Ruimte Er wordt gevraagd een Meisje, Openbare Verpachting 22 aren beste tarwe, /O aren beste baver 1,40 heet, beste haver, bet perceel Bouwland, Openbare Verpachting NAGRAS in het Zuiderwin terbed der Bergsche Maas, een Persoon, Gemengd Nieuws. fldvertentiën gevraagd Kantongerecht Tarwe, Haver en Bouwland. J. R. R1ETRA, Ingezonden ^tukken. t als keurmeester op de clubmatch te Tilburg over de Groenendaeler „Leoni- das" van den heer Tuerlings in de Nederlandsche Hondensport schrijft „Hond met een prachttype om je hoedje voor af te nemen,.met mooie uitdrukking en heerlijke amandelvormige oogen een ware fraaie Groenendaeler. Jammer, dat de hond in de voorhand iets te wenschen overlaat, is in zeer goede conditie en schouwt zich buitengewoon uitmuntend. Dezelfde plaatsing in de Fokkersklasse als in de Openklasse". Als we daarbij weten dat „Leonidas" ook nog een zeer waardevolle politie hond is, kunnen we hier gerust van iets extra's spreken. Bij verschillende duivenliefhebbers zijn momenteel verschillende dieren door mondzwam aangetast. Het regenrijke weer is hieraan niet geheel onschuldig. Een en ander oefent geen gunstigen invloed uit op de te houden vluchten, daar veel minder dieren kunnen gekorfd worden als berekend zouden zijn voor de vluchten. De werkzaamheden van de water leidingzijn alhier zoo goed als geëindigd. Nog eenige zijstraten en 't buizennet is voltooid. Het feestprogramma ter gelegen heidvan het 25-jarig bestaan der parochie „Berkdijk" op Dinsdag 15 Aug. is als volgt samengesteld 's Morgens algemeene H. Communie der parochianen om God te bedanken voor de groote gave. 9*/a uur solomneele H. Mis. Het zang koor „Cecilia" zal versterkt door eenige uitmuntende zangers uit Kaatsheuvel Missa Rigina Coeli van Fr. Arnfelser uitvoeren. Onder de H. Mis feestrede door een Eerw. Pater Capucijn. 2 uur plechtig Lof met predicatie. Onder het Lof „Opdracht aan het Kindje Jezus" en zingen van eenige Kindsheid liederen door de kinderen. Na het Lof hulde aan 't H. Hart. Lied „Aan U. o Koning der Eeuwen", begeleid door de harmonieën Euphonia en Apollo. 3'/4 uur. Optocht der H. Kindsheid. De stoet, bestaande uit zeer prachtige groepen zooals de H.H. Martelaren van Gorcum, Jeanne d'Arc, Keizerin van China met hofdame, Drie Koningen met Pages, De vlucht naar Egypte, De vijf Werelddeelen, De zegenspralende, strij dende en lijdende Kerk enz. enz., zal opgeluisterd worden door de harmo nieën Euphonia en Apollo. 5'/2 uur. Concert der harmonieën Euphonia en Apollo op de kiosk bij de kerk. Gedurende den geheelen dag zal in de kerk de le statie van den prachtigen Kruisweg te bewonderen zijn, die door de parochianen is aangekocht en waar van de levering is opgedragen aan den beroemden kunstschilder den heer A. v. Bokhoven te 's Bosch. De parochianen worden beleefd ver zocht dien dag te vlaggen. Zondag 13 Aug. en Dinsdag 15 Aug zullen door de Eerw. Paters der H Fami lie verschillende dieren en voorwerpen, afkomstig uit de Missielanden, ten bate der Missie geëxposeerd worden in de school der Eerw. Zusters. Eenieder wordt tot een bezoek uitgenoodigd. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Aan den heer R. van 't Land, naar aanleiding van zijn Ode aan den Roestelberg, in >De Echo van het Zuiden* van 9 Aug. 1.1. Mijn haren zijn mij opgerezen, Toen ik uw verzen heb gelezen Vol wonderbare melodij. Een licht voor mij is er verschenen, En 'k heb gerept m'n trage beenen Om te gaan zien die zandvalei. Vermoeid ben ik toen aangekomen Op 't plekje van uw schoone droomen, Ontsteltenis greep mij toen aan. - 'k Heb óók een rijmboek opgeslagen, Als gij in Tollens trant zal 'k wagen, Uw bombhst u te doen verstaan. Vergeefs zocht ik de steile rotsen, Waar de orkanen tegen botsen, Als de beschermers van het duin. En welke zijn die wondre banen, Waar Roestelbergen zonder tanen Gaan wandelen, met trotschen kruin. En is daar zooveel leed geleden, Of is 't rijmen slechts de rede(n) Dat gij dit al hebt neergeklad Hoe meer dat men uw vers zal lezen, Hoe meer klaar het ook zal wezen Dat gij daar nog geen kaas van at. Waag U maar niet aan rijmerijen, En wil vooral ons niet verbltjen Met al uw saam gezwoegd gepraat. En laat ons geen van bel' meer [trachten Ons Hollandsch' zoo maar te ver brachten, 'k Geloof, dit is een goeden raad. J. V. 't ZAND. Volgens de laatste berichten met betrekking tot den typhoon, die de stad Swatow verwoestte, bedraagt volgens de Tel. het aantal dooden aldaar en in de omgeving, ongeveer 50.000. Geheel Swatow en zes andere steden zijn ver woest. Te Hongkong is een fonds ten bate van de slachtoffers bijeengebracht door Engelsche en Chineesche organisaties* en de regeering te Hongkong heeft on middellijk na ontvangst van de eerste berichten geld en levensmiddelen ge zonden. Britsche en Japansche stoom schepen brengen levensmiddelen naar Swatow. Later wordt gemeld, dat de delta van de Hau-rlvier, waar de ramp plaats had, ongeveer dertig mijl lang is en talrijk dicht bevolkte steden bevat. Swatow heeft 61.000 Inwoners; Ampow, dat zes mijl verder naar het binnenland ligt, 150.000; terwijl de stad Chao-€how, die bij het begin der delta ligt, 400.000 inwoners heeft. De correspondent van de Daily Tele graph seint de volgende bijzonderheden over de ramp te Swatow aan zijn blad. Het scheen bijna onmogelijk, dat Hong kong zoo gemakkelijk aan de ramp ont komen was, terwijl de zusterhiven Swa tow op nog geen honderd mijlrn afstand, geheel verwoest werd. Zelfs thans (Maandag) Is het nog moeihT", aldus de correspondent, om een schatting te krijgen van hetgeen er wel vernietigd Is, hoewel de verhalen van ooggetuigen een beeld van dezen verschrlkkelijken ramp geven. Voorzoover kan worden afgegaan op de tot nu toe binnenge komen berichten, blijkt, dat Swatow meer geleden heeft door den sprtagvloed dan wel direct door den typhoon. De ligging de stad, over een strook ter breedte vier mijlen Haks en rechts van de rivier de Han verklaart, hoe een 20 voet hooge >muur van water," die zich met een onweerstaanbare kracht stroomop waarts drong, deze vreeselijke verwoes tingen kon aanrichten. Het spreekt vanzelf, dat vooral op den Noordelijken lagen oever, waar de inland3cbe bevolking hulat, door het water geteisterd werd. De Noordelijke zijde, waar de meeste Europeanen wo- kreeg minder last van vloed dan van van nen, dan wel van den storm. Daar zijn ook minder slachtoffers gevallen. Na uren slagregen en storm en plotselinge windstilten, gedurende welke het broeiend heet was, barstte de ty phoon tegen 2 uur in den ochtend los. Binnen 5 minuten waren de over volle straten het tooneel van een vree selijke verwarring. Razend joeg de storm langs de huizen en joeg een verblindenden regen voor zich uit. Het water steeg elke seconde en deed de muren wankelen en de huizen in storten. Binnenshuis blijven beteekende be graven te worden onder de ruïnes en de geheele bevolking vluchtte in ra zende wanhoop op straat. Doch ook daar wachtte de dood in allerlei vormen Nadat de typhoon bedaard was kwam de vloedgolf en de verwarring in de straten der stad werd nog ver hoogd door de wrakken der sampans en de afgeslagen daken. De vloed drong verscheidene mijlen ver het land in en verraste de menigte, die haar heil had gezocht in de vlucht. Oude inwoners van Hongkong zeg gen, dat de ramp te Swatow ernstiger moet zijn geweest dan de ramp te Hongkong in 1906, hoewel men in scheepvaartkringen geneigd is om de cijfers over het verlies aan menschen- levens als zeer overdreven te beschou wen. De tragedie werd nog vreeselij- ker, aangezien het onmogelijk was om geneeskundige hulp te verleenen en het is zeker, dat vele honderden, die anders gered hadden kunnen wor den, thans zijn omgekomen. Swatow is thans een verlaten stad. Behalve de stoomschepen, die hulp kunnen ver leenen, loopen er geen schepen iner zijn geen goederen, die weggehaald moeten worden. Ook komen er geen schepen om de goederen over te ne men uit de ruimen der op de kust ge worpen schepen. Drie stoombooten van 3000 ton elk, liggen in de straten van de verwoeste stad. Sampans lig gen op de étages der huizen aan de vernielde straten. Van de club aan den Chineeschen oever is nog slechts één muur over. De onderzeesche kabel is afgeknapt. De „Cheysang" werd op de kust ge slagen, negen mijlen ten Noord-Westen van Swatow. In den Chineeschen schouwburg werden de spelers en het publiek gedood. De putten raakten vol zeewater en voor een kan water wordt 5 dollar gevraagd. Niets werd gespaard, dat zou heb ben kunnen bijdragen tot de ellende en de verschrikking van deze kleine en vriendelijke haven en de talrijke duizenden die er woonden. Aan den Engelschen consul te Swatow is uit Hongkong een aanzienlijk bedrag gezonden ten behoeve der slachtoffers. Groote hoeveelheden rijst werden van Hongkong naar Swatow verscheept. Het Ursulinenklooster, waar Cana- deesche zusters uit Montreal waren ondergebracht, die juist veertien dagen geleden waren aangekomen, werd door den typhoon zwaar beschadigd. Toen het dak werd weggeslagen, vluchtten de zusters naar den kelder, waar zij door het water werden meegesleurd. De moeder-overste, die den heelen nacht op een drijvenden balk rond zwalkte, ontkwam op wonderbaarlijke wijze aan den dood. De kerk van het klooster werd vernield. In één dorp aan de zeekust verdronken 200 Christenen. Maandag avond tusschen 7 en 8 uur was in den stillen kloostertuin der Benedictijnen gelegen aan de Benedic tijnerstraat te Oosterhout een jonge broeder aan den arbeid. Plotselihg schoten twee individuen op hem af, die den niets kwaads vermoe denden kloosterling vastgrepen en hem zonder vorm van proces mishandelden en aan een paal poogden op te hangen. In dien gruwelijken opzet zijn de on verlaten gelukkig niet mogen slagen. Niet alleen dat de broeder zich met al zijn krachten tegen het snoode plan verzette, maar ook schoot een broeder die in den nabijheid eveneens aan het werk was, ijlings toe om het slachtoffer uit de handen van de schurken te be vrijden. De schurken wisten helaas te ont snappen. Omtrent de drijfveer tot deze gruwe- ijke daad tast de justitie en politie die spoedig met het onderzoek begonnen nog in het duister. De abdij der Benedictijnen is tamelijk ver van de kom van de plaats ge legen. Uit den aard der zaak is het daar stil en rustig en is het verkeer er uiterst gering. D. v. N. De politie te Oosterhout zendt de volgende officieele bekendmaking: In den nacht van 7 Augustus is al hier door twee onbekende personen poging tot doodslag gepleegd. De per sonen waren van het volgende signale ment: Beiden plm. 1.65 a 1.70 M. lang, plm. 30 jaar. De eene blond en de ander donkerblond uiterlijk. Beiden een baard, alsof ze in een paar weken niet waren geschoren, de eene blond en de ander iets donkerder. Zij waren beiden gekleed in schamele versleten kleeding De eene had een bruin geruite jas en broek aan, dat van den ander kon niet worden opgegeven. Geen van beiden droeg een vest. De eene had een blauw gestreept overhemd met nogal grove strepen aan, terwijl de andere een dito overhemd droeg met iets fijner strepen. Zij hadden beiden een slappen vilten hoed op, de eene grijs en de andere zwart. In den eene zat een deuk en de andere stond bol omhoog. De eene droeg een roode zakdoek om den hals en de andere een blauw geruite De schoenen welke zij droegen waren ge heel versleten. Van den aangerande zijn ontvreemd een zilveren remontoir met gouden wijzers, de uren zijn in gewone cijfers op de wijzerplaat aangebracht. Al degenen, die inlichtingen kunnen verstrekken wordt verzocht zich bij de politie te Oosterhout te vervoegen. In de exportslagerij der firma Lion te Boxmeer is weder aan 20 arbeiders ontslag aangezegd. Van het 400 man sterke personeel zijn er nu nog slechts een 70-tal over. Men meldt uit Helmond Het bekende ontspanningsoord en sportpark „Molenheide" komt onder den hamer. De 17-jarige Th. M., wonende aan den Ginnekenweg bij Breda is zóó ongelukkig van zijn rijwiel gevallen, dat hij aan de gevolgen overleden is. De gemeentewerkman B. te Hengelo is gisteren door een vrachtauto aan gereden. Met gebroken arm en bekken werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Gistermorgen om 6 uur is de Atn- sterdamsche politie begonnen met het ontruimen van verschillende Chlneezen- logementen. Zoo werden leegehaald perceelen in de Warmoestraat, de Prins Hendrikkade een tweetal woningen in de Binnen Bantammerstraat en hetzelfde aantal In de Bulten Bantammerstraat. Op vier vrachtauto's werd het hebben eu houden van de zonen van het Hemel- sche Rijk opgestapeld. Hooge stapels dekens en lijfgoederen, geldtrommels, tot een brandkast toe. werden uit de woningen gehaaid. De bewoners hialpen gelaten bij het opladen. Tegen elven werd de laatste woning in de Buiten Bantammerstraat ontruimd. Ongeveer 100 Chineczen werden met de politieboof en politle-auto's naar de Maatschappij «Nederland* vervoerd. Daar zal uitgezocht worden, wie huc- naar hun geboorteland teruggezon- ct\n zullen worden. *Het aantal Cblneezen, dat thans in de loodsen van de Maatschappij «Nederland* opgesloten zit, bedraagt ongeveer 450, daarbij zijn gerekend degenen, die zich reeds in bet Chioeezen-logles bevonden Ongeveer 200 zullen er blijven. Meer Chineezea zijn op het oogenblik niet noodig. De kolonie wordt bewaakt door de Rijksveldwacht. Een brand, die al vijf dagen woedt, heeft een groote streek lands in de na bijheid van Four Paths, in de parochie Clarendon, op Jamaica verwoest. Dorpen zijn in de asch gelegd en duizenden aren bebouwd land zijn ver loren gegaan, en alle have is reddeloos omgekomen in de vuurtornado. De bewoners zijn dakloos en van hun heele hebben en houden beroofd. Een stevige wind heeft de vlammen zoo aangewak kerd, dat er aan blusschen niet te den ken viel, en vluchten het eenige was. Den 8sten Juli begon de brand in een paar groote suikerplantages, en in den nacht van den lOden Juli lagen reeds 15 millioen vierkante meter riet tegen den grond. Vrouwen en man nen vluchtten naar de drie naburige distristen, met achterlating van huis, geiten, varkens en gevogelte, slechts het hoognoodige in een bundeltje samen geknoopt. De ouden van dagen hadden groote moeite de jongeren bij te houden. Op enkele plaatsen begonnen de be woners hun eigen plantages af te snij den met kleine vuurstrookjes, in de hoop dat als het groote vuur kwam, het geen voedsel meer zou vinden. Dat heeft hier en daar geholpen maar niet veel. Als de wind niet zoo erg geweest was zou het misschien afdoende gestuit hebben, nu woeien allerlei brandende en gloeiende resten tot ver over de Minho en de Zwarte rivier en staken daar alles in den rug van de strijdende bevolking aan. De eene paniek na de andere maakte zich van de stumpers meesterde politie reed verre districten rond, en maande de bevolking om over haast het veege lijf te bergen. Den llden Juli veranderde het vuur onder den dwang van den wind van richting en brak door naar het Zuiden. Een vuurgolf van 1 mijl breedte en 7 mijlen diepte schoof onstuitbaar door liet zand. Den 12den Juli was er nog steeds geen bericht verzonden, dat men kans zag het vuur meester te worden. De zwaar beproefde bevolking van Midden en Zuid Jamaica is radeloos. Blijkens nadere berichten uit Bern waren de vier toeristen, die Zondag bij de beklimming van de Jungfrau via het Rottal zijn verongelukt, een heer en een dame uit Bern, een Engelschman en een bediende, allen ervaren Alpinisten. Zij waren den weg kwijt geraakt. Zondagavond bij hun komst tejung- fraujoch deelden twee groepen bergbe klimmers mede, dat, terwijl zij op den terugweg waren, zij de lichamen van drie mannen en een vrouw door de lucht zagen vallen en in een afgrond verdwijnen. Zij waren niet in staat hulp te bieden. Een reddingsploeg verliet toen Maan dagmorgen Lauterbrunnen. 's Middags kon men met den verrekijker een af beelding van acht gidsen op den glet- scher vlak boven de Rottalhut zien, die drie zakken sleepten, welke, naar men vermoedt, de lijken van de ongelukki- gen bevatten. Waarschijnlijk was het vierde lijk nog niet gevonden. Het schijnt, dat het gezelschap, dat geen gidsen bij zich had, Zaterdag uit Lauterbrunnen vertrok onder leiding van dr. Schneider, een bekend Alpinist. De weg, dien men volgde, leidde on middellijk naar Jungfrau, maar was de moeilijkste. Het ongeluk moet gebeurd zijn, toen men bijna den top had bereikt. De verongelukte dame mej. Heck, is voorzitster van de damesclub der afdee- ling Bern van de Alpenclub. Op denzelfden dag heeft een toerist, Stettler geheeten, zijn leven verloren bij het plukken van edelweisz bij Mürren. Marktberichten. Waalwijk, 11 Augustus 1922. Eieren 8 cent. Varkens 24—28 gulden. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal des voormiddags op 't Veer en des namid dags op 't Dorp voor de Herv. Gem. optreden dhr. Asmus uit Onstwedde. De Kon. Erk. Postduivenvereni ging „De Vredesduif" hield een wed vlucht vanuit Namen. Afstand 145 K.M. Aankomst le duif 1 uur 8 min. en 47 sec. De prijzen werden behaald als volgt le en 6e pr. W. v. Dongen; 2e pr. J. Timpelaars3e pr. v. d. Kieboom 4e en 5e pr. C. Hommel. Overduif M. Heijblom. Zondag 1.1. hield de Postduiven vereniging „Prinses Juliana" een wed vlucht vanuit Namen met 14 duiven. De eerste duit kwam aan 1 uur 7 min. en 37 sec. De prijzen werden behaald als volgt le pr. L. v. Schijndel2e, 3e en4epr. A. Oomens5e pr. L. v. Diem. Tot oase diepe droefheid overleed heden, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, In den ouder dom van 71 jaar, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder Petronella Cornelia v. d. Simden, Wed. van den Heer JOHANNES VAN MIL. 's-Bosch. Adrie Gerrls-van Mil. Vincent Gerris - en Kinderen. Waalwijk. Rudolf van Mil. Jacqueline van Mtl-Bohnen en Kinderen. Haztrtwoude. Sr. Clémentlno. (Dorothea van Mil), Rellgleuse. Waalwijk. Jan van Mil. 22313 voor magazijn en kan toor» al ot niet met woonhuis. Brieven bur. v. d. blad. 22312 voor AMSTERDAM, bij Brabactsche menschen 22314 van 14—15 laar. Goede behandeling verzekerd. Adres VAART Kaatsheuvel. van NOTARIS te DUSSEN, zal te HIL (Meeuwen) bil JACs. HEIIMANS on Zaterdag 19 Augustus 1922» nam. 6 uur Z.t, PUBLIEK VERPACHTEN: staande te DUSSEN in den Zijl- manspolder. DUSSEN in I het staande te Noordeveld. staande te ALMKERK in den Dull in 3 pcrc. en voor vijf jaren: VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1922, v.m. half tien bil de Weduwe GERRIS te Waalwijk. Boekjes 20 cent. 22310 Stoomschoenfabriek ,Hollandia", vraagt voor directe indiensttreding een goede hand schrijvende en rekenkundig goed onderlegd voor de calculatie en controle harer Stanzerij. Sollicitaties moeten schriftelijk ten Kantore Nieuwstraat worden ingediend. 22315 A. C. van der W. en G. A. van der W. te Waalwijk overtr. Mill, wet, ieder 2.of 2 d.J. D. te Loon op Zand, J. G. M. te Waalwijk, J. K. te Vlijmen, allen dronken schap, ieder 10.of 10 dagen; J. M. te Elshont overtr. stier. regl. 10.of 10 tl. 3 Augustus 1922. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk dd. C. G. V. te Capelle overtr. spoorw. regl. 5.of 1 w. tuchtschoolI'. van L. te Kaatsheuvel, overtr. mot. en rflw. regl. 3 of 1 w. tuchtschool; A. P. It. te Capelle, overtr. veldpol. 3.of 1 w. tuchtsch. W. J. S. te Kaatsheuvel, overtr. en boete als voor; W H. Z. te alsvoor, overtr. mot rijw. regl. 2,of 1 week tuchtschool; A. G. te Kaatsheuvel, dronkenschap, 3 w. en 1 jaar opz.C. J. C. zwervende, .7. G. M. S. W. v. d. L.; P. .T. E.; .T. C. A. van D,; .T. A, B, allen te KaatsheuvelA. C. van F. te Ileusden; A. M. P.; J. C. J. V.; Ch. H. K. allen te Waalwijk; Ch. .7. d. It. te Sprang, T. J. A. en C. A. te Drunen,7. S. te Tilburg, allen overtr. mot. en rjjw. regl., ieder 5.of 3 ,d.A. A. A. B. te Itaams- donk, overtr alsvoor 8.of 5 d.G. A. 1 S. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor 3. of 2 d.F. van O. te Waalwijk, overtr. pol. verord. 5.of 3 d.; A. v. G., A. J. T. L., H. P. I).. allen zwervende J. de H. te 's-Bosch, H. C. B. te Made, J. C, V,A. M. van der W.C. H. van der M.J. J. S. allen te Waalwijk, overtr. alsvoor, ieder 2.of 2 d..7. A. L. H. te alsvoor overtr. alsvoor, vrijH. P. van H. zwervende, overtr alsvoor 3.of 2 d. dezelfde opgave valsche naam 25.of 25 d.M. v. d. L. te Kaatsbeuvel, overtreding prov. pol. regl. 10.of 30 dagenA. van H. te Waalwijk, overtr. veldpol. 5 of 3 d.J. S. te Nieuw- kuyk, overtr. alsvoor 8.of 8 d.E. K. te Waalwijk, overtr. alsvoor 3.of 2 d. G. R. en K. It. te Capelle, overtr. visscherjj- wet, ieder 10.of 10 d. K. T. en M. T. te Kaatsheuvel, H. K. te Sprang, C S..en H..J. A. Ch. W. te Capelle, hinderlijk»vol gen, ieder 20.of 20 d.; A. van W. te Waalwijk, overtr. warenwet, 8.of 8 d. C. van S. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor 2 maal 15.of 2 maal 15 dagen; Th. M. van L. te Waalwijk, overtr. alsvoor 2 maal 5.of maal 5 dagen; G. R. te Was pik, overtr. arbeidswet 3.of 2 d.P. J. van S., A. 17. van S., B. W. J. van S, allen te Waalwijk, overtr. veiligheidswet, ieder 8 maal 1.of 8 d.A. de J. te Loon op Zand, overtr. alsvoor 10.of 10 d..7. F. Iv. te Baardwijk overtr. alsvoor 2 maal 20.— of 2 maal 20 d.; M. Z. te Kaats heuvel overtr. arbeidswet 0.50 of 1 d.; L. van H., P. .7. van G. te alsvoor overtr. alsvoor leder 2 maal 3.of 2 maal 2 d.; gelegen te EMMIKHOVEN in den Dull gen. de 18 hont, eer9t In massa daarna in 6 perceelen, 1. h. Wed. Straver Adr.zo. 22304 door den ONTVANGER DER REGISTRATIE te Waalwijk op

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 7