mam Kinderwagen. Bouwterrein Notaris Middelkoop de Toemaat, Algemeeue Muziekhandel. Gramaphoonplaten. EEUW. ZUSTERS alfa, nieuwe cursussen Aanmelding vóór 25 Aug. P. A. Dekkers, AUTO'S P. A. SOMERS, §ll kost yjyj'en xb Mieuws uit Reusden. e Koop Mieuws uii Kaatsheuvel te koop Firma Wed, te Zonen, RECLAME. Burgerlij ken Stand. Gemengd Nieuws. Gebr. Konst. Gramaptioons en Pathéfoons, Advertentien, de Knipcursus September a.s. Prima volvette Kaas. j publiek verpachten De N. C. W. Bond zal naar wij vernemen Zaterdag een vergadering houden. waarin o.m. de voorzitter een interessante vertelling zal houden over zjjn viertiendaagsche reis doorDuitsch- land. DRONGELEN. Vergadering van den Gemeenteraad alhier op Vrijdag 18 Augustus a.s. des namiddags ten 7 ure (zomertijd). Te behandelen onderwerpen le. Ingekomen stukken. 2e. Aanbieding Gemeente-Rekening 1921. 3e. Kasgeldleening. 4e. Geldleening voor het G. E. B. 5e. Opmaken aanbeveling voor twee leden van het College van Zetters we gens periodieke aftreding van Joh. Burghout en P. van der Schans. LOON-OP-ZAND. Zondag 20 Aug. zal onze Harmonie „Concordia" deelnemen aan het Groot Festival voor Harmonie- en Fanfarecorpsen te Breda.. Aan dit bestendig Festival uitgeschreven door de Gemeentelijke Muziekcommissie te Breda en waaraan ook zeer vele voor aanstaande vereenigingen deelnemen, zullen worden verloot 25 prijzen waar onder van 150 gulden, Tevens zal elke vereeniging een herinnerings-medaille ontvangen. Mooi weer en het beste succes zij Concordia toegewenscht. HERPT. Gisternacht overleed na een betrekkelijk kortstondige ziekte onze geachte Burgemeester de Edelachtb. Heer L. van Herpt. Burgemeester van Herpt, die lange jaren zijne gemeente met wijs beleid heeft bestuurd, was algemeen als bur gervader zeer geacht, en heeft voor zijn kleine gemeente groote verdiensten ge had. Hij ruste in vrede. VRIJHOEVE-CAPELLE. Onze dorps genoot de heer J. M. de Roon slaagde te 's Gravenhage voor het eerste gedeelte commies-titulair bij de Posterijen. We wenschen den geslaagde en familie van harte geluk met dit succes. BREDA. Alhier is Woensdagmiddag op feestelijke wijze de nieuwe Tolbrug voor bet verkeer open gesteld. Tegen half 3 hadden zich bij het nieuwe werk tal van autoriteiten en belangstellenden verza meld, waaronder de bijna voltallige ge meenteraad, de heeren Rueb, Smagghe voorzitter van de Kamer van Koophandel de aannemers der brug en tal van anderen De Burgemeester mr. van Sonsbeek en het geheele Dagelijksche Bestuur werden door de voorzitters van de buurt commissies In rijtuigen van het stadhuis gehaald. Ter plaatse hield burgemeester van Soosbeek een toespraak tot de aan wezigen. Htj ging de geschiedenis der bekende Tolbrug nareleveerde hoe reeds in 1912 per week 150 000 voet gangers, 15.000 rijwielen, 8000 voertui gen de brug passeerden. De oorlog bracht ook in dit werk vertraging maar gelukkig nu is alles gereed, tot groot gerief der Bredanaars. Met erkentelijkheid gewaagde de bur gemeester van den uitmuntenden arbeid van «Openbare werkon«, inzonderheid moeten genoemd worden de directeur de heer Ellcb, de vroegere stadgenoot de heer van Oyen, thans te Rotterdam de aannemers Verhagen en Diepstraten te Made,' de firma's Mtys en Zonen te Leiden, Backer-Rutb en Verhaaren te Breda. In prettig aandenken zal ook blijven de samenwerking met 's-Rijks ambtenaren. De heer F. Kuypers. voorzlter van het Haagdijk-comiié, zegde den burge meester een foto toe, namens zijn buurt- genooten en bracht buide aan den directeur Ellch, als oud «Haagdijker* De heer Rueb bracht lof aan gemeente bestuur en zijn energieken voorzitter De heer A. Heijman9, voorzitter van het Brugstraat-comlte, huldigde den burgemeester namen9 de bewoners dier straat. Al9 souvenir bood hij hem een keurig geschenk aan, een prachtig bord afkomstig van de «Porseleyne Fies* te Delft en geleverd door de firma F Janssen te Breda. Op het bord bevinden zich de goed getroffen portretten van den burgemeester en den heer Ellcb boven een afbeelding der nieuwe brug Na een kort dankwoord aan de ver schillende sprekers knipte de burge meester onder een luid Hoera 1 van de duizenden omstanders het lint door en stelde daardoor de mooie brug vooi het verkeer open. Ten stadhulze, waar den autoiitelten en genoodlgden ververschlngen weiden aangeboden, werden wederzijds nog bar- telijken woorden gewisseld, die getuigden van de voortreffelijke verstandhouding tusschen do Bredasche burgerij en haar bestuur. De bewoners van Brugstraat en Haag- dijk toonden duidelijk, dat ze de betee- kenis van het feit van den dag beseffen Van hul9 tot huis wapperde de driekleur alle winkels vertoonen feest-ètalage9, waarvoor zich honderden verdringen, bezig met het oplossen van den «feest- rebus», waarvoor de ijverige buurtcom- mlssies een 50-tal prijzen hebben uitge loofd, Op de Groote Markt werden concerten gegeven de heele stad vierde feest 1 Een echte koker A.MUMI voorzien «n den naam A.MUMMARDT mei h»dl«ehrran$ een zoo goed als nieuwe met bouwpremie. Adres 22334 WAALWIJK. te CAPELLE. zal op Woensdag 23 Augus tus 1922, des avonds om 6 uur precies, ten herberge van C. VERHAGEN te Capelle a. d. Hoogevaart, ten verzoeke van den Heer JANUS TIMMERMANS te Capelle, Kaatsheuvel, 18 Aug. 1922. Onze beide Harmoniën Euphonia I ziiverbous bevatten, en Apollo zijn door het Comité ter Gisterochtend is*hij onverwacht ge viering der Nationale Feestdagen Wes- foutlleerd; hij had 7 brieven bij zicb. tel ijk Gedeelte te Rotterdam aangevraagd EeQ drietal weken geleden werd a.s.Koninginnedagden te houden optocht tijdens hct verblijf van het circus Caroli op te luisteren en 's avonds concert te t0 Apeldoorh van een der employé'9 geven. van djt circus, den heer O. Schumann De heer J. de Roon, kantoorbe- een kist met kleeren enz. ter waarde diende op het Postkantoor alhier, slaagde Van f 700 gestolen, te 's Hage voor het ontwikkelingsexamen Thao9 ls uit 's-Hertogenbosch naar ie gedeelte Commies-titulair bij den Apeldoorn overgebracht de stalknecht post- en Telegraafdienst. B. S. als verdacht schuldig te zijn aan Op het te Utrecht gehouden examen dien diefstal. wassende op drie perceelen onder VRIJHOEVE-CAPELLE, ten Noor- den en ten Zuiden van het Zuider Afwateringskanaal. 22335 Wij bieden U aan van de Ver. tot veredeling van het De gestolen kleeren zijn te Venlo in prima volvette Ambacht slaagde de heer H. v. Heesch I beslag genomen. I KclclS alhier en zijn collega P. Bogmans te Een kindje van deo arbeider K- Rijen voor gezel Metselaar-Gewelven- te Gassdter-Ndveen geraakte te water met tvfjksmerk, J®£en maker. ea verdronk. cent Per K G Daar tot heden dit examen dat 5'/adag Dinsdagavond had de motorrijder, Concurrentie onmogelijk, duurde niet is afgenomen, zijn genoemde de heer v q ult Kampen, op den weg Geen enkele huismoeder mag heeren de eerste gediplomeerde gewei- Holten—-Rljssen het ongeluk te vallen, nu verzuimen eens proef te nemen, venmakers in Nederland. doordat een hond voor zijn motorrijwiel daar deze kaas aan alle eischen Ter gelegenheid van het le lustrum- sprong. Van O. werd ernstig verwond voldoet. feest der R. K. Gymn ver. alhier geeft en wag gCruimen tijd bewusteloos. Na prima Edammers 75 ct deze club op 27 Aug..asmet mede- door «n .rt, uit RiJ.aeu verbond.» t. Leidsche Kaas 50 en 70 ct. werking der G. V. „Voorwaarts uit z;jD> werd hij naar het ziekenhuis te Tilburg en het Kon. Muziekgezelschap Deventer vervoerd. Blanke Zoutevisch 60 ct. Euphonia alhier een groote uitvoering vje,;arjg ZOontje van A. Fonk Verder alle soorten MELANGE op de speelplaats der openb. school. te Roden j9 aidaar door een auto over- en PLANTENBOTER, ROOM- Aanvang 5 uur. Programma 1. Welkomstgroet Voorzitter. 2. Opmarsch met Stokoefening door K.G.V. 3. Orde-oefening door Voorwaarts. 4. Muziek. 5. Opmarsch met Orde-oefening door Aspiranten K.G.V. 6. Rek door K.G.V. 7. Rek door Voorwaarts. reden en aan de bekomen verwondingen BOTER, Enz. Enz. overleden. Drie belangrijke vragen. Vagebondmarsch door Aspiranten K.G.V. 9. Ringen door K.G.V. 10. Ringen door Voorwaarts. 11. Standen door K.G.V. 12. Brug door Voorwaarts. Marktberichten. Waalwijk, 18 Augustus 1922. Eieren 8 cent. Varkens 22—27 gulden. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 17 Aug. 1922. Kipeieren Hoogste prijs f 8 75. Middel prijs f 7.30. Laagste prijs f5.90. Aanvoer 87563 stuks. Handel vlug. DRONGELEN. Over de maand Juli 1922. Gehuwd H de Koog 26 j en C Schilders 24 j A van de Graft 44 j en S W J van der Schans 45 j. Ingekomenuit Raamsdonk H W Verduin uit Zwijndrecht P de Boer. Vertrokken 'naar Dussen C Schilders. 22336 Aanbevelend G'ootestraaf 255 HoM* Putstraat WAALWIJK. ONTVANGEN een reuzenpartij met een ]aar garantie. alle Muziökinstrumenten en Snaren. Begin September wordt bij de Eerw. Zusters te Waspik weder GEOPEND. beginnen bij de In Engelsche, Duitscbe en Fransche Taal, Boekhouden, Stenogratie en Typen. 22318 Stationstr. 77. Huis- en Decoratieschilder. Moderne Behangerij. Vakkundige behandeling. 21747 Aanbevelend worden vakkundig tegen zeer billijken prijs gerepareerd bij Haven. W A A L W IJ K. Reparatie-inrichting voor alle machines. 20922 Wij ontvingen nog onderstaand verslag: DRUNEN. Zondag 13. Maandag 14 en Dinsdag 15 Augustus had alhier het 3- daagsche festival plaats ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der harmonie „Volharding" alhier. Zondag 2 uur ving de optocht vanaf de remise aan onder een fiksche regenbui en trok men naar het gemeentehuis alwaar bij absentie van den EdelAchtb. Heer Burge meester, door den Heer M. van Halder, Wethouder, in een korte doch van welspre kendheid getuigende toespraak het festival officieel werd geopend. De Heer Prinsen, President van St. Ce- ilia uit Haarsteeg dankte namens den Bond van Muziekgezelschappen den spre ker. Voorts herdacht hy nog den overleden President der „Volharding" den heer J. Ypelaar die mede den grondslag legde voor den bond en schetste hem als een man die eel voor deszelfs bloei veil had. Hierna werd de eerewtfn aangeboden waarop on middellijk de optocht werd voortgezet om tenslotte bij het Hotel Vissers te worden ontbonden. Op precies half vijf begon het festival concert en daar het weer allengs beter werd stroomde een massa publiek den keu rig in orde zjjnden tuin binnen van den heer Vissers. Achtereenvolgens werd door Drunen, Haarsteeg, Herpt, Nieuwkuik en Vlijmen geconcerteerd en de verschillende nummers kwamen alle goed tot hun recht. Werkelijk do keuze der nummers was van elk gezel schap oen zeer gelukkige en de toehoorders lie zeer talrijk -waren plm. 1000 it 1100 menschen genoten. „Aurora" uit Engelen onder den kranigen Directeur den heer van Heijst, alhier geen onbekende, zong zeer beschaafd en zeer duidelijk was de uitspraak. Jammer dat do Bariton-solist in „op 't Kerkhof" wat veel vibreerde want overigens beschikt hij over een flink geluid. Na afloop van liet festival-concert kwam le Kon. Muziekvoreeniging „Euphonia" uit Kaatsheuvel voor 't voetlicht en gaf in een reeks zeer mooie nummers blijken nog altoos in de eerste gelederen te staan. Vooral de groote fantaisie uit de opera .de Jodin van Halèv.v. oen zeer. zwaar doch even brillant nummer bracht het pu bliek in verrukking evenals de Grand final d Arielle van Bach. Kortom het geheele programma was een succes voor den Direc teur den heer Stravers en zijn muzikanten. De talrijke toehoorders hebben volop ge noten van de heerlijke muziek in den prach- tigen zomeravond. De eerste dag was hiermede beëindigd doch nog lang bleef men in den electriscli verlichten tuin bijeen en er lieersclite een groote gezelligheid. Maandagavond kon wegens het slechte weer het concert van „de Volharding" slechts ten deele doorgaan en dc al dichter vallende regen deed de bezoekers den tuin verlaten. Dinsdag, den laatsten dag, stond 't weer lang niet mooi doch allengs klaarde het op. Om 4 uur werd evenals den eersten dag, onder leiding van den heer A. van Huiten de feestmarscli „Hallo" van van Leeuwen gespeeld, waarna direct het festival-concert een aanvang nam. Het programma van dezen middag stond op veel liooger peil dan Zondag. Achtereenvolgens speelden en zongen de volgende gezelschappenGildebonds Har monie Waalwijk onder Directie van den heer Hurkmans, speelde mooi en deze ver eeniging gaat gestaag vooruit wat duidelijk merkbaar is. Ze gaven mooie muziek en de nummers zaten er goed in. Loonopzands „Sophia-vereeniging" gaf blijken van haar kennen cn kunnen in een tweetal zware concours-nummers welke er als van eon leien dak afrolden. Het was alles af. Alsnu volgde „Volksvlijt en Volksver maak" uit Waspik met een drietal keurige nummers. Vooral de zoozeer meesleepende Verdi-muziek bezorgde hén een daverend applaus terwijl het Vocaal Mannenkwartet der vereeniging eveneens een reusachtig ap plaus ten deel viel met de prachtige vertol king van 2 zware nummers als ,,'t Viooltje" van v. d. Heijden en „Die Vesper" van Beethoven. Dit kwartet behaalt op het a.s. concours te Schiedam heslist succes. De Liedertafel „Werkmanskring" uit Vught, onder leiding van den heer de Kroon, beschikt over mooie bassen cn flinke teno ren en hun beide nummers „Zomeravond" van Olman en „Avondzon" van Andriessen werden goed gezongen. Jammer dat hier de bariton-solo achterwege bleef en door liet koor werd gezongen. Waalwijks Gemengd Koor „Vooruitgang zy ons Doel" was thans aan de beurt en heel zuiver en beschaafd klonk Zanens „Lentenacht" en de heer J. Nelis, een oud dorpsgenoot, oogstte hiermede met zijn koor 'een groot succes. Voor „Elsjes Belofte" van Kools een moeilijk en lang niet mooi num mer is het koor wat zwak vooral in de ijle buitenlucht. Ook „Bloei der Toonkunst" St. Clemens- parochie Waalwijk, kwam met een paar concours-nummers en zong zooals gewoon lijk. uitstekend, terwijl de bariton-solist de heer Ant. Boom met „Zwiegesang" de toe hoorders imponeerde. Een en ander was ook een succes voor haar Directeur den heer L. van Cromvoirt en zijne zangers- schaar. „Oefening en Vermaak" uit Waalwijk zette de kroon op het werk en het was een waardig slot. Wat een massief mannenkoor geluid In het „Minnezangers Meilied" van Olman klonk 't „ei, ei, ei ronkende snaren" van Tenoren en Bassen als een viool en celloklank. Den heer Jac. Sars en zijne zangers viel telkens een stormachtig applaus ten deel van de op dezen avond pl.m. 12 1300 toehoorders. Was door „Euphonia" de eerste avond geconcerteerd, thans was de „Sophia's-Ver- eeniging" uit Loonopzand op het appel en gaf schitterende nummers te hooren ter wijl de Piston- en Trombone-solisten in hun duo heel wat presteerden. Bij deze vereeni ging zit alles zoo gezond en kernachtig in elkaar en men kan deze Vereeniging veilig op eenzelfde lijn stellen als „Euphonia" uit Kaatsheuvel en aan applaus en toejuichin gen heeft het hun niet ontbroken en dat verdiend ook. Door den heer van den Heuvel, haar Pre sident, werd hulde gebracht aan het feest comité voor de wjjze waarop de zaak was aangepakt, de goede regeling en de gast vrijheid en kunstlievendheid der Drunena- ren die elke prestatie naar waarde schatten enz. enz. waarna de heer De Kinderen het Comité dankte voor de prachtige concerten door de toehoorders genoten, de grootsclie opzet van het feest, den beschavenden in vloed van zang en muziek op den menscli enz. De heer Verhoeven dankte hierna den spreker en tevens de bezoekers voor de be toonde belangstelling en hiermede was het festival geëindigd, het grootste muziekfeest dat Drunen ooit beleefde en waar de kunst haar hoogty vierde. Heusden, 17 Aug. 1922. Was het lidmaatschap der Com missie tot wering van schoolverzuim vroeger niet veel meer dan een sinecure, thans niet alzoo. Ia den loop van 't jaar moest reeds 12 keer vergaderd worden, terwijl vroeger met ééa bijeenkomst meermalen kon worden volstaan. De heer M. Kerkhoffs is benoemd tot onderwijzer aan de eerlang te openen R. K. schooi (jongens cn meisjes) te Herpt. duur practlsch verwezenlijkbaar zal ztjn- Te Jamestown in den staat New- York zijn 105 automobielen verbrand bij een brand in een auto-garage. Gisteren is in'van de Faber Riems dijkstraat In den Haag de 7-jarig G. V uit die straat door een auto van een automaatschappij in Den Haag overreden. Het jongetje was op 9lag dood. Gisteravond 6 uur heeft de 9toom- Bij de toemaatverpachtingcn op i tram Haarlem-Alkmaar ter hoogte van Dinsdag j.l. werden zeer hooge prijzen de Ughal te Schoten bet bijna tweejarige besteed. Zoo was o.a. de middelprijs zoontje van A. v. d. P. te Schoten over- per koescbaar f 40, terwijl besteed werd reden. Het kind wa9 dadelijk dood. voor 't gras om te hooien tot f 160 k Io df!Q nacbt van Maandag op f 170 per H.A. Dinsdag 19 ingebroken in de villa de Volgens aanschrijving Indertijd zou Braam fe Beekbergen. Verschillende de heer Hoekstra, opperwachtmeester voorwerpen van waarde en tafelzilver bij de brigade maréchaussée alhie' werden ontvreemd. wegens volbrachten 35-jarlgen diensttijd Een inspectear Vao de centrale met ingang van 16 Aug. op pensioen recherche in Den Haag heeft aangehou- worden gesteld. Wat hem betreft, li t den M# D s>f ecn Amsterdamsche geeoemdo besluit gewijzigd, zoodat hi' koopman, die wordt verdacht van op- voorloopig voor 'i wapen behouden blijft. i,chtin{? van f iQOO ten nadeele van een Ook gelooven we met alle recht te geneesheer in Den Haag. Putstraat 38 WAALWIJK. 22332 mogen zeggen, dat het publiek genoem den «opper* nog gaarne, zco lang als 't mogelijk Is, aan 'i hoofd dezer brigade wenacht. Van zijn detacheering voor drie maanden naar Nispen Is teruggekeerd de heer Den Hartog, maréchaussée by deze brigade. Ia de Spaarndammerstraat te Am sterdam is een 3'/a ]a'lg bind door 6e tram overreden. De kleine was dadelijk dood. Op het hoofdpostkantoor in Dm Haag U gisterochtend, naar de Res. bode meldt, aangehouden K. als verdacht van verduistering van Brieven. De man die ongeveer 4 jaar bij de po9t was, weid er al eenige tijd van verdacht, dat hij zich wederrechtelijk brieven toeei gende, teneinde te onderzoeken of deze Worden nier-waarschuwingen begrepen? Beseft men het gevaar? Zou het niet ver standig zijn om een bewezen weerstands methode aan te nemen? Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, stijve en gezwollen gewrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaarloozing doet ernstiger verschijnselen ontstaan als rheumatiek, vorming van steen, spit. ischias, graveel, nier- en blaasontsteking, water zucht en urinezuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels der natuur: gezond verstand, een voudig voedsel en geregelde gewoonten, wer den toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De meren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloozing. Behoed de nieren met Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Zij verster ken de nieren, lenigen de blaas, en hun wer king doet de verschijnselen, door verzwak king van deze organen veroorzaakt, ver dwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de liandteekening van James Foster op de doos voorkomt), zijn te Waalwijk ver krijgbaar bij Wed. Orie-Dumoulvn ft 1.75 per doos. 38 (2) Het nieuwste snu'je op het gebied van moderne bestrating zal waarschijnlijk binnen afzienbaren tijd in Londen wor den toegepast. Men gaat daar namelijk binnenkort proeven nemen met rubber- bestrating. Deze rubberblokjes moeien tweemaal zoo duurzaam ztju als de houten blokjes ea wel 15 jaarkunnen meegaan Een groot voordeel van de rubberbe- stratiog is voorts, dat het geluld van voertuigen, voetgangers enz. bijna gehee gedemfc wordt. Een nadeel ls echter, dat de kosten van dit moderne plavelse zooveel hooger zullen zijn... Wat de gladheid van de rubbiibe- strating betreft, deze, zal blijkens geno men proeven, niet grooter zija dan die van boutbestrating. Io de eerstvolgende zes weken zal de proefneming beginnen, terwijl men na verloop van drie maanden zal kunnen zeggen of rubberbestrating op den Verder Sfeeds de nieuwste PianO- uummers. ZIET ONZE ETALAGE, Laat U niet afschrikken door onze lage prijzen, wij garandeeren U tevens prima kwaliteit. Wij danken cn9 succes aan prima kwaliteitgroote omzet kleine winst. Beleefd aanbellend, 22244 Th. H. Löwenthal. Tevens gelegenheid tot het behalen DIPLOMA MACHINE- SCHRIJVEN. 22328

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 7