis. 8e. Liedertafel „Tot bloei der Toon kunst, St. Clemensparochie Waalwijk, dir. de heer L. van Cromvoirt. 9e. Waspiks vocaal Mannenkwartet. 10e. Liedertafel „Oefening en Ver maak" van Waalwijk en Besoijen, dir. de heer Jac. Sars. Ten half 8 groot avondconcert door de harmonie Sophia's vereeniging van Loonopzand, dir. de heer C. Cornelis sen. Moge het weer meewerken, dan staan ons voorzeker genotvolle dagen te wachten. 's-HERTOGENBOSCH. Tot lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's-Hertogenbosch en omstreken is gisteren, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. J. Aengenendt, gekozen ver klaard, de heer A. J. van der Heijden te Boxtel. 's-HERTOGENBOSCH Gisteren werd door het provinciaal bestuur aanbesteed Bestek 178: Het" verbeteren van de steenslagverharding op gedeelten van den Rijksweg van Tilburg naar den Driesprong bij Breda onder de gemeen ten Gilze c.a. en Oosterhout. Ingekomen 7 biljetten van de navol gende inschrijvers Bazalt Porfier P. C. Zanen, Tilburg f14170 f14670 L. v. Drunen, Hintham f 17800 f 16500 M. Vissers, Drunen f 19400 N.V. Bazalt Mij. Zaandam, f17475 M. Backeren, Princen- hage f18850 N.V. M. Wegenbouw, Zutphen f 16260 Fa. A. van Dijk-Petit, Bergen op Zoom f 16820 Bestek 179: het uitvoeren van be stratingen met keien op den Rijksweg Princenhage—Tholensche veer, onder de gemeenten Princenhage, Etten c.a. en Hoeven. Ingekomen 9 biljetten van de volgen de inschrijvers A. van Dijk-Petit, Bei gen op Zoom f 19110 P. C. Zanen, Tilburg f 16980 A. Oomens, Oosterhout f 16725 I. W. en M. Verstappen, Best en Vlierden f 16597 I. van Strien, Raamsdonk f 16380 A. de Wit, Raamsdonksveer f 15127 A. Daamen f 14980 M. Backeren, Princenhage f 14525 B. Bezems, Oosterhout f 12838 pUKjimiwtm.otiwn eh gejaagmuu* TOJIORER 60 CENT Verkrijgb. bij A. RÉTHANS, Drogis terij „De Toko", Waalwijk en bij Gez. WAGEMAKERS. Kaatsheuvel. SPRANG. Tijdens het onweder van Woensdagmiddag sloeg de bliksem in een telefoonpaal nabij de Biersteeg alhier. Enkele draden werden losgerukt, waar door het telefoonverkeer onderbroken werd. Onze voetbalvereniging. S. V. V. neemt a.s. Zondag deel aan de Serie wedstrijden, uitgeschreven door de voet balvereniging R. W. B. te Waalwijk en- is aangewezen alsdan te spelen tegen R. WJ3.1L Kaatsheuvel, 10 Aug. 1922. Aan hel Postkantoor Kaatsheuvel eu de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juli 1922 ingelegd f 17906.50, terugbetaald f 19715.85. Uitgegeven werden 13 nieuwe boekjes. >De Combinatie* hield Zondag een wedvlucht vanuit Namen. Uitslag 1, 13 Opperman2, 15, 21 v. d. Mortel3, 16 v. d. Hoven4 v. d. Assem5, 19, 25 Snaphaan; 6, 14 Llgtvoet7, 11,24 Pijnenburg; 8 v. d. Ven; 9, 26 Kem- meren; 10, 23 de Wit; 12 de Bondt 17 v. Dun; 18 Vrinten 20 Vloemans en 22 v. Riel. le overdulf M. Zacht2e A. Vloe mans 3e J. v. Dun en 4e A. de Wit. - >Wilhelmlna< heeft Zondag een succesdag gehad. Onder veel belang stelling speelde zij op 't S. V. V.-terrein een hardnekkigen kamp tegen >Brabantla* Waspik. Van beide kanten werd ge vochten om In de finale te kunnen komen, 't Geluk was aan >Wllhelmina«. Met 1—0 werd >Brabantia« geklopt. Direct hierna werd de strijd aangebonden tegen »Excelsior*, Capelle. Dacht men aanvankelijk hiertegen kinderspel te hebben, weldra bleek dat het een ernstige tegenstander was. Geen enkel doelpunt werd in dit zware uur geboren. Een half uur verlenging gaf geen beter resultaat. Vijf penahy-schoten op ieder doel genomen, brachten andermaal ge lijken stand, zoodat tenslotte tot loting moest worden besloten. Nu keerde zich fortuna tot >Wilbefmlna« en in triuraf werd de groote S. V. V.-beker naar Kaatsheuvel gevoerd. Na alle voetbalenthousiasten per circulaire met den stand van zaken op de hoogte te hebben gebracht, is het bestuur van >Wilhelmina« vorige week begonnen met een bezoek aan de hulzen om de noodige obligaties geplaatst te krijgen om het nieuwe terrein In de Hoofdstraat te kunnen bekostigen. Waar we gerust mogen zeggen, dat de geheele Kaat9heuvelsche burgerij met »Wilhel- mtna* meeleeft, zijn we overtuigd dat leder gaarne een f 5.f 10. of f ^5. obligatie, rentende 5 pCt., als steun voor de club wil nemen. De eerste bezoeken hadden goed succes. De heer L. M. Sellen, onderwijzer aan de o.l. school alhier, slaagde te 'sHage voor 't examen Engelsch l.o. Dat men alhier ook in de honden sport iets presteert moge blijken uit het verslag dat de heer Clarion uit Hoorn I 1 i i in i hi it it itl ad i - i j jr >le in i i Jf V2 S( Li I i INGEZONDEN MEDEDEELINGEN IKAIMTE Bil EXAMENVREE/,0fER/P—

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6