r t Binnenland. Buitenland. Oud- ftoil Ondertroumbmven en kaarten I Provinciaal Nieuws Li ■ft t t >f i n el Voorzitter. Naar aanleiding van een ingezonden stuk, dat heeft gestaan in „De Echo van het Zuiden", waarin ik door den heer Van Liempt wordt aan gevallen, wil ik hier even nog wat zeggen. Het is de heeren bekend dat ik meer malen na afloop van de vergadering gevraagd heb om een courant waarin het verslag voorkomt. Zoo deed ik ook de laatste keer, maar tot op vandaag heb ik die nog niet gekregen, zelfs niet nadat ik daarover nog eens had ge schreven Wel kreeg ik toen eenige exemplaren, maar of het spel zoo moest spelen, het nummer waarin het verslag voorkomt kreeg ik niet, zoodat ik, zoo lang ik dat niet gelezen had, het schrijven niet kon beantwoorden. Andere burgemeesters, die ook tot den veekring Heusden behooren en alles wel gelezen hebben, hebben mij gezegd dat wat in Drongelen be sproken is, volkomen zoo is ;dat wij alles wat ik gezegd heb, weten van de broer van den heer van Liempt, die burgemeester is te Elshout en die heeft nog wel gezegd dat ik gerust kan zeggen dat hij de zegsman is. Ik wist ook dat hij alles wist van zijn broer. En daarmede afgeloopen. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. schuiven eener credietactie, Oostenrijk den eenigen uitweg ziet in een aan sluiting bij een of andere groote mogendheid. Hongarije, bevreesd voor een om singeling, zal bij den oppersten raad protesteeren tegen een aansluiting van Oostenrijk bij Tsjecho-SIowakije. Wat de opmerking van den ge- achten voorzitter ten opzichte van ons blad betreft, moeten wij beamen, dat door eene vergissing het blad niet is gezonden waar het raadsverslag instond. Dat het blad niet is gezonden waarin het ingezonden stuk van den heer van Liempt zich bevindt, is heel gewoon. Wij zenden natuurlijk het blad alleen geregeld aan degenen, die abonné zijn. En waar ons blad toch in Drongelen enz. nogal wat lezers telt, begrijpen wij niet dat de burgemeester van dit stuk geen kennis droeg. Zeker is het dat het blad met een het bewuste stuk later door ons persoonlijk is gezonden. Hoe dat dan weg is gekomen, is voor ons een raadsel. Meer hebben wij er niet van te zeggen. RED. Poincaré heeft te Bar-le-Duc een rede gehouden over de Fransche politiek inzake de kwestie van herstel. Er zal in geen geval een moratorium worden toegestaan zonder panden, maar „Frank rijk wil geen meedoogenloos schuld- eischer zijn". Hindenburg is Zondag te München aangekomen. Er bestaat in Beieren zeer veel belangstelling voor den Hinden burgdag. Hindenburg logeert bij von Kahr. Wolff meldt nader, dat Hindenburg gisterochtend door de studenten gehul digd is; daarna zou hij een bezoek brengen aan ex-prins Leopold, de rijks- weer schouwen, een plechtige bijeen komst var. de vaderlandsche vereenigin- gen bijwonen en ten slotte deelnemen aan een feest van de hoogeschoolver- eeniging der Duitsche kunst in het Kuenstlertheater. Er was zeer groot enthousiasme. Er hebben zich ook incidenten voorgedaan. De Britsche regeering heeftopnieuw belangrijke bestellingen voor vliegtuigen gedaan. Daaronder is er ook een voor „moederschepen voor vliegtuigen" (spa res' Bus, zooals de naam luidt) die drie ton gewicht aan verschillende onder deden enz. kunnen medenemen en overal te velde kleinere reparaties kunnen uit voeren in geval van noodlandingen. Als dit type goed bevalt zal het om te be ginnen voor den dienst in Mesopotamië worden aangewezen. Voorts zijn er een aantal groote vliegbooten met 24 Rolls Roycemotoren voor gebruik op volle zee besteld en vliegtuigen van 1000 P.K. voor troepentransport. Het proces dr. de Beuckelaere houdt de gemoederen in België in be weging. De krijgsraad is sterk voorin genomen 't ergste is dat alle getuigen charge niets dan gunstige getuigenis sen voor den Vlaming de Beuckelaere, die beschuldigd werd van activisme, afleggen. Hooge militairen, doctoren, soldaten allen verklaren dat hij wel een Vlaming, maar een prima soldaat was en de militairen afhield van desertie en nooit iets met de Duitschers te doen wilde hebben, wat men hem ook aan bood. Men begrijpt niet op welke gronden men hem indertijd heeft durven arres teeren en gevangen houden. Men ontziet zich zelfs niet Duitsche oud-soldaten en spionnen tegen hem als getuige op te roepen. In weerwil van de duidelijke onschuld van dr. de Beuckelaere en van de meest gunstige getuigenissen van zijne tegen standers heeft zich Louis Ramaekers, de bekende teekenaar niet ontzien een plaat te teekenen, op dit proces betrekking hebbende, waarin deze den vermoedelijk geheel onschuldig betichte voorstelt als een vuigen overlooper en een eerloozen landverrader. De Belgische pers is hierover zeer verontwaardigd, Vlaamsche bladen vra gen zelfs zijn uitzetting, ook de Hol- landsche pers hekelt deze schandelijke teekeningde N. Arnhemsche Courant bevatte hierover dezer dagen terecht een zeer scherp artikel. De Oostenrijksche bondskanselier heeft tegenover persvertegenwoordigers het doel zijner reis uiteengezet en erop gewezen, dat na het eindelooze ver- Van anti-revolutionaire zijde deelt men aan het Hdbl. mee Naar in parlementaire kringen verluidt, is een spoedige oplossing van de Kabi netscrisis niet te verwachten. Het regee- ringsprogram, gelijk dit aan de rechtsche groepen is voorgelegd, moet op ver schillende leden der drie fracties een onbevredigendenindrukhebben gemaakt; aan veelheid van wetsvoorstellen schijnt het niet te ontbreken, als waren de ver langlijstjes der verschillende candidaat- ministers samengevoegdwel wordt gemist een groote gedachte en een vaste lijn voor den zwaren tijd, dien ook ons land tegemoet gaat. Men wenscht met name bij de anti-revolutionairen hun program van actie spreekt het trouwens uit geen deelneming aan en geen samenwerking met de regeering, tenzij volkomen klaarheid en overeenstemming op de hoofdpunten is verkregen, zoowel tusschen het te vormen kabinet en de Kamerclub als tusschen de drie recht sche groepen onderling. Naar wij vernemep, heefï de Ka binetsformateur, Jhr. Mr. Ruy3 de Bee- rcnbrouck tegen morgenmiddag de hee ren Mgr. Nolens, Mr- Schokkiog en de Monlé Verloren ultgev.oodlgd tot het houden van- eeoige besprekingen in verband met het door hem onlangs aan de fracties der rechterzijde toegezonden ontwcrp-regccrings-program en de thans van alle dier fracties ingekomen ant woorden. Omtrent de reis naar het buiten land van de koningin met officieele be zoeken aan de hoven van Denemarken, Zweden en Noorwegen wordt gemeld, dat het vertrek uit Apeldoorn bepaald is op Maandag 4 September en de aan komst te Kopenhagen, waarheen de koningin zich per trein begeeft, op 5 September zal plaats hebben. De bedoeling is dat het verblijf te Kopenhagen tot en met den 7en Sept. zal duren, op den 8sten Sept. vertrekt H.M. naar Stockholm. De dagen van den lOen en den 11 den Sept. zijn be stemd voor het verblijf te Stockholm, welke stad de koningin den 12den Sept. verlaat. Na een niet officieel oponthoud, onderweg wordt H.M. den 15 Sept. te Christiana verwacht. Het vertrek uit Christiana zal den I8den Sept. plaats hebben, de koningin kan den 20sten September te Apelpoorn worden terug verwacht. In de Raphaëls-kllniek fe Miiasier in Wcstfalen Is In den ouderdom van 60 jaar overleden de heer S. C. M. Soer, arts bekend om zijn laog-jarlge praktijk als baddokter der Knelpp-mcthode In Ginneken. De heer A. N. Flesken9, burge meester van Geldrop, Is benoemd tot olficier van de Kroon van België, als bewijs van erkentelijkheid voor bewezen diensten aaa dat land gedurende den oorlog. De heer J. de Vlam te Eindhoven dringt in de Maasb., mede in verband met den „geweldigen'" uittocht van meer of minder kapitaalkrachtige Nederlan ders, op verlaging der directe belastin gen en het invoeren van meer indirecte belastingen aan. Reeds vier jaar geleden heb ik schrijft hij in de kiesvereeniging voorgesteld het maximumpercentage dat Rijk en Gemeente van het inkomen mogen heffen in de wet vast te leggen en den belastingdruk te verlagen door de aflossing der oorlogsschuld over 40 jaren te verdeelen, terwijl aan een verhooging der invoerrechten een uit- keering aan de gemeenten kon verbon den worden. Ik zou thans met allen aandrang tevens, den Bond van R.K. Rijkkies- kringorganisaties in overweging willen geven een commissie te benoemen, die deze brandende kwestie in studie neemt en met den meesten spoed een rapport uitbrengt, opdat het bankroet der on houdbaar opgedreven directe belastingen hersteld en de uittocht der meergegoeden door het invoeren van meer directe be lastingen en het verlagen der directe, gekeerd worde. Naar de „Tel." verneemt wordt op het ministerie van Buitenlandsche Zaken de laatste hand gelegd aan de ontwerp-begrooting voor 1923, waarop ongeveer f 900.000 bezuinigd zal worden. Deze bezuiniging maakt veel ingrijpende veranderingen noodzakelijk, en naar ons ter oore kwam, zal o.a. voorgesteld worden het instituut der militaire atta- ché's op te heffen, alsook dat der handels-attaché's. De economische berichten, die ten dienste der consulaire en diplomatieke vertegenwoordigers door het departe ment van Buitenlandsche Zaken worden uitgegeven, zullen ophouden te ver schijnen. Daar binnenkort de huur verstreken zal zijn van het pand aan het Bezuiden- hout, waar de afdeeling „Economische Zaken" is ondergebracht, zal getracht worden deze afdeeling wederom onder te brengen in het gebouw aan het Plein, ofschoon hieraan vele moeilijkheden verbonden zouden zijn. In den consulairen dienst worden verschillende wijzigingen voorgesteld, terwijl waarschijnlijk de consulaten te Parijs en Antwerpen zullen worden opgeheven. Tevens verneemt de „Tel.", dat over wogen wordt den gezantschapspost te Sofia op te heffen en de Nederlandsche belangen in Bulgarije te laten beharti gen vanuit een der posten in een der omliggende rijken. Zondag, den dag waarop 250 jaar geleden de gebroeders De Witt vermoord werden, hebben B. en W. van Dordrecht namens het gemeentebestuur een krans met linten in de stedelijke kleuren aan den voet van het standbeeld voor de beide De Witten aldaar laten neerleggen. De Koningin naar Amerika De »Chlcago Tribune* deelt mede, dat rev. Charles S. MsC Farland, vertegenwoor diger vaa den Federatieven Raad der Christelijke Kerken in de Vereenlgde Staten door de Koningin op het Loo In audiëntie ontvangen is, om H. M. uit te noodigen de herdenkingsfeesten, geor ganiseerd 4,oor de »Hugenot Walloon Tercentenaiya Commission* in 1924 bij te wonen. Het blad vertelt, dat rev. Farland allerhattelijksï op Het Loo ont vangen is en o.a. bij de Koninklijke familie het noenmaal gebruikte. De Ko ningin zou o.m. tot haar gast gezeed hebben, dat ilndien de omstandigheden het zouden toelaten*, zij gaarne de ult- noodiging wilde aanvaarden- Een minder gelukkige wet. Eer gisteren lazen we, zoo schrijft >Oos Noorden* in het bericht over de rijks middelen. dat de maand Juli van dit jaar ruim f2 000 000 meer opbracht dan de zelfde maaud van het vorige jaar. Dit lijkt mooi. Maar zijf die de ver schillende cijfers der rijksinkomsten goed bekijken, weten wel, dat men op het hellend vlak is: ais de >stijging< zoo blijft, zal het schip van staat* gauw aan den gtood zitten Wat ons bijzonder opviel was de op brengst der tabaksbelasting I8l2.900. Is dit sommetje wat Is 't meer, ais men denkt aan den bodemioozen staats- put, waarin alles gegooid wordt nu werkelijk al dien last en ontevredenheid waard En als men dan 'os denkt aan de kosten die er gemaakt werden en worden en aan de vele werkloozen, die er door deze onsympathieke en ongelukkige stroeve wet gekomen zijn, betreuren we hoe langer hoe meer, dat al onze Kamer leden, op twee na, met tegenzin, om 'n Mloisier, vóór die wet gestemd hebbeu. Nu zouden ze 't niet meer doen.... VOOR IN BOEK- EN STEENDRUK wende men zich tot Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon T iel en. Steendruk vraagt eenige dagen langere behandeling. Waalwijk, 22 Aug. 1922. De Eerw. broeder Luculianus (hoofd der school) is overgeplaatst naar Weert, de eerw. broeder Aquinatus naar Amsterdam en zulks met ingang van a.s. Zaterdag. In hun plaats komen naar Waalwijk de eerw. broeders Cherubinus uit Schiedam en Génesius uit Venlo. Vergadering van het Dag. Bestuur van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat te Waalwijk, op Vrijdag 25 Aug. 1922 des namiddags te 3 uur te Waalwijk. Aan de orde0 1. Ingekomen stukken. 2. Bezwaarschriften tegen inschrij vingsrechten. 3. Vaststelling inschrijvingsrechten. Algemeen verkeert men hier en ook in de omliggende gemeenten, dat de uitkeering krachtens de steunregeling geheel of gedeeltelijk door het Rijk wordt bekostigd. Dit is echter niet zoo, want alle onkosten zijn geheel voor rekening van het gemeentebestuur. Dure plicht is het daarom van eenieder die kennis draagt dat misbruik van de steunregeling wordt gemaakt, daarvan kennis te geven aan den Burgemeester of op de Secretarie. Op stipte geheimhouding kan worden gerekend. Nu het aantal werkloozen zeer groot is geworden, is door het gemeente bestuur aan de leden van het vroegere steuncomité het verzoek gericht, om ook thans weer de gemeente terzijde te willen staan in de uitvoering van de steunregeling. Door de gemeente wordt thans we kelijks ruim f700 aan steungeld uitge- keerd en f 1500 aan wachtgeld. Dus ruim f 2000 heeft de gemeente wekelijks te offeren aan de werkeloos heid. Waar moet het heen Nogmaals dringen wij er op aan dat door een ieder aangifte wordt gedaan indien het hem bekend is dat van een of andere steunregeling misbruik wordt gemaakt. Naar wij vernemen is door de Regeering voor de maand Augustus een bijdrage van 50 pCt. toegekend in de uitkeering van uitgetrokken georgani- seerde werklieden. Naar wij vernemen zal alhier binnenkort een vergadering worden belegd van de Gemeentebesturen van Waalwijk, Loonopzand, Dongen, Oister- wijk, Hilvarenbeek, Drunen enz. om eene bespreking te houden over den huidigen toestand, in het leven geroepen door de malaise in de schoenindustrie. De bedoeling is om zoodra een nieuw ministerie is geconstitueerd bij de nieuwe regeering aan te dringen het wetsontwerp Fleskens onverwijld aan de orde te stellen en voor dit plan zoo veel mogelijk medewerking te trachten te krijgen. De financieele positie dezer gemeenten wordt door steun- en wachtgeldregeling onhoudbaar, Het concours van het Kruisboog gezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. van Helvoirt alhier, Zondag j.l. gegeven heeft een aangenaam verloop gehad en mag in alle opzichten uitstekend geslaagd heeten. Er was een groote deelname en belangstelling van schutters en publiek. Reeds ten 1 uur waren alle banen bezet door schutters uit plaatsen van ver uit den omtrek, die waren opgekomen om elkaar te bekampen om de prachtige prijzen die aan dit concours verbonden waren. De deelnemers waren vol bewonde ring over de inrichting en versiering van het schietterrein. Nog op geen plaats, waar reeds concours is gegeven, was volgens hun bewering, alles zoo mooi en doelmatig ingericht als hier het geval was, ook wat de regeling betreft, Alles is uitstekend gegaan en geen wanklank is" er gehoord onder de deelnemers „Nooit Gedacht" heeft eer van haar werk en wij spreken den wensch uit dat ze ons elk jaar in de gelegenheid zullen stellen zulk een concours bij te kunnen wonen, wat zeker zal bijdragen tot meerdere deelname en beoefening van den Kruisboogsport. De Korpsprijzen werden behaald door de volgende vereenigingen le zestallen. Ie prijs „De Heidebloem" Schijndel met 122 punten. 2e prijs „De Eendracht" Waalwijk met 116 punten. 3e prijs „Ons Genoegen" 's-Bosch met 115 punten. 4e prijs „De Jonge Batavieren" Nieuwkuijk met 114 punten. 5e prijs „Vriendschap zij ons Doel" Vlijmen met 108 punten. 6e prijs „De Vooruitgang" Vlijmen met 105 punten. Rozenprijs „Na Arbeid Vermaak" Rosmalen. 2e zestallen le prijs „De Heidebloem" Schijndel met 103 punten. 2e prijs „De Jonge Batavieren" Nieuwkuijk met 100 punten. Het Koningskruis werd behaald door den heer Knops van „Rozenjacht" Vlijmen met 13 punten. Den Eere-prijs door den heer Joh, v. d. Broek van „De Heidebloem'* Schijndel met 13 punten. De personeele prijzen door J. v. d. Hoven, Waalwijk le pr. m. 23 p. J. Verhagen, Rosmalen 2e pr. m, 23 p. A. v, d. Ven, Vlijmen 3e pr. m. 23 p. K. v. Raamsdonk, 'sBosch 4e pr. m. 23 p. H. Jansen Vlijmen 5e pr. m. 23 p. De prijzen voor het Geluk door P. Klerks, Elshout le prijs met 36 p. L. Kleijn, 2e 33 p. A. v. Bladel, 3e 33 p. Een twee-jarig kindje van S. in de Putstraat geraakte gisteren aldaar in den sloot. De kleine zat geheel in den modder vast en zou weldra verdronken of gestikt zijn, zoo niet een paar voor bijgangers, Jos. Verschure en Verhoeven, door het geschreeuw opmerkzaam ge maakt, het geluk hadden gehad het kindje nog juist bijtijds te redden. Het verder sloopen van het afge brande huis en Van de oude leerlooierij daarachter is door den heer B. Tim- mermans-Verschure gegund aan den heer Nic. de Wit, slooper te Drunen. Zondag jl. speelde Quick II een vriendschappelijke wedstrijd tegen Wil- helmina van Kaatsheuvel. Uitslag was een verdiende 3—2 overwinning voor de Quick-reserves. Quick I speelde tegen H.E.C. I welke uitslag was een 3—2 overwinning voor Quick. Stand met de rust 3—0. A.s Zondag 27 dezer zal de ver- eeniging Eindhoven een wedstrijd komen spelen tegen W.S.C. op het terrein van laatstgenoemde; De tweede ronde van de RW.B. seriewedstrijden hebben een gunstig verloop gehad met de volgende uitslagen. Berkdijk klopt Juliana met 2—1. Trek vogels winnen van Drunen met 4 1. 27 Augustus eindwedstrijden. S.V.V. Sprang tegen Excelsior Capelle. Berkdijk tegen Trekvogels. R.W.B. is met een dikke nederlaag naar huis gekomen, doch zij heeft uitstekend partij gegeven, alleen de kee per had een buitengewoon slechte dag. Een communiqué van het Secreta riaat van de Groote Internationale Land en Tuinbouwtentoonstelling „1922" te Tilburg meldt, dat nog slechts een beperkte ruimte voorstands disponibel is. Ook de onderafdeelingen der tentoon stelling beloven een succes. Zoo zijn er j voor aan de tentoonstelling verbonden Grooten Veedag, een enorm aantal runderen en varkens ingeschreven, zoo dat een verzameling fokdieren tentoon gesteld zullen worden als in Nederland nog niet te zien zal zijn geweest. Ook voor paarden is de deelname zeer be langrijk. De inschrijving voor alle afdeelingen zoowel voor vee als voor „stands" is nog opengesteld tot 1 Sept a.s., doch sluit onherroepelijk op dien datum. De invoerbeperking in Denemarken. Draadloos wordt uit Kopenhagen gemeldt Het wetsontwerp, dat den minister van Handel machtigt besluiten te nemen tot regeling van den invoer van schoeisel en sigaren na de goedkeuring te heb ben ontvangen van een speciale parle mentaire commissie, neemt thans vas- teren vorm aan. Wat schoeisel°betreft, zal de regeling op hetzelfde systeem van binnenland- sche compensatie worden gebaseerd, als in Zwitserland toepassing vindt. De maximum verhouding zal 1 10 zijn, d.w.z., dat voor elke ingevoerde een heid tien eenheden bij de binnenland- sche industrie moeten worden besteld. Deze verhouding zal echter uitsluitend gelden voor de landen met absoluut gedeprecieerde valuta; zij zal dalen tot een verhouding van 11 of zelfs ge heel verdwijnen in geval van invoeren uit landen met een hoogen vafutastand of landen waar speciale voorschriften gelden. Schoeisel, dat voor 1 Augustus werd gekocht en betaald, of schoeisel, dat voor dien datum door groothande laren werd besteld en weder aan klein handelaren werd verkocht, kan zonder binnenlandsche compensatie worden ingevoerd, terwijl schoeisel speciaal voor het najaarsseizoen, indien voor 1 Augustus besteld, kan worden inge voerd op een gereduceerde basis van binnenlandsche compensatie met een minimum van 1 3. Wat sigaren betreft is besloten, dat elke individueele importeur in het loo- pende jaar een hoeveelheid mag invoe ren, welke zich op dezelfde wijze ver houdt tot zijn invoer van 1921 als de totale invoer van het land in 1913 tot den totalen invoer van het land in 1921. De nieuwe bepalingen zijn niet van toepassing op Havanasigaren. Tentoonstelling voor Schoen en Lederindustrie. Derde lustrum Ned. Bond van Schoen- makerspatroonsvereenigingen. Donderdag had de feestelijke herdenking plaats van het 15-jarig bestaan van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- vereenigingen in het tentoonstellings gebouw van den Dierentuin. De heer A. de Walle, voorzitter van den bond, sprak een kort openingswoord, waarin hij gewag gemaakt van de schitterende resultaten van de tentoonstelling. Hoe wel de tijdsomstandigheden niet te roemen zijn, heeft de schoen- en leder tentoonstelling een gunstig figuur ge slagen. De vaklieden van het land hebben thans eens kunnen constateeren wat de vakgenooten vermogen. Daarna sprak de voorzitter van het tentoonstellingscomité, de heer W. Don ker Pzn., een feestrede uit. De schoenmakerij is een vak, dat door tegenwicht heen naar bestaansrecht worstelde. Het schoenmakertje van het platteland dat was een laatwerker. Hij klopte 's avonds tot in den nacht op den steen, wekte zijn buren des ochtends het eerst, met zijn eender geklop op den steen. En de schoenmaker uit de Langstraat, gebukt gaande onder het fatalistische sys teem van de gedwongen winkelnering, ja dat was wel een rampzalig mensch, een diepgetroffene van het leven. Hoe is dat alles veranderd. De fa brieken, die voorheen 500 paren schoe nen per week leverden, kunnen er thans 4—6000 per week maken. En ook de loonen zijn daarmee gestegen. De ge dwongen winkelnering is den kop inge drukt. de schoenmaker van heden is een mensch, waarvan erkend wordt dat hij zijn loon waard is. Doch nu heeft de droeve malaise dezer dagen weer veel van de behaalde successen vervaagd. Spr. neemt als voorbeeld de fabriek van Van Schijndel te Waalwijk, een fabriek met een capa citeit van 5090 paren schoenen, doch die thans slechts 1200 paren aflevert. Toch, en dat typeert de taaiheid van onze huidige industrieelen, toch houdt deze firma vol, gelijk zijn concurrenten of liever collega's. En ook in de huisindustrie is een prachtige verbetering ingetreden. Het primitieve kloppen op den steen heeft plaats gemaakt voor het geruischlooze walsen de schoenmaker ergert dus zijn buurman niet meer. Maar ook behoeft hij niet meer dag en nacht door te werken, hij kan zijn broodje verdienen in korter tijd, gelijk 't hem toekomt. Spr. vertelt dan van de resultaten der vele vakscholen in den lande, vooral van de Rijksvakschool te Waalwijk, een modelinrichting met een proefstation, een compleet chemisch laboratorium voor looiing, lederbewerking en verdere be reiding. En hoe zijn de schoenwinkeltjes van vroeger de dompige pothuisjes veran derd. Modemagazijnen zijn dat geworden, luxepaleizen, met legio soorten schoenen en schoentjes in iedere bewerking, voor ieder. Als spr. zoo eens nagaat, wat er reeds bereikt is door de schoenmakers; ja dan gaat hij hoopvol de toekomst in. De veerkracht kan ons vak niet uit; als een elastieke bal zal het weer opspringen, 1 i c 1 t t i i l ID U ill 2C ii M

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2