TWEEDEBLAD. Gemeenteraad. Buitenland. Binnenland. Kerknieuws. Rechtszaken. Provinciaal Nieuws NUMMER 66 ZATERDAG 19 AUG 1922. 45e Jaargang b/j VLIJMEN. (Vervolg.) Voorzitter. Nu krijgen we nog de kwestie die de heer Boom daar straks ter sprake bracht, betreffende de plaats waar hier de noodslachtingen zullen geschieden. In de verordening staat dat dit vee zal worden geslacht in de slach terij Wijk B 69 van den heer Merks. De heer Boom vraagt nu of dit nog veranderd zou kunnen worden. Er is met Merks nog niet over gesproken, dus als de heeren soms iets beters weten, dan kan dit altijd nog veranderd wor den mogelijk wil de heer Merks het niet eens doen. Het ligt in den aard der zaak dat noodslachtingen niet zoo heel vaak zullen voorkomen, doch slechts als een koe een poot breekt of iets der gelijks. J. v. Engelen. Dan zal er van gestor ven vee wel niet veel meer terecht ko men, 't zal alles wel weer op den boer z'n kap opaan komen. Voorzitter. Dat ben ik nog niét geheel met u eens, het zal ook wel weer door den werkman betaald moeten worden. Als de slachter voor keurloon enz. moet betalen, dan maakt hij het vleesch ook weer duurder. M. H. Boom. Als er nu een runduit nood geslacht moet worden in de daar voor aangewezen slachtplaats bij Merks welk bedrag moet daarvoor dan betaald worden Is dat ook al geregeld Voorzitter. We meenen dat het 't beste is dat dit tusschen Merks en den be trokken eigenaar van het vee afgerekend wordt. M. H. Boom. Ik ben bang dat men dan vaak voor moeilijke gevallen zal komen, hij zou dan net kunnen vragen wat hij wilde. Ik acht het beter van te voren te bepalen wat men daarvoor be talen moet, anders zal het soms nog voordeeliger zijn zoo'n beest in den grond te stoppen dan het daar te laten slachten. Voorzitter. We zullen dan het betref fende artikel nog zoolang laten rusten en deze kwestie eerst nog eens nader bezien. M. H. Boom. Als er nu een lokaal is aangewezen, bijv. bij Merks, mag men dan het vleesch daar door een anderen slachter laten uitponden, of moet dat beslist ook door Merks gebeuren Er bestaat onder de boeren zooiets van een „Onderlinge hulp", waarbij men, inge val zich zulk een noodslachting voor doet, van elkaar dat vleesch koopt, om nog zooveel mogelijk* geld er van te makenook dat zal dus in 't vervolg niet meer kunnen bestaan. Voorzitter. Wat het eerste betreftmen mag natuurlijk in dat lokaal het vleesch ook door een ander dan Merks laten uitponden. Wat het verdere van Uw vraag betreft, zou men in dit geval het best dezen weg kunnen volgenWan neer bijv. de veeverzekering, die toch in dergelijke gevallen meestal eigenaar van dat vee wordt, een eigen slachterij daarvoor liet inrichten en als die slach terij dan aan de gestelde eischen vol doet en de daarvoor aangewezen per soon wordt als een slager aangemerkt, dan kan daar gewoon als voorheen het vleesch uitgepond en aan iedereen ver kocht worden, dan wordt het gewoon beschouwd als een andere slagerij. Prinsen. Als nu zoo'n consortium van boeren, die zooals vroeger van elkaar het vleesch kochten (niet van henzelf maar van hun vee) als die nu nog eens vóór 1 September een lokaal voor slach terij inrichtten, dan behoeft het toch nog niet aan de gestelde eischen te voldoen. Voorzitter. Dat kan niet meer. Deze verordening treedt wel op 1 September a.s. in werking, doch de wet bestaat al een jaar. Zooals ik straks reeds ge zegd heb, is het voor de boeren de beste weg om een naar de gestelde eischen ingerichte slagerij op te richten Een geschikt lokaal hiervoor, wat hier toe zeer gemakkelijk is in te richten heb ik wel op het oog. Zij zouden een zeker bedrag per te slachten stuks vee kunnen heffen, waarmee de kosten gedekt kunnen worden. Het is hier niet de plaats hierover verder uit te weiden, doch als ik een raad mag geven dan is de oprichting van zoo'n coöperatieve slachterij voor de boeren de beste oplossing Niet alleen dat ze dan aan familie en kennissen kunnen leveren maar iedereen kan er dan komen koopen. M. H. Boom. Hoeveel tijd is er nog eer deze verordening in werking treedt, als er soms iets voor een dergelijke coöperatie van de boeren gevoeld wordt? Voorzitter. Deze verordening treedt 1 September a.s. in werking, doch zoo'n slachterij kan altijd ingericht worden als ze maar aan de gestelde eischen voldoet. De heer M. H. Boom vraagt nogmaals of het niet gewenscht zou zijn dat B en W. van te voren een overeen komst met den slachter zullen maken, betreffende het tarief voor noodslach tingen en wijst verder nog op de be zwaren die zoo'n regeling zouden aanklevenhij vreest een herhaling van de feiten uit den distributietijd. De Voorzitter zegt toe een en ander onder het oog te zullen zien. Men is aan zoo'n noodslachterij ook niet ge bonden, het staat altijd vrij om een ander lokaal te zoeken. Over die kwestie van een slachterij door de boeren wil hij met den heer Boom nog wel eens speciaal een onderhoud hebben. Voorts deelt hij nog mede, dat met betrekking tot de huisslachtingen van de koningin ontheffing zal worden ge vraagd. Wanneer men dan in Vlijmen een varken, schaap of geit voor eigen gebruik wil slachten behoeft men het alleen vier dagen te voren op de secretarie aan te ge ven. 6. Voorstel van Burg en Weth. tot het vaststellen eener gemeenschappelijke regeling met de gemeente Hedikhuijzen tot toelating van de kinderen dier ge meente op de O. L. School alhier. Voorzitter. De gemeenteraad van Hedikhuijzen heeft eén besluit genomen tot opheffing der O. L. School. Ged. Staten zullen dat besluit goedkeuren als de gemeente Vlijmen genegen is de kinderen op hunne O. L. School toe te laten. Het betreft hier slechts enkele protestantsche kinderen. Ook Hedikhuizen was destijds tege moetkomend om kinderen uit Vlijmen bij hen toe te laten, daarom meenen B. en W. hiertegen ook geen bezwaar te moeten maken en zij hebben daarom een regeling ontworpen. Uit deze regeling, die hierna wordt voorgelezen, blijkt o m. dat Hedikhuijzen f 50.— per leerling per jaar zal moeten betalen met een minimum van f 150. per jaar. Daar hier de kosten per teer ling aan de Openbare School zelfs meer dan f 70.bedragen hebben B. en W. gemeend ook Hedikhuijzen daarin naar verhouding te moeten laten bijbetalen. De heer Prinsen acht het niet onmo gelijk dat er nogal veel kinderen uit Hedikhuijzen naar hier zullen komen. Het zou dan voor den heer v. d. Hout alleen te druk worden om aan alle klassen onderricht te geven en het on derwijs zou er zeer onder lijden. De Voorzitter zegt in de regeling een bepaling te hebben opgenomen waardoor dit bezwaar wordt ondervangen. De heer Prinsen herinnert er verder aan, dat hij vroeger bij de vaststelling van het schoolgeld er op gewezen heeft dat de bewoners van wijk E. in zoo'n eigenaardige positie verkeeren, doordat zij die kinderen in Vlijmen en in Haar steeg op school hebben in iedere plaats het volle schoolgeld betalen moeten. Het schijnt echter niet mogelijk geweest te zijn om zulks te verhelpen. Hij vraagt of dit thans met de nieuw ontworpen regeling kan worden geregeld. De Voorzitter zegt toe zulks met het gemeentebestuur van Hedikhuizen te zullen bespreken. Hij zegt verder dat Hedikhuizen reeds heeft geantwoord dat ze met onze voorgestelde regeling accoord zullen gaan ofschoon zij het gevraagde bedrag per leerling zeer hoog vonden. Ten slotte merkt spr. nog op dat er thans in Vlijmen, Nieuwkuik en Haar steeg, dus op een bevolking van 7000 zielen niet minder dan 8 scholen zijn waaronder nog geen enkele M.U.L.Ó. Spr. heeft daarom altijd beweerd dat alleen op deze uitgaven bij vereeniging van gemeenten reeds enorm zou kunnen bezuinigd worden, o.a. zou dan met één openbare school kunnen worden volstaan. De ontworpen regeling wordt hierna ongewijzigd vastgesteld. 7. Aanbieding gemeenterekening 1921. De rekening sluit met een batig saldo van f 1714.45, terwijl nog een bedrag moet worden terugontvangen van de bouwvereeniging wat echter op den dienst 1922 zal komen. Een commissie van onderzoek wordt benoemd. 8. Aanbieding der begrooting 1923. De begrooting sluit in ontvangsten en uitgaven op f 126112,955 en zal in de volgende vergadering behandeld worden. Aan dit punt wordt vastgeknoopt de behandeling van punt 9Voorstel van B. en W. tot verlaging der opcenten op de Rijksinkomstenbelasting. Voorzitter. Burg. en Weth. zijn zoo gelukkig U te kunnen mededeelen dat zij de begrooting kloppend konden krijgen bij eene vermindering der op centen met 9. Dit komt daardoor, dat op de begrooting voor 1921 een na- deelig saldo van 1920 moest gebracht worden van bijna f5000 en nu is er alles bij elkaar een voordeelig saldo van f 6800, dat is dus een enorm ver schil. Echter moet men rekening houden met de vermindering der inkomens. Was eerst de gemiddelde opbrengst van een opcent f560, thans meenen wij deze niet hooger te mogen ramen dan f 420. B. en W. stellen dus voor de opcenten te verminderen met 9 en te brengen op 51 opcenten en 17 opcenten voor de forenzen. De raad heeft hiertegen geen be zwaar. 10. Besluit tot het doen van betaling uit de onvoorziene uitgaven. De voorzitter zegt dat het gemeente bestuur van meening was dat de ge meente bij de onthulling van het H. Hartbeeld niet achterwege mocht blij ven. Zij heeft zich bij die huldiging aangepast door het geven van een bloemenmand, waarvan de kosten f 70 hebben bedragen. Met algemeene stemmen besloten deze uitgaven uit de onvoorziene uit gaven te dekken. De voorzitter komt hierna nog eens terug op het vroeger genomen besluit om aan hen die voor minstens f 10 stroomverbruik garandeeren gratis 2 lichtpunten te verstrekken. Een twintig tal liefhebbers hebben zich reeds aan gemeld waaronder er echter ook zijn die 3 en 4 lichtpunten wenschen. Spr. wil nu voorstellen om ook het 3e en 4e lichtpunt gratis te verstrekken op voorwaarde dat zij dan ook in ver houding een hooger stroomverbruik garandeeren dus bij 3 lichtpunten f 15 en bij 4 lichtpunten f20. Aldus geregeld kan hiertegen z.i. geen bezwaar zijn. De raad keurt deze bepaling goed. De voorzitter zegt verder dat er onder die 20 aanvragers een 8-tal huurders zijn Het gaat niet om met huurders een garantie af te sluiten met het oog daarop dat ze steeds kunnen verhuizen en zich dan van het contract niet veel aan zullen trekken. Daarom stelt spr. voor om in zulke gevallen alleen met verhuurders een contract aan te gaan. zij hebben er ook veel belang bij. Het brandgevaar wordt er door verminderd en ook de huurwaarde hunner woning wordt daarmee verhoogd. Aangenomen: De voorzitter doet mededeeling dat er op het oogenblik 12 kinderen op de openbare school zijn waarvan 8 protes tantsche. Verder deelt hij mede dat nog 7 a f 800 beschikbaar is om door de werk- loozen aan den Meerheuvel te laten verwerken. Er is wekelijks een bedrag van f 200 a f 250 noodig, terwijl hij tevens nog een f 1000 zou kunnen laten verwerken op de gemeentegronden. Tot een volgende vergadering kan men dus nog wel toekomen, doch hij geeft de leden alvast in overweging tegen dien tijd naar andere middelen uit te zien om die menschen aan het werk te houden. De heer M. H. Boom vraagt of er wel voldoende contröle over de werk lieden wordt gehouden. Hij wil geen namen noemen maar wat hij dagelijks ziet is niet in orde. De opzichter kan niet overal zijn, doch dan konden mis schien de wethouders daar ook eens naar omzien. De Voorzitter weet niet dat er veel werklieden buiten den Meerheuvel, dus buiten het toezicht van den opzichter werken. Hij stelt het echter op prijs als men dergelijke gevallen te zijner kennis wil brengen, dan zullen B. en W, maat regelen nemen. De heer Boom wil verder nog spreken over de werkwijze op den Meerheuvel, doch weet niet of dit in den raad dan wel in de commissie ihuis hoort. De Voorzitter verzoekt hem zulks te bespreken met de betreffende commissie. Hierna wordt de vergadering ge sloten. la verband met de ontwaarding der Mark zga maatregelen voorgesteld om een leegkoopea van Duitsch'and te voorkomen. Van den anderen kant zullen de vakbonden met de regeerlng be sprekingen voeren over de verschillende oleuwe eischen tot loonsverhooging. De Dultsche rijkskanselier heeft tegenover persvertegenwoordigers een uiteenzetting gegeven over Dultschlands economische! nood. Verschillende ver klaringen van Poivcaré tegenover Fran- sche journalisten werden door Wirth tegengesproken. In zijn onderhoud met buiten- landsche journalisten heeft de rijkskan selier de beweringen van Poincaré, dat Duitschland de markkoers stelselmatig drukt, dat het Tsjecho-Slowakije een leening van 4 milliard mark heeft aan geboden en dat het in Denemarken, Roemenië en Nederland banken heeft gesticht om den verkoop van marken in het buitenland te vergemakkelijken, weerlegd. De eerste bewering blijkt dadelijk on juist bij de overweging van de werke lijke redenen voor de depreciatie der valutade dreigende nota's van de Fransche regeering en de mislukking van de Londensche conferentie. Van de twee andere beweringen is geen woord waar. Wel hebben Duitsche financiers zich bij eenige banken in Nederland geïnteresseerd, doch alleen om de ver loren gegane verbindingen met de in ternationale geldmarkt weder aan te knoopen. Omtrent een vierde bewering van Poincaré, dat onteigening van 60 pro cent van 't aandeelen-kapitaal der Duitsche chemische industrie noodig is om te verhoeden dat die fabrieken gif gassen bereiden, wees dr. Wirth op de bevoegdheid, die het vredesverdrag den geallieerden verleent, om toezicht op die bedrijven te oefenen, een bevoegdheid waarvan trouwens meer dan genoeg gebruik wordt gemaakt. In werkelijkheid is het Poincaré slechts te doen om vat te krijgen op de Duitsche chemische industrie, ten einde haar concurrentie te breken. Verder legde de kanselier er den na druk op dat de daling van de mark tot '/amste van de vredeswaarde het Duitsch- land onmogelijk maakt voor de schade vergoeding buitenlandsche deviezen aan te koopen. Het is te betreuren dat Frank rijk enkele maanden geleden de inter nationale leening, waaruit het zich aan zienlijke bedragen had kunnen verschaf fen, heeft verijdeld. Te Londen heeft Poincaré nogmaals bewezen dat met dreigementen en eko- nomische knechting het Europeesche vraagstuk niet op te lossen is. Slechts een vrij- en goedwillig aangegane over eenkomst tusschen de volken kan uit komst brengen. De uitzetting van Duitschers uit Elzas- Lotharingen noemde dr. Wirth een voort zetting van den oorlog tegen weerlooze menschen en hij voegde erbijFrank rijk maakt met zijn politiek het Duitsch land onmogelijk schadevergoeding te betalen en houdt de demokratiseering van het land tegen. De kanselier deed ten slotte op de geheele wereld een beroep om het Duitsche volk niet te gronde te laten gaan. De Duitsche regeering heeft aan de geallieerde mogendheden een nota gezonden, waarin zij kennis geeft van de storting op 15 Augustus v^n een half millioen pond sterling (10 millioen goudmark) als verrekenbedrag voor Augustus. Zij verzekert tevens dat het haar onmogelijk was de verlangde twee millioen pond bijeen te krijgen en licht dat toe met een verwijzing naar de verdere depreciatie van den geldkoers, die sedert 14 Juli (toen de rijksregeering om gedeelletijke ontheffing van de maan- delijksche betalingen verzocht) van 1/lÖOste tot 1/200ste der vredeswaarde is gedaald. De nota schetst de gevaren voor de volksvoeding in Duitschland, als de betaling van hooge bedragen in buiten- landsch geld tot verdere depreciatie van de mark mocht leiden. De Duitsche bladen doen, in verband met deze nieuwe nota, een beroep op de financiers der geheele wereld om de verklaring der rijksregeering te bevesti gen, dat Duitschland door deze storting de uiterste grens van zijn draagkracht reeds heeft bereikt, ja zelfs overschreden. Alle bladen wijzen met nadruk op de ware ovatie, die er aan Poincaré gebracht is toen hij te Parijs aan het Noorder-station aankwam, waaruit zij opmaken, dat de Fransche openbare meening zijn houding te Londen onvoor waardelijk goedkeurt. Het aantal inwoners van Amster dam bedroeg 1 Juli 691 000. Volgens de Res.bode hebben de katholieke en de anti-revolutionaire partij zich met het door minister Ruys de Beerenbrouck ontworpen regeerings- program vereenigd. Het antwoord van de christelijk-historische partij ver wachtte men gisterendit zou ook niet afwijzend zijn. De zegsman van het blad vertelde, dat het tot nu toe gevolgde subsidie stelsel geducht is herzien en ook andere uitgaven, hoe dringend nood zakelijk die ook waren, voor een groot deel zijn gesnoeid. Het verhaal van Het Handelsblad, als zouden de formateur en de geheele rechterzijde zijn gezwicht voor den heer Colijn, is volgens den zegsman van de Res.bode onjuist. Bij Kon. besluit is het volgende bepaald Van «de voor Iplijving aangewezen personen der lichting 1923 worden 23.500 man bestemd tot gewoon dienst plichtige. Van de gewone dienstplichtigen der lichting 1923 worden 880 man bestemd voor de zeemacht. De rijksmiddelen hebben over de afgeloopen maand f 1.27 millioen meer opgebracht dan over Juli 1921 (f 41.323.732 tegen f39.238.158); over de eerste zeven maanden van dit jaar f 2.20 millioen meer dan over die pe riode in 1921. Bij deze berekening is de accijns op de tabak buiten beschouwing gelaten. De opbrengst in Juli 1922 en juli 1921 was als volgt: Grondbelasting f 2.719.886 en f 2 751 313 Personeele bel. f 2.150.329 en f 2 456.666Inkomstenbelasting f 12 145.324 en f 10 881 049; Div- en Tantièmebelasting f 1.707.510 en f 1.868 156 Suiker f 4.340.181 en f 3.555 996; Gedistilleerd f 4.652.174 en f 5 103,092; Belasting op speelkaar ten f 2 664 en f 5.975Zegelrechten f 1.576.781 en f 1.789.111; Registratie rechten f 1.804 376 en f 2.395 858; Successierechten f 3.570 855 en f 2.276 412; Invoer f 2 878 880 en f 2 873.214; Accijns op Tabak f 812 889. Het Belgische Consulaat te 's Bosch meldt Sedert 12 dezer zijn alle vroegere bepalingen omtrent collectieve pas poorten voor reizen naar België ver vallen, en wel met dien verstande, dat men niet meer mag reizen op een door den burgemeester gelegaliseerde lijst met persoonlijke indentiteitsbewijzen. Nederlanders die naar België gaan, moeten voorzien zijn van een Neder- landsch paspoort. Deze maatregel is genomen wegens de vele misbruiken, welke bij de collectieve reizen plaats vonden. Het kan zijn nut hebben er op te wijzen dat onder de benaming „collec tief paspoort" niet het gezamenlijk pas poort voor man en vrouw en hunne minderjarige kinderen verstaan wordt. om nui ALLEEN ge *1 FRECO'/^ imwtwjE) «MjupctoamEw.imBUff en «twaamro PCA «OftEft 60 CWT tu tl® fiftfifc/Ts» Verkrijgb. bij A. RÉTHANS, Drogis terij „De Toko", Waalwijk en bij Ge/. WAGEMAKERS. Kaatsheuvel. Het gouden priesterfeest van mgr. Callier. 6 Ter gelegenheid van het gouden pries terfeest van mgr. Callier, bisschop van Haarlem, was de kathedraalkerk „St. Bavo" Dinsdag versierd met groen en witte rozen. Aan de muren en pilaren hingen 116 banieren. Onder de aanwezigen waren de Com missaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. A Röell, de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, en eenige vertegenwoordigers van het ge meentebestuur Ook waren vele geeste lijke autoriteiten en hoogwaardigheids- bekleeders in vol ornaat aanwezig, o a. de vicaris-generaal mgr. Mölmann, de plebaan, de HoogEerw. heerL. C. A. A. Westerwoudt. Toen de jubilaris het kerkgebouw binnentrad, brachten duizenden hem een eerbiedigen groet. De bisschop droeg de pontificale mis op, waarbij o.a assistentie verleend werd door mgr. Mölmann, vicaris gene raalmgr. Taskin, praeses van het se minarie te Warmond, prof. Dessems uit Leiden en mgr. deken Bosman uit Amsterdam Het versterkt koor zong onder leiding van den heer P. J v. Kessel de Missa Festiva van Philip Loots. Na de kerkelijke plechtigheden had op een versierd terrein naast de kerk een huldiging in de open lucht plaats, waarbij 2000 kinderen uit verschillende parochiën een feestlied zongen. De plechtigheid werd met gemeenschappe lijk zingen van het lied „Roomsche blijdschap" besloten. 's Middags hield de bisschop receptie. Hij bracht innigen dank aan God voor alles, wat Hij hem geschonken heeft, al wist hij, dat hij ook vele tekortkomin gen heeft gehad, waarvoor hij vergif fenis vroeg. Hij dankte allen, die ge komen waren om zijn feest bij te wonen en deelde mede, dat hij eiken dag voor hen bad. Wederkeerig vroeg hij hun eiken dag voor hem te willen bidden. De bisschop dankte allen voor de vele blijken van liefde, die hij zoovele jaren heeft mogen ontvangen. H. M. de Koningin benoemde den bisschop ter gelegenheid van diens 50- jarig priesterjubileum, tot commandeur in de Orde van den Nederl. Leeuw. Bij de receptie der geestelijkheid van het bisdom Haarlem, heeft de vicaris- generaal, mgr. Möllman, den jubileeren den bisschop toegesproken en aan mgr. Callier als stoffelijke feestgave namens de geestelijken en religieusen aangebo den een som van ruim f 99.000, waardoor ook de afbouw van de kapel van het nieuwe seminarie Hageveld mogelijk wordt. - 1. H. H., 26 jaar, draadmaker te Tilburg; 2. L. D., 20 jaar, voerman te Tilburg, beiden gedetineerd, waren door de rechtbank te Breda veroordeeld no. 1 tot 2 jaren en no. 2 tot V/2 jaar ge vangenisstraf wegens diefstal met in klimming op 16 Maart 1922 te Tilburg van een hoeveelheid manufacturen, toe- behoorende aan Verschuren-Olthaus. De dieven hadden alles verkocht. In hooger beroep voor het Bossche Hof luidde de eisch bevestiging van het vonnis der rechtbank te Breda. A. N. v. d. K. te Tilburg was door de rechtbank te Breda wegens zeden misdrijf veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. In hooger beroep werd met bevesti ging van het vonnis 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Waalwijk, 18 Aug. 1922. Maandagavond had in de zaal „Musis Sacrum" eene algemeene ver gadering plaats van de vereeniging „W^alwijks Belang", welke goed was bezocht. Na opening door den voorzitter, den heer Ph. Timmermans, werden de no tulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen, welke ongewij zigd werden vastgesteld. Naar aanleiding van deze notulen maakte de heer G. P. van Huiten eene opmerking in verband met de zieken- auto van 't Wit-Gele Kruis, welke naar zijne meening te duur was en op be richt hieromtrent hij bij aanvraag onge veer 6 dagen moest wachten. De heer Witlox, die deze aangele genheid behandelde, achtte den prijs niet te hoog en het lange wachten op antwoord was een fout die hij beaamde, doch die op een toevallige omstandig heid in den Bosch berustte. Overigens achtte de vergadering dat deze aangelegenheid verder bij 't Wit- Gele Kruis thuis behoorde. i De Echo ril het Zuiden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5