t I k H y r t i c I 1 I 1 jfa el De Penningmeester brengt zijn jaar verslag uit, 't welk sluit met een batig saldo van f 297.30'/a- De rekening wordt door de heeren W. Eibers en H. Driessen nagezien en accoord bevonden. Met een woord van dank wordt de penningmeester gede chargeerd. De Voorzitter deelt daarna mede, dat in overleg met de geneesheeren, met het oog op den zeer lagen markenkoers door het bestuur is besloten over te gaan tót aanschaffing van die zaken voor de operatiekamer, die noodzake lijk zijn voor de direct te verwachten behoefte. Daarvoor is een bedrag be schikbaar gesteld van f 2000 van het fonds. En waar Dr Langemeijer toch een buitenlandsche reis maakte, heeft hij welwillend op zich genomen, deze zaken in Bonn aan te schaffen, waar voor wij hem bij voorbaat dank zeggen. Wij zullen daardoor het fonds aanzien lijk bevoordeelen en vermoedelijk weer een drang uitoefenen op 't kerkbestuur, om zoo spoedig mogelijk te komen tot de inrichting, die zoo algemeen ver langd wordt. De houding van 't bestuur wordt al gemeen goedgekeurd. De voorzitter deelt verder mede, dat voor de kiosk, als alle wijken zijn be zocht pl.m. f 1250 zal zijn bijeengebracht, dat natuurlijk nog ver van 't vereischte bedrag afblijft. Zeer welwillend is toen door de vereeniging „Koninginnedag" van voormalig Besoijen hare kiosk aan W. B. in bruikleen, enz. aangeboden, op een paar voorwaarden, waarvan de voornaamste is dat „Waalwijks Belang" op zich neemt telken jaren op Zaterdag na Koninginne-dag in voormalig Besoijen een harmonieconcert te geven met muzikale wandeling tot aan de kiosk. De voorzitter zegt dat het bestuur dit aanbod voorloopig dankbaar heeft aanvaard en ook de leden daarmee wel accoord zullen gaan, wat met instem ming wordt begroet. De voorzitter van Koninginne-dag zegt dat met evenveel genoegen als W. B. ze aanvaard, Koninginne-dag haren kiosk in bruikleen afstaat, het is werkelijk een spontane daad van aan gename samenwerking. Natuurlijk na goedkeuring der alg. verg. De Voorzitter van.W. B. brengt hem en zijne vereeniging besten dank als een nieuw bewijs van prettige samen werking, van afwezigheid van alle riva liteit, waardoor Groot Waalwijk zal floreeren en met vertrouwen de toe komst tegemoet kan gaan. vermeldt, is door het Kamerlid Fleskens c.s. een wetsvoorstel ingediend, ten doel hebbend, aan de Regeering de noodige macht te geven om maatregelen te treffen als door U gewenscht worden. In verband daarmede zal moeten worden afgewacht, welk resultaat de behande ling van het wetsvoorstel in de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal hebben. Ik verzoek U van mijn antwoord kennis te willen geven aan de vier anderevereenigingen, welke het schrijven mede hebben onderteekend. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, (get.) H. L. YSSELSTEIN. Het zal nu zaak zijn alle krachten in te spannen, opdat het Wetsontwerp Fleskens spoedig het Staatsblad bereikt. Schoenindustrie Naar wij vernemen hebben zich voor den nieuwen cursus der Rijksvak school alhier reeds aangegeven 12 leerlingen voor de afdeeling schoenma kerij en 4 voor de afdeeling leerlooierij. Uit het verslag van den keurings dienst van waren voor het keuringsge- bied 's Bosch, waaronder onze gemeente ressorteert, blijkt dat gedurende het 2de kwartaal in onze gemeente 52 inspecties zijn gehouden. Monsters van volle melk werden er 188 genomen, waarvan er 48 ondeugdelijk van samenstelling ble ken te zijn. Door den keuringsdienst zijn vier processen verbaal opgemaakt. Namens de werkgevers en werk nemers in het schoen en lederbedrijf te Lichtenvoorde is een adres gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin erop wordt gewezen dat genoemd bedrijf in die gemeente in een jammerlijken noodtoestand verkeert, welke zich afteekent in het bijna geheel stilliggen der fabrieken en als gevolg daarvan in eene sinds maanden heer- schende en steeds grooter wordende werkeloosheid. Deze noodtoestand is veroorzaakt en handhaaft zich door de abnormale con currentie van het buitenland, met name van Duitschland, dat vrij en onbelem merd zijn producten over onze grenzen invoert en daardoor een productief werken der ter plaatse bestaande fabrie ken onmogelijk maakt. Redenen waarom adressanten ten dringendste verzoeken zoo spoedig mo gelijk een invoerbelemmering van schoenen en Ieder te stellen als aange geven in het adres van werkgevers en werknemers in het schoen en lederbe- watertoren. Na eene uitvoerige discussie wordt1 drijf en van de Kamer van Koophandel het voorstel van 't Bestuur, krachtigte Waalwijk. ondersteund door den heer Eibers, aangenomen n.l. dat de vrijwillig ge geven en gecollecteerde gelden voor de kiosk, uitsluitend voor dit doel zullen worden besteed, nl. een fonds zullen vormen, waaruit de kosten van op slaan, afbreken en onderhouden der kiosk voor een gedeelte kunnen worden bestreden, en het bedrag voor het ge schonken doel steeds beschikbaar blijft en de rente daarvoor thans reeds dienstbaar wordt gemaakt. De nog niet bezochte personen zullen nog voor dit doel aangesproken worden. Voorts deelt de voorzitter nog mede de pogingen die gedaan worden om de groote hengstenkeuring hier te krijgen, en dat wij met Koninginne-avond zullen krijgen een concert der Liedertafel „Oefening en Vermaak", der harmonie der „R. K. Werkliedenvereniging" en van de harmonie „Apollo" van Kaats heuvel. Nadat in de rondvraag nog verschil lende zaken werden besproken, werd Wegens slapte in het bedrijf zijn de beide bestaande schoenfabrieken te Lichtenvoorde geheel stopgezet. Ruim 400 arbeiders zijn daardoor zonder werk. Wederom kunnen wij melden, dat a s. Zondag op het sportterrein van W. S. C. aan den Paralelweg alhier een belangrijke voetbalwedstrijd tusschen twee le klassers zal plaats hebben De beide bekende Bossche clubs, Wilhel- mina en B. V. V., zullen op het W. S. C.- terrein een wedstrijd spelen om te be slissen wie van hen in de 2e ronde om den Philipsbeker zal komen. Deze beker werd door de Philipssportver- eeniging geschonken aan den Brabant- schen Voetbalbond, die besliste dat jaarlijks door 4 vereenigingen der Zuidelijke le en 4 vereenigingen der Zuidelijke 2e klasse om het bezit van den beker zou gespeeld worden, met dien verstande, dat wie driemaal achter een den kostbaren prijs won, deze in eigendom zou verkrijgen. De financiëele baten dezer wedstrijden zijti voor ge- de vergadering door den voorzitter met j noemden bond. Willem II (Tilburg) heeft een woord van dank gesloten. Zooals we in ons blad van j.l. Woensdag reeds medegedeeld hebben, heeft morgen het groot concours plaats van het Kiuisbooggezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, Putstraat alhier. De prijzen zijn tentoongesteld in de vitrine van den heer C. v. d. Ven-v. Kempen, Markt, nu twee achtereenvolgende jaren den beker gewonnen. Het lot besliste dat Wilhelmina en B. V. V. elkaar zouden bekampen, doch daar de terreinen dezer clubs onbespeelbaar zijn, werd naar een onzijdig veld uitgezien. De keus viel op het W. S. C.-terrein, waar onlangs de prachtige wedstrijd N.A.C.Willem II plaats had. Wij kunnen deze keuze niet anders dan toejuichen, temeer wijl door v. 1 en zijn werkelijk prachtig te noemen.het in den wedstrijd N.A.C.—Willem II Eiken avond zijn de leden der ver- vert0onde spel, zoozeer uitkwam, hoe eeniging druk in de weerom het schiet- gebrekkig deze sport door Waal wijksche ♦orrp.n ?nn ap7piiior pn aangenaam en c|ubs ujt de omgeving nog beoefend terrein zoo gezellig en aangenaam mogelijkvoor de komende gezelschappen inte richten, kosten noch moeiten worden gespaard om het een feestelijk aanzien te geven. Wij wenschen deze vereeniging, die dit jaar pas is opgericht en het heeft aangedurfd zoo n groot concours te orga- niseeren, veel succes toe. De Nederlandsche Roomsch Katholieken Bond van Schoenfabrikan ten ontving het volgende schrijven van het Ministerie van Landbouw, Nijver heid en Handel. In antwoord op Uw schrijven dd. 20 Juli door U en vier andere vereenigin gen tot mij gericht, behelzende het yerzoek te willen bevorderen, dat ten spoedigste een verbod tot invoer van schoenen en leder wordt uitgevaardigd, behoudens de door U genoemde uit zonderingen, heb ik de eer U te be richten, dat de Regeering niet over middelen beschikt, om de industrie door het nemen van door U bedoelde tijdelijke maatregelen te beschermen tegen de concurrentie tengevolge van den invoer van producten, welke in verband met lageren kostprijs tegen aanzienlijk lagere prijzen worden aan geboden, dan waarvoor deze in ons land kunnen worden vervaardigd en verkocht. Zooals U in den genoemden brief wordt. Wij hopen dat het voor velen a s. Zondag weer een nuttige les zal zijn, opdat we in het a.s. seizoen be hoorlijk voetbal te zien krijgen. De wedstrijd zal natuurlijk een massa publiek trekken. Wijd en zijd is bekend geworden hoe eenig mooi de wedstrijd N. A. C.—Willem II was, zoodat niemand de gelegenheid zal laten voorbijgaan, om dezen len klassestrijd te gaan zien. Ook in'sBosch is debelangstelling enorm. Steeds bestaat er tusschen beide clubs groote concurrentie en is het voor beide vereenigingen van belang elkaar vlak voor den aanvang van het seizoen eens te ontmoeten, om daardoor eikaars krachten te leeren kennen voor de a.s. competitiewedstrijden. Rest ons nog mede te deelen, dat de wedstrijd om 3 uur begint en alleen de werkende leden van W. S. C. vrijen toe gang hebben, op vertoon van diploma. A.s. Zondag speelt Quick I een oefenwedstrijd tegen H.E C. I. Gewoon lijk zijn plaatselijke ontmoetingen span nender en dat dit a.s. Zondag tusschen H.E.C. en Quick ook zal zijn is zoo goed als zeker. Beide partijen zijn van gelijke sterkte, wat den wedstrijd wel ten goede zal komen. Daarom Zondag allen naar het Quick-terrein, waar een span nende wedstrijd zal zijn te zien. Aanvang 3 uur, terrein Quick aan den 20 Augustus krijgen we de 2e ronde van de R.W B. seriewedstrijden. 2 uur Juliana Baardwijk tegen Berk dijk. Beide clubs hebben reeds meer malen op een seriewedstrijd tegen elkaar gespeeld en steeds met wisselend succes zoodat Zondag beslist zal worden wie de sterkste is. Half 4 D.F.C. Drunen tegen Trekvogels (Wilhelmina) 's Bosch. Wij zijn benieuwd hoe het nog jeugdige D.F.C. zich tegen de Bosschenaren zal ïouden. Bij gunstig weer kunnen we weer veel publiek verwachten. R.W.B. zelf werkt haar oefenwedstrij den verder af en gaat a.s. Zondag naar Gorinchem spelen tegen S.W.V. 3e klas 4.V.B. 3 Sept. wordt deze wedstrijd op iet R.W.B. terrein gespeeld. Tentoonstelling Schoen- en Lederindustrie te 's-Gravenhage. De „Maasbode" vervolgt zijn artikelen over bovengenoemde tentoonstelling en jespreekt op z'n rondwandeling enkele stands. Zoo zegt zij o.m. Beginnen wij met de in een zijzaal van de groote Dierentuin ondergebrachte Rijksschool voor leerlooiers en schoen makers te Waalwijk. Wij vinden daar een compleet labatorium voor het scheikundig onderzoek van leer en ooistoffen. Om de kwalileit van het eer te kennen is het van 't grootste jelang te weten met welke extracten 't eer gelooid is. Dit nu wordt hier on derzocht. De schoen en lederindustrie can van dit proefstation gebruik maken om leer en looistoffen te laten onder zoeken. Verder geeft deze inzending een compleet overzicht van de bereiding van alle soorten leer, van het onderwijs op het gebied van schoenfabricatie, van het vervaardigen der leesten af tot het af werken der schoenen toe, van het theo retisch en anatomisch onderwijs voor zoover dit voor den schoenmaker van lelang is, en van de orthopaedische schoenmakerij. Zooals men ziet, een nzending, die de bijzondere aandacht moet trekken van leeken zoowel als van vakkundigen. Op het podium in de groote zaal treffen wij den smaakvol ingerichten stand aan van de firma Blok-v. Heijst te Waalwijk, een specialiteit op het gebied van damesschoenwerk. De firma ver spreidt een keurig uitgevoerden cataloog van haar artikelen. Alle daarin afgebeelde sierlijke modellen vindt men hier geëx poseerd. Een overzicht van dezen stand :al de overtuiging vestigen, dat het Hollandsch fabrikaat minstens gelijk staat met het geimporteerde schoenwerk. De firma Schalken-van Vugt te Kaats heuvel fabriceert speciaal burger dames schoenwerk. Dat men hierbij niet aan ordinaire lompe modellen moet denken, eert een blik op de inzending van deze firma. Het .burger"-schoenwerk slaat dan ook alleen op de prijzen, die bij degelijk werk zeer concurreerend zijn. De firma v. d. Linden en Musters, die zich ook voornamelijk de fabricatie van damesschoenen ten doel stelt, levert weer meer het „betere" schoenwerk, waarin de firma ruim gesorteerd is. Het „Esperanto"-schoeisel is den ezers van de Maasbode uit de adver tentiekolommen niet onbekend. Op deze tentoonstelling kunnen zij het degelijke en elegante „Esperanto"-fabrikaat van de N.V. Stoomschoenfabriek v.h.Jos. Groe nen te Waalwijk-Besoijen in natura aan schouwen. De fijnere schoenartikelen en de rij- en jachtlaarzen zijn een speciali teit dezer firma. De Kon, Stoomschoenfabriek van A H. van Schijndel te Waalwijk, die luxe schoeisel maakt voor dames, heeren en kinderen, kan er op bogen, dat zelfs concurrenten van haar zeggen, dat haar producten tegen de beste buitenlandsche kunnen concurreeren. In betere tijden, toen er nog zoo geen sprake was van lage valuta's, exporteerde deze firma dan ook veel van haar prima fabrikaat naar het buitenland. De firma Kerst en Oerlemans te Capelle in Noordbrabant komt uit met haar gerenommeerde Edison-schoenen. Het zijn vooral de betere kwaliteiten dames en heerenschoenen, welke deze firma fabriceert. Voorts de fraaie stand van de N. V. E. W. Klijberg—Pernot's Stoomschoen fabriek „Hollandia" te Waalwijk, die in de groote zaal is ondergebracht. Deze firma heeft eenigen tijd geleden aan haar fabriek verbonden een stanzerij voor halve zooien en achterlappen, waarvan thans een keurige collectie is uitgestald. Met deze methode, die oorspronkelijk alleen in Amerika en Engeland were toegepast, is de schoenreperateur verlost van het uitsnijden van leder, waardoor hij een groot verlies van stukken die met het uitsnijden afvallen en verloren gaan, kan ontgaan. Naast het van de „Hollandia" fabriek zoo bekende linnen sphoeisel heeft men hier ook een speciale afdeeling Sandalen ingericht, waarbij de bezoeker van den stand den indruk zal krijgen, dat de Hollandsche sandaal zeker kan wed- ijveren met de buitenlandsche fabrikaten. In een drietal kasten zijn de overige fabrikaten als luxe dames- en heeren schoenwerk uitgestald en geven met de aardige aankleeding van het geheel een prettigen aanblik. „Hollandia" nam aan de tentoon stelling deel buiten mededinging. De laatste stand waaraan we hier gaarne eenige woorden willen wijden is die van The Dutch Shoeworks, Gasthuisstraat C269 te Kaatsheuvel. Deze firma legt zich in het bijzonder toe op luxe dameswerk, dat in alle mogelijke leersoorten zooals zeemleder, goudleder en suéde in zeer elegante modellen is uitgestald. Een specialiteit van deze firma is de afwerking van de onderdeelen der ver schillende modellen, die in tegenstelling met de meeste Hollandsche fabrikaten, die in het zwart afgewerkt zijn, hier in verschillende kleuren zijn opgemaakt. Het Vakblad voor de Schoenmakerij schrijft Het Esperanto schoeisel, fabrikaat van de N.V. Stoomschoenfabriek v.h. fos. GroenenWaalwijk is uitgestald op stand 3. Van ouds bekend als specialiteit in heerenwerk, geeft de firma ook in door- genaaid dameswerk iets goeds te zien. n heerenwerk zagen we monsters van breed fagon en met breede gelengen, geëigend voor den plattelander, schoe nen met chroomzolen, en verder fijne modellen op Fransche slanke leesten. Alle heerenwerk is Goodyear welt. De stand van de firma Timmermans van Turenhout, Waalwijkis kleurig versierd door bloemen. In drie rijen worden hier op tafels de monsters ver toond van het nieuwste fabrikaat der firma: Ago suéde, satijn en brocaat damesschoeisel en diverse gekleurde innen artikelen- voor promenade en strand, voor dames en heeren. Verder zwart Goodyear en doorgenaaid burger werk, lak- en fantasie-heerenschoeisel, doorgenaaide avondschoentjes, enz., alsmede 'n speciaal artikel motorlaarzen voor dames en heeren Behalve voor 't Ago schoeisel houdt zich deze fabriek buiten mededinging. Bij de firma j. Blok-van Heijst te Waalwijk, die, naar men weet, in Jan. een geheel nieuwe fabriek in werking stelde is een kerncollectie damesschoei sel op een ondergrond van diverse ge cleurde overleervellen groepsgewijze geëxposeerd. Een standaard met exquise modellen salon- en avondschoentjes in satijn en brocaat, een andere met chroom- en boxcalf wandelschoentjes zwart en bruin), een collectie monsters in goudleer, peau de suede, lak, nubuck, wit glacé enz., toonen dat de firma zoowel in de allerfijnste als in de prima burgergenres met recht het merk „de Adelaar", de hoogstijgende, voert, welk merk op een sierlijk gedecoreerd doek tegen den achterwand prijkt. De firma Kerst en Oerlemans te Capelle (N Bheeft monsters van The idison Shoe uitgestald op een beige tafel, waarop het zwarte en bruine werk ;oed voorkomt. Het is burgerwerk in iet fijner genre voor heeren en dames, n zwart en gekleurd boxcalf, chroom en lak, w.o. courante zomermodellen en zware winterartikelen, ten deele op spitse moderne leesten. Een model is geheel afgelapt, ook achterom. De Kon. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwijk, brengt in een ;roote vitrine omgekeerd en doorgenaaid fijn phantasieschoeisel op de modernste Fransche leest, damesrijlaarzen en wan delschoeisel, alsmede Goodyear heeren schoeisel en omgekeerd soireeschoeisel voor heeren. De fijne kleurencombinaties maken een keurig effect. Op een paar tafels staan nog monsters van omgekeerde pantoffels en linnen schoeisel De roode fuchia's die den stand der N. V. E. W. Klijberg-Pernot's Sloom schoenfabrieken HollandiaWaalwijk, aan drie zijden omzoomen, verzinne beelden op voortreffelijke wijze dat hier de bloem der Brabantsche schoenindu strie aangetroffen wordt. In drie vitrines staan Goodyear heerenwerk, linnen fa brikaten, waarin veel phantasiegoed ge bracht is en luxe damesschoeisel, zoo mede het nieuwe artikel sandalen der firma, die geleverd worden in bruin boxrund, zwart boxrund en bruin lies senleer in de ns. 22 tot 47. Voorts ex poseert de firma de halve zolen en achterlappen voor schoenreparatie in alle maten en dikten, De firma, die ook de allernieuwste Carnotmodellen expo seert, houdt zich buiten mededinging. De firma G. Nouwens Zonen, te Oisterwijk, heeft „The Eno Shoe" op sierlijk doek geëtaleerd. Al contrastee ren de tuiltjes van het bescheiden erica eenigszins tnet een tuiltje veeren van de pralende pauwhaan, het werk, waar- tusschen die tuiltjes staan, harmonieert onderling volkomen. Het is goed burger- werk in zwart en bruin boxcalf, waarbij naast courante modellen eenige winter bottines met tijgervacht gevoerd, één stukbottines, lakbottines enz. Wed. Coomans en Zn. te Loon op Zand en August Sirijbosch Loon op Zand staan tezamen op stand 57. De eerste levert burgerwerk in boxcalf, boxrunds, chroom en pantoffelwerk in box, trijp en stof. De laatste is specialiteit in vetleer, jacht- en waterwerk, visschers en zeelaarzen. Bekroningen. Op de tentoonstelling voor schoen en lederindustrie in den Haag zijn de volgende bekroningen toegekend Groep 3, afd. I (fabrikant van luxe schoeisel)Kon. Stoomschoenfabriek A H. van Schijndel te Waatwijk, gou den medaille; J. Blok-van Heijst te Waalwijk, dipl. v. gouden medaille Jos. Groenen te Waalwijk, zilveren medaille; Schoenfabr. Hess te Erfürt (Duitschland), zilv. medaille. Groep 3, afd. 2 (fabrikanten van burgerschoeisel): Kerst ,en Oerlemans te Capelle, gouden medailleDutch Schoe Works te Kaatsheuvel, dipl. van gouden medaille; Schalken-van Vugt te Kaatsheuvel, verg. zilv. medaillev. d. Linden en Musters te Kaatsheuvel, dipl. v. verg. zilv medaille G. v. d. Heijden te Oisterwijk, dipl. v. verg. zilv. me daille; G. Nouwens Zonen te Oisterwijk zilv. medailleN V. de Nijs en Co. te Amsterdam, bronzen medaille. Groep 3, afd. 4 (luxe rij-, jacht- en waterschoenen)Jos. Groenen te Waal wijk, dipl. v. gouden medaille. Groep 3, afd 4 A (burger rij-, jacht en waterschoenen)Aug Strijbosch te Loon op Zand, dipl. v. gouden medaille. Groep 4, afd. 1 A (het best uitge voerde luxe onderwerk)Ago-systeem Timmermans van Turenhout Waalwijk, gouden medaille. Groep 6, afd. 2 (overleder)dipl. v. verguld zilveren med.C. v. d. Waals te Waalwijk. De eere prijs voor de meest volledige collectie in luxeschoeisel aan de Kon. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk. In het tentoonstellingsgebouw van den Haagschen Dierentuin heeft gister avond de feestelijke herdenking van het 15-jarig bestaan van den Nederl. Bond van Schoenmakerspatroonsver- eenigingen plaats gehad. De heer W. Donkers Pz., voorzitter van het tentoon stellingscomité, heeft een feestrede ge houden en daarna zijn de medaljes voor de bekroningen der verschillende in zendingen op de tentoonstelling uitge reikt. Bij den gisteren op den Schoen makers-tentoonstelling te den Haag gehouden wedstrijd in het vervaardigen van series patronen verwierven de navolgende leerlingen van de Rijksvak school te Waalwijk na te melden be kroningen le prijs verguld zilvèren medaille A. Tempelaars te Oosterhout: 2e prijs zilveren med., J. Kybourz te Frauenfeld (Zwitserland); 3e prijs bronzen med., A Dekkers te Capelle (N -Br.) SPRANG. A.s. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. P. van Toorn van Rotterdam, vroeger predikant alhier. VR1JH.-CAPELLE. De raad dezer ge meente zal Woensdag 23 Aug. des avonds ten half acht uur eene openbare ver gadering houden. WASPIK. Door de alhier pas opge richte voetbalvereeniging „Brabantia" zullen bij gelegenheid der feestelijke opening van haar voetbalterrein groote bekerwedstrijden worden uitgeschreven. De wedstrijden zullen worden gehouden op Zondagen 3, 10 en 17 Sept. a.s. De vereenigingen, welke aan deze wed strijden wenschen deel te nemen, kunnen zich voor 25 Aug. nog aanmelden. De bouw der school met drie klassen voor de vereeniging tot bevorde ring van Christelijk bijzonder onderwijs, alhier, is gegund aan Timmermans, aan nemer te Sprang, voor de som van f 27.375. Op 7 Sept as is de heer J. J. Kamp, alhier, 25 jaar lid van den gemeenteraad.. Dezen dag zal voor hem zeker niet zonder belangstelling voorbij gaan. Onze oud-dorpsgenoote, de Zeer- Eerw. Overste Soeur Marie Adriennete Zevenaar (in de wereld Mej. P. de Winter) hoopt den 9den September a.s. haar 40-jarig professiefeest te vieren. Aan den heer C. Fijneman, alhier, is door B. en W. vergunning verleend tot verbouwing van zijn woonhuis. A.s. Zondag geeft onze harmonie in den tuin van den heer H. v. Iersel- Montens een concert voor de leden. Vreemdelingen kunnen worden geïntro duceerd. Het programma belooft veel. Het benoemd lid van den gemeente raad, de heer P. Rolberg, neemt zijne benoeming niet aan, aangezien hij den termijn genoemd in art. 13 der gemeente wet zonder kennisgeving heeft laten voorbijgaan. De lijst is nu uitgeput. Op 15 Sept. as. hoopt de heer A. Rekkers, gemeentebode alhier, den dag te herdenken dat hij voor 25 jaren in gemeentedienst trad. Het zal den ijverigen bode op dien dag voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. RAAMSDONK. A.s. Zondag en Maan dag zal alhier in het groote lokaal der R.K Meisjesschool eene tentoonstelling gehouden worden van de voorwerpen, kleedingstukken en paramenten door de leden van den Missie-naaikring ver vaardigd. De tentoonstelling zal voor het publiek geopend zijn van 's morgens 8 uur tot des avonds 8 uur, uitgezonderd onder de kerkelijke diensten. Iedereen heeft toegang om het tentoongestelde te bezichtigen. Aan de tentoonstelling zijn eene ver loting en diverse attracties verbonden. RAAMSDONKSVEER. A.s. Zondag hoopt voor de Herv. Gemeente op het Veer op te treden de ZeerEerw. heer Ds. D. J. v. d. Graaf en des middags op 't Dorp. De Kon. Erk. Postduivenvereen. hield een wedvlucht vanuit Malori. De prijzen werden behaald als volgtN le en 2e pr. C. Hommel, 3e pr. J. v. d. Kieboom, 4e en 5e pr. J. Tempe laars, 6e pr. W. v. Dongen. Overduif J. v. d. Kieboom. De Kon. Erk. harmonie „De Een dracht" geeft met medewerking van „Het Rozenknopje" a.s. Zondag een buitengewoon concert te Geertruiden. berg. te en 1 f i 'i 1 1 1 ID hi at if u lull JC ft# 11 II n 0 VIIUV bMIkVI* uaiv.ll »f VMWtl j - Q'

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6